ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

خرید کتاب درسی دبستان

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
خرید کتاب درسی دبستان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کلیه والدین می توانند با ورود به سایت ثبت نام اینترنتی کتب درسی ابتدایی برای خرید کتاب درسی دبستان اقدام نمایند. سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به آدرس irtextbook.com امکان خرید تمامی کتب درسی را با توجه به اطلاعات دانش آموزان امکان پذیر می نماید. خوشبختانه امکان خرید اینترنتی کتاب درسی دبستان آموزش و پرورش برای معلمان و اولیای دانش آموزان فراهم شده است. لازم به ذکر است که  امکان خرید کتاب درسی به صورت گروهی و فردی در بازه زمانی تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش امکان پذیر است اما در صورت جاماندن از این روند، همچنان امکان خرید کتاب به صورت تکی وجود دارد.

در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال در خصوص خرید کتاب درسی دبستان میتوانید از طریق شماره های درج شده با کارشناسان مجرب آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

برای کسب اطلاع از سوالات سنجش اول ابتدایی کلیک کنید.

 

راهنمای خرید کتاب درسی دبستان

دانش آموزان و یا والدینی که قصد خرید کتب درسی ابتدایی را دارند میتوانند از طریق راهنمای زیر اقدام به ثبت نام و خرید کتاب کنند:

1.جستجوی آدرس سایت سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی در نوار جستجوی مرورگر 

برای ورود به سامانه فروش کتب درسی، ابتدا نشانی irtextbook.ir  و یا  irtextbook.com را در مروگر خود جستجو کنید.

سایت ثبت نام کتاب درسی ابتدایی

سایت ثبت نام کتاب درسی ابتدایی

2. ورود دانش آموز

با ورود به سایت با صفحه زیر مواجه میشوید، برای خرید کتاب درسی ابتدایی، ابتدا نیاز است که روی کادر ورود دانش آموزان مانند تصویر زیر کلیک کنید و کد ملی خود را در کادر اول و همچنین طبق دستورالعمل شش رقم راست سریال شناسنامه خود را در کادر دوم وارد کنید. با درج کد امنیتی، در صورت صحت اطلاعات وارد شده، شما وارد حساب دانش آموزی خود میشوید.

خرید اینترنتی کتاب درسی دبستان

خرید اینترنتی کتاب درسی دبستان

3. بررسی صحت مشخصات

با کلیک بر روی مشخصات من، از طریق منوی سمت زاست و یا نوی دسترسی سریع شما میتوانید مشخصات خود را مشاهده کنید و در صورت نبود شماره تلفن همراه، شماره خود را ثبت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  خرید کتاب درسی به صورت آزاد وارد شوید.

4.ورود به بخش ثبت سفارش

با ورود به بخش ثبت سفارش شما باید بسته آموزشی مورد نظر خود را ثبت کنید، البته قابل ذکر است که این سامانه به صورت هوشمند بسته آموزشی را بر اساس سال تحصیلی انتخاب می نماید.

5. پرداخت

با تکمیل مراحل قبل شما به صفحه پرداخت توسط درگاه بانکی راهنمایی میشوید؛ در اینجا لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود مرحله خرید را به پایان برسانید، در انتها شما قادر به مشاهده صورتحساب خرید خود خواهید بود.

خرید کتاب درسی دبستانirtextbook.com

خرید کتاب درسی دبستانirtextbook.com

خرید کتب درسی دبستان

خرید کتب درسی دبستان

 در جدول زیر می توانید تقویم زمانی و شیوه خرید کتاب های درسی دانش آموزان در  سال 1402- ۱۴۰۲ را مشاهده نمایید:

تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی
عنوان فعالیت دوره تحصیلی تاریخ شروع تاریخ پایان
ثبت سفارش گروهی و انفرادی پایه های تحصیلی آمادگی2 (استثنائی) ، اول2 (استثنائی)، اول3 (استثنائی)، اول تکمیلی (استثنائی)، دوم تا ششم، هشتم و نهم، یازدهم و دوازدهم ۱۴۰۲/1/28 ۱۴۰۲/3/21
آمادگی1 (استثنائی)،اول1 (استثنائی)، اول مقدماتی(استثنائی)، پایه اول ابتدایی ۱۴۰۲/4/5 ۱۴۰۲/6/11
پایه های تحصیلی هفتم، دهم ۱۴۰۲/4/5 ۱۴۰۲/6/11
اصلاح سفارش

تمامی دوره های تحصیلی

۱۴۰۲/4/12 ۱۴۰۲/6/31
توزیع استان به منطقه تمامی دوره های مذکور ۱۴۰۲/6/10 ۱۴۰۲/6/31
توزیع منطقه به مدرسه

تمامی دوره های تحصیلی

۱۴۰۲/6/14 ۱۴۰۲/7/1
توزیع مدرسه به دانش‌آموز تمامی دوره های مذکور اولين روز شروع سال تحصيلي 402-401

 

برای مطالعه مقاله جاماندگان از ثبت نام کتاب درسی، بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

 

