تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
حذف و اضافه در سامانه آموزشیار

حذف و اضافه در سامانه آموزشیار + آموزش تصویری

حذف و اضافه در سامانه آموزشیار
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

حذف و اضافه در سامانه آموزشیار انجام می شود به دلیل سرعت و یکپارچگی که دارد از این سامانه استفاده می شود. دانشجویان علاوه بر دقت به انتخاب واحد و قوانین آن باید به حذف و اضافه که فرصتی برای ویرایش انتخاب واحد می باشد دقت زیادی داشته باشند. این امکان برای دانشجویان وجود دارد که در زمان حذف اضافه به سامانه آموزشیار وارد شده و نسبت به ویرایش انتخاب واحد اقدام کنند.

 

حذف و اضافه در سامانه آموزشیار فرصتی برای دانشجویان برای اضافه و یا ویرایش انتخاب واحد می باشد. با استفاده از این فرصت می توانند دروس انتخابی آن ترم را تغییر دهند. برخی از داوطلبان از این فرصت انتخاب واحد قافل می مانند و نمی توانند در بازه زمانی تعیین شده اقدام به انتخاب واحد  کنند. این فرصت مناسبی برای افراد جا مانده از انتخاب واحد می باشد که اگر دانشگاه اجازه دهد دروس خود را انتخاب کنند.

 

زمان حذف و اضافه در سامانه آموزشیار از طریق جدول زمان بندی دانشگاه به اطلاع دانشجویان می رسد تا از بازه زمانی حذف اضافه اطلاع داشته باشند. در برخی مواقع دانشجویان می خواهند که در هنگام حذف و اضافه دروسی را انتخاب کنند ولی به دلیل تکمیل ظرفیت کلاس ممکن نمی باشد. دانشجویان باید در زمان انتخاب واحد به دروس انتخابی خود دقت کنند و در ساعات اولیه در حذف و اضافه شرکت کنند.

 

جهت اطلاع از حذف و اضافه در سامانه آموزشیار + آموزش تصویری با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

حذف و اضافه در سامانه آموزشیار

در صورتی که دانشجویان در موعد مقرر موفق به انتخاب واحد و یا انتخاب دروس مورد نظر خود نشده اند می توانند در زمان حذف و اضافه اقدام به انتخاب دروس و واحد های مورد نظر خود کنند.

در ابتدای هر ترم دانشجویان باید با پرداخت مبلغی به عنوان شهریه که از قبل تعیین شده است اقدام به انتخاب واحد کنند. در سامانه آموزشیار بازه زمانی متفاوت برای گروه رشته های مختلف و استان های مختلف و واحد های مختلف مشخص شده است. ممکن است بعد از مهلت یک هفته تا ۱۰ روز زمان مجدد و تمدید شده نیز برای انتخاب واحد مشخص گردد. که فرصتی برای داوطلبانی است که از زمان انتخاب واحد غافل ماندن و در این زمان می توانند انتخاب واحد خود را تکمیل کنند.

 

 

زمان حذف و اضافه انتخاب واحد در دانشگاه آزاد

برخی از دانشجویان بعد از انتخاب واحد در سامانه آموزشیار متوجه تداخل دروس می شوند و نیاز به تغییر برنامه کلاس های خود دارند تا دروسی را به انتخاب واحد خود اضافه کنند و برخی دروس را از انتخاب واحدشان حذف کنند و نسبت به ویرایش انتخاب واحد خود اقدام کنند. دانشجویان می توانند در بازه زمانی تعیین شده برای حذف و اضافه اقدام کنند.

زمان انتخاب واحد و حذف و اضافه در دانشگاه آزاد از طریق سیستم و سایت یکپارچه بین دانشگاه های آزاد اعلام می گردد و به اطلاع دانشجویان می رسد. حذف و اضافه معمولا مدتی بعد از انتخاب واحد می باشد که مصادف با برگذاری اولین جلسات کلاس ها است.

معمولا زمان حذف و اضافه در هر کدام از نیم سال ها از طریق دانشگاه آزاد اعلام می شود. در سامانه آموزشیار برای حذف و اضافه زمانی مشخص شده است. در صورتی که مهلت حذف و اضافه تمدید شود از طریق ایران تحصیل می توانید متوجه و آگاه شوید.

 

 

 

 

جهت اطلاع از حذف اضطراری دانشگاه آزاد و قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 

زمان حذف اضافه در نیم سال اول

دانشجویان باید مراحل انتخاب واحد خود را مطابق با زمانی بندی که اعلام می گردد انجام دهند. و بعد در بازه زمانی تعیین شده اقدام به حذف و اضافه کنند. جدولی برای زمان بندی انتخاب واحد در نیم سال اول و دوم در سامانه آموزشیار وجود دارد.

 

زمان حذف و اضافه در نیم سال دوم

زمان حذف و اضافه برای نیم سال دوم نیز از طریق سایت دانشگاه به اطلاع دانشجویان می رسد تا به محض اطلاع دانشجویان اقدام به حذف و اضافه انتخاب واحد خود کنند. ایران تحصیل زمان دقیق حذف و اضافه را به اطلاع دانشجویان و داوطلبان می رساند. تا نسبت به ویرایش و جایگزین واحد های درسی در انتخاب واحد اقدام کنند. در صورتی که دانشجو خارج از بازه تعیبن شده نسبت به حذف و اضافه اقدام کند تغییراتش ثبت نمیشود.

 

 

جهت اطلاع از ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد و قوانین پیش نیاز و هم نیاز در انتخاب واحد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

نحوه انتخاب واحد و حذف و اضافه در سامانه آموزشیار

در این مقاله داوطلبان و دانشجویان می توانند اطلاعات مفید و دقیق در این باره کسب کنند. دانشجویان به دو روش می توانند در تاریخ تعیین شده نسبت به حذف و اضافه اقدام کنند. اولین روش با مراجعه به سامانه آموزشیار می باشد که بدین صورت است که داوطلبان بایستی وارد سامانه آموزشیار شده و هر دانشجو با ورود به سایت دانشگاه آزاد در این سامانه باید وارد صفحه شخصی خود شود و از منوی گزینه مربوط به حذف و اضافه را انتخاب کند. که به شرح زیر می باشد:

  • ورود به سایت آموزشیار
  • انتخاب گزینه دانشجو
  • وارد کردن شماره دانشجویی
  • وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور
  • ورود به صفحه شخصی
  • انتخاب گزینه ثبت نام دانشجو برای مشاهده دروس
  • در آخر انتخاب گزینه حذف و اضافه

 

و روش دوم تماس با ایران تحصیل و شماره های مندرج شده در زیر این مقاله

 

 

 

جهت اطلاع از قوانین حذف و اضافه دانشگاه آزاد و انتخاب واحد دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

راهنمای حذف و اضافه انتخاب واحد

دانشجویان باید توجه داشته باشند که بازه ای برای حذف و اضافه مشخص شده است و همچنین ممکن است ظرفیت کلاس ها و دروس پر شود بر این اساس باید در وقت و ساعات اولیه به سامانه آموزشیار مراجعه کنند و باید تمامی مراحل حذف و اضافه را با دقت کامل طی کنند. اصلاحات و ویرایشات جدید را در سامانه ثبت کنند.

در این جا راهنمای گام به گام برای استفاده دانشجویان وجود دارد که به شرح زیر می باشد.

۱: جستجو سامانه آموزشیار از طریق موتور جستجو

۲: انتخاب اولین لینک در صفحه پیش رو که عبارت سامانه آموزشیار می باشد

۳: ورود به سایت و انتخاب گزینه دانشجو از میان عبارت های موجود

۴: وارد کردن شماره دانشجویی و ورود به پرتال هر دانشجو

۵: وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه آموزشیار

۶: انتخاب گزینه ثبت نام دانشجو و حذف و اضافه از منوی سمت راست در صفحه

دانشجویان باید در مهلت و زمان تعیین شده نسبت به انتخاب واحد خود اقدام کنند.

 

 

 

جهت اطلاع از راهنما جامع انتخاب واحد سامانه سیدا و پرداخت شهریه دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

راهنمای تصویری حذف و اضافه در سامانه آموزشیار

دانشجویان بابد مطلع باشند برای شرکت در حذف و اضافه انتخاب واحد شهریه خود را به طور کامل تسویه کنند. در صورت داشتن بدهی سامانه انتخاب واحد برای آنها باز نمی شود.

بعد از پرداخت مبلغ بدهی باید از منوی سمت راست سامانه آموزشیار گزینه ثبت نام دروس دانشجو را انتخاب کنند و سپس بر روی گزینه حذف و اضافه کلیک کنند.

 

 

نحوه انتخاب واحد و حذف و اضافه در سامانه آموزشیار

نحوه انتخاب واحد و حذف و اضافه در سامانه آموزشیار

 

 

با انتخاب گزینه حذف و اضافه وارد صفحه ای می شوید که می توانید ادامه را بزنید.

 

 

راهنمای حذف و اضافه انتخاب واحد

راهنمای حذف و اضافه انتخاب واحد

 

 

دانشجویان باید قبل از حذف و اضافه کد دروس ‌و کد ارائه شده را آماده کنند. ظرفیت کلاس ها در حذف و اضافه کم می باشد و به همین دلیل باید سرعت عمل بسیار بالایی داشته باشند تا قبل از پر شدن کلاس ها دروس مورد نظرشان را انتخاب کنند.

 

 

زمان حذف و اضافه انتخاب واحد در دانشگاه آزاد

زمان حذف و اضافه انتخاب واحد در دانشگاه آزاد

 

 

باید یکی از گزینه های انتخاب درس از دانشکده دانشجو و یا انتخاب درس از دروس رشته دانشجو را انتخاب کنند.

 

 

نحوه ثبت درخواست انتخاب واحد توسط دانشجو

نحوه ثبت درخواست انتخاب واحد توسط دانشجو

 

 

در این قسمت باید کد درس و یا کد ارائه شده را وارد کنند بعد از نمایش لیست دروس، درسی که با برنامه شما هماهنگی دارد را انتخاب کنید.

 

 

آموزش انتخاب واحد در سامانه آموزشیار

آموزش انتخاب واحد در سامانه آموزشیار

 

 

نحوه ثبت درخواست انتخاب واحد توسط دانشجو

از طریق منوی درخواست پیگیری درخواست دانشجو اقدام به ثبت درخواست کنید.

در قسمت ارسال درخواست جدید طبقه بندی موضوع را عملیان آموزشی دانشجو و موضوع درخواست را مجوز انتخاب واحد و نیمسال درخواست را مشخص کنید.

کلمه ثبت را انتخاب کنید در این صورت درخواست انتخاب واحد برای دانشجو درج می شود.

از طریق منوی ثبت نام دروس دانشجو زیر منوی انتخاب واحد اقدام به انتخاب دروس و واحد های ترم پیش رو کنید.

 

 

 

جهت اطلاع از بازیابی رمز دانشجویی دانشگاه آزاد و بازیابی شماره دانشجویی دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

راهنمای تلفنی برای ورود به سامانه آموزشیار

دانشجویان می توانند برای رفع مشکل در وارد شدن به سامانه آموزشیار و در صورت نیاز به کسب اطلاعات درباره این سامانه و در حالت کلی رفع تمامی مشکلات انتخاب واحد و حذف و اضافه در سامانه آموزشیار می توانند با کارشناسان و مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشند تا راهنمایی های لازمه را دریافت کنند.

آموزش انتخاب واحد در سامانه آموزشیار

شماره دانشجویی برای ورود به سامانه آموزشیار شماره دانشجویی + کد دانشگاه می باشد.

بعد از ورود به پروتال شخصی خود در سامانه در منوی سمت راست سایت می توانید سه گزینه اصلی را مشاهده کنید. ثبت نام دروس دانشجو، در خواست مجوز و ارزیابی اساتید است. شما باید بر روی گزینه ثبت نام دروس دانشجو کلیک کنید. از منوی ظاهر شده انتخاب واحد را انتخاب کنید.

 

 

 

جهت اطلاع از ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و سامانه آموزش آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

نکات مهم و قابل توجه درباره حذف و اضافه سامانه آموزشیار

۱: امکان حذف و اضافه بعد از انتخاب واحد میسر می شود.

۲: دانشجویان باید در هنگام حذف و اضافه به انتخاب واحد خود دقت کنند و دوباره چک کنند. تا مطمئن شوند که تمامی دروس برایشان معتبر شده است.

۳: در مقابل دروس واژه جدیدی مانند، معتبر توسط آموزش ثبت شده است. این عنوان در مقابل انتخاب شما این معنی را دارد که این درس برای شما تایید نهایی شده است و مشکلی برای حذف شدن ندارد.

۴: انجام انتخاب واحد برای دانشجویان ورودی جدید بر عهده کارشناس گروه می باشد و باید حتما اقدام کنند. همچنین داوطلبان باید تمامی واحد های خود را از روی چارت تحصیلی که برایشان مشخص شده است انجام دهند.

امکان حذف و اضافه این فرصت را برای دانشجویان فراهم می کند تا در انتخاب واحد خود تغییراتی ایجاد کنند و دروسی را اضافه و حذف کنند.

دانشجویان می توانند با مشاهده ظرفیت خالی کلاس ها نسبت به انتخاب دروس اقدام کنند. فرصت حذف و اضافه برای دانشجویان مهم و خوب است که در زمان انتخاب واحد بنابه هر دلیلی نتوانسته اند دروس مورد نظر خود را انتخاب کنند و در این زمان می توانند دروس مورد نظر خود را انتخاب واحد کنند و انتخاب واحد خود را ویرایش دهند.

 

 

جهت اطلاع از کد ارائه دروس انتخاب واحد چیست؟ و معرفی به استاد چیست؟  بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

تذکرات خاص برای حذف و اضافه

اخذ برگ نهایی انتخاب واحد بعد از حذف اضافه از طریق اینترنت و با پرداخت کامل شهریه امکان پذیر می باشد.

ابطال چاپ نهایی بعد از اتمام زمان انتخاب واحد و حذف و اضافه امکان پذیر نیست.

انتخاب واحد تنها در زمان اعلام شده ممکن می باشد و برای جلوگیری از پر شدن ظرفیت کلاس ها و دیگر مشکلات توصیه می شود در ساعات اولیه دانشجویان اقدام کنند.

بعد از انتخاب واحد کردن قطعی کردن انتخاب ها واجب است زیرا ممکن است ظرفیت کلاس ها پر شود.

انتخاب واحد بیش از سقف تعیین شده مجاز نیست و در صورت انتخاب از سوی آموزش حذف می گردد.

 

 

جهت دانلود PDF مقاله کلیک نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

دانشجویان باید برای انتخاب واحد ابتدا مبلغی از شهریه خود را پرداخت کنند. سپس با توجه به قوانین و ضوابط انتخاب واحد خود را انجام دهند. در صورتی که بعدا متوجه شدن که در کلاس های دروس انتخابی تداخل وجود دارد و یا تاریخ چندین امتحان در یک روز می باشد و یا به هر دلیلی علاقه به ویرایش داشتند می توانند در زمان حذف و اضافه در سامانه آموزشیار در بازه زمانی تعیین شده دروسی را انتخاب و دروسی را حذف کنند و در حالت کلی انتخاب واحد خودشان را ویرایش دهند که در بالا مطالبی با نحوه ویرایش انتخاب واحد همان حذف و اضافه و نحوه انتخاب واحد نوشته شده است که داوطلبان و دانشجویان می توانند از این مطالب استفاده کنند و در صورت داشتن هر گونه سوال درباره انتخاب واحد و حذف اضافه با کارشناسان و مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های درج شده تماس حاصل کنند.

 

جهت اطلاع از حذف و اضافه در سامانه آموزشیار + آموزش تصویری با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور