ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی + لینک استعلام | سنجش

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۷۸
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۶ تیر ۱۴۰۳
دریافت شماره پرونده کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای هر ثبت نام کنکور، رسیدی به عنوان شماره پرونده و یا کد رهگیری وجود دارد که افراد در پایان هر ثبت نام آن را دریافت می نمایند. زمانی که فرد قصد مشاهده نتایج خود را داشته باشد باید از طریق همین شماره پرونده، نتایج خود را مشاهده نماید، اما گاهی به دلایل مختلفی ممکن است داوطلب شماره پرونده خود را فراموش کرده باشد و یا دسترسی به آن برای فرد مقدور نباشد، در این صورت می تواند به کمک کد ملی و از طریق سامانه پاسخگویی سازمان سنجش اقدام نماید. ما در این مقاله بر آن شدیم تا در خصوص دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی مقاله را برای شما عزیزان تهیه نماییم.

همچنین در ادامه مقاله می توانید نحوه بازیابی کد پرونده را مشاهده نمایید و در صورتی که به دلایل مختلف مانند قطعی اینترنت و غیره برای بازیابی دچار مشکل شدید می توانید با مشاورین ایران تحصیل به شماره 9099075307  تماس گرفته و دریافت شماره پرونده کنکور را به افراد خبره بسپارید تا آن ها در اسرع وقت کارهای شما را انجام دهند.

شماره پرونده کنکور چیست؟

تمامی داوطلبین کنکور پس از اتمام ثبت نام در آزمون در صورتی که تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشند، شماره پرونده 8 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی را دریافت خواهند کرد، این دو رسید را باید تا انتهای نتایج نهایی نزد خود نگه دارید تا به کمک آن بتوانند نتایج خود را مشاهده نمایند.

به کمک شماره پرونده افراد می توانند حتی پس از مشخص شدن نتایج، تا مدت مشخصی که از سوی سازمان سنجش اعلام شده است برای اعتراض اقدام نمایند.

یکی دیگر از موارد مورد استفاده شماره پرونده کنکور، در زمان ویرایش اطلاعات می باشد، که اگر فرد متقاضی به هر دلیلی برخی از اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده باشد، می تواند در سه زمان اعلام شده از سوی سنجش برای ویرایش اطلاعات خود بپردازد.

قابل ذکر است که اگر پس از اعلام نتایج نهایی و پذیرفته شدن فرد، اطلاعات او دارای تناقض باشد، او از ورود به مرحله بعدی حذف شده و اجازه ادامه تحصیل در مقطع مورد نظر را نخواهد داشت. پس باید در شماره پرونده کنکور خود به خوبی محافظت نمایید و تا زمان قبولی نهایی خود نزد خود نگه دارید.

حال اگر به دلایل مختلفی به شماره پرونده کنکور دسترسی نداشته باشید، می توانید از طریق کد ملی خود و به کمک سامانه پاسخگویی و رمز سنجش، آن را بازیابی نمایید. در ادامه مقاله در خصوص دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی  توضیحات کاملی شرح خواهیم داد.

برای اطلاع از نحوه مشاهده سوابق تحصیلی در سایت سنجش  کلیک نمایید.

شماره پرونده کنکور چیست؟

نحوه دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی

دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی از جمله روش های دستیابی به شماره پرونده کنکور است که افراد می توانند با عضویت در سامانه سیستم پاسخ گویی سنجش آن را دریافت کنند. برای عضویت در سیستم پاسخگویی سنجش  باید کد ملی خود، شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را وارد کنید تا بتوانید آن را بازیابی نمایند.

مراحل دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی به دو روش متفاوت می باشد:

♦️ تماس تلفنی با روابط عمومی سازمان سنجش

♦️ دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش کشور

روش اول بسیار زمان بر بوده و ممکن است پاسخ به موقعی دریافت ننمایید. به همین دلیل ما روش دوم را پیشنهاد می کنیم. برای استفاده از روش دوم ابتدا باید در سیستم پاسخگویی سامانه سنجش عضو شده و سپس برای درخواست خود اقدام نمایید.

بخوانید : فراموشی شماره پرونده کارشناسی ارشد

مراحل عضویت در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش کشور 1403

زمانی که داوطلبی با جدول برنامه ریزی کنکور، ثبت نام می نماید، در زمانی که نتایج نهایی اعلام می شود باید وارد سامانه سنجش شده و نتایج خود را مشاهده نماید. برای مشاهده نتایج نهایی و کارنامه خود فرد باید شماره پرونده کنکور و اطلاعات دیگر را وارد نماید. حال اگر فرد این اطلاعات را نزد خود نداشته باشد باید بتواند آن را بازیابی نماید. برای بازیابی شماره پرونده کنکور ابتدا باید در سیستم پاسخگویی سامانه سنجش عضو شود.

مراحل عضویت در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش کشور به شرح زیر است:

❇️ ابتدا باید وارد سامانه سنجش شده و بر روی گزینه “سیستم پاسخگویی” کلیک نمایید.

سیستم پاسخگویی سامانه سنجش با کد ملی

❇️ در پنجره جدید بر روی گزینه “عضویت در سایت” کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده را به درستی و با دقت وارد نمایید.

عضویت در سایت و مشاهده شماره پرونده

❇️ این اطلاعات شامل مواردی مانند نام، نام خانوادگی، کد ملی، استان و غیره است.

❇️ پس از وارد کردن تمامی اطلاعات و تایید آن ها برای شما نام کاربری و رمز عبور به صورت ایمیل ارسال می گردد که بعد از آن ثبت نام شما تمام می شود.

وارد کردن تمامی اطلاعات و تایید آن ها

❇️ شما پس از ثبت نام نهایی و دریافت نام کاربری و رمز عبور، می توانید وارد ناحیه کاربری خود شده و درخواست بازیابی شماره پرونده خود را ثبت نمایید. در ادامه مقاله مراحل دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی را شرح خواهیم داد.

برای انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش بر روی لینک کلیک نمایید.

مراحل دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی 1403

پس از اینکه داوطلب در سامانه پاسخگویی سازمان سنجش عضو شد و رمز عبور و نام کاربری را دریافت نمود، می تواند برای دریافت شماره پرونده خود اقدام نماید. مراحل دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی به شرح زیر است:

❇️ ابتدا وارد سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org شده و بر روی گزینه “سیستم پاسخگویی” کلیک نمایید.
❇️ سپس گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب نمایید.
ورود به سیستم پرنده با کد ملی
❇️ سپس  رمز عبور و نام کاربری، ایمیل شده را به همراه کد ملی وارد نمایید و سپس وارد ناحیه کاربری خود شوید.
رمز عبور و نام کاربری، ایمیل شده را به همراه کد ملی
❇️ در این مرحله باید گزینه ” درخواست جدید ” را انتخاب نمایید.
❇️ سپس آزمون سراسری را انتخاب کرده و بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید.
❇️ مرحله بعد باید بر روی گزینه “دریافت شماره پرونده یا داوطلبی 1403” کلیک نمایید.

❇️ پس از انتخاب گزینه وارد صفحه جدید شده که باید کد ملی و تمامی اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید و در صورتی که شما اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را می توانید مشاهده نمایید.

در واقع شما به راحتی می توانید مراحل دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی را انجام دهید، اما اگر در هر یک از مراحل بیان شده مشکل داشتید، نگران نباشید. حتما با مشاورین ما با شماره 9099075307 تماس گرفته و شماره پرونده خود را به کمک ما دریافت نمایید.

برای پیگیری درخواست سامانه سنجش کلیک کنید.

اخبار پیرامون شماره پرونده جلسه کنکور

🔊 نحوه دریافت شماره پرونده

چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نشد، لازم است با مراجعه به درگاه این سازمان و ورود به سیستم پاسخگویی اینترنتی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت‌نام اقدام نماید.

🔊 مدارک لازم برای ورود به جلسه کنکور

کارت ورود به جلسه برای شرکت در کنکور لازم است. برای گرفتن کارت ورود به جلسه هم داوطلبان می‌توانند از چند طریق اقدام کنند.

یکی از روش‌های دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۳، وارد کردن شماره پرونده و کد ملی است. همچنین داوطلبان می‌توانند با داشتن شماره سریال، شماره شناسنامه، شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد رهگیری برای دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

خلاصه مطلب

دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی یکی از بهترین و ساده ترین روش های بازیابی اطلاعات توسط سامانه پاسخگویی سنجش است که ما در طول مقاله مراحل ثبت نام و دریافت آن را برای شما به صورت گام به گام شرح دادیم. در صورتی که پس از مطالعه مراحل دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی دچار مشکل شدید و یا ابهامی برایتان ایجاد گردید، کافی است با شماره 9099075307 تماس گرفته و پرسش خود را مطرح نمایید. همچنین می توانید پرسش خود را در زیر همین مقاله بیان کرده و منتظر پاسخ از جانب کارشناسان ما باشید.

برای دریافت پی دی اف مقاله بر روی لینک کلیک کنید.

2.8/5 - (9 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه بازیابی شماره پرونده ثبت نام کنکور و کد پیگیری آن چگونه است؟

برای بازیابی شماره پرونده کنکور باید ابتدا در سیستم پاسخگوی سنجش ثبت نام کرده و سپس بعد از لاگین در آن از طریق روشی که در مقاله توضیح داده شد شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را بازیابی کنید.

 ارسال درخواست به سازمان سنجش به چه صورت انجام می شود؟

 این درخواست به صورت اینترنتی و پس از عضویت در سایت سازمان سنجش انجام می شود که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

هزینه بازیابی شماره پرونده کنکور چقدر است؟

بازیابی شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام کنکور هیچ هزینه ای ندارد و کاملا رایگان است.

نظرات

78 دیدگاه دربارهٔ «دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی + لینک استعلام | سنجش»

 1. Avatar photo یسنا گفت:

  سلام شماره پرونده کجا درج شده
  پیداش نمیکنم

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   به جای شماره پرونده می توانید از شماره داوطلب استفاده کنید در صورت بروز خطا می توانید با کارشناس متخصص سامانه سنجش خانم مرادیان داخلی 112 از ساعت 8/30 صبح الی 17/30 از طریق شماره 9099075307 بدون گرفتن کد با تلفن ثابت از سراسر کشور ارتباط برقرار کنید

 2. Avatar photo A گفت:

  سلام وقتتون بخیر . ببخشید من درخواست شماره پرونده دادم ولی شماره داوطبی و سریال شناسنامه ام رو برام فرستادن میخواستم بدونم شماره پرونده همون شماره داوطلبیه؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   به جای شماره پرونده می توانید از شماره داوطلب استفاده کنید در صورت بروز خطا می توانید با کارشناس متخصص سامانه سنجش خانم مرادیان داخلی 112 از ساعت 8/30 صبح الی 17/30 از طریق شماره 9099075307 بدون گرفتن کد با تلفن ثابت از سراسر کشور ارتباط برقرار کنید

 3. Avatar photo متین گفت:

  سلام من درخاست شماره پرونده کردم ولی شماره داوطلبی و سریال شناسنامه بهم داد

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   به جای شماره پرونده می توانید از شماره داوطلب استفاده کنید در صورت بروز هرگونه خطا می توانید با کارشناس ارشد سامانه سنجش خانم مرادیان داخلی 112 از ساعت 8/30 صبح الی 17/30 از طریق شماره 9099075307 بدون گرفتن کد با تلفن ثابت از سراسر کشور ارتباط برقرار کنید

 4. Avatar photo رویا گفت:

  سلام همینطور که توی مقاله تون نوشتید درخواست دادم جوابش شماره داوطلبیم بود با سریال شناسنامه چیزی درمورد شماره پرونده نیاورده

  1. Avatar photo moshaver3 گفت:

   سلام وقت بخیر
   راهی برای پیدا کردنش هست به علت اینکه اماکن ذکر این مطالب در کامنت امکان پذیر نیست می تونید
   با کارشناس ارشد واحد کنکور سراسری سرکار خانم همامی داخلی 102 از ساعت11 صبح تا 8 شب در روز های شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و کد شهر و بدون صفر با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 5. Avatar photo هانیه گفت:

  سلام من شماره پروندمو ندارم تو از سیستم پاسخگویی هم که زدم برام بیاره فقط شماره داوطلبی میاره ک اونو خودم دارم الان فقط شماره پرونده میخام اما نمیده چیکار کنم؟

  1. Avatar photo moshaver3 گفت:

   سلام وقت بخیر
   راهی برای پیدا کردن شماره داوطلبی هست به علت اینکه اماکن ذکر این مطالب در کامنت امکان پذیر نیست می تونید
   با کارشناس ارشد واحد کنکور سراسری جناب آقای جوادی داخلی 113 از ساعت5 ظهر تا 11.15 شب در روز های جمعه تا دوشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و کد شهر و بدون صفر با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام سایت مای سنجش + ورود پروفایل شخصی my.sanjesh.org

  ثبت نام سایت مای سنجش 1403 + ورود پروفایل my.sanjesh

  ثبت نام در سایت مای سنجش و ورود به پروفایل سازمان سنجش از طریق آدرس my.sanjesh.org یکی از مراحل مهم برای داوطلبان کنکور و آزمون‌های سراسری در ایران است. با ثبت نام و ورود به این سایت، کاربران می‌توانند به...
 • کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای portaltvo

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای ۱۴۰۳ برای داوطلبانی که در مرحله آزمون کتبی نمره حد نصاب را کسب نموده اند، الزامی می باشد. بر این اساس، متقاضیان گرامی بایستی در زمان های مقرر و قبل...
 • کارت ورود به جلسه کنکور

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۳ + sanjesh.org

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ از طریق وارد کردن اطلاعات کارت ملی خود در سایت سنجش انجام می‌شود. تاریخ تحویل کارت عموماً چند روز قبل از زمان‌های مقرر برای برگزاری آزمون اعلام می‌شود و داوطلبان می‌توانند...
 • کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1403 | sanjesh

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای متقاضیان این آزمون الزامی است. برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور فنی حرفه ای با کد ملی باید از طریق سایت sanjesh.org اقدام کنید. شرکت کنندگان این آزمون...
تماس با مشاور