ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

خرید کتاب درسی دبیرستان 1403 + سایت ثبت نام | irtextbook

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴
 • تاریخ بروزرسانی: ۵ شهریور ۱۴۰۲
خرید کتاب درسی دبیرستان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

خرید کتاب درسی دبیرستان برای تمامی دانش آموزان آغاز شد. تمامی افراد می توانند با مراجعه به سایت  ثبت نام کتاب درسی اول متوسطه اقدامات لازم را برای ثبت نام انجام دهند. دقت داشته باشید که ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دبیرستان برای هر یک از دانش آموزان در صورت پرداخت هزینه امکان پذیر است و تمامی دانش آموزان در زمان ثبت نام کتاب های درسی متوسطه دوم باید از مراحل لازم برای این ثبت نام اطلاعات کاملی را داشته باشند.

از آن جایی که کسب اطلاعاتی دقیق و موثق در رابطه با خرید کتاب درسی دبیرستان از جمله سایت ثبت نام کتاب درسی اول متوسطه و همین طور ثبت نام کتاب های درسی متوسطه دوم برای تمامی دانش آموزان الزامی و مهم به نظر می رسد از این رو یاری خواستن از مشاورانی کاردان و با تجربه در این رابطه می تواند بسیار مثمر باشد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با زمان و نحوه خرید کتاب درسی و همین طور سایت ثبت نام کتاب درسی اول متوسطه و پایه دوم دبیرستان می توانید با تیم مشاوره با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  خرید کتاب درسی به صورت آزاد وارد شوید.

چه زمانی می توان برای خرید کتاب درسی دبیرستان اقدام کرد؟

با توجه به این که در گذشته خرید کتاب درسی دبیرستان تنها از طریق مراجعه به کتابفروشی های معتبر انجام می گرفت و شاید این امر برای دانش آموزان سخت به نظر می رسید از این رو وزارت آموزش و پرورش هم و غم خود را بر روی تهیه اینترنتی کتاب از سایت ثبت نام کتاب درسی اول متوسطه و همینطور پایه تحصیلی دوم متوسطه قرار داد.

به این ترتیب، تمامی دانش آموزان می توانند با مراجعه به سایت اعلام شده اقدامات لازم را برای ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دبیرستان در پایه اول و همین طور پایه دوم متوسطه انجام دهند.

مورد مهمی که در رابطه با خرید کتاب درسی دبیرستان و ثبت‌ نام کتاب درسی باید به آن توجه داشت در رابطه با زمان خرید کتاب درسی دبیرستان است.

در سال جاری از تاریخ نهم اردیبهشت ماه الی بیست و ششم خرداد برای ثبت نام کتاب های درسی دو پایه هشتم و نهم تحصیلی در نظر گرفته شده بود.

از طرف دیگر، کلیه دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه دهم دوره متوسطه می توانستند از تاریخ پنجم تیر ماه الی دهم شهریور ماه برای ثبت نام کتاب های درسی متوسطه دوم و خرید کتاب درسی دبیرستان اقدام کنند. به صورت کلی جدول این بخش طبق اعلامیه های منتشر شده به شکل زیر است:

 

تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی
عنوان فعالیت دوره تحصیلی شروع پایان
ثبت سفارش گروهی و انفرادی پایه های تحصیلی آمادگی2 (استثنائی) ، اول2 (استثنائی)، اول3 (استثنائی)، اول تکمیلی (استثنائی)، دوم تا ششم، هشتم و نهم، یازدهم و دوازدهم 1403/2/9 1403/3/26
آمادگی1 (استثنائی)،اول1 (استثنائی)، اول مقدماتی(استثنائی)، پایه اول ابتدایی 1403/4/5 1403/6/10
پایه های تحصیلی هفتم، دهم 1403/4/5 1403/6/10
اصلاح سفارش تمامی دوره های تحصیلی 1403/4/18 1403/6/31
توزیع منطقه به مدرسه تمامی دوره های تحصیلی 1403/6/11 1403/6/31
توزیع مدرسه به دانش‌آموز تمامی دوره های تحصیلی 1403/6/18 1403/7/1

برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام کتاب های درسی وارد لینک مربوطه شوید.

ثبت نام جا ماندگان خرید کتاب درسی دبیرستان

شاید بسیاری از دانش آموزان دبیرستانی نتوانند در زمان تعیین شده برای ثبت نام جهت خرید کتاب درسی اقدام کنند.

از این جهت، زمان دیگری برای ثبت نام اینترنتی و خرید کتاب درسی دبیرستان برای افراد جا مانده از ثبت نام کتاب درسی مدارس متوسطه در نظر گرفته شده تا آن ها هم بتوانند اقدامات لازم را برای ثبت نام کتاب های درسی متوسطه دوم و اول انجام دهند.

به این جهت ثبت نام برای خرید کتاب درسی دبیرستان تا سی و یک شهریور ماه برای دانش آموزان تمدید شد.

اگر شما هم جزو جاماندگان از ثبت نام کتاب درسی هستید روی لینک کلیک کنید.

بنر کال تو اکشن

مراحل ثبت نام خرید کتاب درسی دبیرستان 1403

ثبت نام برای خرید کتب درسی دوره متوسطه به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام کتاب درسی اول متوسطه و همین طور دوم متوسطه برای تمامی دانش آموزان مشغول به تحصیل در این پایه ها انجام می شود.

در واقع، کلیه دانش آموزان باید برای ثبت نام کتاب های درسی متوسطه دوم و همین طور ثبت نام کتاب های درسی متوسطه دوم در سایت irtexbook.ir و یا irtextbook.com اقدامات لازم را انجام دهند.

در ادامه این بحث با ذکر مراحل و فرآیندهای لازم برای ثبت نام جهت خرید کتاب درسی دبیرستان به صورت تصویری در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

 • در اولین مرحله از مراحل ثبت نام برای خرید کتب درسی دبیرستان الزاماً باید آدرس سایت ثبت نام کتاب درسی اول متوسطه و همین طور دوم متوسطه را در مرورگر گوگل خود سرچ بفرمایید و در ادامه اولین مورد به نمایش درآمده یعنی سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی را بزنید.

چگونه می توانم برای ثبت نام جهت خرید کتاب درسی دبیرستان اقدام کنم

 • در قدم بعدی نوبت به کلیک بر روی گزینه ای به نام ورود دانش آموزان در سامانه ثبت نام اینترنتی کتاب های دبیرستان می رسد.
 • با باز شدن صفحه بعدی می توانید دو فیلد را مشاهده کنید که باید در آن ها برای درج کد ملی و همین طور شماره شناسنامه خود در آن ها اقدام کنید.

ثبت نام جهت خرید کتاب درسی دبیرستان

 • در صفحه بعدی باز شده باید برای کلیک بر روی گزینه ای به نام فروش و توزیع مواد آموزشی واقع در پایین صفحه اقدام کنید.

مراحل ثبت نام جهت خرید کتاب درسی دبیرستان

 • در قدم بعدی نوبت به درج اطلاعاتی از جمله شماره تماس، نام شهر و استان، نام و نام خانوادگی دریافت کننده کتاب درسی، کد پستی و غیره را در فیلدهای مشخص شده می رسد.
 • با ورود به صفحه بعدی باید کتاب های مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • در ادامه روند ثبت نام برای خرید کتاب درسی دبیرستان می توانید مشخصات دقیق بسته انتخابی از جمله پایه تحصیلی و همین طور قیمت بسته سفارش داده شده را مشاهده بفرمایید و در ادامه گزینه ای به نام تأیید را بزنید.
 • آخرین مرحله از مراحل خرید کتاب درسی دبیرستان واریز وجه مورد نظر برای ثبت نام کتاب های درسی متوسطه دوم و اول است که باید با استفاده از کارت عابر بانک خود برای پرداخت آن اقدام کنید.

مراحل پرداخت هزینه خرید کتاب درسی دبیرستان

برای اطلاع از مدارک لازم برای خرید و ثبت نام کتاب درسی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

هزینه خرید کتاب های درسی دبیرستان دوره اول و دوم

اطلاع از هزینه مورد نیاز برای خرید کتب درسی دوره متوسطه در سایت خرید کتاب درسی یکی از مواردی است که هر دانش آموز باید به آن توجه لازم را مبذول دارد.

در رابطه با هزینه پرداختی برای خرید کتب درسی دوره متوسطه باید عرض کنیم که مبالغ پرداختی برای کتاب های اول و دوم متوسطه با یکدیگر تفاوت دارند و برای هر یک باید مبالغ مختلفی را واریز کنید.

در واقع، خرید کتاب درسی دبیرستان برای پایه اول متوسطه 1403 – 1403 چیزی در حدود 104 تا 116 تومان برای شما هزینه در بردارد.

اما در صورتی که در دوره دوم متوسطه 1403 – 1403مشغول به تحصیل هستید باید برای خرید کتب خود از سایت irtextbook بین 102 الی 134 هزار تومان را پرداخت بفرمایید.

البته در رابطه با مبلغ خرید کتب درسی دوره متوسطه برای سال آینده فعلاً نمی توان نظری قطعی صادر کرد و اجباراً باید تا زمان اعلام ثبت نام برای خرید کتب صبر کرد.

 

خرید آزاد کتاب های درسی دبیرستان 

شاید این پرسش برای شما دوست عزیز نیز مطرح شود که آیا می توان برای خرید کتاب درسی دبیرستان به صورت آزاد نیز اقدامی انجام داد؟

در پاسخ باید عرض کنیم که بله این امکان برای شما دوست عزیز دانش آموز وجود دارد اما باید دقت داشته باشید که هزینه پرداختی در صورت خرید کتب به صورت آزاد بیشتر بوده و باید مبلغ بالاتری را پرداخت بفرمایید.

برای ثبت نام کتب درسی هنرستان روی لینک کلیک کنید.

کتاب های درسی دبیرستان چگونه در دسترس دانش آموزان قرار می گیرند؟

پس از ثبت نام دانش آموزان برای خرید کتاب درسی دبیرستان در سامانه ثبت نام نوبت به توزیع آن ها بین دانش آموزان می رسد.

هر یک از دانش آموزان می توانند با مراجعه به مدرسه محل تحصیل خود جهت دریافت بسته کتاب های سفارش داده شده اقدام کنند.

کتاب های درسی دبیرستان چگونه در دسترس دانش آموزان قرار می گیرند

برای مطالعه مقاله جاماندگان از ثبت نام کتاب درسی چه کنند، بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

مدارک لازم برای خرید کتب درسی دوره دبیرستان

شاید این پرسش در ذهن شما هم ایجاد شده باشد که آیا برای خرید و تهیه کتاب های درسی دوران متوسطه باید مدارکی را هم پرداخت کرد؟

در پاسخ باید عرض کنیم که خیر هیچ نیازی به آپلود مدارکی در زمان ثبت نام برای خرید کتاب های درسی دوران دبیرستان نیست. در نتیجه، نگرانی در رابطه با این موضوع نداشته باشید.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

نکات مهم ثبت نام  خرید کتاب های درسی دوران متوسطه

یکی از مهم ترین مواردی که باید در زمان خرید کتاب های درسی دوران متوسطه به آن توجه لازم را مبذول دارید در رابطه با نحوه ورود به سامانه ثبت نام است که با درج شماره شناسنامه و کد ملی تان انجام می شود.

البته دقت داشته باشید که در صورت تبعه خارجی بودن باید در فیلد کد ملی به جای این مورد کد اتباع را وارد بفرمایید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطلب

افرادی که قصد تحصیل در دوره متوسطه را دارند باید با ورود به سامانه  irtextbook.ir در آن برای خرید کتاب درسی دبیرستان ثبت نام کنند. این سامانه در حال حاضر در اختیار دانش آموزانی وجود دارد که در سامانه سیدا ثبت نام کرده باشند. زمان ثبت نام در سامانه irtextbook.ir برای دوره دبیرستان اول و دوم برای برخی از پایه ها تمام شده و برخی از آن ها نیز می توانند تا اواخر شهریور ماه ثبت نام خود را تکمیل کنند.

با توجه به این که در حال حاضر کلیه دانش آموزان دوره متوسط می توانند این کتاب ها به صورت آنلاین خریداری کنند، اما در صورت لزوم می توانند به  صورت  آزاد  نیز خریداری کنند، اما بدانند که  هزینه آن ها بیشتر است. حال اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت دقیق هر  کدام از کتاب های دوره دبیرستان دارید می توانید سوالات خود را با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 در میان بگذارید.

 

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

 

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت ثبت نام و خرید کتاب درسی دبیرستان چیست؟

سایت ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دبیرستان سایت irtextbook.ir یا سایت irtextbook.com است.

ثبت نام کتاب های درسی متوسطه دوم چه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام کتاب های درسی متوسطه دوم در سال جاری در تاریخ 9 اردیبهشت ماه الی ۲۵ خرداد بود.

آیا ثبت نام برای خرید کتاب در سایت ثبت نام کتاب درسی اول متوسطه باید هزینه ای را پرداخت کرد؟

بله. این پرداخت هزینه در همان سایت و با استفاده از کارت عابر بانک انجام می شود.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «خرید کتاب درسی دبیرستان 1403 + سایت ثبت نام | irtextbook»

 1. Avatar photo زهرا. گفت:

  سلام من نمی توانم وارد سامانه خرید کتاب درسی دبیرستان شوم. در حالی که در سامانه سیدا ثبت نام کرده و اطلاعاتم هم درست وارد می کنم. میشه کمکم کنید

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز برای ثبت نام باید وارد سایت مای مدیو بشوید.

 2. Avatar photo . گفت:

  سلام برای خرید کتاب درسی دبیرستان تا آخر شهریور ماه مهلت هست؟ قیمت هر کدام از کتاب ها چقدر است؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   مهلت ثبت نام و قیمت هر پایه متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • لیست مدارس آموزش از راه دور

  لیست مدارس آموزش از راه دور 1403 + زمان و شرایط + هزینه

  اطلاع از لیست مدارس آموزش از راه دور کمک می‌کند تا شما بتوانید از میان مدارسی که به صورت غیر حضوری فعالیت دارند؛ مدرسه‌ای که از نظر شما امکانات بهتری در اختیارتان قرار می‌دهد را انتخاب کنید. مدارس آموزش از...
 • شهریه مدارس نمونه دولتی

  شهریه مدارس نمونه دولتی 1403 + کلیه مقاطع | ایران تحصیل

  در میان مراکز آموزشی دولتی، مدارس نمونه دولتی از امتیاز و رتبه بسیار خوبی برخوردارند؛ به همین دلیل نیز بسیاری از دانش‌ آموزان برای ورود به این مدارس با شرکت در آزمون ورودی آن با یکدیگر رقابت می‌ کنند. یکی...
 • ثبت نام دبیرستان البرز

  ثبت نام دبیرستان البرز 1403 {شرایط جدید} + ورود mandegaralborz

  دانش‌آموزانی که تمایل به ادامه تحصیل و ثبت نام دبیرستان البرز در دوره  متوسطه دوم دبیرستان ماندگار البرز را دارند، می‌توانند در دوره زمانی مقرر با مشاهده شرایط ثبت نام دبیرستان البرز برای ثبت‌نام آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور