ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 1403 + لینک دانلود pdf

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
دفترچه ثبت نام مدارس شاهد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدارس شاهد از دیگر مدارس شناخته شده و محبوب والدین برای تحصیل فرزندانشان در مقطع متوسطه اول و دوم  است. این مدرسه شرایط خاصی را برای پذیرش دانش آموزان خود تعیین کرده است و براساس امتیازبندی ای خاص، نسبت به پذیرش دانش آموزان شاهد و غیر شاهد واجد شرایط اقدام می کند. تعداد پذیرش دانش آموزان در تمامی دوره های تحصیلی در هر مدرسه ای حداکثر 30 نفر است، به همین دلیل هم باید متقاضیان هر چه سریع تر با دریافت دفترچه ثبت نام مدارس شاهد برای نام نویسی اقدام کنند. در این دفترچه راهنمای ثبت نام، اطلاعاتی چون صفر تا صد مراحل ثبت نام، شرایط عمومی و شرایط اختصاصی و … در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. گفتنی است که دفترچه ثبت نام مدارس شاهد از طریق سامانه مای مدیا به نشانی اینترنتی my.medu.ir در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. در ادامه با نحوه دانلود و استفاده از این دفترچه بیشتر آشنا خواهید شد.

آن دسته از دانش آموزان یا والدینی که نسبت به تحصیل در مدارس شاهد نیازمند راهنمایی هستند و نسبت به نام نویسی دچار شک و تردید شده اند، می توانند با مشاوران تحصیلی مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرند. متخصصان ما شرایط شما را به دقت سنجیده و مناسب ترین مدارس را برای شما معرفی خواهند کرد. با ما در ارتباط باشید. 

 

چه زمانی دفترچه ثبت نام مدارس شاهد منتشر می شود؟

دانش آموزانی که قصد ورود به مدارس شاهد را دارند، می توانند از پایه هفتم و یا پایه دهم برای ثبت نام در این مدارس اقدام کنند. لازم به ذکر است که روند نام نویسی در مدارس شاهد به صورت دو مرحله ای می باشد؛ یعنی مرحله پیش ثبت نام و مرحله ثبت نام اصلی. به همین دلیل هم باید متقاضیان با دانلود دفترچه ثبت نام مدارس شاهد از زمان نام نویسی این دو مرحله کسب اطلاع کنند. 

چه زمانی دفترچه ثبت نام مدارس شاهد منتشر می شود؟

اما چه زمانی دفترچه ثبت نام مدارس شاهد منتشر خواهد شد؟ در رابطه با این سوال باید بگوییم که متاسفانه تاریخ دقیقی هنوز اعلام نگردیده است و علارغم پایان یافتن مرحله اول ثبت نام یعنی پیش ثبت نام، هنوز هم دفترچه راهنمایی برای ثبت نام سال تحصیلی 1403 – 1403 منتشر نگردیده است. به همین دلیل هم نمی توان تاریخ دقیقی را اعلام کرد؛ توجه داشته باشید که به محض مشخص شدن زمان انتشار این دفترچه، این مقاله به روز رسانی شده و علاوه بر تاریخ انتشار، دفترچه ثبت نام مدارس شاهد از سامانه ایران تحصیل قابل دانلود خواهد بود. 

دانلود این دفترچه راهنمای ثبت نام برای مدارس شاهد سرتاسر کشور، در گذشته از طریق سامانه های سجا و پادا صورت می گرفت؛ اما در سال جدید نشانی دریافت این دفترچه تغییر کرده و متقاضیان می بایست به سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به آدرس اینترنتی my.medu.ir مراجعه کرده و نسبت به دانلود دفترچه اقدام کنند. همچنین لازم به ذکر است که مرحله پیش ثبت نام مدارس شاهد نیز به صورت اینترنتی بوده و از طریق سامانه ذکر شده، امکان پذیر است. 

 

 جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام میان پایه مدارس شاهد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد از چه بخش هایی تشکیل می شود؟

همانطور گفته شد، دفترچه ثبت نام مدارس شاهد برای اطلاع رسانی قوانین و ضوابط مدارس شاهد و چگونگی ثبت نام متقاضیان منتشر می شود تا به سوالات متقاضیان یک جا پاسخ دهد و آن ها را از کلیات ثبت نام و تحصیل در این مدارس آگاه کند.

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد از چه بخش هایی تشکیل می شود؟

این دفترچه که از طریق سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به آدرس اینترنتی my.medu.ir منتشر می شود، از10 بخش زیر تشکیل شده است:

ارکان و کلیات ثبت نام در مدارس شاهد ایثارگران

ظرفيت پذيرش، تركيب دانش آموزی و محدوده ثبت نام مدارس شاهد

شرايط عمومی ثبت نام و ادامه تحصيل در مدارس شاهد

نحوه ثبت نام و ادامه تحصيل دانش آموزان شاهد

شرايط اختصاصی ثبت نام و ادامه تحصيل دانش آموزان غير شاهد

نحوه امتياز بندی ثبت نام داوطلبان غير شاهد

زمان بندی و مراحل ثبت نام دانش آموزان شاهد و غير شاهد

ثبت نام پايه های ميانی

ميزان مشاركت مالی اولياء دانش آموزان

جداول زمان بندی ثبت نام ورودی و ميان پايه

در ادامه این مقاله به بررسی اطلاعات ذکر شده در برخی از بخش های دفترچه ثبت نام مدارس شاهد خواهیم پرداخت. متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های فوق نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی دارید (برای سال تحصیلی جدید) می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس گرفته و از راهنمایی های لازم بهره مند شوید.

 

 برای اطلاع از نحوه کار و ورود به saja.medu.ir – سامانه سجا مدارس شاهد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

بنر کال تو اکشن

شرایط عمومی و اختصاصی مورد نیاز برای ثبت نام و تحصیل در مدارس شاهد

از جمله محتواهای مهمی که در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد ذکر می گردد، شرایط عمومی مورد نیاز برای ورود به این مدارس است. همانطور که می دانید مدارس شاهد در اصل ویژه فرزندان شهدا، آزادگان، ایثارگر و جانبازان 25% و بالاتر است. اما از میان متقاضیان غیر شاهدی که واجد شرایط باشند نیز پذیرش صورت می گیرد که در پذیرش آن ها برخی اولویت ها لحاظ می گردد.

شرایط عمومی مورد نیاز برای دانش آموزان شاهد و غیر شاهد

ثبت نام دانش آموزان شاهدی پس از ارائه مدارک لازم، به صورت قطعی خواهد بود. اما دانش آموزان غیر شاهد نیز به شرط داشتن امتیازات ضروری، در اولویت بندی قرار خواهند گرفت. چنانچه این داوطلبان از سایر شرایط نیز برخوردار باشند و ظرفیت خالی وجود داشته باشد، به ترتیب اولویت، ثبت نام آن ها قطعی خواهد شد. 

به طور کلی شرایط عمومی مورد نیاز برای دانش آموزان شاهد و غیر شاهد به شرح زیر می باشد:

✅ برخورداری از شئونات اخلاقی و اجتماعی.

✅ برخورداری از حجاب و پوشش اسلامی متناسب با دوره تحصیلی دانش آموز (داشتن حجاب برتر برای دانش آموزان دختر).

✅ التزام و پایبند بودن به شئونات خانوادگی و حفظ ارزش های اسلامی و تربیت دینی.

✅ رعایت قوانین و آئین نامه های انضباطی، تربیتی و آموزشی حاکم در مدرسه.

✅ اسکان داشتن در مناطق نزدیک به مدرسه.

نکته: برای ثبت نام فرزندان همكاران محترم فرهنگی و بنياد شهيد در محدوده محل كار والدين، می بایست مجوز اداره شاهد منطقه مورد نظر را ارائه کنید. تنها در این صورت است که نام نویسی آن ها بلامانع خواهد بود.

نکته مهم: برای احراز شرايط عمومی دانش آموزان از طريق بررسی سوابق تحصيلی و تربيتی، می بایست دانش آموز متقاضی به همراه والدين خود در زمان اعلام شده در مدرسه حضور یابد. مسئولیت ثبت نام و احراز هویت دانش آموزان نیز جهت ادامه تحصیل در مدارس شاهد، به عهده مدير مدرسه خواهد بود.

اینفوگرافی شرایط عمومی ثبت نام دانش آموزان شاهد

شرایط اختصاصی مورد نیاز برای دانش آموزان غیر شاهدی جهت نام نویسی و ادامه تحصیل در مدارس شاهد عبارت است از: 

شرایط اختصاصی مورد نیاز برای دانش آموزان غیر شاهدی

شرايط علمی متقاضیان باید براساس ضوابط درج شده در جدول زیر (مراجعه شود به جدول بررسی شرايط علمی ثبت نام و ادامه تحصیل دانش آموزان غیر شاهد) مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.

 كسب امتياز لازم (بر مبنای شرايط علمی به علاوه امتيازات بدست آمده از جدول امتياز بندی ثبت نام داوطلبان غير شاهد)  با تاييد ستاد اجرايی شاهد منطقه و استان محل سکونت دانش آموز.

 برای ثبت نام دانش آموزان پايه دهم در مدارس شاهد می بایست متقاضیان شرايط ورود به شاخه و رشته مورد نظر را به علاوه شرايط علمی ورود به پايه دهم داشته و بتوانند امتیاز مورد نیاز را از جدول امتیاز بندی کسب کنند. 

 در صورتی كه دانش آموزی به علت غيبت موجه (به تشخيص مدير مدرسه) نتواند در امتحانات خرداد ماه شرکت کند، ادامه تحصيل وی به شرطی خواهد بود که شرايط علمی وی با احتساب نمرات امتحانی شهريور ماه احراز گردد. 

 دانش آموزان پايه ششم با اولويت ايثارگری (فرزندان جانبازان تا 25 درصد) در صورتی كه حداكثر در 2 درس کسب مقياس خوب و مابقی خیلی خوب را در خرداد ماه سال جاری كسب کرده باشند، می توانند ثبت نام موقت در پايه هفتم را در درگاه مای مدیا انجام دهند.

 ادامه تحصيل دانش آموزان ابتدايی ای که فرزند جانباز زیر 25 درصد هستند، در صورتی كه 2 درس از موارد ارزشيابی آن ها (خوب) و مابقی (خیلی خوب) باشد، بلامانع است.

 ثبت نام دانش آموزان قبولی خرداد در پايه سوم دوره اول ابتدايی مدارس شاهد برای ورود به پايه چهارم دوره دوم ابتدايی در مدرسه ديگر شاهد در همان منطقه، ادامه تحصيل محسوب شده و نياز به امتياز بندی مجدد ندارد.

 ادامه تحصيل دانش آموزان ميان پايه (دوره اول و دوم متوسطه) در صورتی كه در يک درس فاقد حد نصاب علمی تعيين شده باشند، با تاييد مدير آموزشگاه و رعايت ساير مقررات بلا مانع خواهد بود.

دانش آموزان دوره دوم متوسطه با اولويت ايثارگری (فرزندان جانبازان تا 25 درصد) (ورودی و ادامه تحصيل) چنانچه حداكثر در 2 درس كمتر از حد نصاب نمره را كسب کنند، می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند.

 

جهت اطلاع از چگونگی انجام پیش ثبت نام در مدارس شاهد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

کال تو اکشن تماس

نحوه امتیاز بندی دانش آموزان غیر شاهد

مدارس شاهد اولویت ثبت را به دانش آموزان فرزند شهدا، ایثارگران و جانبازان می دهند. سپس متناسب با ظرفیت خود، دانش آموزان غیر شاهد را نیز در اولویت بعدی قرار می دهد. در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد امتیازات لازم جهت پذیرش هر دو دسته از دانش آموزان ذکر شده است که می توانید در جدول زیر مشاهده کنید. 

ردیف وضعیت دانش آموزان میزان امتیاز  توضیحات و مدارک مورد نیاز
1 * دانش آموز جانباز  (3000 امتیاز) ثبت كد ايثارگری در سامانه my.medu.ir توسط متقاضی
2 * فرزند جانباز تا 25 درصد  (2000 امتیاز) ثبت كد ايثارگری در سامانه my.medu.ir توسط متقاضی
3 خواهر و برادر شهید و جانباز %70 و بالاتر  هر مورد 700 امتیاز – حداكثر 1700 امتیاز معرفی نامه يا كارت شناسايی معتبر از بنیاد شهید و امور ايثارگران
نوه شهید و نوه جانباز %70 و بالاتر  هر مورد 850 امتیاز
نوه شهید اتباع و نوه جانباز %70 و بالاتر  850 امتیاز
4 فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی خدمت بسیجییان در جبهه در 8 سال دفاع مقدس (از شهريور 59 تا شهريور 67) (حداكثر 96 ماه): هر ماه دارای 50 امتیاز  است. گواهی معتبر از نیروی مقاومت بسیج يا جهاد سازندگی با قید مدت حضور داوطلبانه در جبهه يا منطقه جنگی مطابق با گواهی معتبر
5 ** فرزند رزمنده جبهه مقاومت هر ماه دارای 50 امتیاز  است. گواهی معتبر از حوزه ايثارگران سپاه
6 فرزند رزمنده نظامی يا وظیفه الف- حضور در جبهه و مناطق جنگی در 8 سال دفاع مقدس (شهريور 59 تا شهريور 67 – حداكثر 96ماه): هرماه 25 امتیاز

ب- حضور در مناطق امنیتی از تاريخ 67/7/1 به بعد حداكثر 90 ماه (به ازای هر ماه  2 امتیاز)

ج- حضور در مناطق عملیاتی از تاريخ 67/7/1 به بعد حداكثر 60 ماه به ازای هر ماه 1/5 امتیاز

د- حضور در مناطق امنیتی (شمال غرب ايران) از تاريخ 58/1/1 لغايت (59/6/31 به مدت 18 ماه) هر ماه 15 امتیاز

گواهی معتبر از مراجع مربوطه با قید مدت حضور در منطقه عملیاتی
7 نوه آزاده – نوه جانباز 50 تا 69 درصد هر مورد 150 امتياز معرفی نامه يا كارت شناسايی معتبر از بنیاد شهید و امور ايثارگران
نوه آزاده با جانبازی تا 69 درصد  هر مورد 200 امتياز
نوه جانباز تا 49 درصد (دو مورد)  هر مورد 100 امتياز
8 سلاله (نتیجه) شهید (2 مورد) هر مورد 70 امتیاز
فرزند همسر (شهید، جانباز %50 به بالا و آزاده)  50 امتیاز
نوه رزمنده هر ماه 10 امتیاز حداكثر 120 امتیاز گواهی معتبر حضور در جبهه
فرزند گروه جهادی شمیم شاهد هر ماه 3 امتیاز حداكثر 100 ماه معرفی نامه از گروه جهادی شمیم شاهد با مهر برجسته
خواهر زاده يا برادر زاده شهید و  جانباز %70 به بالا هر مورد 150 امتیاز معرفی نامه يا كارت شناسايی معتبر از بنیاد شهید و امور ايثارگران
9 حافظ قرآن كريم هر جز 15 امتیاز ارائه گواهی معتبر از واحد مرتبط اداره كل آموزش و پرورش استان
10 حائز رتبه اول تا سوم در مسابقات سالانه حفظ، مفاهیم، قرائت قرآن و نهج البلاغه آموزش و پرورش در سطح منطقه، استان، كشور و بین المللی مسابقات در سطح منطقه 5 امتیاز
مسابقات در سطح استان 30 امتیاز
مسابقات در سطح كشور 50 امتیاز
مسابقات در سطح بین الملل 60 امتیاز
تذكر: حداكثر امتیاز در اين بخش 150 امتیاز می باشد.
گواهی معتبر از واحد مرتبط در اداره آموزش و پرورش منطقه، استان، حوزه ستادی (حداكثر 2 گواهی از منطقه پذيرفته شود)
11 حائز رتبه اول تا سوم در مسابقات فرهنگی ، هنری ، ورزشی و علمی دانش آموزان منطقه، استان، كشور و بین المللی مسابقات در سطح منطقه 5 امتیاز
مسابقات در سطح استان 30 امتیاز
مسابقات در سطح كشور 50 امتیاز
مسابقات در سطح بین الملل 60 امتیاز
تذكر: حداكثر امتیاز در اين بخش 150 امتیاز می باشد.
 • حداكثر 3 گواهی از منطقه پذيرفته شود.
 • گواهی صادره از واحد مرتبط در اداره آموزش و پرورش منطقه، استان ، حوزه ستادی
 • مسابقات علمی شامل المپیاد های علمی و جشنواره خوارزمی
12 فرزند كارمند رسمی و پیمانی آموزش و پرورش و بنیاد شهید شاغل در طرح شاهد اشتغال فعلی (سال جاری) در طرح شاهد: 
1- عوامل آموزشی به ازای هر 6 ساعت در هفته 20 امتیاز
2- عوامل اداری به ازای هر 6 ساعت در هفته 15 امتیاز
آخرين حكم استخدامی يا ابلاغ رسمی مبنی بر اشتغال موظف در طرح شاهد در سال تحصیلی جاری
3- سابقه سنوات گذشته خدمت (آموزشی) تا
پايان سال تحصیلی گذشته، به نسبت 24 ساعت در طرح شاهد هر سال 8 امتیاز  سابقه سنوات گذشته (اداری) در طرح شاهد هر سال 10 امتیاز
حداكثر امتیاز اين بند برای زوج كارمند و فرهنگی
(شاغل در طرح شاهد) 300 امتیاز است.
گواهی سوابق خدمت در طرح شاهد از مراجع ذيربط
دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدرسه شاهد محل تدريس والدين به ازای هر 6 ساعت 25 امتیاز، با حداقل 12ساعت – حداکثر 100 امتیاز با تايید ستاد اجرايی شاهد منطقه
13 فرزندان كاركنان رسمی آموزش و پرورش شاغل در مدرسه ايثارگران اشتغال فعلی در مدارس ايثارگران:

1- عوامل آموزشی به ازای هر 6 ساعت موظف در هفته 8 امتیاز

2- عوامل اداری به ازای هر 8 ساعت موظف در
هفته 8 امتیاز

آخرين حكم استخدامی يا ابلاغ رسمی اشتغال موظف در مدرسه ايثارگران در سال تحصیلی جاری
سابقه خدمت تمام وقت موظف در مدارس ايثارگران هر سال 4 امتیاز
14 فرزندان فرهنگیان شاغل به تدريس در مدارس مناطق امنیتی درگیر و غیر درگیر 100 امتیاز به تشخیص ستاد شاهد منطقه
15 فرزند كارمند رسمی آموزش و پرورش و بنیاد شهید (شاغل يا بازنشسته) (مامور يا انتقالی به ادارات ديگر) هر سال سابقه خدمت رسمی يا پیمانی: (5 امتیاز)
حداكثر امتیاز سابقه خدمت زوج كارمند: 300 امتیاز
آخرين حكم استخدامی صادره در سال جاری (برای شاغلین)

آخرين حكم بازنشستگی (برای بازنشستگان) و گواهی سوابق خدمت در آموزش و پرورش (برای مامورين و انتقالی ها)

16 فرزند يا نوه خیر مدرسه ساز 1- احداث و ساخت مدرسه (120 امتیاز )
2- اهداء زمین ( 80 امتیاز)
ارائه گواهی از اداره كل نوسازی و تجهیز مدارس استان
17 امتیاز علمی دانش آموز 1- ثبت نام در پايه دهم: ( معدل × 30) + نمره تراز + 150 امتیاز بابت كسب اولويت الف يا 50 امتیاز بابت كسب اولويت ب (هدايت تحصیلی)

2- ثبت نام در میان پايه متوسطه اول (معدل كل × 30)

و متوسطه دوم ( معدل سال × 30)

كارنامه تحصیلی دانش آموز

نکته مهم: ردیف شماره 1 تا 8 دارای اولویت ایثارگری می باشند.

*– متقاضیان رديف های ( 1 و 2) گروه اولويت های ايثارگری نسبت به اولويت های ( 3 تا 17) جدول فوق در صورت ثبت نام موقت در موعد مقرر در سامانه my.medu.ir به ترتیب اولويت جانبازی، ثبت نام قطعی می گردند.

*– برای دانش آموزانی كه با امتیاز برابر يا فاقد امتیاز جدول فوق هستند، (در شرايط مساوی) دوری و نزديكی محل سكونت از مدرسه شاهد ملاک اولويت پذيرش خواهد بود.

**– در صورت جانبازی يا شهادت رزمندگان جبهه مقاومت تا زمانی كه تحت پوشش بنیاد شهید قرار نگرفته اند. با گواهی صادره از سوی ايثارگران سپاه ثبت نام قطعی خواهند شد.

 

 برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان در سال تحصیلی جدید، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

شرايط علمی ثبت نام و ادامه تحصیل دانش آموزان غیر شاهد

در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد یک تعداد شرایط علمی نیز جهت نام نویسی منتشر شده است که مطابق با جدول زیر می باشند: 

شرايط علمی مورد نیاز برحسب پايه تحصیلی
جهت ثبت نام  جهت ادامه تحصیل
اول ابتدايی دارا بودن شرايط عمومی و كسب امتياز لازم مطابق جدول امتیاز بندی
پايه دوم تا ششم ابتدايی كسب مقياس (خيلی خوب ) در تمامس دروس در خرداد ماه كسب مقياس خيلی خوب در تمامی دروس در خرداد ماه يا كسب مقياس (خوب) حداكثر (يک درس) و (خيلی خوب) در ساير دروس در خرداد ماه
پايه هفتم (كسب مقياس خيلی خوب در تمامی دروس) يا (كسب مقياس خوب در حداكثر 1 درس و خيلی خوب در ساير دروس) در خرداد ماه پايه ششم ابتدايی سال تحصيلی جاری
پايه های هشتم و نهم كسب نمره قبولی در خرداد ماه با معدل كل 18 و نمره حداقل 17 (ميانگين تكوينی و پايانی خرداد ماه) در تمامی دروس. كسب نمره قبولی در خرداد ماه با معدل كل 17 و نمره حداقل 16 (ميانگين تكوينی و پايانی خرداد ماه) در تمامی دروس.
پايه دهم قبول خرداد ماه در پايه نهم با معدل كل حداقل 17 و نمره سالانه 15 در تمامی دروس
پايه های يازدهم و دوازدهم قبول خرداد ماه با حداقل معدل سال 16 و نمره سالانه حداقل 15 در دروس اختصاصی (بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش) رشته تحصيلی مربوط. قبول خرداد ماه با حداقل معدل سال 15 و حداقل نمره سالانه 14 در دروس اختصاصی (بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش) رشته تحصيلی مربوط.
پايه های دهم، يازدهم و دوازدهم هنرستان های فنی و كاردانش مستقل يا ضمیمه مطابق ضوابط عمومی هنرستان های فنی و كاردانش و شرايط علمی تعیین شده توسط ستاد اجرايی شاهد استان

 

برای اطلاع از چگونگی نحوه مشاهده اعلام نتایج مدارس شاهد بر روی لینک مربوطه کلی کنید.

 

اخبار پیرامون مدارس شاهد

 مشکل ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد رفع شد:

به گفته رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش، مشکل ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد رفع شد. وی اعلام کرد که: اختلال در سامانه می تواند از نوع سامانه و خدمت‌ دهی ارائه شده در آن یا نقص در زیر ساخت باشد.

سید مجتبی هاشمی ادامه داد: شرایط این مدارس باتوجه به شرایط با یکدیگر متفاوت است و هر کلاس بر اساس اقتضائاتی موجود خود می‌ تواند دانش آموز بپذیرد اما به طور میانگین هر کلاس 30 دانش‌ آموز را در خود جای دهد، این تعداد می توانند براساس اقتضائات منطقه و استان متفاوت باشد.

بر اساس گزارش‌ های مردمی در چند هفته اخیر سایت ثبت نام مدارس شاهد دچار اختلال و این امر موجب نارضایتی آن‌ ها شده است در همین باره رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش توضیح داد: برای حل مشکل ثبت نام با مراکز فناوری و اداره کل شاهد که متصدی این امور هستند، رایزنی‌ هایی داشتیم و با هماهنگی های صورت گرفته، اختلالات موجود در سامانه رفع شد.

هاشمی تصریح کرد: طبق آیین نامه اجرای مدارس دانش‌ آموزانی ایرانی و اتباع که دارای مدرک نیستند می‌ توانند در مدارس ثبت نام انجام کنند اما یک ماه به والدین این دانش‌ آموزان فرصت داده می شود؛ مدارک لازم را به مدارس تحویل دهند ولی اگر شرایط به سویی پیش رود که هیچ مدرکی دریافت نشود، این موضوع در یک کمیسیون درباره ادامه تحصیل این دانش آموزان مطرح می شود.

 

خلاصه مطلب

در مقاله بالا به بررسی زمان و نحوه دریافت و دانلود دفترچه ثبت نام مدارس شاهد پرداختیم تا آن دسته از دانش آموزان و اولیایی که قصد دارند برای پایه هفتم و یا دهم فرزند خود را در این مدارس ثبت نام کنند، در جریان امور و چگونگی ثبت نام در این مدارس قرار گیرند. این دفترچه راهنما در بردارنده اطلاعات مهمی در خصوص ظرفيت پذيرش، تركيب دانش آموزی و محدوده ثبت نام مدارس شاهد، شرایط عمومی و اختصاصی مورد نیاز برای ثبت نام و ادامه تحصیل دانش آموزان شاهدی و غیر شاهدی، میزان مشارکت مالی خانواده ها در این مدرس در پایه های تحصیلی مختلف، نحوه امتیاز بندی دانش آموزان و … است. در مقاله بالا مهم ترین بخش های این دفترچه ثبت نام مدارس شاهد را که در مورد نحوه امتیاز بندی و شرایط عمومی و خصوصی می شود را در قالب جداولی مجزا ارائه کردیم.

پس از مطالعه مقاله فوق چنانچه در رابطه با دفترچه ثبت نام این مدارس سوالی دارید یا می خواهید از راه هایی که باعث افزایش احتمال قبولی دانش آموزان در مدارس شاهد می شوند، آگاه شوید می توانید با کارشناسان مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه برای ما نوشته و ارسال کنید. در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی سوالات شما خواهیم بود.

 

 برای دانلود پی دی اف کامل مقاله دفترچه ثبت نام مدارس شاهد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

2.3/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه زمانی دفترچه ثبت نام مدارس شاهد منتشر می شود؟

به آن دسته از متقاضیانی که در خصوص تاریخ انتشار دفترچه ثبت نام مدارس شاهد سوال دارند، باید بگوییم که متاسفانه هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام مدارس شاهد برای سال تحصیلی 1403 - 1403  اعلام نشده است. به محض اعلام شدن این تاریخ، در سامانه ایران تحصیل اطلاع رسانی کرده و لینک دانلود آن را قرار خواهیم داد.

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد را در کجا می تواند تهیه کرد؟

در گذشته دانش آموزان متقاضی می بایست برای دانلود و دریافت دفترچه ثبت نام مدارس شاهد به سامانه سجا یا پادا مراجعه می کردند. اما دیگر این سامانه ها مسئول انتشار و ثبت نام مدارس شاهد نیستند و متقاضیان می بایست به سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به آدرس اینترنتی my.medu.ir مراجعه کنند.

در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد چه اطلاعاتی ارائه می شود؟

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد راهنمایی کامل برای آن دسته از متقاضیانی است که می خواهند برای نام نویسی و تحصیل در مدارس شاهد اقدام کنند. در این دفترچه می توان شرایط عمومی و اختصاصی مورد نیاز برای ثبت نام، نحوه امتیاز بندی، میزان مشارکت مالی والدین و ... را مشاهده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله فوق مراجعه کنید.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 1403 + لینک دانلود pdf»

 1. Avatar photo دانایی گفت:

  سلام خسته نباشید. دفترچه ثبت نام مدارس شاهد از کجا باید دانلود کرد؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز مدارس شاهد دفترچه نادرند و از طریق سایت مای مدیو انجام میشود برای راهنمایی بیشتر با شماره ی مجموعه و داخلی 108 خانم طهماسبی در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • نتایج مدارس شاهد

  اعلام نتایج مدارس شاهد 1403 + جواب هفتم و دهم my.medu

  دانش‌آموزان برای مشاهده  نتایج مدارس شاهد 1403-1404 باید به سامانه مای مدیو به نشانی اینترنتی my.medu.ir مراجعه کنند. مدارس شاهد هر سال در تاریخی مشخص دانش‌آموزانی که امتیاز بالایی دارند را در مقطع اول ابتدایی، هفتم و دهم نیز ثبت...
 • شرایط ثبت نام مدارس شاهد

  شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1403 + متوسطه اول و دوم

  تمامی دانش‌آموزان نمی‌توانند به راحتی در مدارس شاهد ثبت‌نام کنند و باید شرایط ثبت نام مدارس شاهد و امتیازات لازم را کسب نمایند. این مدارس به دلیل اهمیت و جایگاه ویژه‌ای که دارند، برای پذیرش دانش‌آموزان خود معیارها و ضوابط...
 • مدارک ثبت نام مدارس شاهد

  مدارک لازم ثبت نام مدارس شاهد 1403 {تمام مقاطع} + راهنما جامع

  مدارک لازم ثبت نام مدارس شاهد در پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم متفاوت است. متقاضیان باید ابتدا برای ورود به مدارس شاهد فرم ثبت نام اینترنتی را تکمیل کنند و سپس در سامانه مای مدیو به نشانی my.medu.ir قرار...
 • پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

  سایت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی + ورود my.medu.ir

  پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی سال ۱۴۰۳ آغاز شد به اطلاع کلیه دانش آموزان و اولیا گرامی می رسانیم جهت تکمیل روند ثبت نام فقط به صورت اینترنتیاز طریق سایت my. medu.ir وارد شده و روند درخواست ثبت...
تماس با مشاور