تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

بازار کار و درآمد رشته داروسازی بدون کنکور 1400-1401

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

رشته داروسازی بدون کنکور می تواند فرصت خوبی برای علاقه مندان تحصیل در این رشته باشد. زیرا همان طور که می دانیم این رشته یکی از پرطرفدار ترین رشته های پزشکی است و همچنین تحصیل در رشته داروسازی در گذشته بسیار سخت بوده است. داروسازان موظف هستند به تحصیل و مطالعه اثرات دارو های متفاوت بر بدن , چگونگی ساخت دارو های مختلف , همچنین عرضه و اطلاع رسانی پزشکی بپردازند. رشته داروسازی بدون کنکور هم همانند رشته هوشبری و مامایی بدون کنکور  برای پویایی هدف برنامه ریزی سلامت ملی در کل کشور است.

 

جهت اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام رشته داروسازی بدون کنکور – اطلاع از دانشگاه های ارائه دهنده رشته داروسازی و اطلاع از دیگر رشته های پیراپزشکی بدون کنکور از سراسر کشور با مرکز ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

رشته داروسازی بدون کنکور

رشته داروسازی بدون کنکور

 

ثبت نام رشته داروسازی بدون کنکور

رشته داروسازی بدون کنکور همان طور که مطلع هستید از گذشته دور مورد توجه بیماران و پزشکان برای کشف علت و درمان بسیاری از بیماری ها قرار داشت این رشته در قرن بیست همزمان با پیشرفت شگرفت علم پزشکی از این رشته تفکیک شد. در دانشگاه های ایران این رشته اولین بار در سال 1313 برای دانشجویان علاقه مند قرار داده شد. امروزه علاوه بر دانشگاه های علوم پزشکی, مراکز علمی زیادی در خصوص رشته داروسازی به تحقیق و پژوهش می پردازند. یکی از تفاوت های مهم رشته داروسازی بدون کنکور با رشته های پزشکی دیگر کار های تحقیقاتی زیاد است که لازم به ذکر است دانشجویان باید علاقه مند به دروس حفظی زیادی که در این رشته وجود دارد باشند. داوطلبینی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند می توانند با آگاهی از دانشگاه های آزاد دارای رشته ی پزشکی به اهداف خود برسند.

 

معرفی رشته داروسازی بدون کنکور

دوره تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور و یا با کنکور بین 5.5 سال تا 7 سال است که شامل مراحل دروس های عمومی و دوره کارآموزی و کارورزی است که معمولا دوره اول شامل 2 سال از درس های پایه و عمومی برای دوره عملی این رشته است, مانند درس های شیمی عالی , شیمی تجزیه و … است که بعد از گذراندن دوره اول , یک ازمون از دانشجویان برای ورود به دوره عملی رشته گرفته می شود که مسلما شرط قبولی آن برای ورود به قسمت دوم نیاز است. برخی از وظایف داروسازان که می توان به آن اشاره کرد : دریافت نسخه های بیماران و آماده کردن داروهای نوشته شده توسط دکتر های عزیزهمکاری با شرکت های بیمه در زمینه بیمه خدمات درمانی نظارت و بررسی کیفیت دارو های موجود و… برای کسب اطلاعات بیشتر رشته های بدون کنکور پزشکی می توانید به لینک داده شده مراجعه نمایید همچنین همان طور که می دانیم باید برای کسب اطلاعات بیشتر برای پذیرش در رشته داروسازی بدون کنکور اقدام به جستجو و گرفتن مشاوره های تحصیلی بنماییم.

 

بازار کار و درآمد رشته داروسازی

رشته داروسازی بدون کنکور جز یکی از پردرآمد ترین و بهترین مشاغل در داخل کشور ایران و خارج از کشور محسوب می شود. از آنجایی که تمام فارق التحصیلان این رشته امکان تاسیس داروخانه به وسیله خود را ندارند , بنابراین استخدام در کارخانه های تولید دارو اولین اولویت برای فارق التحصیلان این رشته به حساب می آید . همچنین دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل به کشور های امریکا و  استرلیا برونند که شاخص درآمدی داروسازان شاغل در این دو کشور در چند سال اخیر حدود 25 درصد افزایش پیدا کرده است. مسلما در کشور ایران فارق التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر شانس استخدام دانشجویان عزیز را بالاتر می برد ولی این موضوع باعث نمی شود که شانس قبولی در رشته داروسازی بدون کنکور را از دست بدهیم. متاسفانه باید به این نکته اشاره کنیم که در سال های اخیر در کشور ایران سرانه مصرف دارو بدون تجویز پزشک بالاتر رفته است که این عمل به صورتی به نفع داروسازانی است که خود دارای داروخانه می باشند که این عمل چند سالی است که غیر قانونی تلقی شده است.

کانال اطلاع رسانی رشته داروسازی بدون کنکور

کانال اطلاع رسانی رشته داروسازی بدون کنکور

برای  اطلاع از شرایط و بازار کار رشته داروسازی بدون کنکور

  با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره 9099072952

پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط :

ثبت نام مامایی بدون كنكور

رشته مهندسی بهداشت حرفه ای بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت ارشد میکروبیولوژی

بازار کار رشته داروسازی 

رشته داروسازی بدون کنکور

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور