تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
dipcode.medu.ir

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی – dipcode.medu.ir

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۴۳
dipcode.medu.ir
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی آغاز  شد به اطلاع کلیه داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری 1400 می رساند جهت ثبت نام ابتدا باید کد سوابق تحصیلی خود را از dipcode.medu.ir دریافت کنند لذا برای مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان از سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش ضمن دریافت کد دانش آموزی با کد ملی و کد منطقه برای دریافت سوابق تحصیلی، به سامانه دریافت کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش به آدرس dipcode.medu.ir مراجعه نمایید.

 

دانش آموزان استان تهران می توانند برای آگاهی از کد منطقه برای سوابق تحصیلی روی عبارت کلیک کنند و دریافت کد دانش آموزی با کد ملی را از سامانه dipcode.medu.ir انجام دهید در صورت عدم موفقیت جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از طریق تلفن ثابت با شماره پشتیبانی 9099072952 تماس حاصل نمایید پاسخگویی همه روزه 8 صبح الی 12 شب.

 

جهت اخذ کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ، دریافت کد دانش آموزی – انجام ویرایش اطلاعات کنکور سراسری و مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان از سایت سنجش از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت پاسخگویی 8 صبح الی 24 شب حتی ایام تعطیل

9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 9099072952 ( تماس فقط از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

داوطلبان فقط در صورتی که مدرک دیپلم خود را بعد از سال 1384 دریافت کرده اند،می توانند از طریق سامانه دیپکد نسبت به اخذ کد اقدام نمایند

 

اطلاعیه سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش – dipcode.medu.ir

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی به نشانی اینترنتی dipcode.medu.ir جهت تسهیل در امور ثبت نام و اطلاعات هویتی و تحصیلی دانش آموزان در خدمت متقاضیان محترم می باشد.

داوطلبان لازم است از طریق سامانه dipcod.medu.ir بدون صرف وقت و هزینه جهت مراجعه حضوری به مراکز آموزش و پرورش و مدارس از سوابق تحصیلی مربوط به دیپلم و پیش دانشگاهی خود مطلع گردید می توانید به صورت اینترنتی به آدرس سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی مراجعه نموده و کد های مربوطه را اخذ نمایید.

ضمنا در صورتی که با نحوه دریافت کد از سامانه کد سوابق تحصیلی اطلاع ندارید می توانید از سراسر کشور با شماره های مرکز تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه با گرفتن اطلاعات شما کد دیپلم و پیش دانشگاهی شما را اعلام نمایند.

ضمنا توجه فرمایید تماس با مرکز از سراسر کشور فقط از طریق تلفن ثابت با شماره های 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 9099072952 (تماس فقط از استان تهران) میسر می باشد.

dipcode.medu.ir سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان کل کشور جوابگو خواهد بود لذا کلیه متقاضیان دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی می توانند از این سامانه استفاده کنند.

 

قبل از ثبت نام در کنکور سراسری ورودی دانشگاه های کشور در سایت سازمان سنجش کد سوابق تحصیلی را وارد کرده از صحت آن مطمئن شده و سوابق تحصیلی خویش را به سازمان سنجش، ارائه دهند.

بنا بر این شیوه ی مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی که نیازمند آموزش است، توسط گروه ایران تحصیل در این مقاله به طور کامل آموزش داده شده است تا داوطلبین گرامی دیگر مشکلی برای مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی نداشته باشند.

پس برای مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان از سایت سنجش یا سامانه کد وسوابق تحصیلی آموزش و پرورش با شماره 9099072952 ( استان تهران) به صورت 24 ساعته تماس حاصل نمایید.

داوطلبانی که متفاضی ثبت نام کنکور 1400 می باشند لازم است در سامانه dipcode.medu.ir وارد شوند و اقدامات لازم را برای دریافت کد سوابق تحصیلی مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی انجام دهند.

 

 

اخذ کد از سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی منوط به داشتن کد منطقه اخذ مدرک یا همان کد منطقه مدرسه شما خواهد بود

 

 

کد سوابق تحصیلی چه کسانی در سامانه dipcode.medu.ir موجود است؟

کاربران گرامی توجه داشته باشند کد سوابق تحصیلی دیپلم های مربوط به شاخه های نظری یعنی یکی از شاخه های ریاضی – تجربی یا انسانی در سامانه موجود است و نکته مهم تر اینکه فقط دیپلم هایی که از سال هشتاد و چهار به بعد اخذ گردیده اند در سیستم ثبت شده اند.

اطلاعات دیپلم هایی که مربوط به قبل از سال 84 می باشند در سیستم موجود نیست. نظر به این که بسیاری از داوطلبان دیپلم خود را قبل از موعد مذکور اخذ نموده اند زمانی که اطلاعات خود را وارد سامانه dipcode.medu.ir می کنند با خطا مواجه می شوند.

لذا این دسته از کاربران به نکته مذکور توجه داشته باشند. در مورد کد های سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی که در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir وجود دارند.

لازم به ذکر است فقط کد سوابق تحصیلی داوطلبانی که مدارک پیش دانشگاهی خود را بعد از سال نود و یک دریافت کرده باشند در سامانه موجود است.

ضمنا به اطلاع متقاضیان محترمی که دارای مدرک دیپلم کاردانش – هنرستان و فنی حرفه ای می باشند می رسانیم کد سوابق تحصیلی این دسته از داوطلبان در سامانه موجود نمی باشد.

ضمناً متقاضیان محترمی که دارای مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم هستند نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود.

 

 

داوطلبان کنکور قبل از ثبت نام کنکور ملزم به دریافت و ثبت کد سوابق تحصیلی می باشند لذا در این راستا به سامانه dipcode.medu.ir مراجعه نمایند

 

 

dipcode.medu.ir – راهنمای دریافت کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی

کاربران گرامی قبل از اینکه جهت دریافت کد اقدام نمایید راهنمای اخذ کد سوابق تحصیلی را مطالعه نمایید.

متقاضیان محترم بعد از این که وارد سامانه اخذ کد سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری قسمتی را که در تصویر نشان داده شده ( مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی اینجا کلیک کنید) انتخاب نموده و ادامه دهید.

 

 

 

دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی

دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی

 

 

پس از انتخاب گزینه بالا باید اطلاعات درخواستی سامانه شامل کد دانش آموزی ، کد منطقه ، تاریخ تولد و… را وارد نمایید سپس با انتخاب گزینه ورود اطلاعات شما و نمرات امتحانات نهایی (دیپلم) یا به عبارتی دیگر کد سوابق دیپلم شما نمایش داده خواهد شد.

 

 

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم

 

 

ضمنا هر داوطلب می بایست یکبار دیگر با ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir و انتخاب مقطع پیش دانشگاهی کد سوابق پیش دانشگاهی خود را دریافت نماید.

 

 

دریافت کد دانش آموزی – dipcode.medu.ir

طبق توضیحاتی که داده شد یکی از الزامات دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلبان وارد کردن کد دانش آموزی آن ها خواهد بود.

به عبارتی کد دانش آموزی شناسنامه هر داوطلب یا دانش آموز در آموزش و پرورش می باشد که در کارنامه آن ها درج می شود ، محل نمایش مشخصات لازم برای دریافت کد سوابق تحصیلی را نشان داده ایم.

 

مدارک لازم جهت ورود به سامانه dipcode.medu.ir

دانش آموزان و اولیا گرامی توجه داشته باشید اخذ کد از سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی منوط به ورود برخی اطلاعات و همراه داشتن مدارک تحصیلی زیر خواهد بود لذا قبل از ورود به سامانه حتما مدارک زیر را آماده نمایید :

  • یکی از مدارک شناسایی متقاضی اعم از کارت ملی یا شناسنامه
  • یکی از کارنامه های دریافتی از مقطع مورد نظر
  • کد منطقه شهرداری مدرسه ای که در آن مقطع تحصیل کردید

 

 

تعریف کد منطقه در سامانه dipcode.medu.ir

برای استعلام کد سوابق تحصیلی از سامانه dipcode.medu.ir نیاز به کد منطقه دارید که کد منطقه دیپلم همان کد منطقه ای است که پایه های دهم و یازدهم را در آن منطقه تحصیل کرده اید و کد منطقه پیش دانشگاهی نیز بیانگر کد منطقه ای می باشد که پیش دانشگاهی خود را در آن منطقه تحصیل کرده اید.

دسترسی به کدهای مذکور فقط از سایت سازمان سنجش امکان پذیر خواهد بود در صورتی که نتوانستید کد منطقه خود را بیابید با شماره های  9099072952 (تماس از سراسر کشور)  9099072952 ( استان تهران)تماس بگیرید.

آخرین اطلاعیه های سامانه dipcode.medu.ir

  • کلیه دانش آموزانی که سوابق تحصیلی ایشان در سامانه موجود است باید تا قبل از دهم بهمن ماه نسبت به تأیید و دریافت کد سوابق تحصیلی خود اقدام نمایند. شایان ذکر است پس از موعد مذکور تمامی سوابق موجود به سامانه سنجش آموزش کشور منتقل خواهد گردید.
  • کد سوابق تحصیلی و ریز نمرات دانش آموزان دوره نظام جدید آموزشی و همچنین نظام قدیم تا دهم بهمن ماه 97 قابل مشاهده و ویرایش خواهد بود.
  • ریز نمرات و سوابق تحصیلی دانش آموزانی که فی الحال مشغول به تحصیل می باشند از تیر ماه در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی قابل مشاهده خواهد بود.
  • متقاضیان محترم حتما توجه داشته باشید سوابق تحصیلی و نمرات شما مطابق نمرات مندرج در کارنامه مقطع مورد نظر باشد و در صورت عدم تطابق باید حتما جهت پیگیری و اصلاح اقدام نمایید. شایان ذکر است در صورتی که در موعد مقرر نسبت به اصلاح نمرات اقدام ننمایید سامانه dipcode.medu.ir هیچ مسئولیتی در قبال اعمال همان نمرات در سوابق تحصیلی شما نخواهد داشت.
  • کاربران گرامی در صورت وجود هر گونه مغایرت در نمرات شما و نمرات مندرج در سامانه و یا هر گونه ابهام و سوال از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با شماره های  9099072952(تماس از سراسر کشور) – 9099072952 (تماس فقط از استان تهران) مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

نکته مهم : دانش آموزان محترم دقت کنید اگر در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی در حال تحصیل می باشید با نظر به اینکه هنوز مدرک تحصیلی برایتان صادر نشده پس هنوز کد سوابق تحصیلی شما در سامانه dipcode.medu.ir ثبت نشده.

سوالات پرتکرار در سامانه dipcode.medu.ir 

بنده سال گذشته در کنکور پذیرفته نشده ام کد مربوط به نظام وظیفه من در سامانه dipcode.medu.ir  چه عددی است؟

در صورتی که شما خرداد ماه مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اید کد مربوط به شما 6 می باشد.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی مربوط به اتباع خارجی را چگونه می توان دریافت نمود؟

به دو صورت می توانید در سامانه دیپ کد و یا مدرسه محل تحصیل خود دریافت نمایید.

آیا کد سوابق تحصیلی دیپلم برای رشته های دانشگاه آزاد لازم است؟

با توجه به اینکه ثبت نام دانشگاه های سراسری و آزاد در سال های اخیر ادغام شده است بله مورد نیاز می باشد.

در صورتی که اطلاعات خود را در سامانه 98 dipcode.medu.ir اشتباه وارد نماییم آیا زمان ویرایش وجود دارد؟

در سایت دریافت کد سوابق تحصیلی بسیاری از اطلاعات داوطلبان ارسال شده است و امکان اشتباه به حداقل رسیده است. در این مورد می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با نحوه ورود به سامانه سامانه w3snoop.com ، سامانه http dipcode.medu.ir 98 ، نحوه دریافت کد سوابق پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم و نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم برای داوطلبان نظام جدید مطالب را ارائه نماییم. هرگونه سوال را می توانید با شماره های پشتیبانی مطرح نمایید.

 

 

اگر در جستجوی اطلاع از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم هستید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از طریق چه سایتی انجام می شود؟ 

برای دریافت مد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی باید به سایت dipcode.medu.ir مراجعه نمایید.

آیا دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نیاز به تهیه مدارکی دارد؟ 

بله. از جمله این مدارک می توان شناسنامه و کد منطقه شهرداری محل تحصیل دانش آموز اشاره کرد.

آیا همه دانش آموزان مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم هستند؟

خیر. شماری از افراد از جمله فارغ التحصیلان قبل از 84 و فارغ التحصیلان رشته های کارودانش و فنی حرفه ای از دریافت این کد مستثنی هستند.

کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی مربوط به هنرستان از سامانه دیپکد قابل دسترسی است؟

خیر تنها افرادی که مدرک خود را از سال 1384 به بعد گرفته باشند به این کد نیاز دارند که با مراجعه به سایت این کد را دریافت کنند.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور