ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور ۱۴۰۲

رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور 99
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

پذیرش در رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور ۱۴۰۲ در دانشگاه های پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد امکان پذیر است. شرایط ،زمان ثبت نام و دانشگاه های دارای آموزش ابتدایی بدون آزمون توسط دانشگاه ها تعیین و سازمان سنجش آن را منتشر خواهد نمود. در صورت ثبت نام و پذیرش بدون آزمون آموزش ابتدایی در هر یک از دانشگاه ها، مطابق با قوانین تعیین شده لازم است شهریه دانشگاه های مزبور را بپردازید. قبل از شرکت در ثبت نام، ابتدا از دانشگاه های دارای آموزش ابتدایی اطلاع یابید و پس از آن برای انجام ثبت نام اقدام نمایید.

 

 

برای اطلاع از رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور ۱۴۰۲ – اطلاع از شهریه این دانشگاه و همچنین حداقل معدل و شرایط پذیرش با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه ثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور ۱۴۰۲

 

نحوه ثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور 99

نحوه ثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور در دانشگاه های علمی کاربردی نسبت به سایر دانشگاه های دیگر، شرایط متفاوتی دارد. برای انجام ثبت نام در هر یک از دانشگاه ها، نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود و شما می توانید به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه تعیین شده برای هر یک از این دانشگاه ها اقدام نمایید. انجام ثبت نام در تمامی دانشگاه های پیام نور، غیر انتفاعی و علمی کاربردی، در سایت سازمان سنجش صورت می پذیرد ولی در دانشگاه آزاد، در سامانه همین دانشگاه صورت می پذیرد.

برای انجام ثبت نام در هر یک از دانشگاه های مربوطه، لازم است کارت اعتباری را به هنگام ثبت نام خریداری نمایید و شماره سریال ارائه شده را در سامانه مربوط به ثبت نام وارد نمایید. امکان ثبت نام برای رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور در دو ترم مهر و بهمن امکان پذیر است. هر ساله انجام ثبت نام مهر ماه از مرداد آغاز می گردید. اما با توجه به شیوع بیماری کرونا و مشکلات ایجاد شده در این رابطه، هنوز در رابطه با زمان دقیق این ثبت نام اطلاعاتی در دسترس نیست. زیرا هنوز تکلیف دانشگاه ها به درستی مشخص نشده است. برای اطلاع از آخرین اخبار می توانید با مشاوران ایران تحصیل ما که شماره های آن در سایت موجود است، تماس حاصل نمایید.

برای ثبت نام و پذیرش بدون آزمون آموزش ابتدایی ترم بهمن ، اگر تغییراتی در رابطه با قوانین کشور به دلیل مشکلات به وجود آمده نداشته باشیم، انجام ثبت نام در همان زمان ترم بهمن در دی ماه آغاز شود. مدارک لازم برای انجام ثبت نام شامل مدارک هویتی و همچنین عکس و شماره کارت خریداری شده برای آزمون خواهد بود. توصیه ما به تمامی داوطلبان این است که قبل از انجام ثبت نام، ابتدا به صورت دقیق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته را مطالعه نمایید تا پس از آن برای انجام ثبت نام اقدام نمایید.

 

 

پیش نیاز های ثبت نام بدون کنکور رشته آموزش ابتدایی چیست؟

برای انجام ثبت نام ، ابتدا توصیه ما این است که در رابطه با اینکه رشته آموزش ابتدایی چگونه است؟ اطلاعاتی را به دست آورید و با چشم باز این رشته را انتخاب نمایید. در درجه دوم، بسته به دانشگاه مورد نظر خود، دفترچه راهنمای ثبت نام را در سازمان سنجش و یا دانشگاه آزاد دانلود نمایید. دفترچه را به خوبی مطالعه نمایید و پس از آن برای انجام ثبت نام اقدام نمایید. مورد دوم که باید از آن مطلع شوید، آینده شغلی این رشته است. آیا از بازار کار خوبی برخوردار است؟ آیا این رشته با خصوصیات اخلاقی شما منطبق است؟

پس از اینکه به اطلاعات لازم در رابطه با رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور دست یافتید، حال نوبت به مرحله انجام ثبت نام می رسد. پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام، بهتر است ابتدا فرم مربوط به ثبت نام را که در انتهای دفترچه موجود است را تکمیل نمایید و پس از آن اطلاعات خود را در سامانه وارد نمایید تا از بروز اشتباهات احتمالی جلوگیری به عمل آورید. مدارک مورد نیاز را قبل از شروع فرآیند تهیه و آماده نمایید زیرا سازمان سنجش امکان برگشتن از مراحل را به شما نخواهد داد و همین مسئله موجب می شود تا شما نتوانید مجبور به طی نمودن مراحل دوباره شوید و ممکن است دچار اشتباهاتی شوید.

با توجه به اینکه انتخاب رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور  همزان با ثبت نام و پذیرش بدون کنکور می باشد،لذا توصیه ما به تمامی داوطلبان عزیز این است که ابتدا با یک مشاور در این زمینه مشورت نمایید و پس از آن برای انجام ثبت نام اقدام نمایید. شاید شما پس از فارغ التحصیلی در هر دانشگاهی بتوانید برای استخدام اقدام نمایید، اما فراموش نکنید که سطح علمی هر یک از دانشگاه ها حتی بسته به واحدهای مختلف می تواند متفاوت باشد و به همین دلیل اگر دانش علمی خود برایتان مهم است، حتما در انتخاب خود نهایت دقت را داشته باشید.

 

 

دانشگاه های دارای آموزش ابتدایی آزاد

 

دانشگاه های دارای آموزش ابتدایی آزاد

دانشگاه های دارای آموزش ابتدایی آزاد

 

لیست دروس تربیتی دوره کارشناسی رشته آموزش ابتدایی
روانشناسی تربیتی ارزشیابی از یادگیری
جامعه شناسی تربیتی کاربرد هنر در آموزش
نظریه های یادگیری و آموزش کاربرد زبان در تربیت
اصول و روش های تدریس مدیریت آموزشگاهی
اصول و روش های راهنمایی و مشاوره آموزش و پرورش تطبیقی با تاکید بر دوره های تحصیلی

 

لیست زیر شامل دروس رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور ۱۴۰۲ می باشد.

 

لیست دروس تخصصی دوره کارشناسی رشته آموزش ابتدایی
روانشناسی رشد کودک مبانی آموزش مطالعات اجتماعی آموزش و پرورش فراگیر در دوره ابتدایی
اصول و مبانی آموزش و پرورش ابتدایی آموزش مطالعات اجتماعی برنامه ریزی درسی کلاس های چند پایه
روش تحقیق و آمار در علوم تربیتی مبانی آموزش دینی زبان تخصصی آموزش ابتدایی
ادبیات کودکان و نوجوانان آموزش دینی اختلالات یادگیری
مبانی آموزش زبان فارسی آموزش قرآن فنون راهنمایی و مشاوره در دوره ابتدایی
آموزش زبان فارسی مبانی آموزش هنر برنامه ریزی درسی آموزش ابتدایی
مبانی آموزش ریاضی کارگاه آموزش هنر راهبردهای تدریس آموزش ابتدایی
آموزش ریاضی مبانی آموزش تربیت بدنی طراحی آموزشی در آموزش ابتدایی
مبانی آموزش علوم تجربی آموزش تربیت بدنی طراحی واحد یادگیری آموزش ابتدایی
ارزشیابی کیفی در آموزش ابتدایی تحلیل محتوای کتاب درسی تجربه های خاص حرفه ای در آموزش ابتدایی
کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش ابتدایی پژوهش و توسعه حرفه ای کارورزی

 

 

آینده شغلی رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور

 

آینده شغلی رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور

آینده شغلی رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور

 

پس از اطلاع از شرایط ،زمان ثبت نام و دانشگاه های دارای آموزش ابتدایی بدون آزمون لازم است حال یکی از نکات بسیار مهم در این رابطه، آینده شغلی این رشته است. با توجه به اینکه رشته آموزش ابتدایی وابسته به آمورش و پرورش می باشد، لذا امکان جذب شما در این زمینه بسیار زیاد است. در حال حاضر، بیشترین استخدام ها مربوط به آموزش و پرورش، به همین مورد مربوط می شود . بنابراین اگر علاقه مند به شغل معلمی دارید می توانید این رشته را انتخاب نمایید.

خوشبختانه برای ثبت نام استخدام آموزش و پرورش در رابطه با اینکه شما در کدام دانشگاه های دارای آموزش ابتدایی تحصیل نموده اید، هیچ اولویت بندی قرار داده نشده است و تنها در صورت تحصیل شما در یک دانشگاه معتبر این مسئله موجب می شود تا نگاه بهتری نسبت به شما وجود داشته باشد. اما اگر علاقه مند به شغل های دولتی نیستید، می توانید خودتان به صورت آزاد برای انجام کار اقدام نمایید. در صورت دارا بودن شرایط پذیرش رشته آموزش ابتدایی بدین صورت که به راحتی مهد کودک بزنید و یا اینکه در مراکز پیش دبستانی به صورت مستقل و یا با با دیگران مشغول به کار شوید.

ادامه تحصیل در این رشته در گرایش های مختلف امکان پذیر است. لذا هر یک از داوطلبان می توانند برای انجام ثبت نام اقدام نمایند. پس از ادامه تحصیل در این رشته می توانید برای مدرسی در دانشگاه اقدام نمایید. همچنین برای می توانید به عنوان روانشناسی تربیتی در صورت احراز شرایط پروانه و غیره، برای کلینیک خود به صورت مجزا اقدام نمایید و خودتان مشغول به کار شوید. با توجه به رتبه علمی برای هر یک از دانشگاه ها، این شرایط می تواند متفاوت باشد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعاتی در رابطه با رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور ، شرایط ،زمان ثبت نام و دانشگاه های دارای آموزش ابتدایی بدون آزمون اطلاعاتی را ارائه نماییم. در صورتی که مایل به اطلاع از پذیرش بدون آزمون آموزش ابتدایی می باشید و یا اینکه مایلید از نحوه ثبت نام بدون کنکور رشته آموزش ابتدایی اطلاع یابید. می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش

1.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

پذیرش در رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور در چه دانشگاه هایی امکان پذیر است؟

برای پذیرش بدون آزمون آموزش ابتدایی می توانید در دانشگاه های پیام نور، غیر انتفاعی و همچنین دانشگاه آزاد اقدام به ثبت نام نمایید.

 

شرایط پذیرش رشته آموزش ابتدایی چیست؟

برای پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی نیازی به مرتبط بودن رشته تحصیلی دیپلم و رشته دانشگاهی نخواهد بود. همچنین در برخی از دانشگاه ها میزان تاثیر معدل به صفر می رسد.

 

چه زمانی می توانیم برای ثبت نام بدون کنکور رشته آموزش ابتدایی اقدام نماییم؟

انجام ثبت نام در دو ترم مهر و بهمن امکان پذیر است. پس از زمان تعیین شده ، می توانید به صورت الکترونیکی برای ثبت نام در دانشگاه های دارای آموزش ابتدایی اقدام نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  نفس خیزی
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام.ثبت نام بدون آزمون این رشته کی هست؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت به خیر
   زمان ثبت نام ورودی بهمن ماه هنوز اعلام نشده است.

 2. Avatar photo
  مشاور محمدی
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

  سلام وقت به خیر
  نظام آموزش 6-3-3 محدودیتی از جهت انتخاب رشته و دانشگاه ندارند.

 3. Avatar photo
  علی موسوی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۵

  سلام منابع درسی رشته آموزش ابتدایی چیا هستن ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام رشته آموزش ابتدایی هم از طریق کنکور سراسری پذیرش دانشجو دارد هم از طریق سوابق تحصیلی یا همان بدون کنکور

 4. Avatar photo
  مینا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۲

  سلام وقت بخیر
  من کاردانی تولیدات گیاهی دارم خواستم ببینم میتونم کارشناسی ناپیوسته اموزش ابتدایی برم‌ یا خیر با تشکر

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت به خیر
   محدودیتی از جهت انتخاب رشته آموزش ابتدایی و یا تغییر رشته وجود ندارد.

   • Avatar photo
    فهیمه
    ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۴

    سلام
    رشته ی تحصیلی من کاردانی طراحی دوخت هست
    برای کارشناسی میخوام مهندسی عمران شرکت کنم
    بنظرتون سخت نیست منی که کاردانیم هیچ ارتباطی با عمران نداره؟

    • Avatar photo
     isaei
     ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

     سلام خب بالاخره چون مغایرت رشته دارید سخت هست ولی اگر وقت بزارید برای مطالعه و تست میتونید چه از طریق کنکور چه براساس سوابق تحصیلی شانس موفقیت زیادی داشته باشید

 5. Avatar photo
  مینا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۹

  سلام وقت بخیر
  من ‌کاردانی تولیدات گیاهی دارم خواستم ببینم میتونم کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی برم یا خیر با تشکر

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت به خیر
   محدودیتی از جهت انتخاب رشته آموزش ابتدایی و یا تغییر رشته وجود ندارد.

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام روزبخیر
   اگر این رشته رو ارائه بدهند بله میتونید

 6. Avatar photo
  ZIZI
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام من معدل کتبیم 10 شده معدل کل 16 آیا امیدی به قبولی برای آموزش ابتدایی دارم ؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما شانس قبولیتون پایینه.
   جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 7. Avatar photo
  سوا
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۴

  سلام.من لیسانس گرفتم.میخوام برای ارشد آموزش ابتدایی بخونم.بدون کنکور داره ارشد آموزش ابتدایی؟؟؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام برای مشاهده لیست دانشگاه ها مقاله را مطالعه کنیدجهت اطلاع بیشتر تماس بگیرید

 8. Avatar photo
  زهراصالحی
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام ببخشید برای آموزش ابتدایی باسابقه تحصیلی دردانشگاه باید شهریه بدهیم یادگاری محسوب میشه؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام وقت بخیر
   بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد
   برای بر سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی آموزش ابتدایی بله شهریه دانشگاه را باید پرداخت کنید

 9. Avatar photo
  عبدالمعز
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

  سلام.میخواستم بدونم منی که دیپلم تجربی ۸شدم و سه ترم مدیریت خوندم دانشگاه بخاطر اینک بچه دار شدم نتونستم برم الآنم ۲۶سالمه میتونم بنظرتون تو این رشته قبولم میکنن(آموزش ابتدایی

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام روزبخیر
   باید به واحد خودتون مراجعه کنید.

 10. Avatar photo
  حسن
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

  سلام می خواستم بدونم‌با مدرک کاردانی انیمیشن می تونم کارشناسی نا پیوسته آموزش ابتدایی شرکت کنم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

   سلام وقت بخیر بله مجازید برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 11. Avatar photo
  محمد
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

  سلام وقتتون بخیر.اگه مدرک کاردانی آموزش ابتدایی از دانشگاه آزاد داشته باشیم میتونیم برای کارشناسی دانشگاه فرهنگیان کنکور بدیم آیا دانشگاه فرهنگیان کاردانی دانشگاه آزاد یا پیام نور قبول داره.سپاس از پاسخگویی تون🙏

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۶

   سلام وقت بخیر . دانشگاه فرهنگیان مقطع کاردانی به کاشناسی پذیرش دانشجو ندارد و باید در کنکور سراسری شرکت کنید

 12. Avatar photo
  یگانه
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

  من ترم 4 حقوق ام میخوام انصراف برم رشته اموزش ابتدایی ثبت نام کنم مشکلی تو ثبت نام من ایجاد نمیشه ؟ چون مدرک فوق دیپلم حقوق هم بهم نمیدن میخوام کاردانییم همین رشته اموزش ابتدایی باشه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام
   نیازه که شما انصراف خودتون رو ثبت کنید فقطدر خصوص رشته جدید برای شما تطبیق واحد انجام میدهند

 13. Avatar photo
  الی
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۶

  من رشته‌م طراحی دوخت هستش.. اما میخوام معلم بشم باید از چه شاخه و کدوم دانشگاه وارد بشم امکانش هست؟؟ من فنی حرفه.ای خوندم فوق دیپلم
  راهنماییم کنید ممنون میشم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

   سلام . بعاز اخذ لیسانس وارد آزمون استخدامی آموزش و پرورش شوید

  • Avatar photo
   علی
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

   ضمن عرض سلام، ببخشید بنده کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات دارم و میخوام در رشته رشته علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش دبستانی و پیش دبستانی درکارشناسی یا ارشد یا بدون آزمون شرکت کنم چکار باید بکنم ؟؟؟

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

    با سلام.در وحله اول باید گرایش و مقطع مورد نظر خود را بیان کنید.

  • Avatar photo
   عاطفه
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸

   سلام وقت بخیر حالا که آزمون استخدامی برداشته شده چی میشه 🥲 چطوری میتونیم استخدام رسمی بشیم پس

   • Avatar photo
    hedayati
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

    سلام وقت بخیر
    فعلا اطلاعیه رسمی صادر نشده است.

 14. Avatar photo
  ایناز
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

  معدل لازم برای رشته اموزش و پرورش ابتدایی بدون کنکور رو نگفتین میشه بگین؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 15. Avatar photo
  زارع
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۳

  این رشته برای ارشد هم وجود داره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام چه رشته ای مدنظرتونه

 16. Avatar photo
  محمدزاده
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰

  معدل لازم جهت ثبت نام در رشته ی آموزش ابتدایی چند باید باشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام
   معدل خاصی جهت ورود تعریف نشده.بستگی به ظرفیت دانشگاه انتخابی و متقاضیان دارد

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)