تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی مشخص شده است. از آنجایی که شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی متفاوت است ، لازم است دانشجویانی که تصمیم به این کار دارند از شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی اطلاعات لازم را کسب نمایند. ما در این مطلب سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما در رابطه با شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی پاسخ دهیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط انصراف برای دانشجویان ارشد و دکتری از دانشگاه و سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی جهت ادامه تحصیل حتما از مشاوران کمک بگیرید.

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی بستگی به تصمیم شما برای ادامه تحصیل و یا سربازی دارد. به طور مثال برخی از دانشجویان انصرافی ، پس از ترک تحصیل قصد دارند دوباره در رشته ای دیگر مشغول به تحصیل شوند ؛ هم چنین برخی تصمیم به خرید سربازی می گیرند و برخی نیز قصد دارند پس از انصراف تحصیلی ، به خدمت اعزام شوند. براین اساس ما قصد داریم به تمامی سوالات شما در رابطه با انصراف از دانشگاه و سربازی پاسخ دهیم.

 

 

جزییات شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی برای ادامه تحصیل

افرادی که با هدف تحصیل در رشته و دانشگاهی دیگر انصراف می دهند ، برای ادامه تحصیل لازم است واجد یک سری شرایط باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 اگر دانشجوی انصرافی قصد ادامه تحصیل دارد ، نباید از تاریخ انصراف وی بیشتر از یک سال گذشته باشد. به عبارتی مهلت معرفی نظام وظیفه بعد از انصراف ، یک سال است. پس اگر انصراف دادید حتما قبل از گذشت یک سال کامل دوباره برای شرکت در کنکور و یا ورود به دانشگاه به صورت بدون کنکور ، اقدام نمایید.

فرد انصرافی باید حتما در مدت سنوات ارفاقی انصراف خود را اعلام کرده باشد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در حین سربازی کلیک کنید.

 

 

اگر فرد انصراف خود را قبل از تمام شدن سنوات تحصیلی اعلام کرده باشد ، می تواند دوباره به ادامه تحصیل بپردازد.

توجه : برای  افرادی که انصراف می دهند ، دریافت مدرک معادل  در مقاطع پایین تر ممنوع است.

توجه : دانشجویان تنها یک بار می توانند در طول مدت تحصیل خود انصراف دهند ، با این که قانونی در رابطه با نقض این موضوع صادر شده است ؛ اما هنوز ترتیباتی برای اجرای آن در نظر گرفته نشده و ما در ادامه شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

شرایط دانشجویان انصرافی برای اعزام به خدمت

افرادی که پس از انصراف هیچ برنامه در جهت ادامه تحصیل خود ندارند ، لازم است ظرف حداکثر یک سال خود را دوباره به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند.  علاوه بر این مراکز تحصیلی نیز نام این افراد را به سازمان های نظام وظیفه معرفی خواهد کرد.

 

 

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

معافیت تحصیلی برای افرادی است که در حال تحصیل هستند . پس این موضوع کاملاً مشخص است که دانشجویان انصرافی از هیچگونه معافیتی برخوردار نخواهند شد. همانطور که در شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی اشاره کردیم ، این افراد اگر قصد استفاده از معافیت تحصیلی را دارند باید ظرف مدت زمان کمتر از یک سال دوباره برای شرکت در کنکور و یا ورود به دانشگاه ها اقدام نمایند.

 

 

آیا تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی وجود دارد؟

اگر فردی در سنوات مجاز برای انصراف از دانشگاه و سربازی اقدام کرده باشد ، می تواند از تمید معافیت دانشجویان انصرافی استفاده نماید. فراموش نکنید که شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی به گونه ای است که خود به خود هیچگونه تمدید معافیتی برای آن ها صادر نخواهد شد. تنها راه تمدید ، معافیت تحصیلی ورود به دانشگاه و شروع دوباره تحصیل است.

 

 

قوانین معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و شرایط استفاده از معافیت ها برای این افراد شامل قوانین معافیت تحصیلی می شود که برای دیگران نیز صادر شده است. در ادامه این قوانین را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی

 

 

شرایط دریافت معافیت های تحصیلی دانشجویی

افراد پس از اتمام دوره متوسطه ، لازم است برای ادامه تحصیل خود اقدام نمایند. پس از پایان دوره متوسطه ، تمامی مشمولان تا 20 سالگی زمان دارند که در کنکور پذیرفته شوند.

افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند ، لازم است از سنوات مجاز برای دوره متوسطه اطلاعات لازم را کسب نمایند. اگر بعد از تمام شدن مدت زمان سنوات مجاز فرد در دانشگاه قبول نشد ، به خدمت اعزام شده و پس از قبولی می تواند ترخیص از خدمت را دریافت نماید.

 

 

برای کسب هر گونه اطلاعات دررابطه با امریه سربازی کلیک کنید.

 

 

با انصراف از دانشگاه و سربازی اگر فرد قصد استفاده از معافیت تحصیلی را دارد ، نباید حتی یک روز غیبت برای وی ثبت شده باشد. در غیر این صورت اجازه استفاده هیچ گونه معافیتی تحصیلی را نخواهد داشت. شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی نیز به همین شکل است.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ازدواج حین خدمت سربازی کلیک کنید.

 

 

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و افرادی که از دانشگاه اخراج شده و یا فارغ التحصیل شده اند ، یکسان است پس انصراف از دانشگاه و سربازی ، شرایط خاصی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

 

 

 

شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی

 

 

تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی و دیگر دانشجویان

حتما تا این قسمت متوجه شده اید که انصراف از دانشگاه و سربازی هیچ شرایط خاصی را برای استفاده از معافیت تحصیلی و همچنین تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان ایجاد نخواهد کرد. شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی مانند دیگر دانشجویان است و به همین دلیل ما در ادامه سنوات مجاز تحصیلی را برای دانشجویان انصرافی و دیگر دانشجویان آورده ایم.

افرادی که در سنوات مجاز ادامه تحصیل دهند ، از تمدید معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مجازات غیبت سربازی کلیک کنید.

 

 

مقطع تحصیلی سنوات مجاز
دکترای پزشکی 8 سال
کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال
دکترای تخصصی 6 سال
کارشناسی ناپیوسته 3 سال
کارشناسی 5 سال
کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال
کاردانی 2.5 سال

شرایط دانشجویانی که دوبار از تحصیل انصراف می دهند برای نظام وظیفه چگونه است؟

مشمولان آقا می توانند دوبار از تحصیل انصراف دهند ؛ اما تنها یک بار حق ادامه تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی را خواهند داشت. البته اگرچه پس از شکایت برخی دانشجویان مبنی بر غیر منطقی بودن این قانون ، بخش نامه استفاده از معافیت تحصیلی برای هر مقطع یک بار ، نقض شد ؛ اما ظاهراً هنوز به صورت کامل اجرا نشده و شرایط قبل برقرار است.

 

 

اگر در رابطه با بومی سازی سربازی اطلاعاتی ندارید کلیک کنید.

 

 

پس اگز قصد ادامه تحصیل دارید ، بهتر است دوبار از یک مقطع انصراف ندهید و یا پس از انصراف خدمت خود را تمام کرده و پس از دریافت کارت پایان خدمت برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود اقدام نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

انصراف از دانشگاه و سربازی موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. از آنجایی که بسیاری از دانشجویان ممکن است در طول تحصیل تصمیم به انصراف بگیرند ، به همین دلیل ما در این مطلب سعی کردیم به تمامی سوالات این افراد در خصوص ، شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی داشتید ، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط انصراف برای دانشجویان کارشناسی از دانشگاه و سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه نشا معافیت تحصیلی

قانون جدید معافیت تحصیلی

معافیت تحصیلی دانشجویان

تحصیل مجدد مشمولین در یک مقطع

مهلت معرفی نظام وظیفه 

انصراف از دانشگاه و سربازی

4.5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

آیا شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی برای تمام دانشجویان یکسان است؟

بله این شرایط برای تمامی دانشجویان یکسان است.

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی چه تفاوتی با دانشجویان دیگر دارد؟

تفاوت خاصی ندارد ؛اما یک سری قوانین خاص دارد که در متن آمده است.

شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی در حال حاضر وجود دارد یا خیر؟

این شرایط هنوز وضعیت مشخصی ندارد ؛ زیرا بخش نامه تصویب شده اما اجرا نمی شود.

برای اطلاع از شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی چه راهی وجود دارد؟

می توانید در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. آرین
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام من ورودی سال ۱۴۰۰ رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم و میخوام برای کنکور ۱۴۰۲ بخونم و کنکور تجربی بدم میخواستم بدونم زمان ثبت نام کنکور که باید از این رشته انصراف بدم و بعدش اگر قبول بشم در رشته ی مورد نظرم بهم معافیت تحصیلی میدن تا درسم رو تموم کنم یا اینکه وسط تحصیلم باید برم سربازی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام بخاطر مشکل نظام وظیفه دانشجویان آقا فقط یکبار فرصت انصراف از تحصیل را دارند

 2. Erfan
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام خسته نباشید
  من الان دانشجوی ارشد دانشگاه ازاد هستم میخواستم انصراف بدم به سربازی برم!میشه بعد از سربازی برگردم و ادامه بدم تحصیلمو تو همون دانشگاه!؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام خیر امکان ادامه تحصیل در رشته انصرافی وجود ندارد.

 3. حسین
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

  با سلام و خسته نباشید من سال ۹۹ دیپلم گرفتم و یک سال پشت کنکور موندم و سال ۱۴۰۰ فرهنگیان قبول شدم الان هم ترم دوم هستم یک سوال دارم اگه بخوام انصراف بدم میتونم یک رشته بی ازمون ثبت نام کنم مشکلی در رابطه با نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

   اگر انصراف بار اول باشد مشکلی ندارد بریا راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 4. امیرحسین رحیمی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

  سلام
  من دانشجوی روزانه کارشناسی رشته مهندسی برق ورودی سال ۹۷ بودم .سال ۱۴۰۰ از دانشگاه انصراف دادم و مدرک معادل کاردانی گرفتم یعنی ۶ ترم گذشته بود.تاریخ انصرافم ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ هست خواستم بدونم آیا تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ وقت دارم خودمو معرفی کنم یا الان غیبت خوردم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام تا یکسال بعد از انصراف از دانشگاه معافیت تحصیلی به شما تعلق میگیرد .

 5. امیر
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام وقت بخیر ببخشید یه سوال داشتم. من سال ۹۹ کنکور دادم ولی قبول نشدم. سال ۱۴۰۰ هم کنکور دادم و در دانشگاه پیام نور قبول شدم و ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم ؛ اگر من امسال کنکور بدهم و قبول نشوم . میتوانم به سربازی برم و بعد از سربازی دوباره در کنکور شرکت کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   بعد از اینکه سربازی تموم شد میتوانید در کنکور ثبت نام کنید

 6. محمد مهدی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی سال ۹۹ هستم دانشگاه پیام نور رشته شیمی کاربردی و تا 31/6/1404 معافیت تحصیلی دارم ۲ ترم اول رو مرخصی گرفتم ترم ۳ رو با ۱۵ واحد پاس کردم و ترم ۴ رو احتمالا مشروط میشم میخواستم بدونم میتونم توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و اگه میشه بگید چجوری شرکت کنم ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

   اگر بار اولتون باشد که مشروط میشوید و انصراف نداشته باشید میتوانید دوباره در کنکور ثبت نام کنید

 7. محمد مهدی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی سال ۹۹ هستم و تا 31/6/1404 معافیت تحصیلی دارم ۲ ترم اول رو مرخصی گرفتم ترم ۳ رو با ۱۵ واحد پاس کردم و ترم ۴ رو احتمالا مشروط میشم میخواستم بدونم میتونم توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و اگه میشه بگید چجوری شرکت کنم ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   اگر یک بار مشروط شئه باشید میتوانید دوباره در کنکور ثبت نام کنید به شرط اینکه انصراف نداده باشید

 8. پرهام
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان دانشجوی شبانه رشته مهندسی شیلات هستم چون کار میکنم الا تقریبا ۶۰ واحد پاس کردم
  ورودی ۹۷_۹۸ هم بودم میخواستم بدونم الان من میتونم تغییر رشته بدم و برم دانشگاه ازاد ایا نظام وظیفه اجازه میده؟ تا ب حال هم انصراف ندادم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

   سلام . نظام وظیفه سنوات تحصیلی مجدد برای شما صادر نمیکند و باید برای گرفتن مجوز حضورا مراجعه کنید به نظام وظیفه

   • پرهام
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

    ممنون اگه برم ینی مجوز میدن برای تحصیل تو رشته دیگه؟

    • heydari
     ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

     سلام وقت بخیر
     شرایط شما باید توسط مشاورین ما بررسی بشه

  • محمد مهدی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی سال ۹۹ هستم و سال ۹۹ ۲ ترم مرخصی گرفتم سال تحصیلی امسال ترم اول رو پاس کردم با ۱۵ واحد و ترم ۲ احتمالا مشروط میشم میخواستم بدونم ایا میتونم توی کنکور 1402 شرکت کنم و چگونه میتونم؟ در ضمن من تا 31/61404 معافیت تحصیلی دارم ممنون

   • کارشناس ارشد
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

    اگر یکبار مشروط شده باشید و انصراف بار اول شما باشد میتواندی دوباره کنکور دهید

 9. پرهام همتی
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان دانشجوی شبانه رشته مهندسی شیلات هستم چون کار میکنم الا تقریبا ۶۰ واحد پاس کردم
  ورودی ۹۷_۹۸ هم بودم میخواستم بدونم الان من میتونم تغییر رشته بدم و برم دانشگاه ازاد ایا نظام وظیفه اجازه میده؟ تا ب حال هم انصراف ندادم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقت بخیر . با توجه به اینکه نظام وظیفه برای شما معافیت تحصیلی مجدد صادر نمیکند باید حضورا به نظام وظیفه مراجعه کنید

 10. امیر
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۹

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی رشته برق ترم 2 هستم میخواستم از دانشگاه انصراف بدم کنکور سال بعد ثبت نام کنم تا 25 مهر 1401 هم معافیت تحصیلی دارم تو این مدت که کنکور میدم برام غیبت حساب میشه؟ میتونم با قبولی در کنکور دوباره معافیت تحصیلی بگیرم؟ ….

  سپاس.

  • mohammadi
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه برای آقایان در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.بعد از انصراف مدت زمان یکسال فرصت دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 11. فرهاد
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام بنده از سال ۹۷ کارشناسی پیوسته پیام نورم
  تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ معافیت دارم بنا به دلایلی مجبور بودم کار کنم
  واحدی پاس نکردم ولی همه هزینه ها رو پرداخت کردم وتاحالا انصراف ندادم
  میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ ترم چند باید انصراف بدم ؟مهر سال ۱۴۰۱ وارد ترم ۹ میشم .ممنون از راهنماییتون لطفا جواب من را هم بدهید

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت بخیر . با توجه به اینکه سنوات تحصیلی شما رو به اتمام است نظام وظیفه مجوز تحصیل مجدد به شما نمیدهد

   • فرهاد
    ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

    من هنوز در سنوات اولیه هستم ۵سال معافیت تحصیلی دارم وارد ارفاقی نشدم مگه بعد از انصراف یکسال فرصت معرفی یا ثبت معافیت جدید نمیدن؟ تاحالام انصراف ندادم من اخه

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

     بله

 12. فرهاد
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام و عرض ادب بنده از سال ۹۷ کارشناسی پیوسته پیام نورم
  تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ معافیت دارم بنا به دلایلی مجبور بودم کار کنم
  واحدی پاس نکردم ولی همه هزینه ها رو پرداخت کردم
  تاحالا هم انصراف ندادم میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ ترم چند باید انصراف بدم ؟مهر سال ۱۴۰۱ وارد ترم ۹ میشم .ممنون از راهنماییتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری دانشجویان دوره های روزانه موظف به انصراف از دانشگاه خود هستند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 13. Hasan
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام من در حال حاضر دانشجوی پیام نور هستم و حدود سی واحد از درسا رو پاس کردم . من الان می‌خوام از دانشگاه انصراف بدم و چون چشمام ضعیفه معافیت پزشکی بگیرم . همون طوری که میدونین قوانین معافیت چشم برای مدرک کارشناسی و دیپلم فرق داره میخواستم بدونم اگه انصراف بدم همون قوانین دیپلم برای من صدق می‌کنه یا نه فرق میکنه.

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام
   در صورتی که انصراف بدین از مقطع کارشناسی
   میتونید با مدرک دیپلم برای گرفتن معافیت اقدام کنید

 14. مبین
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۱

  سلام روز بخیر.
  من بعداز یه سال پشت کنکور کارشناسی موندن، سال ۹۶ وارد دانشگاه شدم و ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل شدم. واسه کنکور ارشد ۱۴۰۱ ثبت نام کردم منتها بخاطر مشکلاتی که داشتم نتونستم درست و حسابی بخونم. حالا سوالی که دارم اینه که اگه من دو هفته دیگه کنکور ارشدم رو بدم و دانشگاه دلخواهم رو نیارم، آیا اجازه دارم بعد از ورود به یه دانشگاه دیگه از اونجا انصراف بدم و مجددا واسه کنکور ارشد ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۳ اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام شما طبق قانون سربازی و نظام وظیفه در هر مقطع حق یکبار تحصیل و یکبار انصراف را دارید.

   • مبین
    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

    ممنون.
    یه سوال دیگه: من اگه با کنکور ارشد ۱۴۰۱ برم دانشگاه دولتی، اجازه دارم واسه کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و برم یه دانشگاه دولتی دیگه یا یه سال از شرکت مجدد در کنکور محرومم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

     سلام وقت بخیر
     برای بررسی دقیق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی حتما با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 15. علی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

  سلام، خسته نباشید، من متولد ۸۱/۰۶/۲۹ هستم و خرداد سال ۹۹ دیپلم گرفتم و یک سال هم پشت کنکور موندم و مهر ۱۴۰۰ دانشگاه پیام نور کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم، میخواستم بدونم میشه در کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنم و دانشگاه که قبول شدم از پیام نور انصراف بدم؟ برای سربازی به مشکل نمیخورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام
   اگر کمتر از نصف ترم های خود را گذرانده باشین بله
   اگر بیشتر از نصف ترم های خود را گذرانده اید صرفا با مجوز نظام وظیفه میتوانید اینکار را انجام دهید

 16. علی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۳

  سلام، خسته نباشید، من متولد ۸۱/۰۶/۲۹ هستم و خرداد سال ۹۹ دیپلم گرفتم و یک سال هم پشت کنکور موندم و مهر ۱۴۰۰ دانشگاه پیام نور، کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم، میخواستم بدونم میتونم برای سال ۱۴۰۲ در کنکور سراسری شرکت کنم و اگر قبول شدم از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و در دانشگاه دیگه ای تحصیل کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

   اگر انصراف بار اولتون باشه میتوانید یک بار دیگر دانشجو در رشته دیگر شوید

 17. Amir
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام خسته نباشید میخاستم بدونم من ورودی ۹۸ ام دانشگاه دولتی معافیت تحصلیمم تا پایان شهریور امساله الان من انصراف بخام بدم دیگ معافیت تحصیلی شهریور باطل میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام بله دوبارانصراف مستقیماسرباز ی

 18. شاهین
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

  درود بر کارشناسان زحمت کش و مهربان ایران تحصیل .من ترم 4 دانشگاه دولتی هستم قصد انصراف دارم میخوام بپرسم بعد از انصراف از دانشگاه میتونم دیپلمم رو بگیرم و چقدر بعد از انصراف معافیت شاملم میشه و وقت دارم دفترچه خدمت پست کنم.در صورت انصراف امکان اقدام برای معافیت پزشکی دارم و به عنوان دیپلمه به حساب میم یا نه. پیشاپیش سپاس از شما و وقتتان

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه مشمول پرداخت جریمه انصراف می شوید.در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارید.بعد از تاریخ انصراف به مدت یکسال فرصت دارید که شرایط خود را تعیین کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر بامشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 19. Arad
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۶

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد روزانه ورودی ۹۸ هستم. الان فقط پایان نامم مونده و میخوام از دانشگاه انصراف بدم. دوترم هست که انتخاب واحد نکردم و یه جایی خوندم که به معنای انصراف از تحصیل هست. الان میخوام برم سربازی آیا اول باید برم دانشگاه انصراف بدم یا اینکه بدون مراجعه به دانشگاه میتونم دفترچه خدمت پست کنم؟ آیا راهی هست که برای انصراف از تحصیل و رفتن به سربازی به دانشگاه پول پرداخت نکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام . در ابتدا باید از دانشگاه انصراف دهید و بعد از انصراف دفترچه اعزام به خدمت را پست کنید

 20. محمدرضا نصرتی
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام، من در یک رشته ای تحصیل میکردم تغییر رشته دادم می خواستم بدونم امکانش هست بدون انصراف دفترچه خدمت رو پست کنم؟
  و سوال دوم اینکه آیا امکانش هست انصراف بدم و مجددا رشتمو عوضکنم؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت به خیر
   امکان گذراندن سربازی و تحصیل همزمان وجود ندارد.در صورت نداشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت به طور کلی یکبار حق انصراف دارید.و برای هر مقطع تحصیلی یکبار معافیت صادر می شود.
   انصراف دارید.

 21. علی
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام من تاریخ اعزامم ۱۴۰۱/۶/۱هست میخوام برم دانشگاه ازاد ثبت نام کنم امکان داره بتونم ثبت نام کنم معافیت تحصیلی بگیرم دیملم دارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام در دانشگاه میتوانید تاریخ اعزام را به تعویق انداخته و یا بعد از قبولی در دانشگاه ایست خدمت بزنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 22. Pouria
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۸

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید یه سوال دارم
  بنده دانشجوی ترم اخر مقطع کارشناسی‌ارشد هستم و تنها واحد پایان نامه بنده مانده است وتا شهریور ماه1402معافیت تحصیلی دارم
  میخواست بپرسم ایا امکانش الان انصراف بدم و برای کنکور سراسری سال بعد در رشته ای دیگه اقدام کنم و در صورت پذیرش در دانشگاه آیا به بنده معافیت تحصیلی مجددا برای تحصیل مثلا در رشته های علوم پزشکی تعلق میگیرد یا خیر؟
  ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   با سلام.شما امکان برگشت به عقب را ندارید و در صورت قبولی در مقطع ارشد و اگر قبلا انصراف نداده باشید(در هر مقطعی)امکان پذیر است.

 23. رضا
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام من دانشجوی پسر ترم 5کارشناسی پیوسته آموزش زبان دانشگاه آزاد هستم .1399/8/18 معافیت تحصیلی گرفتم میخواستم. بپرسم می تونم برای کنکور 1401 یا 1402 یا 1403شرکت کنم ؟؟؟ منظورم اینکه من تا 1404 معافیت کارشناسی پیوسته دارم میتونم کنکورای سال بعد هم شرکت کنم یا محدودیت زمانی داره؟
  و همینطور میخواستم بدونم که میتونم برای ترم جاری دانشگاه آزاد مرخصی بگیرم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام. محدودیتی وجود ندارد و این ترم میتوانید مرخصی بگیرید با حذف ترم انجام دهید.

 24. علیرضا
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۹

  سلام . بنده دانشجو ارشد هستم ..سنوات ارفاقی هم تموم شده فقط پایان نامه بوده میخواستم انصراف بدم برم خدمت باید جریمه به دانشگاه بدم و توی برگه سبز باید بنویسم دانشجو انصرافی ارشد یا همون مدرک لیسانس قبلی رو بنویسم اگر دانشجو انصرافی ارشد ثبت بشه موقع پست کردن دفترچه تو خدمت چه درجه ای بهم میدن همون درجه لیسانس میدن مشکلی از این بابت پیش نمیاد

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

   خیر.مشکلی وجود نخواهد داشت.

 25. شاهین
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام ، ممنون بابت مقاله خوبتون
  من متولد نیمه اول 1380 ام و خرداد 98 فارغ التحصیل دیپلم شدم ، یک سال پشت کنکور موندم و سال 99 وارد یه رشته شبانه توی دانشگاه سراسری شدم و تا الان 4 ترم خوندم ، ولی اصلا علاقه ای به رشتم ندارم ، می خواستم بدونم می تونم انصراف بدم و بدون کنکور شرکت کنم و مشکلی برای معافیت تحصیلی من پیش نمیاد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   با سلام.اگر تا به حال انصراف نداده باشید معافیت تحصیلی شما باطل و معافیت جدیدی صادر میشود.

  • عرفان
   ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۱

   سلام خسته نباشید. بنده ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ در ترم ده فارق التحصیل شدم. میخوام ببینم اگه دانشگاه غیر انتفاعی جایی ثبت نام کنم اولا میتونم برم؟ ینی ایست میخورم؟ بعد اینکه بعد ثبت نام انصراف بدم میتونم یک سال فرجرو بگیرم؟ در واقع میخوام یه سال مجدد عقب بندازم سربازیو که بتونم امریمو اوکی کنم

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

    سلام وقت به خیر
    نظام وظیفه برای هر مقطع یکبار معافیت تحصیلی را صادر می کند.برای مقطع بالاتر تا قبل از تاریخ پایان معافیت فرصت دارید.در کل سنوات تحصیلی هم یکبار حق انصراف دارید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 26. حسین
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

  سلام من رفتم خدمت 6ماه خدمت کردم بعد معافیت تحصیلی گرفتم وکارشناسی رو گرفتم بعد فوق لیسانس قبول شدم بعدمعافیت تحصیلی تمام شد ولی مدرک فوق رونتونستم بگیرم 97معافیت تمام شدونرفتم خدمت. 1401دفترچه خدمت پست کردم آیا دوباره آموزشی دارم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام
   بعله به احتمال زیاد دوباره دوره اموزشی دارید

 27. پدرام
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۷

  سلام من لیسانس فارغ التحصیل سال ۹۴ هستم، در مقطع ارشد کنکور ۹۵ شرکت کردم، و یکبار در مهلت سنوات مجاز انصراف دادم (سال۹۶) و تغییر رشته دادم، و سال ۹۷ وارد مقطع ارشد جدید شدم که نزدیک دفاع هستم، سال ۱۴۰۱ هم کنکور دکتری دادم، میخواستم‌ بدونم که آیا قانون‌ اجازه ی یکبار انصرافی در مقطع دکتری را به من میدهد؟! (راست است که میگن تا پایان مقطع ارشد میشود یکبار انصراف داد و در مقطع دکتری هم‌ میشود از حق انصرافی یکبار دیگر استفاده کرد؟)!

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

   خیر.انصراف تنها یکبار امکان پذیر است.

 28. مهردلد
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من ۹ شهریور ۱۴۰۰ از پیام نور انصراف دادم میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و برم دانشگاه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت بخیر
   بله مشکلی برای کنکور مجدد ندارید.

 29. حسن
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۶

  با سلام
  بنده دانشجوی ارشد ورودی 99هستم الان ترم 4ارشد هستم میخواستم انصراف بدم. بهترین زمان انصراف جهت شرکت مجدد در کنکور ‌1402چ موقع هست
  ممنون میشوم راهنمایی کنید

 30. امید
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  با سلام
  بنده دانشجوی ارشد ورودی 99هستم الان ترم 4هستم و میخواستم انصراف بدم و در کنکور ارشد 1402شرکت کنم
  خواهشمندم بنده را راهنمایی کنید
  بهترین زمان برای انصراف چه موقع می باشد تا دچار مشکل سربازی نشوم و بتوانم با قبولی در کنکور مجدد معافیت بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

   با سلام.اگر تا به حال انصراف نداده باشید میتوانید در شهریور ماه 1401 انصراف دهید و در کنکور سال 1402شرکت نمایید.

 31. مهرداد
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۹

  سلام من ۹ شهریور ۱۴۰۰ از پیام نور برای اولین بار انصراف دادم و برگه انصراف هم گرفتم الان میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ بعد با اینکه انصراف دادم ولی هنوز تو سایت پلیس بعلاوه ۱۰ زده معافیت تحصیلی تا ۱۴۰۴ این جریانش چیه ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه یکبار امکان پذیر است و بعد از تاریخ انصراف یک سال فرصت دارید که تکلیف خودتونو مشخص کنید برای ادامه تحصیل و یا رفتن به خدمت سربازی.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 32. mehran
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام وقتتون بخیر.
  من الان دانشجوی کارشناسی پیوسته ورودی مهر 96 هستم و در حال حاضر در ترم 10 مشغول به تحصیل هستم و تا الان فقط 83 واحد درسی پاس کردم و فکر میکنم کمیسیون موارد خاص دانشگاه دیگه به من دو ترم سنوات اضافه رو نده!!!
  سوالم اینه که اگه بعد از اتمام این ترم دانشگاه منو اخراج کنه و مدرک پایین تر یعنی فوق دیپلم رو به من بدن بازم یکسال مهلت دارم تا برای رفتن به سربازی اقدام کنم؟؟؟ من الان تا 1401/06/31 معافیت تحصیلی دارم. ممنون میشم اگه سریع تر پاسخ سوال منو بدید…

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف و یا اخراج از دانشگاه یکسال فرصت دارید تا شرایط خود را تعیین کنید.
   برای دریافت مشاوره میتوانید با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 33. محمد
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸

  سلام

  من مهر ماه ۱۴۰۰ دانشگاه (کارشناسی ناپیوسته) قبول شدمو ثبت نام کردم و به دلایلی آبان ماه ۱۴۰۰ انصراف دادم

  و با نامه انصرافی رفتم پلیس+۱۰ و دفترچه رو برای بهمن ۱۴۰۰ پست کردم

  روز اعزام رفتم محل اعزام که موقع حضور و غیاب اسم بنده در لیست نبوده، بعد از کلی پیگیری متوجه شدیم برای من تاریخ ۱۰/۲۹ / ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی ثبت کردند و سه روز قبل اعزام، اعزام من باطل شده

  الان من میخوام برج ۳ برم خدمت برای باطل کردن معافیت تحصیلی چیکار باید بکنم؟؟؟

  • جهان
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

   باید بری دانشگاه انصراف بدی بعدش هم به پلیس +۱۰ مراجعه کنی

 34. محمد
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام

  من مهر ماه ۱۴۰۰ دانشگاه (کارشناسی ناپیوسته) قبول شدمو ثبت نام کردم و به دلایلی آبان ماه ۱۴۰۰ انصراف دادم

  و با نامه انصرافی رفتم پلیس+۱۰ و دفترچه رو برای بهمن ۱۴۰۰ پست کردم

  روز اعزام رفتم محل اعزام که موقع حضور و غیاب اسم بنده در لیست نبوده، بعد از کلی پیگیری متوجه شدیم برای من تاریخ ۱۰/۲۹ / ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی ثبت کردند و سه روز قبل اعزام، اعزام من باطل شده

  الان من میخوام برج ۳ برم خدمت برای باطل کردن معافیت تحصیلی چیکار باید بکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   با سلام.دانشگاه باید انصراف قطعی شما را ثبت کند تا معافیت تحصیلی باطل شود.

   • مهراد
    ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۵

    باسلام.
    من دانشجوی کارشناسی پیوسته ورودی مهر 96 هستم و معافیت تحصیلی‌ام هم تا تاریخ 1401/06/31 اعتبار داره و در حال حاضر در ترم 10 هستم.خواستم بدونم که اگه دانشگاه بعد از اتمام این ترم منو اخراجم کنه بازم فورجه یکساله اعزام به خدمت دارم؟؟؟
    ضمنا تا الان فقط 83 واحد درسی تونستم پاس کنم و در هنگام اخراج می‌تونم مدرک فوق دیپلم رو بگیرم؟؟؟
    ممنون میشم اگه پاسخ سوال منو بدین🙏

    • کارشناس ارشد
     ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

     با سلام.در صورت احراز شرایط فارغ التحصیلی شما تا ترم دوازده توسط دانشگاه میتوانید یک سال دیگر معافیت برای تحصیل خود بگیرید.و امکان گرفتن فوق دیپلم با هماهنگی دانشگاه امکان پذیر است.

 35. امیر
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام من بهمن 99 در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نامه کردم متاسفانه ترم اول مشروط و ترم دوم هم دانشگاه مرخصی رد کرده و ترم بهمن 1400 هم دانشگاه وضعیت مرا نوشته غ=عدم مراجمه غیر فعال شده ایا اگر از دانشگاه انصراف بدم مهلت یکساله دارم تا در کنکور شرکت کنم بعد اگر دانشگاه مرا اخراج کنه مهلت یک ساله دارم تا بتونم خدمو معرفی کنم

  • جهان
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

   اگر انصراف بدی یک سال وقت داری ومیتونی کنکور شرکت کنی ولی اگر اخراج بشی یک سال وقت داری که خودتو معرفی کنی برای سربازی با این تفاوت که اخراجی ها حق شرکت در کنکور و تحصیل رو تا زمان تموم کردن خدمت ندارن

 36. Ali sulo
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام من متولد ۶ فروردین ۷۸ ام
  سال۹۷ رفتم دانشگاه
  و سال ۹۸ انصراف دادم
  دوباره مهر ۹۸ رفتم دانشگاه
  الان دانشگاهم داره تموم میشه
  میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم دوباره یا نه؟؟
  و اینکه من کارشناسی بودم و این رشته که دارم تموم میکنم کاردانیه مشکل که نداره مدرکم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام
   چون یک بار برای شما معافیت تحصیلی صادر شده امکان تحصیل مجدد در همان مقطع وجود ندارد برای مقطع بعدی میتوانید اقدام کنید در مورد زمان معافیت تحصیلیتون با نظام وظیفه صحبت کنید چون ممکن به در اینده به مشکل بخورید

 37. Ali sulo
  ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

  سلام من سال ۹۸ از دانشگاه انصراف دادم و کارشناسی پیوسته بودم
  و سال ۹۸ دوباره رفتم دانشگاه و اینبار کاردانی رفتم
  الان از کارشناسی به کاردانی رفتم مدرکم مشکل داره؟!
  میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم دوباره یا نه؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت به خیر
   انصراف از تحصیل در کل سنوات تحصیلی یکبار امکان پذیر است.برای شرکت مجدد در کنکور سراسری و برگشت به عقب نیاز به معافیت از سربازی دارید.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 38. میلاد معتمدی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام وقت بخیر من سال 96 از دانشگاه انصراف دادم و سال 97 تو فرجه یک ساله رفتم ی دانشگاه دیگه و الان ترم آخر حقوقم الان این کارشناسیم تموم بشه میتونم دوباره کنکور بدم یا باید برم سربازی ؟ یا میتونم ایست خدمتی برای تحصیل بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام . امکان ایست خدمت ندارید و باید دفترچه پست کنید برای خدمت سربازی

   • میلاد معتمدی
    ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

    برای کارشناسی ارشد چطور میتونم ادامه بدم دیگه؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰

     سلام . از قانون ایست خدمت استفاده کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 39. نیما سرداریان
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۹

  سلام خسته نباشید ببخشید اگه یکنفر قصد داشته باشه نره سربازی می‌تونه تا سن 50 سالگی همینطوری پشت سر هم درس بخونه که معاف تحصیلی بگیره? مثلا لیسانسش تموم شد دوباره لیسانس یک رشته دیگر رو بگیره یا بخونه تا دکتری دکتری تموم شد ی رشته دیگه رو از کارشناسی شروع کنه تا دکتری همینجوری تا 50 سالش بشه ؟ یا محدودیت وجود داره ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان هرگز وجود ندارد . برای بررسی راه های دیگر معافیت سربازی با شماره 9099072952 تماس بگیرید .

 40. مهران
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام من تک دانشگاه آزاد تهران درس میخونم ولی بدون اینکه معافیت رو از این دانشگاه لغو کنم رفتم و از طریق کنکور یک رشته دیگه ای رو تو دانشگاه آزاد شهر دیگه ثبت نام کردم و برام انتخاب واحد هم کردن بدون اینکه معافیت تحصیلی از اون دانشگاه بگیرم حالا میخوام از اون دانشگاه که ازش معافیت تحصیلی نداشتم انصراف بدم آیا حق یک بار انصراف از بین میره ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   با سلام.بله.در صورت انصراف یک بار شانس شما از بین میرود.

 41. میلاد
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام خسته نباشین ببخشید یه سوال داشتم الان من دانشگاه ازاد درس میخونم و ترم اخر هستم میشه انصراف بدم و برم خدمت برگردم این یک ترم لاقی مونده رو بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد

 42. امیر محمد
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

  سلام. مهلت یکساله بعد از انصراف به چه شکل هست. برای مثال اگر من دهم مهر امسال انصراف داده باشم تا دهم مهر سال بعد فرصت دارم یا تا آخر شهریور سال بعد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام
   تا دهم مهر سال بعد

 43. امیر
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام من ورودی 99 دانشگاه دولتی قوچان شبانه هستم و یکسال مرخصی تحصیلی گرفتم و ترم نیمسال اول 1400 هم با معدل 14.5 پاس کردم ایا میتونم اسفند سال 1401 انصراف بدم و برای مهر 1402 برم دانشگاه ازاد یا غیر انتفاعی؟(یک سال پشت کنکور هم بودم)

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام . مسئله ای ندارد . توجه داشته باشید که در پایان اسفندماه سال 1401 باید انصراف دهید

 44. علی
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام من سال ۹۸ در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدم اما وقتی که رفتم معافیت تحصیلی بگیرم گفتن که غیبت داری و باید بری خدمت خواستم ببینم که راهی داره دوباره بتونم برگردم اونجا و تحصیل کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه های خوب و با پذیرش سخت است.با کارنامه قبولی خود به دانشگاه مراجعه کنید ولی احتمال پذیرش بسیار کم است.

 45. جهان
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۴

  خود دانشگاه موظفه ظرف مدت ۳ ماه انصراف ( وضعیت تحصیلی) شما رو به نظام وظیفه اعلام کنه پس لازم نیست مراجعه کنید هر موقع قصد رفتن به سربازی یا گرفتن معافیت تحصیلی مجدد درصورت قبولی دانشگاه داشتید به پلیس+۱۰ همراه با اون برگه مراجعه کنید

 46. سعید
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۲

  سلام ببخشیدمن سال 97به خاطرسربازی دانشگاه پیام نورثبتنام کردم الان ترم اخرم کلا38واحدهم گرفتم دیروزانصراف دادم میخواستم بدونم اگه کنکور1401دانشگاه روزانه قبول شم مشکلی نداره میتونم برم دوباره بهم معافیت تحصیلی میدن من رفتم ازپلیس+10ونظام وظیفه هم پرسیدم گفتن مشکلی نداره الان شماچرامیگین نمیشه

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۸

   انصراف بار اول یک سال معفیت دارید و با این معافیت میتوانید یک بار دیگر دانشگاه بروید

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۹

   به احتمال زیاد کارشناس اشتباه متوجه منظور شما شدن وگرنه مشکلی ندارید

 47. محمد حسین
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

  سلام ببخشید من بهمن از پیام نور انصراف دادم ترم 3 بودم یه برگه انصراف دادن که تاریخ انصراف نوشته الان لازمه برم پلیس +10 یا مهلت یک ساله رو دارم و لازم نیست مراجعه کنم؟ میخوام امسال کنکور بدم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف از دانشگاه مدت زمان یکسال فرصت دارید تا شرایط خود را تعیین کنید.

   • محمد حسین
    ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

    سلام ببخشید به من فقط یه برگه انصراف دادن از دانشگاه الان لازمه برم پلیس به اضافه 10 یا همون برگه انصراف کافیه برای یه سال؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۹

     نیاز به رفتن به پلیس +10 نیست اگر انصراف بار دوم نباشید و…

 48. علی
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۳

  سلام من سال ۹۸ در دانشگاه فرهنگیان قبول شدم اما هنگامی که رفتم برگه ی معافیت تحصیلی بگیرم گفتن غیبت داری و باید بری خدمت و منم رفتم الان خدمتم تموم شده خواستم ببینم راهی هست که بتونم برگردم دوباره اونجا و تحصیل کنم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام . اگر شرایط سنی شما زیر 24 سال باشد منعی برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان ندارید

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۱

   بدون کنکور خیر ،چون شما اصلا به خاطر مشکل نظام وظیفه تون ثبت نام نهایی نشدید برای برگشت دوباره باید در کنکور شرکت کنید و دانشگاه فرهنگیان پذیرش بشید

 49. عباس
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام
  خسته نباشید
  من سال ۹۵ یه بار از دانشگاه انصراف دادم.دانشگاه روزانه بود
  بدون اینکه غیبت داشته باشم تا انروز یعنی ۵ اسفند ۱۴۰۰ دانشجویی کارشناسی ام
  میخوام بدونم میتونم دوباره انصراف بدم و دفترچه خدمت مو پست کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام . آیین نامه به این صورت می باشد که فقط حق یکبار انصراف را دارید . بار دوم باید اعزام شوید به خدمت

 50. سعید
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام ببخشیدمن سال 97به خاطرسربازی دانشگاه پیام نورثبتنام کردم الان ترم اخرم کلا38واحدهم گرفتم دیروزانصراف دادم میخواستم بدونم اگه کنکور1401دانشگاه روزانه قبول شم مشکلی نداره میتونم برم دوباره بهم معافیت تحصیلی میدن رفتم پلیس+10 ونظام وظیفه هردوگفتن اگه1400/12/4انصراف بدین تا1401/12/4یک سال وقت دارین گفتن تواین یکسال یابایدکنکورقبول شم یابرم سربازی الان شماچرامیگین نمیشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه شما یک سال فرصت دارید که شرایط خود را تعیین کنید در صورتی که در این بازه در کنکور پذیرفته شوید معافیت تحصیلی مجددا برای شما صادر می شود.
   برای مشاوره میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 51. سعید
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام ببخشیدمن سال 97به خاطرسربازی دانشگاه پیام نورثبتنام کردم الان ترم اخرم کلا38واحدهم گرفتم دیروزانصراف دادم میخواستم بدونم اگه کنکور1401دانشگاه روزانه قبول شم مشکلی نداره میتونم برم دوباره بهم معافیت تحصیلی میدن

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام خیرنمیتونین بایداول میرفتین دانشکاه بعدانصراف میدادین

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۱

   بله مشکلی نداره البته اگر انصراف اول تون باشه

   • کارشناس ارشد
    ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

    با سلام.جهت پیگیری باید کد 24 رقمی مرسوله را دریافت کنید.

 52. سعید
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام ببخشیدمن سال97به خاطر سربازی پیام نورثبتنام کردم گفتم ببینم اگه روزانه قبول شم دوباره معافیت تحصیلی بهم میدن

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام خیر

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

   بله معافیت تحصیلی بهتون میدن در صورت انصراف اول

 53. هیراد
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۶

  سلام وقت خوش سایت سنجش نوشته تا تاریخ ۲۵ اسفند باید انصراف قطعی بدید مگه انصراف قطعی و غیر قطعی داریم ؟ من درخواستانصراف دادم از روزانه و رفتم دانشگاه برای انصراف ولی یک ماه طول می‌کشه کامل خود دانشگاه تایید کنه انصراف رو یعنی من نمیتونم دیگه کنکور بدم؟ یا مشکلی نیست چون از ۲۵ رد میشه

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۰

   تا 25 اسفند باید جزو هیچ یک از دانشگاه های روزانه نباشید و تصویه کامل انجام داده باشید

 54. شاهین
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۰

  سلام خسته نباشید من تا مهر ۱۴۰۱ فرجه یکساله انصراف دارم اگر کنکور شرکت کنم ولی نیمسال دوم قبول شم یعنی از بهمن برم دانشگاه به مشکل بر میخورم و باید برم سربازی؟ این فاصله رو

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۱

   بله به مشکل بر میخورید دفترچه را پست کنید و وارد غیبت نشوید که بتوانید برای کارشناسی به بالا از ایست خدمت سربازی استفاده کنید برای مطلع شدن از شرایط ایست خدمت و نکات ان با موسسه تماس بگیرید

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

   بستگی داره ثبت نام دانشگاه تون کی باشه. اگر ثبت نامتون مهر انجام بشه و مهر ماه شماره دانشجویی بگیرید ولی از بهمن در کلاس ها حاضر بشید که دانشگاه روزانه به این شکل هستن مشکلی پیش نمیاد ولی اگر ثبت نامتون در بهمن باشه مشکل ایجاد. میشه

 55. بابک روستا
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۶

  قانون محرومیت از پذیرش روزانه در صورت قبولی دانشگاه روزانه سال قبل برداشته شده ؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

   قانون محرومیت روزانه در دفترچه امسال برداشته شد

 56. بابک روستا
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام وقت بخیر من دیروز رفتم از دانشگاه انصراف دادم و دانشگاه ی برگه که توش تاریخ درخواست انصراف رو زده بود و ی برگه دیگه که معافیت تحصیلی نظام وظیفه بود رو بهم دادن گفتن باید ببرید دفتر پلیس +۱۰ حالا سوالم اینه که این برگه ها بلافاصله باید ببرم یا هر موقع قصد رفتن به سربازی داشتم تو این فرجه یکساله؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

   شما الان وارد معافیت تحصیلی یک ساله شده اید و برای گرفتن ان باید در اولین زمانی که اورده اید به صورت حضوری به مراکز پلیس +10 رفته و تمدید راانجام دهید

 57. سعید
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام ببخشیدمن سال 97 دانشگاه پیام نورثبتنام کردم الان ترم اخرم کلا38واحدهم گرفتم دیروزانصراف دادم میخواستم بدونم اگه کنکور1401دانشگاه روزانه قبول شم مشکلی نداره میتونم برم

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۵

   خیر برای هیچ دوره ای اگر انصراف بار اولتان باشد مشکلی پیس نمیاید

 58. عرفان
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام خسته نباشید .. من دانشجوی اخراجی پیام نور هستم تاریخ اخراج هم ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ هست رفتم نظام وظیفه گفتن بهم شما تا ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ وقت داری که وضعیتت رو مشخص کنی من قصد دارم برای آخرین بار کنکور شرکت کنم با این وضعیتم ک دانشجوی اخراجی ام میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟ مشکلی برای من پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۵

   سلام میاد

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۵

   خیر شما تا گرفتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم حق تحصیل ندارید و حتی ایست خدمتی برای تحصیل هم نمی تونید بگیرید

  • جهان
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام عرفان چرا اخراجت کردن؟ سنوات مجازت تموم شده بود؟ یا عدم مراجعه ( انتخاب واحد نکردن و عدم پرداخت شهریه) ؟ میتونی مشکلت رو به مرکز پیام نور( مرکز کل ) بگی و بگی که قصد شرکت در کنکور داری برات کمیسیون تشکیل بدن و اخراج نشی و به جاش انصراف بدی ( ممکنه قبول کنن) که بتونی کنکور شرکت کنی فقط زودتر اینکار رو بکن تا یک ماه نشده از تاریخ اخراجت چون تا یک ماه بعد اخراجت ، تایید قطعی میشه .البته اگر سنوات مجازت تموم نشده باشه و زیر ترم ده باشی اگر سنوات تموم بشه راهی جز اخراج نیست

   • کارشناس ارشد
    ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲

    سلام وقت به خیر
    در صورتی که انصراف از تحصیل برای شما ثبت شود اجازه ادامه تحصیل دارید اما در صورت اخراجی اجازه ثبت نام مجدد در دانشگاه به شما داده نمی شود.

 59. امیر
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

  با سلام. در صورت انصراف از دانشگاه دولتی روزانه مثلا الان ، امکان ثبت نام در دانشگاه دولتی روزانه رشته بدون کنکور مثلا شهریور۱۴۰۱ و شروع ترم از مهر ۱۴۰۱ رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

   اگر تا بیست و پنجم اسفند انصراف دهید مشکلی وجود نخواهد داشت.

 60. امیرحسین
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۸

  با سلام.
  من در حال تحصیل در ترم دوم کارشناسی مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه دولتی روزانه چمران اهواز هستم.(ورودی ۱۴۰۰) بنده ۱۹ ساله هستم.
  اگر من الان از دانشگاه روزانه(چمران اهواز) و رشته ام انصراف بدم، آیا امکان ثبت نام در رشته بدون کنکور یک دانشگاه دولتی روزانه رو از مهر ۱۴۰۱ رو دارم یا نه؟؟
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

   با سلام.اگر در بازه زمانی مجاز انصراف دهید مشکلی برای انجام این کار نخواهید داشت.

 61. علی
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام وقت بخیر
  من تا ۹۹/۱۱/۳۰ معافیت تحصیلی داشتم، ولی تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ از دانشگاه انصراف دارم ، یعنی تقریبا کمتر از یکسال بعد از اتمام معافیت تحصیلی، میخواستم بدونم آیا یک سال مهلت شامل حال من هم می شود یا خیر؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام
   شرایط شما قابل اجرا نمیباشد!!!!
   برای بررسی دقیق تر تماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام
   بعد از اینمه شما انصراف رو ثبت کردید مجدد شامل 1سال فرجه هستید

 62. کوروش
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۹

  پیرو سوال قبلیم دوستم هم قبلاً از دانشگاه انصراف داده ولی اون پزشکی شهریه پرداز قبول شده سال ۱۴۰۰ اون چی اون هم می‌تونه ۱۴۰۱ کنکور شرکت کنه و پزشکی تهران قبول بشه بعد به عنوان دانشجوی انتقالی باهاش رفتار کنن و انصراف نده؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

   برای کنکور مجدد اگر رشته اول روزانه باشد یاذانصراف باید بدهد یا فارغ التحصیل باید شود ولی شهریه پرداز نیاز به انصراف قطعی نیست

 63. کوروش
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام وقت بخیر من قبلاً یکبار از دانشگاه انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و پزشکی روزانه سبزوار قبول شدم سال ۱۴۰۰. میتونم کنکور۱۴۰۱ دوباره کنکور بدم و پزشکی تهران قبول شدم بعد به عنوان انتقالی برم تهران ؟ چون همینطوری قبول نمیکنن از سبزوار بری تهران یا حتما باید انصراف بدم از پزشکی سبزوار؟ راهی نداره که انصراف ندم چون دراونصورت باید برم سربازی چون یکبار انصراف دادم قبلا تو کارشناسی

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۵

   انصراف دوم باید برین سربازی و تنها راه همان انتقالی یا میهمانی است با شرایطی که دارد

 64. داریوش
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام وقت بخیر ببخشید دانشگاه پیام نور شرط پیشرفت تحصیلی داره؟ مثلا اگر کسی ترم هفت باشه ولی واحدی پاس نکرده باشه و تو همه‌ی امتحانات غایب باشه دانشگاه حق اخراج دانشجو رو با توجه به اینکه سنوات مجاز تحصیلش تموم نشده داره؟؟؟ دانشگاه دولتی این حقو دارن ولی و پیام نور رو نمی دونم چون تو خود پیام نور نوشته دانشجو اخراجی نداریم فقط در صورت تموم شدن سنوات یا بیش از دو ترم عدم مراجعه و انتخاب واحد نکردن

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰

   سلام
   اگر شما دلیل بیارین برای عدم شرکت در امتحانتون دانشگاه براتون اون ترمو مرخصی رد میکنه
   پیام نور غالبا دانشجو رو اخراج نمیکنه

 65. محمد
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۳

  با سلام . من در مقطع کارشناسی یک بار انصراف داده ام و اگر در مقطع ارشد بخام اپلای بگیرم. اگر از دانشگاه انصراف بدهم میتونم اپلای کنم یا مشمول خدمت سربازی میشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر در هر مقطع فقط یک بار امکان انصراف وجود دارد

  • جهان
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۳

   مشمول خدمت میشید

 66. سعید
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

  سلام.
  بنده دانشجوی لیسانس دوره روزانه دانشگاه دولتی هستم.5 ترم گذراندم و ترم 6 را میخواهم حذف ترم بکنم. در مهر ماه سال آینده(1401) ,یعنی در ترم 7 میخواهم انصراف از دانشگاه بدهم تا در کنکور 1402 شرکت کنم.دانشگاه هم گفته به شما مدرک کاردانی تعلق نمیگیرد. من میتونم کنکور بدم و در صورت قبولی وارد دانشگاه بشم و دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟
  در ضمن در سال کنکور من یکسال پشت کنکور مانده بودم.
  خیلی ممنون میشم از شما اگه سوالو جواب بدید. ممنون از شما

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   با سلام.اگر قبلا از دانشگاه انصراف نداده باشید امکان انجام ان وجود دارد

 67. رضا
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

  سلام خسته نباشید. من ورودی سال ۹۶ پیام نور هستم و تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم. می‌خواستم بدنوم الآن که ترم ده هستم و هیچ واحدی رو هم پاس نکردم، اگر انصراف بدهم، می‌تونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و برای پذیرش در دانشگاه جدید مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر خیر شما نمی توانید چون از معافیت تحصیلی تان استفاده کرده اید

   • رضا
    ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

    از پاسخگویی‌تون ممنونم. برای انصراف سقفی وجود داره؟ یعنی از چه ترمی دیگه امکان انصراف و تحصیل مجدد وجود نداره؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

     سلام وقت بخیر برای انصراف در هر مقطع فقط یک بار امکان پذیر است

  • جهان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

   فوری برو دانشگاه درخواست انصراف بده به احتمال زیاد بگن اخراج ولی بازم بستگی به دانشگاه تون داره شاید موافقت کردن با انصرافت. باید تا قبل ترم 10 انصراف میدادی این شرط انصرافه و باید انتخاب واحدم کرده باشی که عدم مراجعه نخورده باشی ولی بازم شاید چون امتحان های ترم 10 رو ندادی قبول کنن برو با دانشگاه صحبت کن خواهش و درخواست همه چیز به تایید دانشگاه بستگی داره . امیدوارم کارت درست بشن و اخراج نشی که بتونی کنکور شرکت کنی

 68. هادی سیدی
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

  اخراج از دانشگاه با انصراف برای فرجه یکساله اعزام به خدمت چه فرقی میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

   با سلام.تفاوتی از نظر بازه زمانی فرجه وجود ندارد.

  • جهان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   درصورت اخراج نمی تونید تا زمان گرفتن کارت پایان خدمت ادامه تحصیل بدید یعنی نه میتونید کنکور شرکت کنید نه پذیرش هیچ دانشگاه دیگری رو بگیرید و حتی ایست خدمتی نمی‌تونید بگیرید ولی در صورت انصراف تا یک سال فرصت دارید که دانشگاه قبول شوید و دانشگاه دوم ثبت نام کنید و معافیت تحصیلی مجدد بگیرید

 69. مهدی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام
  اگه میشه جواب بدید خیلی ممنون
  من یک ترم دانشگاه آزاد خوندم الان از دانشگاه راضی نیستم و میخوام انصراف داده و به خدمت برم به دانشگاه مراجعه کردم گفتن که یه هزینه ای باید پرداخت کنم که هزینه زیادی هم هست
  ایا امکان داره بدون پرداخت اون هزینه به خدمت برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه باید هزینه ای بابت جریمه پرداخت شود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • جهان
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴

   بله میشود به دانشگاه مراجعه نکنید تا خود به خود اخراج بشید یا چند ترم مشروط بشید تا اخراج بشید بدون پرداخت جریمه

  • علیرضا
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۷

   سلام من سال ۹۹/۷ در دانشگاه علمی کاربردی رشته کاردانی ثبت نام کردم بعدش دیگ دانشگاه نرفتم. ترم اولش رو مرخصی گرفتم تا در کنکور ۱۴۰۰شرکت کمم ولی قبول نشدم و تاریخ ۱۴۰۰/۹ من از دانشگاه انصراف دادم برای دانشگاه افسری ثبت نام کردم کاراش رو دارم انجام میدم بعد دانشگاه علمی کاربردی یه نامه بهم داد که میگه تو ۹۹/۱۱انصراف دادی درحالی که من ۹/1400 انصراف دادم و سایت سخا هم میگه تا ۱۴۰۱/۱۱ معافیت داری الان من موندم حرف کدوم درسته باید چیکار کنم؟؟

 70. علی
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

  اینجانب در تاریخ ۹۹.۸ به دانشگاه آزاد مراجعه کرده و ثبت نام نموده با معافیت پزشکی موقتی که در اختیار داشتم ولی به دلایلی نتوانستم ادامه بدهم چون معافیت پرشکی موقتی داشتم و نمیتونسم با ۶ ماه معافیت ۴سال کارشناسی بخونم
  از این رو دوباره تاریخ ۹۹.۱۰ به همان دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام مجدد نمودم در همان رشته و اینبار معافیت تحصیلی ۴ ساله دریافت کردم و اکنون ادامه تحصیل می دهم و به تازگی متوجه شدم که ثبت نام قبلیم(اولین ثبت نامم)۹۹.۸ انصراف از تحصیل ثبت شده اگر بخواهم در آزمون برای ورود به دانشگاه روزانه اقدام بکنم ایا دیگر برای من معافیت صادر نمی شود لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام وقت بخیر
   برای دریاف مشاوره دقیق در خصوص شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

  • جهان
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

   خیر معافیت مجدد تحصیلی صادر نمی‌شود چون فقط یکبار میتونید انصراف بدید

 71. شایان
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام،من دانشجوی ترم ۵ روانشناسی دانشگاه پیام نور هستم،الان می خوام برای کنکور ۱۴۰۱بشینم و بخونم،اگه چنانچه در کنکور قبول بشم معافیت تحصیلی من تمدید میشه؟؟؟اگه تمدید بشه به چه شکلی خواد بود

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام
   طبق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی شما بایدقبل از انصراف از سازمان نظام وظیفه برای معافیت تحصیلی مجدد مجوز بگیرین

 72. دانشجو
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۷

  باسلام
  اگردانشجوی ترم ۶ارشد باشیم و تاحالا سابقه انصراف نداشته باشیم؛آیا باتوجه به نداشتن کارت پایان خدمت امکان مجدد شرکت درکنکورارشد و پذیرفته شدن درهمین مقطع هست یاخیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام
   شما شرایط انصراف و شرکت مجدد در این مقطع را ندارید

   • دانشجو
    ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۸

    سلام مجدد
    اگرترم ۶ که سنوات مجاز هست انصراف بدیم یکسال دیگر برای شرکت مجدد در کنکور ارشد وقبولی زمان داریم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

     سلام وقت بخیر بستگی به مقطع تحصیلی شما دارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

    • جهان
     ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۶

     بله دارید اگه قبلا از فرصت یکبار انصراف استفاده نکرده باشید

 73. علیرضا
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۵

  سلام من یکبار در رشته دامپزشکی آزاد انصراف دادم و یکبار دیگه از رشته دامپزشکی دولتی انصراف دادم و بلافاصله معافیت موقت پزشکی ۶ ماهه گرفتم می خواستم ببینم می توانم کنکور بدم و در صورت قبولی در کنکور و بعد از اتمام معافیت ۶ ماهه در رشته قبولی ادامه تحصیل بدهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   خیر.جهت اطلاع از راه های موجود برای تحصیل مجدد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 74. علی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۹

  سلام
  من کنکور 96 مقطع کارشناسی دانشگاه اصفهان قبول شدم،12 بهمن سال 99 انصراف دادم، کنکور 1400 هم همون دانشگاه رشته دیگه ای قبول شدم، والآن ترم 1 رو خوندم.
  سوالم اینه که برای معافیت تحصیلی باید چکار کنم؟ آیا معافیت قبلی باید باطل بشه و معافیت جدید صادر بشه برام و از چه طریقی باید پیگیر باشم. با توجه به مهلت یکساله از تاریخ انصراف من فقط سه روز وقت دارم و توی این یه سال هیچ اقدامی برای نظام وظیفه نکردم.
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

   به پلیس به اضافه ده مراجعه کنید.

 75. حسین
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۲

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی روزانه مقطع ارشد بودم بعد از یک ترم به خاطر مشکلاتی که داشتم به دانشگاه نرفتم و تسویه هم نکردم با دانشگاه. الان چند ساله که همینطوری مونده. آیا الان من بدون تسویه وارد غیبت شدم؟ یا غیبت بعد از تسویه از دانشگاه حساب میشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

   به واحد دانشگاهی مراجعه کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز دانشگاهی تماس بگیرید

 76. امین
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام ، من ورودی ۹۳ دانشگاه ازاد هستم ، کارشناسی عمران ، سوالی که دارم اینه ، اگر الان من از دانشگاه انصراف بدم غیبتم از سال ۹۳ محاسبه میشه یا از روزی که انصراف میدم؟ ممنون از راهنماییتون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   برای پیگیری این موضوع به واحد دانشگاهی مراجعه کنید.تا الان شما از دانشگاه خارج شده اید و بعد از یکسال بعد اخراج وارد غیبت شده اید

  • جهان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

   شما به احتمال خیلی زیاد اخراج شده اید تا الان و غیبت سربازی خوردید

 77. پدرام
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام
  اگه کسی برگ آماده به خدمت گرفته باشه و بعد دانشگاه قبول شده باشه، آیا همون ایست خدمته؟ در اینصورت امکانش هست که انصراف بده و دوباره مهلت یک ساله داشته باشه؟ یعنی برای بار دوم بعد از ایست خدمت معافیت صادر میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

   بله.ایست خدمت محصوب میشود و ایست خدمت تنها برای یک بار در هر مقطع قابل استفاده است.

 78. علی سلیمی
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۹

  سلام و وقت بخیر
  من دانشجو ورودی ۹۶ روزانه هستم تا ترم ۴ سه بار مشروط شدم و دیگه بعد از اون انتخاب واحد نکردم انصراف هم ندادم و تا تا ۶/۱۴۰۱ سنوات دارم الان درخواست کفالت مادر از طریق کمیته دادم خواستم ببینم شرایط غیبت برای من به چه صورته برای کاردانی هم واحد های حد نصاب رو پاس نکردم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام
   به علت غیبت قبل از درخواست کفالت مادر باید توجیه غیبت کنید

 79. پدرام
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام وقت بخیر.
  تاریخ انصراف بنده از دانشگاه پیام نور 1400/06/31 هست و با توجه به اینکه اگر کنکور سراسری 1401 شرکت کنم شروع تحصیل از 1401/07/01 میباشد آیا معافیت تحصیلی برای بار دوم صادر میشود؟ یه جوایی لب مرزی میشه اگه چنین موردی دیدید یا کسی با این شرایط بوده لطفا راهنمایی کنید. با سپاس فراوان

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام
   اگر از تاریخ معافیت تحصیلی شما میگذره
   دو تا راهکار دارین
   1- درخواست تمدید معافیت تحصیلی از طریق سازمان نظام وظیفه
   2- پر کردن دفترچه اعزام به خدمت و زدن ایست خدمت

   • پدرام
    ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۸

    ممنون از پاسگویی شما. فقط یه مطلبی: من سال ۹۹ بخاطر کرونا و تعویق یک بار این کارو کردم یعنی برگ آماده به خدمت اعزام آذر گرفتم که دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم، لغو شد. ممکنه بخاطر اون مشکلی پیش بیاد؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

     بله.امکان این موضوع وجود دارد

 80. علی
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷

  سلام وقتتون به‌خیر. ببخشید من ورودی سال ۹۶ بودم مقطع لیسانس و شهریور امسال (۱۴۰۰) فارغ التحصیل شدم میخاستم برای کنکور ارشد بخونم ک نتونستم بخاطر یه سر مشکلاتم، الان چون میدونم فرصت یکسالم شهریور ۱۴۰۱ تموم میشع، میخاستم ببینم تا قبل از این تاریخ میتونم برم پیام نور در مقطع ارشد ثبت نام کنم و یکی دو ترم ک گذشت انصراف بدم؟ چون هدفم سال بعد واسه ارشد هست و نیاز به یکسال معافیت تحصیلی دارم..تو اون فرجه یکساله بعد از انصرافم، واسه کنکور میخونم و موقعش که شد کنکور میدم و نتایج ک اومد انتخاب رشته میکنم و میرم دانشگاهی ک میخوام..
  از نظر سربازی ک مشکلی نداره درسته؟ تا حالا انصرافی هم نداشته‌ام.. ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

   تنها راه موجود شرکت در کنکور ارشد سال 1401 است.با توجه به نزدیک شدن به پایان ثبت نام کنکور ارشد سال 1401 سریعتر اقدام کنید.جهت اطلاع از نحوه ثبت نام کنکور ارشد و دروس و منابع با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • علی
    ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۴

    ممنون. شاید پیامم رو بد منتقل کردم چون از پیامتون پاسخی ک میخاستم رو دریافت نکردم
    ببینید من الان در واقع تو فرجه یکساله هستم چون شهریور امسال (۱۴۰۰) فارغ التحصیل شدم و ارشد ۱۴۰۱ رو هم ثبت نام کردم ولی نتونستم زیاد بخونم براش پس هدفم رو گذاشتم واسه ارشد ۱۴۰۲..
    میخام توی مهر سال آینده (۱۴۰۱) برم پیام نور ثبت نام کنم و معافیت یکساله رو که گرفتم و اوکی شد بعدش یکی دو ترم بعد هم انصراف بدم که توی اون معافیت یکساله بتونم واسه کنکور ۱۴۰۲ بخونم و کنکور بدم و بیارم دانشگاهیی ک میخام رو. چون فقط تهران میخام قبول شم..
    این از لحاظ سربازی مشکلی ایجاد نمی‌کنه که؟
    امیدوارم تونسته باشم کامل منتقل کرده باشم
    ممنون میشم پاسخ بدین

    • کارشناس ارشد
     ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

     اگر قبلا از دانشگاه انصراف نداده باشید مشکلی ایجاد نمیشود

 81. امیر
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام وقت بخیر
  ترم2 الکتروتکنیک هستم
  مقطع کاردانی پیوسته
  میخاستم از دانشگاه انصراف بدم
  و به خدمت برم
  تاز ترم ۲تموم شدم این ترم مشکل داشتم نتونستم درست کلاسا شرکت کنم نمراتم افتضاح بود
  میخام کاری کنم بیوفتم سپاه نزدیک خونمون و تقریبا ۳یا۴ ماه از زمانی که من انصراف بدم تا روز که میخام برم خرمت فاصله میفته توی این مدت اضاف دفترچه نمیخورم؟؟؟؟؟؟؟؟
  چون اگع اضاف بخورم سپاه نزدیک خونمون نمیتونم برم
  وا از نظر دانشگاه مشکل نداره؟
  لطفا راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقت بخیر
   شما باید شرایط لازمه برای پذیرش سربازی در سپاه منطقه رو داشته باشید.

 82. احمد
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام. من کارشناسیمو ۱۱ ترمه تموم کردم و الان در مهلت معرفی یکساله هستم. میخواستم بدونم اگر برای مهر ۱۴۰۱ دانشگاه قبول بشم اما انصراف بدم؛ باز هم فرصت معرفی یکساله بعد از انصراف شامل من میشه؟ ( اضافه کنم که قبلا اصلا انصراف ندادم)

  • جهان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰

   بله شامل حالتون میشه بعد انصراف دوم یک سال فرصت دارید خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید با این تفاوت که در انصراف دوم تا گرفتن کارت پایان خدمت حق ادامه تحصیل و شرکت مجدد در دانشگاه رو ندارید

  • جهان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   انصراف اول و تموم کردن عین همه بعد هردو یک سال فرصت داری بری سربازی یا دانشگاه

  • امید
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

   بله شامل تون میشه

 83. امیر
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸

  سلام
  من دانشجو مهندسی دانشگاه یزد بودم روزانه انصراف دادم و کنکور دادم رشته موسیقی دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم الان یک ترم که اونجا درس میخونم ولی نامه برای نظام وظیفه از اینجا نگرفتم
  هنوزم مهلت یکساله معافیتم از زمان انصرافم تمام نشده بخاطر هزینه زیاد میخوام از اینجا انصراف بدم و ترم بهمن دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و از دانشگاه آزاد نامه ببرم برا نظام وظیفه. امکانش هست؟با توجه به اینکه من اصلا به نظام وظیفه خبر ندادم ترم مهر دانشگاه غیرانتفاعی بودم اگه انصراف بدم ازش انصراف دوم محسوب میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

   بله

 84. سروش
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام وقتتون بخیر،بنده دانشجوی ارشد دانشگاه روزانه هستم،که در مقطع کارشناسی یکبار انصراف دادم،دوتا سوال داشتم ازتون:1-ایا بعداز انصراف در مقطع ارشد میتونم دوباره کنکور ارشد بدم؟2-ایا بعداز انصراف از مقطع ارشدمیتونم برای گرفتن امریه اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام
   شما شرایط انصراف را ندارین
   بعد از پایان مقطع ارشد میتونین درخواست امریه بدین

 85. A
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵

  سلام، وقت بخیر
  من متولد 7/79 هستم و ورودی 98 کارشناسی پیوسته، اگر انصراف بدم و به یک رشته کاردانی برم چند ترم تا قبل از مشمول شدن فرصت دارم؟ تا چه تاریخی میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام وقت بخیر یک بار حق انصراف دارین و معمولا تا 10نیمسال معافیت تعلق میگیره برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

 86. ادیب
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته برق قدرت دانشگاه آزاد اسلامی هستم. 56واحد از 97واحد پاس کردم میخوام برم خدمت و انصراف بدم. بعد از خدمت میتوانم با همان دانشگاه و همان رشته بقیه واحد ها را پاس کنم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت بخیر بله برای اطمینان با دانشگاه صحبت کنین

 87. ادیب
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته برق قدرت از دانشگاه آزاد اسلامی هستم من 56 واحد از 97واحد پاس کردم میخوام برم خدمت انصراف بدم. بعد از خدمت می‌تواند در همان دانشگاه و همان رشته بقیه واحد ها را پاس کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه باید 30درصد شهریه ثابتبفیه ترمها رو بپردازید که درصورت انصراف وقتی برگردید مجداا باید ثبت نام کنید که بستگی به تصمیم دانشگاه داره بتونید مجدد همون دانشگاه ادامه بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 88. ادیب
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

  سلام من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی در رشته برق قدرت هستم من 56واحد از 97واحد پاس کردم میخوام برم خدمت انصراف بدم.
  بعد از خدمت میتوانم در همان دانشگاه و همان رشته بقیه واحد ها را پاس کنم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیردر صورت انصراف از دانشگاه ثبت نام شما لغو میشود و برای برگشتن به همون دانشگاه و ادامه تحصیلتون باید با دانشگاه صحبت کنید و نیازمتند موافقت دانشگاه هست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • امیرحسین
    ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۸

    ببخشید منم شرایطم مشابه این اقای ادیبه،خواستم بدونم نمیشه که انصراف ندم از دانشگاه و سربازی رو برم و برگشتم ادامه بدم؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

     سلام . خیر . باید ایست خدمت بزنید و انصراف دهید

 89. اسماعیل
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۹

  سلام خسته نباشید من در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ثبت نام کردم و بیش از 100 واحد پاس کردم الان میخام سربازی ایا میشه بعد سربازی میتونم بقیه واحد هارو بردارم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام وقت بخیر باید انصراف بدین برین خدمت و بعد دوباره اقدام کنین برای تحصیل مشکلی نداره

 90. مبین
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۸

  سلام دانشگاه دولتی میخونم و ترم 5 میخام انصراف بدم ایا میتونم برای کنکور اینده اقدام کنم یا بدون کنکور ادامه تحصیل بدم؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت بخیر باید قبل از ثبت نام کنکور از دانشگاه انصراف بدین برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

   • امیرعلی
    ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵

    سلام، وقت بخیر
    من متولد 7/79 هستم و ورودی98 کارشناسی پیوسته، اگر بخوام انصراف بدم و به یک رشته کاردانی برم، چند ترم معافیت تحصیلی دارم؟ تا چه تاریخی معافیت تحصیلی دارم؟

    • کارشناس ارشد
     ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

     سلام اول برین دانشگاه دیگه بعدانصراف بدین انصراف دومم مستقیم سربازی

 91. معین
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۳

  سلام من در دانشگاه روزانه بدون ازمون برای ورودی بهمن پذیرفته شدم ولی از رشتم راضی نیستم میتونک بعد از ثبت نام انصراف بدم؟ و در سال بعد کنکور شرکت کنم؟ اگر کنکور شرکت کنم میتونم رشته های روزانه رو در صورت قبولی برم؟ و محرومیتی نداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام وقت بخیر اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشین میتونین برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

   • منتظر
    ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

    سلام ، در صورتی که تا به حال از دانشگاه انصراف نداده باشیم ، تا چند ترم که گذشته باشه میتونیم انصراف بدیم و مجدد برای کنکور سراسری شرکت کنیم؟؟
    لطفا بگید من واقعا گیج شدم.

    • کارشناس ارشد
     ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

     سلام وقت بخیر
     زمان انصراف شما باید در بازده زمانی مشخص باشد که در صورت ثبت میتوانید در ازمون ثبت نام کنید

 92. alireza
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام. من در دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ثبت نام کردم.. پلیس 10+رفتم و با معافیتم تا 1402موافقت شد.. و اما دانشگاه انتخاب واحد نشدم و گواهی اشتغال به تحصیل رو نمیدن میگن باید انصراف بدی و دوباره ثبت نام کنی.. آلان خواستم بدونم اگر من انصراف بدم بار اولمه. دیگه نیاز نیست تا 1سال دفترچه خدمت پست کنم؟ نمیخاد برم سربازی؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۹

   سلام
   تا پایان مدت معافیت تحصیلی خود میتوانید از رفتن به سربازی خودداری کنید

 93. alireza
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام. من در دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ثبت نام کردم.. پلیس 10+رفتم و با معافیتم تا 1402موافقت شد.. و اما دانشگاه انتخاب واحد نشدم و گواهی اشتغال به تحصیل رو نمیدن میگن باید انصراف بدی و دوباره ثبت نام کنی.. آلان خواستم بدونم اگر من انصراف بدم بار اولمه. دیگه نیاز نیست تا 1سال دفترچه خدمت پست کنم؟ نمیخاد برم سربازی؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

   سلام
   تا پایان زمان معافیت تحصیلی خود میتوانید از رفتن به سربازی خودداری کنید

 94. محمدصالح
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من قبلا دانشگاه شبانه قبول شدم و رفتم چند سال بعد از طریق رشته های بدون آزمون پیام نور قبول شدم اما اصلا ثبتنام نکردم. امسال مجددا کنکور دادم و دانشگاه روزانه قبول شدم. برا نظام وظیفه به مشکل نمیخورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام
   معافیت تحصیلی شما از زمان انصراف یا عدم ثبت نام از دانشگاهی که قبولی آوردین محاسبه میشود
   اگر تاریخ معافیت تحصیلی شما گذشته باشد شما مشمول محصوب میشین
   اکر تاریخ معافیت تحصیلی شما باقی مانده باشد شما میتوانید شرکت کنید
   معافیت تحصیلی خود را از پلیس +10 پیگیری کنید و تاریخ دقیق آن را مشاهده کنید

 95. علی رضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

  سلام وقت بخیر،
  من درحال حاضردانشجوی ترم1 کارشناسی روزانه ام.ازدانشگاهم راضی نیستم ومیخواهم انصراف بدم وقبل ازاتمام مهلت یکساله دوباره کنکور داده باشم ووارد دانشگاهی دیگر بشم.خواستم بدونم که میتونم توهمین رشته ای که الان هستم دردانشگاهی دیگرپذیرفته بشم یا خیر؟ازطرف نظام وظیفه منعی وجودداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام. 1 بار انصراف رو میتوانید

 96. یوسف قهرمانی
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام
  میخواستم بدونم دانشجویانی که برای بار دوم بخوان از دانشگاه انصراف بدن چجوری میشه معافیت تحصبلی دوباره براشون تمدید بشه؟چون نوشته بودید با شکایت برخی شون قانون نقض شده

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام
   در حال حاضر فقط یکبار حق انصراف دارین

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام دوبارانصراف مستقیم سربازی

 97. علیرضا
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵

  سلام وقت بخیر. من امسال برای اینکه به سربازی نرم در دانشگاه ازاد ثبت نام کردم تا معافیت تحصیلی بگیرم و برای کنکور ۱۴۰۱ اماده بشم. اما حالا تصمیم گرفتم که از دانشگاه ازاد بخاطر هزینه ها انصراف بدم سوالم اینه که اگه انصراف بدم الان فورا به نظام وظیفه معرفی میشم؟ یا اینکه نه فرصت دارم کنکور ۱۴۰۱ بدم و درصورت قبولی به دانشگاه روزانه بروم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۵

   سلام
   در صورت این که کمتر از نصف ترم های مقطع خود را گذرانده باشین شما میتوانید حین تحصیل کنکور بدین درصورت قبولی انصراف بدین
   درصورتی که در زمان کنکور از نصف ترم های خود بیشتر گذرانده باشین باید قبل از کنکور انصراف بدین
   معافیت تحصیلی شما از زمان انصراف به مدت یکسال میباشد
   و فقط یکبار میتوانید اینکار را انجام بدین

 98. Hojjat
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام خسته نباشین،
  ببخشید من سال ۹۹ وارد دانشگاه ازاد شدم بخاطر سربازی که بخونم برای کنکور ۱۴۰۰، و کنکور دادم و نتیجه‌ی دلخواهم رو نگرفتم از دانشگاه ازاد انصراف ندادم هنوز درحال حاضر و در حال تحصیلم در دانشگاه ازاد،
  میخواستم بدونم ک کنکور ۱۴۰۰۱ رو شرکت کنم و نتیجه‌ی دلخواهم رو ب دست بیارم میتونم و از دانشگاه ازاد انصراف بدم برم تو دانشگاه دولتی‌ای ک قبولی اوردم از نظر معافیت تحصیلی و سربازی ب مشکل بر نمیخورم ایا؟
  ممنون میشم جواب بدین.

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام . میتوانید

 99. محمد
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام وقت بخیر؛ خواهشاً بهم جواب بدین
  اگه دانشگاه روزانه قبول بشیم ولی ثبت نام نکنیم، انصراف حساب میشه؟

  من سال ۱۴۰۰ کنکور دومم رو دادم روزانه قبول شدم ولی نرفتم ثبت نام کنم. بعد بخاطر سربازی رفتم دانشگاه آزاد رشته شیمی کاربردی (کارشناسی) ثبت نام کردم . الان میتونم کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم و اگه دانشگاه مورد نظرم قبول شدم، از آزاد انصراف بدم و برم اونجا ثبت نام کتم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام خیر

 100. Mehdi
  ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶

  سلام ببخشید من ورودی مهر سال ۹۹دانشگا علوم انتظامی امین رسته راهور مقطع کارشناسی هستم امسال یعنی 29 آذر 1400 از دانشگاه انصراف دادم میخاستم بدون تا کی وقت دارم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم ؟؟؟؟؟آیا میتونم کنکور 1401 ثبت نام کنم مهر 1401 برم دانشگاه ؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

   سلام
   وقت بخیر
   بله

  • یوسف قهرمانی
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۰

   سلام
   کسانی که برای بار دوم بخواهند از دانشگاه انصراف بدهند و ادامه تحصیل بدهند برای حل مشکل نظام وظیفه باید چطوری شکایت کنند چون نوشته بودید برای برخی داوطلبان این قانون نقض شده

   • کارشناس ارشد
    ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۹

    سلام .باید برید خدمت

 101. محمد
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام؛ من کنکور۱۴۰۰ کنکور دومم رو دادم و روزانه قبول شدم ولی نرفتم اونجا ثبت نام کنم. بخاطر سربازی رفتم دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و الان میخوام کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم. الان من از فرصت یکبار انصرافم استفاده کردم؟ میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و به رشته داخواهم برسم ؟ خواهش میکنم جواب بدین🙏

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که در دانشگاه ثبت نام کرده و بعد انصراف دهید از فرصت یکباره خود استفاده کردید.دانشجویان دوره های غیر از روزانه نیازی به انصراف قبل از کنکور سراسری ندارند و میتوانند بعد از قبولی نهایی از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.
   برای مشاوره با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 102. رحیم
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

  سلام، تاریخ انصراف من از دانشگاه ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ میباشد. آیا مجاز به شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ هستم؟ در ضمن در سایت سخا با وجود اینکه انصراف دادم ولی هنوز وضیعت صدور معافیت تحصیلی است.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف و یا فارغ التحصیلی به مدت یکسال فرصت دارید که شرایط خود را تعیین کنید.

 103. سید میثم موسوی
  ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۰

  سلام من با دریافت مدرک معادل در پایان ترم ۹ از کارشناسی پیوسته عمران دانشگاه دولتی انصراف دادم اینجا نوشته نباید معادل دریافت کنند والا باید اول برن خدمت بعد ادامه تحصیل بدن آیا راهی برای من هست بدون رفتن به خدمت ادامه تحصیل بدهم غیبت هم ندارم بیشتر از یک سال هم از انصرافم نگذشته اما معادل کاردانی رو طی ۹ ترم گرفته ام میتونم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت بخیر
   در رابطه با سربازی نیاز شما با نظام وظیفه صحبت کنید و اینکه شرایط شما باید بررسی شود اگر امکانش بود به شما تایم میدهند

  • جهان
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   خیر نمی تونید بعد تموم کردن خدمت حق تحصیل خواهید داشت . کسانی که مدرک کاردانی میگیرند بعد انصراف حق شرکت در کنکور و یا تحصیل رو ندارند تا پایان خدمت شون

 104. سامی
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

  با سلام و عرض ادب
  بنده ورودی ۹۵ کارشناسی پیوسته شبانه هستم. الان در ترم اول سنوات ارفاقی هستم.
  ۱- اگر در پایان ترم دوم سنوات ارفاقی هم نتوانم فارغ التحصیل شوم ؛ در صورت قبولی در کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای دکترای پیوسته پزشکی میتوانم ادامه تحصیل دهم؟
  ۲- در صورتی که الان از دانشگاه انصراف بدهم؛ از مهلت یکساله معرفی بهره مند میشوم برای شرکت در کنکور سراسری و ادامه تحصیل در رشته جدید؟
  با تشکر فراوان از زحمات شما عزیزان.به راهنماییتان احتیاج دارم. اجرتان با خدا

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان غیر از دوره روزانه برای شرکت در کنکور سراسری نیازی به انصراف از دانشگاه ندارند و میتوانند بعد از قبولی از دانشگاه انصراف دهند.اما شرایط شما باید به طور دقیق تر از نظر نظام وظیفه بررسی شود.
   برای بررسی شرایط با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 105. پوریا
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

  سلام وقت بخیر
  من‌ ترم يک ارشد غیرانتفاعی هستم اگر قبل از تمام شدن ترم يک انصراف بدم بازم فرصت یکساله بعداز انصراف رو دارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت بخیر
   شما یک بار در طول تحصیلتون اجازه انصراف رو دارید و فرصت یک ساله هم پابرجاست

 106. مومن
  ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام من الان دانشجو ترم ۳ روزانه رادیولوژیم.اگه الان انصراف بدم واسه قبولی کنکور ۱۴۰۱ به مشکل از نظر سربازی یا چیزه دیگه به مشکل نمیخورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقت بخیر یک سال فرصت دارین از زمان انصراف

 107. امیر
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶

  سلام، من دانشجوی ارشد اخراجی سال ۹۵ هستم. میزان غیبت برای من چند سال محاسبه میشه!؟ آیا میشه از زمان فارغ التحصیلی لیسانس (۹۰) محاسبه بشه!؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام وقت بخیر یک سال بعداز اخراج شما محاسبه میگردد

 108. هادی
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام
  من یکبار از کاردانی شبانه انصراف دادم .کنکور دادم امسال از کارشناسی اتاق عمل شبانه فارغ التحصیل میشم.آیا می تونم امسال کنکور بدم و در صورت قبولی در رشته پزشکی معافیت تحصیلی به من تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت بخیر معافییت تحصیلی در یک مقطع دو بار صادر نمی شود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 109. پارسا
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام وقتتون بخیر،
  من دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد واحد ساری هستم. به‌ خاطر نقل مکان نمیتونم در این دانشگاه تحصیل کنم. از طرفی به‌خاطر اینکه بدون آزمون ثبت‌نام کردم به من اجازه‌ی گرفتن انتقالی هم نمیدن. میتونم از دانشگاهم انصراف بدم و در دانشگاه محل سکونتم ادامه تحصیل بدم؟ و مشکلی برای وضعیت نظام وظیفه‌ام پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر برای انصراف دادن مشکلی نیست برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 110. مسعود
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام من از دانشگاه آزاد انصراف دادم و میخام برم خدمت،ولی هیچ برگه ی رو در دانشگاه به من ندادند،من چطوری در نظام وظیفه یا پلیس+۱۰ بگم از دانشگاه انصراف دادم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام وقت بخیر شما مراجعه کنید خودشون استعلام میگیرن

 111. Amir
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۱

  سلام.من دانشجوی ترم اول روزانه هستم.اگه انصراف بدم بازم معافی دارم؟؟میخوام کنکور بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقتتون بخیر در صورتی که انصراف دهید به مدت یه سال تا سال اینده همان تاریخ مهلت دارید برای مقطع بعدی اقدام کنید

 112. امیر حسین
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

  سلام وقت بخیر. من دانشجوی کاردانی ناپیوسته حسابداری دانشگاه آزاد ورودی ۱۳۹۹ هستم و تا بهمن ۱۴۰۱ معافیت دارم. دو ترم اول رو مرخصی گرفتم و الان می‌خوام بهمن امسال یعنی ۱۴۰۰ انصراف بدم تا در کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا اگه بهمن امسال انصراف بدم تا بهمن ۱۴۰۱ مهلت دارم ؟ می‌خوام مهر ۱۴۰۱ به رشته جدید توی دانشگاه دولتی روزانه تحصیل کنم.

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری دانشجویان غیر از دوره های روزانه نیازی به انصراف از دانشگاه قبل از شرکت در کنکور و قبولی ندارند.از نظر نظام وظیفه در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف را دارید.
   برای مشاوره بیشتر با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 113. امیر جمالی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام بنده در خواست معافیت کفالت برای سربازی دادم بد ازم اشتغال ب تحصیل میخواستن . بد من دو ترم انتخاب واحد نکردم دانشگاه گفت تو اخراجی حالا یه نامه بنویس در خواست ادامه تحصیل دارم اگ قبول کردن ک هیچ نکردنم اخراجی . الان قضیه معافیت سربازیم چی میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که دانشگاه تایید بکنه مشکلی نداره در غیر این صورت باید برید نظام وظیفه صحبت کنید

 114. میلاد
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام من سال ۹۷ از شبانه رشته کاردانی انصراف دادم و کنکور دادم و رشته کارشناسی شبانه قبول شدم و امسال فارغ التحصیل میشم.میتونم امسال کنکور بدم و تا ۳۱/۶/۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۹

   سلام وقت به خیر
   صدور معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.برای شرکت مجدد در کنکور سراسری و اخذ مدرک کارشناسی نیاز به کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی دارید.

 115. امین
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۵

  سلام
  من دانشجو روزانه ترم 9 کارشناسی پیوسته هستم
  میخاستم انصراف بدم از دانشگاه برم خدمت و بعد از اتمام خدمت دوباره با شرکت در کنکور سراسری روزانه قبول بشم.
  باید جریمه پرداخت کنم به دانشگاه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه در صورت روزانه بودن بله باید جریمه پرداخت بشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 116. علی
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام من سال ۹۶ کنکور روزانه کارشناسی پیوسته دادم قبول شدم ولی شصت و پنج واحد پاس کردم و هنوز تو سنوات پنج ساله هستم ، آیا می تونم انصراف بدم و توی ورودی بهمن امسال دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ؟ دوباره پنج سال برام معافیت صادر می شه ؟ اگر امکان پذیره من اصل مدارکم دست خودمه آیا لازمه پولی به دانشگاه برای انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت بخیر در صورت انصراف از دانشگاه بله مجدد میتونید معاقیت بگیرید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 117. امیر
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۹

  سلام وقت بخیر…من سال 99 فارغ‌التحصیل شدم همون سال (99) کنکور تجربی شرکت کردم و دانشگاه دولتی(شبانه) قبول شدم و برای معافیت تحصیلی اقدام کردم و تا 1404/06/31 معافیت گرفتم، امسال هم(1400) دوباره در کنکور شرکت کردم و همون دانشگاه و همون رشته ولی روزانه قبول شدم و از قبلی (شبانه) انصراف قطعی دادم و تو دانشگاه جدید ثبت نام کردم، میخواستم بدونم آیا میتونم کنکور1402 رو برای رشته جدید و دانشگاه جدید کنکور ثبت نام کنم یا نه؟معافیت تحصیلی با توجه به اینکه یکبار از شبانه انصراف دادم بهم تعلق میگیره؟باتوجه به اینکه انصرافم رو در شبانه بعد از قبولی در روزانه دادم ،،ممنون از پاسخ گوییتون،،

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر امکانش نیست مشمول میشوید برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

  • علی قلعه
   ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام من دانشجوی انصرافی هستم در هنگام پر کردن دفترچه سربازی در قسمت وضعیت تحصیلی باید بنویسیم فارغ‌التحصیل یا انصرافی

   • کارشناس ارشد
    ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

    سلام وقت بخیر بدلیل اینکه از دانشگاه انصراف دادید باید در قسمت مربوطه دانشجوی انصرافی بزنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 118. رضا
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۴

  سلام .من دفعه دوم هست که میخوام انصراف بدم. مدرک مقطع پایین تر ( کاردانی) هم نمیگیرم و وقتی انصراف بدم ، آخرین مدرکم دیپلمه. من میتونم قبل از اعزام کنکور بدم و وقتی که جواب کنکور اومد ایست خدمت بزنم؟ یا اینکه میتونم تاریخ اعزامم رو به خاطر کنکور۲ ماه تمدید کنم و بلافاصله بعد از قبولی ثبت نام کنم ؟ یا چون دوبار انصراف دادم باید سربازی رو کامل برم و ایست خدمت بهم میخوره در صورت قبولی یا نه؟ ممنون از پاسخدهی تون

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر در شرایط انصراف از سربازی در صورت دو بار انصراف امکان ایست خدمت نیست

 119. محمد
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی پیام نورم الان انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۱ قبول شدم برم ی دانشگاه دیگه؟انصراف اولم هست

  • moshaverarshad
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر با توجه به اینکه بحث سربازی شما مطرح است نیازی به انصراف فعلا ندارید و اول کافیست ثبت نام کنید و سپس بعد از قبولی اقدام به انصراف کنید ولی برای بررسی دانشگاه مورد نظر و یا ثبت نام کنکور سال 1401 در دانشگاه مورد نظر با مشاورین مرکز تماس حاصل فرمایید موفق باشید

 120. محمد علی
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۰

  سلام وقت بخیر
  برای پست کردن دفترچه سربازی حتما باید برگه لغو معافیت تحصیلی داشته باشیم اگر از دانشگاه انصراف بدم ولی گواهی لغو معافیت تحصیلی نگیرم نمیتونم دفترچه سربازی بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام محمد علی
   یکی از شرایط پست کردن دفترچه انصراف از دانشگاه

 121. ساکو
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام خسته نباشید
  بنده میخواهم برای کارشناسی ارشد تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنم اگه فقط یک ترم در دانشگاه پاس کنم و بعد انصراف بدم، بعد از انصراف یک سال مشمول خدمت نمیشم تو این بازه زمانی( یک سال ) میتوانم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور اقدام کنم؟
  ممنون میشم راهنمای کنید

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقتتون بخیر نیاز به مشاوره ی تخصصی دارید لطفا با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 122. عامر
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم اگه شخصی توی مقطع کارشناسی بیشتر از ۷۲ واحد پاس کرده باشه ولی اخراج بشه بازم مدرک کاردانی بهش تعلق میگیره یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقت بخیر از نظر اموزشی باید 74-75 واحد گذرانده باشین ولی ممکنه با دانشگاه صحبت کنید قبول کنید

  • سید میثم موسوی
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۴

   سلام آره بابا من با ۶۸ واحد پاس کرده تونستم مدرک کاردانیمو بگیرم ۵ ترم هم مشروطی داشتم و دانشگاه دولتی روزانه هم بودم موافقت کردند مشکلی نیست ولی باز بپرس شاید دانشگاه شما سختگیر تر باشن

 123. محسن
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۷ پیام نور هستم..و قراره ترم آخر یعنی ترم ۸ مرخصی بگیرم..اگر من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم برای فرهنگیان…و قبل از اینکه لیسانس رو از پیام نور بگیرم..از دانشگاه پیام نور انصراف بدم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقتتون بخیر در صورت انصراف از دانشگاه با پاس کردن حداقل 72 واحد به شما مدرک معادل کاردانی تعلق گرفته و برگشت رو به عقب نمی توانید داشته باشید

 124. رضا
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام وقت بخیر.من قصد دارم برای دومین بار از دانشگاه انصراف بدم.آیا بعد از بار دوم یکسال وقت دارم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم؟یا بلافاصله بعد از انصراف دوم باید دفترچه پست کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

   سلا م وقت بخیر بله بعد انصراف تا 1 سال قرصت دارید

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام بله دفترجه راپست کنید

 125. پویا
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۲

  سلام.من یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم بعدش که کنکور دادم زیست دانشگاه دولتی قبول شدم سال۹۶.اما فقط یه سال سرکلاس رفتم.الان میخوام برم سربازی و دوباره کنکور بدم.چه کاری باید انجام بدم.میتونم انصراف بدم و در حین خدمت دوباره کنکور بدم؟اگه دانشگاه دولتی قبول بشم امکانش هست بتونم ادامه تحصیل بدم تو دولتی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۸

   سلام
   در حین خدمت اگر کارشناسی به بالا قبول بشین میتونین ایست خدمت بزنین

 126. ابوالفضل
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۴

  سلام
  من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم اما میخوام دوباره کنکور بدم و به خاطر همین باید تا قبل سال جدید از دانشگاه فعلی انصراف بدم…
  اگه بهمن برم پیام نور ثبت نام کنم و بعد کنکور دوباره برای ادامه تحصیل انصراف بدم
  مشکلی داره؟؟
  راه حلی هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۰

   با سلام و وقت بخیر در طول دوران تحصیل فقط مجاز به یک بار انصراف میباشید

 127. حسین شیدائی زاده
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام من ورودی سال ۹۲ دانشگاه پیام نور هستم بعد از ترم اول دیگه نرفتم یعنی به منزله اخراج حساب شد
  الان میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم پلیس+۱۰ از من آخرین وضعیت تحصیلی میخواد دانشگاه هیچ چیزی به من نمیده میشه کمک کنید لطفا

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام نیازه شما ابتدا از دانشگاه انصراف بدید اگر قصد ادامه دادن ندارید تا وضعیت مشخص بشه بعد مجدداقدام کنید

 128. حسین شیدائی زاده
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام بنده ورودی سال ۹۱ دانشگاه پیام نور هستم سال ۹۳ اخراج شدم الان دارای شرایط معافیت پزشکی هستم پلیس+۱۰ از من آخرین وضعیت تحصیلی میخواد دانشگاهم چیزی به من نمیده نمیدونم چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام شما اگر از سال 94 اقدام نکردید برای ادامه تحصیل غیبت محسوب میشه نیازه به پلیس +10 اقدام کنید وممکنه معافیت پزشکی هم تایید نشه باتوجه به تایم غیبتتون

 129. احمدرضا
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام
  من تا شهریور ۱۴۰۲ معافیت دارم. یعنی سنوات اولیه ام برا کارشناسی پیوسته تا این تاریخه.
  من هر زمانی قبل از این تاریخ مثلا پایان ترم هشت می تونم انصراف بدم و قبل از یکسال دوباره دانشگاه برم؟ تا حالا انصراف ندادم.
  سوال دوم هم اینکه اگه بالای هشتاد واحد پاس کرده باشم می تونم مدرک کاردانی نگیرم دیگه؟ یا از این تعداد واحد به بالا اجازه ی تحصیل دوباره و شرکت در کنکور سراسری رو نداره؟!
  ببخشید طولانی شد.
  پیشاپیش ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام وقتتون بخیر مشکلی برای انصراف ندارید چون مشکل نظام وظیفه داریدو بیشتر از 72 واحد پاس کردید مدرکی معادل کاردانی به شما تعلق می گیرد و امکان دوباره برای کنکور کارشناسی پیوسته برایتان وجود ندارد و فقط کارشناسی نا پیوسته را می توانید ادامه دهید.

   • احمدرضا
    ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۵

    ممنون
    من هنوز ۷۲ واحد پاس نکردم و کمتر از ایناس. اگه قبل از این تعداد واحد و قبل از پایان سنوات پنج ساله، انصراف بدم می تونم دوباره معافیت تحصیلی بگیرم؟
    و اینکه مگه دریافت مدرک کاردانی اختیاری نیست؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

     سلام شرایط دارد

 130. امیر
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۲

  سلام من دانشجوی روزانه کارشناسی هستم فقط یک ترم کلاسهارو شرکت کردم که هیچ درسی نتونستم پاس کنم و دیگه نه انتخاب واحد کردم نه سر کلاسها شرکت کردم الان می‌خوام برم سربازی و باید انصراف بدم میخواستم بپرسم جریمه هم میشم برای انصراف و رفتن به خدمت سربازی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت به خیر
   برای انصراف از دانشگاه شما مشمول جریمه نقدی می شوید.پس از انصراف و باطل شدن معافیت تحصیلی میتوانید برای سربازی اقدام نمایید.

 131. سبحان
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام و خسته نباشید
  من سرباز بودم و دانشگاه قبول شدم که سربازیم توقف خورد. حالا میخوام از دانشگاه انصرفا بدم، بلافاصله میرم خدمت؟ دفترچه دوباره باید بفرستم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام برای اطلاع کامل از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی با ما تماس بگیرید.

 132. امیر
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

  سلام
  من بخاطر دلایلی دیگه نتونستم دانشگاه ادامه تحصیل بدم و دیگه نرفتم دانشگاه.
  داخل سایت دانشگاه انصراف از تحصیل رو سال 98 ثبت کردن ولی من مراحل اداری انصراف و تسویه رو انجام ندادم تا باقی مدارک از جمله دیپلم رو ازشون بگیرم
  میخواستم بدونم برای اعزام به خدمت نیاز به ثبت و تکمیل انصرافی هست یا خیر؟!
  کپی دیپلمم رو دارم برای اعزام به خدمت ولی اصلش دست دانشگاه هستش مشکلی پیش نمیاد یا انصرافی رو انجام بدم ؟!

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت بخیر باید برای اعزام شرایطتون در دانشگاه مشخص کنید و انصراف بدید

 133. رضا
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

  سلام وقت بخیر.
  میخواستم بدونم اگه کسی یک سال پشت کنکور مونده باشه، بعدش سه ترم بره دانشگاه و بعد از دانشگاه انصراف بده. بازم فرصت یک ساله داره یا نه.

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره با مرکز تماس یگیرید

 134. علی
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

  سلام من ترم ۳ دانشگاه پیام نورهستم
  امسال اتنخاب واحد کردم هنوز کلاس هاشو
  نرفتم اگه قبل از اسفند یا زوتر انصرافی بدم
  واسه کنکور امسال ۱۴۰۱ برای فرهتگیان یا ملی مشکل سربازی پیش نمیاد

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقت بخیر امکان یکبار انصراف از دانشگاه وجود دارد مشکلی ندارد

 135. مرتضی آقاعلیخانی
  ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۰

  سلام من شرایط معافیت پزشکی دارم منتها اول باید از دانشگاه انصراف بدم چون حین تحصیل نمیشه معافیت گرفت دانشگاه روزانه هستم مییخوام ببینم میتونم انصراف بدم دوباره بعد معافیت همون دانشگاه تو رشته خودم ادامه تحصیل بدم یا دوباره باید کنکور بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام بایدکنکوبدید

 136. محمد
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸

  سلام وقت به خیر. من در یک بار در مقطع کارشناسی از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و بعدش دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و فارغ التحصیل شدم. حالا کارشناسی ارشد قبول شدم اگر ارشد ثبت نام کنم و بعدش انصراف بدم مجدد مهلت یک ساله به من داده میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت بخیر با توجه به قوانین نظام وظیفه برای سرابازی چون شما 1 بار انصراف داده اید اگر به هر دلیلی انصراف مجدد بدهید مشمول سربازی میشوید موفق باشید

 137. آرتا
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۷

  انتقالی گرفتن به یه دانشگاه دیگه انصراف از تحصیل محسوب میشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت بخیر.شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی مختلف هست.تحت یکسری شرایط میتونید بدون انصراف انتقالی بگیرید.

 138. عرفان محمدزاده
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام وقت به خیر من قبلا یک سری از دانشگاه علمی کاربردی انصراف دادم و امسال که کنکور دادم برای دانشگاه فرهنگیان داخل کارنامه سب. کد 5 خورده بودم واعتراض دادم و چند روز پیش باهام تماس گرفتن که در بهمن ماه میتونم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم و در حال حاضر در دانشگاه شیراز قبول شدم و در حال تحصیل هستم اگه بخواهم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم چطوری باید این کارو انجام بدم ممنون میشم پاسخ گو باشین

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام اول باید تمام شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی را بررسی کنید.

 139. احسان
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام
  من در مقطع لیسانس توی دانشگاه آزاد یک ترم متالوژی خوندم ترم بعد مرخصی گرفتم و کنکور دادم و سال بعد دوباره همان جا به تحصیل در رشته شیمی ادامه دادم و تعدادی از درس های ترم یک رو تطبیق دادم
  الان دانشجوی ترم یک دکتری ام
  خدمت هم نرفتم
  میخاستم ببینم اگر بتونم پذیرش بگیرم از کشور خارجی، و بخام از دکتری انصراف بدم،
  آیا اجازه ی خروج از کشور میدن بهم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام وقتتون بخیر از زمان انصراف به مدت یه سال وقت دارید

 140. احسان
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام یه سوال داشتم
  من در مقطع لیسانس توی دانشگاه آزاد یه بار انصراف از تحصیل دادم و رشتمو تغییر دادم
  الان دانشجوی ترم یک دکتری ام
  خدمت هم نرفتم
  میخاستم ببینم اگر بتونم پذیرش بگیرم از جایی، و بخام از دکتری انصراف بدم،
  آیا اجازه ی خروج از کشور میدن بهم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام بایسری شرایط میتوانید

 141. رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

  سلام من دانشگاه انصراف دادم باید در کدام سامانه ثبتش کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت بخیر نیازی به ثبت در سامانه نیست باید از دانشگاه افدام کنید

 142. اشکان
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۶

  سلام
  من سال ۹۳-۴ یک ترم دانشگاه رفتم دیگه ادامه ندادم و نرفتم تا الان
  الانم واسه سربازی اقدام کردم
  میگن باید انصراف بدی از دانشگاه
  میخواستم بدونم به چه صورت میشه و چه هزینه هایی باید برای دانشگاه و انصراف از اون پرداخت کنم؟
  مرسی

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه باید مبلغ 25%شهریه ثابت باقی ترمهارو بپردازید

 143. ابوالفضل
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۳

  با سلام خیلی ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید
  من دانشگاه آزاد درس‌ میخوندم و بخاطر مشکل مالی که برام پیش اومد نتونستم درس رو ادامه بدم
  برای همین خواستم برم سربازی که گفتن باید بری دانشگاه انصراف بدی
  رفتم دانشگاه انصراف بدم گفتم تمام ترم هایی که قرار نیست بیای باید ۲۵ درصد شهریه ثابتش رو بریزی تا انصراف بتونی بدی که میشه حدود ۴ میلیون تومن
  من با ۴ تومن دو ترم دیگه دانشگاه رو میرم، میمونه دو سه ترم دیگه و تموم میکنم و مدرکمو میگیرم
  اگر پول داشتم برای چی درسمو ول میکردم که برم سربازی؟!
  آیا راهی هست که من بتونم برم سربازی؟
  اینجوری من اضاف میخورم که!
  خیلی ممنون از شما

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقتتون بخیر فقط در صورتی می توانید به سربازی برید که انصراف بدهید در غیر این صورت می شود

 144. علی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۱

  سلام
  من یکبار از مقطع کارشناسی انصراف دادم و الان دارم یک رشته کارشناسی دیگه رو میخونم
  با توجه به یکبار انصرافی که دادم آیا بعد از اتمام کارشناسی من میتونم تو مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم یا باید برم سربازی؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام وقت بخیر.میتونید ادامه بدید.

 145. علیرضا
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام خسته نباشید…من یکبار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم پارسال…و دوباره در دانشگاه آزاد ثبت نام کردم…امسال کنکور دادم و در دانشگاه دولتی قبول شدم…ثبت نامم کامل شده ولی معافیت ک رفتم گفتن دوبار نمیتونی انصراف بدی…پس چطور من تو دانشگاه ثبت نام شدم ؟…و اینکه هیچ راهی نداره تا بعد از تحصیل ب دانشگاه برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام
   شما در کل یک بار حق انصراف دارید و دیگر مجاز به انصراف نیستید

 146. علی
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

  سلام من ۹۹ کنکور دادم و دانشگاه آزاد گرمسار اتاق عمل قبول شدم در حین تحصیل در دانشگاه دوباره برای ۱۴۰۰ کنکور دادم و اتاق عمل ازاد تهران قبول شدم
  دانشگاه تهران به من گفت برای اینکه بتونم ثبت نام کنم اول از گرمسار باید انصراف بدم و من هم انصراف دادم و ازاد تهران اتاق عمل رو ثبت نام کردم و بعد از تطابق الان ترم ۳ هستم
  خواستم بدونم الان اگر برای ۱۴۰۱ در حین تحصیل کنکور بدم و مثلا پزشکی بیارم طبق این قانون من اگر از اتاق عمل انصراف بدم باید برم سربازی و پزشکی نمیتونم بخونم؟ 😐😐😐

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر.اگر انصراف بدید باید سربازی برید.

 147. امیر
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۰

  سلام ، وقت تون بخیر.
  من در سال 1400دانشگاه دولتی (شبانه) قبول شدم و معافیت تحصیلی دارم. می خواستم بدونم اگه از دانشگاه انصراف بدم و بعد از یکسال خودم رو به نظام وظیفه معرفی نکنم ، چه اتفاقی می افته؟؟
  منظورم اینکه نظام وظیفه میاد دنبالم یا فقط زمانی میاد که نامه پست کرده باشم ؟؟
  میان دم خونه آدم و میبرنش یا اینکه فقط اضافه خدمت می خوری تا زمانی که خودت به دفاتر شون مراجعه کنی؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام وقتتون بخیر اگر دفترچه سربازی در مدت مقرر پست نشود فقط اضافه خدمت می خورید.

 148. امین
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۷

  سلام و خسته نباشید
  دانشجوی دوره غیر روزانه ورودی ۹۶ هستم و تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ معافیت تحصیلی برای بنده ثبت شده. ایا با انصراف قبل از این تاریخ مهلت یکساله برای من با توجه به اتمام سنوات شامل میشود یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقتتون بخیر اگر در سنوات مجاز 5 سالتون که برای مقطع کارشناسی داده شده اقدام کنید انصراف پذیرفته می شود و مهلت یکساله برایتان برقرار است اگر تعداد واحدی که گذارنده اید 80 واحد به بالا باشد مدرکی معادل کاردانی به شما تعلق می گیرد و اگر قصد تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی پیوسته داشته باشید نمی توانید .

   • سیذ میثم موسوی
    ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۸

    معذرت می خوام اگر معادل کاردانی رو بجای ۲.۵ سال در ۴.۵ سال بگیریم و بعد از اون انصراف بدیم می تونیم کارشناسی ناپیوسته شرکت کنیم؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

     سلام وقت بخیر
     در مورد اقایون به خاطر نظام وظیفه برای استفاده از معافیت تحصیلی برای مقطع کاردانی شما 3 سال فرجه دارید بعد از اون یا برای تحصیل یا برای سربازی اقدام کنید

 149. امین
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۱

  سلام خسته نباشید
  دانشجوی دوره غیر روزانه ورودی ۹۶ هستم و تا ۱۴۰۰/۶/۳۱ معافیت تحصیلی برای بنده صادر شده ایا با انصراف قبل از این تاریخ مهلت یک ساله مشمول بنده میشود یا خیر؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت بخیر در شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی امکان یکبار انصراف موجود میباشد

 150. حسین
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام.من دوسال به پایان معافیت مانده و در مقطع لیسانس در حال تحصیل هستم. من قصد دارم از دانشگاه انصراف دهم و مقطع لیسانس را مجددا در کشوری اروپایی بخوانم.آیا من مجوز این کار را دارم؟با توجه به اینکه دوره لیسانس چهارسال طول میکشد،معافیت من را تمدید می کنند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام بله برای کسب اطلاعات باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

 151. ماهور
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۹

  سلام وقت بخیر…من سال 98 فارغ‌التحصیل شدم اما تو اون سال کنکور ندادم ولی سال بعد(99) کنکور انسانی شرکت کردم و دانشگاه دولتی(شبانه) قبول شدم و برای معافیت تحصیلی اقدام کردم و تا 1404/06/31 معافیت گرفتم، امسال هم(1400) دوباره در کنکور شرکت کردم و ی دانشگاه دیگه قبول شدم و از دانشگاه قبلی انصراف قطعی دادم و تو دانشگاه جدید ثبت نام کردم، میخواستم بدونم آیا میتونم معافیتم رو برای رشته جدید تمدید کنم یا نه؟ ،،ممنون از پاسخ گوییتون،،

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

   سلام بله میتونی برای رشته جدید در دانشگاه جدید از سازمان وظیفه عمومی درخواست تمدید مهلت معافیت تحصیای رو انجام دهید

 152. آرمان
  ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی دانشگاه ملی و ترم ۳ هستم
  تا الان هم از دانشگاه انصراف ندادم
  در صورت انصراف از دانشگاه در هر صورتی من تا یکسال مهلت دارم که دوباره دانشگاه قبول شم یا شرایطی داره که حتما باید بعد از انصراف بلافاصله برم خدمت سربازی.

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام
   یک سال فرصت دارین

 153. امین
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام، در مقطع دکتری ترم دوم برای اعزام به خدمت سربازی اگر از دانشگاه آزاد انصراف بدهیم باید جریمه پرداخت شود؟

 154. مصطفی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۵

  سلام وقت بخیر من سال99دانشگاه ازاد کاردانی ثبت نام کردم الان انصراف دادم میخوام برم کارشناسی واسه معافیت باید چیکار کنم پلیس +10رفتم گفت برو فلان سایت خودت درخواست بده😕

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۴

   سلام ثبت نام مقطع کارشناسی از طریق سایت آزمون انجام میشد که الان به اتمام رسیده

 155. Arya
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰

  با سلام یکی از دوستای من شهریورسال99از دانشگاه پیام نور انصراف داده وامسال به دلیل دیر اومدن جوابا رفته خدمت سربازی الان دانشگاه آزاد قبول شده ولی هر چه براش میزنن معافیت تحصیلی جدید میگه 1سال گذشته خیلی جاها خونده بودم این 1سال برا سربازا اعمال نمیشه میخاستم بدونم راهی هست مشکلش حل شه؟؟،

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

   سلام میتونه بره سازمان وظیفه عمومی و تقاضای ایست خدمت را انجام دهد

 156. علی محمدی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

  بنده پارسال از رشته دکتری دامپزشکی انصراف دادم میتونم در رشته کارشناسی ادامه تحصیل بدم ؟ اولین انصراف بنده است ممنون اگر راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت به خیر در طول سنوات تحصیلی شما یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید و بعد از انصراف یکسال فرصت دارید که شرایط خود را معلوم نمایید.مشکلی از جهت ادامه تحصیل ندارید.

 157. فرشاد
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۴

  سلام من سال ۹۸ دانشگاه ازاد ثبت نام کردم اما تا دو سال انتخاب واحد نکردم حالا میخوام انصراف بدم و در دانشگاه دیگری ثبت نام کنم…میخواستم بدونم مشکلی برای معافیتم پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام رو بخیر.در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار میتونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید نمیتونید مجددا برای کارشناسی از معافیت استفاده کنید

  • یاسر
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

   سلام من برای اینکه سربازی نرم پیام نور ثبت نام کردم وانصراف دادم الان روزانه قبول شدم وثبت نام کردم ولی پشیمونم میخوام دوباره انصراف بدم وکنکور شرکت کنم اگر با معافیت پزشکی کنکور به قبل از سربازی بیفته میتونم کنکور بدم؟بعضی ها میگن محرومیت نداره بعضی ها نیگن نمیشه

 158. امیر حاجی زاده
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام یه سوالی داشتم من الان ۱۹ سالمه متاسفانه معافیت تحصیلی یک ساله گرفتم الان میخوام از این معافیت تحصیلی انصراف بدم و یک سال صبر نکنم و برم به خدمت سربازی به نظرتون میشه یا نه؟؟؟؟باید یک سال صبر کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وقت بخیر به دفاتر پلیس 10 مراجعه کنید و خودتون رو معرفی کنید و نیاز به صبر یکساله نیست و معافیت تحصیلی شما در صورت معرفی خود به نظام وظیفه از بین خواهد رفت.

 159. Nima
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۵

  سلام خسته نباشید . بنده در کنکور ۹۹ دانشگاه دولتی شرکت کردم و ثبت نام کردم ولی بنا به دلایلی انصراف دادم . و الان در دانشگاه ازاد مشغول ب تحصیل هستم . ایا من میتوانم دوباره کنکور بدم. و به دانشگاه مورد علاقم برم؟ و ایا امکان تحصیل در دانشگاه افسری یا تربیت معلم را دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت بخیر در کنکور 1401 منعی برای روزانه ندارید و اگر دانشجو پسر هستید نمیتوانید دو بار انصراف دهید و در صورت انصراف باید به خدمت بروید و برای دانشگاه افسری و تربیت معلم باید از لحاظ سنی و تراز و معدل نمره ی قبولی داشته باشید .

 160. آزاد
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام
  من در سال ۹۵ در ترم سوم مقطع لیسانس انصراف دادم و یک سال از معافیت تحصیلی استفاده کردم و دوباره کنکور دادم
  در سال ۹۶ دوباره در مقطع لیسانس قبول شدم و الان فارغ التحصیل شدم
  سوالم این هست حالا من با این شرایط از یک سال معافیت بعد از فارغ التحصیلی میتونم استفاده کنم یا به این دلیل که سال ۹۵ بعد انصراف ۱ سال استفاده کردم شامل این یک سال نمیباشم؟

  الان غیبت میخورم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقتتون بخیر.مشکلی نیست.بعد از اخرین مدرک تحصیلی بمدت یکسال معافیت تحصیلی دارید و الان هم میتونید ازش استفاده کنید.

 161. محسن
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام من امروز دفترچه پست کردم ولی از اخبار شنیدم ک تا آخر مهر مهلت دادن برای فرستادن دفترچه. اگر من جواب کارشناسی ارشد بیاد و ثبت نام کنم در دانشگاه آیا بعد از فارغ التحصیلی بازم فرصت یکساله دارم یا چون دفترچه فرستادم هیچ فرصتی بهم داده نمی‌شود؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت بخیر.بله میتونید در صورت قبولی در دانشگاه ایست خدمت میگیرید و بعد از اتمام دوره ارشد مجددا میتونید از فرصت یکساله استفاده کنید.

 162. Ali
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۶

  سلام خداقوت
  من کارشناسی پیوسته میخونم،میخواستم بپرسم که من انصراف بدم و بعد یکسال مهلت سربازی،به سربازی برم،بعد از سربازی دوباره میتونم ادامه دانشگاهمو بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۶

   سلام وقت بخیر.
   بعد از گذروندن دوره آموزشی میتونید ایست خدمت بگیرید ولی حتما باید با دانشگاه هماهنگ کنید.

 163. علی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۰

  سلام من تمام واحدامو پاس کردم فقط پایان نامم مونده ,اگه انصراف بدم برم خدمت بعد دوسال میتونم بازگشت به تحصیل داشته باشم و بیام پایان ناممو تموم کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۹

   سلام وقت بخیر.
   میتونید بعد از گذروندن دوره آموزشی از ایست خدمت استفاده کنید و بعدش دوباره برای پایان نامه اقدام کنید.

 164. امیررضا
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

  با سلام بنده در سال 99 دانشگاه ازاد قبول شدم امسال کنکور دادن در صورت قبولی می تونم انصراف بدم قبلا اصلا انصراف نداده ام درضمن در سال 99 بخاطر کرونا که کنکور عقب افتاد ما دفترچه اعزام به خدمت پست کردیم اما خدمت نرفتیم وبعد قبولی وارد دانشگاه شدیم می خواستم بدونم اون دفترچه اعزام به خدمت مشکلی در انصراف ایجاد میکنه یا نه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر.
   برای هر مقطع شما یکبار حق انصراف و تحصیل مجدد دارید تا شرایط نظام وظیفتون به مشکل برنخوره!

 165. نیما
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۰

  سلام من در سال ۹۳ کارشناسی روزانه قبول شدم لیسانسمو بدون انصراف و در مدت ۶ ساله در مرداد ۹۹ تموم کردم و تا یه سال بعد مهلت داشتم از معافیتم استفاده کنم که در حال حاضر اقدام به انتخاب رشته ارشد کردم آیا من میتونم در دوران ارشد از تحصیل انصراف بدم و مجددا کنکور بدم و به رشته ی جدیدی برم؟آیا مشکلی پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام هر داوطلب در طول تحصیلش میتونه یکبار انصراف از تحصیل بده و همون مقطع را دوباره شروع کند

 166. امیر
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام وقت بخیر
  من پارسال دانشجوی کارشناسی پیوسته شدم و امسال میخوام انصراف بدم الان انصراف بدم باید برم سربازی یا تا سال آینده مهلت دارم که کنکور بدم و دانشگاه دیگه ای ثبت نام کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت به خیر بعد از انصراف از تحصیل به مدت یکسال از سوی نظام وظیفه فرصت دارید که برای تحصیل مجدد اقدام نمایید یا برای سربازی.با توجه به این نکته که شما فقط یکبار میتوانید از تحصیل انصراف دهید و بعد از انصراف دوم مشمول سربازی می شوید.

 167. عرفان
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۴

  سلام وقتتون بخیر،من در مقطع ارشد یبار انصراف دادم و مجدد کنکور دادم والان دارم ارشد میخونم ،حالا ی مشکلی ک دارم یکی از دوستانم گفت کسی ک انصراف داده باشه یبار دیگه فرجه یکساله بعد از تموم شدن درسشو برای شرکت در کنکور نداره،الان با این وضعیت بعد از تموم شدن درسم مثل بقیه دانشجو ها من مهلت یکساله ندارم برای کنکور دکتری و باید برم خدمت?تروخدا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام اگر انصرافی در بازه زمانی سنوات باشه میتونی بعدش فرجه داشته باشی ولی اگر بعد از اتمام سنوات باشه دیگه مجاز نیستی

   • عرفان
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۰

    سلام مجدد من متوجه منظورتون نشدم من انصراف همون ترم اولی بود ک وارد مقطع ارشد شدم ،و توهمون مهلت یکساله ای ک بعد انصراف داشتم دوباره ارشد قبول شدم ،حالا ارشدمم تو همون سنوات استانداردش ک 6 نیم سال هست. تموم میشه
    حالا با این وضعیت درسم ک تموم شد یکسال فرجه دارم برای کنکور دکتری مثل بقیه?

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

     سلام وقتتون بخیر.
     از زمان فارغ التحصیلیتون شما یکسال معافیت خواهید داشت.

 168. محمدعلی مداح
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

  سلام
  دانشجو انصرافی مقطع کارشناسی که مجددا در رشته جدید در همان مقطع کارشناسی ثبت نام کرده و فارغ التحصیل شده بعد از قبولی در مقطع کارشناسی ارشد و ثبت نام در دانشگاه آیا میتواند در دوره کارشناسی ارشد انصراف دهد و مجددا در کنکور ارشد شرکت کند و برای مقطع ارشد معافیت تحصیلی بگیرد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت به خیر در صورت انصراف مجدد از تحصیل از نظر نظام وظیفه به مشکل برمیخورید و اجازه شرکت مجدد در کنکور و ثبت نام در دانشگاه را ندارید.

 169. Amir
  ۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام خسته نباشید
  من درحین خدمت ایست تحصیلی زدم ورفتم دانشگاه الان بعد 5 سال میخوام انصراف بدم برم یه رشته دیگه ایا امکانش هست یا باید برم سربازی جوابمو بدین ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقتتون بخیر.
   چون ایست خدمت داشتید باید حتما خدمت سربازی را به اتمام برسانید.

 170. فرهاد
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۳

  سلام بنده یک بار از دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی انصراف دادم و بعد کنکور سراسری دادم و وارد دانشگاه دولتی در مقطع کارشناسی شدم اگر برای بار دوم در ترم ۳ انصراف بدم میتونم وارد دانشگاه افسری بشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام وقت به خیر بعد از انصراف دوم از دانشگاه شما اجازه ثبت نام در کنکور یا دانشگاه را ندارید و از نظر نظام وظیفه دچار مشکل می شوید.به طور کلی یکبار حق انصراف از تحصیل را دارید.

 171. کارشناس ارشد
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰

  خیر آقایان فقط یک بار میتوانند از دانشگاه انصراف دهند و باید به خدمت سربازی بروید

 172. فردین
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲

  با سلام بنده یکبار از دانشگاه سراسری انصراف و مجددا کنکور دادم و در حال حاظر پیام نور مشغول به تحصییل می باشم میخواستم امسال کنکور ۱۴۰۱تجربی شرکت کنم در صورت قبولی در رشته پزشکی در دانشگاه سراسری ایا میتونم از پیام نور بعد از قبول شدن انصراف بدم و دانشگاه پزشکی شرکت کنم سربازی هم نرفتم

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه در صورتی که اقایون سربازی نرفته اند تنها قادر به 1 بار انصراف هستند و در صورت انصراف دوم مشمول نظام وظیفه میشوند موفق باشید

   • amir
    ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

    سلام خسته نباشید من متولد خرداد ۸۱ ام و تا خرداد ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم آیا میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟
    اگر امسال دانشگاه برم میتونم انصراف بدم و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم یا نه؟

 173. Alireza.M
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶

  سلام ، یه سوال داشتم خدمتتون، ازتون خواهش میکنم جواب بدید. من در مقطع دکترا ثبت نام کردم، اگر در ترم یک انصراف بدم، از فرجه یک ساله برای معافیت قبل از اعزام به خدمت می توانم استفاده بکنم؟ برای من فرصت یک سال وجود دارد؟
  لازم به ذکر است که من از تمام یک سال مربوط به کارشناسی ارشد استفاده کردم و قبل از قبولی دکترا با توجه به این که یک سال تمام شده بود، برای ارسال دفترچه خدمت سربازی اقدام کردم.

  • moshaverarshad
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰

   سلام
   در صورتی که ترم یک انصراف بدین از فرجه یکسال معافیت تحصیلی میتونین استفاده کنید

 174. علیرضا
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام ، یه سوال داشتم خدمتتون، من در مقطع دکترا ثبت نام کردم، اگر در ترم یک انصراف بدم، از فرجه یک ساله برای معافیت قبل از اعزام به خدمت می توانم استفاده بکنم؟ برای من فرصت یک سال وجود دارد؟
  لازم به ذکر است که من از تمام یک سال مربوط به کارشناسی ارشد استفاده کردم و قبل از قبولی دکترا با توجه به این که یک سال تمام شده بود، برای ارسال دفترچه خدمت سربازی اقدام کردم.

 175. امیر
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۳

  سلام روز بخیر ببخشید من کارت معافیت دائمم یکماه پیش دستم رسید قبلا از دانشگاه روزانه انصراف داده بودم و الان ی رشته دیگه میخونم سوالم اینه ایا الان که معافیت دایم دارم میتونم دوباره انصراف بدمو در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقتتون بخیر.
   بله مشکلی نداره.

 176. محمد
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام
  من سال ۹۸ از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیلم.اگه برای بار دوم انصراف بدم و بعدش سرباز بشم، ودر حین سربازی در دانشگاه روزانه پذیرفته بشم،میتونم از ایست خدمت سربازی استفاده کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقتتون بخیر.
   بعد از گذروندن دوره آموزشی، میتونید از شرایط ایست خدمت استفاده کنید.

 177. امیر
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۷

  سلام وقت بخیر ، ببخشید من یکبار از دانشگاه انصرف دادم الان میخوام برا بار دوم انصراف بدم و کنکور بخونم ، میدونم که نمیشه باید بعداز انصراف برا بار دوم مستقیم برم سربازی ، ولی میشه بعداز انصراف معافیت دائم سربازی رو بگیرم و برا بار سوم برم یه دانشگاه دیگه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به معافیت سربازی و شرایط ان برای داوطلبان معافیت را داشته باشید تا دچار غیبت نشوید و قبل از انصراف پیگیر شوید و در صورت موافقت با معافیت شما مشکلی برای ثبت نام در دانشگاه را نخواهید داشت موفق باشید

 178. علیرضا
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام، یه سوال داشتم ولی هیچ جایی جوابی براش پیدا نکردم.

  ببینید، من یک بار از دانشگاه انصراف دادم و تا قبل از اینکه یک سال ازش بگذره، در رشته و دانشگاه دیگه ای ثبت نام کردم. الان از این رشته، فارغ التحصیل شدم و میخوام در کنکور ارشد سال ۱۴۰۱ شرکت کنم. سوالم اینه که آیا منی که یکبار از دانشگاه انصراف دادم، مثل بقیه دانشجوها از فرصت حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی برخوردار هستم یا اینکه من این امتیاز رو نخواهم داشت؟ در واقع میخوام بدونم، یک سال فرصت از لحظه انصراف، با یک سال فرصت از لحظه فارغ التحصیلی، دو چیز متفاوت و جدا هستن؟
  لطفا به سوالم کامل پاسخ بدید تا نگرانی دربیام، ممنون از شما

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام بله بعد از انصراف یکسال فرصت دارید برای ادامه تحصیل یا فرستادن دفترچه اعزارم به خدمت

 179. علیرضا
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام، یه سوال داشتم ولی هیچ جایی جوابی براش پیدا نکردم.

  ببینید، من یک بار از دانشگاه انصراف دادم و تا قبل از اینکه یک سال ازش بگذره، در رشته و دانشگاه دیگه ای ثبت نام کردم. الان از این رشته، فارغ التحصیل شدم و میخوام در کنکور ارشد سال ۱۴۰۱ شرکت کنم. سوالم اینه که آیا منی که یکبار از دانشگاه انصراف دادم، مثل بقیه دانشجوها از فرصت حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی برخوردار هستم یا اینکه من این امتیاز رو نخواهم داشت؟ در واقع میخوام بدونم، یک سال فرصت از لحظه انصراف، با یک سال فرصت از لحظه فارغ التحصیلی، دو چیز متفاوت و جدا هستن؟
  لطفا به سوالم کامل پاسخ بدید تا نگرانی دربیام، ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط انصراف دانشگاه ها که بیان کردید این فرجه 1 ساله با فرجه 1 ساله بعد از انصراف متفاوت هست موفق باشید

 180. محمد جواد
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

  سلام
  من بیست و هشتم از دانشگاه انصراف کامل دادم چون دانشکده افسری ارتش قبول شدم. ولی بلافاصله برگه ی انصراف رو به نظام وظیفه نبردم چون هم دیگه دیر شده بود و هم من باید اعزام میشدم و این کار موکول شد به شنبه یعنی یکم حالا ب نظر شما من غیبت خوردم این چند روز یا مشکلی نیست؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام اگه انصراف دادی میتونی توجیه غیبت بدی که اینجوری مشکلی پیش نمیاد

 181. Mohammad
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۷

  سلام. من ۲۰ ساله هستم. اولین کنکور من سال ۹۸ بود که انتخاب رشته نکردم و دانشگاه نرفتم و سال بعد یعنی ۹۹ دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم انتخاب رشته کردم. الان پس از گذشت ۲ ترم میخوام انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم. اما سوال من این است، که آیا من می توانم یک سال برای کنکور مطالعه کنم یا باید بلافاصله خودم رو بعد انصراف معرفی کنم برای خدمت سربازی؟

  • moshaverarshad
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام بعد از انصراف یکسال زمان دارید

 182. Mohammad
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۰

  سلام. من ۲۰ ساله هستم و سال ۹۸ اولین کنکورم بود ولی انتخاب رشته نکردم و دانشگاه نرفتم و سال بعد یعنی ۹۹ رفتم دانشگاه دولتی رشته روزانه. حالا بعد از ۲ ترم میخوام برای اولین بار انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ برای رشته های روزانه شرکت کنم. اما سوال من این هست که بعد انصراف فرصت دارم تا یک سال برای کنکور مطالعه کنم یا اینکه باید بلافاصله برم خودم رو برای خدمت معرفی کنم.

  • moshaverarshad
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام بعد از انصراف یکسال زمان دارید

 183. mostafa
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام.من سال ۹۸ پیام نور ثبت نام کردم و سال ۹۹ انصراف و از معافیتش استفاده کردم،الان میخام دوباره برم پیام نور ثبت نام کنم و کنکور ۱۴۰۱ رو شرکت کنم درصورت رتبه اوردن در کنکور ۱۴۰۱ میتونم برای بار دوم از پیام نور انصراف و در دانشگاه روزانه ثبت نام کنم؟؟ممنون میشم جواب بدید

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام خیر شما فقط یکبار حق انصراف دارید

   • مریم
    ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

    ببخشید من یکبار از دانشگاه روزانه انصراف دادم. و الان سال سوم روانشناسیمه تو دانشگاه غیر انتفاعی اما میخوام برای پزشکی بخونم و کنکور شرکت کنم و اگر قبول شدم از روانشناسی انصراف بدم. این امکان برای من وحود داره؟؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

     بله وجود داره ی ولی ک جریمه مالی باید بدید

    • محمد غلامی
     ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۷

     سلام من ۱۸ سالگی روزانه مهندسی مکانیک قبول شدم ترم اول درس خوندم و انصراف دادم و ترم دوم بلافاصله بعد از انصراف غیر انتفاعی ثبت نام کردم و الان ترم پنجم با توجه به اینکه غیر انتفاعی میخونم
     اگر کنکور بدم و پزشکی قبول شم با توجه به اینکه بعد از قبولی در رشته جدید باید از رشته قبلی انصراف بدم ایا مشکلی از نظر نظام وظیفه دارم؟
     و سوال دوم اینکه اگر برم سربازی و در حین سربازی قبول شم میتوتم ایست خدمت بزنم یا نه مرسی

     • کارشناس ارشد
      ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۰

      سلام وقت بخیر.اگر دو بار ثبت انصراف داشته باشید از تاریخ انصراف دوم یکسال فرصت دارید که خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید.

 184. Alireza77777
  ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

  سلام،اگه من درحین سربازی کنکوربدم وقبول بشم ونخوام دیگه ازقانون ایست سربازی
  استفاده کنم برای کلا۲یا۳ماه که تموم بشه سربازیم که بتون کارت پایان خدنت بگیرم بعدا،میتونم ازدانشگاه برای۳ماه مرخصی بگیرم که آذرماه که تموم کنم سربازیم رو که ازش چیزی نمونه که بخوام بعدا برم

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام اگه موقع سربازی قبول بشی میتونی ایست خدمت بگیری ولی اگه نخوای بگیری بعدا دیگه نمیشه استفاده کنی

   • Alireza
    ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۲

    سلام ببخشید من ایست خدمتی زدم الان انصراف بدم همون روز باید خودمو معرفی کنم یا وقت خواهم داشت برای معرفی؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

     سلام وقت بخیر یک سری شرایط برای ایست خدمتی وجود دارد مقاله موجود در سایت رو بخونین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

     • کامران
      ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۷

      سلام خسته نباشید
      الان بنده در مقطع کارشناسی ناپیوسته هستم اگه بخوام انصراف بدم برم خدمت بعد خدمت دوباره شروع به تحصیل کنم حدود 50واحد پاس کردم اون واحد ها رو برام حساب می کنن یا باید دوباره از اول بخونم

     • کارشناس ارشد
      ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

      سلام .باید مراجعه کنید به واحد آموزش دانشگاه

     • کارشناس ارشد
      ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

      سلام حداقل بایدهفتادواحدبگذرونیدتاتطبیق بدن

ایران تحصیل
تماس با مشاور