تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

انواع معافیت های سربازی – جدیدترین شرایط معافیت های سربازی

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952
انواع معافیت های سربازی نظام وظیفه

انواع معافیت های سربازی نظام وظیفه

 

اخذ انواع معافیت های سربازی خدمت نظام وظیفه از طریق جدید ترین قوانین سربازی 98 با ساده ترین راه

ارائه روش های معافیت جدید – مراحل اخذ معافیت های سربازی از طریق پزشکی – کفالت – تک فرزندی و دیگر روش ها

اطلاع از جدیدترین قوانین اخذ انواع معافیت های سربازی – اطلاع از شرایط معافیت – خرید خدمت – کسری خدمت و اخد امریه ارگان های مختلف

آیا قصد اخذ معافیت سربازی دارید و نمی دانید از چه مرحله ای باید شروع کنید؟

آیا از شرایط اخذ معافیت های سربازی مطلع هستید؟

 

انواع معافیت های سربازی طبق قانون هر سال از سمت نظام وظیفه ممکن است کمی تغییر کند ولی قالب آن به یک شکل می باشد مشمولان گرامی می توانند جهت اطلاع از انواع معافیت های سربازی – شرایط و قوانین مربوطه با سیستم مشاوره تخصصی نظام وظیفه مرکز ایران تحصیل تماس بگیرند تا راهنمایی و مشاوره لازم را در زمینه نظام وظیفه دریافت نمایند.

 

جهت اخذ انواع معافیت های سربازی – اطلاع از جدیدترین شرایط خدمت سربازی و چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

انواع معافیت های سربازی نظام وظیفه

معافیت های سربازی به چند مدل تقسیم بندی می شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

مهم ترین نوع معافیت ،‌ معافیت کفالت سربازی می باشد که هم از طریق معافیت کفالت مادر و هم از طریق معافیت کفالت پدر و … امکان پذیر خواهد بود

از انواع معافیت های سربازی می خواهیم معافیت کفالت مادر را اندکی شرح دهیم:

مراحل اخذ معافیت کفالت مادر مطلقه شرایط خاصی دارد و جزء انواع معافیت های سربازی  می باشد که هر فرد مشمولی که می خواهد از این شرایط استفاده کند باید آن را بداند و طبق آن مدارکش را تکمیل کرده و مرحله به مرحله کارش را پیش ببرد.

هر فردی که بخواهد معافیت کفالت مادر خود را بگیرد باید دو شرط اصلی را رعایت کند . اول آن که مادرش فاقد همسر باشد. یعنی یا پدرش فوت کرده باشد و یا مادر از همسرش جدا شده باشد . یعنی سرپرستی نداشته باشد.

شرط دوم این است که متقاضی به سن 18 سالگی رسیده باشد.

مراحل اخذ معافیت کفالت مادر با توجه به پرسش های شما و پاسخ های مشاوران ایران تحصیل می توان به راحتی طی شود و شما معافیت کفالت خود را دریافت کنید.

 

جهت اطلاع از شرایط امریه سربازی – استخدام در ارگان های نظامی و پذیرش سپاه کلیک کنید

 

معافیت فرزندان ایثارگر ، یکی از انواع معافیت های سربازی :

در این قانون آمده است که آن دسته از فرزندان ایثارگری که این طرح شامل حالشان بشود به ازای یک ماه حضور در جبهه و یا به هر میزان درصد جانبازی و یا هر ماه اسارت، یک ماه از خدمت سربازی او کسر خواهد شد. چنانچه فردی میزان امتیازاتش به 24 برسد و نام او جزء 20 هزار نفر اول باشد می تواند کارت معافیت را دریافت نماید ولی اگر به هر دلیلی طی مدت پنج سال مطرح شده به خدمت سربازی فراخوانده بشود بایستی برای طی نمودن دوره رزم مقدماتی یا همان دوره آموزشی خود را معرفی نماید.

اولویت استفاده از طرح معافیت فرزندان ایثارگر با آن افرادی می باشد که در حال حاضر مشغول گذراندن خدمت سربازی هستند.همچنین در جایگاه بعدی افرادی که برگ اعزام به خدمت را پرکرده اند از اولویت بعدی می باشند و به محض اعلام امتیازات و اولویت بندی این افراد می توانند برای گرفتن کسری خدمت نظام وظیفه یا معافیت اقدام نمایند.

 

جهت مشاوره و راهنمایی برای اقدام جهت خرید خدمت سربازی کلیک کنید

 

معافیت سه برادری دیگر نوع معافیت سربازی

معافیت سه برادری نظام وظیفه یکی دیگر از راه های گرفتن معافیت نظام وظیفه می باشد. و افرادی که دارای این شرایط هستند می توانند از خدمت سربازی معاف گردند.

معافیت سه برادری یکی از انواع معافیت های سربازی است و  یعنی یکی از فرزندان خانواده ای که سه برادر آن ها خدمت سربازی را انجام داده اند می تواند معاف شود و کارت معافیت دریافت نماید.

گفته می شود معافیت سه برادری از پایان سال 91 ملغی شده و تاکنون به هیچ فردی معافیت سه برادری داده نمی شود اما با این حال امید است این قانون تغییراتی کند و مشاوران تخصصی ایران تحصیل می توانند پاسخ مناسبی به مشمولین و متقاضیان بدهند.

اگر فرزندان زیر نظر نیروهای مسلح مشغول به کار و خدمت باشد و به عنوان یکی از کارکنان پایور بتوان آن را معرفی کرد و از زمان رسمی شدنش 2 سال گذشته باشد و  هنوز هم جزء کارکنان نیروهای مسلح مشغول به فعالیت و مشغول به خدمت باشد.

 

جهت استخدام در ناجا از طریق ثبت نام دانشگاه افسری نیروی انتظامی روی لینک کلیک کنید

 

معافیت پزشکی از پر متقاضی ترین انواع معافیت های سربازی

معافیت پزشکی سربازی یکی از انواع معافیت های سربازی نظام وظیفه است و از جمله مواردی است که هر فرد مشمول یا سربازی که مشغول خدمت سربازی است می تواند به وسیله آن از خدمت سربازی معاف گردد. حال این معافیت طبق آیین نامه نظام وظیفه می تواند دائمی باشد یا موقت . در برخی موارد نیز معافیت پزشکی منجر به معاف شدن فرد از دوره آموزش رزم مقدماتی می گردد که خود تابع قوانینی می باشد.

هرکس که بخواهد حتی معافیت پزشکی دریافت کند باید به سن مشمولیت یعنی سن 18 سال تمام رسیده باشد تا در لیست مشمولین قرار بگیرد و بتواند برای معافیت پزشکی اقدام کند. به همین دلیل است که در برخی مواقع فرد نمی تواند معافیت پزشکی خود را دریافت کند زیرا شاید در یک سال شرایطی که داشته است در آیین نامه معافیت پزشکی قرار داشته و در سالی که به سن مشمولیت قرار گرفته این قانون حذف گردیده است. به همین دلیل جوانان همیشه نگران این هستند که نتوانند معافیت پزشکی خود را بگیرند که خود از پرطرفدارترین انواع معافیت های سربازی می باشد

انواع دیگری از بیماری هایی هستند که فرد می تواند به وسیله آن معافیت پزشکی را دریافت کند می توان به بیماری های داخلی مغز و اعصاب ،‌ بیماری های خونی ،‌ بیماری های بافت های پوست ،‌ بیماری های قلبی ، ‌اعصای و روان ، بیماری ریه و قفسه صدری ، بیماری عفونی ،‌ گوش و حلق و بینی ،‌ بیماری دستگاه تناسلی و ‌ ادرادی ،‌ عوارض بینایی و چشم که این افراد معافیت پزشکی چشم را می توانند بگیرند ،‌ بیماری های غدد و داخلی و بیماری دستگاه گوارش را اشاره کرد.

 

جهت کسب اطلاع از انواع معافیت های سربازی و  چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099072952 ( استان تهران) و یا 9099072952 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

 

انواع معافیت های سربازی

انواع معافیت های سربازی

 

مطالب مرتبط :

انواع معافیت های سربازی نظام وظیفه

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت

تاثیر معافیت پزشکی در استخدام

چگونه معافیت تحصیلی بگیریم؟

معافیت فرزندان ایثارگر

امریه سربازی

معافیت پزشکی سربازی

انواع معافیت های سربازی

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مهدی
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۸

  با سلام .
  خواستم بپرسم با این شرایط اگر بنده اسفند 1400 به خدمت اعزام بشم آیا کسر خدمت به من تعلق میگیره یا نه ؟

 2. محمد زارعی
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

  باسلام پدرمن 24ماه جبهه سربازی دارد وکارت ایثارگری 24ماه جبهه راهم دارد ومن خودم الان 4ماه مشغول به خدمت وظیفه میباشم خواستم ببینم چقدرکسری خدمت برای من منظور میشود وآیامعافیت شامل من نیز میشود

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۸

   سلام 10 ماه کسری از خدمت شامل حالتون می شه

 3. AYOB
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

  با سلام
  پدرم 24 ماه در جبهه حضور داشته و ایثارگریش مورد تأیید ارتش هست و کارت ایثار ارتش دارد.خواستم بدونم میشه تو سامانه سجایا بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبتنام کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقتتون بخیر.
   برای اخذ معافیت میتونید اقدام کنید.

 4. moshaverarshad
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱

  کسری خدمت سربازی بایدچه جوری پلیس +10اقدام کنه

 5. moshaverarshad
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

  مشمول غایب بایدچکارکنه

 6. مرضیه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

  با سلام پدر من از کسری خدمت برای داداشم استفاده کردن و داداشم کلا معاف شده و از سال ۶۵برج ۷ تا سال ۶۷برج ۱۰ تو نقده منطقه جنگی سربازی خدمت کردند الان میخام ببینم ایثارگری بهشون تعلق میگیره

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام اگر از همه ایثارگری شون برای برادرتون استفاده کردن شما دیگه نمیتونید برای کسری خدمت اقدام کنید

 7. ابوالفضل
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام خسته نباشیدپدرمن۲۵ماه خدمت کرده سردشت و۱۰درصدجانبازی داره برادرم معاف شده خواستم بدونم به منم کسری خدمت میدن

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۹

   سلام ممنون ظرفیت پذیریش هر کدوم از مدارس موقع ثبت نام در سایت مشخص

ایران تحصیل
تماس با مشاور