قوانین خرید اینترنتی کتاب درسی دبستان آموزش و پرورش

 • تمامی مدارس و مدیران آنها موظفند تا پس از ورود به سایت ثبت نام اینترنتی کتب درسی ابتدایی نسبت به ثبت کتاب به صورت گروهی اقدام نمایند. دانش آموزان و همچنین اولیای آنان از مراجعه به مراکز کافی نت ها برای پیگیری و ثبت سفارش خودداری نموده و برای خرید کتب درسی با شماره های 9099075307 ( از سراسر کشور )  و 9099075307 ( از استان تهران ) تماس حاصل نمایند.
 • انجام و ثبت سفارش فردی تنها از طریق سامانه irtextbook.ir که آدرس آن در وب سایت موجود می باشد امکان پذیر است.
 • تحویل سفارش خرید کتاب درسی دبستان ، چه به صورت فردی و چه به صورت گروهی، ابتدا به وزرات آموزش و پرورش ارسال شده و پش از آن به مدارس هر یک از مناطق تحویل داده خواهد شد.
 • با توجه به اینکه تعداد در نظر گرفته برای خرید کتاب با توجه به ظرفیت هر یک از مدارس امکان پذیر است، لذا برای خرید کتب مورد نظر و اطلاع از «آمار فروش مدرسه» در سایت، می توانید از تعداد کتاب های قابل خرید اطلاع یابید.
 • مطابق با قوانین آموزش و پرورش، خرید کتب درسی و همچنین پرداخت هزینه ها با توجه به قیمت پشت جلد آنان باید باشد و در صورت اخذ هرگونه هزینه اضافی برابر با قوانین با متخلفین برخورد خواهد شد.
 • با توجه به اینکه خرید کتب درسی به صورت اینترنتی می باشد، لذا انجام خرید و پیگیری سفارشات نیز به صورت الکترونیک امکان پذیر است. به همین دلیل درخواست نسخه چاپی ممنوع خواهد بود.
 • ورود به سامانه فروش و همچنین توزیع مواد آموزشی، از طریق سامانه سناد امکان پذیر است.

 

اطلاعیه: ثبت سفارش در سامانه فقط در صورتی امکان پذیر است که ثبت نام شما توسط مدرسه برای سال تحصیلی جاری در سامانه سیدا نهایی شده باشد.

 

خرید کتاب درسی دبستان برای معلمان

خرید کتاب درسی دبستان برای معلمان

در این بخش به برخی از سوالات متداولی که ممکن است برای دانش آموزان و همچنین اولیای محترم آنان به وجود آید پاسخ داده میشود. لازم به ذکر است که شماره های پشتیبانی برای تمامی اولیای عزیز وجود دارد که از همین طریق می توانند تمامی سوالات خود را مطرح نمایند و همچنین شما میتوانید ثبت نام کتب درس ابتدایی را به کارشناسان مربوطه ارجاع دهید.

 

برای اطلاع از بهترین دبستان دخترانه منطقه 1 تهران کلیک کنید.

 

اخبار پیرامون توزیع کتب درسی

 • دانش آموزان ثبت سفارش کتاب های درسی خود را در زمان مقرر انجام دهند

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اصفهان: با توجه به اینکه مبنای ثبت سفارش کتاب قبولی دانش آموزان است و برخی از دانش آموزان به دلیل مردودی، تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیلی نیاز به اصلاح سفارش دارند، سامانه امکان اصلاح سفارش کتاب را از ۱۲ تیر تا ۳۱ شهریورماه سال جاری فراهم خواهد کرد. این مقام مسئول در آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه بهای کتاب‌ها بر مبنای بهای پشت جلد هر کتاب خواهد بود تصریح کرد: دریافت وجهی اضافه بر بهای درج شده، وجهه قانونی ندارد و مدیران مدارس نظارت مستقیم بر اجرای این موضوع را بر عهده دارند. منتجب با تاکید بر اینکه خانواده‌ها و مدیران مدارس از ثبت سفارش کتب درسی دانش‌آموزان در هفته‌های پایانی زمان تعیین شده، بپرهیزند، ابراز داشت: با توجه به اینکه کتاب‌ها از نیمه اردیبهشت ماه در بین مناطق استان توزیع می‌شود و از سوی دیگر این کتاب‌ها به طور طبیعی نیز از طریق مناطق آموزش و پرورش به مدارس تحویل داده می‌شود، برای تعیین تکلیف و عقب نماندن دانش‌آموز از تحصیل و دسترسی به کتب درسی بهتر است خانواده‌ها در همان روزهای اول ثبت‌نام را انجام دهند.

 • تغییر کتاب های درسی دانش آموزان از سال آینده

نوری، وزیر آموزش و پرورش گفت: مطالب غیر کاربردی کتاب‌های درسی که منفعتی برای دانش‌آموزان ندارد، از سال آینده از کتاب‌های درسی حذف خواهد شد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با خرید کتاب درسی دبستان و نحوه ورود به سایت ثبت نام اینترنتی کتب درسی ابتدایی اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که مایل به ورود به سایت ثبت نام کتاب درسی ابتدایی و خرید اینترنتی کتب درسی دبستان آموزش و پرورش توسط کارشناسان ما می باشید، می توانید با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید. برای خرید کتاب درسی دبستان برای معلمان می توانید همه روزه ، حتی ایام تعطیل، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

برای دریافت پی دی اف کامل مطالب این صفحه کلیک کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا می توان در هر زمانی برای خرید کتاب درسی دبستان اقدام نمود؟

بهتر است طبق زمانبندی اعلام شده اقدام به خرید نمایید اما در صورت جاماندن میتوانید به نمایندگی های فروش که در سامانه اعلام شده است مراجعه نمایید.

آیا میتوان با یک نام کاربری برای چند نفر ثبت سفارش کرد؟

خیر، هر دانش آموز  قط قادر به سفارش کتاب درسی با کد ملی خود است.

چگونه می توانیم برای خرید کتاب درسی دبستان برای معلمان اقدام نماییم؟

برای سفارش خرید، مقاله بالا را مطالعه و به سامانه درج شده مراجعه نمایید. 

 

 

نظرات

 1. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام وقتتون بخیر؛ میخواستم بدونم که خرید کتاب درسی دبستان از طرق چه سامانه ای امکان پذیرم است.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور