ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

راهنما قوانین حذف اضطراری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + تاریخ | ایران تحصیل

راهنمای حذف اضطراری دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

حذف اضطراری دانشگاه آزاد از نیاز های اساسی دانشجویان در روز های پایانی ترم برای حذف تک واحد های درسی می باشد، در این مواقع افرادی که نسبت به پاس کردن یک واحد درسی مطمئن نیستند اقدام به حذف واحد درسی برای ترم آینده می کنند. در صورتی که مراحل حذف اضطراری دانشگاه آزاد به درستی و طبق ضوابط انجام نشود در زمان اتمام تحصیل ممکن است تا عواقبی مانند عدم اتمام تحصیلات در سال های مجاز دامن گیر فرد شود.

حذف و اضافه واحد های درسی دانشگاه آزاد نیازمند رعایت برخی از موارد می باشد تا به صورت اصولی و بدون مشکل انجام شود، برای مثال یکی از مهم ترین موارد در زمان انجام این کار این است که واحد های انتخاب شده فرد بعد از حذق اضطراری نباید کمتر از ۱۲ عدد باشد؛ اگر نسبت به تمامی این موارد آشنایی کافی ندارید به شما توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

راهنما قوانین حذف اضطراری دانشگاه آزاد

حذف اضطراری یکی از انواع حذف واحد های درسی در دانشگاه آزاد می باشد که به صورت تک درسی و برای یک واحد انجام می شود، افرادی که قصد انجام این کار را دارند باید با مطالعه راهنما قوانین حذف اضطراری دانشگاه آزاد تمامی مواردی که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت را مورد توجه خود قرار دهند.

  • در صورتی که دانشجو در ترم قبلی مشروط شده باشد و حق انتخاب بیش از ۱۴ واحد را نداشته باشد بسته به نظر اساتید می تواند اقدام به حذف اضطراری کند.
  • تقاضای حذف اضطراری تنها در صورتی پذیرفته خواهد بود که شخص بعد از حذف واحد حداقل ۱۲ واحد باقی مانده داشته باشد.
  • فرد در صورت ثبت تقاضای حذف واحد درسی باید به پیش نیاز ها و شرایط درس مورد نظر خود توجه ویژه ای داشته باشد، چرا که در صورت حذف واحد بدون توجه به این موارد ممکن است باقی دروس فرد هم تحت تاثیر قرار بگیرد.
  • امکان حذف تک واحد درسی علمی یا پژوهشی صرفا در برخی از دانشگاه ها امکان پذیر است. (به شما توصیه می کنیم تا قبل از ثبت درخواست حذف واحد درسی خود نسبت به شرایط و ضوابط انجام این کار اطلاع کافی را کسب کنید)
  • اشخاص صرفا در زمان اعلام شده از سوی واحد آموزش دانشگاه می توانند اقدام به ثبت درخواست حذف اضطراری کنند.
  • در آخر باید به این نکته توجه داشته باشید که شرایط انجام این کار در هر دانشگاه ممکن است بسته به نظر واحد آموزشی و سیاست کاری دانشگاه متفاوت باشد.

 

 

حذف اضطراری دانشگاه آزاد

 

 

برای کسب اطلاع از شرایط انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

مراحل حذف اضطراری دروس در دانشگاه آزاد

راهنما قوانین حذف اضطراری دانشگاه آزاد و مراحل آن به هر دانشگاه می تواند متغیر باشد، اما روال کلی انجام این کار به این صورت است که فرد باید در زمان اعلام شده از واحد آموزش دانشگاه اقدام به تکمیل فرم حذف و اضافه دانشگاه نماید و بعد از تایید مشاور و معاون آموزشی دانسگاه را کسب نماید و فرمی که تکمیل شده است را در موعد مقرر به دانشگاه تحویل دهد.

علاوه بر این در صورتی که دانشگاه ذکر شده از سیستم جامع گلستان استفاده نماید دانشجو برای حذف واحد های درسی خود می تواند اقدام به انجام این کار از طریق وبسایت نماید.

دانشجویان دانشگاه های علمی کاربردی هم می توانند (در صورت استفاده دانشگاه از این سامانه) از سامانه ناد برای انجام حذف اضطراری کمک بگیرند.

 

زمان حذف اضطراری دانشگاه آزاد

همانطور که ذکر کردیم برای حذف اضطراری باید مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه اقدام نمایید، زمان مشخص شدن مجاز بودن ثبت درخواست حذف و اضافه دانشگاه آزاد در سه گروه و بسته به منطقه دانشگاه متغیر می باشد؛ در ادامه به بررسی زمان حذف اضطراری دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت:

 

زمان حذف اضطراری دانشگاه آزاد
زمان ورودی نوبت اول (از ساعت ۸ الی ۱۴)  نوبت دوم (از ساعت ۱۵ الی ۲۱) نوبت سوم (۲۲ الی ۶ صبح روز بعد)
گروه اول:

۳ و ۴ مهر ۱۴۰۰ (برای ورودی های قبل از سال ۹۷)

استان های لرستان، چهارمحال بختیاری، خوزستان، کردستان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد استان های البرز، گلستان، قم، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، اصفهان، اردبیل و زنجان دانشجویانی که در نوبت اول و دوم موفق به انجام کار خود نشدند.
گروه دوم:

۶ مهر ۱۴۰۰ (ورودی های ۹۷ و قبل تر)

۷ مهر ماه (ورودی های ۹۷ و ۹۸)

استان تهران و واحد های بین المللی و برون مرزی استان تهران و واحد های بین المللی و برون مرزی دانشجویانی که در نوبت اول و دوم موفق به انجام کار خود نشدند.
گروه سوم:

۸ مهر ۱۴۰۰ (ورودی های ۹۷ و سال های قبل)

۱۰ مهر ۱۴۰۰ (ورودی های ۹۸ و ۹۹)

استان های آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، قزوین، مرکزی، بوشهر، همدان استان های ایلام، فارش، گیلان، یزد، سمنان، کرمانشاه و هرمزگان دانشجویانی که در نوبت اول و دوم موفق به انجام کار خود نشدند.

 

 

حذف اضطراری واحد درسی دانشگاه آزاد

 

 

برای کسب اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام غیر حضوری دانشگاه آزاد با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

هزینه حذف اضطراری دانشگاه آزاد

به طور کلی حذف و اضافه دانشگاه آزاد دارای هزینه می باشد و این موضوع در مورد حذف تک درس یا همان حذف اضطراری هم صدق می کند، افراد در زمان حذف و اضافه باید با مراجعه به وبسایت دانشگاه ازاد و مراجعه به بخش پرداخت الکترونیکی حداقل پیش پرداخت شهریه دانشگاه آزاد مراجعه نمایید و اقدام به پرداخت هزینه حذف و اضافه خود کنید.

هزینه حذف اضطراری دانشگاه آزاد و به طور کلی حذف و اضافه واحد های درسی به اندازه نصف بدهی فرد می باشد، برای مثال اگر شخصی به اندازه ۵۰۰ هزار تومان باشد باید ۲۵۰ هزارتومان را تحت عنوان هزینه حذف و اضافه پرداخت نماید.

 

حذف اضطراری پزشکی به چه معنا می باشد؟

در برخی از مواقع افراد قبل از روز امتحان یک واحد درسی با مشکلات جسمی و بیماری رو به رو می شوند و شرایط مراجعه به محل را ندارند، در این مواقع فرد می تواند امکان به دریافت حذف اضطراری پزشکی نماید و واحد درسی حذف شده را در ترم بعدی پاس کند.

توجه داشته باشید که در این مواقع فرد برای انجام این کار و دریافت این نوع از حذف اضطراری باید برگه و گواهی پزشکی و یا پرونده پزشکی داشته باشد.

 

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

حذف اضطراری دانشگاه آزاد از جمله مواردی است که هر کدام از دانشجو ها در زمان نیاز به انجام این کار نیازمند به استفاده آن هستند، دانشجویان در زمان حذف اضطراری دانشگاه آزاد باید موارد متعددی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم را مد نظر خود داشته باشند در غیر این صورت ممکن است با تبعاتی مانند عدم تکمیل فرایند تحصیلی در زمان دریافت مدرک خود مواجه شوند.

  • دانشجویان برای انجام این کار صرفا در زمان اختصاص شده به آن در تقویم آموزشی می توانند اقدام نمایند.
  • علاوه بر این قبل از تکمیل فرم ها درخواست فرد باید توسط مشاوره و معاون آموزش تایید گردد.
  • در صورتی که فرد قصد دریافت حذف اضطراری پزشکی داشته باشد تنها تا یک روز بعد از امتحان همان واحد درسی می تواند اقدام نماید.
  • در صورت عدم شرکت در کلاس های (بیش از ۳ جلسه) و عدم شرکت در امتحان فرد به صورت خودکار از آن واحد درسی حذف می گردد و هیچونه هزینه ای به دانشجو هم عودت داده نمی شود.

 

 

کاربران گرامی، در صورتی که برای انجام این کار نیازمند راهنمایی هستید می توانید با برقراری تماس با مشاورین ایران تحصیل اقدام به کسب مشورت برای انجام این کار نمایید.

 

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای دریافت حذف اضطراری پزشکی تا چه زمانی مهلت وجود دارد؟

فرد در صورتی که نتواند در امتحان یک واحد درسی شرکت کند برای دریافت حذف اضطراری پزشکی تا یک روز بعد از آزمون مهلت برای اقدام دارد.

هزینه حذف اضطراری دانشگاه آزاد چقدر می باشد؟

هزینه حذف اضطراری دانشگاه آزاد به اندازه نصف بدهی فرد می باشد.

برای تایید حذف اضطراری دانشگاه آزاد به کجا باید مراجعه کرد؟

تایید درخواست حذف حذف اضطراری دانشگاه آزاد باید از سوی مشاور و معاون واحد آموزشی دانشگاه مربوطه صورت بگیرد.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)