سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان

"<yoastmark

سایت ثبت نام آزمون ورودی سمپاد – ششم به هفتم

سایت ثبت نام آزمون ورودی سمپاد – نهم به دهم

 

ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 99-1400 آغاز شد پیرو اخرین اخبار سازمان سمپاد کشور به اطلاع کلیه داوطلبان تیزهوشان 99-1400 می رسانیم ، زمان ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان مطابق سنوات گذشته از نیمه دوم فروردین ماه 98 آغاز می شود و مهلت ثبت نام تا دو هفته ادامه خواهد داشت.

تمام دانش آموزان محترمی که شرایط ثبت نام در آزمون تیزهوشان را دارند می توانند از این مورخ با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir جهت تکمیل امور ثبت نام مراجعه نمایند و یا از سراسر کشور جهت تکمیل ثبت نام تیزهوشان 99 با شماره های مرکز ثبت نام تیزهوشان 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 9099072952 (تماس از استان تهران) تماس بگیرند.

 

جهت ثبت نام آزمون – دریافت رمز عبور همگام جهت ثبت نام و اطلاع از بهترین منابع آزمون تیزهوشان و دریافت نمونه سوالات با برترین دبیران و مشاوران از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور 9099072952 تماس از تهران

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب

 

ثبت نام مدارس تیزهوشان 99-1400 علی رغم تمامی مشکلات و شبه هایی که مبنی بر حذف این آزمون در سال تحصیلی 99-1400 وجود داشت امسال نیز انجام می گیرد و متقاضیان ورود به مدارس تیزهوشان می توانند در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم نسبت به ثبت نام آزمون تیزهوشان اقدام نمایند شایان ذکر است مباحث پیرامون اجرای طرح شهاب برای سال 99 مطرح نیست و ثبت نام مدارس تیزهوشان مطابق روال گذشته انجام خواهد شد.

متقاضیان گرامی توجه داشته باشند جهت اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان حتما قبل از مراجعه به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان به سامانه sampad.medu.ir مراجعه نموده و دفترچه تیزهوشان 99-1400 را دریافت و مطالعه نمایند و در صورت داشتن شرایط پذیرش مدارس تیزهوشان به سایت ثبت نام مراجعه کنند.

 

 

اطلاعیه های دفترچه ثبت نام تیزهوشان 99-1400

ثبت نام آزمون تیزهوشان 99-1400 همانند سنوات گذشته از سایت azmoon.medu.ir انجام خواهد گرفت شایان ذکر است سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان برای مقاطع مختلف متفاوت خواهد بود همان طور که در سال تحصیلی 99-1400 مشاهده کردیم سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به نشانی hoosh.medu.ir بود در حالی که ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم از سامانه azmoon.medu.ir انجام می گرفت.

دانش آموزان و اولیا محترم توجه داشته باشند در صورتی که نسبت به نحوه انجام ثبت نام آزمون تیزهوشان آگاهی ندارند حتما جهت انجام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان با مرکز ثبت نام تیزهوشان ایران تحصیل تماس حاصل نمایند تا ضمن ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان از مشاوره موفقیت در آزمون تیزهوشان – دریافت نمونه سوالات آزمون تیزهوشان دریافت کارنامه آزمون تیزهوشان 99-1400 و … بهره مند گردد.

دانش آموزان و اولیا گرامی توجه داشته باشند حتما قبل از ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نسبت به آماده کردن مدارک و مشخصات مورد نیاز در سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اقدام کنند شایان ذکر است مخاطبان گرامی توجه داشته باشند از جمله موارد مهمی که جهت ثبت نام  نیاز دارند رمز عبور همگام دانش آموزان خواهد بود که نه تنها جهت تکمیل ثبت نام بلکه جهت استعلام نتایج آزمون و … نیز نیاز به دریافت رمز عبور همگام خواهند داشت.

 

نحوه ثبت نام در سایت آزمون تیزهوشان 99-1400

پیرو انتشار دفترچه آزمون تیزهوشان 99-1400 ثبت نام آزمون سمپاد امسال نیز همانند سنوات گذشته صرفا به صورت الکترونیکی از سایت ثبت نام azmoon.medu.ir انجام خواهد پذیرفت لازم به ذکر است امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان امکان پذیر نخواهد بود لذا متقاضیان محترم حتما در تکمیل روند ثبت نام دقت کافی داشته باشند تا مشکلی در پذیرش دانش آموزان بوجود نیاید لذا دانش آموزان و اولیا محترم توضیحات زیر را مطالعه نمایند تا ثبت نام خود را به صورت صحیح انجام دهند:

 

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 99-1400 – ورود به سایت azmoon.medu.ir

همان طور که عنوان کردیم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99-1400 به صورت کاملا اینترنتی از سایت ثبت نام azmoon.medu.ir انجام می پذیرد لذا دانش آموزان و اولیا گرامی دقت داشته باشند وارد سامانه دیگری نشوند ، اگر به صورت صحیح وارد سایت ثبت نام آزمون سمپاد شوید با تصویر زیر رو به رو خواهید شد :

 

ثبت نام تیزهوشان 99-1400
ثبت نام تیزهوشان 99-1400

مرحله دوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 99-1400 – ورود اطلاعات در سامانه

دانش آموزان و اولیا گرامی توجه کنند اگر به صورت صحیح وارد سامانه شوند وارد صفحه بالا خواهند شد سپس با رو به رو شدن با صفحه بالا می بایست کد ملی و رمز عبور همگام دانش آموز را وارد نمایند شایان ذکر است دانش آموزان و اولیا گرامی می توانند از طریق سامانه دریافت رمز عبور همگام رمز ورود همگام مربوط را دریافت نمایند شایان ذکر است اگر هر یک از داوطلبان اگر به دلایلی موفق به اخذ رمز ورود همگام از سامانه نشدند می توانند رمز همگام خود را از مدرسه دریافت نمایند.

شایان ذکر است رمز ورود همگام مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان 99-1400 در هر دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم همان رمز عبور ترکیب حروف و اعداد انگلیسی خواهد بود که در آزمون های پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در اختیار دانش آموزان قرار گرفته.

 

مرحله سوم – تکمیل اطلاعات دانش آموز

پس از ورود به سیستم ثبت نام آزمون ورودی سمپاد با صفحه زیر رو به رو خواهید شد :

 

"<yoastmark

 

پس از ورود به سایت آزمون ابتدا مشخصات دانش آموز را به صورت صحیح و دقیق وارد سامانه کنید در مرحله بعد می بایست یک تصویر پرسنلی از دانش آموز اسکن کرده و وارد سیستم نمایید شایان ذکر است تصویر مورد نظر می بایست دارای ابعاد حداقل 300*400 پیکسل باشد و حداکثر 6 ماه از زمان ثبت آن گذشته باشد.

در مرحله بعد از بارگزاری تصویر دانش آموز می بایست مدارس تیزهوشان مد نظر خود را به ترتیب اولویت مرتب نمایید توصیه می کنیم جهت اولویت بندی مدارس حتما ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان را مد نظر قرار دهید ضمنا مسیر مدرسه مورد نظر نیز یکی از موارد مهم جهت ثبت نام خواهد بود.

 

مرحله آخر – پرداخت هزینه و دریافت کارت ثبت نام

پس از مرتب کردن اولویت ها بر اساس مواردی که متذکر شدیم می بایست یکبار تمامی اطلاعات وارد شده را مورد بررسی و تایید قرار دهید اگر تمامی اطلاعات وارد شده صحیح بود می توانید با تایید ثبت نام آزمون تیزهوشان تا این مرحله وارد مرحله پرداخت هزینه آزمون می شوید و پس از پرداخت هزینه ثبت نام از درگاه موجود روی سایت مدارس تیزهوشان می توانید ثبت نام خود را تکمیل کرده و کارت ثبت نام آزمون تیزهوشان 99-1400 را دریافت نمایید.

شایان ذکر است موارد فوق الذکر که در مورد ثبت نام آزمون ورودی سمپاد در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم یادآور شدیم مطابق اطلاعیه های سمپاد در سال های اخیر بوده و امکان دارد مراحل ثبت نام مدارس سمپاد با تفاوت اندکی در سایت ثبت نام و یا دیگر مراحل همراه باشد لذا در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان با شماره های مرکز تماس حاصل نمایید.

 

جهت دانلود و دریافت تست ها و نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم و نهم کلیک کنید

 

جزئیات ثبت نام در آزمون ورودی سمپاد 99-1400

به برخی جزئیات مهم مندرج در دفترچه اشاره می کنیم دانش آموزان و اولیا گرامی حتما قبل از اقدام جهت ثبت نام و دیگر امور این جزئیات را مطالعه نمایند:

 

سوالات آزمون ورودی سمپاد به چه صورت خواهد بود؟

دانش آموزان عزیز توجه داشته باشید کلیه سوالات مطرح شده در آزمون به صورت تستی یا چهارگزینه ای خواهد بود که هر سوال فقط یک پاسخ صحیح خواهد داشت.

ضمنا توجه داشته باشید هر سوالی که درست پاسخ داده شود 3 امتیاز و هر سوال که پاسخ نادرست داشته باشد یک امتیاز منفی خواهد داشت لذا از پاسخ دادن به سوالاتی که از جواب آن ها مطمئن نیستید امتناع کنید.

نکته مهم : در هیچ کدام از سوالات دو پاسخ را مشخص نکنید حتی اگر یکی از پاسخ های شما صحیح باشد در سوالاتی که 2 گزینه را علامت زده اید پاسخ نادرست برای شما محاسبه گردیده و یک امتیاز منفی در نظر گرفته خواهد شد.

 

چه مدارکی جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان نیاز است؟

مدارک مورد نیاز دانش آموزان زمان ثبت نام در سایت تمامی مدارک هویتی دانش آموز و اولیا دانش آموز یعنی همان شناسنامه – کارت ملی دانش آموز و پدر و مادر دانش آموز – رمز ورود همگام دانش آموز – عکس 3#4 اسکن شده تمام رخ دانش آموز و یکی از مدارک احراز محل سکونت دانش آموز خواهد بود.

ضمنا دانش آموزان و اولیا گرامی توجه داشته باشند در صورتی که قصد استفاده از هر گونه از سهمیه های در نظر گرفته شده برای آزمون را دارند می توانند مدارک دال بر استفاده از سهمیه را تا پایان مهلت ثبت نام آزمون از مرجع مربوطه تهیه کرده و ارائه دهند.

شرایط ثبت نام در آزمون ورودی سمپاد

تمامی دانش آموزانی که قصد ثبت نام در این آزمون را دارند می بایست دارای شرایط ثبت نام ثبت نام آزمون تیزهوشان مندرج در دفترچه سمپاد باشند که این شرایط عبارتند از:

1- تابعیت ایران برای دانش آموزان الزامی است

2- معدل بالای 19 در امتحانات ترم دوم پایه هشتم برای پایه نهم به دهم و کسب امتیاز خیلی خوب در امتحانات پایان دوره پایه پنجم برای دانش آموزان ششم به هفتم.

 

دفترچه راهنمای ثبت نام چه زمانی در دسترس قرار می گیرد؟

همه ساله مرحله ثبت نام اینترنتی آزمون در اواخر بهمن ماه انجام می گرفت و دفترچه نیز از ابتدای بهمن ماه در اختیار دانش آموزان قرار داشت با توجه به تصمیماتی مبنی بر حذف آزمون از دو سال گذشته زمان ثبت نام به اواخر فروردین و اواسط اردیبهشت موکول گردید.

با توجه به این تغییر در زمان ثبت نام دفترچه آزمون در زمان مشخصی منتشر نمی گردد اما به محض انتشار در این اطلاعیه قرار می گیرد.

 

لینک دانلود دفترچه ثبت نام به محض انتشار از همین جا قابل دانلود خواهد بود

 

اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 99

به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99-1400 می رسانیم پیرو محتویات دفترچه تیزهوشان نهم به دهم و با توجه به زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان سال های گذشته ، اعلام نتایج ثبت نام آزمون تیزهوشان در شهریور ماه 99 از طریق همان سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir به اطلاع دانش آموزان و اولیا گرامی خواهد رسید.

ضمنا توجه داشته باشید نتایج آزمون در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم هر یک از طریق سامانه جداگانه ای اعلام خواهد شد همان طور که ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم از سامانه hoosh.medu.ir انجام گرفت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان پایه هفتم نیز از همین سامانه انجام می گیرد و همچنین ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم از سامانه azmoon.medu.ir انجام خواهد گرفت.

شایان ذکر است دانش آموزان محترم می توانند جهت اطلاع از کارنامه آزمون تیزهوشان 99-1400 و اطلاع از لیست ذخیره آزمون مدارس تیزهوشان با مرکز تماس بگیرند.

 

"کانال

مطالب مرتبط :

ثبت نام مدارس نمونه دولتی

بهترین کتاب ها برای آزمون تیزهوشان

پذیرش تیزهوشان ششم به هفتم

منابع تیزهوشان نهم به دهم

منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99-1400

اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 99

سامانه نام نویسی آزمون تیزهوشان 99-1400

سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان

ثبت نام آزمون ورودی سمپاد

19 نظر برای «سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان 99-1400»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *