ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ترمیم معدل چیست؟

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۳۱۵
ترمیم معدل چیست؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

یکی از سوالاتی که امروزه داوطلبان به دنبال پاسخ آن هستند به موضوع ترمیم معدل چیست؟ برمی گردد. ترمیم معدل به زبان ساده فرصت جبران اشتباهات را برای فارغ التحصیلان فراهم می نماید. در این مقاله،  قصد داریم تا در رابطه با هزینه ترمیم معدل برای کنکور ، ترمیم معدل دیپلم برای کنکور ، مهلت ثبت نام ترمیم معدل و پاسخ به سؤال ترمیم معدل چیست؟ اطلاعات مفصلی را به شما عزیزان ارائه دهیم. همچنین برای پاسخ به پرسش های خود در این خصوص میتوانید با شماره  ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس گرفته و درخواست راهنمایی بنمایید.

 

ثبت نام طرح ترمیم معدل 

👈 یکی از نگرانی هایی که داوطلبان کنکور دارند به موضوع تاثیر معدل در کنکور سراسری مربوط می شود. برخی از داوطلبانی که معدل آن ها بالا نیست ممکن است اینگونه تصور کنند که هیچ راه حلی برای جبران معدل گذشته خود ندارند. 

همین مسئله موجب می گردد که این احساس موجب دلسردی آنان از شرکت در آزمون سراسری می شود. خبر خوبی که می توانیم به این دسته از داوطلبان بدهیم این است که می توانند از ترمیم  برای جبران نقایص خود استفاده کنند.

🔸 برای ثبت نام  در طرح ترمیم  باید ابتدا به آموزش پرورش منطقه محل سکونت خود مراجعه کرده و سپس مدارک مورد نیاز را تحویل دهید. همچنین می توانید جدید ترین اخبار و اطلاعیه ها را از طریق سامانه آموزش و پرورش منطقه محل زندگی خود به دست آورید.

🔸 ترمیم معدل چیست؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم ترمیم معدل در واقع فرصتی دوباره برای آن دسته از فارغ التحصیلان مایل به ثبت نام در کنکور سراسری است تا بتوانند از این طریق، نسبت به بالا بردن دوباره معدل خود تلاش کنند و از تاثیر مثبت کنکور برخوردار شوند.

خوشبختانه، در رابطه با استفاده از شرایط این ترمیم ، هیچگونه محدودیتی برای دانش آموزان قرار داده نشده است.

🔸 ترمیم معدل چیست؟ و آیا تمامی داوطلبان می توانند از این طرح استفاده کنند؟ خوشبختانه، برای تمامی دانش آموزان و فارغ التحصیلانی که مدرک خود را پس از سال 84 دریافت نموده اند، امکان  استفاده از ترمیم  وجود دارد.

قطعاً با مشاهده کارنامه رتبه های برتر کنکور متوجه معدل بالای آنان می شوید که با استفاده از پرداخت هزینه ترمیم  برای کنکور خواهید توانست از این طرح استفاده نمایید.

 

ثبت نام طرح ترمیم

🔔 اطلاعیه 🔔

نمراتی که داوطلبین در ترمیم معدل به دست می آورند بر روی سوابق تحصیلی آن ها تاثیر گذار می باشد و بر روی معدل کل دیپلم تاثیر نخواهد گذاشت.

 

شرایط ترمیم معدل دیپلم برای کنکور 1402

👈 یکی از سوالاتی که داوطلبان از مشاورین ایران تحصیل در رابطه با ترمیم  دارند، به موضوع شرایط ترمیم دیپلم برای کنکور برمی گردد.

در این رابطه باید بگوییم خوشبختانه برای شما هیچ گونه محدودیتی برای مشخص نمودن نمرات پایین قرار داده نشده است.

کلیه داوطلبانی که معدل دیپلم آنان پایین تر از 20 است، می توانند نسبت به ترمیم معدل اقدام کنند.

برخی از دانش آموزان پس از دریافت پاسخ ترمیم معدل چیست؟ سؤال بعدی که ممکن است داشته باشند مربوط به محدودیت درس برای ترمیم  است که در این زمینه می توانیم به اطلاع این دسته از داوطلبان برسانیم که خوشبختانه هیچگونه محدودیتی برای درس های مورد نیاز ترمیم وجود ندارد.

