تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر

دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر با پاسخنامه تشریحی

دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

 دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر و آنالیز آن ها به عنوان یکی از دروس مهم در انواع رشته های نظری جهت یادگیری هر چه بیشتر و بهتر آن به داوطلبان کنکور بسیار توصیه می شود.

 

درس عربی از آن دروسی است که داشتن درصد بالا در آن اثری اساسی در رتبه شما دارد. از این رو دانلود تست عربی کنکور 10 سال اخیر و مطالعه سوالات و پاسخنامه تشریحی عربی کنکور خالی از لطف نیست.

 

مورد بسیار مهم و قابل ذکر این که، تست های درس عربی کنکور ریاضی فیزیک و علوم تجربی در دفترچه عمومی و در آزمون گزوه آزمایشی انسانی در هر دو دفترچه اختصاصی و عمومی دیده می شود.

 

 

جهت اطلاع از نکات و جزئیات سوالات درس عربی پس از دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

دلایل اهمیت دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر

 درس عربی به عنوان یکی از منابع کنکور 99 از آن درس هایی است که با زدن تست از فصول و مباحث مختلف آن بیشتر از مطالعه مباحث و نکات می توانید به زدن درصد بالا امیدوار شوید.

این موضوع از آن روست که زدن انواع تست ها کمک مؤثری به شما در شناخت نقاط قوت و ضعف در عربی می کند و از طرفی مرور نکات هر کدام از تست ها میزان تسلط شما را بر روی هر بخش و مبحث از کتاب درسی بیشتر می کند.

به جز تست های موجود در انواع کتب عربی موجود در بازار و تست های چهارگزینه ای تألیفی، دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر و خواندن آن ها به طور کامل می تواند به میزان زیادی ضعف شما را در این درس برطرف کند.

در نتیجه، به آسانی می توانید با زدن کلیه پرسش های چهار گزینه ای این درس در کنکورهای 89 تا 98 در گروه آزمایشی خود (ریاضی، انسانی و تجربی) در دوران جمع بندی به میزان زیادی از حجم استرس و نگرانی خود در رابطه با این درس کم کنید.

موضوع مقاله پیش رو را به دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر اختصاص داده ایم. ولی بهتر است قبل از ارائه لینک های دانلود مختصری در رابطه با تست ها و اهمیت این درس در آزمون سراسری انواع گروه های آزمایشی و مواردی از این قیبل اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

 

 

 

سوالات و پاسخنامه تشریحی عربی کنکور

رابطه بین دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر و بودجه بندی

تمام دانش آموزان و داوطلبان آزمون سراسری مطالعه خود در دروس مختلف را براساس بودجه بندی سوالات کنکور 99  در دروس مختلف انجام می دهند.

به این صورت که بیشتر تمرکز خود را بر روی فصولی می گذارند که سوالات بیشتری از آن ها مطرح می شود. در مورد درس عربی یکی از راه های بسیار خوب برای اطلاع از بودجه بندی سوالات عربی کنکور دانلود سوالات این درس در کنکورهای 10 سال اخیر و مطالعه دقیق نکات کاربردی آن هاست.

پس ملاحظه می کنید که دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر تا چه اندازه می تواند به شما در از پا در آوردن تست های این درس کمک کند.

 

با دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر و مطالعه این سوالات تجربه زدن درصد بالا در این درس را داشته باشید

 

آیا از بودجه بندی عربی کنکور 99 مطلع هستید؟

شما داوطلبان کنکور سال 99 لزوماً جهت کسب درصد بهتری در دروس عربی و البته این موضوع که بدانید چه فصول و مباحثی از بقیه اهمیت بیشتری دارند باید براساس گروه آزمایشی خود از بودجه بندی کنکور علوم تجربی 99، ریاضی و یا انسانی در درس عربی  اطلاع داشته باشید.

در واقع، بحث بودجه بندی موضوعی نیست که نسبت به‌ آن بی تفاوت بود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات کاملی در رابطه با بودجه بندی سوالات عربی کنکور می توانید از کمک مشاوران برجسته ایران تحصیل استفاده کنید.

مشاوران برجسته ایران تحصیل اطلاعات کافی و لازم را در این رابطه در اختیارتان قرار می دهند.

اما به طور خلاصه باید خدمت شما عرض کنیم که مباحث درک مطلب، ترجمه و قواعد از مهم ترین و پر سوال ترین مباحث درس عربی هستند که بر طبق بررسی های انجام شده هر ساله حدود 50 درصد از پرسش ها از این مباحث طرح می شوند و طراحان سوال نگاه خاص و ویژه ای به آن ها دارند.

با دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر می توانید دقیقاً متوجه این موضوع بشوید. در نتیجه، اختصاص زمان کافی جهت یادگیری کامل مباحث ذکر شده در بالا برای یافتن تسلط کافی بر آن ها برای هر داوطلب ضروری به نظر می رسد.

 

 

سوالات درس عربی گروه ریاضی و تجربی

همان طور که پیشتر ذکر کردیم در کنکورهای ریاضی و تجربی تست های درس عربی کنکور در میان تست های عمومی این آزمون ها دیده می شود.

البته در مقایسه با دیگر دروس گنجانده شده در دفترچه عمومی ضریب پایین تری به این درس اختصاص داده شده است. با این حال نباید این گونه برداشت کرد که پاسخ ندادن به پرسش های درس عربی کنکور اهمیت چندانی ندارد.

اما متاسفانه این باور در میان بسیاری از داوطلبان و متقاضیان رشته های تجربی و ریاضی وجود دارد. در مقابل، افرادی با درصد بالا و تراز بیشتر در درس عربی کنکور می توانند رتبه خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرند و در زمان اعلام جواب اولیه کنکور از دیدن رتبه خود با توجه به درصد بالا در درس عربی شگفت زده شوند. 

 پاسخنامه تشریحی سوالات عربی کنکور تجربی و ریاضی

به دلیل اهمیت شناخت سوالات و نکات مهم درس عربی در کنکور ریاضی و تجربی و لزوم تسلط شما داوطلب عزیز بر آن ها بخش حاضر را به ذکر سوالات و پاسخنامه تشریحی عربی کنکور یکی از دو این دو رشته یعنی رشته ریاضی اختصاص داده ایم.

البته باید اشاره کنیم که لینک های دانلود ارائه شده در زیر لینک های دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر هستند که در قالب سوالات و پاسخنامه سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر آورده شده اند.

صورت نیاز به اطلاع و آشنایی با نحوه طراحی سوالات درس عربی در کنکور علوم تجربی در طی 10 سال اخیر برگزاری این آزمون و نکات و جزئیات مربوط به آن ها می توانید با دریافت مشاوره کنکور از طریق تماس با مشاوران ایران تحصیل از این موضوع اطلاع پیدا کنید. 

 

 

سوالات درس عربی کنکور

 

 

سوالات و پاسخنامه تشریحی عربی کنکور ریاضی
سوالات عربی ریاضی 89پاسخنامه سوالات عربی ریاضی 89
سوالات عربی ریاضی 90پاسخنامه سوالات عربی ریاضی 90
سوالات عربی ریاضی 91پاسخنامه سوالات عربی ریاضی 91
سوالات عربی ریاضی 92پاسخنامه سوالات عربی ریاضی 92
سوالات عربی ریاضی 93پاسخنامه سوالات عربی ریاضی 93
سوالات عربی ریاضی 94پاسخنامه سوالات عربی ریاضی  94
سوالات عربی ریاضی 95پاسخنامه سوالات عربی ریاضی  95
سوالات عربی ریاضی 96پاسخنامه سوالات عربی ریاضی  96
سوالات عربی ریاضی 97پاسخنامه سوالات عربی ریاضی 97
سوالات عربی ریاضی 98پاسخنامه سوالات عربی ریاضی  98

سوالات عربی کنکور انسانی

درس عربی در کنکور علوم انسانی دارای ویژگی های خاصی است که باید به آن ها توجه داشت. اول این که، این درس هم در دفترچه عمومی و هم در دفترچه اختصاصی علوم انسانی دیده می شود.

پس ملاحظه می کنید که داوطلبان کنکور انسانی باید در هر دو دفترچه (اختصاصی و عمومی) به پرسش های درس عربی پاسخ بدهند.

تعداد تست های درس عربی کنکور انسانی در دفترچه اختصاصی 20 سوال است که 20 دقیقه زمان برای پاسخگویی به آن ها در نظر گرفته شده است.

اما در دفترچه عمومی انسانی سوالات درس عربی کنکور تعداد 25  سوال با مدت پاسخگویی 20  دقیقه را شامل می شود. سوالات درس عربی کنکور انسانی بخش های مختلفی از جمله درک مطلب، تحلیل صرفی، ترجمه و تعریب و اعراب گذاری را در برمی گیرد.

با نگاهی به بودجه بندی کنکور علوم انسانی 99 می توانید از تعداد سوالات مطرح شده از هر کدام از این قسمت ها اطلاع پیدا کنید. لازم به ذکر است که، از میان بخش های مذکور بخش ترجمه و تعریب از بقیه آسان تر هستند.

علت این موضوع را می توان در طرح تست های متعادل و نرمال در این مبحث دانست. در صورت یادگیری کامل و دقیق مبحث ترجمه و تعریب به راحتی می توانید 30 الی 35 درصد از سوالات عربی کنکور انسانی را پاسخگو باشید.

سوالات عربی کنکور انسانی به همراه پاسخنامه

در این قسمت، با ما همراه باشید تا با دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر آزمون علوم انسانی (پرسش های اختصاصی انسانی) با نکات ضروری در رابطه با پرسش ها و پاسخنامه تشریحی این درس در آزمون سراسری آشنایی لازم را پیدا کنید.

 

 

سوالات و پاسخنامه تشریحی عربی کنکور انسانی
سوالات عربی انسانی 89پاسخنامه سوالات عربی انسانی 89
سوالات عربی انسانی 90پاسخنامه سوالات عربی انسانی 90
سوالات عربی انسانی 91پاسخنامه سوالات عربی انسانی 91
سوالات عربی انسانی 92پاسخنامه سوالات عربی انسانی 92
سوالات عربی انسانی 93پاسخنامه سوالات عربی انسانی 93
سوالات عربی انسانی 94پاسخنامه سوالات عربی انسانی  94
سوالات عربی انسانی 95پاسخنامه سوالات عربی انسانی 95
سوالات عربی انسانی 96پاسخنامه سوالات عربی انسانی 96   
سوالات عربی انسانی 97پاسخنامه سوالات عربی انسانی 97
سوالات عربی انسانی 98پاسخنامه سوالات عربی انسانی  98

 

 

پس از دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر پرسشی ذهن شما را به خود مشغول کرده است؟ برای یافتن جواب خود از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

10 نکته برای معجزه در کنکور

مشاوره کنکور آنلاین

برای کنکور 99 از کجا شروع کنم؟

دانلود سوالات ادبیات کنکور 10سال اخیر با پاسخنامه تشریحی

با دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر می توانم به داشتن درصد بالایی در عربی امیدوار باشم؟ 

بله. زیرا در این سوالات آشنایی کافی را با سوالات درس عربی کنکور پیدا می کنید.

 

آیا با دانلود سوالات عربی کنکور 10 سال اخیر می توان با بودجه بندی سوالات مختلف در این درس آشنا شد؟ 

بله. در صورت دانلود سوالات و پاسخنامه تشریحی عربی کنکور می توانید از بودجه بندی سوالات درس عربی کنکور مطلع شوید.

در رشته انسانی چه تعداد سوال از درس عربی کنکور مطرح می شود؟ 

تعداد سوالات درس عربی در کنکور رشته علوم انسانی 20 سوال است.

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور