تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
داروسازی بدون آزمون

داروسازی بدون کنکور 1401 + شهریه و شرایط

داروسازی بدون آزمون
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

داروسازی بدون کنکور بر خلاف بسیاری از مقالات و متونی که می توانید در اینترنت مشاهده نمایید کذب است در یک کلام راهی به غیر از ثبت نام در کنکور سراسری برای تحصیل در داروسازی وجود ندارد، اما سوالی که پیش می آید این است که در صورتی که فرد نتوانسته عملکرد مثبتی در کنکور سراسری داشته باشد چه راهی برای ثبت نام داروسازی بدون آزمون دارد؟

 

برای تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور به غیر از ثبت نام در این آزمون راه دیگری هم وجود دارد و آن خروج از کشور و ثبت نام در دانشگاه های آزاد خارجی می باشد که در طی این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

 

جهت کسب اطلاعاتی در مورد شرایط و نحوه تحصیل رشته داروسازی بدون آزمون در سال های گذشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط داروسازی بدون کنکور

 

شرایط پذیرش داروسازی بدون کنکور ۱۴۰۱

امکان پذیرش دانشجو بدون کنکور در رشته دارو سازی در حال حاضر وجود ندارد و این امکان صرفا مربوط به گذشته که دانشگاه های پردیس بین الملل با هدف جذب دانشجوی خارجی راه ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی را برای دانشجویان ایرانی هم باز کردند می شد.

شرایط پذیرش داروسازی بدون کنکور در اواخر دهه ۸۰ پیچیده نبود و صرفا با پرداخت هزینه ای بالاتر و دارا بودن پیش نیاز های تحصیلی می شد به این دانشگاه ها وارد شد، اما امروزه با عدم فعالیت این دانشگاه ها راهی به غیر از قبولی در رشته داروسازی در کنکور برای تحصیل در این رشته وجود ندارد. 

 

توجه توجه : به اطلاع تمامی داوطلبان گرامی می رسانیم که سازمان سنجش آموزش کشور در سال 1400 هیچگونه اطلاعیه ای در مورد جذب دانشجو در رشته داروسازی بدون کنکور اعلام نکرده و پذیرش دانشجوی پیراپزشکی به هیچ عنوان به صورت بدون کنکور صورت نمی پذیرد و اطلاعیه ارائه شده در زیر در خصوص دفترچه سال 94 ، 96 و 97 بوده است که به سال 1400 مربوط نمی شود.

 

تحصیل داروسازی بدون کنکور در سال های گذشته

در بازه زمانی سال های ۸۷ الی ۹۰ دانشگاه های پردیس خودگردان با توجه به سوابق تحصیلی و دریافت شهریه های سنگین اقدام به پذیرش دانشجو می کردند، اما امروزه شرایط کمی متفاوت شده و برای تحصیل در رشته دارو سازی بدون آزمون در این مراکز باید مراحل زیر را طی کنید.

در طول این سال ها هر فرد مایل به تحصیل داروسازی بدون کنکور با پرداخت شهریه داروسازی بدون کنکور و گذراندن 72 واحد درسی (دو سال) در خارج از کشور و گرفتن انتقالی به دانشگاهی در ایران می توانستند تحصیل داروسازی بدون آزمون را داشته باشند.

البته فقط این که دانشگاهی که به آن انتقالی می گرفتند لزوماً باید یکی از دانشگاه های پردیس خودگردان می بود اما در حال حاضر قانون مذکور دیگر توسط مسئولین دست اندرکار حذف شده است و امکان استفاده از آن وجود ندارد.

 

 

 

شهریه داروسازی بدون کنکور

قانون جدید برای ثبت نام رشته داروسازی بدون آزمون     

پردیس های خودگردان با داشتن شرایطی امکان ادامکه تحصیل در رشته داروسازی را با پرداخت شهریه داروسازی بدون کنکور برای داوطلبان و متقاضیان فراهم می کردند.

با توجه به اعتبار مدرک و شرایط قابل توجه این دانشگاه ها تقاضا برای ادامه تحصیل داروسازی بدون آزمون در آن ها رو به افزایش بود.

اما از انتهای سال 97 با توجه به دستورالعمل و قانون جدید همه چیز تغییر کرد و دیگر امکان تحصیل و گرفتن انتقالی از دانشگاهی خارجی به دانشگاه های پردیس خودگردان برای تحصیل داروسازی بدون آزمون وجود نداشت.

اگر می خواهید راجع به این قانون تازه وضع شده بیشتر بدانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

تنها راه تحصیل در رشته داروسازی به صورت بدون آزمون تنها راه شما ورود به دانشگاه های خارج از کشور می باشد، چرا که در ایران این موضوع امکان پذیر نیست.

 

 

شرایط تحصیل بدون آزمون داروسازی در خارج از کشور

همانطور که به شما گفتیم اصلی ترین راهی که برای تحصیل داروسازی بدون آزمون دارید خروج از کشور می باشد، اما ثبت نام در دانشگاه آزاد های خارج از کشور چندا هم ساده نیست و پیچ و خم های مختص به خود را دارد.

  • اولین راهی که دارید این است که به یکی از کشور های خارج از کشورر مراجعه نمایید و بعد از پاس کردن ۷۲ واحد درسی به یکی از دانشگاه های پردیس خودگردان انتقالی بگیرید.
  • راه دوم خروج از کشور و اتمام تحصیلات در یک دانشگاه خارجی و صد البته معتبر می باشد، دانشگاه هایی در سراسر دنیا وجود دارند که با در نظر گرفتن شرایط مختلفی اقدام به پذیرش دانشجو در رشته داروسازی می کنند.
  • سرایط ورودی به دانشگاه های آزاد خارجی بسته به هر کشور و هر دانشگاه متفاوت می باشد، چیزی که باید توجه داشته باشید این است که دانشگاه مقصد شما در خارج از کشور باید برای وزارت علوم ایران معتبر باشد تا در صورت نیاز به معادل سازی فرد به مشکل نخورد.

هزینه تحصیل داروسازی بدون کنکور در خارج

بحث شهریه یکی از اولین چیزهایی است که هر فرد مایل به تحصیل در دانشگاه به آن فکر می کند. می گویید نه از خود داوطلبان کنکور بپرسید.

  • البته این موضوع برای افرادی که مایل به تحصیل در مرکز دانشگاهی خارج از ایران را دارند کمی پررنگ تر است. زیرا به مراتب شهریه تحصیل در دانشگاه های خارج از ایران از دانشگاه های ایران بالاتر است.
  • پس اگر تصمیمتان برای اقامت و تحصیل در خارج قطعی است تمهیدات لازم را در مورد هزینه داروسازی بدون آزمون بیندیشید. علی الخصوص اگر با توجه به هزینه بسیار بالای تحصیل آن قدرها هم حسابتان پر نیست.
  • بورس تحصیلی یکی از راه هایی است که می تواند بار سنگین پرداخت هزینه بالای دانشگاه ها را از دوش شما بردارد. اگر چیزی در مورد نحوه گرفتن بورس تحصیلی نمی دانید و یا نیاز به راهنمایی های جزئی در این مورد دارید کافیست شماره مرکز مشاوره ایران تحصیل را جهت ارتباط با مشاوران خبره این مجموعه شماره گیری کنید.

 

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

 

 

جهت تحصیل داروسازی در خارج از کشور و دانشگاه های خارجی پذیرنده این رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

پزشکی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت نام رشته باستان شناسی بدون کنکور 

رشته داروسازی بدون کنکور – بازار کار و درآمد رشته داروسازی 

استخدام مدرس دانشگاه سما

بازار کار رشته داروسازی 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

آیا تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور برای من به عنوان یکی از داوطلبان تجربی امکانپذیر است؟ 

خیر متأسفانه. شما در هیچ دانشگاهی در ایران نمی توانید حتی با پرداخت شهریه داروسازی بدون کنکور اقدام به ثبت نام رشته داروسازی بدون کنکور در این رشته کنید.

شرایط داروسازی بدون کنکور برای داوطلبان چیست؟ 

با توجه به عدم وجود دوره بدون آزمون برای این رشته شرایطی نیز برای ورود به آن در نظر گرفته نشده است.

هزینه داروسازی بدون آزمون در دانشگاهی خارجی چقدر است؟ 

برای اطلاع دقیق از این موضوع بهتر است از کمک مشاورانی خبره استفاده کنید تا اطلاعات لازم را به شما بدهند.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور