ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

بازار کار رشته داروسازی در ایران و در خارج از کشور چگونه است؟

بازار کار رشته داروسازی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بازار کار رشته داروسازی موضوعی است که ما در این مطلب بررسی خواهیم کرد. بسیاری از داوطلبان رشته تجربی متقاضی تحصیل در رشته دارو سازی هستند . به همین دلیل رقابت برای ورود به این رشته و سپس یافتن کار برای آن بسیار زیاد است.اگر شما هم به تحصیل و یافتن کار در این رشته علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از درآمد داروسازی در ایران ، بازار کار داروسازی در خارج از کشور و آینده شغلی داروسازی – خانم ها بیشتر بدانیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با تحلیل بازار کار ، آینده شغلی و درآمد داروسازی در ایران و خارج  داشتید ، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

جهت اطلاع از شرایط بازار کار رشته داروسازی از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره

ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

بازار کار رشته داروسازی

قبل از بررسی بازار و درآمد داروسازی در ایران ، بهتر است کمی از این رشته اطلاعات بیشتری بدست آوریم. بسیاری از داوطلبان ممکن است هنوز انتخاب رشته نکرده و شناخت خوبی از این رشته نداشته باشند. پس در ادامه همراه ما باشید تا این رشته را بیشتر بشناسیم.

 

 

تعریف رشته داروسازی

در میان رشته‌های پرطرفدار تجربی، مانند پزشکی و دندانپزشکی ، داروسازی نیز از جمله پرطرفدارترین‌ها محسوب می‌گردد. همانطور که از نام این رشته پیداست، افراد با قبولی در آن به علم نحوه ساخت دارو دست پیدا می‌کنند. علاوه بر این، بررسی وضعیت دارو در بدن انسان و موجودات زنده نیز در این رشته بررسی خواهد شد.

 به صورت کلی هدف نهایی ارائه این رشته در دانشگاه‌ها تربیت افرادی است که به بهترین نحو ممکن خاصیت مواد را شناسایی کرده و داروهایی با کمترین میزان عوارض را بسازند.

 

 

 بازار کار رشته داروسازی و حیطه شغلی آن چیست؟

در ادامه با جزئیات بازار کار رشته داروسازی بیشتر آشنا خواهیم شد. اما به صورت کلی بازار کار این رشته را می‌توان شامل استخدام در کارخانه‌های داروسازی، تهیه لوازم و محصولات آرایشی و بهداشتی، ارائه خدمات درمانی به بیمارستان‌ها، یا گرفتن سمت‌هایی در سازمان‌های دولتی مانند معاونت غذا و دارو، مدیریت بازرسی، سیاست گذاری‌های دارویی و… دانست. یکی از زمینه‌های شغلی محبوب در این رشته نیز تاسیس داروخانه می‌باشد که برای آینده شغلی داروسازی – خانم ها توصیه می‌شود.

 

 

درآمد داروسازی در ایران

درآمد داروسازی در ایران

بازار کار رشته داروسازی ، تحلیل بازار کار ، آینده شغلی و درآمد داروسازی در ایران و خارج

بازار کار رشته داروسازی امروز نسبت به گذشته بسیار گسترده‌تر شده است. بسیاری از افرادی که این رشته را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، می‌توانند به جایگاه خوب و درآمد بالایی برسند. یکی از علایق بسیاری از افرادی که وارد رشته داروسازی می‌شوند، تاسیس داروخانه است. در ادامه وارد جزییات بیشتری از تحلیل بازار کار ، آینده شغلی و درآمد داروسازی در ایران و خارج می‌شویم. در ادامه می‌توانید بازار کار رشته داروسازی را در هر یک از گرایش‌ها مطالعه کنید.

 

بازار کار رشته داروسازی در گرایش بیوتکنولوژی دارویی

گرایش بیو تکنولوژی دارویی از جمله گرایش‌هایی است که باید برای قبولی در آن زحمت بیشتری بکشید. بیشتری افرادی که علاقه‌مند به تحصیل در داروسازی، خواهان این گرایش هستند. اگر در این گرایش قبول شوید می‌توانید در زمینه‌های مختلف از جمله، تولید مواد اولیه داروئی، تولید مواد بیولوژیک، کنترل بیولوژیک داروها، بدست آوردن مواد اولیه بیـولـوژیک جدید از سلـول‌های حیـوانی، قـارچ ها، باکتـری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها فعالیت داشته باشید.

 

بازار کار رشته داروسازی در گرایش نانوفناوری دارویی

بازار کار داروسازی در خارج از کشور برای این گرایش بسیار عالی است. نام این گرایش در دانشگاه‌های خارج از کشور، نانو مدیسین می‌باشد. اگر به فعالیت‌های پژوهشی علاقه‌مند هستید، این گرایش را به شما توصیه می‌کنیم ؛ زیرا در آن فراوان‌ترین فرصت‌های پژوهشی وجود خواهد داشت. بازار کار رشته داروسازی در این گرایش شال موارد زیر هم می‌تواند باشد:

گردآوری کتابخانه نانوبیولیگاندها با استفاده از تکنولوژی و مهندسی ژنتیک

در طراحی و کشف دارو ( با استفاده از نانولیزر، نقاط کوانتمی، نانو ذرات طلا و …).

دارورسانی  ( با استفاده از نانو ذرات پلیمری، سرامیکی، طلا، سیکلود کسترین، نانو کریستال ها، نانولیپوزوم ها، نانولوله های کربنی، ویروس ها و فولرین ها و …..)

اصلاح فرمول داروها با هدف اثر بخشی بیش‌تر و کاهش عوارض

دارورسانی از طریق پوست، ریه، تزریقی، گوشی و چشمی و … بر پایه نانوفناوری.

اصلاح فرمول محصولات آرایشی و بهداشتی

 

بازار کار رشته داروسازی در گرایش شیمی دارویی

در این گرایش با استفاده از علوم شیمی و زیست به بررسی مکانیسم عملکرد داروها پرداخته می‌شود. افراد فارغ التحصیل در این گرایش، می‌توانند به انجام فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، خدماتی در حوزه سنتز دارویی، بپردازند.

 

بازار کار رشته داروسازی در گرایش داروسازی هسته‌ای

بازار کار رشته داروسازی در این گرایش بسیار داغ و خاص است. این رشته تنها به اندازه 6 نفر ظرفیت دارد و فارغ التحصیلان این رشته زیر 100 نفر هستند که جزء نخبه‌ها محسوب می‌شوند. با مطالعه در این گرایش، بازار کار شامل تولید و بکارگیری رادیو داروها و رادیو ایزوتوپ‌ها در پزشکی می‌شود. همچنین اگر به همکاری با سازمان انرژی اتمی نیز علاقه‌مند هستید، می‌توانید این رشته را انتخاب نمایید.

 

بازار کار رشته داروسازی در گرایش داروسازی بالینی

بازار کار این رشته در بیمارستان‌ها است. افرادی که پس از پایان عمل جراحی و در طول دوران بستری در بیمارستان‌ها فرایند مصرف داروهای بیماران را کنترل می‌کنند، در این گرایش تحصیل کرده‌اند. اگر به دنبال شغلی پردرآمد  هستید، این گرایش را به شما پیشنهاد می‌دهیم. زیرا تنها با چند ساعت کار در بیمارستان، درآمد بالای 10 میلیون تومان خواهید داشت.

 

بازار کار رشته داروسازی در گرایش فارماکوگنوزی

بازار کار رشته داروسازی در گرایش  فارماکوگنوزی شامل، فعالیت در شرکت‌های داروسازی می‌شود. در این حالت، مواد اولیه موثر طبیعی در ساخت دارو، به شرکت‌ها معرفی خواهد شد. این گرایش زمینه‌های کاری پژوهشی بسیاری را نیز دارد.

 

بازار کار رشته داروسازی در گرایش فارماسیوتیکس

بازار کار رشته داروسازی در گرایش  فارماسیوتیکس نیز شامل خدمت کردن در شرکت‌های دارویی می‌شود. در این گرایش افراد مواد موثر در داروسازی را شناسایی کرده و همچنین نحوه فرمول کردن آن برای داشتن بیشترین تاثیر ارائه می‌دهند.

 

بازار کار رشته داروسازی در گرایش زیست مواد دارویی

بازار کار این گرایش شامل، فعالیت در مراکز تحقیقاتی، صنایع داروسازی، تحقیق و تدریس در دانشگاه‌ها می‌گردد. همچنین با مطالعه در این گرایش می‌توانید در آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت فرآورده‌های دارویی نیز فعالیت داشته باشید.

 

بازار کار رشته داروسازی در گرایش سم شناسی

فعالیت در این رشته شامل، فعالیت‌هایآموزشی، تحقیقاتی، صنایع دارویی، شیمیایی، درمان مسمومین بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌های سم‌شناسی، مراکز پزشمکی قانونی، آتش‌نشانی، مراکز اطلاع رسانی داروها، سموم و آزمایشگاه‌های کنترل غذا و دارو می‌شود.

 

بازار کار رشته داروسازی در کنترل دارو

افراد فارغ التحصیل در این گرایش، به انجام پژوهش در حوزه میکروب‌شناسی، کنترل میکروبی فراورده‌های دارویی، کنترل فیزیکو شیمیایی فراورده‌های دارویی، کنترل و تجزیه مواد غذایی، تحقیقات پروبیوتیک و کنترل فرارده‌های بیولوژیک می پردازد.

 

بازار کار رشته داروسازی در داروسازی سنتی

اگر به حوزه طب سنتی علاقه‌مند هستید، بازار کار این گرایش می‌تواند برای شما مناسب باشد. در این گرایش، نحوه فرمول کردن گیاهان سننی بررسی می‌شود.

 

بازار در اقتصاد و مدیریت دارو

این گرایش ترکیبی از روش‌های بازاریابی و مدیریت در داروسازی است. به این صورت که فارغ التحصیلان در این گرایش، می‌توانند به مدیران برای افزایش اثر بخشی تصمیم‌ها در حوزه غذا و دارو کمک بسیاری نمایند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با  داروسازی بدون کنکور، روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

آشنایی با فضای تحصیلی در گرایش‌های رشته داروسازی

قبل از اینکه در مورد درآمد صحبت کنیم. بهتر است درک بهتری از گرایش‌ها داشته باشیم. زیرا برای ورود به بازار کار رشته داورسازی گرایش در درآمد تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. به همین دلیل در ادامه گرایش‌های این رشته را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

 • سم‌شناسی
 • داروشناسی
 • داروسازی بالینی
 • شیمی دارویی
 • فارماکوگنوزی
 • فارماسیوتیكس
 • كنترل دارو
 • نانوفناوری دارویی
 • بیوتكنولوژی دارویی
 • سم شناسی

سم شناسی

در گرایش سم شناسی افراد با ترکیبات سمی آشنا می‌شوند تا از آن برای مسمومیت‌های ناشی از ترکیبات دارویی جلوگیری می‌کنند.

 

داروشناسی

داروشناسی ارتباط نزدیکی با سم شناسی دارد، به این صورت که بر روی بررسی اثرات عوارض داروها تمرکز می‌کند. دانشجویان در این گرایش با دوزهای دارویی و مکانیسم آن‌ها بیشتر آشنا می‌شوند.

 

داروسازی بالینی

افرادی که داروسازی بالینی را انتخاب می‌کنند در کنار پزشک و به عنوان دستیار محسوب می‌شوند. فعالیت اصلی آن‌ها نیز شامل ارائه مراقبت‌های دارویی خواهد بود. موارد دیگری که با انتخاب این گرایش می‌آموزید شامل، ارتباط موثر با بیمار، تیم درمان، پایش اثرات عوارض داروها و… می‌شود. همانطور که در قسمت‌های فوق اشاره شد، بازار کار رشته داروسازی و درآمد در این گرایش خوب است.

 

شیمی دارویی

افراد شیمی دارویی در شیمی و شیمی آلی متخصص خواهند شد. آموزش ساختار شیمیایی ترکیبات دارویی، شناخت واکنش‌ها و ساختار ترکیبات نیز در این گرایش مطالعه می‌شود. 

 

فارماکوگنوزی

در فارماکوگنوزی به صورت تخصصی دانشجویان با ساختار گیاهان بومی منطقه خود آشنا شده و ارزش آن‌ها در مقیاس صنعتی را مطالعه می‌کنند.

 

فارماسیوتیكس

در گرایش فارماسیوتیكس رشته داروسازی، بهترین ترکیب برای ساخت دارو از مواد دارویی آموزش داده خواهد شد. همچنین کسب تخصص در روش‌های ارزیابی داروها، سامانه‌های نوین ارزیابی دارو، شرایط نگهداری دارو، بسته بندی و… نیز در این گرایش ارائه خواهد شد.

 

کنترل دارو

کنترل دارو، گرایش جدیدی است که به تازگی شده است. متخصصان این گرایش افرادی هستند که در زمینه کنترل کیفیت انواع مواد اولیه داروها، محصولات آرایشی و غذایی تخصص پیدا می‌کنند.

 

نانوفناوری

گرایش نانو فناوری دارویی، با هدف خودکفایی در تولید محصولات نانوزیست فناوری راه‌اندازی شده است.

در طول این دوره، دانشجو با انواع علوم از جمله بیولوژی سلولی مولکولی پیشرفته، نانوبیو مواد، کشت سلول و بافت، نانودارو، فارماکوکینتیک پیشرفته و ژن درمانی آشنا خواهد شد.

 

بیوتکنولوژی دارویی

بیوتکنولوژی دارویی از جمله دوره‌های تخصصی نوپا است. در این گرایش تمرکز بر روی از علوم سلولی- مولکولی، میکروبیولوژی و ژنتیک، برای ساخت و تولید مواد موثره دارویی، در مقیاس صنعتی است.

 

گرایش داروسازی هسته‌ای

گرایش داروسازی هسته‌ای، با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته دانشجویان را به ایزوتوپ‌ها آشنا می‌کند. هدف نهایی در این گرایش، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها است.

 

 

آینده شغلی داروسازی – خانم ها

خانم‌ها برای انتخاب شغل و ورود به بازار کار، شرایط حساس‌تری نسبت به آقایان دارند. البته امروزه خانم‌ها پابه‌پای آقایان در حال فعالیت در جامعه هستند و تفاوت خاصی نیز میان این دو جنس دیده نمی‌شود. به صورت کلی رشته داروسازی می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خانم‌ها باشد؛ زیرا این رشته زمینه فعالیت در حیطه‌های پژوهشی بسیاری دارد و همچنین، امکان فعالیت به صورت شخصی با تاسیس داروخانه را نیز فراهم می‎نماید. پس آینده شغلی داروسازی – خانم ها، می‌تواند وضعیت بسیار خوبی نسبت به دیگر رشته‌ها داشته باشد.

 

آینده شغلی داروسازی - خانم ها

آینده شغلی داروسازی – خانم ها

 

 

درآمد داروسازی در ایران

درآمد داروسازی در ایران، بستگی به گرایش، مقطع و نوع شغلی که در این رشته انتخاب می‌کنید، خواهد داشت. به طور مثال اگر در استخدام سازمان‌های دولتی باشید، درآمد شما براساس قانون تصویب خواهد شد.

در شرکت‌های خصوصی نیز شرایط درآمدی کاملا متغیر بوده و براساس توافق شما با کارفرما تعیین می‌شود. برخی از افراد در این رشته اقدام به تاسیس داروخانه می‌کنند که طبیعتا درآمد بسیاری بیشتری خواهند داشت.

البته فراموش نکنید که برای تاسیس داروخانه یک سری دوندگی‌ها نیز وجود دارد که باید تمامی آن‌ها انجام گردد.

به صورت کلی تمامی شغل‌های مرتبط با حیطه پزشکی و درمانی درآمد خوبی دارند .

در گرایش داروسازی نیز می‌توان از این درآمد خوب بهره‌مند شد. درآمد داروسازی در ایران را می‌توان به صورت میانگین از ماهیانه 5 میلیون تومان تا 15 میلیون و حتی بیشتر در نظر گرفت.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از درآمد داروسازی برای گرایشی خاص دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

بازار کار داروسازی در خارج از کشور

بازار کار داروسازی در خارج از کشور وضعیت بسیار مناسبی دارد. از جمله پردرآمدترین کشورها در رشته داروسازی، استرلیا، امریکا و کانادا هستند که این شغل در این کشورها از جمله پردرآمدترین مشاغل محسوب می‌گردد. البته برای انتخاب کشور جهت مهاجرت و شروع کار، تنها درآمد ملاک نیست. توجه داشته باشید که بازار کار داروسازی در خارج از کشور می‌تواند به مراتب بهتر از داخل  باشد.

 

 

بازار کار داروسازی در خارج از کشور

بازار کار داروسازی در خارج از کشور

 

 

 

روحیه مناسب برای این رشته

روحیه مناسب برای ورود به بازار کار رشته داروسازی، مستلزم داشتن یک سری ویژگی‌ها است که در ادامه بررسی می‌کنیم.

روحیه مناسب برای هر شغلی براساس تست MBTI سنجیده می‌شود. افراد موفق در داروسازی :

 

INTJ

افراد دارای این تیپ شخصیتی، در حوزه سلامت می‌توانند موفق‌تر باشند.

 

INTP

افراد دارای تیپ INTP به فعالیت در حوزه پزشکی و سلامت علاقه مند هستند.

 

ESTJ

افراد دارای تیپ شخصیتی ESTJ،به سرو کار داشتن با مفاهمیم ملموس علاقه مند هستند.

 

ISTJ

افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ نگرانی خاصی در مورد بیماران دارند و به همین دلیل می‌توانند حس آرامش را به آن‌ها منتقل نمایند.

 

ISFP

افراد دارای تیپ شخصیتی ISFP ، برای کمک به دیگران علاقه‌مند هستند به همین دلیل رشته‌های حوزه پزشکی و داروسازی می‌تواند برای آن‌ها پیشنهاد خوبی باشد.

 

 

خلاصه مطلب

بازار کار رشته داروسازی یکی از موضوعات مهمی است که تمامی دانش آموزان علاقه‌مند به این رشته در مورد آن نیاز به اطلاعات بیشتری هستند. ما در این مطلب با تحلیل بازار کار ، آینده شغلی و درآمد داروسازی در ایران و خارج سعی کردیم به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، درآمد داروسازی در ایران ، بازار کار داروسازی در خارج از کشور و آینده شغلی داروسازی – خانم ها دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط بازار کار رشته داروسازی از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره

ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تحصیل داروسازی در ترکیه بدون کنکور

رتبه قبولی در رشته داروسازی

درصدهای قبولی داروسازی

بازار کار رشته داروسازی

4/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بازار کار رشته داروسازی خوب است یا بد؟

به صورت کلی تمامی رشته‌های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی بازار کار نسبتا خوبی دارند. بازار کار رشته داروسازی نیز با توجه به نوع گرایش و سطح مهارت‌های شما می‌تواند متغیر باشد.

درآمد داروسازی در ایران چقدر است؟

درآمد داروسازان ایرانی نسبتا بالا است. مخصوصا اگر دارای داروخانه شخصی باشند.

بازار کار داروسازی در خارج از کشور چگونه است؟

در خارج از کشور، حتی شرایط بهتر هم هست. در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا مانند امریکا، داروسازان از درآمد بسیاری خوبی برخوردار هستند.

آینده شغلی داروسازی_خانم‌ها چگونه است؟

برای خانم‌ها نیز آینده شغلی این رشته می‌تواند بسیار عالی باشد. خانم‌ها  می‌توانند در مراکز آموزشی تدریس داشته و یا فعالیت‌های پژوهشی داشته باشند. علاوه بر این بسیاری فرصت‌های کاری دیگر نیز برای خانم‌ها وجود خواهد داشت.

برای دریافت مشاوره از تحلیل بازار کار ، آینده شغلی و درآمد داروسازی در ایران و خارج چگونه می‌توان اقدام کرد؟

برای دریافت هر گونه مشاوره از ایران تحصیل در رابطه با بازارکار داروسازی، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

نظرات

 1. Farimah
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹

  عالیی♥️

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)