ثبت نام تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی آغاز شد. رشته های ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی تنها مختص رشته های بدون کنکور است. کلیه داوطلبانی که متقاضی ثبت نام تکمیل ظرفیت در این دانشگاه هستند می‌توانند در رشته های بدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کنند. ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی به صورت حضوری و برای کلیه داوطلبان متقاضی انجام می شود. 

 

کلیه داوطلبان باید در ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی به شرایط و مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت توجه داشته باشند و آن ها را با دقت مورد مطالعه قرار دهند. علاوه بر این، اطلاع از لیست رشته های دانشگاه های غیر انتفاعی نیز در زمان ثبت نام و انتخاب رشته ضروری به نظر می رسد. 

 

 

 

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی

 

 

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی

ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی طبق اطلاعیه‌ای که از طرف سازمان سنجش و آموزش کشور بر روی سایت ایران تحصیل قرار می‌گیرد آغاز می شود. کلیه داوطلبان می‌توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدامات لازم را انجام دهند.

در ابتدا باید عرض کنیم که در طی چند سال اخیر شاهد برگزاری ثبت نام تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی برای دوره با آزمون نبودیم و این طرح تنها برای رشته های بدون آزمون غیر انتفاعی اجرا شد. 

اما در صورت برگزاری برای کنکور سال جاری کلیه داوطلبانی که موفق به پذیرش در رشته های دانشگاه غیر انتفاعی خود در زمان انتخاب رشته سراسری نشده‌اند، می‌توانند در رشته های ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی ثبت نام کنند.

اگر امسال شاهد برگزاری دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی باشیم احتمالاً زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی از مهر ماه آغاز می شود. 

در این زمان، داوطلبان می توانند با توجه به شرایط تعیین شده ثبت نام خود را در دوره تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی انجام دهند. 

اما در حال حاضر، فعلاً تصمیمی مبنی بر برگزاری دوره تکمیل ظرفیت برای رشته های تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی با آزمون گرفته نشده است و همچنان باید منتظر تصمیم سازمان سنجش آمورش کشور در این رابطه بمانیم. 

در سال قبل، ثبت نام تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی در اواخر آبان ماه آغاز شد و تا بهمن ماه نیز ادامه داشت.

اما در رابطه با زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی در سال جاری فعلاً نمی توان زمان و تاریخ دقیقی را به داوطلبان اعلام کرد و تا چند ماه آینده باید صبر کرد. 

 

 

 

 

رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی

 

 

 

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی چگونه است؟ 

در رابطه با نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت در دانشگاه های غیر انتفاعی باید عرض کنیم که کلیه داوطلبان بعد از انتشار و مشاهده اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور می توانند کلیه اقدامات و فرآیندهای ضروری را برای ثبت نام انجام دهند. 

نحوه ثبت نام به این صورت است که در ابتدا فرد باید دفترچه حاوی رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی را از سایت سنجش دانلود کند و پس از انتخاب رشته مورد نظر خود برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه کند. 

پس ملاحظه می فرمایید که ثبت نام در دوره تکمیل ظریفیت غیر انتفاعی برعکس ثبت نام برای دوره مهر ماه به صورت حضوری و نه اینترنتی انجام می شود. 

برای کسب اطلاعاتی دقیق تر در مورد نحوه ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

 

 

دوره تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی فعلاً تنها برای دوره بدون کنکور برگزار می شود

 

 

مدارک ضروری برای ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی شامل چه مواردی می شود؟ 

کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در طرح تکمیل ظرفیت دانشگاه های غیر انتفاعی باید مدارکی را قبل از ثبت نام حضوری و مراجعه به دانشگاه مورد نظر آماده کنند.

در ادامه لیست مدارک ضروری برای ثبت نام در این دوره را خدمت شما عرض می کنیم. 

. شش قطعه عکس در اندازه 4×3 

. کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه فرد متقاضی ثبت نام 

. ارائه مدرک نظام وظیفه جهت افراد مشمول حضور در خدمت سربازی 

. تحویل مدرک کاردانی جهت افرادی که دیپلم کاردانش نظام قدیم از هنرستان ها و یا دیپلم فنی حرفه ای دارند. 

. ارائه دیپلم متوسطه جهت افراد فارغ التحصیل دوران متوسطه نظام قدیم

. تحویل مدرک پیش دانشگاهی جهت داوطلبان و متقاضیان ترمی واحدی و یا سالی واحدی

. ارائه مدرک دیپلم چهار ساله دوران نظام قدیم

 

 

رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی

کلیه داوطلبان با توجه به دارا بودن شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی در دوره بدون آزمون می‌توانند از بین لیست رشته های اعلام شده رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

رشته های متنوعی در  دانشگاه غیر انتفاعی برای کلیه داوطلبان به صورت بدون کنکور خدمت داوطلبان ارائه شده است که داوطلبان با توجه به علاقه مندی در هر رشته می‌توانند دست به انتخاب بزنند.

رشته های ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی با توجه به تکمیل نشدن ظرفیت در هر رشته و هر دانشگاه اعلام می شود. در کل تکمیل ظرفیت را می‌توان فرصت دوباره برای دانشجو شدن در هر دانشگاه در نظر گرفت.

رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی موارد زیادی را در انواع گروه های آزمایشی شامل می شوند.

با توجه به فرا نرسیدن زمان ثبت نام در این تکمیل ظرفیت فعلاً نمی توان نظر قطعی و مشخصی را برای زمان ثبت نام در این دوره اعلام کرد. 

در نتیجه، باید تا فرا رسیدن زمان اعلام سایت سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر شروع ثبت نام صبر پیشه کرد. 

 

 

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی

شرکت در دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه های غیر انتفاعی و انتخاب رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی در گرو داشتن شرایطی از طرف داوطلب است.

آیا می دانید چه شرایطی برای ثبت نام و قبولی و پذیرش در این دوره از جذب دانشجو در دانشگاه غیر انتفاعی در نظر گرفته شده است؟ 

جهت اطلاع از شرایط تعیین شده برای ثبت نام تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی در بهمن ماه با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

 

 

آیا دانشگاه های پذیرنده تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی را می شناسید؟ 

شناخت دانشگاه های غیر انتفاعی پیذیرنده رشته های تکمیل ظرفیت از اهمیت زیادی برای داوطلبان و متقاضیان برخوردار است.

شناخت کامل دانشگاه های یعنی دقیقاً بدانید دانشگاه از نظر سطح علمی چگونه است؟ چه امکانات رفاهی را به دانشجویان ارائه می کند؟ 

اساتیدی که در دانشگاه تدریس می کنند در چه سطح علمی قرار دارند؟ چه رشته هایی در دانشگاه ها تدریس می شود؟ در کدام دانشگاه ها می توان رشته مورد علاقه خود را یافت؟ 

این ها موارد مهمی است که قبل از انجام انتخاب رشته در دوره تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی باید از آن اطلاع حاصل کنید. 

جهت یافتن پاسخ کلیه این پرسش ها در رابطه با رشته های ارائه شده در مرحله تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی با مشاورانی خبره مشورت کنید. 

 

 

در مورد ظرفیت پذیرش دانشگاه های غیر انتفاعی چه می دانید؟ 

 ظرفیت پذیرش دانشگاه های غیر انتفاعی از جمله موارد ضروری است که قبل از اقدام به انتخاب رشته در دوره تکمیل ظرفیت این دانشگاه باید از آن اطلاع حاصل کنید.

زیرا در صورت اطلاع از ظرفیت پذیرش هر کدام از دانشگاه ها می تواند انتخاب رشته ای بهتر و دقیق تر را تجربه کنید. 

 

 

در مورد بازار کار دانشگاه غیر انتفاعی چه می دانید؟ 

اطلاع از بازار کار رشته های ارائه شده در دوره تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی از جمله موارد بسیار مهم و ضروری است که قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام باید به آن توجه داشته باشید. 

زیرا آینده کاری شما در گرو این موضوع است که رشته خوبی را برای تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی انتخاب کنید. 

 

 

در رابطه با اعتبار مدرک دانشگاه غیر انتفاعی چه می دانید؟ 

آیا چیزی در مورد اعتبار مدرک ارائه شده به وسیله دانشگاه غیر انتفاعی می دانید؟ آیا اعتبار مدرک غیر انتفاعی معتبر است؟ آیا می توان به این مدرک برای یافتن کاری مناسب و درخور اعتماد کرد؟ 

برای کسب اطلاعاتی در مورد میزان اعتبار مدرک دانشگاه غیر انتفاعی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

 

 

کانال اطلاع رسانی ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی

 

 

مطالب مرتبط 

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

ثبت نام بدون کنکور پرستاری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی

شرایط ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی چه زمانی است؟

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی در سال گذشته از اواخر آبان ماه آغاز شد و تا بهمن ماه نیز ادامه داشت. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام در سال جاری با مشاوران ما تماس بگیرید.

رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی شامل چه مواردی می شوند؟ 

این رشته ها تمامی گروه های آزمایشی را شامل می شوند. برای اطلاع دقیق از لیست رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آيا ثبت نام تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی شامل رشته های با آزمون هم می شود؟

خیر. این ثبت نام تنها برای دوره های بدون آزمون انجام می شود و در حال حاضر شاهد برگزاری این دوره برای رشته های با آزمون غیر انتفاعی نیستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *