ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی 1403 + مراحل و فرم pdf | ایران تحصیل

تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مراحل تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی به صورت آنلاین از طریق سامانه هم آوا انجام می‌شود. دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی جهت فارغ التحصیلی باید ابتدا مراحلی را طی کنند. آن دسته از دانشجویانی که در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل می‌باشند، پس از اتمام واحدهای تحصیلی باید مراحل تسویه مالی دانشگاه علمی کاربردی را طی کنند تا با پرداخت هزینه تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی بتوانند از این واحد آموزشی مدرک خود را دریافت کنند.

تسویه حساب در سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی در زمان مشخصی امکان پذیر است. از آنجا که دریافت مدرک تحصیلی و تسویه حساب آنلاین دانشگاه علمی کاربردی بسیار اهمیت دارد، دانشجویان باید با تاریخ تسویه با دانشگاه آشنایی داشته باشند.

تاریخ تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی

دانشجویانی که در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند، پس از اتمام واحدهای درسی و کسب نمره قبولی در همه آنها می‌توانند مراحل فارغ التحصیلی خود را از طریق دانشگاه انجام دهند. برای فارغ التحصیلی از دانشگاه علمی کاربردی، دانشجویان باید یک سری شرایط را داشته باشند.

دانشجویان متقاضی فارغ التحصیلی نباید هیچ بدهی به دانشگاه داشته باشند تا امور مالی دانشگاه فارغ التحصیلی آن‌ها را تأیید کند. در غیر این صورت امکان فارغ التحصیلی برای دانشجویان وجود نخواهد داشت.

دانشجویانی که در دانشگاه شهریه پذیر دانشگاه علمی کاربردی پذیرش شده‌اند، در دو زمان می‌توانند اقدام به تسویه حساب در سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی کنند. تسویه حساب دانشگاه باید به صورت ترمیک انجام شود تا دانشجویان بتوانند در امتحانات شرکت نمایند. در غیر صورت اجازه حضور در این امتحانات را ندارند.

دومین تاریخی که دانش‌آموزان می‌تواند برای تسویه حساب اقدام کنند، هنگامی است که زمان دانشجویان باید تمام بدهی‌های خود را از ترم اول تا آخرین‌ترم تحصیلی را پرداخت کرده تا بتوانند مدرک خود را دریافت نمایند.

از این رو تاریخ تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی زمان فارغ التحصیلی افراد می‌باشد که در این زمان امور مالی دانشگاه علمی کاربردی می‌تواند فرم تسویه حساب را در اختیار دانشجویان قرار داده و آنها برای تکمیل فرم اقدام کنند.

برای دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات دانشگاه علمی کاربردی بهمن کلیک کنید.

"تاریخ

برای بررسی راهنما سامانه ساتب دانشگاه علمی کاربردی وارد لینک شوید. 

سامانه تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی

دانشجویان دانشگاه علمی دانشگاه علمی کاربردی پس از فارغ التحصیلی و پاس کردن تمام واحدهای تحصیلی خود می‌توانند مراحل دریافت مدرک را انجام دهند. دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه شهریه پرداز است و فارغ التحصیل از این دانشگاه منوط به پرداخت هزینه تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی می باشد. افرادی که در آستانه فارغ التحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی هستند، جهت  پرداخت هزینه تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی باید به سایت این دانشگاه به نشانی edu.uast.ac.ir مراجعه کنند.

 از آنجا که بسیاری از امور فارغ التحصیلی به صورت آنلاین صورت می‌گیرد، بنابراین دانشجویان نیازی به مراجعه حضوری به امور مالی ندارند و می‌توانند از طریق سایت هم آوا تمام بدهی‌های خود را تسویه کنند.

به این منظور افراد باید اطلاعات حساب کاربری خود را به سامانه هم آوا ارائه داده و از طریق حساب کاربری مراحل تسویه حساب مالی خود را از طریق بخش تسویه حساب انجام دهند. پس از تسویه حساب آنلاین دانشگاه علمی کاربردی، دانشجو می‌تواند از طریق سامانه هم آوا اطلاعات مربوط به فرم خود را که از طریق دانشگاه ارائه می‌شود، مشاهده کند و فرم را به امور مالی تحویل دهد و این فرم را به تأیید امور مالی دانشگاه برساند.

پس از تأیید امور مالی دانشگاه، دانشجویان می‌توانند با اختیار داشتن فرم مربوطه مراحل بعدی تسویه حساب را انجام داده و در نهایت مدرک تحصیلی خود را پس از ارزیابی نهایی دریافت کنند. دانشجویان پس از فارغ التحصیل گواهی موقت مدرک تحصیلی خواهند داشت و برای صدور مدرک تحصیلی باید مدت زمان چند ماهه از ثبت درخواست فارغ التحصیل را طی کنند.

برای بررسی راهنما سامانه ساتب دانشگاه علمی کاربردی وارد لینک شوید. 

سامانه تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی

جهت اطلاع از زمان ثبت نام جاماندگان دانشگاه علمی کاربردی وارد لینک شوید. 

مراحل تسویه مالی دانشگاه علمی کاربردی

درگذشته دانشجویان باید به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه می کردند یا از طریق سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی می‌توانستند فرم تسویه و پرداخت هزینه را تکمیل کنند. اما در حال حاضر نحوه پرداخت  به صورت غیر حضوری می‌باشد. دانشگاه علمی کاربردی به منظور تسهیل امور دانشجویی اقدام به راه‌اندازی سایت هم آوا کرده است.

از مهمترین خدمات سایت هم آوا امکانات تسویه حساب دانشجو به صورت غیر حضوری و آنلاین می‌باشد. افرادی که قصد فارغ‌التحصیلی از علمی کاربردی را دارند، باید مراحل تسویه را انجام دهند. مراحل تسویه حساب از طریق آدرس edu.uast.ac.ir انجام می‌شود.

 پس از پرداخت هزینه، دانشجو می‌تواند از طریق سایت هم آوا با مراجعه حضوری برای دریافت تأییدیه امور مالی دانشگاه علمی کاربردی اقدام کند. اما در صورتی که دانشجو از طریق سایت هم آوا بدهی خود را پرداخت نکند، نمی‌تواند مدر ک خود را دریافت کند. اگر قصد فارغ التحصیلی از دانشگاه علمی کاربردی را دارید، می‌توانید از طریق مراحل زیر اقدام نمایید:

ابتدا در مرورگر خود نشانی edu.uast.ac.ir را وارد کنید. به این منظور از سیستم مرورگر کروم یا فایرفاکس استفاده نمایید.

گام اول تسویه مالی دانشگاه علمی کاربردی

پس از وارد شدن به سایت هم آوا باید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که نام کاربری رمز عبور برای سایت هم آوار فراموش کردید می‌توانید با کلیک بر روی ” نام کاربری/ رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟” اقدام بازیابی رمز عبور کنید.

گام سوم تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی

پس از وارد شدن به سایت هم آوا و حساب کاربری خود گزینه دسترسی سریع را انتخاب کنید.

گام سوم تسویه مالی دانشگاه علمی کاربردی

در پایان تسویه حساب دانشجو را انتخاب کرده و بدهی کلی خود را بپردازید.

گام چهارم تسویه مالی دانشگاه علمی کاربردی

چگونگی دریافت گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی

دانشجویانی که مایلند در آزمون‌های استخدامی دستگاه اجرایی یا آزمون‌های خصوصی شرکت کنند، نیاز به اخذ مدرک تحصیلی خود دارند. مدرک تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی دو شکل موقت و اصلی صادر می‌شود و مدت زمان صدور هر کدام از آنها با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

پس از انجام تمام مراحل تسویه حساب در سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی دانشجویان می‌توانند برای دریافت مدرک تحصیلی خود اقدام نمایند. برای دریافت مدرک تحصیلی دانشجویان باید تمام مدارک لازم را به دانشگاه ارائه داده و با داشتن این مدارک مراحل فارغ التحصیلی خود را انجام دهند و مدرک خود را دریافت کنند.

بنابراین پس از انجام مراحل فارغ التحصیلی و پرداخت شهریه دانشجویان می‌توانند مدرک تحصیلی موقت یا گواهی موقت خود را دریافت کنند.

 گواهینامه صادر شده معتبر می‌باشد و دانشجویان می‌توانند با این گواهینامه فارغ التحصیلی در دانشگاه دیگری ثبت نام کنند یا در آزمون‌های استخدامی شرکت نمایند. حتی صدور گواهینامه موقت فارغ التحصیلی بلافاصله پس از فارغ التحصیلی نیست و حدود یک ماه طول می‌کشد تا این گواهینامه صادر شود. معمولاً پس از سه ماه از صدور گواهینامه موقت پایان تحصیل دانشگاه علمی کاربردی، مدرک دانش اصلی دانشگاه علمی کاربردی صادر می‌شود و دانشجو می‌تواند با مراجعه حضوری به دانشگاه مدرک را دریافت کند.

برای اطلاع از جزئیات فراخوان ثبت نام مدرس دانشگاه علمی کاربردی وارد لینک شوید. 

مدارک لازم برای تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی

برای اینکه افراد بتوانند برای فارغ التحصیلی و تسویه حساب آنلاین دانشگاه علمی کاربردی اقدام کنند ، باید مدارک زیر را ارائه نمایند:

 •  ارائه کردن کارت دانشجویی
 •  ارائه کردن 2 برگ کپی و اصل مدارک پایه
 • ارائه  تأییدیه تحصیلی و ریز نمرات تأیید شده
 •  ارائه دو سری کپی از پشت و روی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه
 •  ارائه 6 قطعه عکس پشت نویسی شده در قطع 4*3
 • ارائه ریز نمرات دانشجو و تأییدیه تحصیلی مقطع کاردانی برای فارغ التحصیلی دوره کارشناسی

"مدارک

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج علمی کاربردی مهر بر روی لینک کلیک کنید. 

 خلاصه مطالب

 دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی پس از اتمام واحدهای درسی خود باید برای دریافت مدرک خود اقدام نمایند. اما قبل از هر چیز باید مراحل تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی را از طریق روش‌های غیرحضوری از طریق سامانه هم آوا انجام دهند. پرداخت هزینه های فارغ التحصیلی دانشگاه به صورت ترمیک صورت می‌گیرد و دانشمند برای اینکه بتوانند در امتحانات شرکت کنند، باید هر ترم با دانشگاه تسویه حساب نمایند.

هنگام فارغ التحصیلی برای دریافت مدرک نیز، دانشجویان باید حتماً کل بدهی خود را به دانشگاه پرداخت نمایند. در این مقاله سعی کردیم به چگونگی مراحل تسویه مالی دانشگاه علمی کاربردی و نحوه دریافت گواهی موقت از سوی دانشگاه اشاره کنیم. چنانچه نیازمند کسب اطلاعات تکمیلی هستید، کافی است با کارشناسان مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما عزیزان را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

4/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی چه تاریخ است؟

زمان تسویه حساب با دانشگاه پس از اتمام تمام واحدهای درسی دانشجو است.

مراحل تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی چگونه است؟

در متن مقاله به طور کامل در مورد مراحل تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی توضیح دادیم.

سامانه تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

سایت هم آوا مخصوص تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • کارنامه دانشجویی در سامانه هم آوا

  مشاهده کارنامه دانشجویی در سامانه هم آوا + راهنما edu.uast.ac.ir

  نحوه مشاهده کارنامه دانشجویی در سامانه هم آوا مشخص شده است. سامانه هم آوا برای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی است و در آن انواع خدمات مربوط به دانشجویان مانند انتخاب واحد، مشاهده کارنامه، پرداخت شهریه و سایر موارد دیگر قابل...
 • اعتراض به نمرات در سایت هم آوا

  راهنما جامع اعتراض به نمرات در سایت هم آوا – ایران تحصیل

  یکی از بحث‌انگیزترین سوال های دانشجویان علمی کاربردی نحوه اعتراض به نمرات در سایت هم آوا می‌باشد. به طوری که آن‌ها قصد دارند بدانند چگونه به نمرات دریافتی خود در آزمون‌های پایان ترم اعتراض کنند تا استادان در نمرات آن‌ها...
 • انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

  انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 1403 + زمان – آموزش نحوه

  زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 1403 مشخص شد. دانشجویانی که در هر کدام از مقاطع تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل می‌کنند، بایستی بر اساس تاریخ‌های اعلام شده و انتخاب واحد قید شده در تقویم آموزشی این دانشگاه، اقدام...
 • انتقالی دانشگاه علمی کاربردی

  انتقالی دانشگاه علمی کاربردی + شرایط آیین نامه 1403

  انتقالی دانشگاه علمی کاربردی بحث مهم این روزها میان دانشجویان است. دانشگاه علمی کاربردی تحت نظارت وزارت علوم، رشته‌های بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته را از طریق سایت هم‌آوا ارائه می‌دهد. دانشجویان این دانشگاه ممکن است در...
تماس با مشاور