تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا

ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا 1401 + راهنما تصویری

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۸
ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای اطلاع از نحوه ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا در این قسمت همراه ما باشید. سامانه پادا ثبت نام کلاس اول برای این که در وقت و انرژی والدین و کودکان در این مقطع صرفه جویی حاصل شود، راه اندازس شده است. در این سامانه دانش آموزان اول ابتدایی می توانند پیش ثبت نام خود را انجام دهند. هدف از راه اندازی سایت ثبت نام کلاس اول، کاهش هزینه های اضافی جهت رفت و آمد به مدارس بوده است.

همچنین کلیه مراحل ثبت نام در این سامانه با فعال شدن لینک ثبت نام کلاس اول فعال خواهد شد و کلیه مراحل به صورت یکپارچه انجام می شود. از آنجایی که ممکن است بسیاری از داوطلبان از جزییات ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا اطلاعات کافی را نداشته باشند، ما در این مطلب به بررسی جزییات این موضوع پرداخته و سعی می کنیم اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

اطلاعیه :

والدین برای پیش ثبت نام اول دبستان فرزند خود می بایست به صورت اینترنتی از طریق سامانه پیش ثبت نام پایه اول دبستان به نشانی اینترنتی pada.medu.ir اقدام نمایند.

 

 

لینک ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا 1401

در سال جاری به دلیل برگزرای طرح سنجش سلامت، ثبت نام دانش آموزان در پایه اول ابتدایی به دو صورت الکترونیکی و حضوری انجام می شود. در مرحله الکترونیکی لازم است به سامانه پادا ثبت نام کلاس اول مراجعه شده و پس از انجام مراحل طبق موارد گفته شده در سایت ثبت نام کلاس اول، برای ثبت نام به صورت حضوری مراجعه شود. لینک ثبت نام کلاس اول در سامانه پادا به آدرس pada.medu.ir می باشد و زمان ثبت نام کلاس اولی ها نیز اطلاع رسانی خواهد شد که باید طبق تاریخ های اعلام شده برای ثبت نام اقدام شود.

 

 

 معرفی سامانه پادا ثبت نام کلاس اول

از زمانی که آموزش الکترونیکی به دلیل کرونا رواج پیدا کرد، سامانه های متعددی در جهت رسیدگی به فعالیت های دانش آموزان در دسترس قرار گرفت که پادا یکی از آن ها است. سامانه پادا علاوه بر سایت ثبت نام کلاس اول امکانات دیگری همچون مشاهده و دریافت کارنامه، ارائه کارت ورود به جلسه و ثبت نام مدارس شاهد را نیز فراهم کرده است. برای مرحله اول نام نویسی دانش آموزان در کلاس اول، ابتدا لازم است به pada.medu.ir مراجعه کنید. در ادامه مراحل ثبت نام را گام به گام بررسی خواهیم کرد.

 

 

راهنمای انجام مراحل در سایت ثبت نام کلاس اول

پس از ورود به لینک ثبت نام کلاس اول در آدرس pada.medu.ir لازم است مراحل زیر را برای ثبت نام طی کنید.

 

 

سامانه پادا ثبت نام کلاس اول

 

 

ابتدا روی گزینه ثبت نام دانش آموزان جدید الورود کلیک کنید. پس از کلیک روی این عبارت از شما یک سری اطلاعات همچون کد ملی ولی و دانش آموز و شماره تلفن خواسته خواهد شد که باید در کادرهای مربوطه وارد کنید.

 

 

لینک ثبت نام کلاس اول

 

 

از آنجایی که کدملی دانش آموزان به صورت پیش فرض در سامانه می باشد می توانید با انتخاب آن و زدن دکمه جستجو، دیگر اطلاعات را به صورت خودکار مشاهده کنید.

 در مرحله دوم ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا 1401، با دسترسی به پنل شخصی دیگر اطلاعات مورد نیاز همچون، اطلاعات فردی، تکمیلی و اطلاعات تماس نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که حتماً آدرس ثبت شده با آدرس فعلی شما مطابقت داشته باشد.

 در مرحله سوم ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا 1401، پنجره جدیدی باز می شود که در آن نام استان، منطقه و محله نمایش داده خواهد شد. با انتخاب نام مدرسه فرزندتان لازم است گزینه ثبت نهایی را بزنید. در نهایت پیغامی را مشاهده خواهید کرد که می گوید پیغام برای مدرسه فرستاده شده است.

 

 

سایت ثبت نام کلاس اول

 

 

 زمان ثبت نام کلاس اولی ها

عموماً زمان ثبت نام کلاس اولی ها از اواخر بهار تا اواسط تابستان انجام می شود. اگر نیاز به کسب اطلاع دقیق از زمان ثبت نام کلاس اولی ها دارید، لازم است منتظر خبرهای منتشر شده از آموزش و پرورش بمانید.

توجه داشته باشید که پس از اعلام زمان ثبت نام کلاس اولی ها، لازم است در بازه زمانی اعلام شده اقدام نمایید؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است ظرفیت مدارس پر شده و نتوانید در مدرسه مورد نظرتان عملیات ثبت نام را به پایان برسانید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سن ثبت‌ نام در کلاس اول ابتدایی وارد شوید.

 

 

مراحل سنجش سلامت ثبت نام کلاس اول دبستان

قبل از اقدام برای ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا، لازم است ابتدا مراحل سنجش سلامت ثبت نام کلاس اول دبستان را انجام داده باشید. همانطور که می دانید در این مرحله، سلامت جسمانی دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد و نیاز است امتیاز مورد نیاز کسب شود تا دانش آموزان اجازه ورود به پایه اول را کسب نمایند.

برای ثبت نام در مراحل سنجش سلامت ثبت نام کلاس اول دبستان لازم است مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا والدین به مدرسه مورد نظر برای ثبت نام مراجعه می کنند.

سپس سنجش توسط مدیر انجام شده و بدین منظور پدر و مادر به همراه دانش آموز باید به پایگاه های سنجش سلامت مراجعه نمایند. در این مراحله هزینه ثبت نام گرفته شده و تایید آن به والدین داده خواهد شد.

در مرحله آخر لازم است ولی دانش آموز اطلاعات خود را در سامانه سناد ثبت نمایند.

 

 

اطلاعیه :

ثبت نام پایه اول ابتدایی به صورت حضوری انجام شده و تنها ثبت مدارک اولیه ثبت نام از طریق سایت ثبت نام مدارس به نشانی pada.medu.ir انجام می شود.

 

مدارک لازم برای سنجش سلامت

در مورد ضرورت و نحوه انجام سنجش سلامت در قسمت فوق توضیح دادیم. حال در این قسمت قصد داریم به بررسی مدارک لازم برای سنجش سلامت دانش آموزان بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید تا از این مدارک اطلاعات خوبی را بدست آورید.

مدارکی که باید همراه خود داشته باشید شامل، شناسنامه، کارت واکسن، عکس، مبلغ پول مورد نیاز می باشد. با ارائه مدارک، کارشناسان فرایند بررسی و ارزیابی، بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی حرکتی، اندازه گیری توده بدنی، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری‌های پوست و مو و بیماری نیازمند مراقبت‌های ویژه در مرحله مقدماتی را انجام خواهند داد.

 

 

مشاوره ثبت نام کلاس اول دبستان

 از آنجایی که کلاس اول ابتدایی اولین دوره ورود دانش آموزان به مدرسه است، از حساسیت خاصی برخوردار می باشد. در این دوره نیاز است تا پدر و مادر دانش آموز از مشاوران در امور مختلف کمک بگیرند.

 به طور مثال هنگام انتخاب مدرسه می توانید به مواردی همچون، فاکتور های مهم در انتخاب مدرسه ابتدایی، کادر آموزشی مدرسه، امکانات، نزدیک بودن و سازگار بودن محیط با روحیه فرزدتان توجه کنید. همچنین شرایط هم کلاسی هایی که قرار است در کنار فرزند شما باشند، مهم خواهد بود.

 

 

روش های کمک به کلاس اولی ها

 پس از ثبت نام فرزندتان در دوره اول ابتدایی و شروع سال تحصیلی، ممکن است کلاس اولی ها مشکلات متفاوتی داشته و به دلیل قرارگرفتن در محیطی کاملا، جدید به کمک و راهنمایی نیاز داشته باشند. برای کمک به آن ها در این مرحله همراه ما باشید تا راه و روش آن را به شما آموزش دهیم.

در ابتدا سعی کنید همیشه فرزند کلاس اولی تان را مورد تشویق قرار دهید. هیچگاه از زور و اجبار استفاده نکرده و هراز چندگاهی چند جایزه تشویقی برای او در نظر بگیرید.

اگر به مطالعه دروس علاقه ای نشان نمی دهد، سعی کنید درس خواندن را مانند بازی برای او شرح دهید.

مهارت گوش دادن او را با خواندن داستان های خوب تقویت کنید.

همیشه با معلم و مدرسه در ارتباط باشید تا از مشکلات احتمالی فرزندتان اطلاعات کاملی را بدست آورید.

 

 

اخذ وجه در مدارس و برگزاری آزمون ورودی ممنوع

برخی از والدین به دلیل بی تجربه بودن در ثبت نام کودک شان، ممکن است فریب برخی مدارس سود جو را بخورند که ما در ادامه قصد داریم شرایط ممنوع در مدارس دولتی و غیردولتی را که گاهی مشاهده می شود، بررسی کنیم.

در ابتدا توجه داشته باشید که کمک به مدرسه کاملاً داوطلبانه است و هیچ یک از مدارس دولتی حق دریافت وجه به صورت اجباری را ندارند.

مورد بعدی آزمون ها و مصاحبه هایی است که برخی مدارس برگزار می کنند. جهت حفظ اعتماد به نفس کودکان امروز برگزاری هر گونه آزمون در مدارس دولتی و غیر دولتی ممنوع است.

تنها شهریه ای که در مدارس دولتی باید پرداخت شود، مربوط به شهریه کتاب است.  در مدارس غیر دولتی نیز شهریه ها با توجه به دستور العمل های ایجاد شده، اخذ می شود.

 

 

آیا بدون پیش دبستانی می توان در مقطع اول ثبت نام کرد؟

همانطور که می دانید برای آمادگی هر چه بیشتر دانش آموزان در مقطع اول ابتدایی، دوره پیش دبستانی نیز برگزار می شود. اما ممکن است برخی از دانش آموزان در این مقطع ثبت نام نکرده باشند. برای این دانش آموزان طبق تصمیم های آموزش و پرورش یک سری کلاس‌های آمادگی بهاره و تابستانه برگزار می شود.

 

 

مدارک الزامی ثبت نام اول ابتدایی

برای ثبت نام در دوره اول ابتدایی به صورت حضوری لازم است یک سری مدارک همراه خود داشته باشید که شامل موارد زیر می شود :

 • مدارک هویتی پدر دانش آموز
 • اصل و کارت ملی پدر
 • اصل و کپی شناسنامه مادر
 • اصل و کپی شناسنامه دانش آموز
 • چهار قطعه عکس ۴*۳
 • اصل کارت واکسن دانش آموز

 

 

سن ورود به اول ابتدایی

این که دقیقاً در چه سنی دانش آموزان می توانند دوره اول ابتدایی شوند، بستگی به نیمسال تولدشان خواهد داشت.

در حال حاضر قوانین مربوط به ثبت نام در سال های 1401 تا 1401 تغییر خاصی نداشته و افرادی که متولد شده در نیم سال اول تا مهر 1401 هستند یعنی 6 سال شان تمام شده است، می توانند ثبت نام نمایند. پس افرادی که در نیمه اول سال 94 متولد شده باشند، مشمول ثبت نام در مقطع اول ابتدایی خواهند بود.

لازم است توجه داشته باشید که کودکان 6 سال تمام می توانند فقط در دوره اول ثبت نام کنند و اجازه ثبت نام در مقطع های دیگر مانند پیش دبستانی را نخواهند داشت.

 

 

اطلاعیه :

طرح سنجش سلامت دانش آموزان اول ابتدایی به منظور ارزیابی سلامت جسمانی این دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه انجام می شود که انجام آن برای تمامی دانش آموزان اجباری است. 

 

 

چرا نیمه دومی‌ها یک سال دیرتر به مدرسه می‌روند؟

این که چرا نیمه دومی ها یک سال دیرتر به مدرسه می روند، یک مشکل همه گیر است. اگرچه برخی کشور ها سعی کرده اند آن را برطرف کرده اند،  اما در کشور ما هنوز هم افرادی که در نیمه دوم سال به دنیا می آیند لازم است یک سال دیرتر به مدرسه بروند. البته گفته می شود اگر والدین این افراد مشتاق برای ورود کودک به مدرسه باشند، می توانند پس از شرکت فرزندشان در طرح های سلامت و کسب نمره مورد نیاز اجازه ثبت نام آن ها را بگیرند. اما این موضوع نیز در کشور ما دیده می شود که والدین نه تنها از یک سال دیر به مدرسه رفتن دانش آموزان نارحت نیستند، حتی از این که فرزندشان یک سال دیرتر به مدرسه می رسد خوشحال نیز می شوند. زیرا در این حالت دانش آموزان قدرت یادگیری بیشتری نسبت به همسالان خود داشته و همچنین می توانند بهتر با چالش های مدرسه کنار بیایند.

 

 

نحوه ثبت نام کلاس نهم و دهم در سامانه پادا

علاوه بر ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا دانش آموزان پایه نهم و دهم نیز می توانند برای ثبت نام از سامانه پادا استفاده نمایند.  برای این کار نیز لازم است نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و اگر رمز عبور ندارید، از مدیر مدرسه بخواهید رمز را در اختیار شما قرار دهد. به علاوه اطلاعات تمامی دانش آموزان توسط مدیر در سایت سیدا ثبت خواهد شد. با این کار دانش آموزان احراز هویت شده و می توانند با موفقیت در سامانه پادا ثبت نام نمایند. توجه داشته باشید که اگر در ورود به سایت پادا خطایی با عنوان کاربر یافت نشد مشاهده کردید، لازم است حتماً به مدیر مدرسه اطلاع دهید.

مراحل ثبت نام این دو مقطع به شرح زیر است:

ابتدا به آدرس سایت پادا مراجعه کنید.

سپس در صفحه نمایش داده شده باید روی گزینه پیش ثبت نام مدارس کلیک کنید.

در مرحله بعدی لازم است اطلاعات را دقیق درج کنید.

سپس در صفحه باز شده گزینه پایه دهم متوسطه را انتخاب کرده و اطلاعات و مدارک مورد نیاز را وارد کنید.

 

 

دریافت کارنامه دانش آموزان در سایت پادا

یکی از عملیاتی که می توانید در سامانه پادا انجام دهید، دریافت و مشاهده کارنامه است. برای دریافت کارنامه لازم است به آدرس pada.medu.ir مراجعه نمایید. در این سامانه که مربوط به پادا است با طی کردن مراحل زیر می توانید به مشاهده کارنامه بپردازید.

در ابتدا لازم است بدانید که بهتر است مرورگر شما یکی از حالت های زیر را داشته باشد:

 • ورژن فایرفاکس 30 به بالا
 • ورژن کروم 49 به بالا
 • ورژن اینترنت اکسپلورر 11 به بالا

برای مشاهده کارنامه، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. سپس لازم است کدامنیتی خود را وارد کرده و روی گزینه ورود کاربران کلیک کنید.

 

 

آخرین اخبار مرتبط با  سامانه پادا ثبت نام کلاس اول

در این قسمت همراه ما باشید تا آخرین اخبار مرتبط با زمان ثبت نام کلاس اولی ها و همچنین سامانه پادا ثبت نام کلاس اول را بررسی کنیم.

10 آبان 1401

دانش آموزان لازم است با مراجعه به سایت ثبت نام کلاس اول، برای ارزیابی سواد حرکتی خود اقدام نمایند.

3 آبان 1401

لینک ثبت نام کلاس اول و پیش دبستانی فعال شده است.

9 خرداد 1401

ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا 1401 به دو صورت حضوری و غیر حضوری است که مرحله غیر حضوری از طریق سامانه پادا انجام می شود.

 

 

برای دریافت PDF مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی نحوه ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا 1401 بپردازیم. سامانه پادا ثبت نام کلاس اول معرفی گردید و همچنین سایت ثبت نام کلاس اول مشخص شد. برای وارد شدن به لینک ثبت نام کلاس اول لازم است از زمان ثبت نام کلاس اولی ها نیز اطلاعات لازم را داشته باشید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا 1401 داشتید، می توانید با کارشناسان تماس بگیرید.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا دانش آموزانی که پیش دبستانی نرفته اند می توانند در پایه اول ثبت نام کنند؟

بله این امکان برای آن ها وجود دارد.

سامانه پادا دقیقاً چه کاربردی دارد؟

در این سامانه دانش آموزان می توانند پیش ثبت نام خود را انجام داده و کارنامه خود را مشاهده نمایند.

برای ورود به سامانه پادا چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

برای ورود به پادا نیاز است نام کاربری و رمز عبور داشته باشید.

برای ثبت نام دانش آموزان ابتدایی در سامانه پادا باید به کدام قسمت مراجعه کرد؟

باید به قسمت دانش آموزان جدید الورود مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. معصومی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۱

  سلام
  چه زمانی برای شبت نام ششم به هفتم باید اقدام کرد ؟؟؟
  لطفا اطلاع رسانی کنید

  • bagheri
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰

   با سلام برای ثبت نام از طریق سایت باید اقد ام کنید و تایم ثبت نام اطلاع رسانی میشود

 2. معصومی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۰

  سلام برای ثبت نام ششم به هفتم چه زمانی باید اقدام کرد ؟
  لطفا اطلاع رسانی کنید
  من باید چه مدارکی رو آماده داشته باشم

  • bagheri
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰

   با سلام برای ثبت نام و اگاهی از زمان ثبت نام از طریق سایت اطلاع رسانی میشود

 3. ارسلان
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

  سلام وقتتون بخیر، دختر من 7 ساله شده و امسال باید به کلاس اول ابتدایی بره، سوالی که برای من پیش اومده اینه که زمان ثبت نام اول ابتدایی پادا چه موقع هست؟ آیا زمانش با زمان ثبت نام برای باقی پایه ها یکسان هست؟

  • ranjbar
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقتتون بخیر
   لینک ثبت نام کلاس اول در سامانه پادا به آدرس pada.medu.ir می باشد و زمان ثبت نام کلاس اولی ها نیز اطلاع رسانی شده است که باید طبق تاریخ های اعلام شده برای ثبت نام اقدام شود
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالع بفرمایید.

 4. هوشنگ عباسی
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام، وقتتون بخیر، ثبت نام پایه اول ابتدایی سامانه پادا چه زمانی باید اقدام کرد؟

  • abbasi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت بخیر
   چه مدرسه ای مد نظرشماست ؟
   برای ثبت نام پایه اول ابتدایی در سامانه پادا میتوانید با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید .

ایران تحصیل
تماس با مشاور