بنابراین، در سامانه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور می توانید معدل و نمرات جدید خود را وارد نمایید.

داوطلبین  مجاز به شرکت در طرح ترمیم معدل، می توانند در سه نوبت برای ترمیم معدل شرکت نمایند این سه نوبت به شرح زیر است:

👈 امتحانات نهایی خرداد، دی و یا شهریور

شرایط ترمیم  دیپلم برای کنکور 1402 به شرح زیر می باشد:

شرایط ترمیم  دیپلم برای کنکور

❇️

داوطلبین که قصد ترمیم معدل خود را دارند باید در یکی از دوره های امتحانات نهایی خرداد، دی و یا شهریور شرکت نمایند و نمی توانند هر یک از امتحان های خود را در دوره های مختلف امتحان دهند.
❇️ اگر فردی قصد شرکت در طرح ترمیم  داشته باشند می تواند در انتحانات نهایی شرکت کرده و برای تعداد دروس محدودیتی وجود ندارد.
❇️ افرادی که دارای دیپلم نظام قدیم می باشند می توانند هم دروس نهایی سال سوم خود را م هم دروس نهایی دوره پیش دانشگاهی خود را ترمیم نمایند.

 

❇️ نمراتی که در ترمیم  به دست خواهد آمد فقط بر روی سوابق تحصیلی تاثیر می گذارد و بر روی معدل دیپلم تاثیر ندارد و معدل دیپلم را تغییر نخواهد داد.
❇️ اگر در زمان ترمیم، نمره کمتری از نمره خود به دست آورید، نمره قبلی یعنی نمره بالتر برای شما لحاظ خواهد شد.
❇️ برای شرکت در طرح ترمیم  باید به ازای هر امتحان مبلغی را پرداخت نمایید . این مبلغ در هر سال و با توجه به منطقه زندگی هر فرد متفاوت می باشد.
❇️ برای افرادی که دارای دیپلم نظام جدید و قدیم هستند دو دسته سوال طراحی خواهد شد.
❇️ اگر قصد ترمیم  دارید باید حتما مدرک دیپلم خود را گرفته باشید و اگر هنوز دانش آموز می باشید نمی توانند در طرح ترمیم  شرکت نمایید.
❇️ تنها افرادی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد گرفته باشند مجاز به ترمیم  می باشند.
❇️ هر فردی که معدل کمتر از 20 دارد می تواند در این طرح شرکت نماید و هر فرد تنها یک بار مجاز به ایم کار می باشد
❇️ اگر قصد ترمیم معدل خود را دارید باید 30 الی 45 روز قبل از آغاز امتحانات نهایی با مراجعه به مدارس بزرگسالان منطقه  خود ثبت نام نمایید.

 

 

مشاورین ما آماده پاسخگویی هستند

هزینه ترمیم معدل برای کنکور 1402

👈 پس از اینکه به پاسخ سوال ترمیم معدل چیست؟ دست یافتید، سوال بعدی ممکن است این باشد که هزینه ترمیم معدل برای کنکور به چه میزانی است؟

هزینه سال گذشته برای ترمیم معدل در نظر گرفته شده بود مبلغ 20 هزار تومن برای هر درس است. آن دسته از داوطلبانی که از ثبت نام کنکور جامانده اند نیز می توانند در زمان ثبت نام مجدد کنکور اقدام به ثبت نام نمایند.

داوطلبان و دانش آموزان عزیز توجه داشته باشند که هزینه ترمیم معدل برای کنکور برای هر درس می باشد و نه هر واحد. با توجه به ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ، برای کلیه داوطلبان ، لازم است در زمان مقرر اقدام به ثبت و دریافت کد سوابق تحصیلی نمایند.

نکته قابل ذکر این است که فارغ التحصیلان تنها مجوز ثبت نام ترمیم معدل در منطقه فارغ التحصیلی خود را خواهند داشت.

آیا پس از پرداخت هزینه ترمیم معدل برای کنکور و همچنین بالا بردن میزان معدل امکان ثبت نمرات جدید در مدرک وجود دارد؟ در واقع هرگز این اتفاق نمی افتد.

همانطور که در قسمت ترمیم معدل چیست؟ توضیحاتی ارائه گردید، تاثیر این معدل تنها برای زمان برگزاری کنکور و رتبه به دست آمده شما خواهد بود.

🔔 اطلاعیه 🔔

به محض مشخص شدن هزینه ترمیم معدل ۱۴۰۲ این قسمت به روز رسانی خواهد شد.

مهلت ثبت نام ترمیم معدل 1402

👈 در رابطه با مهلت ثبت نام ترمیم معدل نیز همانند زمان برگزاری امتحانات اصلی که در مدارس برگزار می گردد، داوطلبان و دانش آموزان مهلت شرکت در ترمیم معدل را دارند.

هر یک از دانش آموزانی که مایل به ثبت نام در این طرح هستند می توانند در دی ماه ، خرداد ماه و شهریور ماه نسبت به ثبت نام و استفاده از طرح مورد نظر اقدام نمایند.

 

📌 برای استفاده از مشاوره رایگان کنکور تجربی کلیک نمایید.

 

دانش آموزان عزیز توجه داشته باشند که هر یک از فارغ التحصیلان تنها یکبار امکان استفاده از این طرح را خواهند داشت. و این موضوع هیچگونه ارتباطی با پرداخت هزینه ترمیم معدل برای کنکور ندارد. 

مورد دیگر این که، همانطور که در قسمت ترمیم معدل چیست؟ توضیح دادیم ، کلیه دانش آموزانی که معدل و نمره کمتر از 20 را دارند ، می توانند نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نمایند.

مهلت ثبت نام

مشاهده کارنامه ترمیم معدل 1402

👈 پس از ثبت نام در طرح ترمیم معدل و شرکت در آزمون های آن، افراد می توانند نتایج خود را به دو صورت حضوری و یا اینترنتی مشاهده نمایند. 

در روش حضوری دانش آموز به مدرسه خود مراجعه کرده و از مدیر مدرسه درخواست کارنامه ترمیم معدل می نماید، مدیر مدرسه با مراجعه به سامانه کارنامه فرد را دریافت و به دانش آموز تحویل می دهد.

در روش غیر حضوری به این صورت می باشد که دانش آموز ابتدا به سامانه دیپ به نشانی اینترنتی dipcode.medu.ir مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی و اطلاعات خود کارنامه خود را دریافت می نماید.

 

بخشنامه ترمیم معدل 1402 

👈 بخشنامه ترمیم معدل از طرف ادراه آموزش و پرورش صادر می گردد و کلیه دانش آموزان موظف به اجرای تمامی بندهای این بخشنامه خواهند بود.

برخی از سنوات و مفاد این بخشنامه را در قسمت ترمیم معدل چیست به خدمت شما دانش آموزان عزیز توضیحاتی را ارائه نمودیم که در رابطه با سایر بخش های آن شامل مواردی همچون عدم محدودیت برای انتخاب دروس مورد نظر توسط فارغ التحصیلان است.

محل ثبت نام برای کلیه دانش آموزان و فارغ التحصیلان ، مدارس بزرگسالان آن هم مدارس دولتی است.

با توجه به امکان شرکت و فرصت یک باره برای ترمیم معدل ، توصیه می کنیم چنانچه مایل به شرکت در این طرح هستید، بهتر است خود را برای کسب نمره خوب و عالی آماده نمایید.

 

📌 برای اطلاع از  برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟ کلیک نمایید.

 

مدارک موردنیاز ترمیم معدل 1402

👈 برای شرکت در طرح ترمیم معدل مدارکی برای ارائه به آموزش و پرورش مورد نیاز است که مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

مدارک موردنیاز ترمیم معدل

📂 اصل شناسنامه فرد متقاضی
📂 اصل کارت ملی هوشمند
📂 ارائه مدرک دیپلم الزامی است
📂 ارائه ریز نمرات دیپلم
📂 رسید هزینه شرکت در طرح ترمیم دیپلم

 

مدارک موردنیاز ترمیم

زمان  ثبت نام  برای شرکت در ترمیم 

👈 کلیه دانش آموزان عزیز می توانند یک ماه قبل از زمان برگزاری این آزمون اقدام به ثبت نام نمایند. زمانی که اعلام نمودیم برای برگزاری امتحانات است و معمولا ً ثبت نام در هر یک از این دوره ها یک ماه قبل از برگزاری امتحانات است.

اگر به دنبال پاسخی برای پرسش های آیا ترمیم  تاثیر منفی بر نمرات قبلی خواهد داشت؟ چگونه می توانم هزینه ترمیم معدل برای کنکور را پرداخت نمایم؟ . .. دارید می توانید با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

اخبار پیرامون ترمیم معدل چیست؟

🔊 ماجرای کنکور و ترمیم معدل به کجا رسید؟

هر ساله دانش آموزان برای ورود به دانشگاه در آزمون سراسری کنکور شرکت می‌کنند اما پس از انتشار خبر تاثیر معدل بر نتیجه کنکور، شرکت کننده دچار نگرانی شدند به همین منظور راهکاری به نام ترمیم معدل به تصویب رسید. در این قانون دانش آموزانی که معدل خوبی کسب نکردند می‌توانند با شرکت در این آزمون کمی از نگرانی خود برای کنکور را کاهش دهند.

🔊 آغاز امتحانات ترمیم معدل با «تخلف»

شواهد نشان می‌دهد که حداقل از ۱۲دقیقه بعد از شروع امتحان، لااقل سوالات امتحان ریاضی‌۳ مربوط به دانش‌آموزان رشته علوم تجربی به همراه پاسخ‌ آنها در گروه‌های متعدد تلگرامی پخش شده و در نخستین لحظه انتشار پاسخ‌ها، بیش از ۳۰۰۰ نفر فقط از یکی از این کانال‌ها بازدید کرده‌اند.

📥 برای دریافت و مطالعه پی دی اف مقاله کلیک نمایید. 📥

خلاصه مطالب

ترمیم معدل برای دانش آموزانی که قصد دارند نمره سوابق تحصیلی خود را بهبود ببخشند فراهم شده است. این افراد با مراجعه به آموزش و پرورش باید درخواست طرح ترمیم را بدهند و یکی از اصلی ترین شرایط شرکت در این طح داشتن دیپلم می باشد. ما در این مقاله همه جوانب ترمیم معدل چیست؟ را بررسی نمودیم. اگر پس از مطالعه پرسشی در این خصوص داشتید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷  تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را دریافت کنید و یا در زیر همین مقاله کامنت بگذارید.

 

3.4/5 - (10 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ترمیم معدل چیست؟ 

ترمیم معدل فرصتس دوباره برای داوطلبان آزمون سراسری است که امکان افزایش نمره و به دنبال آن معدل را برای آن ها فراهم می کند.

شرایط شرکت در طرح ترمیم معدل چیست؟ 

شرکت در ترمیم معدل تحت شرایطی برای فرد انجام می شود. برای اطلاع از این شرایط با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

منابع مورد مطالعه برای ترمیم معدل چیست؟ 

منابع مورد مطالعه برای شرکت در ترمیم معدل همان کتب درسی شما هستند.

نظرات

315 دیدگاه دربارهٔ «ترمیم معدل چیست؟»

 1. Avatar photo نیما چمران گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم برای ما که سال یازدهم بودیم و قانون تصویب شد در سال تحصیلی ۱۴۰۱ ۱۴۰۲ ، معدل دهم هم حساب میشه در کنکور یا فقط یازدهم و دوازدهم تاثیر دارد با تشکر.

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   سوابق پایه دهم از سال 1405 بعد اعمال خواهد شد

 2. Avatar photo علی رضا زارع زاده معذبیه ادکانی اصل گفت:

  ●سلام و خسته نباشی●
  سوالم اینه که
  کسی که متولد ۸۱ هست و باید بره به خدمت سربازی (هنوز نرفته) میتونه برای ترمیم معدل اقدام کنه و بعد از ترمیم معدل گواهی اشتغال به تحصیل بگیره و بره دانشگاه؟دیپلم سال ۱۴۰۱ گرفته
  ممنون و مچکرم❤✌️

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام اگر بیشتر از یکسال از دیپلم تون گذشته باشه نمیتونید ادامه تحصیل بدید

 3. Avatar photo امین گفت:

  کسی که متولد ۸۱ هست و باید بره به خدمت سربازی (هنوز نرفته) میتونه برای ترمیم معدل اقدام کنه و بعد از ترمیم معدل گواهی اشتغال به تحصیل بگیره و بره دانشگاه؟دیپلم سال ۱۴۰۱ گرفته

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام اگر بیشتر از یکسال از گرفتن دیپلم گذشته دیگه نمیتونه اقدامی کنه برای ادامه تحصیل

 4. Avatar photo کوروش گفت:

  سلام و خسته نباشید بنده دیپلم تجربی دارم و در دو کنکور انسانی و تجربی میخوام شرکت کنم و تا حالا تصمیم نگرفتم با کدومش انتخاب رشته کنم یعنی در حال حاضر دو تاش برام مهمه سوالم از شما اینه که میتونم بعضی دروس تجربی رو ترمیم کنم و همزمان برای ایجاد سابقه بعضی دروس انسانی هم شرکت کنم؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام شما نمیتونی همزمان در دو تا گروه اصلی کنکور شرکت کنید

 5. Avatar photo ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر
  معدل من ۱۳ هست و امسال میخوام در دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنم با ترمیم معدل میتونم برم دانشگاه فرهنگیان

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام در صورت داشتن شرایط سنی فرهنگیان میتونید ترمیم معدل کنید و برای کنکور تربیت معلم اقدام کنید

 6. Avatar photo شایان گفت:

  سلام اگه تو یک درس مثلا فیزیک فقط یک 20 داشته باشی و بقیه زیر 20 باشن تو معدل امتحان نهایی که همین امسال دادم
  بازم میتونم ترمیم رو انجام بدم؟

 7. Avatar photo علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر . من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی پیام نور دارم و در حال حاضر سرباز هستم و با توجه به معدل پایینی که دارم ، مجبورم ترمیم معدل بزنم . میخواستم بدونم با توجه به اینکه سرباز هستم ، میتونم در امتحانات ترمیم شرکت کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در حین خدمت سربازی امکان ثبت نام ترمیم وجود ندارد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دریافت کد محل تولد برای کنکور

  دریافت کد محل تولد برای کنکور + جدول 1403| irantahsil

  دریافت کد محل تولد برای کنکور و درج آن در فرم ثبت‌نام الزامی است. داوطلبانی که می‌خواهند در آزمون سراسری ثبت‌نام کنند، باید ابتدا فرم ثبت‌نام کنکور سراسری را تکمیل نمایند. یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که برای این کار به...
 • ضرایب دروس کنکور

  ضرایب دروس کنکور 1403

  آیا از ضرایب دروس کنکور 1403 اطلاع دارید؟ آیا می دانید اهمیت آگاهی از این ضرایب چیست و چه تاثیری بر روی قبولی در کنکور دارند؟ برای دریافت پاسخ این سؤالات و آشنایی با نحوه تاثیرگذاری ضرایب دروس اختصاصی کنکور...
 • چگونه شماره داوطلبی کنکور را پیدا کنیم؟

  چگونه شماره داوطلبی کنکور را پیدا کنیم؟ + با کدملی | sanjesh.org

  داوطلبان کنکور سراسری پس از شرکت در این آزمون منتظر دریافت نتایج خود هستند تا بتوانند پس از آن مراحل انتخاب رشته را انجام دهند. اما برخی از متقاضیان ممکن است که شماره داوطلبی خود را گم کرده باشند و...
 • فرم ثبت نام کنکور

  فرم ثبت نام کنکور 1403 + دانلود pdf پیش نویس |irantahsil

  فرم ثبت‌ نام کنکور 1403 در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری منتشر شده است. این فرم چند بند دارد که شامل مسائلی مثل اطلاعات فردی، وضعیت نظام‌ وظیفه و کد سوابق تحصیلی می‌شود. دانش‌آموزان بعد از کامل‌کردن برگه پیش‌نویس می‌توانند...
تماس با مشاور