ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی | Dipcode.medu.ir

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری می بایست پس از ورود به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی، آن را در فرم نام نویسی وارد نمایند. این کد که شامل تمام اطلاعات تحصیلی دانش آموزان همچون ریزنمرات و نمرات امتحانات نهایی می باشد، در رتبه و تراز نهایی داوطلبان کنکور تاثیر گذار خواهد بود. از این رو در این مقاله به بررسی نحوه ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش با هدف جمع آوری سوابق دانش آموزان، معلمان و کارکنان این وزارتخانه راه اندازی شده است تا از گم شدن و یا از بین رفتن این سوابق جلوگیری کرده و در صورت نیاز در دسترس افراد قرار گیرد. توجه داشته باشید که همه افراد مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند و تنها در صورت برخورداری از برخی شرایط است که این سوابق در نتیجه نهایی کنکور سراسری شما موثر خواهد بود. چنانچه در رابطه با نحوه کار با سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی با اشکال و یا سوالی مواجه شدید، می توانید با کارشناسان مجرب ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید.

📢 اطلاعیه 📢

توجه داشته باشید که داوطلبانی مشمول سوابق تحصیلی در کنکور خواهند بود که دیپلم خود را پس از سال 84 و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد دریافت کرده باشند. این دسته از داوطلبان می توانند به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی به نشانی اینترنتی dipcode.medu.ir مراجعه نمایند و مراحل اخذ این کد را طی کنند.

اطلاعیه سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی

وزارت آموزش و پرورش به منظور جلوگیری از گم شدن و یا از بین رفتن اسناد و مدارک سوابق تحصیلی دانش آموزان، معلمان و کارکنان این وزارت خانه، سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی را راه اندازی کرده است تا سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و دیپلم این افراد در این سامانه درج شده و در صورت نیاز در اختیار افراد قرار گیرد. برای مشاهده این سوابق، لازم است تا افراد به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی dipcod.medu.ir وارد شده و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز  آموزش و پرورش و مدارس از سوابق تحصیلی مربوط به دیپلم و پیش دانشگاهی خود مطلع گردند. 

در ادامه مقاله به بررسی نحوه ورود به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی خواهیم پرداخت. چنانچه در هر یک از مراحل ورود به سامانه دچار مشکل شدید و یا دسترسی به سیستم برای ورود نداشتید، می توانید با مشاوران خبره ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید.

سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی

🔗 جهت دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

چه زمانی می توان کد سوابق تحصیلی کنکور 1402 را دریافت کرد؟

در حالت کلی، با آغاز ثبت نام کنکور سراسری می بایست متقاضیان به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی مراجعه کرده و نسبت به دریافت کد خود اقدام نمایند؛ چرا که وارد کردن این کد در زمان ثبت نام الزامی است. لازم به ذکر است که زمان دریافت این کد از سوی مدرسه محل تحصیل نیز به دانش آموزان اطلاع داده می شود. پس از این اطلاع رسانی است که می بایست افراد به سامانه کد و سوابق تحصیلی مراجعه نمایند.

🔗 جهت اطلاع از کد مناطق تحصیلی استان تهران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

راهنمای ورود به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

گاه ممکن است افراد در زمان دریافت کد سوابق تحصیلی با مشکلات متعددی رو به رو شوند و یا اطلاعی از نحوه ورود به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی نداشته باشند؛ به همین دلیل در این بخش از مقاله به بررسی نحوه ورود به این سامانه ها خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که هر دو سامانه dipcode.medu.ir و sahat.medu.ir دارای محتوای یکسانی می باشند و از طریق هر دو این سامانه ها می توانید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایید. 

 🔰 راهنمای ورود به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی (سامانه ساهت):

🔸 در مرحله اول می بایست به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی به نشانی های اینترنتی dipcode.medu.ir یا sahat.medu.ir وارد شوید. پس از ورود به سامانه بر روی گزینه «ثبت نام دانش آموز» در سربرگ کلیک نمایید.
گام اول ورود به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

🔸 برای وارد شدن به صفحه ثبت نام دانش آموز، می بایست اطلاعات فردی خود را که شامل کد ملی و شماره همراه می باشد، در کادرهای مشخص شده وارد نمایید و سپس بر روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید.

گام دوم ورود به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

🔸 در مرحله بعد لازم است تا مجددا به صفحه اصلی بازگردید و گزینه سبز رنگ «ورود به سامانه» را از منوی سربرگ انتخاب نمایید.

گام سوم ورود به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

🔸 برای ورود لازم است تا نام کاربری (که همان کد ملی است) و رمز عبور خود را در کادر های مشخص شده، وارد کرده و سپس بر روی گزینه «ورود به سامانه» کلیک کنید تا بتوانید کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشاهده کنید.

گام چهارم ورود به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

🔸 در نهایت وارد سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش خواهید شد که لازم است تا از سربرگ بالای صفحه گزینه نمایش کارنامه داوطلب را انتخاب کنید و بعد بر روی گزینه «برای مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی کلیک کنید» کلیک نمایید.

گام پنجم ورود به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

🔸 در مرحله پایانی اطلاعاتی چون کد دانش آموزی، کد منطقه، کد مقطع و تاریخ تولد از شما خواسته خواهد شد که لازم است پس از تکمیل آن ها، بر روی گزینه ورود کلیک نمایید. توجه داشته باشید که کد دانش آموزی شما در کارنامه دانش آموزی درج شده است.

گام ششم ورود به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

🔸 با سپری کردن تمامی مراحل گفته شده، می توانید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کرده و در زمان ثبت نام در کنکور سراسری این کد را در کادر مربوطه وارد نمایید. 

🔰 نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی از سامانه سازمان سنجش:

🔸 برای دریافت کد سوابق تحصیلی از سامانه سنجش و آموزش کشور لازم است تا در ابتدا وارد سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org شوید. 

گام اول دریافت کد سوابق تحصیلی توسط سایت سازمان سنجش

🔸 در مرحله بعدی لازم است تا یکی از سه روش پیش رو را انتخاب نمایید و پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، بر روی گزینه «جست و جو» کلیک کنید. در نهایت می توانید کد 17 رقمی سوابق تحصیلی خود را مشاهده کنید.

گام دوم دریافت کد سوابق تحصیلی توسط سایت سازمان سنجش

🔸 متقاضیان گرامی توجه داشته باشند که در صورت عدم موفقیت در دریافت کد های مورد نظر می توانند با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایند.

🔗 جهت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نحوه دریافت کد دانش آموزی 

همانطور که در بخش پیشین مطالعه کردید، برای ورود به سامانه سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش، لازم است تا کد دانش آموزی متقاضی را در کادر مربوطه وارد نمایید. کد دانش آموزی در واقع این کد، شناسنامه دانش آموز می باشد که در کارنامه امتحانات نهایی وی درج می گردد. برای اینکه بتوانید کد سوابق تحصیلی را دریافت کنید لازم است این کد را وارد نمایید. 

چنانچه دسترسی به کارنامه تحصیلی خود ندارید، می توانید از مدرسه کمک بگیرید.

کد سوابق تحصیلی چه افرادی در سامانه موجود می باشد؟

پیش از ورود به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی، خوب است تا از مشمول اعمال بودن سوابق تحصیلی خود در کنکور سراسری کسب اطلاع نمایید. براساس بیانیه منتشر شده توسط سازمان سنجش کشور، تمامی متقاضیان شرکت در کنکور سراسری نمی توانند از تاثیر مثبت سوابق تحصیلی خود در کنکور استفاده کنند و می بایست دارای برخی شرایط باشند تا به اصطلاح مشمول اعمال سوابق تحصیلی شناخته شوند. 

💢 شرایط مورد نیاز برای مشمول اعمال سوابق تحصیلی بودن:

 🔹 افراد دیپلمه‌ شاخه نظری که از سال 1384 تا 1399 نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و نظام آموزشی جدید 6-3-3 تحصیل کرده اند، برای تمامی رشته‌ های ریاضی، علوم تجربی، ادبیات و علوم معارف اسلامی می‌ توانند با مراجعه به سامانه دیپ کد جهت دریافت کد اقدام نمایند.

🔹 برای دانش‌ آموزان سال دوازدهم شاخه نظری در نظام آموزشی جدید 3-3-6  هم این کد صادر شده است و دانش‌ آموزان باید هم‌ زمان با اعلام مدرسه محل تحصیل، این کد را از سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی دریافت کنند. داوطلبان گرامی می‌ توانند با وارد کردن این کد در سایت سازمان سنجش اطلاعات خود را مشاهده و بررسی کنند.

🔹 برای دانش‌ آموزان با مدرک پیش‌دانشگاهی از سال 1391 تا 1399 در رشته‌ های ریاضی، تجربی، ادبیات، معارف و هنر نیز کد سوابق تحصیلی صادر می گردد.

🔹 توجه داشته باشید که چنانچه اطلاعات هویتی و یا تحصیلی شما در بانک اطلاعات مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش وجود نداشته باشد و یا ناقص باشد، می بایست به سامانه dipcode.medu.ir مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نمایید. در صورت تایید اطلاعات در این سامانه، می‌توانید با مراجعه به درگاه اطلاع‌ رسانی سازمان آموزش کشور تا تاریخ 18 بهمن سال 1402 در کنکور سراسری ثبت‌ نام نمایید.

مدارک لازم جهت ورود به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی 

برای ورود به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش لازم است تا پیش تر برخی اطلاعات را در دسترس داشته باشید تا مراحل دریافت کد را بدون معطلی سپری کنید. از این رو در این بخش مدارک و اطلاعاتی را که مورد نیاز شما دانش آموزان و اولیا گرامی خواهد بود را ارائه داده ایم. 

مدارک مورد نیاز برای ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی عبارت است از:

📑 از جمله مدارک مورد نیاز، مدارک شناسایی متقاضی اعم از کارت ملی یا شناسنامه می باشد.

📑 کارنامه های دریافتی از مقطع مورد نظر (برای مشاهده کد دانش آموزی)

📑 کد منطقه شهرداری مدرسه ای که در آن مقطع تحصیل کردید.

مدارک لازم جهت ورود به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی 

🔗 جهت اطلاع از ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

تعریف کد منطقه در سامانه

یکی از اطلاعاتی که برای دریافت کد سوابق تحصیلی مورد نیاز می باشد، کد منطقه ای می باشد که دانش آموز در آن جا مشغول به تحصیل بوده. این کد منطقه را می توانید از طریق سامانه سازمان سنجش دریافت نمایید. هم چنین می توانید با کارشناسان خبره ما به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس گرفته و از کد منطقه خود کسب اطلاع نمایید. 

توجه داشته باشید که کد منطقه دیپلم، همان کد منطقه ای است که پایه های دهم و یازدهم را در آن منطقه تحصیل کرده اید و کد منطقه پیش دانشگاهی نیز بیانگر کد منطقه ای می باشد که پیش دانشگاهی خود را در آن منطقه تحصیل کرده اید.

فرمول کد سوابق تحصیلی

معمولا کد سوابق تحصیلی دانش آموزان از فرمول خاصی تابعیت می کند که با توجه به مقطع تحصیلی و نظام آموزشی (قدیم یا جدید) متفاوت می باشد. در این بخش از مقال جدولی ارائه داده ایم که با مراجعه به آن می توانید کد سوابق تحصیلی خود را مشخص نمایید.  

فرمول محاسبه کد سوابق تحصیلی عبارت است از:

فرمول کد سوابق تحصیلی
فرمول دیپلم  کد منطقه یا ناحیه + 0 +کد دانش آموزی +5
فرمول پیش دانشگاهی کد منطقه یا ناحیه + 0 + کد دانش آموزی + 2
فرمول دوازدهمی ها (نظام 6-3-3) کد منطقه یا ناحیه + 00 + کد دانش آموزی + 6

کد سوابق تصیلی گویای منطقه و ناحیه محل زندگی، کد دانش آموزی و نظام تحصیلی دانش آموز می باشد. چنانچه در رابطه با نحوه محاسبه با سوال و یا اشکالی مواجه شدید می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید.

آخرین اطلاعیه های سامانه

📌 کلیه دانش آموزانی که سوابق تحصیلی ایشان در سامانه موجود است باید تا قبل از دهم بهمن ماه نسبت به تأیید و دریافت کد سوابق تحصیلی خود اقدام نمایند. شایان ذکر است پس از موعد مذکور تمامی سوابق موجود به سامانه سنجش آموزش کشور منتقل خواهد گردید.

📌 کد سوابق تحصیلی و ریز نمرات دانش آموزان دوره نظام جدید آموزشی و همچنین نظام قدیم تا دهم بهمن ماه سال جاری قابل مشاهده و ویرایش خواهد بود.

📌 ریز نمرات و سوابق تحصیلی دانش آموزانی که فی الحال مشغول به تحصیل می باشند از تیر ماه در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی قابل مشاهده خواهد بود.

📌 متقاضیان محترم حتما توجه داشته باشید سوابق تحصیلی و نمرات شما مطابق نمرات مندرج در کارنامه مقطع مورد نظر باشد و در صورت عدم تطابق باید حتما جهت پیگیری و اصلاح اقدام نمایید. شایان ذکر است در صورتی که در موعد مقرر نسبت به اصلاح نمرات اقدام ننمایید سامانه dipcode.medu.ir هیچ مسئولیتی در قبال اعمال همان نمرات در سوابق تحصیلی شما نخواهد داشت.

📢 اطلاعیه 📢

دانش آموزان محترم دقت کنید اگر در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی در حال تحصیل می باشید با نظر به اینکه هنوز مدرک تحصیلی خود را دریافت نکرده اید، پس هنوز کد سوابق تحصیلی شما در سامانه dipcode.medu.ir ثبت نشده است.

کد سوابق تحصیلی چه تاثیری روی کنکور دارد؟

طبق گزارش‌های وزارت آموزش و پرورش کد سوابق تحصیلی 40 درصد روی کنکور تاثیر مثبت دارد. لذا اگر نمرات نهایی شما در کد سوابق تحصیلی خوب باشد، شما به سادگی می‌توانید با رتبه عالی در کنکور قبول شوید. توجه داشته باشید که نحوه مشاهده کد سوابق تحصیلی در سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی شرح داده شده است. 

کد سوابق تحصیلی چه تاثیری روی کنکور دارد؟

🔗 برای آشنایی با آموزش تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اخبار پیرامون سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

📢 تاثیر سوابق تحصیلی پایه دوازدهم در کنکور 1403 به 50 درصد می‌ رسد:

محمد مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، درباره تغییرات برگزاری کنکور سراسری اظهار داشت: قانون به دنبال ایجاد عدالت آموزشی بیشتر است؛ در این سال‌ ها موضوع حذف کنکور مطرح بود و در قانون مجلس شورای اسلامی تأکید بر حذف کنکور و پذیرش از طریق سوابق تحصیلی شد.

وی افزود: در این سال‌ ها تبصره‌ ها و تغییراتی قانونی با هدف ایجاد عدالت بیشتر همچنین کاهش استرس و اثرات سوء کنکور بر نظام آموزشی وجود داشته است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شیوه ارزشیابی هدایتگر نظام آموزشی است، گفت: با توجه به اینکه شیوه ارزشیابی تستی است، این شیوه به طور طبیعی نظام آموزشی را به همین سو خواهد کشید و می‌ بینیم که در سال‌ های اخیر آثار تست در دوره ابتدایی هم نمایان شده است و از طرفی هم تلاش سه‌ ساله دانش‌ آموزان قرار است در یک آزمون سه، چهار ساعته ارزیابی شود که استرس و آینده یک فرد و دانش‌ آموز را تحت تاثیر قرار می‌ دهد.

کاظمی افزود: دانش‌ آموزان برای پذیرش در دانشگاه یک نمره کل دارند که مشتمل بر 2 بخش است. یک بخش شامل آزمون اختصاصی کنکور سراسری در دروس تخصصی و بخش دیگر سوابق تحصیلی است که در هر 2 مورد نمرات تراز شده چه در آزمون تخصصی چه در سوابق تحصیلی محاسبه می‌ شود. سوابق تحصیلی هم مجموع دروس امتحانات نهایی است که به صورت هماهنگ و کشوری برگزار می‌ شود.

وی با بیان اینکه در نظر گرفتن سابقه تحصیلی در کنکور سال 1402، 40 درصد است، گفت: نکته قابل توجه این مصوبه نسبت به مصوبه قبلی مجلس شورای این است که در گذشته تأثیر مثبت داشتیم و صرفا در پایه دوازدهم بود اما اکنون 40 درصد از پایه دوازدهم به عنوان سابقه تحصیلی در کنکور سال 1402 در نظر گرفته می‌ شود. برای سال 1404 سوابق تحصیلی پایه یازدهم هم ایجاد می‌ شود و سوابق یازدهم و دوازدهم با تأثیر 60 درصد در نظر گرفته خواهد شد.

خلاصه مطلب

با افزایش تاثیر مثبت سوابق تحصیلی تا 40 درصد در نتیجه کنکور سراسری، تلاش و زحمات دانش آموزان در طول سالیان اهمیت بیشتری یافت و سبب می شود تا آینده دانش آموزان تنها با شرکت در کنکور سراسری مشخص نشود. ریزنمرات کسب کرده در طول سالیان، همان سوابق تحصیلی آن ها بوده و در زمان ثبت نام کنکور سراسری می بایست کد مربوط به سوابق تحصیلی را در سامانه سنجش وارد نمایند. اما سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی چیست؟ نحوه مشاهده این کد به چه صورت می باشد؟ در این مقاله به بررسی این سوالات پرداختیم و نحوه ورود به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی را شرح دادیم و راهنمای تصویری از سایت دریافت کد سوابق تحصیلی ارائه دادیم تا متقاضیان با طی کردن مرحله به مرحله، بتوانند سوابق تحصیلی خود را به سادگی مشاهده نمایند.

پس از مطالعه دقیق این مقاله، در صورتی که با اشکال و یا سوالی مواجه شدید می توانید با کارشناسان خبره ما در ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی مشاوران ما پاسخ داده خواهند شد.

📥 برای دانلودپی دی اف کامل مقاله سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی بر روی لینک قرمز رنگ، کلیک کنید.

 

 

 

3.3/5 - (27 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از طریق چه سایتی انجام می شود؟ 

متقاضیان گرامی می بایست جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود به سامانه دیپ کد به نشانی اینترنتی dipcode.medu.ir مراجعه نمایند.

آیا همه دانش آموزان مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم هستند؟

خیر؛ همانطور که پیش تر گفته شد، شماری از افرادی که فارغ التحصیلان پیش از سال 84 و فارغ التحصیلان رشته های کار و دانش و فنی حرفه ای هستند، مشمول دریافت این کد نخواهند بود.   

کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی مربوط به هنرستان از سامانه دیپ کد قابل دسترسی است؟

خیر؛ تنها افرادی که مدرک تحصیلی خود را از سال 1384 به بعد دریافت کرده باشند، نیازمند دریافت این کد خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

نظرات

 1. علی
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

  سلام ، من سال ۹۶ از دانشگاه انصراف دادم و الان میخوان دوباره کنکور شرکت کنم ، کد سوابق تحصیلی رو باید چجوری بگیرم؟ چون خیلی سال میگذره ممکنه از سوابق مدرسه حذف شده باشه؟

  • مشاور محمدی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام وقت به خیر
   سوابق تحصیلی شما در آموزش و پرورش ثبت شده است میتوانید از طریق مراجعه حضوری به آموزش و پرورش منطقه ی خود استعلام بگیرید.

 2. Aaaa
  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

  سلام من اصلا ثبت تو سایت دیپ کد ثبت نام نکردم ولی الان مینویسه شماره مغایرت داره چطور میتونم شماره عوض کنم؟

  • karimi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام بایدتماس بگیریدتاکارشناسان مربوطه واستون درست کنند

 3. سلام
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۶

  سلام خسته باشید من دیپلم نظام قدیم سال ۷۷ هستم برای کنکور دی ۱۴۰۱ برای سابقه تحصیلی که ندارم چه باید کرد. امتحانهای اونموقع هم سال نهایی بود

  • sadeghi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام حضوری برید آموزش پرورش محل تحصیل تون ازشون استعلام بگیرید

 4. علیرضا
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام
  بنده سال ٩٢كنكور دادم الان كد سوابق تحصيليمو توو سايتdipcodeبالا نمياره بايد زمان ثبتنام كنمور مراجعه كنم ب سايت يا كلا از طريق مدرسه پيگيريش كنم ؟

  • javadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز در حال حاضر دو راه دارین:
   1-مراجعه به سایت dipcode
   2-پیگیری کردن از طریق مدرسه محل تحصیل

 5. مریم
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۰

  سلام من سال ۱۴۰۰ دیپلم گرافیک از هنرستان گرفتم، ولی هرچی تو این سایت دیپکد و ساهت میرم که کد سوابق تحصیلی بگیرم، خطا میده، با توجه به آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، می تونم موقع انتخاب رشته، کد سوابق تحصیلیم رو وارد کنم، خواهش می کنم راهنماییم کنید، چرا خطا میده؟

  • isaei
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 6. aghazade
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام وقت بخیر
  در این صورت نیازه شما مراجعه حضوری به مدرسه داشته باشید در خصوصدریافت کد سوابق تحصیلیتون اگر پاسخگو نبودند به آموزش و پرورش مراجعه کنید یا اینکه ممکنه توی پرونده تحصیلی شما کد سوابق تحصیلی ذکر شده باشد

 7. فریبا
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

  لطفا کمکم کنید، عجله دارم
  سلام من دیپلم رشته کامپیوتر سال ۹۹_۹۸ را دارم. الان میخواهم برای کنکور کاردانی سال ۱۴۰۱ ثبت نام کنم کد سوابق تحصیلی میخواد الان نمیتونم کد سوابق تحصیلی رو بگیرم چکار کنم مگه کد سوابق تحصیلی برای رشته های نظری نبود؟
  کنکور سال ۹۹ شرکت کردم و انصراف دادم الان چیکار کنم سامانه دیگه ای هم هست چون هر دو سایت https://sahat.medu.ir/ و https://dipcode.medu.ir/ مینویسه شماره همراه شما مغایرت نداره درصورتی که مدرک دارم که همون شماره رو به مدرسه دادم. کمکم کنید

  • aghazade
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر
   در این صورت نیازه شما مراجعه حضوری به مدرسه داشته باشید در خصوص دریافت کد سوابق تحصیلیتون اگر پاسخگو نبودند به آموزش و پرورش مراجعه کنید یا اینکه ممکنه توی پرونده تحصیلی شما کد سوابق تحصیلی ذکر شده باشد

 8. فریبا
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۵

  لطفا کمکم کنید، عجله دارم
  سلام من دیپلم رشته کامپیوتر سال ۹۹_۹۸ را دارم. الان میخواهم برای کنکور کاردانی سال ۱۴۰۱ ثبت نام کنم کد سوابق تحصیلی میخواد الان نمیتونم کد سوابق تحصیلی رو بگیرم چکار کنم مگه کد سوابق تحصیلی برای رشته های نظری نبود؟

  • aghazade
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر
   در این صورت نیازه شما مراجعه حضوری به مدرسه داشته باشید در خصوصدریافت کد سوابق تحصیلیتون اگر پاسخگو نبودند به آموزش و پرورش مراجعه کنید یا اینکه ممکنه توی پرونده تحصیلی شما کد سوابق تحصیلی ذکر شده باشد

 9. حسین
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

  سلام خسته نباشید من دی ماه 1400رفتم استان دیگر دیپلم مجدد گرفتم امسال کنکور دادم ولی در کارت ورود به جلسه نوشته بود مشمول سوابق تحصیلی می‌باشید و لی سوابق شما ارسال نشده است و در سایت دیپکد اطلاعات دیپلم جدیدم نیست چکار کنم

  • soleimani
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 10. علی
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۵

  سلام ببخشید یک شماره کدملی ام تو مدرک دیپلم استباه زده برای تاییده تحصیلی کدملی خودمومیزنم میگه موجود نمیباشد بایدچکارکنم اموزش پرورش رفتم پشت مدرک دیپلم ظهر نویسی کرد که شماره صیح کدملی خودم زد ولی برا تاییده تحصیلی نمیتونم توسایت بگیرم چون کدملی اشتباه هم تو اموزش پرورش پایان مدرکم هس

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   با سلام از طریق اموزش پرورش اقدام کنید و بگید در سیستم ثبت کنند

 11. .
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۵

  سلام، ایا کد سوابق تحصیلی در کارنامه کنکور هم هست؟؟ میتوان از داخل کارنامه کنکور کد را برداشت ؟؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۹

   سلام وقت بخیر به سایت dipcode رجوع شود

 12. س
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۳

  سلام، اگر امسال در دی ماه برای چند درس ترمیم معدل کنم کد سوابق تحصیلی تغییر میکند ؟؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

   سلام وقت بخیر بله برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 13. اژدر
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام
  Dipcode.medu.ir چیه؟

  • aria
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقتتون بخیر، dipcode.medu.ir سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی می باشد.

 14. قادر
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام وقتتون بخیر، سوالی که برای من پیش اومده اینه که زمان دریافت کد سوابق تحصیلی در سایت Dipcode.medu.ir چه وقتی هست؟

  • aria
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت شما هم بخیر، برای دریافت کد سوابق تحصیلی از طریق سامانه dipcode.medu.ir باید همزمان با آغاز مهلت ثبت نامی کنکور اقدام نمایید.

 15. سایی
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۳

  سلام من دیپلم کاردانی رشته هنر دارم چهارسال پیش کنکور دادم شیراز دراومدم متاسفانه نتونستم برم و دو سال محروم شدم از کنکور و دنبال مدرک دیپلمم نرفتم بعدشم شرایط مالی بد شد و نزدیک پنج سال شده مدرسه قبلیمم رفتم ولی کل کادر عوض شده و مدرک دیپلمم ناقصه تصمیم گرفته بودم کنکور تجربی بدم باید چیکار کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

   سلام . در صورت موفق نشدن به دریافت کد سوابق تحصیلی باید به اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید

 16. شادی
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۵

  سلام من داوطلبی هستم که دیپلمم روقبل ۸۴ گرفتم این ظلم نیست برای افرادی مثل من سوابق تحصیلی تاثیری درکنکورشان ندارد.
  کنکوربرای این افراد چگونه هست فقط باید با۴۰درصد باداوطلبانی که ۶۰درصد سوابق تحصیلی دارند دریک ردیف قرار داده شوند

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه شرایط در حال حاظر برای همه یکسان است

 17. فاطمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

  سلام روزتون بخیر
  ببخشید من برام رمز کاربری پیامک نشده ولی هر جی توی سایت ساهت ثبت نام میزنم میگه این شماره قبلا ثبت شده فراموشی رمز عبورم میرنم میگه تعداد دفعات مجاز دریافت اطلاعات کاربری به پایان رسیده چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام. مراجعه حضوری به آموزش و پرورش داشته باشید و برای دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام کنید

 18. امیرحسین
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۳

  سلام من فارغ التحصیل دی ماه هستم مشکل کد سوابق دارم هر دو سایت اصلا نمیتونم بگیرم حتی اموزش پرورش و مدرسه اونجا هم نتونستن و درست پیگیر نیستن ولی یه کد سوابق دارم البته از خود سازمان سنجش اما نمرات ارسال شده خرداد من با همین کد ثبت نام کردم میخواستم بپرسم کد سوابق کلا یکی؟بزرگسالان و روزانه تغییر میکنه؟؟؟نمرات جدید ارسال میشه ؟؟

 19. ملیکا
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام خسته نباشین برا وارد کردن شماره و کد ملی اصلا اجازه تایپ نمیده سامانه دیپ کد و صحت چی کار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

   با سلام.میتوانید از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنید.

 20. ملیکا
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام خسته نباشین برا وارد کردن شماره و کد ملی اصلا احلزه تایپ نمیده سامانه ریپ کد و صحت چی کار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت به خیر
   سامانه به صورت کلی دچار اختلال بوده .مجدد تلاش کنید.
   برای مشاوره میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 21. ali
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام سایت های دیپ کد و ساهت کار نمیکنن به مدرسه هم مراجعه کردم میگن چون فارغ تحصیل شدم اصلا برای من چیزی ثبت نکردن امسال و کاری نمیتونن بکنن تا چند روز پیش سایت کد سوابق تحصیلی خود سنجش کد سوابق رو میداد ولی الان ارور 404 Page Not Found
  میده ایا سایت الان خراب شده و درست میشه یا از روی سایت سنجش کد تحصیلی دادن رو برداشتن؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

   یا سلام.در حال حاظر سامانه از دسترس خارج است.

 22. ل
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

  سلام،من چندروزبراکدسوابق تحصیلی اقدام کردم،ولی جواب نداده،امروزهم که اخرین مهلت ثبت نامه چکارکنم؟من ساکن تهرانم،ولی دیپلم وپیش دانشگاهیمو شهرستان گرفتم
  لطفاراهنمایی کنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۷

   با سلام.جهت دریافت رمز عبور با مدرسه محل تحصیل تماس بگیرید.

 23. فاطمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام.برای ثبت نام یا ورود شماره تلفن میخواد.از کجا بدونیم چه شماره ای ثبت شده

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

   تمامی شمار های موجود ر ا امتحان کنید اگر نشد به مدرسه مراجعه کنید.

 24. امیرحسین
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۴

  سلام لطفا من راهنمایی کنید بنده هر کاری میکنم نمیتونم کد سوابق م بگیرم
  من فارغ التحصیل دی ماه بزرگسالان هسم واسه کد سوابق ک وارد اون دو سامانه میشم وقتی میزنم ثبت نام میگ شماره شما مغایرت دارد رفتم مدرسه اونا هم نتونستن واسم پیدا کنن فقط ی کد سوابق ازخود سنجش دارم اون نمرات ارسالی خرداد تا الان کارم نشده باید برم اموزش پرورش منطقه میتونن واسم پیدا کنن؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   با سلام.با توجه به این که باید اطلاعات خود را در سامانه اعلامی اموزش و پرورش تایید کنید از طریق مدرسه و اموزش و پرورش پیگیر دریاغت رمز عبور برای ورود به سامانه باشید.

 25. ساغر
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

  من سال 89 فارغ التحصیل شدم. الان چطور کد سوابق تحصیلیمو بگیرم؟ شماره موبایل میخواد

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیر در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی نیازمند شماره تلفنی هستش که در پرونده اموزشی ثبت شده برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • ساغر
    ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

    ببخشید با چه مرکزی تماس بگیرم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

     سلام با شماره تلفن 9099075307 تماس بگیرید .

 26. ساغر
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام. من فارغ اتحصیل سال 89 هستم و الان برای دریافت کد سوابق تحصیلی میزنه شماره موبایل مغایرت داره. چیکار کنم؟؟؟؟ یادم نیس 11 سال پیش چی بوده!

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر
   از طریق مراجعه حضوری میتوانید اقدام کنید

 27. عطیه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام
  من سال ۱۴۰۰ کنکور دادم و نرفتم دانشگاه بازم امسال میخوام ثبت نام کنم باید کد پیش دانشگاهی و سوابق دیپلم بدم؟از کحا میتونم کد هارو پیدا کنم چون دیپ کد نمیاره

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   از طریق اموزش و پرورش اقدام کنید.

 28. Golsa
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام من یبار تو سایت دیپ کد ثبت نام کرده بودم بعد الان دوباره میخوام وارد بشم بهم مینویسه شماره با شماره که در سامانه است یکسان نیست درحالیکه که همون شماره هست باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام وقت بخیر در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی در صورتی مه مغایرت شماره تماس میزنه باید به اموزش پرورش یا مدرسه مراجعه کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 29. مبینا عباسی
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام در سایت دیپ قسمت ثبتنام دانش آموزان ایرانی اطلاعاتم رو وارد میکنم ولی میگه
  شماره همراه ثبت نامی با شماره همراه مندرج در سامانه مغایرت دارد .
  لطفا به همراه مدارک هویتی به مدرسه مراجعه نمایید
  میشه راهنمایی کنید؟ حتما باید برم مدرسه راه دیگه ای نداره؟ متشکرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۵

   یا بصورت حضوری به مدرسه یا اموزش پرورش برین اگر کنکور قبلا دادین سامانه دیگه ای هم وجود داره

   • ممد
    ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۶

    چه سامانه ایی؟؟
    من قبلا کنکور دادم و الان نمیتونم کد سوابق تحصیلیم رو از این دوسایت بگیرم

   • م س
    ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۶

    میشه بگید چه سامانه ای هستش

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۳

     سامانه ساهت و srv2.sanjesh.org

   • سینا
    ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۷

    میشه بگید چه سامانه ای هستش

    • کارشناس ارشد
     ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۹

     برای گرفتن کد سوابق تحصیلی از سامانه sahat.medu.ir اقدام کنید اگر نتوانتید با موسسه تماس بگیرید

 30. ف.ا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام من دیپلم سال 96 گرفتم امسال هم کارشناسیم تموم شد کلا توی شهریور ماه. متقاضی کنکور تجربی 1401 هستم. هرچقدر اطلاعاتم رو توی اون دوتا سایت برای سوابق تحصیلی و دیپلم میزنم قبول نمیکنه و ا میگه اظلاعات موجود نیست با اطلاعات هویتی به مدرسه مراجعه کنید. چیکارکنم؟ حتی مشاوره ی تک سوالی توی سایتتون ثبت نام کردم و منتظر تماس هستم هنوز زنگ نزدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت بخیر توی سایت سنجش باید بگیرید که چندوقته از دسترس خارج شده برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 31. المیرا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

  برای تاییدیه اطلاعات هویتی گزینه تایید رو میزنم اما هیچ اتفاقی نمیوفته. نه پیغام میده ثبت شد ، نه پیغام میده ثبت نشد! مشکلش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام . به علت حجم ترافیک سایت باید مجدد تلاش کنید برای دریافت کد سوابق تحصیلی

  • مجتب
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۲

   من سه ساله دارم کنکور میدم و هرسال هم با همون کد سوابق تحصیلی سال اول که کنکور دادم رو وارد میکردم و درست بود وسال گذشته و دوسال پیش هم همینطور بود و مشکلی نداشت. ام الان که میخوام ثبت کنم سوابقم اشتباه همشون هم نه فقط تاریخ اخذ مدرک پیش و دیپلم رو اشتباه زده… بعد که میخوام وارد سامانه دیپکد بشم میگه شماره با مشخصات منطبق نیست. وهرکاری میکنم نمیشه… چیکار باید بکنم… اصلا میشه همون مشخصات رو تایید کنم و ثبت نام کنم. چون سوابق تحصیلیم خوب نیست که بخواد اثر مثبت داشته باشه یا اینکه باید حتما درست باشه…

   • کارشناس ارشد
    ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

    اگر مغایرتی وجود داشته باشد مشکل ساز میشود.

 32. المیرا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۰

  سلام
  برای تاییدیه اطلاعات هویتی گزینه تایید رو میزنم اما هیچ پیغامی نشون نمیده که بفهمم تایید شد یا نشد ؟! مشکلش چیه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام وقت بخیر
   مشکل از سامانه dipcode هستش

 33. ابراهیم
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۱

  سلام من نظام قدیم بودم تطبیق کردم نظام جدید شدم در حال گذراندن دروس جدید هستم منتها برای ثبت نام با پیغام مغایرت شماره همراه وارده با شماره همراه در سیستم مواجهه شدم بعد کلی دردسر مدرسه بهم رمز عبور داد الان که کد ملی و رمز عبور میزنم با پیغام مشخصات شما در سامانه یافت نشد چه کار کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹

   بستگی به پایه تحصیلی شرایط متفاوت است.

 34. Mahh
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۶

  سلام وارد سایت سنجش که میشم برام کد سوابق تحصیلی رو میاره همین درسته ؟چون سایت دیپکد برام باز نمیشه میگه شماره تماس مطابقت نداره در صورتی که من پارسال هم با همین شماره کد گرفته بودم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

   بله.مشکلی برای استفاده از ان ندارید.

  • امیر
   ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۳

   سلام منم مشکله تورو دارم کجای سایت سنجش تونستی کد سوابق تحصیلیتو بگیری؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

    سلام وقت بخیر برای دریافت کد سوابق اگر فارغ التحصیل هستید از سایت سنجش باید کد بگیرید اگر دانش اموز هستید از سایت مربوطه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 35. عباس
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام من فارغ التحصیل هستم کد سوابق تحصیلیمو از قبل داشتم ولی موقع ثبت نام کد رو که زدم سال اخذ دیپلم رو اشتباها 99 زده بود به جای 1400 توی سایت دیپ کد وساهت هم ثبت نشدم نمیدونم چرا. میشه بگین چکار باید بکنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۳

   سلام اطلاعات از طریق مدرسه یا اموزش پرورش اشتباه است به صورت حضوری برین اموزش و پرورش

 36. ستاره
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام.کد سوابق تحصیلی که پارسال بهمون دادن رو بزنیم مشکلی نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت بخیر
   منعی وجود ندارد .

 37. تینا
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام
  من فارغ‌التحصیل هستم کد سوابق تحصیلی رو از خود سایت سنجش بگیرم مشکلی نداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام
   صرفا از دو تا سایت
   dipcod.medu.ir
   sahat.medu.ir

 38. میترا
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۹

  سلام ببخشید برای رمز عبور سایت دیپکد چی بزنم شمارمم ک میزنم رمز نمیده

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت بخیر
   باید ثبت نام کنین ابتدا اما سامانه خراب است

 39. ابراهیم
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۵

  سلام من نظام قدیم (پنجم – سه سال راهنمایی- سه سال دبیرستان – پیش دانشگاهی ) بودم تطبیق انجام دادم در تطبیق باید 8 درس جدید امتحان بدم تعدادی این ترم دادم تعدادی هم ترم بعد . الان میخوام از سامانه سابقه تحصیلی رو بگیرم منتها هنگام ثبت نام پیام میده : شماره همراه ثبت نامی با شماره همراه مندرج در سامانه مغایرت دارد .لطفا به همراه مدارک هویتی به مدرسه مراجعه نمایید . به مدرسه هم مراجعه کردم گفت چهارشنبه ثبت نام کن!!!
  الان می گیر کردم چه کنم میشه راهنمایی کنید ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت بخیرباید برای تطبیق و گرقتن کد سوابق باید شماره تماس که تو اموزش پرورش دادید رو بدید اگر ندارید برید اموزش پرورش بگیرید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 40. تینا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

  سلام.
  من فارغ التحصیل هستم.
  از سایت سنجش میتونم کد سوابق تحصیلیم رو بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست باید از سایت سنجش بگیرید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 41. ساسا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۱

  سلام وقتتون بخیر. معلوم نیست کی اختلال سایت ها درست میشه؟
  من برای ثبت نام شمارمو میزنم اما سایت میگه شماره تلفن شما با شماره ثبت شده در سامانه مغایرت دارد در صورتی که من هنوز ثبت نام نکردم.
  و اینکه شما شماره دیگه ای ندارید؟ ما تلفن ثابت نداریم چطور با کارشناسان شما تماس بگیریم؟لطفا جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام وقت بخیر بستگی به سایت سنجش داره و مشخص نیست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 42. ساسان
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام وقتتون بخیر. معلوم نیست کی اختلال سایت ها درست میشه؟
  من برای ثبت نام شمارمو میزنم اما سایت میگه شماره تلفن شما با شماره ثبت شده در سامانه مغایرت دارد در صورتی که من هنوز ثبت نام نکردم.
  و اینکه شما شماره دیگه ای ندارید؟ ما تلفن ثابت نداریم چطور با کارشناسان شما تماس بگیریم؟ ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر بستگی به سایت داره کی درست بشه برای تماس با ما میتونید بسته تهیه کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 43. محمد رضا کردلو
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

  سایت باز نمیشه میتونید کمکم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقت بخیر
   در حال حاظر سامانه دچار اختلال شده برای پیگیری با مشاورین ماتماس بگیرید

 44. ایرج
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

  دوستان عزیز
  برای دریافت کد دانش آموزی و کد سوابق تحصیلی خودتان را سرگردان سایت dipcode و sahat نکنید .
  کد دانش آموزی همان کد ملی است . ممکن است اگر ابتدای کد ملی شما با صفر شروع شده باشد آن صفر در کد دانش آموزی خذف شده باشد . اگر کارنامه سال های قبل خود را داشته باشید هم کد دانش آموزی در بالای آن نوشته شده است .
  کد سوابق تحصیلی ترکیبی از کد ملی و اعداد دیگری هست که بهتر است برای گرفتن آن به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنید …
  من دو روز سرگردان سایت دیم کد و ساها بودم و نهایتا با مراجعه به مدرسه و ظرف جند دقیقه کد سوابق تحصیلی را از ندیر مدرسه دریافت کردم …

 45. مائده
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

  سلام .
  چرا نمیتونم حتی از سایت دیپ کد سوابق تحصیلی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام وقت بخیر
   این سامانه در حال حاظر دچار اختلال شده

 46. سید علی موسوی نصر
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۷

  سلام من وارد ساماته ساهت شدم و همه ی مراحل را انجام دادم. گفتند که کد تحصیلی رو روی شماره تلفن من میفرستن ولی هیچی نیومد. چند بار چک کردم هیچ پیامی نیومده. خواستم دوباره امتحان کنم میزنن فقط یک بار امکان دریافت کد وجود دارد. میشه بگید چیکار باید بکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت بخیر
   در حال حاظر سامانه دچار اختلال هستش شمامیتونید با مشاورین ما تماس بگیرید برای چک کردن یا مراجعه حضوری به مدرسه

 47. حسین زاده
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۷

  سلام خسته نباشید من فارق التحصیل 1400 هستم، کد سوابق تحصیلی و دارم ولی معدل دیپلمم و ندارم باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

   معدل خود را به صورت تقریبی وارد کنید.بعد از مشخص شدن نمرات دیپلم سایت برای ویرایش باز میشود.

 48. زهرا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام وقتتون بخیر
  ایا امکان دسترسی مجدد به نام کاربری و رمز عبور که از سامانه dipcode ارسال شده برای دریافت کد سوابق تحصیلی و به صورت تصادفی حذف شده وجود داره؟میشه لطفا راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

   از گزینه بازیابی رمز عبور استفاده کنید.

 49. ص.خ
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۸

  سلام خسته نباشید ببخشید من برای کنکور ۱۴۰۱ میخوام ثبت نام کنم الان دو روزه ثبت نام کردم تو ساهت ولی هنوز پیامی که کلمه عبور و نام کاربری توش باشه برام ارسال نشده دوباره هم نمیشه زد با شماره جدید هم نمیشه باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

   از طریق سایت دیپ کد اقدام نمایید.

   • ص.خ
    ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹

    هم از ساهت هم دیپ کد اقدام کردم نشد…از فراموشی رمز عبور هم استفاده کردم جواب نداد راه دیگه نداره؟؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

     سلام
     از طریق مدرسه اقدام کتید

 50. مهسا
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۴

  سلام. من کارشناسی ارشد هستم. دیپلمم رو سال 88 گرفتم، برای گرفتن سوابق تحصیلی وارد بخش ثبت نام دانش آموز توو سایت dipcode که میشم و کد ملی و شماره همراهمو وارد میکنم این اخطارو میزنه: شماره همراه شما با شماره همراه مندرج در سایت مغایرت دارد.لطفا به همراه مدارک هویت به مدرسه مراجعه کنید. مدرسه من الان منحل شده و وجود خارجی نداره!!!!!! میشه راهنمایی کنید چطوری باید وارد این سایت بشم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

   به اموزش و پرورش مراجعه کنید.

 51. ایران
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

  چرا سایت ساهت و دیپکد هردو مشکل پیدا کردن؟ کی حل میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت به خیر
   سامانه را چک کنید و با برای بررسی با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 52. zhrarnjy5@gmail.com
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام خسته نباشید من در سال ۹۷ درشاخه فنی وحرفه ای فارغ التحصیل شدم سال ۹۹ پیش دانشگاهی گرفتم کد سوابق تحصیلی شامل نمیشه در کنکور به جای کد سوابق تحصیلی چی بنویسیم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام وقت بخیر یرای کسانی که کد سوابق بهشون تعلق نمیگیره اگر تاریخ اخذ دیپلم رو درج منید خودبخود اون فیلد مربوطه حذف میشود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام
   از طریق مدرسه پیگیری کنید

 53. عبدالقهار
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام، آیا در زمان اقدام به دریافت کد سوابق تحصیلی می توان اطلاعات وارد شده را ویرایش کرد؟

  • irani
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام بله، در سایت DIPCODE.MEDU.IR علاوه بر دریافت کد سوابق تحصیلی امکان ویرایش اطلاعات موجود هم وجود دارد.

 54. علیرضا
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

  سلام، بنده افغان هستم، می خواستم بپرسم که نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت DIPCODE.MEDU.IR برای من به چه شکل می باشد؟

  • irani
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام، شما هم در صورتی که در نظام تحصیلی ایران تحصیل کرده باشید و دارای پاسپورت معتبر باشید برای دریافت کد سوابق تحصیلی باید به جای کد ملی از کد اتباع خود استفاده نمایید.

 55. ستایش
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام، دریافت کد سوابق تحصیلی چه الزامی دارد؟ منظور اینکه کارایی کد سوابق تحصیلی چیست؟

  • irani
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام، دریافت کد سوابق تحصیلی از سامانه DIPCODE.MEDU.IR اصلی ترین کاربردش برای ثبت نام در کنکور می باشد.

 56. خدابنده لو
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

  سایت ساهت کی درست میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت بخیر
   مشخص نیست شما پیگیر باشید

 57. پونه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

  چرا سایت در دسترس نیست ؟
  اصلا قرار هست درست بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر
   مشخص نیست شما مجدد چک بکنید

 58. Haniyeh
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

  سلام ببخشید سایت sahat ثبت نام نمیشه دلیلش چیه ؟ دیپ کد هم نمیاره …. تو سامانه sahatباید شماره ای که به مدرسه دادیم رو بنویسیم یا فرقی نمیکنه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت بخیر
   با مشاورین ما تماس بگیرید

 59. محمد
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۶

  کد دانش آموزی رو چطور پیدا کنم؟تا حالا کنکور ندادم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام . سامانه دریافت سوابق تحصیلی dipcode به مشکل برخورده است . در صورت عدم حل مشکل با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید

 60. Nazi
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۳

  سلام من میخوام ثبت نام دانش آموز کنم ولی کیبورد برای وارد کردن کد ملی بالا نمیاد!!
  میشه بگید باید چیکار کنم ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت بخیر
   مراجعه حضوری به مدرسه

 61. معین
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۰

  سلام وقت بخیر من سال ۹۹ کارشناسی ارشد گرفتم الان میخوام دوباره کنکور بدم چجوری باید کد سوابق تحصیلی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   از طریق سامانه دریافت سوابق تحصیلی

 62. محمد
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۱

  سلام من وقتی میخوام کد ملی رو وارد کنم کیبورد بالا نمیاد چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر
   مشکل از سامانه DIPCODE هستش

 63. بدبخت عالم
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام من مبخوام با گوشی ثبت نام کنم ولی سایت سنجش که کلاً بالا نمیاد میگه درحال بارگیری
  برای کد سوابق تحصیلی هم ارور۴۰۴ میده
  چیکار کنم تروخدا:/
  پشت کنکوریم باید برم مدرسه کدو دریافت کنم؟؟؟؟:/

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت بخیر بخاطر شلوغ بودن وکندی سایت این مشکل پیش میاد که باید چندبار امتحان کنید و ترجیحا با موبایل انجام ندیدن برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام
   مرورگر خود را عوض کنید ترجیحا با لپتاپ ثبت نام کنید

 64. زهرا
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

  سلام من پشت کنکوری هستم و خرداد ماه چند تا از امتحان هارو شرکت نکردم ولی شهریور رفتم پاسشون کردم،وقتی میرم توی سایت برای کد تحصیلی ،نمرات درسایی که خرداد دادم رو فقط زده،نمرات شهریور رو نزده به جاش خط تیره کشیده،خواستم بدونم که اون کد سوابق تحصیلی معتبره یا باید یکی دیگ از مدرسه بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

   به مدرسه مراجعه کنید.

 65. منیره
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

  ببخشید من الان دوازدهم هستم. مدرسه میگه همه اقدامات رو انجام دادن و باید براتون کد و رمز عبور بیاد ولی برای من کد نیومده؟ الان چجوری باید وارد سایت بشم.
  خودم میخوام ثبت نام کنم سامانه میگه این شماره موبایل قبلا وارد سامانه شده و شماره ی دیگری وارد کنید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   از قسمت ورود دانش اموز وارد شوید

   • ناشناس
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۲

    سلام من وقتی میخوام کد ملی رو وارد کنم کیبورد
    بالا نمیاد باید چیکار کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹

     سلام وقت بخیر بخاطر شلوغ بودن سایت و مشکل کندی سایت این حالت پیش میاد باید چند بار انجام بدیدبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • ایرج
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

   راحت ترین کار مراجعه به مدرسه است . من با مراجعه به مدرسه ظرف چند دقیقه کد سوابق تحصیلی رو دریافت کردم . کدددانش آموزی هم‌ همان کد ملی بدون صفر های اول آن است .
   اگر هم کلاسی های شما کد سوابق تحصیلی دارند می توانید از آن ها بپرسید و چون کد سوابق تحصیلی ترکیبی از کد ملی و اعداد دیگر است تنها کافی است از کد سایقه تحصیلی هم کلاسی خودتان قسمت شماره ملی اش را با شماره ملی خودتان جابجا کنید تا کد سوابق تحصیلی خودتان را بدست آورید

 66. Hasti
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سایت دیپ کد که باز نمیشه سایت ساهت هم هرکاری میکنم کلمه عبور رو برام ارسال نمیکنه نمیدونم دیگه واقعا باید چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت کد سوابق تحصیلی میتوانید با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید.

  • ایرج
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   راحت ترین کار مراجعه به مدرسه است . من با مراجعه به مدرسه ظرف چند دقیقه کد سوابق تحصیلی رو دریافت کردم . کدددانش آموزی هم‌ همان کد ملی بدون صفر های اول آن است .
   اگر هم کلاسی های شما کد سوابق تحصیلی دارند می توانید از آن ها بپرسید و چون کد سوابق تحصیلی ترکیبی از کد ملی و اعداد دیگر است تنها کافی است از کد سایقه تحصیلی هم کلاسی خودتان قسمت شماره ملی اش را با شماره ملی خودتان جابجا کنید تا کد سوابق تحصیلی خودتان را بدست آورید

 67. محمد حسین
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام ببخشید من وقتی وارد سایت sahat میشم تو اون قسمتی که باید کد ملی و شماره تلفن رو بنویسم، چیزی نمیشه توی کیبوردش نوشت.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

   با رایانه شخصی امتحان کنید

 68. D
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  با سلام – در سایت ساهت ثبت نام می زنم هیچ کدی ارسال نمی شه برای بار دوم هم ثبت نام می کنم می زنه این شماره همراه قبلا ثبت شده فراموشی رمز هم می زنم هیچ اتفاقی نمیفته الان چیکار باید کرد

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سامانه موقتا دچار مشکل شده است

 69. M
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۰

  من پارسال دوازدهم رو تموم کردم ولی واحد مانده دارم و دیپلم ندارم باس چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳

   تا وقتی دیپلم نگیرید امکان شرکت در کنکور را ندارید.میتوانید کنکور را ثبت نام کرده و در خرداد ماه امتحانات را پاس کنید

 70. محمود
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

  با سلام واحترام
  پیغام NOT FONF در سامانه وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید.
  سامانه سحات وجود ندارد

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   دیپ کد از دسترس خارج شده

 71. محمود
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۲

  با سلام واحترام
  پیغام NOT FONF در سامانه وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقت بخیر سامانه مشکل داره

 72. حسین
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۸

  چرا می‌نویسه Not Found ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲

   سامانه از دسترس خارج شده است.برای دریافت سوابق تحصیلی به سامانه سحات مراجعه فرمایید

 73. امیر
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام سایت دیپ کد بالا نمیاد اختلال داره. برای دریافت سوابقم باید چکار کنم چه زمانی سایت درست میشه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام . مشکل اختلال سایت می باشد . حل میشود

   • Fatem
    ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰

    سلام وقت بخیر
    برای دانش آموزان اتباع چه جوری باید ثبت نام کنیم ؟
    من کد ۱۱ رقمی دارم ولی وارد نمیشه تو سایت

    • کارشناس ارشد
     ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۹

     سلام
     در حال حاضر سایت با اختلال مواجه شده است

    • احمد
     ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

     من هم این مشکل را دارم لطفاً اگر مشکلتان حل شده به من هم راهنمایی بدید ثواب داره

     • کارشناس ارشد
      ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

      سلام وقت بخیر برای دریافت کد سوابق به سایت جایگزین مراجعه کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 74. Alireza
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

  سلام خسته نباشید من وارد سایت که میشم قسمت ورود میزنم میگه کدملی ثبت نشده ثبت نام میزنم میگه باید مدرسه شماره شمارو ثبت کنه من الان چیکار باید بکنم

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

   لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید

 75. امیر
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

  سلام مدرسه گفته تا ۱۴۰۰/۱۱/۶ فرصت دارید تا به سایت وارد بشید اما سایت میرم نمیشه کد ملی و شکاره تلفتن وارد کرد میخوام وارد کنم کیبورد بالا نمیاد
  با گوشی میشه وارد شد؟ یا با کامپیوتر

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام وقت بخیر برای دریافت کد سوابق تحصیلی فعلا سامانه مشکل داره

 76. نیما
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

  در هنگام ورود، رمز عبور رو چه چیزی باید وارد کرد؟ مدرسه رمز عبوری به ما نداده

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت بخیر مدرسه اعلام نمیکنه باید از سامانه کد سوابق تحصیلی رو دریافت کنین

 77. امیر
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

  سایت نمیاره بالا چکار کنم؟ میگهNo Found

  • کارشناس ارشد
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام
   در زمان ثبت نام کنکور سایت در دسترس قرار میگیرد

 78. یحیی
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۸

  با سلام من سال ۷۴دیپلم فنی حرفه ای گرفتم، متوسطه چهارساله ولی هر چقدر استعلام میزنم سابقه ای موحود نیست. میگن قبل سال ۸۰در سامانه نیست، پس ما برای استعلام مدرک دیپلم چکار کنیم. دانشگاه هم تا استعلام نبریم مدرک جدید نمیده. سه ماه من گرفتار شدم تو را به خدا من را راهنمایی کنید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام وقت بخیر
   برای استعلام مدرک تحصیلی تون با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 79. مبین علیزاده
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام بنده امسال دیپلم خودم رو از رشته فنی حرفه ای شاخه سینما میگیرم بعد اخرین بار چن ماه پیش از اموزش پرورش پرس و جو کردم که ایا میشه با دیپلم فنی حرفه ای کنکور تجربی شرکت کنم گفتند که بله میتونین .
  ولی خیلی از دوستان و اشنایان میگن که این کار انجام شدنی نیست .
  خواهش دارم از شما مسئولان محترم سایت ایران تحصیل اینکه به من یه جواب کامل بدین که ایا ۱۰۰٪این کار انجام شدنیه یا نه چون من الان چندین ماه کارو زندگیمو گذاشتم پای خوندن دروس تجربی لطفا اگر ممکن است مشکلی پیش بیاید به من بگین تا به نوعی حل کنم .و اینکه کد سوابق تحصیلی در شاخه فنی حرفه ای نیست ظاهرا اطلاعات ما را در سایت زده نشده .
  لطفا یه توضیحی کوچیکی در مورد چگونگی اینکار بدین واقعا لنگ موندم خیلی خیلی ممنون میشم اگر زود جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر بله می توانید در کنکور تجربی شرکت کنید

 80. درسا
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۸

  سلام وقت بخیر
  من سال 98 فارق التحصیل شدم و دانشگاه رفتم الان چطور میتونم معدل دیپلمم رو ببینم؟توی سوابق تحصیلی سایت سازمان سنجش هم فقط نمرات امتحان نهایی ام هست

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۱

   سلام
   باید از مدرسه ای که فارغ التحصیل شدید پیگیری کنید

 81. امیر
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام من توی سایت رفتم همه اطلاعات درست بود فقط جلوی معدل کتبی ومعدل کل صفر نوشته بود نمرات وارد شده هم درست بود من تایید زدم وکد اعتبار سنجی بهم داد آیا مشکلی پیش میاد لطفا جواب ردید

  • مشاور ارشد
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام دوباره وارد سامانه dipcode.medu.ir بشید و معدل رو بررسی کنید.

   • منیره
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

    ببخشید من الان دوازدهم هستم. مدرسه میگه همه اقدامات رو انجام دادن و باید براتون کد و رمز عبور بیاد ولی برای من کد نیومده؟ الان چجوری باید وارد سایت بشم.
    خودم میخوام ثبت نام کنم سامانه میگه این شماره موبایل قبلا وارد سامانه شده و شماره ی دیگری وارد کنید چیکار کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

     از سامانه صحات اقدام کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر از حوه ثبت نام و دریافت کد سوابق تحصیلی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 82. نیوشا
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

  با عرض سلام و خسته نباشید.من وارد همین سایت شدم ولی بدلیل اینکه معدل کل و کتبی هنوز حساب نشده صفر لحاظ شده بودن، ولی برای من بالای اطلاعاتم نوشته بود شما صحت اطلاعات خود را تایید کرده اید ولی برای بقیه نوشته بود بعد از مطابقت نمرات گزینه تایید یا عدم تایید رو بزنید، حالا اگه بخوام کارنامه ام رو بصورت حضوری بگیرم به خاطر اینکه اطلاعاتم رو تایید کردم معدل کل و کتبی ام صفر لحاظ میشن؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام خیر چون معمولا برای کسی در سامانه معدل ثبت نشده است

 83. ابراهیم
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده که وارد سایت Dipcode.medu.ir شدم ولی جلوی معدل کتبی و کل 0 درج شده بود آیا مشکلی دارد یا خیر.بعد من این کد سوابق تحصیلی را که دریافت کردم کجا باید وارد کنم؟ متشگرم

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

   سلام نه برای همه معدل ثبت نشده شما این کدرو باید سنجش وارد کنید تا اگر مغایرت داشته باشه اصلاح شود

 84. M
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام وقتتون بخیر من وقتی وارد سایت دیپکد میشم و همه چی رو وارد میکنم صفحه ای که برام باز میکنه همه ی اطلاعاتش درسته ولی جلوی معدل کتبی و معدل کل نوشته ۰ و وقتی روش کلیک میکنم قابل تغییر نیس ولی کل نمرات نهاییمو درست وارد شده .مشکلی نیس ؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام خیر مشکلی نداره

   • M
    ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

    خیلی خیلی متشکرم🌷

    • moshaverarshad
     ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

     موفق باشید

 85. QR180
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام من میخواستم معدل کل دیپلم فنی و حرفه ای ام رو ببینم وارد سایت که گفتید شدم و اطلاعات خواسته شده رو وارد کردم معدل کل رو نوشته صفر مشکل از کجاست

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴

   سلام برای همه این مشکل وجود داره و سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی اختلالش رفع شده

 86. مهرداد
  ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۲

  میشه بگید کد منطقه از کجا باید بدونیم…

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام از دفترچه راهنمای ثبت نام

 87. حسین
  ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۵

  یعنی چی که کد هنرستانی ها موجود نیست پس ما الان چطوری برای کنکور ثبت نام کنیم ؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام حسین
   شما کی دیپلمتونو گرفتین؟

 88. روزبه
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام خسته نباشید،
  من سال ۸۵ دیپلم کاردانش گرفتم و الان کاردانی رشته گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی دارم،آیا الان میتونم برای کنکور تجربی شرکت کنم؟اگه آره چیکار باید بکنم؟

  • مشاور ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰

   سلام برای شرکت در کنکور تجربی ابتدا اقدام به اخذ مدرک پیش دانشگاهی تجربی نمایید.

 89. نیما
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۲

  سلام خسته نباشید
  کد سوابق تحصیلی برای من ظاهر نمیشه
  ممنون میشم کمک کنید

  • مشاور ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۶

   سلام نیما جان کد سوابق رو در ابتدا باید از مدرسه دریافت کنی .

 90. میلاد
  ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۳

  سلام . ببخشید من برا دریافت کد مراجعه میکنم و اطلاعات رو وارد میکنم اما با خطا مواجه میشم و سایت میگه که ورود شما با مشکل برخورد کرده است مشکل از سایته ایا؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام اگه کد رو به صورت صحیح در سامانه dipcod.medu.ir وارد کنید‌ اشتباه‌نمیزنه.

 91. سلام
  ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام این سایت خراب هستش dipcode.medu.ir یکی کدش رو اینجا بزاره

 92. رضا
  ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام . چند ساعته که سایت از دسترس خارج شده . میخواستم ببینم برای همه همینطوره ؟؟
  چیکار باید کرد؟

  • مشاور ارشد
   ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۳

   سلام بله سامانه dipcode.medu.ir با مشکل مواجع شده است چند ساعت بعد دوباره اقدام کنید.

 93. وحدت
  ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۳

  سایتش چرا باز نمیشه با هر مرورگری میرم ارور 404 میده

  • مشاور ارشد
   ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۵

   سلام به دلیل حجم زیاد بازدید از سامانه dipcode.medu.ir سامانه با اختلال رو به رو شده است.

 94. مینا
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۳

  سلام . من در حال حاضر دانشجوی ارشد دوره روزانه هستم ترم آخرو تا 30 شهریور 1400دفاع میکنم. میتونم ثبت نام کنم ؟

  • مشاور ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام و درود بله می تونید برای ثبت نام کنکور سراسری اقدام کنید.

 95. علی رضا
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۰

  سلام قسمت کارنامه من هنوز سفید فقط مشخصات خودم رو زده خبر از کد سوابق تحصیلی نیس

  • مشاور ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام برای اطلاع از نحوه ی دریافت کد سوابق تحصیلی با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 96. فاطمه
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳

  من سال نود و نه کنکور دادم و کد داوطلبی و شماره پرونده و کد سوابق تحصیلی مو گم کردم از کجا میتونم پیگیری کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۲

   سلام و درود شما وارد سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی شوید و با وارد نمودن اطلاعات شخصی کد داوطلبی رو دریافت نمایید.

 97. ندااشی زاده شبلو
  ۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۶

  عالی

 98. Elio
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸

  کد سوابق تحصیلی همینی ک توکارنامت سوابق تحصیلی زده میشه؟؟(کددانش اموز)🙄🤔

  • dr-naqizade
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱

   تو کارنامه کد دانش آموزی ثبت میشه
   کد سوابق تحصیلی باید از سامانه dipcode.medu.ir دریافت کنید

 99. رامین
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام، قسمت کارنامه تحصیلی من سفیده و هیچ اطلاعاتی توش نیست.
  فقط اسم و بقیه مشخصات خودم توی صفحه هست و خبری از سوابق نیست.
  دلیلش چیه؟؟

  • drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۱

   سلام
   بخاطر اینک هنوز درج نشده رو سایت

 100. محمد قنبری
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۱

  با سلام و احترام
  مدرک پیش دانشگاهی بنده در سال 1377 هست . برای گرفتن دریافت اطلاعات سوابق تحصیلی ام چکار باید بکنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید.متشکرم

  • drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳

   کد سوابق تحصیلی برای نظام قدیم تعریف نشده
   بدون سوابق تحصیلی مراحلتونو برین جلو

 101. ندا
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵

  سلام من سال ۹۸ کنکور دادم ولی به دانشگا نرفتم. ایا برای شرکت در کنکور ۹۹ همان کد سوابق تحصیلی که برای ۹۸ زدم رو باید بزنم؟

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام و وقت بخیر
   شما لازم نیست به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی وارد بشین و مجدد بگیرین ، گد سوایق تحصیلی سال پیش استفاده کنید

 102. ایران تحصیل
  ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷

  با سلام جهت دریافت اطلاعات سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از طریق سامانه dipcode.medu.ir مراجعه نمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور