ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تکمیل فرم هدایت تحصیلی

تکمیل فرم هدایت تحصیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 نحوه و زمان تکمیل فرم هدایت تحصیلی مشخص شد. کلیه دانش آموزان و متقاضیان ورود به رشته های مختلف تحصیلی از جمله رشته های نظری، کارودانش و فنی حرفه ای الزاماً باید در زمان تعیین شده نسبت به تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم سایت همگام اقدامات لازم را انجام دهند. اما در اینجا ممکن است این سؤال مهم برای دانش آموز مطرح شود که اصلاً برگه هدایت تحصیلی چیست ؟

 

با توجه به اهمیت بحث هدایت تحصیلی و تکمیل فرم هدایت تحصیلی بهتر است از قبل اطلاعاتی را در رابطه با آن بدست آورید و جهت سهولت تکمیل فرم هدایت تحصیل پایه نهم تحصیلی با مشاورانی خبره در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در رابطه با نحوه تکمیل فرم هدایت تحصیلی بدست آورید.

 

 

برای آشنایی با نحوه کامل کردن فرم هدایت تحصیلی پایه نهم تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

چه زمانی باید برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی اقدام کرد؟

هر ساله تکمیل فرم هدایت تحصیلی در زمان مشخصی انجام می گیرد. اما در سال جاری بنا به دلایل مختلفی این زمان تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم از سایت همگام به تعویق افتاد و دیرتر انجام شد.

از میان این دلایل می توان به تعطیلات عید فطر، وقت گیر بودن تحلیل و پردازش اطلاعات و داده ها و همین طور حاضر نبودن نمره های دانش آموزان به صورت هماهنگ و یکپارچه اشاره کرد.

در سال جاری قرار بر تکمیل فرم هدایت تحصیلی در اوایل تیر ماه بود. اما این زمان بنا به دلایل ذکر شده در بالا با تعویق روبرو شد و به زمان دیگری موکول شد.

در آن زمان تمامی داوطلبان و دانش آموزان مایل به ادامه تحصیل در انواع رشته های تحصیلی توانستند با مراجعه به سایت اعلام شده از طرف سازمان آموزش و پرورش برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم سامانه همگام اقدامات لازم و ضروری را انجام دهند.

موضوع قابل توجه این که، زمان در نظر گرفته شده برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی دو هفته بود که دانش آموزان باید در این زمان جهت انجام تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم پورتال همگام اقدام می کردند.

 

 

چگونه می توان برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی اقدام کرد؟

شاید این موضوع برای شما دوست عزیز هم مطرح شود که چگونه و به چه نحوی می توان برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم همگام اقدام کرد؟

باید عرض کنیم که تکمیل فرم هدایت تحصیلی در سایت همگام آموزش و پرورش برای دانش آموزان انجام می گیرد. در ادامه با ذکر راهنمای تکمیل برگه هدایت تحصیلی نهم پورتال همگام در خدمت شما دوستان عزیز هستیم. 

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه تکمیل فرم هدایت تحصیلی هستید می توانید در این رابطه با مشاورانی خبره مشورت کنید.

مشاوران ایران تحصیل در این رابطه در کنار شما هستند و شما را با نحوه تکمیل فرم هدایت تحصیلی آشنا می کنند و اطلاعات خوبی را در این زمینه در اختیار شما دوستان عزیز قرار می دهند.

 

برای کسب اطلاع از شرایط شرکت در آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

راهنمای تکمیل برگه هدایت تحصیلی نهم همگام

در این قسمت راهنمای تکمیل برگه هدایت تحصیلی نهم همگام را به صورت تصویری خدمت شما عرض می کنیم.

. برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی در اولین گام لازم است که آدرس سایت همگام یعنی  hamgam.medu.ir را در مرورگر خود درج بفرمایید.

با وود به سامانه نوبت به وارد کردن دو مورد مهم یعنی رمز عبور همگام و همین طور کد ملی در فیلدهایی است که در سایت دیده می شوند.

 

 

برگه هدایت تحصیلی چیست ؟

 

 

البته بعد از درج کد ملی و رمز عبور سایت همگام الزاماً باید گزینه ورود را بزنید تا به مرحله بعدی بروید.

. با کلیک بر روی گزینه سبز رنگ ورود نوبت به وارد شدن به بخشی به نام هدایت تحصیلی می رسد. بخشی که برای ورود به آن می توانید بر روی آن کلیک بفرمایید.

 

 

فرم هدایت تحصیلی نهم همگام

 

 

. با زدن بر روی گزینه هدایت تحصیلی در ادامه و در صفحه باز شده باید بر روی گزینه ای تحت عنوان فرم اولویت بندی کلیک بفرمایید.

 

 

سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان

 

 

. در این مرحله نیاز به چیدن انتخاب های خود به ترتیب اولویت دارید. در نتیجه، بر روی گزینه ای که در شکل پایین مشخص شده است کلیک بفرمایید.

 

 

آموزش سایت همگام هدایت تحصیلی

 

 

. با مشخص کردن اولویت رشته های تحصیلی نظری، فنی حرفه ای و یا کارودانش در پایان باید بر روی گزینه ای به نام چیدمان بزنید.

 

 

نحوه انتخاب رشته

 

 

دقت داشته باشید که برای انتخاب رشته در پایه نهم به جز تکمیل فرم هدایت تحصیلی الزاماً‌ باید برگه های آزمون های مشاوره ای را هم پر بفرمایید و در آزمون هالند نیز جهت سنجش استعدادها و توانایی های خود شرکت کنید.

این گونه به شناخت بیشتر و بهتری از خود و تیپ شخصیتی خودتان می رسید.

 

 

برگه هدایت تحصیلی چیست ؟

شاید این پرسش برای شما دوست عزیز مطرح شود که برگه هدایت تحصیلی چیست ؟ ما اینجاییم تا جواب این پرسش یعنی برگه هدایت تحصیلی چیست را به شما دوست عزیز بدهیم.

در جواب به این سؤال یعنی برگه هدایت تحصیلی چیست ؟ باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که برگه هدایت تحصیلی برگه ای است که فرد دانش آموز می تواند انتخاب رشته را در آن در انواع رشته های تحصیلی انجام دهد.

در این برگه رشته های مورد علاقه و مدنظر شما براساس اولویت مرتب می شوند و در جدولی قابل مشاهده هستند.

تکمیل با دقت و با حوصله این برگه نقش زیادی در انتخاب رشته شما در پایه نهم تحصیلی دارد.

با ارائه توضیحات داده شده در بالا حتماً دیگر به این موضوع پی برده اید که برگه هدایت تحصیلی چیست ؟.

 اما اگر باز هم نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با این سؤال یعنی برگه هدایت تحصیلی چیست ؟ دارید می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. 

 

 

برای پر کردن دقیق و کامل فرم مخصوص هدایت تحصیلی الزاماً باید به سایت همگام آموزش و پرورش مراجعه بفرمایید

 

در صورت عدم کسب نمره و معدل لازم برای انتخاب رشته چکار کنیم؟

از جمله مسائلی که بسیاری از دانش آموزان در زمان تکمیل فرم هدایت تحصیلی مطرح می کنند این است که در صورت عدم کسب و به دست نیاوردن نمره و معدل لازم برای انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی چه کاری می توانم انجام دهم؟

اینجاست که باید خدمت شما عرض کنیم که هیچ جای نگرانی در این زمان وجود ندارد.

زیرا شما دوست عزیز می توانید در امتحان مجددی که برای افرادی همچون شما که حد نصاب نمره را بدست نیاورده اند شرکت کنید.

با شرکت در این امتحان در صورت مطالعه کافی می توانید حد نصاب نمره را برای انتخاب رشته مورد نظر خود را بدست آورید.

اما قبل از هر چیز و پیش از آن که بخواهید برای شرکت در امتحان مجدد نهم اقدام کنید الزاماً باید از نحوه و شرایط شرکت در آن و اطلاعاتی را بدست آورید.

از طرف دیگر، باید از این موضوع که چگونه می توانید درخواست شرکت در امتحان مجدد را بدهید نیز کسب اطلاع کنید.

 

 

آیا در صورت عدم علاقه به رشته انتخابی می توان برای تغییر آن در پایه دهم اقدام کرد؟

برخی از دانش آموزان متأسفانه بعد از مدتی که به تحصیل در رشته انتخابی مشغول می شوند به این نتیجه می رسند که هیچ علاقه ای به رشته انتخابی ندارند و یا این که اگر رشته دیگری را انتخاب می کردند به مراتب برای آن ها بهتر بود و مؤفق تر می شدند.

اینجاست که این سؤال به ذهنشان می رسد که آیا می توانم برای تغییر رشته انتخابی اقدام کرد یا این که دیگر کار از کار گذشته و نمی توان کاری کرد؟

در پاسخ باید خدمت شما عرض کنیم که بله شما می توانید در پایه دهم تحصیلی برای تغییر رشته خود اقدام کنید و رشته دیگری را برای ادامه تحصیل در این دوره انتخاب نمایید.

در واقع، از این جهت مشکلی برای شما وجود ندارد. اما باز هم شاید بپرسید که آیا شرایطی برای امر وجود ندارد؟ آیا نیاز به شرکت و حضور در امتحان تغییر رشته است؟

نحوه تغییر رشته تحصیلی در پایه دهم تحصیلی به چه شکل است؟ آیا انجام این کار با طی مراحلی همراه است؟ این مراحل شامل چه موارد مهمی می شوند؟

این ها سؤالات بسیار مهمی است که در زمان اقدام به تغییر رشته تحصیلی در پایه دهم باید از پاسخ آن ها اطلاع داشته باشید.

اگر به دنبال یافتن پاسخی دقیق در رابطه با سؤال های مطرح شده هستید می توانید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

مشاوران مجموعه ما می توانند اطلاعات دقیق و خوبی را در رابطه با تغییر رشته در پایه دهم تحصیلی ( در کلیه رشته های انسانی، تجربی، ریاضی، فنی حرفه ای و کارودانش) در اختیار شما قرار دهند.

کافیست با آن ها تماس حاصل فرمایید تا پاسخ سؤالات خود در رابطه با قوانین و ضوابط تعیین شده برای تغییر رشته را از آن ها دریافت کنید.

 

 

جهت اطلاع از زمان کامل کردن فرم مخصوص هدایت تحصیلی دانش آموزان نهم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

ht.medu.ir -سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان

دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی

کارنامه آنلاین مدارس

دریافت رمز عبور سامانه همگام

تکمیل فرم هدایت تحصیلی

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه زمانی می توان برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی اقدام کرد؟ 

برای اطلاع از زمان تکمیل فرم هدایت تحصیلی می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چگونه می توان برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم همگام اقدام کرد؟ 

برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم همگام می توانید وارد سامانه همگام شوید.

برگه هدایت تحصیلی چیست؟ 

برگه هدایت تحصیلی برگه ای که به صورت اینترنتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید و اولویت بندی رشته های انتخابی شما در پایه نهم در آن انجام می شود.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «تکمیل فرم هدایت تحصیلی»

 1. Avatar photo tvihn گفت:

  وقتی تکمیل فرم هدایت تحصیلی رو پر میکنم هرچی میزنم نمیره صفحه بعدی

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر برای رفع ایراد تماس بفرمایید

 2. Avatar photo میترا گفت:

  میشه برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی به آموزش پرورش مراجعه کرد؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳ + اخرین مهلت

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد، برای افرادی که در بازه زمانی تعیین شده به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشده اند و نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود دارند، بسیار مهم است. ثبت نام مجدد انتخاب...
 • رشته های بدون کنکور دکتری

  رشته های بدون کنکور دکتری ۱۴۰۳

  رشته های بدون کنکور دکتری هر ساله همزمان با انتشار فراخوان نام نویسی بدون کنکور سراسری و آزاد اعلام می‌شود. ثبت نام رشته های دکتری بدون آزمون براساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری که...
 • انتخاب رشته بدون کنکور

  راهنما انتخاب رشته بدون کنکور با سوابق تحصیلی 1403 + نکات قبولی

  فرآیند انتخاب رشته‌ بدون کنکور در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین پردیس خودگردان دو بار در سال انجام می‌شود. مهلت انتخاب رشته بدون کنکور ورودی بهمن از 3 تا 8 بهمن ماه بوده و...
 • رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

  رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین 1403 + شرایط پذیرش

  دانشگاه علوم انتظامی امین تنها دانشگاه افسری در ایران است که داوطلبان واجد شرایط می توانند از میان یکی از رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین رشته دلخواه خود را انتخاب کرده، مشغول به تحصیل شده و فارغ التحصیل شوند....
تماس با مشاور