تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
داروسازی بدون کنکور

داروسازی بدون کنکور 1402

داروسازی بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته داروسازی از پرطرفدارترین رشته گروه علوم پزشکی می باشد که تنها راه انتخاب این رشته کنکور سراسری می باشد و داروسازی بدون کنکور در ایران وجود ندارد اما سوالی که پیش می آید این است که در صورتی که فرد نتوانسته عملکرد مثبتی در کنکور سراسری داشته باشد چه راهی برای ثبت نام رشته داروسازی بدون کنکور دارد؟ برای تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور به غیر از ثبت نام در این آزمون راه دیگری هم وجود دارد و آن خروج از کشور و ثبت نام در دانشگاه های آزاد خارجی می باشد. برای آشنایی کامل با این روش و اطلاع از شرایط داروسازی بدون کنکور، می توانید از طریق لینک زیر با همکاران ما صحبت کنید. 

داروسازی بدون کنکور

 

معرفی رشته داروسازی

پس از رشته پزشکی و دندانپزشکی، داروسازی از مهم ترین رشته های گروه علوم تجربی محسوب می شود که هر ساله شاهد رقابت شدید میان داوطلبان کنکور تجربی برای قبولی در این رشته هستیم. همین رقابت شدید باعث شده تا بازار پذیرش رشته های گروه پزشکی بدون کنکور گرم شده و بسیاری از والدین و داوطلبان کنکوری به دنبال راهی برای ورود به این رشته به صورت بدون کنکور باشند.  این رشته با تحقیق و پژوهش آمیخته شده است بنابراین یکی از اصلی ترین توانایی های لازم جهت ورود به رشته داروسازی علاقه به انجام کارهای پژوهشی می باشد. طول دوره داروسازی 5 الی 6 سال می باشد که علاقمندان ورود به این حرفه می بایست در این مدت به مطالعه این رشته توسط دانشگاه های معتبر بپردازند.

از نظر شغلی می توان گفت که فارغ التحصیلان رشته داروسازی می توانند اقدام به تاسیس داروخانه کرده یا به عنوان مسئول فنی داروخانه بوده، در صنايع‌ داروسازی و کارخانه‌های آرايشی و بهداشتی مشغول به کار شوند. همچنین این افراد در صورت علاقه و تمایل می توانند در بخش های تحقیقاتی مانند مطالعه در خصوص الگوی مصرف داروها، نوع بيماری های هر منطقه، کمک به افزايش سطح آگاهی عمومی و بهینه سازی مصارف دارویی پرداخته و یا در کارخانجات داروسازی عهده دار وظایفی مانند بررسی کیفیت داروها و نظارت بر اجرای فعالیت های آزمایشگاهی و ساخت داروها بپردازد.

برای اطلاع از داروسازی ترکیه بدون کنکور کلیک کنید.

شرایط پذیرش داروسازی بدون کنکور 

امکان پذیرش دانشجو بدون کنکور در رشته دارو سازی در حال حاضر وجود ندارد و این امکان صرفا مربوط به گذشته که دانشگاه های پردیس بین الملل با هدف جذب دانشجوی خارجی راه ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی را برای دانشجویان ایرانی هم باز کردند می شد.

شرایط پذیرش داروسازی بدون کنکور در اواخر دهه ۸۰ پیچیده نبود و صرفا با پرداخت هزینه ای بالاتر و دارا بودن پیش نیاز های تحصیلی می شد به این دانشگاه ها وارد شد، اما امروزه با عدم فعالیت این دانشگاه ها راهی به غیر از قبولی در رشته داروسازی در کنکور برای تحصیل در این رشته وجود ندارد. 

 

تحصیل داروسازی بدون کنکور در سال های گذشته

در بازه زمانی سال های ۸۷ الی ۹۰ دانشگاه های پردیس خودگردان با توجه به سوابق تحصیلی و دریافت شهریه های سنگین اقدام به پذیرش دانشجو می کردند، اما امروزه شرایط کمی متفاوت شده و برای تحصیل در رشته دارو سازی بدون کنکور در این مراکز باید مراحل زیر را طی کنید. در طول این سال ها هر فرد مایل به تحصیل داروسازی بدون کنکور با پرداخت شهریه داروسازی بدون کنکور و گذراندن 72 واحد درسی (دو سال) در خارج از کشور و گرفتن انتقالی به دانشگاهی در ایران می توانستند تحصیل داروسازی بدون کنکور را داشته باشند.

البته فقط این که دانشگاهی که به آن انتقالی می گرفتند لزوماً باید یکی از دانشگاه های پردیس خودگردان می بود اما در حال حاضر قانون مذکور دیگر توسط مسئولین مربوطه حذف شده است و امکان استفاده از آن وجود ندارد.

 

تحصیل داروسازی بدون کنکور در سال های گذشته

 

 

قانون جدید برای ثبت نام رشته داروسازی بدون کنکور     

پردیس های خودگردان با داشتن شرایطی امکان ادامه تحصیل در رشته داروسازی را با پرداخت شهریه داروسازی بدون کنکور برای داوطلبان و متقاضیان فراهم می کردند. با توجه به اعتبار مدرک و شرایط قابل توجه این دانشگاه ها تقاضا برای ادامه تحصیل داروسازی بدون کنکور در آن ها رو به افزایش بود. اما از انتهای سال 97 با توجه به دستورالعمل و قانون جدید همه چیز تغییر کرد و دیگر امکان تحصیل و گرفتن انتقالی از دانشگاهی خارجی به دانشگاه های پردیس خودگردان برای تحصیل داروسازی بدون کنکور وجود نداشت. اگر می خواهید راجع به این قانون تازه وضع شده بیشتر بدانید می توانید بر روی لینک زیر کلی کرده و با مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید. 

 

نحوه ثبت نام داروسازی بدون کنکور

 

شرایط تحصیل داروسازی بدون کنکور در خارج از کشور

همانطور که به شما گفتیم اصلی ترین راهی که برای تحصیل داروسازی بدون کنکور دارید خروج از کشور می باشد، اما ثبت نام در دانشگاه آزاد های خارج از کشور چندان هم ساده نیست و پیچ و خم های مختص به خود را دارد.

 • اولین راهی که دارید این است که به یکی از کشور های خارج از کشور مراجعه نمایید و بعد از پاس کردن ۷۲ واحد درسی به یکی از دانشگاه های پردیس خودگردان انتقالی بگیرید.
 • راه دوم خروج از کشور و اتمام تحصیلات در یک دانشگاه خارجی و صد البته معتبر می باشد، دانشگاه هایی در سراسر دنیا وجود دارند که با در نظر گرفتن شرایط مختلفی اقدام به پذیرش دانشجو در رشته داروسازی می کنند.
 • شرایط ورودی به دانشگاه های آزاد خارجی بسته به هر کشور و هر دانشگاه متفاوت می باشد، چیزی که باید توجه داشته باشید این است که دانشگاه مقصد شما در خارج از کشور باید برای وزارت علوم ایران معتبر باشد تا در صورت نیاز به معادل سازی فرد به مشکل نخورد.

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی در رشته دارو سازی موارد زیر است: 

 1. تحصیل 12 ساله در ایران و داشتن مدرک دیپلم
 2. پر کردن انگیزه‌نامه برای ورود به دانشگاه مورد نظر و رشته داروسازی
 3. داشتن مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل 
 4. ارائه رزومه پژوهشی، فعالیت‌های اجتماعی و مهارت‌ها
 5. اثبات تمکن مالی از طریق گردش حساب بانکی
 6. اصل و ترجمه پاسپورت به همراه کپی از آن
 7. داشتن کارت معافیت یا اتمام سربازی
 8. موفقیت در مصاحبه ورودی دانشگاه

 

دانشگاه های برتر در رشته داروسازی بدون کنکور اروپا

تراز علمی دانشگاه، وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور مورد نظر، هزینه‌های تحصیل در آن‌جا و فرصت‌های شغلی متناسب با رشته فرد از مواردی هستند که می‌توانند در انتخاب شما تاثیرگذار باشند.ما آن ها را توضیح می دهیم:

در آلمان مدت زمان تحصیل حدود 4 تا 6 سال از مدرک کارشناسی تا دکتری زمان می برد . این کشور امکان بورسیه شدن می دهد و پس از اتمام تحصیل تا 18 ماه فرصت برای پیدا کردن کار به دانشجو مهاجر می دهد.

 

آلمان
تحصیل داروسازی در اتریش 6 ساله است. برای پذیرش باید مدرک زبان آلمانی C1 داشته باشید. اتریش
دوره تحصیل داروسازی در این کشور ۵ ساله است. تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این کشور ممکن می باشد.

 

مجارستان
طول تحصیل داروسازی در روسیه 5 سال است. تحصیل به هر دو زبان روسی و ‌انگلیسی ممکن است. روسیه
در فرانسه طول دوره داروسازی5 الی 6 سال است. برای تحصیل در فرانسه باید مدرک زبان فرانسوی حداقل B2 داشته باشید

 

فرانسه
دوره تحصیل داروسازی در اسپانیا ۵ساله است. متقاضی باید دارای دیپلم تجربی یا ریاضی باشد. 

 

اسپانیا
در ترکیه ۵  دوره تحصیل رشته دارو سازی طول می کشد. تحصیل در این کشور به هر دو زبان انگلیسی و ترکی ممکن است. نیاز به آزمون یوس یا ست است .

 

ترکیه

 

 

دانشگاه های دارای رشته داروسازی بدون کنکور در اروپا

 

هزینه تحصیل داروسازی بدون کنکور در خارج

بحث شهریه یکی از اولین چیزهایی است که هر فرد مایل به تحصیل در دانشگاه به آن فکر می کند. می گویید نه از خود داوطلبان کنکور بپرسید.

 • البته این موضوع برای افرادی که مایل به تحصیل در مرکز دانشگاهی خارج از ایران را دارند کمی پررنگ تر است. زیرا به مراتب شهریه تحصیل در دانشگاه های خارج از ایران از دانشگاه های ایران بالاتر است.
 • پس اگر تصمیمتان برای اقامت و تحصیل در خارج قطعی است تمهیدات لازم را در مورد هزینه داروسازی بدون کنکور بیندیشید. علی الخصوص اگر با توجه به هزینه بسیار بالای تحصیل آن قدرها هم حسابتان پر نیست.
 • بورس تحصیلی یکی از راه هایی است که می تواند بار سنگین پرداخت هزینه بالای دانشگاه ها را از دوش شما بردارد. اگر چیزی در مورد نحوه گرفتن بورس تحصیلی نمی دانید و یا نیاز به راهنمایی های جزئی در این مورد دارید کافی است شماره مرکز مشاوره ایران تحصیل را جهت ارتباط با مشاوران خبره این مجموعه شماره گیری کنید.

 

 

برای اطلاع از هزینه رشته داروسازی کلیک کنید.

 

تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور پردیس خودگردان 

تحصیل در پردیس خودگردان دانشگاه ها را می توان به عنوان تحصیل داروسازی بدون کنکور به حساب آورد. دانشگاه های بین الملل علاوه بر جذب دانشجو از طریق کنکور سراسری، آزمون های مخصوص به خود برای پذیرش دانشجو نیز دارد. از این روش می توان بعنوان خرید صندلی داروسازی نام برد. برخی از رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی از جمله رشته هایی هستند که به این روش پذیرش دانشجو دارند.
تحصیل به این روش نیز مستلزم پرداخت شهریه است. شهریه هایی که دانشگاه های بین الملل اخذ می کنند از شهریه دانشگاه های آزاد نیز بالاتر است. اشخاصی که توانایی پرداخت شهریه های این دانشگاه ها را داشته باشند، می توانند از این فرصت استفاده کنند و در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. آینده تضمین شده اکثر رشته های علوم پزشکی باعث رضایت افراد برای صرف هزینه های بالا برای ثبت نام در این دانشگاه ها شده است.

 

 

تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور پردیس خودگردان 

 

 

شرایط  ثبت نام داروسازی بدون کنکور بدون کنکور پردیس خودگردان 

شرایط داروسازی بدون کنکور پردیس های خودگردان به شرح زیر است:

 • باید مدرک دیپلم از گروه های علوم تجربی ،ریاضی و یا فیزیک داشته باشید. مدرک پیش دانشگاهی نیز قبول است.
 • داوطلبان باید پس از گذراندن دوره ای آموزشی، در آزمون جامع نمره قبولی را کسب کنند.
 • پذیرش تنها از مقطع دیپلم انجام می شود و مقاطع تحصیلی بالاتر در هر دانشگاهی مورد پذیرش نیست.
 • معدل دیپلم و نمره دروس اصلی سوم دبیرستان حداقل  16 باشد.

 

اخبار پیرامون داروسازی بدون کنکور

حذف ممنوعیت انتقال به داخل دانشجویان پزشکی 

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی گفت: دانشجویان ایرانی خارج از کشور متقاضی انتقال به داخل که بعد از ۲۰۱۹ تحصیل خود را در خارج آغاز کرده اند باید در آزمون صلاحیت علمی شرکت کنند.

واکنش صنعت داروسازی به طرح دارویار

سرانجام و پس از کش و قوس های فراوان میان صنعت داروسازی کشور و دولت بر سر واقعی شدن قیمت دارو، طرح دارویار کلید خورد. اما، اجرای این طرح، اهداف دیگری دارد.
شهریه رشته داروسازی بدون کنکور
خلاصه مطلب

رشته داروسازی از پرطرفدارترین رشته گروه علوم پزشکی می باشد که تنها راه انتخاب این رشته کنکور سراسری می باشد و داروسازی بدون کنکور در ایران وجود ندارد و برای تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور باید در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهید که لیست کشورها در مقاله آمده است.اگر در زمینه رشته داروسازی سوالی دارید و یا به کمک نیاز دارید، می توانید از همکاران ما یاری بخواهید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد. 

برای دریافت پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور برای من به عنوان یکی از داوطلبان تجربی امکانپذیر است؟ 

خیر متأسفانه. شما در هیچ دانشگاهی در ایران نمی توانید حتی با پرداخت شهریه داروسازی بدون کنکور اقدام به ثبت نام رشته داروسازی بدون کنکور در این رشته کنید.

شرایط داروسازی بدون کنکور برای داوطلبان چیست؟ 

با توجه به عدم وجود دوره بدون آزمون برای این رشته شرایطی نیز برای ورود به آن در نظر گرفته نشده است.

اصلی ترین راه ورود به رشته داروسازی در دانشگاه های سراسری  چیست ؟

شرکت در کنکور سراسری اصلی ترین راه ورود به رشته داروسازی در دانشگاه های سراسری می باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور