ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام مدارس تیزهوشان 1402 + سایت اصلی my.medu.ir

ثبت نام مدارس تیز هوشان سمپاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام مدارس تیزهوشان پیرو آخرین دستور العمل سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان در فروردین ماه از طریق سامانه my.medu.ir اجرا خواهد شد، داوطلبان گرامی که علاقه‌مند به تحصیل در مدارس سمپاد هستند، ابتدا می‌بایست در آزمون‌های ورودی این مدارس شرکت کرده و حد نصاب قبولی را بدست آورند، پذیرش آزمون همانند سنوات گذشته در دو مقطع اصلی ششم به هفتم و نهم به دهم انجام می شود.

بازه زمانی در نظر گرفته شده برای ثبت‌نام مدارس تیزهوشان در سال 1402 از 15 فروردین ماه (سه شنبه) الی 25 فروردین ماه (جمعه) است که متقاضیان محترم باید در این بازه زمانی مقرر با مراجعه به سایت my.medu.ir که امسال در امر ثبت‌نام مدارس سمپاد جایگزین پادا شده است می توانند فرآیند نام‌نویسی خود را به اتمام برسانند.

متقاضیان ثبت‌نام آزمون مدارس تیزهوشان برای اطلاع به‌روز از آخرین اطلاعیه‌ها، شرایط و مفاد ثبت‌نامی می توانند با برقراری تماس با شماره 9099075307 ضمن دریافت مشاوره برای رفع ابهامات ثبت نام خود را به صورت تلفنی به مشاورین ما در ایران تحصیل بسپارند!

اطلاعیه: طبق اعلام مرکز ملی استعداد های درخشان در تاریخ 1401/12/23 ثبت نام مدارس تیزهوشان از طریق سایت my.medu.ir انجام می شود.

 

اطلاعیه سازمان ملی استعدادهای درخشان جهت ثبت نام مدارس تیزهوشان 1402

به اطلاع می رسانیم پیرو آخرین جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی، شیوه نامه اجرایی آزمون های ورودی دبیرستان های سمپاد در دو مقطع تحصیلی هفتم و دهم به ادارات آموزش و پرورش استان ها ابلاغ گردید لذا ثبت نام مدارس سمپاد در سال تحصیلی 1402 متابع این شیوه نامه های اجرایی خواهد بود.

پیرو این اطلاعیه کلیه روند، برگزاری آزمون، ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، اعلام نتایج و تمامی امور تابعه آن جهت هماهنگی بیشتر به صورت متمرکز و تحت نظر ستاد کل انجام خواهد شد.

توجه توجه : کلیه روند ثبت‌نام آزمون سمپاد به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه اینترنتی https://pada.medu.ir انجام خواهد شد و سامانه پادا همواره به عنوان سایت ثبت‌نامی شناخته میشد، اما امسال با اعلام سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان نام‌نویسی مدارس سمپاد از طریق سامانه my.medu.ir صورت می گیرد.

 

خرجش یک زنگه؟

برای تخمین رتبه تیزهوشان کلیک کنید.

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان 1402

با اعلام سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت‌نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم از تاریخ سه‌شنبه مورخ 1402/01/15 آغاز و تا جمعه مورخ 1402/01/25 نیز ادامه دارد؛ توجه داشته باشید که ثبت نام سمئاد سال 1402 برای دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم در یک بازه زمانی یکسان صورت می‌گیرد.

اطلاعیه:

توجه داشته باشید که با توجه به الگو سال‌های قبل در فرآیند ثبت‌نام مدارس تیزهوشان به احتمال قوی پس از مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام (از 15 الی 25 فروردین) احتمالا این مهلت با تصمیم سازمان سمپاد با تمدید همراه خواهد بود.

 

 

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان

برای پاسخ به سوال چرا سایت تیزهوشان باز نمیشه؟ روی لینک بزنید.

 

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1402

پس از مشحص شدن زمان ثبت نام، زمان توزیع کارت نیز مشخص خواهد شد. در سال گذشته زمان توزیع کارت خرداد ماه بوده است.

دانش آموزان گرامی دقت نمایند حضور در جلسه آزمون منوط به همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان با وضوح استاندارد و شامل مشخصات فردی دانش آموز، تصویر پرسنلی، اولویت مدارسی که در سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان وارد نموده اید، خواهد بود.

برای کسب اطلاع در خصوص شهریه مدارس تیزهوشان روی لینک کلیک کنید.

پیش نیاز‌های ثبت نام مدارس تیزهوشان

مانند هر آزمون دیگری، ثبت نام اینترنتی تیزهوشان نیز در صورت داشتن برخی شرایط مجاز خواهد بود. به ویژه که هدف از ایجاد چنین مدارسی، جذب دانش آموزان مستعد و دارای هوش بالا است و ورود به آن ها مستلزم گذر از یک فیلتر خاص می باشد. لازم به ذکر است تا بدانید که برخی از پیش نیاز ها ذکر شده در سایت تیزهوشان بین تمام شرکت کنندگان متوسطه اول و دوم یکسان است. اما، تعدادی از پیش نیاز ها نیز در میان متقاضیان آزمون ورودی ششم به هفتم، و نهم به دهم اختصاصی می باشند. پیش نیاز ثبت نام در این آزمون در دو مقطع دهم و هفتم شامل موارد زیر می باشند: 

پیش نیاز‌های ثبت نام تیزهوشان پایه ششم به هفتم

همان طور که بیان شد، داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید با پیش نیاز و ضوابط مهم آن آشنا شده و در صورت داشتن تمامی شرایط، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برخی از مهم ترین شرایط ثبت نام در این آزمون برای دانش آموزان پایه ششم، شامل موارد زیر می باشند: 

 • دانش آموزان باید تابعیت ایرانی داشته باشند.
 • داوطلبان باید از مدارسی که هم اکنون در آن جا درس می خوانند، گواهی اشتغال به تحصیل را دریافت کنند. 
 • متقاضیان شرکت در آزمون تیزهوشان پایه هفتم، باید در تمامی دروس پایه نیمسال دوم پایه پنجم و نیمسال اول پایه ششم، نمره خیلی خوب کسب نمایند.
 • لازم به ذکر است تا بدانید که اگر دانش آموزی در بین مجموع دروس پنجم و ششم، فقط در یک درس نمره خوب کسب نماید، مجاز به ثبت نام آزمون سمپاد خواهد بود.

 

برای اطلاع از ثبت نام مدارس غیر حضوری کلیک کنید.

 

پیش نیاز‌های ثبت نام تیزهوشان پایه نهم به دهم

علاوه بر داوطلبان ثبت نام آزمون پایه ششم به هفتم، برخی از دانش آموزان نیز قصد شرکت در آزمون پایه نهم به دهم را دارند. این دانش آموزان نیز باید با شرایط و ضوابط مهم ثبت نام آشنا شده و سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. تعدادی از مهم ترین شرایط ثبت نام آزمون پایه نهم به دهم، شامل موارد زیر می باشند: 

 • داوطلبان این پایه نیز همانند پایه ششم باید تابعیت ایرانی داشته باشند. 
 • دانش آموزان پایه نهم، باید به مدارس خود مراجعه کرده و گواهی اشتغال به تحصیل را از مدیران مدارس خود دریافت نمایند.
 • معدل کل پایه هشتم این دانش آموزان باید حداقل 19 باشد.
پیش نیاز های عمومی  

 • داوطلبان تابعیت ایرانی داشته باشند، در غیر این صورت بایستی از مندرجات قید شده در بخشنامه امور مرکز بین الملل برخوردار باشند.
 • داوطلبان باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشند که این گواهی را باید از مدارسی که در حال تحصیل هستند، دریافت کنند.

 

 

پیش نیاز های اختصاصی ششم به هفتم

 

 • اخذ مقیاس ” خیلی خوب ” برای همه دروس نیمسال دوم پایه پنجم
 • اخذ مقیاس ” خیلی خوب ” برای همه دروس نوبت اول پایه ششم

تبصره: اگر دانش آموزی در بین مجموع دروس پنج و ششم خود یک مقیاس ” خوب ” داشته باشد، مجاز به ثبت نام آزمون سمپاد خواهد بود.

 

پیش نیاز های اختصاصی نهم به دهم

 

 

 • در پایه نهم در حال اشتغال به تحصیل باشد
 • معدل کل وی در پایه هشتم حداقل 19 باشد

   تبصره: اگر دانش آموزی در یکی از مدارس تیزهوشان در حال تحصیل باشد، نیازی به شرکت در ثبت نام آزمون سمپاد نخواهد داشت.

 

 

 

دانش آموزان و اولیا گرامی دقت فرمایند کلیه شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان دقیقا با بررسی کارنامه دانش آموزان احراز گردد شایان ذکر است در صورت هرگونه مغایرت با پیش نیاز ها مذکور ثبت نام مدارس تیزهوشان برای دانش آموز کان لم یکن تلقی خواهد شد.

 

شرایط ثب نام مدارس تیزهوشان

 

برای کسب اطلاع بیشتر از ثبت نام مدارس شاهد وارد شوید.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون سمپاد 1402

متقاضیان عزیزی که قصد ورود به مدارس استعدادهای درخشان را دارند، لازم است که قبل از مراجعه به سایت ثبت نام تیزهوشان مدارک خود را تهیه کنند تا در هنگام بارگذاری، دچار مشکل یا وقفه نشوند. گفتنی است که این مدارک برای هر دو دوره اول و دوم متوسطه یکسان می باشد. داوطلبان باید پس از ورود به سایت مذکور، موارد زیر را جهت ثبت نام به همراه داشته و به درستی در سایت وارد نمایند.

 • وارد نمودن اطلاعات فردی همچون: نام و نام خانوادگی، نام استان یا محل سکونت، استان یا شهرستان مورد تقاضا، رشته تحصیلی مورد تقاضا، لیست مدارس تیزهوشان
 • بارگذاری جدیدترین عکس متقاضی با کیفیت و وضوح لازم ( سایز عکس بایستی 200 در 300 و یا 300 در 400 باشد. همچنین، حجم عکس باید 70 کیلوبایت باشد).
 • واریز وجه خواسته شده از طریق کارت بانکی عضو شتاب ( داشتن رمز دوم ضروری است).

 

 

مدارک ثبت نام مدارس تیزهوشان

 

 

راهنمای گام به گام ثبت نام مدارس تیزهوشان

راهنمای ثبت نام مدارس سمپاد

واجدان شرایط ورود به مدارس سمپاد در سال تحصیلی 1402 – 1403 می بایست در بازه زمانی از پیش اعلام شده، به سایت ثبت نام سمپاد مراجعه کرده و فرآیند درج اطلاعات و پرداخت هزینه را جهت شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان به انجام برسانند. اگرچه تاکنون ثبت نام در این آزمون ها از طریق مراجعه به سایت azmoon.medu.irانجام می شود اما با توجه به این که اعلام نتایج آزمون در دوره گذشته از سامانه پادا به نشانی اینترنتی pada.medu.ir اعلام شد، ازین پس ثبت نام این آزمون نیز از طریق این سایت صورت می گیرد.

 • در ابتدا، وارد سایت pada.medu.ir شده و به بخش “آموزشی” مراجعه نمایید.

گام اول ثبت نام مدارس تیزهوشان

 • سپس، از میان آیکون های قابل مشاهده گزینه “آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان” را کلیک کنید.
 • سپس، با درج نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی در کادرهای مربوطه بر روی گزینه “ورود کاربران” را انتخاب کنید.

گام سوم ثبت نام مدارس تیزهوشان

 • پس از ورود به پنل کاربری، با درج کردن اطلاعات فردی و تحصیلی خود و همچنین پرداخت هزینه نام نویسی تکمیل خواهد شد.

 

دفترچه راهنمای آزمون سمپاد 1402

متقاضیانی که قصد ثبت نام مدارس تیزهوشان را دارند، می بایست از جدیدترین شرایط و ضوابط پذیرش، نحوه و زمان ثبت نام، برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان، ظرفیت های پذیرش و اطلاعاتی از این دست آگاهی داشته باشند. به همین دلیل، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سمپاد را به طور معمول دو تا سه روز قبل از شروع تاریخ ثبت نام، در سایت تیزهوشان اختیار متقاضیان قرار می دهند تا این عزیزان بتوانند با آگاهی کامل برای نام نویسی اقدام نمایند.

البته لازم به ذکر است تا بدانید که در سال تحصیلی جدید، هنوز دفترچه راهنما منتشر نشده است. اما دانش آموزان گرامی می توانند از طریق مراجعه به سامانه ایران تحصیل و تماس با مشاورین ما، و یا عضویت درکانال تلگرامی به محض اطلاع دفترچه، آن را دریافت نمایند. علاوه بر این، کارشناسان ما همه تبصره ها و قوانین را در اختیار متقاضیان قرار می دهد و به هر گونه ابهام پاسخ می دهند.

 

 

منابع مهم و سوالات آزمون سمپاد 

پذیرش و قبولی در آزمون ورودی سمپاد، با کسب درصدهای بالا و نمره مناسب امکان پذیر است. به همین دلیل، اطلاع از منابع اصلی و مهم از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین، بهتر است تا داوطلبان با منابع آن ها به طور کامل آشنا شوند. در ادامه مقاله تمامی منابع هر دو آزمون را بیان خواهیم کرد.

سوال داری؟

 

منابع و سوالات پایه ششم به هفتم 

نکته قابل توجه این است که شیوه طرح سوالات در آزمون پایه ششم به هفتم از سال 97 دچار تغییراتی شد. در سال های گذشته سوالات به دو صورت ” استعداد تحلیلی ” و ” استعداد تحصیلی ” مطرح می شدند. اما، به تازگی حوزه سوالات تنها به بخش تحلیلی اختصاص یافته و دیگر از کتب درسی سوالی طراحی نمی شود و دانش آموزان تنها باید به پرسش های هوش و استعداد پاسخ دهند. این آزمون دارای دو دفترچه و 100 سوال است که داوطلبان باید به دفترچه اول، در 60 دقیقه پاسخ دهند و به دفترچه دوم در 40 دقیقه پاسخ دهند. بنابراین، داوطلبان می بایست به مطالعه کتب کمک آموزشی بپردازند که در عین بالا بردن مهارت، سرعت آن ها را نیز افزایش دهد. مشاورین با تجربه ما که آگاهی کاملی از همه منابع مورد نیاز دارند، می توانند علاوه بر معرفی لیست کتب مورد نیاز، شما را در چینش برنامه ریزی و آشنایی با نمونه سوالات یاری رسانند. برخی از این کتاب ها، شامل موارد زیر می باشند: 

 • کتاب هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی ششم تا نهم انتشارات کاهه
 • هوش و خلاقیت ریاضی ششم انتشارات مبتکران
 • کتاب 33 آزمون دقت و تمرکز انتشارات پویش
 • کتاب سنجش iQ هوش و استعداد ششم گاج
 • آموزش هوش استعداد غیرکلامی 9 × 9 انتشارات مهر و ماه
 • کتاب هوش جامع نیترو پویش اندیشه خوارزمی
 • کتاب 20 ازمون شبیه ساز تیزهوشان ششم انتشارات مرشد مبتکران
 • هوش و استعداد تحلیلی ششم ابتدایی اندیشمند

 

منابع و سوالات پایه نهم به دهم

سوالات پایه نهم به دهم، برخلاف آزمون پایه ششم به هفتم، هم از کتاب های درسی و هم از بخش هوش و استعداد است. بنابراین، داوطلبان این آزمون باید منابع زیر را با دقت مطالعه نمایند. 

 • کتاب فارسی تیزهوشان نهم – انتشارت اندیشمند
 • کتاب هوش و استعداد تحلیلی نهم سری IQ – انتشارات گاج
 • علوم تجربی هشتم و نهم
 • کتاب 100 نکته فیزیک تیزهوشان نهم – انتشارات مهر و ماه
 • قرآن و پیام‌های آسمانی پایه نهم و هشتم
 • مطالعات اجتماعی هر دو پایه
 • ریاضی هشتم و نهم
 • کتاب ریاضی تیزهوشان نهم – انتشارات خیلی سبز
 • هوش و استعداد تحلیلی نهم – انتشارات اندیشمند
 • هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی – انتشارات کاهه

به طور کلی برای آزمون این پایه، 100 سوال آورده می شود که 50 سوال آن تحصیلی و 50 سوال آن تحلیلی می باشد. همچنین نصف سوالات به کتب درسی پایه های هشتم و نهم اختصاص دارد. برای اطلاع از ضریب و اهمیت هر درس، به جدول زیر توجه نمایید.

 

 

نام درس تعداد سوالات ضریب گروه تحصیلی میزان ضریب مهارتی
علوم تجربی 10 ریاضی فیزیک: 2 3
علوم تجربی: 4
علوم انسانی: 2
تجربی: 1
انسانی: 1
مطالعات اجتماعی 10 ریاضی : 1 1
علوم تجربی: 1
علوم انسانی: 1
زبان و ادبیات فارسی 10 ریاضی فیزیک: 2 2
علوم تجربی: 2
علوم انسانی: 4
ریاضیات 10 ریاضی فیزیک: 4 3
علوم تجربی: 2
علوم انسانی: 2
قرآن و پیام های آسمانی 10 ریاضی فیزیک: 1 1
علوم تجربی: 1
علوم انسانی: 1

 

سوالات آزمون ثبت نام تیزهوشان در بخش دین و زندگی برای دانش آموزان اقلیت های مذهبی شامل مسیحیت، زرتشتیان و کلیمی ها از منبع کتاب تعلیمات ادیان الهی پایه هشتم و نهم با کد اختصاصی 820 و 920 مطرح خواهد شد.

 

آیا آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نمره منفی دارد؟

دانش آموزان گرامی ملاحظه فرمایند که آزمون حتما دارای نمره منفی است لذا در صورتی که صحت پاسخی کاملا برای شما احراز نشده پاسخ ندهید ضمنا توجه داشته باشید در صورتی که برای سوالی دو پاسخ علامت زده شده باشد حتی اگر یکی از پاسخ ها صحیح باشد سوال به عنوان پاسخ اشتباه درنظر گرفته شده و نمره منفی لحاظ خواهد شد.

 

هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و هر پاسخ اشتباه 1 امتیاز منفی در کارنامه شما خواهد داشت.

 

سوالات آزمون ثبت نام تیزهوشان به صورت تستی و چهار گزینه ایی مطرح می گردند و سطوح شناختی، مهارتی و هوش دانش آموزان را محک می زند شایان ذکر است کلیه سوالات از کتب درسی بوده و امکان دارد به صورت تلفیقی سوال طرح شود.

 

توجه به اولویت بندی در ثبت نام آزمون تیزهوشان

دانش آموزان و اولیا گرامی دقت داشته باشند در مرحله تعیین اولویت ثبت نام سمپاد حتما با توجه به تعداد ظرفیت پذیرش هر مدرسه اولویت بندی نمایید یعنی ترجیحا مدارسی انتخاب شود که ظرفیت پذیرش آن ها پیرو دفترچه بیشتر از اولویت های دیگر باشد.

نکته بعدی که هنگام ثبت نام سمپاد باید رعایت شود محدوده قرارگیری مدرسه است با توجه به شرایط ویژه و سخت مدارس تیزهوشان در رابطه نقل و انتقال دانش آموزان، حتما دقت داشته باشید رفت و آمد دانش آموز را در نظر بگیرید.

 

اعلام نتایج ثبت نام مدارس تیزهوشان 1402

به طور معمول دفترچه سوالات آزمون در روزهای پس از برگزاری آن در اختیار داوطلبین قرار می گیرد تا پاسخ های خود را ارزیابی نمایند. اعلام نتایج آزمون ورودی استعدادهای درخشان نیز به طور معمول حدود 4 الی 6 هفته پس از آزمون، در سایت ثبت نام تیزهوشان قابل مشاهده خواهد بود. البته تاریخ های مشخص شده برای هر کدام از پایه های ششم به هفتم، و نهم به دهم متفاوت خواهد بود..

 

دانش آموزان عزیز می توانند برای دریافت کارنامه خود به سایت ثبت نام تیزهوشان به آدرس my.medu.ir مراجعه کنند. همچنین، چنانچه داوطلبی در این آزمون پذیرفته نشده باشد، می تواند تا حداکثر یک هفته بعد از آزمون، اعتراض خود را به ثبت برساند. قابل ذکر است که برای پذیرفته شدگان، کارنامه صادر نمی شود.

 

جهت اطلاع از نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان، کلیک کنید.

 

نکات مهم قبولی و ثبت نام آزمون تیزهوشان سمپاد

با توجه به آن که بخش بزرگی از آینده روشن افراد هر جامعه به تحصیل و کسب موفقیت های علمی آن ها بستگی دارد، بنابراین، اشتیاق حاکم برای ورود و ثبت نام سمپاد منطقی خواهد بود. از آن جا که آزمون های ورودی و معیارهای نسبتا دشواری که بر سر راه ورود به این مدارس وجود دارد، شاید بهتر باشد که چند نکته را خدمت متقاضیان عزیز یاد آور شویم.

 • داوطلبان، باید سعی کنند که شیوه مطالعه خود را متناسب با سوالات آزمون شکل دهند. برای عنوان مثال: همان طور که گفته شد سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به صورت تحلیلی است؛ بنابراین، دانش آموزان نباید وقت خود را با خواندن کتاب های درسی تلف کنند. 
 • داوطلبان، باید کتاب ها را تا حد امکان، عمقی بخوانند و فقط کتاب ها را حفظ نکنند.
 • متقاضیان باید اعتماد به نفس بسیار بالایی داشته باشند. زیرا، اغلب داوطلبینی که در سایت تیزهوشان مشخصات خود را وارد می کنند، از نفرات برتر مدارس می باشند. به همین دلیل، داوطلبان باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشند تا در زمان رویارویی با آن ها دچار استرس و اضطراب نشوند. 
 • متقاضیان بهتر است که در زمان ثبت نام و در کل روند این آزمون از یک مشاور کمک بگیرند.

 

 

نکات ثبت نام مدارس تیزهوشان

 

مشاوره موفقیت در آزمون تیزهوشان

همان طور که بیان شد داوطلبان ثبت نام و شرکت در آزمون تیزهوشان، بهتر است که از یک فرد متخصص و مشاور کمک بگیرند. زیرا، مشاوران در تمامی جنبه های مختلف دانش آموزان را آماده می کنند. جنبه های مختلفی همچون: نحوه صحیح مطالعه و استراحت، بهترین منابع، شیوه تست زدن، افزایش سرعت پاسخ دهی، تخمین رتبه، کاهش استرس و … مواردی هستند که یک مشاور به راحتی می تواند در مدیریت آن ها به دانش آموزان یاری رساند.

 

آخرین اخبار پیرامون مدارس تیزهوشان 

 • 39 دانش آموز نخبه و مدیر مدارس سمپاد در البرز تجلیل شدند

سالار قاسمی، مدیر کل آموزش و پرورش البرز، در سالن سپاه امام حسن مجتبی(ع) از 39 دانش آموز نخبه و مدیر مدارس سمپاد تجلیل کرد. 

 • محتوای درسی مدارس استعدادهای درخشان، در اختیار تمام دانش آموزان قرار می گیرد

الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، با اشاره به عمومی سازی محتوای مدارس استعدادهای درخشان اعلام کرد: به زودی محتوای درسی مدارس استعدادهای درخشان، از طریق بستر مجازی در اختیار تمامی دانش آموزان قرار می گیرد. 

 • مدارس استعدادهای درخشان فارس در کشور اول شدند

یونس غلامی، رئیس اداره مدارس استعدادهای درخشان آموزش و پرورش فارس، بیان کرد: خوشبختانه در آزمون پیشرفت تحصیلی دوره اول و دوم متوسطه، دانش آموزان سمپاد فارس حائز مقام اول کشوری شدند.

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

پادکست صوتی مقاله

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل در مورد زمان و نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان، شرایط ثبت نام و … آشنا کنیم. اگر می خواهید در این آزمون، احتمال قبولی خود را دو بالا ببرید، می توانید از راهنمایی ها و مشاوره همکاران ما در ایران تحصیل بهره ببرید. کارشناسان ما تا به امروز توانسته است در زمینه مشاوره ورود به مدارس استعدادهای درخشان، عملکرد چشمگیری را داشته باشد. شما عزیزان می توانید در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره موجود در سامانه با ما همراه باشید و همچنین، می توانید برای ما کامنت بگذارید تا همکاران ما به شما کمک کنند. 

4.9/5 - (35 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان بندی و تاریخ دقیق ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲-۱۴۰۳ چه روزی است؟

پیرو آخرین اطلاعیه سازمان سمپاد زمان احتمالی 15 اسفند ۱۴۰۲ آغاز ثبت نام خواهد بود.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون سمپاد چیست؟

کلیه دانش آموزان جهت ثبت نام نیاز به رمز ورود همگام و مدارک هویتی و یک قطعه عکس خواهند داشت.

ثبت نام آزمون در چه پایه هایی انجام می گیرد؟

آزمون سمپاد در پایه های هفتم - هشتم و دهم می باشد.

نظرات

272 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام مدارس تیزهوشان 1402 + سایت اصلی my.medu.ir»

 1. Avatar photo Narjes گفت:

  سلام وقت بخیر
  ایا مدارس تیزهوشان خوابگاه دارد؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام
   بعضی از مدارس تیزهوشان دارد با خود مدرسه در ارتباط باشید

 2. Avatar photo احسان گفت:

  سلام وقت بخیر
  من امسال نهم به دهم پذیرفته شدم ولی میخواستم بدونم کی میتونیم برای ثبت نام بریم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   هم براتون پیامک میشه
   هم میتونید با مدرسه تماس بگیرید

 3. Avatar photo دادگر گفت:

  سلام جواب آزمون تیزهوشان ششم به هفتم کیه ؟باتشکر

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام. بصورت دقیق مشخص نمیباشد.

 4. Avatar photo ستاره گفت:

  با سلام و وقت بخیر من در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شرکت کردم و ۱۲ غلط و ۷۸ تا درست زدم به نظرتون چند درصد میشه و آیا ممکن است قبول بشم؟؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. Avatar photo مشاور سیدی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   قبولی در مدارس تیزهوشان به موارد مختلفی بستگی دارد و صرفا بر اساس درصد نمی توان نتیجه را تعیین نمود

 5. Avatar photo Eslam گفت:

  سلام وقت بخیر
  مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در قبولی رشته های خوب کنکور تاثیر دارند؟
  با تشکر.

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله صدرصد مدرسه و محیط در قبولی تاثیر گذار است.

 6. Avatar photo یاسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  در آزمون دهم به یازدهم فقط سوالات تحصیلی در آزمون می آیند یا تحصیلی و تحلیلی؟
  باتشکر.

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سوالات با رویکرد هوش و خلاقیت خواهد بود. ضمن اینکه آزمون برگزار شده است.

  2. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر هر دو

 7. Avatar photo درسا گفت:

  با سلام وقتتون بخیر باشه
  آیا با ۴۵ درصد امکان قبولی هست؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   به ظرفیت پذیرش،شرایط دیگر داوطلبان و … بستگی دارد.

 8. Avatar photo آنیسا گفت:

  سلام من ۳۸ درصد زدم ممکنه قبول بشم؟
  امسال خیلی سخت بود

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   دوست عزیز نمیشود نظر قطعی داد.

 9. Avatar photo امیری گفت:

  سلام من امروز امتحان دادم 6 تا غلط و 50 تا درست که شد 46 درصد بنظرتون در میام

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام. احتمال قبولیتون بالاست.

 10. Avatar photo جگ گفت:

  سلام آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم 1 مرحله داره یا 2 مرحله ای انجام می شه؟ اگه و مرحله ای برگزار می شده زمان آزمون دوم کی و کجاست؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   دریک مرحله انجام میشود

 11. Avatar photo محمد گفت:

  تیزهوشان میناب چقدر ظرفیت داره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   ظرفیت پذیرش ها زمان ثبت نام داخل سایت قید می شود.

 12. Avatar photo ستاره گفت:

  سلام وقت بخیر
  در آزمون دهم به یازدهم فقط کتاب های دهم در آزمون از آنها سوال می آید یا دهم و نهم؟
  باتشکر.

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز فقط دروس پایه ی قبلی منابع امتحان خواهد بود.

 13. Avatar photo Eslam گفت:

  سلام وقت بخیر
  در ثبت نام دهم به یازدهم معدل بیشتر تاثیر دارد یا آزمون؟
  باتشکر.

  1. Avatar photo rezai گفت:

   سلام وقت بخیر . هردو موثر میباشند

 14. Avatar photo Micha گفت:

  ظرفیت مدارس تیزهوشان برای رشته تجربی چقدره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   در زمان ثبت نام تعداد پذیرش برای هر مدرسه داخل سایت مشخص شده است.

 15. Avatar photo پریناز گفت:

  دیگه ثبت نام تمدید نمیشه؟؟‌‌؟

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر .
   فعلا خبری از تمدید مهلت ثبت نام نیستش.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور