تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت

دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت 

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دواطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی را دارند، می بایشت حتما دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت را دریافت و آن را با دقت مطالعه فرمایند. بدین منظور، متقاضیان می توانند در زمان های با مراجعه به سایت sanjeshp.ir برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت اقدام نمایند. به دلیل اهمیتی که این دفترچه دارد، در ادامه به زمان، نحوه دانلود و محتویان آن می پردازیم.

همچنین، چنانچه در مورد هر کدام از مراحل ثبت نام، اعلام نتایج و انتخاب رشته مطابق با دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت با سوالی مواجه شدید، می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل در ارتباط باشید. 

 

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت و دریافت مشاوره از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

ضرورت دریافت دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401

 

دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت

 

برای افرادی که قصد دارند در یکی از رشته های علوم پزشکی، مدرک کارشناسی ارشد را کسب کنند، شرکت در آزمون های وزارت بهداشت ضروری است. مرکز سنجش و آموزش پزشکی، در دو نوبت دفترچه های راهنما را منتشر می کند تا داوطلبان از زمان، شرایط،  لیست رشته های کنکور ارشد وزارت بهداشت و … مطلع گردند.

مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت که در حوالی روزهای نام نویسی منتشر می گردد، بسیار مهممی باشد. چرا که در آن در مورد تمامی ضوابط و شرایط لازم جهت ثبت نام و پذیرش در رشته های علوم پزشکی توضیحات لازم را ارائه داده است. از  این رو، توصیه می شود که قبل از هر گونه اقدامی برای پر کردن فرم نام نویسی و تکمیل فرایند، این دفترچه را به دقت مطالعه فرمایید.

بعد از اینکه نتایج اولیه منتشر گردید، نوبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت می رسد. در این دفترچه لیست همه رشته ها، دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت ها موجود می باشد. متقاضیان می توانند با توجه به رشته ایی که در آن شرکت کرده اند، نسبت به انتخاب کد رشته محل های مروطه اقدام نمایند.  در ادامه با دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

 

به منظور دریافت نمونه سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید

 

 

زمان انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

داوطلبانی که قصد دارند در یکی از رشته های علوم پزشکی پذیرفته شوند، لازم است که ابتدا در دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت را بارگذاری کرده و سپس با مطالعه مفاد آن برای نام نویسی اقدام کنند.

این دفترچه چند روز قبل از شروع زمان ثبت نام در سایت مرکز سنجش و آموزش پزشکی در اختیار متقاضیان قرار می گرد. برای مثال، با توجه به آنکه زمان ثبت نام کنکور 1401 در 6 الی 16 اسفند 99 واقع شده بود، دفترچه راهنما در هفته اول اسفند منتشر گردید.

بنابراین، طبق روال معمول می توان گفت که دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت حدود یک هفته قبل از شروع نام نویسی، قابل بارگذاری خواهد بود.

 

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه ویرایش ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک قرمز کلیک نمایید 

 

 

زمان دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت

حال که در مورد زمان صدور دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت صحبت کردیم، خوب است ببینیم که دفترچه انتخاب رشته چه زمانی در دسترس خواهد بود.

از آنجا انتخاب رشته به طور کلی پس از مشخص از شدن نتایج امکانپذیر است، متقاضیان می توانند بعد از دریافت کارنامه اولیه خود اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت کنند. بدین ترتیب، می توان از رشته ها و ظرفیت های هر کدام از رشته ها مطلع شد.

هنوز اطلاع دقیقی در مورد تاریخ انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت  آزمون جاری در دست نیست، اما انتظار می رود که در اواسط مرداد ماه قابل دریافت باشد.

با این وجود، به محض مشخص شدن زمان دقیق منتشر شدن این دفترچه، مقاله حاضر به روز رسانی خواهد شد و داوطلبان می توانند برای دانلود آن اقدام فرمایند.

 

 

به منظور دریافت لیست منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید

 

 

نحوه دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت

دانلود دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت برای هر دو مرحله ثبت نام و انتخاب رشته در یک سایت و با یک روند مشابه صورت می گیرد. به همین دلیل، در اینجا در مورد نحوه بارگذاری دفترچه راهنمای ثبت نام توضیحات لازم را ارائه می دهیم تا داوطلبان گرامی با توجه به آن به بارگذاری بپردازند.

 

 • آدرس سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور را به نشانی sanjeshp.ir وارد نمایید.

 

 • بر روی اطلاعیه دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت که در صفحه اصلی قرار دارد، کلیک کنید. همچنین، می توان از طریق انتخاب منوی ارشد که در سمت راست صفحه اول قرار دارد نیز به بخش مورد نظر بروید.

 

 • دانلود دفترچه

 

 

به منظور اطلاع از زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک فرمایید

 

 

شرایط اختصاصی و عمومی شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

 

برای  شرکت در آزمون ارشد رشته های علوم پزشکی، یک سری شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده است که می توان از طریق مطالعه دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت از آن ها مطلع شد.

البته، این شرایط غالبا همان هایی هستند که برای مرحله انتخاب رشته نیز ضروری می باشند. از این رو، در اینجا به توضیح شرایط ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت می پردازیم. ذکر این نکته نیز ضروری است که در این دفترچه، شرایط اختصاصی در چند دسته جامع وضعیت تحصیلی، وضعیت وظیفه عمومی، و مشمولین طرح نیروی انسانی قرار می گیرند.

بدین منظور، قصد داریم ابتدا به بیان شرایط عمومی و سپس هر کدام از این شرایط اختصاصی به شکل جداگانه بپردازیم.

 • اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی
 • پایبندی به جمهوری اسلامی و تبعیت از ولایت فقیه
 • نداشتن هیچ گونه ارتباط با گروهک یا فرقه های ضد نظام
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم سوء پیشنیه کیفری و یا اخلاقی
 • برخورداری از سلامت روحی و جسمی

 

 

به منظور دریافت لیست رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید

 

 

شرایط وضعیت تحصیلی در دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت

 • برخورداری از مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری عمومی و مدارک بالاتر از آن در یکی از رشته های تحصیلی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 

نکته: دانشجویان سال آخر دوره های کارشناسی بایستی گواهی فارغ التحصیلی خود را حداکثر تا پایان شهریور ماه دریافت نمایند.

 

 • نداشتن اشتغال به تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی ارشد و مقاطع دیگر در همان دانشگاه یا دانشگاه های دیگر.

 

 • دانشجویانی که از تحصیل محروم شده یا خود از تحصیل انصراف داده اند، چنانچه از دانشگاه محل تحصیل تسویه حساب نموده و از شرایط لازم ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برخوردار باشند، مجاز به شرکت در این آزمون خواهند بود.

 

 • افرادی که در دوره های روزانه و غیر روزانه سال قبل پذیرفته شده اند، چه ثبت نام کرده باشند چه نکرده نباشند نمی توانند در آزمون سال جاری شرکت نمایند.

 

 • اگر متقاضی قبلا در یکی از رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تحصیل کرده و قصد داشته باشد که با مدرک کارشناسی خود مجددا در آزمون شرکت کند، در صورت قبولی موظف به پرداخت شهریه خواهد بود.

 

 

برای دانلود دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

 

مقررات نظام وظیفه در دفترچه

داوطلباان مرد که قصد دارند در یکی از رشته های علوم پزشکی تحصیلات کارشناسی ارشد را ادامه دهند، چنانچه پس از اعلام نتایج اولیه و دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت از شرایط زیر برخوردار باشند، مجاز به انتخاب رشته و ثبت نام قطعی در دانشگاه خواهند بود.

 

 • داشتن کارت پایان خدمت

 

 • برخورداری از کارت معافیت دائم هوشمند ( کفالت، پزشکی، ایثارگری و یا موارد خاص).

 

 • در سال 1352 یا قبل از آن متولد شده باشد. به شرطی که تغییر سن نداده باشد.

 

 • جزء مشمولان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی که برگه آماده به خدمت آن ها بدون غیبت بوده و تاریخ پذیرش یا ثبت نام آن ها در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام باشد.

 

 • دانشجویانی که در سال آخر مقطع لیسانس تا تاریخ 31 شهریور در سنوات مجاز فارغ اتحصیل می گردند.

 

 • افرادی که مقطع کارشناسی را تا سقف مجاز سنوات تمام کرده و از تاریخ فراغت آن ها تا زمان پذیرش بیشتر از یکسال سپری نشده باشد.

 

 • کارمندان متعهد خدمت در یکی از نهاد یا ارگان ها که گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مورد نظر را جهت ادامه تحصیل ارائه دهد.

 

 • طلابی که مدرک کارشناسی داشته و دارای معافیت تحصیلی هستند.

 

 • مشمولانی که برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت دارای اعتبار دارند.

 

 • دانشجویانی که یک بار از تحصیل انصراف داده و بدون غیبت می باشند.

 

 

جهت دریافت لیست منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت روانشناسی به لینک مربوطه مراجعه فرمایید 

 

 

شرایط مشمولان طرح نیروی انسانی

متقاضیانی که در قانون خدمت پزشکان پیراپزشکان قرار دارند، تنها در صورتی می توانند از مقاطع کاردانی به کارشناسی، کارشناسی به کارشناسی ارشد، و کارشناسی ارشد به دکتری ادامه تحصیل دهند که هنوز خدمات مطرح شده در این قانون را انجام نداده باشند.

همچنین، اگر این افراد در حین انجام خدمات قانونی مطابق با دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت در این آزمون قبول شده باشند، در صورتی که طرح خود را متوقف نمایند می توانند ادامه تحصیل دهند.

گفتنی است که برای این داوطلبان، داشتن حداقل 2 سال سابقه کار بالینی در مراکز و بخش های بیمارستانی با مدرک کارشناسی ضروری است.

 

 

برای آگاهی از شرایط و نحوه ثبت نام رشته دامپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد وارد لینک مربوطه شوید

 

 

انواع سهمیه در دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت

در دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت سهمیه هایی در نظر گرفته شده است که داوطلب درهنگام نام نویسی می تواند آن را در فرم مربوطه علامت بزنید. توجه داشته باشید که اگر این سهمیه ها در زمان ثبت نام وارد نشوند، دیگر به هیچ وجه نمی توان از تاثیر آن بهره بود.

این سهمیه ها عبارتند از سهمیه آزاد، رزمندگان و ایثارگران، بومی مناطق محروم. در زیر به طور مختصر تعریف هر کدام را مطابق با آنچه که در دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت آمده است ذکر می کنیم.

 

 • سهمیه آزاد: منظور داوطلبانی که است که از هیچ کدام از سهمیه های رزمندگان و ایثارگران برخوردار نیستند.

 

 • سهمیه رزمندگان و ایثارگران: شامل دو دسته رزمندگان و ایثارگران می باشد. رزمنده به کسی می گروند که در جبهه حضور داشته است. ایثارگران افرادی هستند که مشمول قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران و ماده قانون90 باشند. برای این سهمیه بندهای زیادی آمده است که برای اطلاع دقیق از همه آن ها می توانید دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت را مطالعه فرمایید.

 

 • سهمیه مناطق محروم: 30 درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه های علوم پزشکی به دارندگان سهمیه مناطق محروم تعلق می گیرد. برای برخورداری از این سهمیه، متقاضی باید متولد استان مربوطه باشد و حد اقل دو سال را در یکی از شهرهای حوزه دانشگاه مورد نظر سپری کرده باشد. در غیر این صورت، گذراندن سه مقطع تحصیلی در یکی از شهرهای نزدیک به حوزه دانشگاه یا محل تولد یکی از والدین یا همسر به همراه 5 سال زندگی در آن استان، لازمه برخورداری از سهمیه محروم باشد.

 

 

چنانچه می خواهید از رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی وزارت بهداشت مطلع شوید، لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به زمان و نحوه دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت  پرداختیم و سعی کردیم تا شما عزیزان را با بخش های مختلف آن آشنا کنیم.

اگر در هنگام ثبت نام در مورد هر کدام از مراحل با مشکل یا ابهامی مواجه شدید و یا پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت در انتخاب رشته مورد نظر خود به دنبال اخذ مشاوره بودید، کاشناسان ایران تحصیل در خدمت شما هستند. مشاوران ما در همه روزهای هفته از ساعت 8 صح الی 1 شب از طریق شماره های درج شده در جدول زیر پاسخگوی همه متقاضیان گرامی می باشند. 

 

به منظور آگاهی از تاریخ انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد وزارت بهداشت

شرایط کنکور وزارت بهداشت

اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد

دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت چه زمانی منتشر می شود؟

دفترچه راهنمای انتخاب رشته با اعلام نتایج اولیه منتشر می شود، به محض مشخص شدن زمان دقیق آن سایت ایران تحصیل اطلاعیه را درج خواغهد کرد.

دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت چه بخش هایی دارد؟

در این مقاله می توانید با مهمترین بخش های دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت آشنا شوید.

برای دریافت دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت به کجا باید مراجعه کرد؟

داوطلبان لازم است برای این منظور به سایت سازمان آموزش پزشکی مراجعه فرمایند.

چگونه به پاسخ سوالات مربوط به بخش سهمیه رزمندگان و ایثارگران دفترچه راهنمای کنکور ارشد را دریافت کنیم؟

بدین منظور می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل در ارتباط باشید. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور