تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی مشخص شده است. از آنجایی که شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی متفاوت است ، لازم است دانشجویانی که تصمیم به این کار دارند از شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی اطلاعات لازم را کسب نمایند. ما در این مطلب سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما در رابطه با شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی پاسخ دهیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط انصراف برای دانشجویان ارشد و دکتری از دانشگاه و سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی جهت ادامه تحصیل حتما از مشاوران کمک بگیرید.

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی بستگی به تصمیم شما برای ادامه تحصیل و یا سربازی دارد. به طور مثال برخی از دانشجویان انصرافی ، پس از ترک تحصیل قصد دارند دوباره در رشته ای دیگر مشغول به تحصیل شوند ؛ هم چنین برخی تصمیم به خرید سربازی می گیرند و برخی نیز قصد دارند پس از انصراف تحصیلی ، به خدمت اعزام شوند. براین اساس ما قصد داریم به تمامی سوالات شما در رابطه با انصراف از دانشگاه و سربازی پاسخ دهیم.

 

 

جزییات شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی برای ادامه تحصیل

افرادی که با هدف تحصیل در رشته و دانشگاهی دیگر انصراف می دهند ، برای ادامه تحصیل لازم است واجد یک سری شرایط باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 اگر دانشجوی انصرافی قصد ادامه تحصیل دارد ، نباید از تاریخ انصراف وی بیشتر از یک سال گذشته باشد. به عبارتی مهلت معرفی نظام وظیفه بعد از انصراف ، یک سال است. پس اگر انصراف دادید حتما قبل از گذشت یک سال کامل دوباره برای شرکت در کنکور و یا ورود به دانشگاه به صورت بدون کنکور ، اقدام نمایید.

فرد انصرافی باید حتما در مدت سنوات ارفاقی انصراف خود را اعلام کرده باشد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در حین سربازی کلیک کنید.

 

 

اگر فرد انصراف خود را قبل از تمام شدن سنوات تحصیلی اعلام کرده باشد ، می تواند دوباره به ادامه تحصیل بپردازد.

توجه : برای  افرادی که انصراف می دهند ، دریافت مدرک معادل  در مقاطع پایین تر ممنوع است.

توجه : دانشجویان تنها یک بار می توانند در طول مدت تحصیل خود انصراف دهند ، با این که قانونی در رابطه با نقض این موضوع صادر شده است ؛ اما هنوز ترتیباتی برای اجرای آن در نظر گرفته نشده و ما در ادامه شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

شرایط دانشجویان انصرافی برای اعزام به خدمت

افرادی که پس از انصراف هیچ برنامه در جهت ادامه تحصیل خود ندارند ، لازم است ظرف حداکثر یک سال خود را دوباره به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند.  علاوه بر این مراکز تحصیلی نیز نام این افراد را به سازمان های نظام وظیفه معرفی خواهد کرد.

 

 

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

معافیت تحصیلی برای افرادی است که در حال تحصیل هستند . پس این موضوع کاملاً مشخص است که دانشجویان انصرافی از هیچگونه معافیتی برخوردار نخواهند شد. همانطور که در شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی اشاره کردیم ، این افراد اگر قصد استفاده از معافیت تحصیلی را دارند باید ظرف مدت زمان کمتر از یک سال دوباره برای شرکت در کنکور و یا ورود به دانشگاه ها اقدام نمایند.

 

 

آیا تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی وجود دارد؟

اگر فردی در سنوات مجاز برای انصراف از دانشگاه و سربازی اقدام کرده باشد ، می تواند از تمید معافیت دانشجویان انصرافی استفاده نماید. فراموش نکنید که شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی به گونه ای است که خود به خود هیچگونه تمدید معافیتی برای آن ها صادر نخواهد شد. تنها راه تمدید ، معافیت تحصیلی ورود به دانشگاه و شروع دوباره تحصیل است.

 

 

قوانین معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و شرایط استفاده از معافیت ها برای این افراد شامل قوانین معافیت تحصیلی می شود که برای دیگران نیز صادر شده است. در ادامه این قوانین را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی

 

 

شرایط دریافت معافیت های تحصیلی دانشجویی

افراد پس از اتمام دوره متوسطه ، لازم است برای ادامه تحصیل خود اقدام نمایند. پس از پایان دوره متوسطه ، تمامی مشمولان تا 20 سالگی زمان دارند که در کنکور پذیرفته شوند.

افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند ، لازم است از سنوات مجاز برای دوره متوسطه اطلاعات لازم را کسب نمایند. اگر بعد از تمام شدن مدت زمان سنوات مجاز فرد در دانشگاه قبول نشد ، به خدمت اعزام شده و پس از قبولی می تواند ترخیص از خدمت را دریافت نماید.

 

 

برای کسب هر گونه اطلاعات دررابطه با امریه سربازی کلیک کنید.

 

 

با انصراف از دانشگاه و سربازی اگر فرد قصد استفاده از معافیت تحصیلی را دارد ، نباید حتی یک روز غیبت برای وی ثبت شده باشد. در غیر این صورت اجازه استفاده هیچ گونه معافیتی تحصیلی را نخواهد داشت. شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی نیز به همین شکل است.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ازدواج حین خدمت سربازی کلیک کنید.

 

 

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و افرادی که از دانشگاه اخراج شده و یا فارغ التحصیل شده اند ، یکسان است پس انصراف از دانشگاه و سربازی ، شرایط خاصی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

 

 

 

شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی

 

 

تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی و دیگر دانشجویان

حتما تا این قسمت متوجه شده اید که انصراف از دانشگاه و سربازی هیچ شرایط خاصی را برای استفاده از معافیت تحصیلی و همچنین تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان ایجاد نخواهد کرد. شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی مانند دیگر دانشجویان است و به همین دلیل ما در ادامه سنوات مجاز تحصیلی را برای دانشجویان انصرافی و دیگر دانشجویان آورده ایم.

افرادی که در سنوات مجاز ادامه تحصیل دهند ، از تمدید معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مجازات غیبت سربازی کلیک کنید.

 

 

مقطع تحصیلی سنوات مجاز
دکترای پزشکی 8 سال
کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال
دکترای تخصصی 6 سال
کارشناسی ناپیوسته 3 سال
کارشناسی 5 سال
کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال
کاردانی 2.5 سال

شرایط دانشجویانی که دوبار از تحصیل انصراف می دهند برای نظام وظیفه چگونه است؟

مشمولان آقا می توانند دوبار از تحصیل انصراف دهند ؛ اما تنها یک بار حق ادامه تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی را خواهند داشت. البته اگرچه پس از شکایت برخی دانشجویان مبنی بر غیر منطقی بودن این قانون ، بخش نامه استفاده از معافیت تحصیلی برای هر مقطع یک بار ، نقض شد ؛ اما ظاهراً هنوز به صورت کامل اجرا نشده و شرایط قبل برقرار است.

 

 

اگر در رابطه با بومی سازی سربازی اطلاعاتی ندارید کلیک کنید.

 

 

پس اگز قصد ادامه تحصیل دارید ، بهتر است دوبار از یک مقطع انصراف ندهید و یا پس از انصراف خدمت خود را تمام کرده و پس از دریافت کارت پایان خدمت برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود اقدام نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

انصراف از دانشگاه و سربازی موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. از آنجایی که بسیاری از دانشجویان ممکن است در طول تحصیل تصمیم به انصراف بگیرند ، به همین دلیل ما در این مطلب سعی کردیم به تمامی سوالات این افراد در خصوص ، شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی داشتید ، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط انصراف برای دانشجویان کارشناسی از دانشگاه و سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه نشا معافیت تحصیلی

قانون جدید معافیت تحصیلی

معافیت تحصیلی دانشجویان

تحصیل مجدد مشمولین در یک مقطع

مهلت معرفی نظام وظیفه 

انصراف از دانشگاه و سربازی

3.3/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی برای تمام دانشجویان یکسان است؟

بله این شرایط برای تمامی دانشجویان یکسان است.

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی چه تفاوتی با دانشجویان دیگر دارد؟

تفاوت خاصی ندارد ؛اما یک سری قوانین خاص دارد که در متن آمده است.

شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی در حال حاضر وجود دارد یا خیر؟

این شرایط هنوز وضعیت مشخصی ندارد ؛ زیرا بخش نامه تصویب شده اما اجرا نمی شود.

برای اطلاع از شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی چه راهی وجود دارد؟

می توانید در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. محمد مهدی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام.من سال ۹۹ دانشگاه روزانه فردوسی قبول شدم دو ماه بعدش انصراف دادم و بعد از اون رفتم دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و تقریبا تیر ماه ۱۴۰۰ از دانشگاه انصراف دادم و مهرماه رفتم خدمت و سال ۱۴۰۱ کنکور دادم و دانشگاه فرهنگیان قبول شدم و الان وظیفه عمومی به من معافیت تحصیلی نمیده و میگه بعد از دوبار انصراف از دانشگاه باید خدمت بطور کامل تموم بشه و من ۷ ماه دیگه خدمت دارم . آیا نمیشه امسال فرهنگیان برم

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 2. Hesan
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

  سلام من ورودی سال 99 کارشناسی هستم اگر سال دیگه انصراف و سال دیگه ورودی 402 به مقطع کارشناسی رشته دیگری وارد شدم بازم فرصت دارم 4 ساله اون رشته رو تمام کنم یا باید وسطش برم سربازی؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما یکبار مهلت انصراف دارین
   که از لحاظ معافیت براتون مشکل ایجاد نمیکنه.

 3. ابوالفضل
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

  سلام
  آیا میشه بدون انصراف ومشخص کردن وضع تحصیلی در دانشگاه عازم خدمت بشم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر شرایط انصراف از دانشگاه را مطالعه یا با مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • behrouzi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام مقاله را مطالعه کنید

 4. محمد
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام.وقت شما بخیر
  من ورودی سال ۹۷هستم واین ترم میخام انصراف بدم و در دانشگاه غیرانتفاعی شرکت کنم ایا برای سربازی به مشکل بر نمیخورم؟؟

  • isaei
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقتتون بخیر
   وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود
   جهت کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • جهان
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   نه اگر مدرک معادل کاردانی نگیرید و در سنوات ارفاقی تحصیلی نباشید مشکلی نیست و معافیت تحصیلی مجدد بهتون داده میشه

   • mansuri
    ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

    ممنون از پاسخگویی

 5. امین
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

  سلام
  من ورودی مهر۱۴۰۰دوره کادانی آزاد هستم میخام کنکور مجدد بدم اگه ۳۰شهریور انصراف بدم با توجه به معافیت یک ساله میتونم دانشگاه جدید ثبتنام کنم سال آینده به مشکل نمیخورم ؟؟

  • mansuri
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر اگر پلیس 10+ تایید کند که 1 سال معافیت به شما تعلق میگیرد در ان صورت میتوانید مجدد کنکور ثبت نام کنید

 6. شهاب
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  سلام در این فرجه یک ساله معاف هستیم ؟ یعنی میشه از کشور خارج شد ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود
   جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط خروج کشور بدون معافیت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 7. سهیل
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۶

  سلام خسته نباشید
  دانشگاه ازاد یه قانون داره که اگر شخصی وسط دانشگاه انصراف بده بره سربازی و برگرده کنکور بده و قبول شه و بقیه واحد هاشو ادامه بده یعنی دانشگاه واحداشو
  نگه داره
  برای دولتی نوبت دوم نیز این قانون هست؟

  • isaei
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقتتون بخیر
   جهنت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 8. علیرضا
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام روز بخیر من 5 مرداد سال 1400 لیسانس گرفتم یک سال وقت داشتم خودم را معرفی کنم یعنی تا 5 مرداد 1401 در این یک سال کنکور دادم دانشگاه آزاد قبول شدم رفتم پلیس به علاوه 10 تا سال مهر 1404 بهم معافیت تحصیلی داد من اگر در دانشگاه آزاد ثبت نام نکنم و انصراف بدم معافیت تحصیلی ام از بین میره یا میتونم دوباره کنکور ارشد بدم راهنمایی کنید ممنون میشم

  • eshghabadi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام وقت بخیر شما جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه لطفا متن داخل مقاله را با دقت مطالعه نمایید .

 9. مرتضی
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام وقت بخیر من دو تا واحد اختیاری دارم میخوام معرفی به استاد بگیرمشون و همزمان اقدام به خدمت سربازی کنم یعنی دوماه تا اعزام فرصت هست تا پاس کردن دو درس و گرفتن پایان نامه میشه همچین کاری کرد با تشکر

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 10. Saeed
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸

  سلام
  خسته نباشید
  من دو ترم از ارشدم باقی مونده
  و بنابر دلالی قصد سربازی دارم
  ایا امکان انصراف و رفتن به خدمت و پس از اتمام خدمت بازگشت و ادامه دانشگاه از جایی که ول کردم وجود داره؟
  در دوره نوبت دوم

  • isaei
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقتتون بخیر خیر امکانش نیس . باید مجددا کنکور بدهید.

 11. Ali
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام من ورودی ۹۹ کنکور ارشد دانشگاه آزاد هستم، میخواستم ببینم الان امکانش هست انصراف بدم و تو کنکور ارشد سال ۱۴۰۲ مجددا شرکت کنم ؟ و برای خدمت مشکلی پیش نمیاد؟

  • bahraii
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر مقاله ما را در این خصوص مطالعه کنید اقایون حق یک بار انصراف را دارند برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 12. سعید
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۳ ارشد در دانشگاه دولتی شبانه هستم و ۱۸ واحد پاس کردم و به دلیل شرایطی قصد رفتن به خدمت دارم ایا میتوانم پس از انصراف و اتمام سربازی برگردم و ادامه دهم؟یعنی ان ۱۸ واحد پاک نشه

  • gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام روزتان بخیر خیر اگر 3 تا 4 ترم قبول شید و نروید به معنای انصراف از ان دانشگاه است

 13. امین
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

  سلام.ورودی کارشناسی ۹۹ پیام نور هستم،دو ترم مرخصی گرفتم،حدودا ۱۸ واحد تونستم پاس کنم.اگه الان انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۲ بدون مشکل شرکت کنم؟و مشکل نظام وظیفه با توجه به یکسال فرصتی که گفتین ایجاد نمیشه؟

  • bahraii
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت بخیر اقایون در طول تحصیل حق یکبار انصراف رادارند برای طلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید

 14. امین
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

  سلام وقت بخیر
  بنده ترم ۲ حقوق روزانه دانشگاه دولتی هستم میخواهم دوباره در کنکور شرکت کنم اگر الان از دانشگاه انصراف بدم یکسال فرجه رو دارم یا این که سرباز میشم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام وقت بخیر خیر شما شرلیط شرکت در کنکنور سراسری را مجددا ندارید.

 15. محمد
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام وقت بخیر
  بنده دانشجوی ورودی ۹۶ کارشناسی هستم و تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ معافیت دانشجویی دارم و ده ترمه تموم کردم میخواستم بدونم یکسال فورجه به من تعلق میگیره؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام وقت بخیر بله یک سال فرجه تعیین تکلیف به شما تعلق میگیرد.

  • javadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام روزبخیر
   خیر به شما تعلق نمیگیره.

 16. صادق
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام. من دو سال کنکور دادم. حالا اگر نیم سال دوم دانشگاه ثبت نام کنم و بعد انصراف بدم. میتونم در کنکور شرکت کنم و مهر سال بعد وارد دانشگاه رشته دیگری بشم یا نه؟ تا اول اردیبهشت 1402 هم معافیت دارم. اگر انصراف بدم اون یک سال معافیت هم اضافه میشه یا نه؟

  • maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 17. امین حسین
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  باسلام،بنده سال ۱۴۰۰ کارشناسی غیرانتفاعی ثبت نام کردم مرخصی گرفتم و ۵سال سنوات دادن،الان میتونم ازاون انصراف بدم و درمهلت یک ساله تااعزام،کنکور ۴۰۲ شرکت کنم و درصورت قبولی در کارشناسیه دانشگاه ازاد(رشته کارشناسی غیرمشابه با قبلی)حق رفتن به دانشگاه دارم؟؟

  • hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر
   شما یک بار تا نیمه سنوات مقطع تحصیلی امکان انصراف و دریافت مجدد معافیت تحصیلی را دارا می باشید.

 18. محمدرسول
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام وقت بخیر، بنده کارشناسی میخونم و ۱۰۶واحد پاس کردم و دوتا نیم سال سنوات گرفتم، الانم تا ۳۱شهریور معافی تحصیلی دارم اللن‌میخام برم خدمت و بعدش ادامه بذم همین رشته رو ، آیا میتونم و‌آیا بهم مدرک معادل یا کاردانی میدن که نظام وظیفه بهم درجه بده چون دیپلم با فوق دیپلم درجه ش فرق میکنه؟؟

  • maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

  • محمد
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   سلام من ورودی۹۹پیام نور در مقطع کارشناسی هستم دو ترم مرخصی گرفتم الان من آبان۱۴۰۱انصراف بدم از دانشگاه آیا میتونم کنکور۱۴۰۲شرکت کنم و در صورت قبولی تو کنکور۱۴۰۲ایا هیچ مشکلی پیش نمی اید چون تو متن شما اومده یک سال بعد از انصراف برای معرفی ب نظام وظیفه وقت هست

   • javadi
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

    سلام روزبخیر
    دوست عزیز شما باید تا پایان شهریور امسال مهلت دارین.

 19. علی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام خسته نباشید .
  بنده یک دفعه از دانشگاه آزاد انصراف داده ام .
  الان دانشجوی دانشگاه پیام نور هستم.
  سوالم اینه که اگر برای بار دوم از دانشگاه انصراف بدهم .
  چه مدت اجازه دارم سربازی نروم؟

  • maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 20. سینا
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۲

  سلام من الان ترم 5 کارشناسی روزانه هستم و یک بار هم انصراف ندادم و تا 1403 معافیت تحصیلی دارم قصد دارم در تیر کنکور 1402 شرکت کنم میخواستم بدونم که اگه از دانشگاه انصراف بدم میتونم کنکور بدم یا باید برم سربازی؟

  • isaei
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر نمیباشد.

 21. Re
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام
  من ورودی 1400 پیام نور هستم و امسال رو مرخصی گرفتم و کنکور شرکت کردم حالا باید چطوری برای دانشگاه دوباره معافیت تحصیلی بگیرم باید به کجا مراجعه کنم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت بخیر شما شرایط انصراف از دانشگاه وسربازی را ندارید.

 22. Rez
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

  سلام، اگر در مقطع کارشناسی پیوسته، در سال پنجم انصراف بدیم، مشمول یک سال فرصت معرفی به نظام وظیفه می‌شیم یا چون معافیتمون به پایان رسیده وارد غیبت می‌شیم ؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 23. علی قلعه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام من ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ انصراف دادم از دانشگاه روزانه بعد کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم می خواستم بدونم باید دفترچه خدمت پر کنم چون نتیجه نهایی آخر شهریور میاد اما فرصت یکساله من شش شهریور تمام میشه ؟ لطفاً پاسخ بدید

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر جهتن کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 24. امیرحسین
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

  سلام من فارغ‌التحصیل کاردانی ناپیوسته هستم و الآن دانشجوی کارشناسی ناپیوسته.اگر در کنکور 1402 شرکت کنم در صورت قبولی میتوانم برای کارشناسی پیوسته معافیت تحصیلی بگیرم؟
  البته هنوز از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل نشده ام

  • obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل رمایید.

 25. وحید
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

  با سلام و تشکر از شما،معافیت تحصیلی من تا پایان شهریور هست،اگر امسال دانشگاه یک رشته ورودی نیمسال دوم یعنی بهمن قبول بشم آیا معافیت من تمدید میشود یا باید از ابتدای مهر تا بهمن را به سربازی برم و از بهمن برای شروع دانشگاه مجددا به من معافیت تحصیلی بدن؟.ممنون میشم پاسخ من رو بدین

  • karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام خیربرای مهرماه بایددانشجوبشیدترم چندین چندواحدگذروندی برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 26. وحید
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۵

  با سلام و سپاس از لطف شما در پاسخگویی
  بنده سال ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم و در کنکور ۱۴۰۰ انتخاب رشته نکردم،تا پایان شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم.سوال بنده این هست که اگر در کنکور ۱۴۰۱ رشته محلی که از نیمسال دوم یعنی بهمن شروع میشود قبول شوم شرایط سربازی من به چه صورت خواهد بود،آیا تا بهمن معافیت تحصیلی من تمدید میشود و یا تا بهمن و شروع دانشگاه باید برم سربازی؟

  • haghipor
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام وقت بخیر
   تحصیل در ترم بهمن ماه 1401 برای شما تحت شرایط خاص امکان پذیر میشود
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 27. حسین
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۱

  سلام میشه همزمان دانشجو دانشگاه فرهنگیان باشی و هم در کنارش دانشگاه آزاد یا پیام نور

  • abbasi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد .

 28. محمد
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۸

  سلام
  من الان دانشجوی پیام نور هستم و دو ترم مرخصی گرفتم اگه الان برای نوبت دوم که از دی شروع میشه سراسری قبول شم و از پیام نور انصراف دهم مشکلی برام پیش میاد برای ادامه تحصیل ؟

  • bahraii
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر یک بار انصراف از دانشگاه برای پسران مجاز است برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 29. نيما
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

  سلام
  من ترم ٣ كارداني هستم، اگه بخوام دانشگاهم رو عوض كنم و تغيير رشته بدم ، مشمول سربازي ميشم؟ يا اينكه ميتونم رشته رو عوض كنم؟ ( از دانشكده فني ميخوام تغيير بدم به علمي كاربردي و يا ازاد )

  • haghipor
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود در کل امکان یک بار انصراف و تحصیل مجدد را دارید

 30. فرهاد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام من امروز انصراف ثبت کنم دانشگا ازاد متونم فردا مثلا ثبت نام کنم خدمت

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف مدت یکسال شما فرصت دارید که شرایط خود را تعیین کنید.

 31. فرهاد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام من ترم ۳ کارشناسی هستم اگ انصراف بدم و برم سربازی دیپلم حساب میشم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر بله

   • فرهاد
    ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

    اگه مثلا امروز انصرافمو ثبت کنم دانشگاه فرداش میتونم خمون لحظه ثبت نام خدمت کنم؟

    • karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 32. یزدان
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸

  با سلام ، بنده سال ۹۷ دانشجوی روزانه بودم و انصراف دادم، مجدد در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل شدم و این ترم فارغ التحصیل شدم ، همچنین امسال مجددا کنکور سراسری شرکت کردم و رتبه مناسبی کسب کردم ، آیا میتونم انتخاب رشته بکنم؟ یا مشکل معافیت تحصیلی پیش میاد واسم. ممنون

  • alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام روزبخیر
   در مقطع تحصیلی قبلی خیر امکانش نیست.

 33. امیر
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

  با سلام من سال ۹۷ دانشجوی روزانه بودم انصراف دادم و پیام نور ثبت نام کردم ، اونجا کارشناسیم رو به اتمام رسوندم و این ماه فارغ تحصیل شدم ، امسال مجدد کنکور سراسری ام شرکت کردم، رتبه مناسبی کسب کردم، آیا میتونم انتخاب رشته کنم؟ یا مشکل سربازی پیش میاد. ممنون از شما

  • alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام روزبخیر
   در مقطع قبلی امکان تحصیل مجدد ندارین.

 34. امیرحسین
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام. من قبلا یکبار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و الان در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستم. میخواستم بدونم اگه همزمان با تحصیل در کنکور سال آینده شرکت کنم و قبول بشم میتونم ثبت نام کنم یا مشمول سربازی میشم

  • alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام روزبخیر
   انصراف فقط یکبار در هر مقطع امکان پذیر میباشد.

 35. امیر
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما، ترم 5 ملی روزانه در مقطع لیسانس هستم،( یک سال هم پشت کنکور بودم) اگر مدرک فوق دیپلم از دانشگاه اخذ کنم آیا بهم معافیت یک ساله برای شرکت مجدد در کنکور سراسری تعلق میگیره؟
  و آیا این شرایط برای انصراف از دانشگاه وجود داره یا نه؟

  • gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام برا ی کاردانی 3 سال و کارشناسی 5 سال معافیت تعلق میگیرد برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

  • محمد
   ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

   سلام بنده سال ۹۹ تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم(کارشناسی) و تا حالا دو تا مرخصی گرفتم و دو ترم واحد برداشتم و پاس نکردم اگه شهریور یا مهر انصراف بدم و کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم دوباره معافیت تحصیلی صادر میشه برام (انصراف اول)؟

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 36. محمد
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام من سال ۹۸ یک رشته کارشناسی پیام نور ثبت نام کردم
  سال ۱۴۰۰ انصراف دادم پزشکی ازاد رفتم میخواستم ببینم آیا میتونم دوباره انصراف بدم برای ۱۴۰۲ کنکور بدم برای پزشکی روزانه؟ یعنی امکان دوبار انصراف دادن رو دارم چون معافیت تحصیلی انصراف رو یک بار استفاده کردم

  • mohammadi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت به خیر
   از جهت نظام وظیفه در کل سنوات تحصیل یکبار مجاز به انصراف از دانشگاه هستید.

 37. امین حسین
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۱

  باسلام،من سال۱۴۰۰ دانشگاه غیرانتفاعی کارشناسی ثبت نام کردم و دو ترم تاالان مرخصی گرفتم و سنوات نظام وظیفه ۵ ساله دادن پارسال برام.
  ،امسال دوباره کنکور دادم و میخوام از دانشگاه قبلی(پارسال) انصراف بدم و رشته دانشگاه ازاد یا شبانه ثبت نام کنم،دراین صورت اگه بازم در رشته جدید مرخصی بگیرم و بخوام کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و درصورت قبولی در رشته داروسازی یا پرستاری ۱۴۰۲ از دانشگاه انصراف بدم حق تحصیل در دانشگاه ندارم دیگه؟ حق دوبار انصراف از رشته و دانشگاه مختلف وجود نداره؟؟

  • mohammadi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از تحصیل را دارید.

 38. امین
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام ببخشید من دانشگاه دولتی روزانه سال 95قبول شدم سه ترم خوندم بعدش انصراف دادم و انصرافم ثبت شده الان میخوام برم خدمت گواهی فراغت از تحصیل چیه نیاز دارم دانشگاهی ک هم خوندم دوره نمیتونم برم چیکار میتونم بکنم
  پلیس +ده باید برم ؟

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام روزبخیر
   باید به پلیس+10 مراجعه کنید.

 39. صالح
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام خسته نباشید بنده دانشجوی ترم ۳ کارشناسی دانشگاه ازاد هستم و تا حالا از امتیاز یکبار انصراف استفاده نکردم خواستم بدونم اگه انصراف بدم حداکثر معافیتی که دارم یک ساله یا یک ماه؟؟

  • fathollahi
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

   سلام اگر تا حالا انصراف نداده باشید بعد از انصراف یکسال فرصت دارید

 40. جلیلی
  ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۷

  با سلام آیا دانشجوی انصرافی اگر در بازه زمانی یک سال مهلت‌ پس از انصراف برای اعزام به خدمت ، جهت ادامه تحصیل در حوزه علمیه قبول شود ، معافیت تحصیلی شاملش میشود؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 41. علی
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۵

  سلام یه سوال
  کسی که از دانشگاه انصراف میده یا فارغ‌التحصیل میشه یک سال فرصت داره تا خودشو برای خدمت به سازمان نظام وظیفه معرفی کنه درسته
  حالا اگه تو اون بازه یکسال دوباره بره دانشگاه ثبت نام کنه بعد که از اون رشته هم فارغ‌التحصیل شد یا حالا انصراف داد اینبار چقدر وقت داره بره نظام وظیفه خودشو معرفی کنه

  • bagheri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به ایین معافیت از سربازی مراجعه کنید.

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام
   اگر دانشجو باشید معافیت تحصیلی دارید در صورت پیگیریتان اما زمانی که شما دانشجو نباشید و شرایط کفالت پدر یا ….شاملتان نشود باید بلا فاصله بروید سربازی وگرنه ممکن است غیبت بخورید

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام پاسختان را دادم

 42. حامد
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام من در حال حاضر دانشجوی دانشگاه پیام نور هستم خواستم بدونم اگر از یه دانشگاهی تو کانادا پذیرش بگیرم و از دانشگاه پیام نور انصراف بدم مشکلی برای سربازی نداره.

  • mohammadi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه به طور کلی یکبار در کل سنوات تحصیلی امکان پذیر است.

 43. محمدمهدی
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

  با سلام
  من در مقطع کارشناسی یک مرتبه انصراف دادم
  و الان مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی نوبت شبانه هستم که ملزم به پرداخت شهریه هستم
  آیا می توانم در کنکورکارشناسی ارشد سال بعد شرکت کنم و در صورت قبولی در همان دانشگاه خودم اما نوبت روزانه
  از نوبت شبانه انصراف دهم و در نوبت روزانه ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • mansuri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر انصراف دوم شما به منزله ی رفتن به خدمت سربازی میباشد

 44. مهدی
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

  با سلام
  در سال 95 در مقطع کارشناسی یکمرتبه در فصل تابستان انصراف از تحصیل دادم
  و در کمتر از یکماه در مهر 96 در دانشگاه دولتی ثبت نام کردم
  من در 30 شهریور 1400 طی 8 ترم مقطع کارشناسی را تمام کردم و دانشگاه گواهی اتمام معافیت تحصیلی را به من داد
  آیا من هم همانند مابقی دوستان می توانم از فرصت یکساله استفاده کنم و در صورت قبولی به دانشگاه مقطع ارشد بروم؟ یا چون یک مرتبه انصراف داده ام باید به سربازی بروم و این فرصت یکساله تا خدمت به من تعلق نمی گیرد؟

  • mansuri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام بله بعد از فارغ التحصیلی فرجه ی یک ساله را دارید و مشکلی ندارد

 45. محمد ابراهیمی
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  با سلام بنده چهار ترم از زمان ثبت نام پیام نورم گذشته و دو ترم اول رو مرخصی گرفتم و دو ترم بعدی که همین سال تحصیلی گذشته میشود رو مشروط شدم و میخواهم برای کنکور ۴۰۲ شرکت کنم خواستم ببینم میتوانم شهریور از دانشگاه انصراف بدهم و یک سال معافیت بعد از انصراف به بنده هم تعلق می‌گیرد که در کنکور ۴۰۲ شرکت کنم یا نه!

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

   سلام روزبخیر
   اگر از دانشگاه انصراف بدین
   تا یکسال مهلت دارین.

 46. علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

  سلام . ایا میتوانم شهریور امسال از دانشگاه پیام نور انصراف دهم و بلافاصله برای معافیت پزشکی اقدام کنم و کنکور ۴۰۲ شرکت کنم ؟؟؟

  • gholizadegan
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام شما باید با دانشگاه صحبت کنید اگر بدون آزمون دانشگاه رفتید امکال مهمانی و نقل و انتقال وجود ندارد جهت اطلاعات بیشتر تماسش بگیرید

 47. امید
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۷

  سلام. من تاریخ 1/05 باید برم دوره آموزشی. برگ معرفی نامه هم گرفتم آیا این امکان وجود داره که انصراف بدم و تاریخ اعزام رو به 1/06 تبدیل کنم ؟

  • aghazade
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما دلیل موجه برای انجام این کار داشته باشید میتوانید در غیر این صورت امکان تغییر وجود ندارد

 48. سعید
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۶ پیام نور هستم دو سال دیگه از سنواتم باقی هست ، آیا میتونم از دانشگاه انصراف بدم و در طرح ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟ سپاس

  • isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 49. هوت
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام من دانشجوی رورانه ورودی ۹۶ بودم بعد ۱ سال درخواست انصراف از دانشگاه دادم
  و در سیستم انصرافم را ثبت کردن
  ولی برگه انصراف خودم را .به نظام وظیفه معرفی نکردم
  الان غیبت خوردم یا ن ولی
  بعد می تونم دوباره کنکور شرکت کنم ؟
  ممنون میشم پاسخ دهید

  • aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقت بخیر
   نیازه مراجعه حضوری به پلیس +10 داشته باشید

 50. افرزین
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام ورودی 97 دانشگاه دولتی هستم. آیا میتونم درآذر1401 انصراف بدم و بدون مشکل سربازی برای کنکور1402 دردانشگاه دولتی یا آزاد ثبت نام کنم؟

  • aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر
   شما برای انصراف در بازده زمانی خاصی باید اقدام کنید مثلا نهایت تا ترم 3 و4 میتوانید وشما اجازه 1بار انصراف را دارید وعافیت تحصیلی برای بعد از ترم 4 ارایه نمیشود

   • جهان
    ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

    آقای آقا زاده. شما اشتباه متوجه شدید. هیچ مورد و مشکلی ندارن و معافیت تحصیلی میدن بهشون از این جهت میگن از ترم چهار امکان شرکت مجدد در کنکور نیست که اکثر دانشگاه ها بعد ترم ۴ مدرک کاردانی به دانشجو مشمول سربازی میدن. ولی بعضی دانشگاه با توافق طرفین به دانشجو مدرک کاردانی نمیدن . اگر حرف شما درست بود نباید به آقای محمد احمدی رتبه یک کنکور ۹۵ معافیت تحصیلی مجدد میدادن چون ایشون ترم آخر مهندسی برق صنعتی شریف بودن و ترم آخر انصراف دادن و کنکور شرکت کردن و هزاران مورد این چنینی

    • karimi
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 51. Reza
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام من ورودی سال 1400دانشگاه پیام نور هستم دو ترم امسال رو مرخصی گرفتم
  اگه الان از دانشگاه انصراف بدم و بخوام برم سربازی غیبت بهم میخوره یا نه؟
  ممنون میشم جواب صریح بدید

  • ekhlasi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

   سلام وقت بخیر از تاریح انصراف یکسال معافیت تحصیلی به شما تعلق خواهد گرفت

 52. محمدرضا
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

  سلام خسته نباشید بنده دانشجو هستم می خواستم بدونم میتونم بدون انصراف از دانشگاه دفترچه خدمت رو پست کنم و برم خدمت یا باید حتما انصراف بدم یا ترک تحصیل بهم بخوره ممنون میشم پاسخ بدید

  • mansuri
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام باید تا زمان مشخص شدن تاریخ اعزام به خدمت انصراف بدهید در صورت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید

   • محمدرضا
    ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۲

    می تونم یه ترم هم وایستم ترک تحصیل بهم بخوره؟!

    • karimi
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

     برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • karimi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 53. نادر
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

  سلام
  من سال گذشته ارشد دانشگاه ازاد ثبت نام کردم و یک ترم رفتم و یک ترم مرخصی گرفتم . الان که میخوام انصراف بدم میگن بعد انصراف غیبت خواهی داشت ممنون میشم گمگ کنیید

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه از تاریخ انصراف به مدت یکسال فرصت دارید که برای سربازی و یا برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.

 54. رضا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام
  من مهر ۹۸ دانشگاه آزاد در یک رشته مهندسی ثبت نام کردم و تا الان ۱۰۶ واحد گذروندم.
  میخواستم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی شرکت کنم
  آیا در صورت انصراف از دانشگاه و قبولی در کنکور، پس از ثبت‌نام در دانشگاه جدید، معافیت تحصیلی به من تعلق میگیره؟

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی در هر مقطع یکبار صادر می شود.در صورت انصراف سنوات از اول برای محاسبه می شود.

 55. علیرضا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام
  من کارشناسی پیوسته در حال تحصیل ام میخوام بدونم اگه ترم ۵ انصراف بدم و معادل فوق دیپلم بگیرم ایا این مدرک توی سربازی به دردم میخوره؟

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام وقت بخیر . بله در صورت گرفتن مدرک معادل . شما میتوانید از یک سال معافیت استفاده نمایید برای اطلاعات بیشتر به مقالات سایت مراجعه نمایید

 56. مسعود پاکدل
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام با توجه به اینکه میخوام از دانشگاه انصراف بدم آیا بدون غیبت میتوانم اقدام به خرید سربازی کنم

  • aghazade
   ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر ما چیزی تحت عنوان خرید خدمت سربازی نداریم

 57. امیری
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۱

  من ورودي ۹۸ پیام نور هستم دو ترم انتخاب واحد دو ترم مرخصی و دو ترم مشروط شدم خب.ترم مهر میرم ترم ۷
  حالا سوال من اینه سال بعد میخوام کنکور بدم ۱۴۰۲ خب باید کی انصراف بدم؟

  • mohammadi
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام وقت به خیر
   بعد از تاریخ انصراف شما به مدت یکسال فرصت دارید.در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارید.

 58. مولایی
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

  با سلام
  بنده ترم 6 ارشد روزانه دولتی هستم
  تا اخر شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم
  تا قبل از این تاریخ اگر از دانشگاه فعلی انصراف بدم
  میتونم برای ارشد ۱۴۰۲ دانشگاه روزانه کنکور بدم ؟ برام معافیت تحصیلی دوباره صادر میشه ؟
  تقریبا اواسط مرداد تاریخ انصراف برام ثبت بشه بابد تا قبل اواسط مرداد ۱۴۰۲ خودمو ب نظام وظیفه معرفی کنم
  بعد از پست دفترچه چی میشه ؟
  اجازه تحصیل خواهم داشت ؟

 59. علی سعیدی
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

  ای کاش مثل قدیم پاسخ ها با نام کارشناس ارشد جواب داده بشه. الان اسم خودشون می‌نویسند. آدم نمی دونه کارشناس جواب داده یا فرد معمولی خواهشاً رسیدگی کنید

 60. میلاد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

  تورو خدا جواب سوال منو بدید خیلی استرس گرفتم . ایست خدمتی زدم و دانشگاه ثبت نام کردم حالا میخوام از دانشگاه انصراف بدم و رشته جدید ثبت نام کنم ولی شما گفتید اجازه دانشجو شدن رو ندارم در حالی که این اولین انصراف من هستش

  • ranjbar
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقتتون بخیر
   برای تغییر رشته شما هیچ منعی وجود ندارد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

   • حسین
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

    سلام وقتتون بخیر جناب
    بنده در کنکور 1400 شرکت کردم و انتخاب رشته نکردم و در کنکور 1401 ثبت نام کردم ( فرجه یکساله معافیت فارغ التحصیلی متوسطه دوم )، امسال هم میخوام در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و 2 ترم مرخصی بگیرم و در کنکور 1402 مجددا شرکت کنم، آیا بعد از اتمام زمان 2 ترم مرخصی تحصیلی، به محض انصراف بنده از دانشگاه پیام نور، یکسال معافیت دارم؟! یعنی میتونم بدون هیچگونه مشکلی در کنکور 1402 انتخاب رشته کنم و دانشگاه روزانه ثبت نام کنم؟

    • karimi
     ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

     سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • عرفان نامی
    ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

    سلام وقت بخیر من واسه کنکور رفتم به دانشگاه ثبت نام کردم کاردانی به کارشناسی ۲ ترم مرخصی گرفتم بعد سال بعدش یک ترم انتخاب واحد کردم تا بهمن ولی بعد از بهمن تا تیر انتخاب واحد نکردم و معافیت تحصیلیم تا ۱۴۰/۱۱/۳۰ هس و میخواهم واسه کنکور ۱۴۰۲ نگاه کنم رفتم دانشگاه جریانو گفتم گفتن نمیشه چون که انتخاب واحد نکردی یعنی انصراف دادی تو بعدش گفتن برو شهریور بیا حل کنیم بعد دی انصراف میدی تا ۱ سال وقت داشته باشی برای تعیین تکلیف آیا اونا میتونن شهریور حل کنن یا نه ممنون میشم پاسخ بدید

    • soleimani
     ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

     سلام باید کیس شما بررسی بشه. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 61. amin
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹

  سلام وقت
  بنده دانشجوی دکتری پیوسته دامپزشکی ورودی 97 هستم، و تا 31 شهریور 1405 معافیت تحصیلی برایم صادر شده، قصد انصراف در سال 1401 یا 1402 برای شرکت در کنکور سراسری را دادم آیا مجدد در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی و پرستاری کدام یک برای من معافیت تحصیلی صادر میشود در صورت قبولی؟ متشکرم

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

   دوست عزیز سلام برای اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 62. امیر
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

  سلام وقت بخیر
  من بخاطر معافیت تحصیلی، سال 97 پیام نور ثبت نام کردم و تا الان واحدی پاس نکردم ولی شهریه و انتخاب واحد هر ترم انجام دادم
  تا 31 شهریور 1402 معافیت تحصیلی دارم

  آیا میتونم تو کنکور 1402 برای دانشگاه روزانه شرکت کنم؟ (آیا معافیت تحصیلی جدید میدن؟)
  و اینکه کی باید از پیام نور انصراف بدم
  خیلی ممنون میشم پاسخ بدین

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۲

   سلام وقت بخیر باید از دانشگاه خود فارق التحصیل شده باشید و اگر بعد از دوسال از شروع دانشگاه خود انصراف دهید مجاز به شرکت در ازمون نیستید .

  • کیهان
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

   نخیر مشکلی نیست و معافیت تحصیلی مجدد میدن ولی باید هر چه سریعتر برید دانشگاه انصراف بدید قبل از ترم 9 یعنی هنوز ترم 9 شروع نشده چون امکان داره گیر بدن بعد ترم 8

  • جهان
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   بله بهتون معافیت تحصیلی مجدد میدن اما هر چه زودتر انصراف بدی بهتره چون ممکنه بعضی از مراکزنظام وظیفه سخت بگیرن و معافیت مجدد و ندن. باید تو سنوات مجاز و ترجیحا قبل ترم ۸ انصراف بدی

   • alizadeh
    ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹

    سلام وقت بخیر . قبل از دوسال تحیلی مجاز به انصراف هستید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

   • علی
    ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۴

    بببخشید من ورودی ۹۸ هستم خب میخوام الان ترم ۶ هستم درست میتونم ۱۴۰۲ کنکور بدن و اینکه باید کی انصراف بدم؟
    میتونم مثلا ترم ۷ وسطاش ینی ابان انصراف بدم که تا ابان سال بعد داشته باشم معافیت؟

    • alizadeh
     ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

     سلام وقت بخیر پس از دو سال تحصیل اگر انصراف دهید و مشمول باشید . حق ثبت نام در دانشگاه ندارید
     برای کسب اطلاعات بیشتر . مقالات داخل سایت مطالعه شود

     • علی
      ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۶

      جناب حرفتون متوجه نشدم.مگه ن هر کس یکبار حق داره انصراف بده و دوباره بره دانشگاه جدید. درسته.بعدم من که دانشجو هستم چرا مشمول باشم؟

     • alizadeh
      ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

      سلام وقت بخیر اگز دو سال از تحصیلتان نگذشته میتوانید انصراف دهید و مجدد دانشگاه دیگری ثبت نام کنید

 63. رحمانی
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

  سلام در شرایط فوری هستم. سال 99 دیپلم گرفتم اما پشت کنکور موندم اما نتیجه دلخواهم کسب نکردم در نتیجه برای اینکه ای کنکور سومم یعنی 1401 مشکلی پیش نیاد بخاطر سربازی پیام نور ثبت نام کرده و 2 ترم مرخصی گرفتم، اما باز نتیجه خوبی نداد،. می‌خواهم کنکور چهارمم یعنی 1402 رو بدم، آیا اگه مهم ماه از پیام نور انصراف بدم میتونم در کنکور 1402 به رشته مورد علاقه م برم؟ آیا قانون یکسال مهلت پس از انصراف از دانشگاه برای مشمول نشدن سربازی همچنان پابرجاست؟؟

  • mohammadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف و یا فارغ التحصیلی به مدت یکسال فرصت دارید تا شرایط خود را تعیین کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 64. مهدی عباسپور
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام لطفا جواب بدین واقعا ضروری هست ممنون

  • میلاد
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   تورو خدا جواب سوال منو بدید خیلی استرس گرفتم . ایست خدمتی زدم و دانشگاه ثبت نام کردم حالا میخوام از دانشگاه انصراف بدم و رشته جدید ثبت نام کنم ولی شما گفتید اجازه دانشجو شدن رو ندارم در حالی که این اولین انصراف من هستش

   • bagheri
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

    با سلام چون ایست خدمت زدی نمیتوانی دانشگاه بروی از نظام وظیفه مرکز ی پیگیری کنید

 65. عرفان نامی
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام ببخشید من ورودی ۹۹ هستم تو رشته کاردانی ۲ ترم مرخصی گرفتم بعد ترم بعد انتخاب واحد کردم ولی ترم بهمن انتخاب واحد نکردم معافیت هم ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ هست دانشگاه میگه باید اخراج شی من هم میخواهم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم باید چیکار کنم ممنون میشم پاسخ بدید

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

   سلام اگراخراج بشین مستقیم سربازی برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 66. امیر عباس
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۹

  سلام و عرض خسته نباشید ببخشید من دانشجوی دانشگاه غیر روزانه هستم وتا بهمن ماه امسال معافیت تحصیلی دارم (تا حالا انصراف ندادم و تقریبا واحدی رو پاس نکردم )می تونم مثلا دی ماه انصراف بدم و از بازه ی یک ساله بعد از انصراف برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ استفاده کنم؟

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

   سلام وقت بخیر. برای داشتن شرایط انصراف از دانشگاه و وضعیت نظام وظیفه نکات بسیار زیادی از جمله سن شما و تعداد ترم های گذرانده شده مهم است.

 67. حمید
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۵

  سلام ببخشید انصراف باید قبل تمام شدن معافیت تحصیلی باشد

  • fathollahi
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

   سلام بله و فقط یکبار میتونید انصراف بدید

 68. مهدی عباسپور
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۸

  ببخشید من متولد ۸۰/۱/۷ هستم و مهر ماه سال ۹۹ تو دانشگاه آزاد سما رشته حسابداری ثبت نام کردم و ۲ ترم مرخصی گرفتم برای کنکور ۱۴۰۰ بعد آن برای کنکور ۱۴۰۱ واحد برداشتم و معافیت من ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ هست و میخواهم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم آیا راه حلی هست باید چیکار کنم آیا درسته که بعد از انصراف دانشگاه میشه تا ۱ سال تعیین کرد و من باید چ کنم ممنون میشم

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 69. امید
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  با سلام
  من ورودی 98ارشد دانشگاه دولتی هستم
  الان ترم 4هستم خواستم انصراف بدم و دوباره در کنکور ارشد 1402شرکت کنم
  ممنون میشم بفرمایید آیا مشکلی برای سربازی وجود دارد یا نه؟

  • bagheri
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

   با سلام طبق قوانین و شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی انصراف بار اول یک سال معافیت دارد ولی انصراف بار دوم باید بروید سربازی

  • كيوان
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۰

   سلام. من در دانشگاه ازاد دو ترم مرخصي گرفتم الان كه ميخام انصراف بدم و برم دولتي ايا اين دو ترم جزو سنوات من حساب ميشه يا براي دانشگاه جديد همون ٣ سال سنوات مجاز رو دارم؟

   • karimi
    ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 70. پرهام
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام من دانشجوی سال اول کاردانی ناپیوسته عمران هستم اگه انصراف بدم میتونم کارشناسی پیوسته ادبیات فارسی بخونم؟

  • ranjbar
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت داشتن شرایط منعی برای شما وجود ندارد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا مقاله سایت را با دقت مطالعه بفرمایید .

 71. سالار
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۴

  با سلام من دانشجوی ترم ۸ دانشگاه سراسری هستم و میخوام انصراف بدم و تا یکسال دیگه در کنکور شرکت کنم اما مشکل اینجاست که تا زمان کنکور و اعلام نتایج کنکور مهلت یکساله بنده به پایان میرسه بنابراین باید در ترم ۹ انصراف بدم تا مهلت یکساله ام تا زمان کنکور تموم نشه ؟ اگر بجای ترم ۸ در ترم ۹ یعنی در نیمسال اول سال آینده انصراف بدم مهلت یکساله خواهم داشت ؟

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام وقت بخیر. متاسفانه با توجه به شرایط انصراف از دانشگاه ها و وضعیت نظام وظیفه و سربازی این امکان برای شما وجود ندارد مگر اینکه شرایط سایر معافیت ها را داشته باشید و اقدام کنید.

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام وقت بخیر . بعد از اتمام تحصیلات کارشناسی مجوز شرکت در کنکور سراسری را ندارید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 72. مرتضی
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

  سلام وقت بخیر من کنکور دادم ورودی ۹۹ کاردانی پیوسته میخونم  ترم اخرم ترم چهارم ۲ سال معافیت گرفتم که همین تیر ماه ۲۰ ساله میشم که همین بهمن ماه هم معافیتم تموم میشه میخوام دانشگاه ازاد کارشناسی پیوسته بخونم معافیت میدن اگه از دانشگاه فنی حرفه ای انصراف بدم یا باید کاردانی رو تموم کنم تا ۴ سال معافیت بدن یا اگه انصراف بدم دانشگاه ازاد کارشناسی پیوسته بنویسم این ۲ سال معافیتی که گرفتم تو کاردانی میشه ، چهار سال دوباره برای کارشناسی پیوسته ازاد معافیت داد یا باید کاردانی رو بگیرم  برم ازاد ثبت نام کنم یا قبل اینکه معافیتم تموم شه زوود انصراف بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • alizadeh
   ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

   سلام . وقت بخیر . بهتر است شما کارشناسی ناپیوسته کنکور دهید یا بدون کنکور وارد شوید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 73. Milad
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام
  من ورودی سال ۹۷ کارشناسی پیام نور هستم
  تا الان هیچ واحدی رو پاس نکردم
  الان من میتونم از دانشگاه انصراف بدم و وارد دانشگاه آزاد بشم؟
  معافیت تحصیلی من باز تمدید میشه؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

   سلام بخاطر مساله نظام وظیفه شما کلا در تمامی مقاطع فقط یکبار مجاز به انصراف از دانشگاه میباشید

 74. یاسین
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام وقت بخیر . من تازه کنکور ارشد دادم و می خوام یک سال بعد از دانشگاه انصراف بدم و برم سربازی کدوم دانشگاه بزنم ( روزانه ، شبانه ، پیام نور و…) که بعدا هزینه کمتری برای انصراف بدم ؟

  • ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

   سلام وقت بخیر دانشگاه پیام نور

 75. محمدامین
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

  سلام وقت بخیر. من دانشجوی ورودی سال ۱۴۰۰ دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی هستم. دو ترم اول رو مرخصی گرفتم. امسال اگه نتیجه کنکورم خوب نبود ایا میشه همچنان دانشجوی پیام نور بمونم و انصراف ندم و اواسط ترم ۴ انصراف بدم. و کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ اگر کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و مثلا مقطع کارشناسی ( پرستاری) قبول بشم دوباره معافیت صادر میشه یا حتما باید مقطع دکترا قبول بشم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • mohammadi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی در هر مقطع یکبار صادر می شود.در صورت انصراف دوباره معافبت به مقدار سنوات تحصیلی برای شما برقرار می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 76. کیهان
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من بهمن 1400 رفتم دانشگاه پیام نور درخواست انصراف دادم و تسویه حساب کردم و دانشگاه یک برگه بهم داد که توش تاریخ درخواست انصراف نوشته شده بود و کارتم رو گرفتن ولی چون انتخاب واحد کرده بودم برای ترم بهمن \آموزش گفت بعد امتحان ها با انصرافت موافقت میشه الان برای سربازی کدوم تاریخ مهمه تاریخ درخواست انصراف که بهمن بود یا انصراف قطعی دانشگاه که تیر انجام میشه ؟ من فکر میکردم دیگه انصرافم قطعی و تموم شده ولی امروز برام پیامک اومده دانشجوی گرامی لطفاً در رزم آزمون شرکت کنید !!! الان یعنی من دوباره باید برم دانشگاه درخواست انصراف بدم؟

 77. امین
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

  سلام
  من یک بار از دانشگاه پیام نور مقطع کاردانی انصراف دادم و دوباره در کنکور شرکت کردم و الان دارم پرستاری دانشگاه تهران میخونم
  میخواستم ببینم اگه بخوام دوباره انصراف بدم میتونم دوباره تو کنکور شرکت کنم ؟

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   با سلام با انصراف بار دوم دیگر دانشگاه نمیتوانید بروی طبق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی مشکل نظام وظیفه دارید

 78. کامیاب
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۰

  سلام من امسال سال ۵ کارشناسی پیوسته دانشگاه ازادم میخواستم بدونم اگه الان انصراف بدم یک سال معافیت تحصیلی میدن که کنکور سال بعد شرکت کنم ؟

  • fathollahi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

   سلام اگر اولین انصراف تون باشه میتونید ولی برای بار دوم مهلتی ندارید

 79. سید علی موسوی
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۹

  سلام وقت بخیر
  من ورودی ۹۸ کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و تا الان ۶ ترم رو گذروندم
  میخوام الان انصراف بدم از دانشگاه و مهر ۴۰۱ در دانشگاه دولتی مجدد شروع به تحصیل کارشناسی کنم
  سوالم از شما اینه که آیا مجدد معافیت تحصیلی به من تعلق میگیره برای تحصیل مجدد ؟
  و این که اگر مجدد میتونم معافیت بگیریم بجز انصراف از دانشگاه فعلی و ثبت نام در دانشگاه جدید چه اقدامی لازم هست که انجام بدم ؟

  • mohammadi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت به خیر
   آقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارند و بعد از انصراف مجددا میتوانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • امیریاسین
    ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

    با سلام
    اگر کسی دانشجوی ارشد در دانشگاهی دولتی باشد میتونه انصراف دهد و کمتر از یک سال دیگه در کنکور ارشد همان رشته شرکت کند یا خیر، دانشگاه باید غیردولتی مثلا آزاد باشد؟ یعنی از لحاظ سربازی مشکلی خواهد داشت یا نه؟

    • karimi
     ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 80. احمدرضا یاری نژاد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱

  ببخشید من تمامی مراحل استخدامی درجه داری نیروی انتظامیو انجام دادم بعد منتظر گرفتن حکم اعزام هستم
  و اینکه معافیتم دانشگاهی هست من انصراف دانشگاه دادم و یک سال مهلت معرفی به نظام وظیفه دارم(حالا سوالم:
  من تو این بازه یک ساله مهلت معرفی به نظام وظیفه دارم میتونه حکم اعزام درجه داریم بیاد و برگه اعزام پر کنم و برم .

  • ekhlasi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز از زمان اصراف و فراغت از تحصیل خود میتوانید این کار را انجام بدهید

   • احمدرضا یاری نژاد
    ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

    ببخشید منظورم اینه
    (انصراف دانشگاه قبل از اینکه حکم اعزامی درجه داری بیاد مشکلی پیش نمیاره)

    • bagheri
     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

     با سلام مشکلی پیش نمکاید باید برای دوره رزم مقدماتی دانشجو نباشید طبق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی

     • احمدرضا یاری نژاد
      ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۲

      ممنون
      ببخشید تا الان کسی بوده مثلا آشنایی ،،کسی،،
      اول انصراف دانشگاه بده
      بعد حکم اعزامی درجه داریش بیادو دیگه بره سر آموزشی درجه داریش

     • bagheri
      ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

      با سلام اگر انصراف بتار اولت باشه یک سال وقت داری یا بری سربازی یا ادامه تجصیل تو این بازه یک ساله میتواندی بروید درجه داری ولی ایست خدمتی ندارد چون دانشگاه نیست

 81. Mehdi
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

  سلام، ورودی 98،ترم 6 شامل این معافیت یکساله میشه، که مشمول خدمت نشه و دانشگاه آزاد ثبت نام کنه؟ یا فقط برای اونایی که ترم 1یا 2 هستن؟

  • bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

   با سلام شرایط انصراف از دانشگاه و. سربازی و 1 سال معافیت برای شما محاسبه میشود

 82. فرهاد
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

  سلام
  من از کارشناسی پیام نور انصراف دادم و تا تاریخ۱۴۰۱/۸/۱۶ فرصت دارم یا برم دانشگاه یا سربازی اگه من برم کاردانی دانشگاه ازاد ثبت نام‌کنم بعدش تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و فردای کنکور یعنی ۱۱ تیر انصراف بدم و اعزام برنم اواسط شهریور که من تو دوره اموزشی خواهم بود اگه نتیجه بیاد که از پزشکی قبول شدم میتونم ایست خدمت بزنم یا میگن شما دوبار انصراف دادی نمیتونی بری دانشگاه و باید خدمت رو تموم کنی؟
  ایا کسی که پایان خدمت داره میتونه چندین بار انصراف بده و ثبت نام کنه یا فقط دوبار میتونه ؟ البته سوال اول برام مهمتره

  • fathollahi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵

   سلام برای ایست خدمت اگر از کنکور پذیرش داشته باشید میتونید درخواست دهید و کلا در طول تحصیل یکبار فرصت انصراف را دارید

 83. محمد حسین
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام من متولد تیر سال ۱۳۸۰ و سال ۹۹ اولین کنکورم بود یک سال پشت کنکور ماندم و ۱۴۰۰به دانشگاه غیر روزانه ثبت کردم. الان دو ترم مرخصی گرفتم پشت سرهم گرفتم یعنی تا مهر ۱۴۰۱ مرخصی تحصیلی دارم ولی همان مهر ابان قراره انصراف بدم. میخواستم بپرسم برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ بنا به اینکه میگن تا یکسال بعد انصراف فرصت هست میتونم بدون مشکل نظام وظیفه شرکت کنم و یه رشته و دانشگاه دیگه ثبت نام کنم؟

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

   با سلام طبق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی شما یک سال بعد فارغدالتحصیلی اگر از سنوات مجاز بیشتر نشده باشد و انصراف برار اول باشد میتوانید اقدام کیند

 84. مهدی اکبری
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

  سلام ورودی کارشناسی سال ۹۵ در دانشگاه سراسری هستم سال ۹۹ انصراف داده و دوباره در دانشگاه دیگری ثبت نام کردم و تطبیق واحد کردم و این ترم از کارشناسی فارغ‌التحصیل میشوم(سال ۱۴۰۱)
  اگر بخواهم ارشد بخوانم آیا میتوانم منتظر کنکور ارشد ۱۴۰۲ باشم؟یا باید هرطور شده مهر ۱۴۰۱ در دانشگاهی ارشد بخوانم؟شرایط نظام وظیفه من چگونه است

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

   با سلام طبق شرای انصراف از دانشگاه وسربازی شما تا یکسال بعد از فارغذ التحصیلی ارشد میتوانید اقدام کیند

 85. محمدرضا نصرتی
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

  سلام من دانشجو دانشگاه آزاد هستم می خواستم بدونم میشه بدون انصراف دادن اعزام به خدمت بشم؟!

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   سلام خیر اول باید از دانشگاه انصراف داده باشید بعد

 86. محمد
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام وقت بخیر . بنده در سال 98 اعزام به خدمت زدم و برگه سبز دریافت کردم و یک هفته بعد از آن در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و تا سال 1403 معافیت تحصیلی دریافت کردم . حالا با توجه به اینکه یک بار اعزام به خدمت زده ام در صورت قبولی در کنکور سراسری 1402 به بنده مجددا معافیت تحصیلی تعلق میگیره ؟ ( تو یه سایت نوشته بود کسانی که اعزام به خدمت داشته اند به هیچ وجه نمیتونن معافیت تحصیلی دوبار بگیرن)

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام شما فقط برای دانشگاه پیام نور اجازه تحصیل گرفتید در صورت تمدید معافیت تحصیلی باید از سوی نظام وظیفه موافقت انجام شود

 87. مجتبی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

  با سلام. من دانشجوی ارشد ترم ۸ مهندسی مکانیک هستم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم و تنها بخشی از پایان نامه بنده باقی مانده است. قصد دارم مجددا در کنکور سراسری شرکت کنم و دندانپزشکی بخوانم. به نظر شما انصراف از تحصیل بدهم یا ارشد را تمام کرده و بعد اقدام به شرکت در کنکور تجربی کنم؟ هرکدام چه تبعاتی را متوجه بنده میکند؟

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

   سلام وقت بخیر ارشد را به اتمام برسانید و بعد کنکور سراسری شرکت کنید .

 88. صلاح الدین ایوبی
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  سال من دانشجوی مهندسی پلیمر دانشگاه پیام نور هستم و معافیت من تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۰ هستش و میخوام تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم…من از سال ۹۷ تو پیام نور ثبت نام کردم ک نرم سربازی و بتونم‌کنکور بدم….خب الان‌میشه مثلا اول مهر امسال از پیام نور انصراف بدم تا مهر ۱۴۰۲ معافیت دارم؟ چون نمیخوام شهریه بدم …چیکا کنم‌انصراف بدم یا نه همینجوری شهریه بعد تا معافیت تحصیلیم همون مثل قبل بمونه؟

  • bahraii
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت بخیر مقاله شرایط انصراف از دانشگاه وسربازی را با دقت مطالعه کنید

 89. اکبر
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام من در حال حاضر سرباز هستم و قبلا دانشجو بودم و تقریباً یک سال نیم پیش بعد سه ترم تحصیل انصراف دادم و میخواستم بدونم اگر دانشگاه قبول بشم (کنکور ۱۴۰۱) ایست خدمتی میگیرم یا خیر ؟! چون تو سایتا نوشته از تاریخ انصراف تا تحصیل مجدد نباید یکسال بگذره ؟! و اینکه هم غیبت ندارم

  • karimi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام ایست خدمت کارشناسی به بالاعه

 90. رضا
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام من دانشجوی ترم دوم پیام نور هستم و این دوترم رو مرخصی گرفتم میخواستم بدونم اگه انصراف بدم و در کنکور 1402 در یک رشته و دانشگاه دیگه قبول بشم معافیت تحصیلی من متناسب با رشته جدید از نو محاسبه میشه یا تعداد سال های تحصیل در رشته اول از معافیت رشته ی جدیدم کم میشه. لطفا کامل توضیح بدین مهمه.

  • karimi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام ایست خدمت کارشناسی به بالاعه

 91. رضا
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

  سلام من دانشجوی ترم 2 پیام نور هستم میخواستم بدونم اگه مهر انصراف بدم و برای کنکور 1402 بخونم ودر یه دانشگاه و یه رشته ی دیگه قبول بشم معافیت تحصلی برای من از اول و متناسب با رشته ی جدید محاسبه میشه ویا سال هایی که در رشته ی انصرافی درس خوندم از دوران معافیت رشته ی جدید کم میشه و برای رشته دوم مشکل ایجاد میکنه؟ لطفا برام کامل توضیح بدین خیلی مهمه.

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه معافیت تحصیلی از ابتدا محاسبه شده و به ازای سنوات تحصیلی در همان مقطع معافیت تحصیلی دارید.

 92. رضا
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

  سلام اگر از رشته و دانشگاه کنونی انصراف بدم ودوباره قبل از یک سال در کنکور شرکت کنم و در رشته و دانشگاه دیگه ثبت نام کنم سنوات تحصیل از اول برای من محاسبه میشه یا تعداد ترم های تحصیل در رشته قبلی از رشته جدید کم میشه؟ (الان ترم دوم هستم و میخوام انصراف بدم)

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه معافیت تحصیلی ازابتدا برای شما محاسبه شده و به ازای سنوات تحصیلی برای شما معافیت موقت صادر می شود.

 93. امین
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

  سلام وقتتون بخیر، من مهر سال 97 رفتم حوزه علمیه درس خواندم بعد مهر سال 98 انصراف دادم از حوزه و رفتم دانشگاه روزانه الان ترم ششم رشته ریاضی محض هستم توی دانشگاه روزانه و تا حالا از دانشگاه انصراف ندادم، میتونم سال 1402 کنکور بدم و برم دانشگاه روزانه تحصیل کنم؟؟

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴

   با سلام شما طبق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی یک بار میتوانید انصراف دهید برای انصراف بار دوم باید سربازی بروید

 94. محمدامین
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

  سلام و عرض ادب. یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید بنده سال ۹۹ دیپلم گرفتم و کنکور دادم ولی انتخاب رشته نکردم.سال ۱۴۰۰ انتخاب رشته کردم و به دانشگاه پیام نور رفتم و دو ترم مرخصی گرفتم. امسال هم میخوام کنکور بدم. اگر امسال نتیجه نگرفتم ؛ میتونم همچنان دانشجوی پیام نور بمونم و کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

  • bagheri
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

   با سلام اگر انصراف بار اول باشد و سنوات مجاز تمام نشده باشد مشکلی وجود ندارد بریا راهنمایی با مرکز تماس بگیرید

   • میلاد
    ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷

    سلام من مهر 1401 معافیت تحصیلی پیام نورم تموم میشه . آیا میشه انصراف بدم اول مهر و کنکور سال دیگه شرکت کنم یعنی کنکور 1402 . 25 سالمه و اولین بار می‌خوام انصراف بدم

    • karimi
     ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

     برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

   • علیرضا
    ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

    سلام و وقت بخیر، من دانشجو هستم ولی میخوام از دانشگاه انصراف بدم و به خدمت سربازی برم، آیا بعد تمام شدن خدمت سربازی میشه دوباره وارد دانشگاه بشم؟

    • fathollahi
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

     سلام بله در صورت انصراف میتونی دوباره بعد از خدمت سربازی وارد دانشگاه شوید

 95. حسین
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

  سلام، آیا برای معافیت دائم حتما باید از دانشگاه انصراف داد

  • bagheri
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

   با سلا بشتگی به دلیل معافیت دارد برای راهنمایی دقیق تر مقاله را بررسی نمایید یا با مرکز تماس بگیرید

 96. mtb
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  من در حال حاضر دانشجو هستم ولی میخوام انصراف بدم و برای معافیت پزشکی اقدام کنم
  شماره چشمم با مدرک لیسانس معاف نمیشه و برای همین مجبوری انصراف بدم
  میخواستم بدونم میتونم انصراف بدم و بعد از گرفتن معافی دوباره به تحصیلم تو همون دانشگاه ادامه بدم؟

  • fattahi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   خیر بعد از انصراف امکان برگشتن به تحصیل وجود ندارد مگر اینکه مجدد از طریق کنکور و یا سوابق تحصیلی اقدام به ثبت نام نمایید.

 97. رضا
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام ببخشید من در سال ۹۹ از دانشگاه آزاد انصراف دادم ودر سال ۱۴۰۰ در دانشگاه سراسری ثبت نام کردم الان یک هفته است که کارت معافیت موقت به مدت 30 ماه دارم سوالی داشتم اینکه میتونم برای کنکور 1402 بخونم و اگه قبول شدم انصراف بدم با توجه به معافیت موقتم ممنون میشم جواب بدین.

  • bagheri
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

   با سلام تا زماین که معافیت موقت دارید میتوانید اقدام کنید

 98. Nima
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام وقت بخیر

  من سال ۹۹ دانشگاه دولتی قبول شدم ولی سر یه هفته انصراف دادم. کلاسارم شرکت نکردم

  الان دانشجوی دانشگاه ازادم بدون ازمون

  ۱۴۰۰ ام کنکور ندادم

  نظام وظیفه استانم رفتم گفتن چون بدو ورود انصراف دادی مشکل نظامو وظیفه برات پیش نمیاد و معافیت صادر میکنیم واست

  الان تکلیف چیه اونا گفتن مشکل نداریم پس میتونم برم دانشگاه؟

  • fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون وظیفه عمومی هر شخص مشمول تنها حق یکبار انصراف از تحصیل در هر مقطع تحصیلی را دارد و ارتباطی بین اینکه با کنکور یا بدون کنکور وارد شدید ندارد .

   • Nima
    ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

    پس چرا خودشون به من گفتن مشکل نداری میتونی بری؟ از چن جال سوال کردم اخه من الان کل هزینه کردم امسال ینی همه مسئولین نظام وظیفه دروغ میگن؟

    • karimi
     ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

     بهشون چی گفتین

     • Nima
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

      بهشون گفتم من یه بار از دانشگاه دولتی انصراف دادم بدو ورودم الانم دارم دانشگاه ازاد میخونم کنکورم ثبت نام کردم گفتم اگه قبول بشم منعی نداره برم از نظر نظام وظیفه؟ اولین بار که رفتم گفتن چن روز دیگه بیا قانون عوض شده باید مطالعه کنم بعد بهت بگم مسئولش گفت اینو. بعد چن روز رفتم بهم گف طبق قانون جدید مانعی ندارد گف چون سر یه هفته انصراف دادی و کلاسی شرکت نکردی انصراف اولت باطل میشه. من به حرف اینا کلی هزینه کردم نشستم خوندم امسال

     • karimi
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱

      شایداشتباه شندیدن انصراف اول وگفتن مشکلی نداره

   • Nima
    ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

    هم رئیس نظام وظیفه استانم هم نظام وظیفه شهر خودم به من گفتن این قانون حذف شده و مشکلی نداری واسه رفتن به دانشگاه الان نظام وظیفه میگه مشکلی نداری ولی سایتا یه چیز دیگه میگن سر در گم شدم والا

    • karimi
     ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

     دوبارانصراف بدین مستقیم سربازی

     • Nima
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

      خب اگه اینجوریه چرا به من گفتن مانعی ندارع؟ ۳.۴ بار رفتم پیگیری کردم گفتن مانعی نداره . یکی از اشناهامم دو بار انصراف داد ولی نرفت سربازی داره دانشگاه میخونه طبق قانون جدید ۲ بار حق انصراف وجود داره

     • karimi
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

      ن همینه که عرض کردم ازکی پرسیدین

     • Nima
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

      خدتونم. تو سایت نوشتین قانون دو بار حق انصراف تصویب شده ولی به صورت کامل اجرا نمیشه پس حتمی اجراش میکنن که بهم گفتن مانعی نداره

     • karimi
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

      ن همینه که عرض کردم ازکی پرسیدین

    • Nima
     ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

     والا از هرکی میپرسم میگه برو از نظام وظیفه بپری اونجام چن بار رفتم میگن مشکلی نداره

     • fattahi
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

      سلام خب اگر فکر میکنید مشکلی نداره چرا میپرسید ؟

   • Nima
    ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

    والا من از خودم فکر نمیکنم خدشون بهم گفتن ۴ بارم رفتم و از رىیسش گرفته تا مسئولش پرسیدم هر ۴ بار بهم گفتن مشکلی نداره

    • karimi
     ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

     اگه یه بارباش اره ولی دوبارچرا

 99. رضا
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۶

  سلام بنده ورودی 98 دانشگاه آزاد هستم.
  تا کنکون 6 ترم رو گذارندم و بیشتر از 72 واحد پاس کردم.
  آیا امکان دارد بنده در صورت عدم تمایل مدرک کاردانی دریافت نکنم و سال بعد رو مرخصی بگیرم و برای کنکور 1402 اماده بشم ؟

  • fattahi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام شما در هر مقطع تحصیلی میتوانید یکبار از دانشگاه انصراف دهید و تا یکسال بعد از انصراف مهلت رفتن به سربازی را دارید و در ضمن بله میتوانید مجدد در کنکور شرکت نمایید در صورت قبولی مجدد در دانشگاه آزاد نیازی به پرداخت جریمه ندارید اما در صورت قبولی در سایر دوره ها بایئ هزینه انصراف از دانشگاه را بپردازید.

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام خیر

   • رضا
    ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

    یعنی مدرک کاردانی به صورت اجباری بعد از گذارندن 72 واحد به فرد تعلق میگیره؟
    حتی اگر برای مدرک کاردانی هنگام انصراف درخواست ندهد؟

    • karimi
     ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

     بله

     • رضا
      ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

      اگر رشته ای که در آن تحصیل می کنم به صورت کاردانی ارائه نشه چی ؟
      باز هم در صورت گذراندن 80 واحد کاردانی به صورت اجباری رد میشه؟

     • karimi
      ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

      بله

 100. وحید
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام خدمت شما
  من یک بار و برای همیشه یک سوال می پرسم لطفا هر چی هست بگین من دو بار با مشاور های شما تلفنی حرف زدم و شرایطم این طوریه که وروردی 97 پیام نور هستم و تا 1402 شهریورش مهلت دارم چون کارشناسی پیوسته هستم تعداد واحد هم کم پاس کردم حدود شصت تا حالا من کنکور 1402 بدم می تونم بعد قبولی، شهریور انصراف بدم و وارد دانشگاه بشم چون مدت یک ساله هم میدن تازه بعدشم جواب های های کنکور تا قبل شهریور میاد خب من تو سنوات مجاز انصراف میدم چرا میگین دیگه معافیت مجدد تعلق نمیگیره من با دو تا مشاور هاتون حرف زدم گفتن میشه مشکلی نداره ولی شما چرا برای کسانی که شرایط شون مثل منه میگین نه نمیشه و معافیت مجدد نمیدن منی که انصراف هم ندادم ممنون میشم جواب بدین پای زندگی در میانه

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام یک بارمیتونین انصراف بدین باردوم مستقیم سربازی

 101. مسعود
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۰

  سلام وقت بخیر من ورودی مهرماه سال 1396 مقطع کارشناسی هستم با یک سال تاخیر(یعنی بایستی در سال ۹۵ وارد میشدم) و در بهمن 1400 یعنی طی نه ترم فارغ التحصیل شدم و قاعدتا تا تا بهمن 1401 زمان دارم برای پست دفترچه از طرفی با توجه به اینکه به دنبال امریه آموزش و پرورش هستم و پروسه جذب این امریه در سال 1401 به اتمام رسیده قصد این رو دارم که در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم تا فرآیند اعزامم به تعویق بیفته اما در فراخوان جذب سرباز معلم بندی هست که دقیقا متوجهش نمیشم مبنی بر اینه داوطلب جذب امریه نبایست از معافیت موقت اعم از پزشکی یا تحصیلی برخوردار باشد!!!
  این به این معنیه که در زمان گذراندن پروسه جذب امریه بنده باید قبل از اون انصراف داده باشم تا معافیتم تحصیلی بنده از بین بره یا به این معنی هست که چون یکسال در کنکور کارشناسی تعویق داشتم از معافیت تحصیلی استفاده کردم و در این فرآیند رد میشم؟!
  ممنون از راهنمایی شما

  • fathollahi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

   سلام وقت بخیر برای گرفتن امریه سربازی شما اگر معاف از رزم بوده باشید بهتون کمک میکنه

 102. میلاد
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳

  با سلام خسته نباشید
  من فارغ التحصیل کارشناسی هستم شهریور ۱۴۰۰
  قبلا تو مقطع کارشناسی انصراف دادم از پیام نور و دانشگاه سراری قبول شدم
  حالا میخوام ارشد کنکور بدم و بعدا دوباره انصراف بدم،
  سوالم اینه آیا معافیت میدن دوباره ۱ سال؟ یا بلافاصله باید سربازی برم؟
  با تشکر

  • heydari
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون نظام وظیفه انصراف از دانشگاه در کل مقطع تحصیلی شما یکبار صورت میگیرد

 103. رضا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  با سلام
  من فارغ اتحصیل کارشناسی عمران بعد از ۵ سال تحصیل در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ هستم، و حدودا از امروز ۴ ماه از معافیتم باقی مونده.
  پارسال کنکور ارشد دادم و مجاز به دوره های روزانه نشدم
  دو روز دیگه دوباره کنکور ارشد میدم، منتهی میخواستم بدونم بعد از پذیرش برای ارشد مثلا بعد یک ترم دوباره انصراف بدم آیا باز هم یک سال معافیت میتونم داشته باشم یا خیر؟

  • heydari
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر
   شما مجاز به یکبار انصراف در کل طول تحصیل خود هستید

 104. امیرمحمد
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

  با سلام ببخشید من 24 اردیبهشت 1401 از دانشگاه پیام‌نور انصراف دادم ولی مدیریت دانشگاه گفتند باید حداقل 20روز بشه تا تایید نهایی بشه! میخواستم بدونم که بنده میتونم همین الان قبل از ۲۰ روز که تایید نهایی بشه دفترچه سربازی و کارای مربوط به سربازی رو انجام بدم یا ن؟

  • mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت به خیر
   برای پست کردن دفترچه و اعزام به خدمت باید انصراف از تحصیل برای شما ثبت شده باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 105. آرین
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام من ورودی سال ۱۴۰۰ رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم و میخوام برای کنکور ۱۴۰۲ بخونم و کنکور تجربی بدم میخواستم بدونم زمان ثبت نام کنکور که باید از این رشته انصراف بدم و بعدش اگر قبول بشم در رشته ی مورد نظرم بهم معافیت تحصیلی میدن تا درسم رو تموم کنم یا اینکه وسط تحصیلم باید برم سربازی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام بخاطر مشکل نظام وظیفه دانشجویان آقا فقط یکبار فرصت انصراف از تحصیل را دارند

 106. Erfan
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام خسته نباشید
  من الان دانشجوی ارشد دانشگاه ازاد هستم میخواستم انصراف بدم به سربازی برم!میشه بعد از سربازی برگردم و ادامه بدم تحصیلمو تو همون دانشگاه!؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام خیر امکان ادامه تحصیل در رشته انصرافی وجود ندارد.

 107. حسین
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

  با سلام و خسته نباشید من سال ۹۹ دیپلم گرفتم و یک سال پشت کنکور موندم و سال ۱۴۰۰ فرهنگیان قبول شدم الان هم ترم دوم هستم یک سوال دارم اگه بخوام انصراف بدم میتونم یک رشته بی ازمون ثبت نام کنم مشکلی در رابطه با نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

   اگر انصراف بار اول باشد مشکلی ندارد بریا راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 108. امیرحسین رحیمی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

  سلام
  من دانشجوی روزانه کارشناسی رشته مهندسی برق ورودی سال ۹۷ بودم .سال ۱۴۰۰ از دانشگاه انصراف دادم و مدرک معادل کاردانی گرفتم یعنی ۶ ترم گذشته بود.تاریخ انصرافم ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ هست خواستم بدونم آیا تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ وقت دارم خودمو معرفی کنم یا الان غیبت خوردم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام تا یکسال بعد از انصراف از دانشگاه معافیت تحصیلی به شما تعلق میگیرد .

 109. امیر
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام وقت بخیر ببخشید یه سوال داشتم. من سال ۹۹ کنکور دادم ولی قبول نشدم. سال ۱۴۰۰ هم کنکور دادم و در دانشگاه پیام نور قبول شدم و ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم ؛ اگر من امسال کنکور بدهم و قبول نشوم . میتوانم به سربازی برم و بعد از سربازی دوباره در کنکور شرکت کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   بعد از اینکه سربازی تموم شد میتوانید در کنکور ثبت نام کنید

 110. محمد مهدی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی سال ۹۹ هستم دانشگاه پیام نور رشته شیمی کاربردی و تا 31/6/1404 معافیت تحصیلی دارم ۲ ترم اول رو مرخصی گرفتم ترم ۳ رو با ۱۵ واحد پاس کردم و ترم ۴ رو احتمالا مشروط میشم میخواستم بدونم میتونم توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و اگه میشه بگید چجوری شرکت کنم ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

   اگر بار اولتون باشد که مشروط میشوید و انصراف نداشته باشید میتوانید دوباره در کنکور ثبت نام کنید

 111. محمد مهدی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی سال ۹۹ هستم و تا 31/6/1404 معافیت تحصیلی دارم ۲ ترم اول رو مرخصی گرفتم ترم ۳ رو با ۱۵ واحد پاس کردم و ترم ۴ رو احتمالا مشروط میشم میخواستم بدونم میتونم توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و اگه میشه بگید چجوری شرکت کنم ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   اگر یک بار مشروط شئه باشید میتوانید دوباره در کنکور ثبت نام کنید به شرط اینکه انصراف نداده باشید

 112. پرهام
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان دانشجوی شبانه رشته مهندسی شیلات هستم چون کار میکنم الا تقریبا ۶۰ واحد پاس کردم
  ورودی ۹۷_۹۸ هم بودم میخواستم بدونم الان من میتونم تغییر رشته بدم و برم دانشگاه ازاد ایا نظام وظیفه اجازه میده؟ تا ب حال هم انصراف ندادم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

   سلام . نظام وظیفه سنوات تحصیلی مجدد برای شما صادر نمیکند و باید برای گرفتن مجوز حضورا مراجعه کنید به نظام وظیفه

   • پرهام
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

    ممنون اگه برم ینی مجوز میدن برای تحصیل تو رشته دیگه؟

    • heydari
     ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

     سلام وقت بخیر
     شرایط شما باید توسط مشاورین ما بررسی بشه

  • محمد مهدی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی سال ۹۹ هستم و سال ۹۹ ۲ ترم مرخصی گرفتم سال تحصیلی امسال ترم اول رو پاس کردم با ۱۵ واحد و ترم ۲ احتمالا مشروط میشم میخواستم بدونم ایا میتونم توی کنکور 1402 شرکت کنم و چگونه میتونم؟ در ضمن من تا 31/61404 معافیت تحصیلی دارم ممنون

   • کارشناس ارشد
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

    اگر یکبار مشروط شده باشید و انصراف بار اول شما باشد میتواندی دوباره کنکور دهید

 113. پرهام همتی
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان دانشجوی شبانه رشته مهندسی شیلات هستم چون کار میکنم الا تقریبا ۶۰ واحد پاس کردم
  ورودی ۹۷_۹۸ هم بودم میخواستم بدونم الان من میتونم تغییر رشته بدم و برم دانشگاه ازاد ایا نظام وظیفه اجازه میده؟ تا ب حال هم انصراف ندادم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقت بخیر . با توجه به اینکه نظام وظیفه برای شما معافیت تحصیلی مجدد صادر نمیکند باید حضورا به نظام وظیفه مراجعه کنید

 114. امیر
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۹

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی رشته برق ترم 2 هستم میخواستم از دانشگاه انصراف بدم کنکور سال بعد ثبت نام کنم تا 25 مهر 1401 هم معافیت تحصیلی دارم تو این مدت که کنکور میدم برام غیبت حساب میشه؟ میتونم با قبولی در کنکور دوباره معافیت تحصیلی بگیرم؟ ….

  سپاس.

  • mohammadi
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه برای آقایان در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.بعد از انصراف مدت زمان یکسال فرصت دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 115. فرهاد
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام بنده از سال ۹۷ کارشناسی پیوسته پیام نورم
  تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ معافیت دارم بنا به دلایلی مجبور بودم کار کنم
  واحدی پاس نکردم ولی همه هزینه ها رو پرداخت کردم وتاحالا انصراف ندادم
  میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ ترم چند باید انصراف بدم ؟مهر سال ۱۴۰۱ وارد ترم ۹ میشم .ممنون از راهنماییتون لطفا جواب من را هم بدهید

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت بخیر . با توجه به اینکه سنوات تحصیلی شما رو به اتمام است نظام وظیفه مجوز تحصیل مجدد به شما نمیدهد

   • فرهاد
    ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

    من هنوز در سنوات اولیه هستم ۵سال معافیت تحصیلی دارم وارد ارفاقی نشدم مگه بعد از انصراف یکسال فرصت معرفی یا ثبت معافیت جدید نمیدن؟ تاحالام انصراف ندادم من اخه

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

     بله

  • رضا
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴

   سلام دوست عزیز. من از سرهنگ کلیدری مسئول معافیت تحصیلی نظام وظیفه استان خراسان سوال کردم. گفتن از نظر نظام وظیفه هیچ مشکلی نداره و با این که هیچ واحدی پاس نکردید، معافیت تحصیلی براتون صادر میشه و با این معافیت میتونید در دانشگاه جدید با خیال راحت ثبت نام کنید.

 116. فرهاد
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام و عرض ادب بنده از سال ۹۷ کارشناسی پیوسته پیام نورم
  تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ معافیت دارم بنا به دلایلی مجبور بودم کار کنم
  واحدی پاس نکردم ولی همه هزینه ها رو پرداخت کردم
  تاحالا هم انصراف ندادم میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ ترم چند باید انصراف بدم ؟مهر سال ۱۴۰۱ وارد ترم ۹ میشم .ممنون از راهنماییتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری دانشجویان دوره های روزانه موظف به انصراف از دانشگاه خود هستند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 117. Hasan
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام من در حال حاضر دانشجوی پیام نور هستم و حدود سی واحد از درسا رو پاس کردم . من الان می‌خوام از دانشگاه انصراف بدم و چون چشمام ضعیفه معافیت پزشکی بگیرم . همون طوری که میدونین قوانین معافیت چشم برای مدرک کارشناسی و دیپلم فرق داره میخواستم بدونم اگه انصراف بدم همون قوانین دیپلم برای من صدق می‌کنه یا نه فرق میکنه.

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام
   در صورتی که انصراف بدین از مقطع کارشناسی
   میتونید با مدرک دیپلم برای گرفتن معافیت اقدام کنید

 118. مبین
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۱

  سلام روز بخیر.
  من بعداز یه سال پشت کنکور کارشناسی موندن، سال ۹۶ وارد دانشگاه شدم و ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل شدم. واسه کنکور ارشد ۱۴۰۱ ثبت نام کردم منتها بخاطر مشکلاتی که داشتم نتونستم درست و حسابی بخونم. حالا سوالی که دارم اینه که اگه من دو هفته دیگه کنکور ارشدم رو بدم و دانشگاه دلخواهم رو نیارم، آیا اجازه دارم بعد از ورود به یه دانشگاه دیگه از اونجا انصراف بدم و مجددا واسه کنکور ارشد ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۳ اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام شما طبق قانون سربازی و نظام وظیفه در هر مقطع حق یکبار تحصیل و یکبار انصراف را دارید.

   • مبین
    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

    ممنون.
    یه سوال دیگه: من اگه با کنکور ارشد ۱۴۰۱ برم دانشگاه دولتی، اجازه دارم واسه کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و برم یه دانشگاه دولتی دیگه یا یه سال از شرکت مجدد در کنکور محرومم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

     سلام وقت بخیر
     برای بررسی دقیق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی حتما با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 119. علی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

  سلام، خسته نباشید، من متولد ۸۱/۰۶/۲۹ هستم و خرداد سال ۹۹ دیپلم گرفتم و یک سال هم پشت کنکور موندم و مهر ۱۴۰۰ دانشگاه پیام نور کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم، میخواستم بدونم میشه در کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنم و دانشگاه که قبول شدم از پیام نور انصراف بدم؟ برای سربازی به مشکل نمیخورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام
   اگر کمتر از نصف ترم های خود را گذرانده باشین بله
   اگر بیشتر از نصف ترم های خود را گذرانده اید صرفا با مجوز نظام وظیفه میتوانید اینکار را انجام دهید

 120. علی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۳

  سلام، خسته نباشید، من متولد ۸۱/۰۶/۲۹ هستم و خرداد سال ۹۹ دیپلم گرفتم و یک سال هم پشت کنکور موندم و مهر ۱۴۰۰ دانشگاه پیام نور، کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم، میخواستم بدونم میتونم برای سال ۱۴۰۲ در کنکور سراسری شرکت کنم و اگر قبول شدم از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و در دانشگاه دیگه ای تحصیل کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

   اگر انصراف بار اولتون باشه میتوانید یک بار دیگر دانشجو در رشته دیگر شوید

 121. Amir
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام خسته نباشید میخاستم بدونم من ورودی ۹۸ ام دانشگاه دولتی معافیت تحصلیمم تا پایان شهریور امساله الان من انصراف بخام بدم دیگ معافیت تحصیلی شهریور باطل میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام بله دوبارانصراف مستقیماسرباز ی

 122. شاهین
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

  درود بر کارشناسان زحمت کش و مهربان ایران تحصیل .من ترم 4 دانشگاه دولتی هستم قصد انصراف دارم میخوام بپرسم بعد از انصراف از دانشگاه میتونم دیپلمم رو بگیرم و چقدر بعد از انصراف معافیت شاملم میشه و وقت دارم دفترچه خدمت پست کنم.در صورت انصراف امکان اقدام برای معافیت پزشکی دارم و به عنوان دیپلمه به حساب میم یا نه. پیشاپیش سپاس از شما و وقتتان

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه مشمول پرداخت جریمه انصراف می شوید.در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارید.بعد از تاریخ انصراف به مدت یکسال فرصت دارید که شرایط خود را تعیین کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر بامشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 123. Arad
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۶

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد روزانه ورودی ۹۸ هستم. الان فقط پایان نامم مونده و میخوام از دانشگاه انصراف بدم. دوترم هست که انتخاب واحد نکردم و یه جایی خوندم که به معنای انصراف از تحصیل هست. الان میخوام برم سربازی آیا اول باید برم دانشگاه انصراف بدم یا اینکه بدون مراجعه به دانشگاه میتونم دفترچه خدمت پست کنم؟ آیا راهی هست که برای انصراف از تحصیل و رفتن به سربازی به دانشگاه پول پرداخت نکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام . در ابتدا باید از دانشگاه انصراف دهید و بعد از انصراف دفترچه اعزام به خدمت را پست کنید

 124. محمدرضا نصرتی
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام، من در یک رشته ای تحصیل میکردم تغییر رشته دادم می خواستم بدونم امکانش هست بدون انصراف دفترچه خدمت رو پست کنم؟
  و سوال دوم اینکه آیا امکانش هست انصراف بدم و مجددا رشتمو عوضکنم؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت به خیر
   امکان گذراندن سربازی و تحصیل همزمان وجود ندارد.در صورت نداشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت به طور کلی یکبار حق انصراف دارید.و برای هر مقطع تحصیلی یکبار معافیت صادر می شود.
   انصراف دارید.

 125. علی
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام من تاریخ اعزامم ۱۴۰۱/۶/۱هست میخوام برم دانشگاه ازاد ثبت نام کنم امکان داره بتونم ثبت نام کنم معافیت تحصیلی بگیرم دیملم دارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام در دانشگاه میتوانید تاریخ اعزام را به تعویق انداخته و یا بعد از قبولی در دانشگاه ایست خدمت بزنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 126. Pouria
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۸

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید یه سوال دارم
  بنده دانشجوی ترم اخر مقطع کارشناسی‌ارشد هستم و تنها واحد پایان نامه بنده مانده است وتا شهریور ماه1402معافیت تحصیلی دارم
  میخواست بپرسم ایا امکانش الان انصراف بدم و برای کنکور سراسری سال بعد در رشته ای دیگه اقدام کنم و در صورت پذیرش در دانشگاه آیا به بنده معافیت تحصیلی مجددا برای تحصیل مثلا در رشته های علوم پزشکی تعلق میگیرد یا خیر؟
  ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   با سلام.شما امکان برگشت به عقب را ندارید و در صورت قبولی در مقطع ارشد و اگر قبلا انصراف نداده باشید(در هر مقطعی)امکان پذیر است.

 127. رضا
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام من دانشجوی پسر ترم 5کارشناسی پیوسته آموزش زبان دانشگاه آزاد هستم .1399/8/18 معافیت تحصیلی گرفتم میخواستم. بپرسم می تونم برای کنکور 1401 یا 1402 یا 1403شرکت کنم ؟؟؟ منظورم اینکه من تا 1404 معافیت کارشناسی پیوسته دارم میتونم کنکورای سال بعد هم شرکت کنم یا محدودیت زمانی داره؟
  و همینطور میخواستم بدونم که میتونم برای ترم جاری دانشگاه آزاد مرخصی بگیرم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام. محدودیتی وجود ندارد و این ترم میتوانید مرخصی بگیرید با حذف ترم انجام دهید.

 128. علیرضا
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۹

  سلام . بنده دانشجو ارشد هستم ..سنوات ارفاقی هم تموم شده فقط پایان نامه بوده میخواستم انصراف بدم برم خدمت باید جریمه به دانشگاه بدم و توی برگه سبز باید بنویسم دانشجو انصرافی ارشد یا همون مدرک لیسانس قبلی رو بنویسم اگر دانشجو انصرافی ارشد ثبت بشه موقع پست کردن دفترچه تو خدمت چه درجه ای بهم میدن همون درجه لیسانس میدن مشکلی از این بابت پیش نمیاد

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

   خیر.مشکلی وجود نخواهد داشت.

 129. شاهین
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام ، ممنون بابت مقاله خوبتون
  من متولد نیمه اول 1380 ام و خرداد 98 فارغ التحصیل دیپلم شدم ، یک سال پشت کنکور موندم و سال 99 وارد یه رشته شبانه توی دانشگاه سراسری شدم و تا الان 4 ترم خوندم ، ولی اصلا علاقه ای به رشتم ندارم ، می خواستم بدونم می تونم انصراف بدم و بدون کنکور شرکت کنم و مشکلی برای معافیت تحصیلی من پیش نمیاد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   با سلام.اگر تا به حال انصراف نداده باشید معافیت تحصیلی شما باطل و معافیت جدیدی صادر میشود.

  • عرفان
   ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۱

   سلام خسته نباشید. بنده ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ در ترم ده فارق التحصیل شدم. میخوام ببینم اگه دانشگاه غیر انتفاعی جایی ثبت نام کنم اولا میتونم برم؟ ینی ایست میخورم؟ بعد اینکه بعد ثبت نام انصراف بدم میتونم یک سال فرجرو بگیرم؟ در واقع میخوام یه سال مجدد عقب بندازم سربازیو که بتونم امریمو اوکی کنم

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

    سلام وقت به خیر
    نظام وظیفه برای هر مقطع یکبار معافیت تحصیلی را صادر می کند.برای مقطع بالاتر تا قبل از تاریخ پایان معافیت فرصت دارید.در کل سنوات تحصیلی هم یکبار حق انصراف دارید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 130. حسین
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

  سلام من رفتم خدمت 6ماه خدمت کردم بعد معافیت تحصیلی گرفتم وکارشناسی رو گرفتم بعد فوق لیسانس قبول شدم بعدمعافیت تحصیلی تمام شد ولی مدرک فوق رونتونستم بگیرم 97معافیت تمام شدونرفتم خدمت. 1401دفترچه خدمت پست کردم آیا دوباره آموزشی دارم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام
   بعله به احتمال زیاد دوباره دوره اموزشی دارید

 131. پدرام
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۷

  سلام من لیسانس فارغ التحصیل سال ۹۴ هستم، در مقطع ارشد کنکور ۹۵ شرکت کردم، و یکبار در مهلت سنوات مجاز انصراف دادم (سال۹۶) و تغییر رشته دادم، و سال ۹۷ وارد مقطع ارشد جدید شدم که نزدیک دفاع هستم، سال ۱۴۰۱ هم کنکور دکتری دادم، میخواستم‌ بدونم که آیا قانون‌ اجازه ی یکبار انصرافی در مقطع دکتری را به من میدهد؟! (راست است که میگن تا پایان مقطع ارشد میشود یکبار انصراف داد و در مقطع دکتری هم‌ میشود از حق انصرافی یکبار دیگر استفاده کرد؟)!

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

   خیر.انصراف تنها یکبار امکان پذیر است.

 132. مهردلد
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من ۹ شهریور ۱۴۰۰ از پیام نور انصراف دادم میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و برم دانشگاه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت بخیر
   بله مشکلی برای کنکور مجدد ندارید.

 133. حسن
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۶

  با سلام
  بنده دانشجوی ارشد ورودی 99هستم الان ترم 4ارشد هستم میخواستم انصراف بدم. بهترین زمان انصراف جهت شرکت مجدد در کنکور ‌1402چ موقع هست
  ممنون میشوم راهنمایی کنید

 134. امید
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  با سلام
  بنده دانشجوی ارشد ورودی 99هستم الان ترم 4هستم و میخواستم انصراف بدم و در کنکور ارشد 1402شرکت کنم
  خواهشمندم بنده را راهنمایی کنید
  بهترین زمان برای انصراف چه موقع می باشد تا دچار مشکل سربازی نشوم و بتوانم با قبولی در کنکور مجدد معافیت بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

   با سلام.اگر تا به حال انصراف نداده باشید میتوانید در شهریور ماه 1401 انصراف دهید و در کنکور سال 1402شرکت نمایید.

 135. مهرداد
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۹

  سلام من ۹ شهریور ۱۴۰۰ از پیام نور برای اولین بار انصراف دادم و برگه انصراف هم گرفتم الان میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ بعد با اینکه انصراف دادم ولی هنوز تو سایت پلیس بعلاوه ۱۰ زده معافیت تحصیلی تا ۱۴۰۴ این جریانش چیه ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه یکبار امکان پذیر است و بعد از تاریخ انصراف یک سال فرصت دارید که تکلیف خودتونو مشخص کنید برای ادامه تحصیل و یا رفتن به خدمت سربازی.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 136. mehran
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام وقتتون بخیر.
  من الان دانشجوی کارشناسی پیوسته ورودی مهر 96 هستم و در حال حاضر در ترم 10 مشغول به تحصیل هستم و تا الان فقط 83 واحد درسی پاس کردم و فکر میکنم کمیسیون موارد خاص دانشگاه دیگه به من دو ترم سنوات اضافه رو نده!!!
  سوالم اینه که اگه بعد از اتمام این ترم دانشگاه منو اخراج کنه و مدرک پایین تر یعنی فوق دیپلم رو به من بدن بازم یکسال مهلت دارم تا برای رفتن به سربازی اقدام کنم؟؟؟ من الان تا 1401/06/31 معافیت تحصیلی دارم. ممنون میشم اگه سریع تر پاسخ سوال منو بدید…

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف و یا اخراج از دانشگاه یکسال فرصت دارید تا شرایط خود را تعیین کنید.
   برای دریافت مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 137. محمد
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸

  سلام

  من مهر ماه ۱۴۰۰ دانشگاه (کارشناسی ناپیوسته) قبول شدمو ثبت نام کردم و به دلایلی آبان ماه ۱۴۰۰ انصراف دادم

  و با نامه انصرافی رفتم پلیس+۱۰ و دفترچه رو برای بهمن ۱۴۰۰ پست کردم

  روز اعزام رفتم محل اعزام که موقع حضور و غیاب اسم بنده در لیست نبوده، بعد از کلی پیگیری متوجه شدیم برای من تاریخ ۱۰/۲۹ / ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی ثبت کردند و سه روز قبل اعزام، اعزام من باطل شده

  الان من میخوام برج ۳ برم خدمت برای باطل کردن معافیت تحصیلی چیکار باید بکنم؟؟؟

  • جهان
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

   باید بری دانشگاه انصراف بدی بعدش هم به پلیس +۱۰ مراجعه کنی

 138. محمد
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام

  من مهر ماه ۱۴۰۰ دانشگاه (کارشناسی ناپیوسته) قبول شدمو ثبت نام کردم و به دلایلی آبان ماه ۱۴۰۰ انصراف دادم

  و با نامه انصرافی رفتم پلیس+۱۰ و دفترچه رو برای بهمن ۱۴۰۰ پست کردم

  روز اعزام رفتم محل اعزام که موقع حضور و غیاب اسم بنده در لیست نبوده، بعد از کلی پیگیری متوجه شدیم برای من تاریخ ۱۰/۲۹ / ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی ثبت کردند و سه روز قبل اعزام، اعزام من باطل شده

  الان من میخوام برج ۳ برم خدمت برای باطل کردن معافیت تحصیلی چیکار باید بکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   با سلام.دانشگاه باید انصراف قطعی شما را ثبت کند تا معافیت تحصیلی باطل شود.

   • مهراد
    ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۵

    باسلام.
    من دانشجوی کارشناسی پیوسته ورودی مهر 96 هستم و معافیت تحصیلی‌ام هم تا تاریخ 1401/06/31 اعتبار داره و در حال حاضر در ترم 10 هستم.خواستم بدونم که اگه دانشگاه بعد از اتمام این ترم منو اخراجم کنه بازم فورجه یکساله اعزام به خدمت دارم؟؟؟
    ضمنا تا الان فقط 83 واحد درسی تونستم پاس کنم و در هنگام اخراج می‌تونم مدرک فوق دیپلم رو بگیرم؟؟؟
    ممنون میشم اگه پاسخ سوال منو بدین🙏

    • کارشناس ارشد
     ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

     با سلام.در صورت احراز شرایط فارغ التحصیلی شما تا ترم دوازده توسط دانشگاه میتوانید یک سال دیگر معافیت برای تحصیل خود بگیرید.و امکان گرفتن فوق دیپلم با هماهنگی دانشگاه امکان پذیر است.

 139. امیر
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام من بهمن 99 در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نامه کردم متاسفانه ترم اول مشروط و ترم دوم هم دانشگاه مرخصی رد کرده و ترم بهمن 1400 هم دانشگاه وضعیت مرا نوشته غ=عدم مراجمه غیر فعال شده ایا اگر از دانشگاه انصراف بدم مهلت یکساله دارم تا در کنکور شرکت کنم بعد اگر دانشگاه مرا اخراج کنه مهلت یک ساله دارم تا بتونم خدمو معرفی کنم

  • جهان
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

   اگر انصراف بدی یک سال وقت داری ومیتونی کنکور شرکت کنی ولی اگر اخراج بشی یک سال وقت داری که خودتو معرفی کنی برای سربازی با این تفاوت که اخراجی ها حق شرکت در کنکور و تحصیل رو تا زمان تموم کردن خدمت ندارن

 140. Ali sulo
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام من متولد ۶ فروردین ۷۸ ام
  سال۹۷ رفتم دانشگاه
  و سال ۹۸ انصراف دادم
  دوباره مهر ۹۸ رفتم دانشگاه
  الان دانشگاهم داره تموم میشه
  میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم دوباره یا نه؟؟
  و اینکه من کارشناسی بودم و این رشته که دارم تموم میکنم کاردانیه مشکل که نداره مدرکم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام
   چون یک بار برای شما معافیت تحصیلی صادر شده امکان تحصیل مجدد در همان مقطع وجود ندارد برای مقطع بعدی میتوانید اقدام کنید در مورد زمان معافیت تحصیلیتون با نظام وظیفه صحبت کنید چون ممکن به در اینده به مشکل بخورید

 141. Ali sulo
  ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

  سلام من سال ۹۸ از دانشگاه انصراف دادم و کارشناسی پیوسته بودم
  و سال ۹۸ دوباره رفتم دانشگاه و اینبار کاردانی رفتم
  الان از کارشناسی به کاردانی رفتم مدرکم مشکل داره؟!
  میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم دوباره یا نه؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت به خیر
   انصراف از تحصیل در کل سنوات تحصیلی یکبار امکان پذیر است.برای شرکت مجدد در کنکور سراسری و برگشت به عقب نیاز به معافیت از سربازی دارید.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 142. میلاد معتمدی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام وقت بخیر من سال 96 از دانشگاه انصراف دادم و سال 97 تو فرجه یک ساله رفتم ی دانشگاه دیگه و الان ترم آخر حقوقم الان این کارشناسیم تموم بشه میتونم دوباره کنکور بدم یا باید برم سربازی ؟ یا میتونم ایست خدمتی برای تحصیل بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام . امکان ایست خدمت ندارید و باید دفترچه پست کنید برای خدمت سربازی

   • میلاد معتمدی
    ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

    برای کارشناسی ارشد چطور میتونم ادامه بدم دیگه؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰

     سلام . از قانون ایست خدمت استفاده کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 143. نیما سرداریان
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۹

  سلام خسته نباشید ببخشید اگه یکنفر قصد داشته باشه نره سربازی می‌تونه تا سن 50 سالگی همینطوری پشت سر هم درس بخونه که معاف تحصیلی بگیره? مثلا لیسانسش تموم شد دوباره لیسانس یک رشته دیگر رو بگیره یا بخونه تا دکتری دکتری تموم شد ی رشته دیگه رو از کارشناسی شروع کنه تا دکتری همینجوری تا 50 سالش بشه ؟ یا محدودیت وجود داره ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان هرگز وجود ندارد . برای بررسی راه های دیگر معافیت سربازی با شماره 9099075307 تماس بگیرید .

 144. مهران
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام من تک دانشگاه آزاد تهران درس میخونم ولی بدون اینکه معافیت رو از این دانشگاه لغو کنم رفتم و از طریق کنکور یک رشته دیگه ای رو تو دانشگاه آزاد شهر دیگه ثبت نام کردم و برام انتخاب واحد هم کردن بدون اینکه معافیت تحصیلی از اون دانشگاه بگیرم حالا میخوام از اون دانشگاه که ازش معافیت تحصیلی نداشتم انصراف بدم آیا حق یک بار انصراف از بین میره ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   با سلام.بله.در صورت انصراف یک بار شانس شما از بین میرود.

 145. میلاد
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام خسته نباشین ببخشید یه سوال داشتم الان من دانشگاه ازاد درس میخونم و ترم اخر هستم میشه انصراف بدم و برم خدمت برگردم این یک ترم لاقی مونده رو بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد

 146. امیر محمد
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

  سلام. مهلت یکساله بعد از انصراف به چه شکل هست. برای مثال اگر من دهم مهر امسال انصراف داده باشم تا دهم مهر سال بعد فرصت دارم یا تا آخر شهریور سال بعد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام
   تا دهم مهر سال بعد

 147. امیر
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام من ورودی 99 دانشگاه دولتی قوچان شبانه هستم و یکسال مرخصی تحصیلی گرفتم و ترم نیمسال اول 1400 هم با معدل 14.5 پاس کردم ایا میتونم اسفند سال 1401 انصراف بدم و برای مهر 1402 برم دانشگاه ازاد یا غیر انتفاعی؟(یک سال پشت کنکور هم بودم)

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام . مسئله ای ندارد . توجه داشته باشید که در پایان اسفندماه سال 1401 باید انصراف دهید

 148. علی
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام من سال ۹۸ در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدم اما وقتی که رفتم معافیت تحصیلی بگیرم گفتن که غیبت داری و باید بری خدمت خواستم ببینم که راهی داره دوباره بتونم برگردم اونجا و تحصیل کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه های خوب و با پذیرش سخت است.با کارنامه قبولی خود به دانشگاه مراجعه کنید ولی احتمال پذیرش بسیار کم است.

 149. جهان
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۴

  خود دانشگاه موظفه ظرف مدت ۳ ماه انصراف ( وضعیت تحصیلی) شما رو به نظام وظیفه اعلام کنه پس لازم نیست مراجعه کنید هر موقع قصد رفتن به سربازی یا گرفتن معافیت تحصیلی مجدد درصورت قبولی دانشگاه داشتید به پلیس+۱۰ همراه با اون برگه مراجعه کنید

 150. سعید
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۲

  سلام ببخشیدمن سال 97به خاطرسربازی دانشگاه پیام نورثبتنام کردم الان ترم اخرم کلا38واحدهم گرفتم دیروزانصراف دادم میخواستم بدونم اگه کنکور1401دانشگاه روزانه قبول شم مشکلی نداره میتونم برم دوباره بهم معافیت تحصیلی میدن من رفتم ازپلیس+10ونظام وظیفه هم پرسیدم گفتن مشکلی نداره الان شماچرامیگین نمیشه

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۸

   انصراف بار اول یک سال معفیت دارید و با این معافیت میتوانید یک بار دیگر دانشگاه بروید

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۹

   به احتمال زیاد کارشناس اشتباه متوجه منظور شما شدن وگرنه مشکلی ندارید

 151. محمد حسین
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

  سلام ببخشید من بهمن از پیام نور انصراف دادم ترم 3 بودم یه برگه انصراف دادن که تاریخ انصراف نوشته الان لازمه برم پلیس +10 یا مهلت یک ساله رو دارم و لازم نیست مراجعه کنم؟ میخوام امسال کنکور بدم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف از دانشگاه مدت زمان یکسال فرصت دارید تا شرایط خود را تعیین کنید.

   • محمد حسین
    ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

    سلام ببخشید به من فقط یه برگه انصراف دادن از دانشگاه الان لازمه برم پلیس به اضافه 10 یا همون برگه انصراف کافیه برای یه سال؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۹

     نیاز به رفتن به پلیس +10 نیست اگر انصراف بار دوم نباشید و…

 152. علی
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۳

  سلام من سال ۹۸ در دانشگاه فرهنگیان قبول شدم اما هنگامی که رفتم برگه ی معافیت تحصیلی بگیرم گفتن غیبت داری و باید بری خدمت و منم رفتم الان خدمتم تموم شده خواستم ببینم راهی هست که بتونم برگردم دوباره اونجا و تحصیل کنم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام . اگر شرایط سنی شما زیر 24 سال باشد منعی برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان ندارید

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۱

   بدون کنکور خیر ،چون شما اصلا به خاطر مشکل نظام وظیفه تون ثبت نام نهایی نشدید برای برگشت دوباره باید در کنکور شرکت کنید و دانشگاه فرهنگیان پذیرش بشید

 153. عباس
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام
  خسته نباشید
  من سال ۹۵ یه بار از دانشگاه انصراف دادم.دانشگاه روزانه بود
  بدون اینکه غیبت داشته باشم تا انروز یعنی ۵ اسفند ۱۴۰۰ دانشجویی کارشناسی ام
  میخوام بدونم میتونم دوباره انصراف بدم و دفترچه خدمت مو پست کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام . آیین نامه به این صورت می باشد که فقط حق یکبار انصراف را دارید . بار دوم باید اعزام شوید به خدمت

 154. سعید
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام ببخشیدمن سال 97به خاطرسربازی دانشگاه پیام نورثبتنام کردم الان ترم اخرم کلا38واحدهم گرفتم دیروزانصراف دادم میخواستم بدونم اگه کنکور1401دانشگاه روزانه قبول شم مشکلی نداره میتونم برم دوباره بهم معافیت تحصیلی میدن رفتم پلیس+10 ونظام وظیفه هردوگفتن اگه1400/12/4انصراف بدین تا1401/12/4یک سال وقت دارین گفتن تواین یکسال یابایدکنکورقبول شم یابرم سربازی الان شماچرامیگین نمیشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه شما یک سال فرصت دارید که شرایط خود را تعیین کنید در صورتی که در این بازه در کنکور پذیرفته شوید معافیت تحصیلی مجددا برای شما صادر می شود.
   برای مشاوره میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 155. سعید
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام ببخشیدمن سال 97به خاطرسربازی دانشگاه پیام نورثبتنام کردم الان ترم اخرم کلا38واحدهم گرفتم دیروزانصراف دادم میخواستم بدونم اگه کنکور1401دانشگاه روزانه قبول شم مشکلی نداره میتونم برم دوباره بهم معافیت تحصیلی میدن

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام خیرنمیتونین بایداول میرفتین دانشکاه بعدانصراف میدادین

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۱

   بله مشکلی نداره البته اگر انصراف اول تون باشه

   • کارشناس ارشد
    ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

    با سلام.جهت پیگیری باید کد 24 رقمی مرسوله را دریافت کنید.

 156. سعید
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام ببخشیدمن سال97به خاطر سربازی پیام نورثبتنام کردم گفتم ببینم اگه روزانه قبول شم دوباره معافیت تحصیلی بهم میدن

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام خیر

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

   بله معافیت تحصیلی بهتون میدن در صورت انصراف اول

 157. هیراد
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۶

  سلام وقت خوش سایت سنجش نوشته تا تاریخ ۲۵ اسفند باید انصراف قطعی بدید مگه انصراف قطعی و غیر قطعی داریم ؟ من درخواستانصراف دادم از روزانه و رفتم دانشگاه برای انصراف ولی یک ماه طول می‌کشه کامل خود دانشگاه تایید کنه انصراف رو یعنی من نمیتونم دیگه کنکور بدم؟ یا مشکلی نیست چون از ۲۵ رد میشه

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۰

   تا 25 اسفند باید جزو هیچ یک از دانشگاه های روزانه نباشید و تصویه کامل انجام داده باشید

 158. شاهین
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۰

  سلام خسته نباشید من تا مهر ۱۴۰۱ فرجه یکساله انصراف دارم اگر کنکور شرکت کنم ولی نیمسال دوم قبول شم یعنی از بهمن برم دانشگاه به مشکل بر میخورم و باید برم سربازی؟ این فاصله رو

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۱

   بله به مشکل بر میخورید دفترچه را پست کنید و وارد غیبت نشوید که بتوانید برای کارشناسی به بالا از ایست خدمت سربازی استفاده کنید برای مطلع شدن از شرایط ایست خدمت و نکات ان با موسسه تماس بگیرید

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

   بستگی داره ثبت نام دانشگاه تون کی باشه. اگر ثبت نامتون مهر انجام بشه و مهر ماه شماره دانشجویی بگیرید ولی از بهمن در کلاس ها حاضر بشید که دانشگاه روزانه به این شکل هستن مشکلی پیش نمیاد ولی اگر ثبت نامتون در بهمن باشه مشکل ایجاد. میشه

 159. بابک روستا
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۶

  قانون محرومیت از پذیرش روزانه در صورت قبولی دانشگاه روزانه سال قبل برداشته شده ؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

   قانون محرومیت روزانه در دفترچه امسال برداشته شد

 160. بابک روستا
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام وقت بخیر من دیروز رفتم از دانشگاه انصراف دادم و دانشگاه ی برگه که توش تاریخ درخواست انصراف رو زده بود و ی برگه دیگه که معافیت تحصیلی نظام وظیفه بود رو بهم دادن گفتن باید ببرید دفتر پلیس +۱۰ حالا سوالم اینه که این برگه ها بلافاصله باید ببرم یا هر موقع قصد رفتن به سربازی داشتم تو این فرجه یکساله؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

   شما الان وارد معافیت تحصیلی یک ساله شده اید و برای گرفتن ان باید در اولین زمانی که اورده اید به صورت حضوری به مراکز پلیس +10 رفته و تمدید راانجام دهید

 161. سعید
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام ببخشیدمن سال 97 دانشگاه پیام نورثبتنام کردم الان ترم اخرم کلا38واحدهم گرفتم دیروزانصراف دادم میخواستم بدونم اگه کنکور1401دانشگاه روزانه قبول شم مشکلی نداره میتونم برم

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۵

   خیر برای هیچ دوره ای اگر انصراف بار اولتان باشد مشکلی پیس نمیاید

 162. عرفان
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام خسته نباشید .. من دانشجوی اخراجی پیام نور هستم تاریخ اخراج هم ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ هست رفتم نظام وظیفه گفتن بهم شما تا ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ وقت داری که وضعیتت رو مشخص کنی من قصد دارم برای آخرین بار کنکور شرکت کنم با این وضعیتم ک دانشجوی اخراجی ام میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟ مشکلی برای من پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۵

   سلام میاد

  • جهان
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۵

   خیر شما تا گرفتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم حق تحصیل ندارید و حتی ایست خدمتی برای تحصیل هم نمی تونید بگیرید

  • جهان
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام عرفان چرا اخراجت کردن؟ سنوات مجازت تموم شده بود؟ یا عدم مراجعه ( انتخاب واحد نکردن و عدم پرداخت شهریه) ؟ میتونی مشکلت رو به مرکز پیام نور( مرکز کل ) بگی و بگی که قصد شرکت در کنکور داری برات کمیسیون تشکیل بدن و اخراج نشی و به جاش انصراف بدی ( ممکنه قبول کنن) که بتونی کنکور شرکت کنی فقط زودتر اینکار رو بکن تا یک ماه نشده از تاریخ اخراجت چون تا یک ماه بعد اخراجت ، تایید قطعی میشه .البته اگر سنوات مجازت تموم نشده باشه و زیر ترم ده باشی اگر سنوات تموم بشه راهی جز اخراج نیست

   • کارشناس ارشد
    ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲

    سلام وقت به خیر
    در صورتی که انصراف از تحصیل برای شما ثبت شود اجازه ادامه تحصیل دارید اما در صورت اخراجی اجازه ثبت نام مجدد در دانشگاه به شما داده نمی شود.

 163. امیر
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

  با سلام. در صورت انصراف از دانشگاه دولتی روزانه مثلا الان ، امکان ثبت نام در دانشگاه دولتی روزانه رشته بدون کنکور مثلا شهریور۱۴۰۱ و شروع ترم از مهر ۱۴۰۱ رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

   اگر تا بیست و پنجم اسفند انصراف دهید مشکلی وجود نخواهد داشت.

 164. امیرحسین
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۸

  با سلام.
  من در حال تحصیل در ترم دوم کارشناسی مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه دولتی روزانه چمران اهواز هستم.(ورودی ۱۴۰۰) بنده ۱۹ ساله هستم.
  اگر من الان از دانشگاه روزانه(چمران اهواز) و رشته ام انصراف بدم، آیا امکان ثبت نام در رشته بدون کنکور یک دانشگاه دولتی روزانه رو از مهر ۱۴۰۱ رو دارم یا نه؟؟
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

   با سلام.اگر در بازه زمانی مجاز انصراف دهید مشکلی برای انجام این کار نخواهید داشت.

 165. علی
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام وقت بخیر
  من تا ۹۹/۱۱/۳۰ معافیت تحصیلی داشتم، ولی تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ از دانشگاه انصراف دارم ، یعنی تقریبا کمتر از یکسال بعد از اتمام معافیت تحصیلی، میخواستم بدونم آیا یک سال مهلت شامل حال من هم می شود یا خیر؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام
   شرایط شما قابل اجرا نمیباشد!!!!
   برای بررسی دقیق تر تماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام
   بعد از اینمه شما انصراف رو ثبت کردید مجدد شامل 1سال فرجه هستید

 166. کوروش
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۹

  پیرو سوال قبلیم دوستم هم قبلاً از دانشگاه انصراف داده ولی اون پزشکی شهریه پرداز قبول شده سال ۱۴۰۰ اون چی اون هم می‌تونه ۱۴۰۱ کنکور شرکت کنه و پزشکی تهران قبول بشه بعد به عنوان دانشجوی انتقالی باهاش رفتار کنن و انصراف نده؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

   برای کنکور مجدد اگر رشته اول روزانه باشد یاذانصراف باید بدهد یا فارغ التحصیل باید شود ولی شهریه پرداز نیاز به انصراف قطعی نیست

 167. کوروش
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام وقت بخیر من قبلاً یکبار از دانشگاه انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و پزشکی روزانه سبزوار قبول شدم سال ۱۴۰۰. میتونم کنکور۱۴۰۱ دوباره کنکور بدم و پزشکی تهران قبول شدم بعد به عنوان انتقالی برم تهران ؟ چون همینطوری قبول نمیکنن از سبزوار بری تهران یا حتما باید انصراف بدم از پزشکی سبزوار؟ راهی نداره که انصراف ندم چون دراونصورت باید برم سربازی چون یکبار انصراف دادم قبلا تو کارشناسی

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۵

   انصراف دوم باید برین سربازی و تنها راه همان انتقالی یا میهمانی است با شرایطی که دارد

 168. داریوش
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام وقت بخیر ببخشید دانشگاه پیام نور شرط پیشرفت تحصیلی داره؟ مثلا اگر کسی ترم هفت باشه ولی واحدی پاس نکرده باشه و تو همه‌ی امتحانات غایب باشه دانشگاه حق اخراج دانشجو رو با توجه به اینکه سنوات مجاز تحصیلش تموم نشده داره؟؟؟ دانشگاه دولتی این حقو دارن ولی و پیام نور رو نمی دونم چون تو خود پیام نور نوشته دانشجو اخراجی نداریم فقط در صورت تموم شدن سنوات یا بیش از دو ترم عدم مراجعه و انتخاب واحد نکردن

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰

   سلام
   اگر شما دلیل بیارین برای عدم شرکت در امتحانتون دانشگاه براتون اون ترمو مرخصی رد میکنه
   پیام نور غالبا دانشجو رو اخراج نمیکنه

 169. محمد
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۳

  با سلام . من در مقطع کارشناسی یک بار انصراف داده ام و اگر در مقطع ارشد بخام اپلای بگیرم. اگر از دانشگاه انصراف بدهم میتونم اپلای کنم یا مشمول خدمت سربازی میشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر در هر مقطع فقط یک بار امکان انصراف وجود دارد

  • جهان
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۳

   مشمول خدمت میشید

 170. سعید
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

  سلام.
  بنده دانشجوی لیسانس دوره روزانه دانشگاه دولتی هستم.5 ترم گذراندم و ترم 6 را میخواهم حذف ترم بکنم. در مهر ماه سال آینده(1401) ,یعنی در ترم 7 میخواهم انصراف از دانشگاه بدهم تا در کنکور 1402 شرکت کنم.دانشگاه هم گفته به شما مدرک کاردانی تعلق نمیگیرد. من میتونم کنکور بدم و در صورت قبولی وارد دانشگاه بشم و دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟
  در ضمن در سال کنکور من یکسال پشت کنکور مانده بودم.
  خیلی ممنون میشم از شما اگه سوالو جواب بدید. ممنون از شما

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   با سلام.اگر قبلا از دانشگاه انصراف نداده باشید امکان انجام ان وجود دارد

 171. رضا
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

  سلام خسته نباشید. من ورودی سال ۹۶ پیام نور هستم و تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم. می‌خواستم بدنوم الآن که ترم ده هستم و هیچ واحدی رو هم پاس نکردم، اگر انصراف بدهم، می‌تونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و برای پذیرش در دانشگاه جدید مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر خیر شما نمی توانید چون از معافیت تحصیلی تان استفاده کرده اید

   • رضا
    ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

    از پاسخگویی‌تون ممنونم. برای انصراف سقفی وجود داره؟ یعنی از چه ترمی دیگه امکان انصراف و تحصیل مجدد وجود نداره؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

     سلام وقت بخیر برای انصراف در هر مقطع فقط یک بار امکان پذیر است

  • جهان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

   فوری برو دانشگاه درخواست انصراف بده به احتمال زیاد بگن اخراج ولی بازم بستگی به دانشگاه تون داره شاید موافقت کردن با انصرافت. باید تا قبل ترم 10 انصراف میدادی این شرط انصرافه و باید انتخاب واحدم کرده باشی که عدم مراجعه نخورده باشی ولی بازم شاید چون امتحان های ترم 10 رو ندادی قبول کنن برو با دانشگاه صحبت کن خواهش و درخواست همه چیز به تایید دانشگاه بستگی داره . امیدوارم کارت درست بشن و اخراج نشی که بتونی کنکور شرکت کنی

 172. هادی سیدی
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

  اخراج از دانشگاه با انصراف برای فرجه یکساله اعزام به خدمت چه فرقی میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

   با سلام.تفاوتی از نظر بازه زمانی فرجه وجود ندارد.

  • جهان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   درصورت اخراج نمی تونید تا زمان گرفتن کارت پایان خدمت ادامه تحصیل بدید یعنی نه میتونید کنکور شرکت کنید نه پذیرش هیچ دانشگاه دیگری رو بگیرید و حتی ایست خدمتی نمی‌تونید بگیرید ولی در صورت انصراف تا یک سال فرصت دارید که دانشگاه قبول شوید و دانشگاه دوم ثبت نام کنید و معافیت تحصیلی مجدد بگیرید

 173. مهدی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام
  اگه میشه جواب بدید خیلی ممنون
  من یک ترم دانشگاه آزاد خوندم الان از دانشگاه راضی نیستم و میخوام انصراف داده و به خدمت برم به دانشگاه مراجعه کردم گفتن که یه هزینه ای باید پرداخت کنم که هزینه زیادی هم هست
  ایا امکان داره بدون پرداخت اون هزینه به خدمت برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه باید هزینه ای بابت جریمه پرداخت شود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • جهان
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴

   بله میشود به دانشگاه مراجعه نکنید تا خود به خود اخراج بشید یا چند ترم مشروط بشید تا اخراج بشید بدون پرداخت جریمه

  • علیرضا
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۷

   سلام من سال ۹۹/۷ در دانشگاه علمی کاربردی رشته کاردانی ثبت نام کردم بعدش دیگ دانشگاه نرفتم. ترم اولش رو مرخصی گرفتم تا در کنکور ۱۴۰۰شرکت کمم ولی قبول نشدم و تاریخ ۱۴۰۰/۹ من از دانشگاه انصراف دادم برای دانشگاه افسری ثبت نام کردم کاراش رو دارم انجام میدم بعد دانشگاه علمی کاربردی یه نامه بهم داد که میگه تو ۹۹/۱۱انصراف دادی درحالی که من ۹/1400 انصراف دادم و سایت سخا هم میگه تا ۱۴۰۱/۱۱ معافیت داری الان من موندم حرف کدوم درسته باید چیکار کنم؟؟

 174. علی
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

  اینجانب در تاریخ ۹۹.۸ به دانشگاه آزاد مراجعه کرده و ثبت نام نموده با معافیت پزشکی موقتی که در اختیار داشتم ولی به دلایلی نتوانستم ادامه بدهم چون معافیت پرشکی موقتی داشتم و نمیتونسم با ۶ ماه معافیت ۴سال کارشناسی بخونم
  از این رو دوباره تاریخ ۹۹.۱۰ به همان دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام مجدد نمودم در همان رشته و اینبار معافیت تحصیلی ۴ ساله دریافت کردم و اکنون ادامه تحصیل می دهم و به تازگی متوجه شدم که ثبت نام قبلیم(اولین ثبت نامم)۹۹.۸ انصراف از تحصیل ثبت شده اگر بخواهم در آزمون برای ورود به دانشگاه روزانه اقدام بکنم ایا دیگر برای من معافیت صادر نمی شود لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام وقت بخیر
   برای دریاف مشاوره دقیق در خصوص شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

  • جهان
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

   خیر معافیت مجدد تحصیلی صادر نمی‌شود چون فقط یکبار میتونید انصراف بدید

 175. شایان
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام،من دانشجوی ترم ۵ روانشناسی دانشگاه پیام نور هستم،الان می خوام برای کنکور ۱۴۰۱بشینم و بخونم،اگه چنانچه در کنکور قبول بشم معافیت تحصیلی من تمدید میشه؟؟؟اگه تمدید بشه به چه شکلی خواد بود

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام
   طبق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی شما بایدقبل از انصراف از سازمان نظام وظیفه برای معافیت تحصیلی مجدد مجوز بگیرین

 176. دانشجو
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۷

  باسلام
  اگردانشجوی ترم ۶ارشد باشیم و تاحالا سابقه انصراف نداشته باشیم؛آیا باتوجه به نداشتن کارت پایان خدمت امکان مجدد شرکت درکنکورارشد و پذیرفته شدن درهمین مقطع هست یاخیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام
   شما شرایط انصراف و شرکت مجدد در این مقطع را ندارید

   • دانشجو
    ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۸

    سلام مجدد
    اگرترم ۶ که سنوات مجاز هست انصراف بدیم یکسال دیگر برای شرکت مجدد در کنکور ارشد وقبولی زمان داریم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

     سلام وقت بخیر بستگی به مقطع تحصیلی شما دارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

    • جهان
     ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۶

     بله دارید اگه قبلا از فرصت یکبار انصراف استفاده نکرده باشید

 177. علیرضا
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۵

  سلام من یکبار در رشته دامپزشکی آزاد انصراف دادم و یکبار دیگه از رشته دامپزشکی دولتی انصراف دادم و بلافاصله معافیت موقت پزشکی ۶ ماهه گرفتم می خواستم ببینم می توانم کنکور بدم و در صورت قبولی در کنکور و بعد از اتمام معافیت ۶ ماهه در رشته قبولی ادامه تحصیل بدهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   خیر.جهت اطلاع از راه های موجود برای تحصیل مجدد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 178. علی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۹

  سلام
  من کنکور 96 مقطع کارشناسی دانشگاه اصفهان قبول شدم،12 بهمن سال 99 انصراف دادم، کنکور 1400 هم همون دانشگاه رشته دیگه ای قبول شدم، والآن ترم 1 رو خوندم.
  سوالم اینه که برای معافیت تحصیلی باید چکار کنم؟ آیا معافیت قبلی باید باطل بشه و معافیت جدید صادر بشه برام و از چه طریقی باید پیگیر باشم. با توجه به مهلت یکساله از تاریخ انصراف من فقط سه روز وقت دارم و توی این یه سال هیچ اقدامی برای نظام وظیفه نکردم.
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

   به پلیس به اضافه ده مراجعه کنید.

 179. حسین
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۲

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی روزانه مقطع ارشد بودم بعد از یک ترم به خاطر مشکلاتی که داشتم به دانشگاه نرفتم و تسویه هم نکردم با دانشگاه. الان چند ساله که همینطوری مونده. آیا الان من بدون تسویه وارد غیبت شدم؟ یا غیبت بعد از تسویه از دانشگاه حساب میشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

   به واحد دانشگاهی مراجعه کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز دانشگاهی تماس بگیرید

 180. امین
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام ، من ورودی ۹۳ دانشگاه ازاد هستم ، کارشناسی عمران ، سوالی که دارم اینه ، اگر الان من از دانشگاه انصراف بدم غیبتم از سال ۹۳ محاسبه میشه یا از روزی که انصراف میدم؟ ممنون از راهنماییتون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   برای پیگیری این موضوع به واحد دانشگاهی مراجعه کنید.تا الان شما از دانشگاه خارج شده اید و بعد از یکسال بعد اخراج وارد غیبت شده اید

  • جهان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

   شما به احتمال خیلی زیاد اخراج شده اید تا الان و غیبت سربازی خوردید

 181. پدرام
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام
  اگه کسی برگ آماده به خدمت گرفته باشه و بعد دانشگاه قبول شده باشه، آیا همون ایست خدمته؟ در اینصورت امکانش هست که انصراف بده و دوباره مهلت یک ساله داشته باشه؟ یعنی برای بار دوم بعد از ایست خدمت معافیت صادر میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

   بله.ایست خدمت محصوب میشود و ایست خدمت تنها برای یک بار در هر مقطع قابل استفاده است.

 182. علی سلیمی
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۹

  سلام و وقت بخیر
  من دانشجو ورودی ۹۶ روزانه هستم تا ترم ۴ سه بار مشروط شدم و دیگه بعد از اون انتخاب واحد نکردم انصراف هم ندادم و تا تا ۶/۱۴۰۱ سنوات دارم الان درخواست کفالت مادر از طریق کمیته دادم خواستم ببینم شرایط غیبت برای من به چه صورته برای کاردانی هم واحد های حد نصاب رو پاس نکردم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام
   به علت غیبت قبل از درخواست کفالت مادر باید توجیه غیبت کنید

 183. پدرام
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام وقت بخیر.
  تاریخ انصراف بنده از دانشگاه پیام نور 1400/06/31 هست و با توجه به اینکه اگر کنکور سراسری 1401 شرکت کنم شروع تحصیل از 1401/07/01 میباشد آیا معافیت تحصیلی برای بار دوم صادر میشود؟ یه جوایی لب مرزی میشه اگه چنین موردی دیدید یا کسی با این شرایط بوده لطفا راهنمایی کنید. با سپاس فراوان

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام
   اگر از تاریخ معافیت تحصیلی شما میگذره
   دو تا راهکار دارین
   1- درخواست تمدید معافیت تحصیلی از طریق سازمان نظام وظیفه
   2- پر کردن دفترچه اعزام به خدمت و زدن ایست خدمت

   • پدرام
    ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۸

    ممنون از پاسگویی شما. فقط یه مطلبی: من سال ۹۹ بخاطر کرونا و تعویق یک بار این کارو کردم یعنی برگ آماده به خدمت اعزام آذر گرفتم که دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم، لغو شد. ممکنه بخاطر اون مشکلی پیش بیاد؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

     بله.امکان این موضوع وجود دارد

 184. علی
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷

  سلام وقتتون به‌خیر. ببخشید من ورودی سال ۹۶ بودم مقطع لیسانس و شهریور امسال (۱۴۰۰) فارغ التحصیل شدم میخاستم برای کنکور ارشد بخونم ک نتونستم بخاطر یه سر مشکلاتم، الان چون میدونم فرصت یکسالم شهریور ۱۴۰۱ تموم میشع، میخاستم ببینم تا قبل از این تاریخ میتونم برم پیام نور در مقطع ارشد ثبت نام کنم و یکی دو ترم ک گذشت انصراف بدم؟ چون هدفم سال بعد واسه ارشد هست و نیاز به یکسال معافیت تحصیلی دارم..تو اون فرجه یکساله بعد از انصرافم، واسه کنکور میخونم و موقعش که شد کنکور میدم و نتایج ک اومد انتخاب رشته میکنم و میرم دانشگاهی ک میخوام..
  از نظر سربازی ک مشکلی نداره درسته؟ تا حالا انصرافی هم نداشته‌ام.. ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

   تنها راه موجود شرکت در کنکور ارشد سال 1401 است.با توجه به نزدیک شدن به پایان ثبت نام کنکور ارشد سال 1401 سریعتر اقدام کنید.جهت اطلاع از نحوه ثبت نام کنکور ارشد و دروس و منابع با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • علی
    ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۴

    ممنون. شاید پیامم رو بد منتقل کردم چون از پیامتون پاسخی ک میخاستم رو دریافت نکردم
    ببینید من الان در واقع تو فرجه یکساله هستم چون شهریور امسال (۱۴۰۰) فارغ التحصیل شدم و ارشد ۱۴۰۱ رو هم ثبت نام کردم ولی نتونستم زیاد بخونم براش پس هدفم رو گذاشتم واسه ارشد ۱۴۰۲..
    میخام توی مهر سال آینده (۱۴۰۱) برم پیام نور ثبت نام کنم و معافیت یکساله رو که گرفتم و اوکی شد بعدش یکی دو ترم بعد هم انصراف بدم که توی اون معافیت یکساله بتونم واسه کنکور ۱۴۰۲ بخونم و کنکور بدم و بیارم دانشگاهیی ک میخام رو. چون فقط تهران میخام قبول شم..
    این از لحاظ سربازی مشکلی ایجاد نمی‌کنه که؟
    امیدوارم تونسته باشم کامل منتقل کرده باشم
    ممنون میشم پاسخ بدین

    • کارشناس ارشد
     ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

     اگر قبلا از دانشگاه انصراف نداده باشید مشکلی ایجاد نمیشود

 185. امیر
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام وقت بخیر
  ترم2 الکتروتکنیک هستم
  مقطع کاردانی پیوسته
  میخاستم از دانشگاه انصراف بدم
  و به خدمت برم
  تاز ترم ۲تموم شدم این ترم مشکل داشتم نتونستم درست کلاسا شرکت کنم نمراتم افتضاح بود
  میخام کاری کنم بیوفتم سپاه نزدیک خونمون و تقریبا ۳یا۴ ماه از زمانی که من انصراف بدم تا روز که میخام برم خرمت فاصله میفته توی این مدت اضاف دفترچه نمیخورم؟؟؟؟؟؟؟؟
  چون اگع اضاف بخورم سپاه نزدیک خونمون نمیتونم برم
  وا از نظر دانشگاه مشکل نداره؟
  لطفا راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقت بخیر
   شما باید شرایط لازمه برای پذیرش سربازی در سپاه منطقه رو داشته باشید.

 186. احمد
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام. من کارشناسیمو ۱۱ ترمه تموم کردم و الان در مهلت معرفی یکساله هستم. میخواستم بدونم اگر برای مهر ۱۴۰۱ دانشگاه قبول بشم اما انصراف بدم؛ باز هم فرصت معرفی یکساله بعد از انصراف شامل من میشه؟ ( اضافه کنم که قبلا اصلا انصراف ندادم)

  • جهان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰

   بله شامل حالتون میشه بعد انصراف دوم یک سال فرصت دارید خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید با این تفاوت که در انصراف دوم تا گرفتن کارت پایان خدمت حق ادامه تحصیل و شرکت مجدد در دانشگاه رو ندارید

  • جهان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   انصراف اول و تموم کردن عین همه بعد هردو یک سال فرصت داری بری سربازی یا دانشگاه

  • امید
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

   بله شامل تون میشه

 187. امیر
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸

  سلام
  من دانشجو مهندسی دانشگاه یزد بودم روزانه انصراف دادم و کنکور دادم رشته موسیقی دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم الان یک ترم که اونجا درس میخونم ولی نامه برای نظام وظیفه از اینجا نگرفتم
  هنوزم مهلت یکساله معافیتم از زمان انصرافم تمام نشده بخاطر هزینه زیاد میخوام از اینجا انصراف بدم و ترم بهمن دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و از دانشگاه آزاد نامه ببرم برا نظام وظیفه. امکانش هست؟با توجه به اینکه من اصلا به نظام وظیفه خبر ندادم ترم مهر دانشگاه غیرانتفاعی بودم اگه انصراف بدم ازش انصراف دوم محسوب میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

   بله

 188. سروش
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام وقتتون بخیر،بنده دانشجوی ارشد دانشگاه روزانه هستم،که در مقطع کارشناسی یکبار انصراف دادم،دوتا سوال داشتم ازتون:1-ایا بعداز انصراف در مقطع ارشد میتونم دوباره کنکور ارشد بدم؟2-ایا بعداز انصراف از مقطع ارشدمیتونم برای گرفتن امریه اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام
   شما شرایط انصراف را ندارین
   بعد از پایان مقطع ارشد میتونین درخواست امریه بدین

 189. A
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵

  سلام، وقت بخیر
  من متولد 7/79 هستم و ورودی 98 کارشناسی پیوسته، اگر انصراف بدم و به یک رشته کاردانی برم چند ترم تا قبل از مشمول شدن فرصت دارم؟ تا چه تاریخی میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام وقت بخیر یک بار حق انصراف دارین و معمولا تا 10نیمسال معافیت تعلق میگیره برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

 190. ادیب
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته برق قدرت دانشگاه آزاد اسلامی هستم. 56واحد از 97واحد پاس کردم میخوام برم خدمت و انصراف بدم. بعد از خدمت میتوانم با همان دانشگاه و همان رشته بقیه واحد ها را پاس کنم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت بخیر بله برای اطمینان با دانشگاه صحبت کنین

 191. ادیب
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته برق قدرت از دانشگاه آزاد اسلامی هستم من 56 واحد از 97واحد پاس کردم میخوام برم خدمت انصراف بدم. بعد از خدمت می‌تواند در همان دانشگاه و همان رشته بقیه واحد ها را پاس کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه باید 30درصد شهریه ثابتبفیه ترمها رو بپردازید که درصورت انصراف وقتی برگردید مجداا باید ثبت نام کنید که بستگی به تصمیم دانشگاه داره بتونید مجدد همون دانشگاه ادامه بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 192. ادیب
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

  سلام من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی در رشته برق قدرت هستم من 56واحد از 97واحد پاس کردم میخوام برم خدمت انصراف بدم.
  بعد از خدمت میتوانم در همان دانشگاه و همان رشته بقیه واحد ها را پاس کنم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیردر صورت انصراف از دانشگاه ثبت نام شما لغو میشود و برای برگشتن به همون دانشگاه و ادامه تحصیلتون باید با دانشگاه صحبت کنید و نیازمتند موافقت دانشگاه هست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • امیرحسین
    ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۸

    ببخشید منم شرایطم مشابه این اقای ادیبه،خواستم بدونم نمیشه که انصراف ندم از دانشگاه و سربازی رو برم و برگشتم ادامه بدم؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

     سلام . خیر . باید ایست خدمت بزنید و انصراف دهید

 193. اسماعیل
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۹

  سلام خسته نباشید من در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ثبت نام کردم و بیش از 100 واحد پاس کردم الان میخام سربازی ایا میشه بعد سربازی میتونم بقیه واحد هارو بردارم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام وقت بخیر باید انصراف بدین برین خدمت و بعد دوباره اقدام کنین برای تحصیل مشکلی نداره

 194. مبین
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۸

  سلام دانشگاه دولتی میخونم و ترم 5 میخام انصراف بدم ایا میتونم برای کنکور اینده اقدام کنم یا بدون کنکور ادامه تحصیل بدم؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت بخیر باید قبل از ثبت نام کنکور از دانشگاه انصراف بدین برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

   • امیرعلی
    ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵

    سلام، وقت بخیر
    من متولد 7/79 هستم و ورودی98 کارشناسی پیوسته، اگر بخوام انصراف بدم و به یک رشته کاردانی برم، چند ترم معافیت تحصیلی دارم؟ تا چه تاریخی معافیت تحصیلی دارم؟

    • کارشناس ارشد
     ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

     سلام اول برین دانشگاه دیگه بعدانصراف بدین انصراف دومم مستقیم سربازی

 195. معین
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۳

  سلام من در دانشگاه روزانه بدون ازمون برای ورودی بهمن پذیرفته شدم ولی از رشتم راضی نیستم میتونک بعد از ثبت نام انصراف بدم؟ و در سال بعد کنکور شرکت کنم؟ اگر کنکور شرکت کنم میتونم رشته های روزانه رو در صورت قبولی برم؟ و محرومیتی نداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام وقت بخیر اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشین میتونین برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

   • منتظر
    ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

    سلام ، در صورتی که تا به حال از دانشگاه انصراف نداده باشیم ، تا چند ترم که گذشته باشه میتونیم انصراف بدیم و مجدد برای کنکور سراسری شرکت کنیم؟؟
    لطفا بگید من واقعا گیج شدم.

    • کارشناس ارشد
     ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

     سلام وقت بخیر
     زمان انصراف شما باید در بازده زمانی مشخص باشد که در صورت ثبت میتوانید در ازمون ثبت نام کنید

 196. alireza
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام. من در دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ثبت نام کردم.. پلیس 10+رفتم و با معافیتم تا 1402موافقت شد.. و اما دانشگاه انتخاب واحد نشدم و گواهی اشتغال به تحصیل رو نمیدن میگن باید انصراف بدی و دوباره ثبت نام کنی.. آلان خواستم بدونم اگر من انصراف بدم بار اولمه. دیگه نیاز نیست تا 1سال دفترچه خدمت پست کنم؟ نمیخاد برم سربازی؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۹

   سلام
   تا پایان مدت معافیت تحصیلی خود میتوانید از رفتن به سربازی خودداری کنید

 197. alireza
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام. من در دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ثبت نام کردم.. پلیس 10+رفتم و با معافیتم تا 1402موافقت شد.. و اما دانشگاه انتخاب واحد نشدم و گواهی اشتغال به تحصیل رو نمیدن میگن باید انصراف بدی و دوباره ثبت نام کنی.. آلان خواستم بدونم اگر من انصراف بدم بار اولمه. دیگه نیاز نیست تا 1سال دفترچه خدمت پست کنم؟ نمیخاد برم سربازی؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

   سلام
   تا پایان زمان معافیت تحصیلی خود میتوانید از رفتن به سربازی خودداری کنید

 198. محمدصالح
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من قبلا دانشگاه شبانه قبول شدم و رفتم چند سال بعد از طریق رشته های بدون آزمون پیام نور قبول شدم اما اصلا ثبتنام نکردم. امسال مجددا کنکور دادم و دانشگاه روزانه قبول شدم. برا نظام وظیفه به مشکل نمیخورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام
   معافیت تحصیلی شما از زمان انصراف یا عدم ثبت نام از دانشگاهی که قبولی آوردین محاسبه میشود
   اگر تاریخ معافیت تحصیلی شما گذشته باشد شما مشمول محصوب میشین
   اکر تاریخ معافیت تحصیلی شما باقی مانده باشد شما میتوانید شرکت کنید
   معافیت تحصیلی خود را از پلیس +10 پیگیری کنید و تاریخ دقیق آن را مشاهده کنید

 199. علی رضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

  سلام وقت بخیر،
  من درحال حاضردانشجوی ترم1 کارشناسی روزانه ام.ازدانشگاهم راضی نیستم ومیخواهم انصراف بدم وقبل ازاتمام مهلت یکساله دوباره کنکور داده باشم ووارد دانشگاهی دیگر بشم.خواستم بدونم که میتونم توهمین رشته ای که الان هستم دردانشگاهی دیگرپذیرفته بشم یا خیر؟ازطرف نظام وظیفه منعی وجودداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام. 1 بار انصراف رو میتوانید

 200. یوسف قهرمانی
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام
  میخواستم بدونم دانشجویانی که برای بار دوم بخوان از دانشگاه انصراف بدن چجوری میشه معافیت تحصبلی دوباره براشون تمدید بشه؟چون نوشته بودید با شکایت برخی شون قانون نقض شده

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام
   در حال حاضر فقط یکبار حق انصراف دارین

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام دوبارانصراف مستقیم سربازی

 201. علیرضا
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵

  سلام وقت بخیر. من امسال برای اینکه به سربازی نرم در دانشگاه ازاد ثبت نام کردم تا معافیت تحصیلی بگیرم و برای کنکور ۱۴۰۱ اماده بشم. اما حالا تصمیم گرفتم که از دانشگاه ازاد بخاطر هزینه ها انصراف بدم سوالم اینه که اگه انصراف بدم الان فورا به نظام وظیفه معرفی میشم؟ یا اینکه نه فرصت دارم کنکور ۱۴۰۱ بدم و درصورت قبولی به دانشگاه روزانه بروم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۵

   سلام
   در صورت این که کمتر از نصف ترم های مقطع خود را گذرانده باشین شما میتوانید حین تحصیل کنکور بدین درصورت قبولی انصراف بدین
   درصورتی که در زمان کنکور از نصف ترم های خود بیشتر گذرانده باشین باید قبل از کنکور انصراف بدین
   معافیت تحصیلی شما از زمان انصراف به مدت یکسال میباشد
   و فقط یکبار میتوانید اینکار را انجام بدین

 202. Hojjat
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام خسته نباشین،
  ببخشید من سال ۹۹ وارد دانشگاه ازاد شدم بخاطر سربازی که بخونم برای کنکور ۱۴۰۰، و کنکور دادم و نتیجه‌ی دلخواهم رو نگرفتم از دانشگاه ازاد انصراف ندادم هنوز درحال حاضر و در حال تحصیلم در دانشگاه ازاد،
  میخواستم بدونم ک کنکور ۱۴۰۰۱ رو شرکت کنم و نتیجه‌ی دلخواهم رو ب دست بیارم میتونم و از دانشگاه ازاد انصراف بدم برم تو دانشگاه دولتی‌ای ک قبولی اوردم از نظر معافیت تحصیلی و سربازی ب مشکل بر نمیخورم ایا؟
  ممنون میشم جواب بدین.

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام . میتوانید

 203. محمد
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام وقت بخیر؛ خواهشاً بهم جواب بدین
  اگه دانشگاه روزانه قبول بشیم ولی ثبت نام نکنیم، انصراف حساب میشه؟

  من سال ۱۴۰۰ کنکور دومم رو دادم روزانه قبول شدم ولی نرفتم ثبت نام کنم. بعد بخاطر سربازی رفتم دانشگاه آزاد رشته شیمی کاربردی (کارشناسی) ثبت نام کردم . الان میتونم کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم و اگه دانشگاه مورد نظرم قبول شدم، از آزاد انصراف بدم و برم اونجا ثبت نام کتم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام خیر

 204. Mehdi
  ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶

  سلام ببخشید من ورودی مهر سال ۹۹دانشگا علوم انتظامی امین رسته راهور مقطع کارشناسی هستم امسال یعنی 29 آذر 1400 از دانشگاه انصراف دادم میخاستم بدون تا کی وقت دارم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم ؟؟؟؟؟آیا میتونم کنکور 1401 ثبت نام کنم مهر 1401 برم دانشگاه ؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

   سلام
   وقت بخیر
   بله

  • یوسف قهرمانی
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۰

   سلام
   کسانی که برای بار دوم بخواهند از دانشگاه انصراف بدهند و ادامه تحصیل بدهند برای حل مشکل نظام وظیفه باید چطوری شکایت کنند چون نوشته بودید برای برخی داوطلبان این قانون نقض شده

   • کارشناس ارشد
    ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۹

    سلام .باید برید خدمت

 205. محمد
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام؛ من کنکور۱۴۰۰ کنکور دومم رو دادم و روزانه قبول شدم ولی نرفتم اونجا ثبت نام کنم. بخاطر سربازی رفتم دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و الان میخوام کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم. الان من از فرصت یکبار انصرافم استفاده کردم؟ میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و به رشته داخواهم برسم ؟ خواهش میکنم جواب بدین🙏

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که در دانشگاه ثبت نام کرده و بعد انصراف دهید از فرصت یکباره خود استفاده کردید.دانشجویان دوره های غیر از روزانه نیازی به انصراف قبل از کنکور سراسری ندارند و میتوانند بعد از قبولی نهایی از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 206. رحیم
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

  سلام، تاریخ انصراف من از دانشگاه ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ میباشد. آیا مجاز به شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ هستم؟ در ضمن در سایت سخا با وجود اینکه انصراف دادم ولی هنوز وضیعت صدور معافیت تحصیلی است.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف و یا فارغ التحصیلی به مدت یکسال فرصت دارید که شرایط خود را تعیین کنید.

 207. سید میثم موسوی
  ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۰

  سلام من با دریافت مدرک معادل در پایان ترم ۹ از کارشناسی پیوسته عمران دانشگاه دولتی انصراف دادم اینجا نوشته نباید معادل دریافت کنند والا باید اول برن خدمت بعد ادامه تحصیل بدن آیا راهی برای من هست بدون رفتن به خدمت ادامه تحصیل بدهم غیبت هم ندارم بیشتر از یک سال هم از انصرافم نگذشته اما معادل کاردانی رو طی ۹ ترم گرفته ام میتونم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت بخیر
   در رابطه با سربازی نیاز شما با نظام وظیفه صحبت کنید و اینکه شرایط شما باید بررسی شود اگر امکانش بود به شما تایم میدهند

  • جهان
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   خیر نمی تونید بعد تموم کردن خدمت حق تحصیل خواهید داشت . کسانی که مدرک کاردانی میگیرند بعد انصراف حق شرکت در کنکور و یا تحصیل رو ندارند تا پایان خدمت شون

 208. سامی
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

  با سلام و عرض ادب
  بنده ورودی ۹۵ کارشناسی پیوسته شبانه هستم. الان در ترم اول سنوات ارفاقی هستم.
  ۱- اگر در پایان ترم دوم سنوات ارفاقی هم نتوانم فارغ التحصیل شوم ؛ در صورت قبولی در کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای دکترای پیوسته پزشکی میتوانم ادامه تحصیل دهم؟
  ۲- در صورتی که الان از دانشگاه انصراف بدهم؛ از مهلت یکساله معرفی بهره مند میشوم برای شرکت در کنکور سراسری و ادامه تحصیل در رشته جدید؟
  با تشکر فراوان از زحمات شما عزیزان.به راهنماییتان احتیاج دارم. اجرتان با خدا

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان غیر از دوره روزانه برای شرکت در کنکور سراسری نیازی به انصراف از دانشگاه ندارند و میتوانند بعد از قبولی از دانشگاه انصراف دهند.اما شرایط شما باید به طور دقیق تر از نظر نظام وظیفه بررسی شود.
   برای بررسی شرایط با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 209. پوریا
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

  سلام وقت بخیر
  من‌ ترم يک ارشد غیرانتفاعی هستم اگر قبل از تمام شدن ترم يک انصراف بدم بازم فرصت یکساله بعداز انصراف رو دارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت بخیر
   شما یک بار در طول تحصیلتون اجازه انصراف رو دارید و فرصت یک ساله هم پابرجاست

 210. مومن
  ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام من الان دانشجو ترم ۳ روزانه رادیولوژیم.اگه الان انصراف بدم واسه قبولی کنکور ۱۴۰۱ به مشکل از نظر سربازی یا چیزه دیگه به مشکل نمیخورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقت بخیر یک سال فرصت دارین از زمان انصراف

 211. امیر
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶

  سلام، من دانشجوی ارشد اخراجی سال ۹۵ هستم. میزان غیبت برای من چند سال محاسبه میشه!؟ آیا میشه از زمان فارغ التحصیلی لیسانس (۹۰) محاسبه بشه!؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام وقت بخیر یک سال بعداز اخراج شما محاسبه میگردد

 212. هادی
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام
  من یکبار از کاردانی شبانه انصراف دادم .کنکور دادم امسال از کارشناسی اتاق عمل شبانه فارغ التحصیل میشم.آیا می تونم امسال کنکور بدم و در صورت قبولی در رشته پزشکی معافیت تحصیلی به من تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت بخیر معافییت تحصیلی در یک مقطع دو بار صادر نمی شود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 213. پارسا
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام وقتتون بخیر،
  من دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد واحد ساری هستم. به‌ خاطر نقل مکان نمیتونم در این دانشگاه تحصیل کنم. از طرفی به‌خاطر اینکه بدون آزمون ثبت‌نام کردم به من اجازه‌ی گرفتن انتقالی هم نمیدن. میتونم از دانشگاهم انصراف بدم و در دانشگاه محل سکونتم ادامه تحصیل بدم؟ و مشکلی برای وضعیت نظام وظیفه‌ام پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر برای انصراف دادن مشکلی نیست برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 214. مسعود
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام من از دانشگاه آزاد انصراف دادم و میخام برم خدمت،ولی هیچ برگه ی رو در دانشگاه به من ندادند،من چطوری در نظام وظیفه یا پلیس+۱۰ بگم از دانشگاه انصراف دادم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام وقت بخیر شما مراجعه کنید خودشون استعلام میگیرن

 215. Amir
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۱

  سلام.من دانشجوی ترم اول روزانه هستم.اگه انصراف بدم بازم معافی دارم؟؟میخوام کنکور بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقتتون بخیر در صورتی که انصراف دهید به مدت یه سال تا سال اینده همان تاریخ مهلت دارید برای مقطع بعدی اقدام کنید

 216. امیر حسین
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

  سلام وقت بخیر. من دانشجوی کاردانی ناپیوسته حسابداری دانشگاه آزاد ورودی ۱۳۹۹ هستم و تا بهمن ۱۴۰۱ معافیت دارم. دو ترم اول رو مرخصی گرفتم و الان می‌خوام بهمن امسال یعنی ۱۴۰۰ انصراف بدم تا در کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا اگه بهمن امسال انصراف بدم تا بهمن ۱۴۰۱ مهلت دارم ؟ می‌خوام مهر ۱۴۰۱ به رشته جدید توی دانشگاه دولتی روزانه تحصیل کنم.

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری دانشجویان غیر از دوره های روزانه نیازی به انصراف از دانشگاه قبل از شرکت در کنکور و قبولی ندارند.از نظر نظام وظیفه در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف را دارید.
   برای مشاوره بیشتر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 217. امیر جمالی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام بنده در خواست معافیت کفالت برای سربازی دادم بد ازم اشتغال ب تحصیل میخواستن . بد من دو ترم انتخاب واحد نکردم دانشگاه گفت تو اخراجی حالا یه نامه بنویس در خواست ادامه تحصیل دارم اگ قبول کردن ک هیچ نکردنم اخراجی . الان قضیه معافیت سربازیم چی میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که دانشگاه تایید بکنه مشکلی نداره در غیر این صورت باید برید نظام وظیفه صحبت کنید

 218. میلاد
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام من سال ۹۷ از شبانه رشته کاردانی انصراف دادم و کنکور دادم و رشته کارشناسی شبانه قبول شدم و امسال فارغ التحصیل میشم.میتونم امسال کنکور بدم و تا ۳۱/۶/۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۹

   سلام وقت به خیر
   صدور معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.برای شرکت مجدد در کنکور سراسری و اخذ مدرک کارشناسی نیاز به کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی دارید.

 219. امین
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۵

  سلام
  من دانشجو روزانه ترم 9 کارشناسی پیوسته هستم
  میخاستم انصراف بدم از دانشگاه برم خدمت و بعد از اتمام خدمت دوباره با شرکت در کنکور سراسری روزانه قبول بشم.
  باید جریمه پرداخت کنم به دانشگاه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه در صورت روزانه بودن بله باید جریمه پرداخت بشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 220. علی
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام من سال ۹۶ کنکور روزانه کارشناسی پیوسته دادم قبول شدم ولی شصت و پنج واحد پاس کردم و هنوز تو سنوات پنج ساله هستم ، آیا می تونم انصراف بدم و توی ورودی بهمن امسال دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ؟ دوباره پنج سال برام معافیت صادر می شه ؟ اگر امکان پذیره من اصل مدارکم دست خودمه آیا لازمه پولی به دانشگاه برای انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت بخیر در صورت انصراف از دانشگاه بله مجدد میتونید معاقیت بگیرید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 221. امیر
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۹

  سلام وقت بخیر…من سال 99 فارغ‌التحصیل شدم همون سال (99) کنکور تجربی شرکت کردم و دانشگاه دولتی(شبانه) قبول شدم و برای معافیت تحصیلی اقدام کردم و تا 1404/06/31 معافیت گرفتم، امسال هم(1400) دوباره در کنکور شرکت کردم و همون دانشگاه و همون رشته ولی روزانه قبول شدم و از قبلی (شبانه) انصراف قطعی دادم و تو دانشگاه جدید ثبت نام کردم، میخواستم بدونم آیا میتونم کنکور1402 رو برای رشته جدید و دانشگاه جدید کنکور ثبت نام کنم یا نه؟معافیت تحصیلی با توجه به اینکه یکبار از شبانه انصراف دادم بهم تعلق میگیره؟باتوجه به اینکه انصرافم رو در شبانه بعد از قبولی در روزانه دادم ،،ممنون از پاسخ گوییتون،،

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر امکانش نیست مشمول میشوید برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

  • علی قلعه
   ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام من دانشجوی انصرافی هستم در هنگام پر کردن دفترچه سربازی در قسمت وضعیت تحصیلی باید بنویسیم فارغ‌التحصیل یا انصرافی

   • کارشناس ارشد
    ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

    سلام وقت بخیر بدلیل اینکه از دانشگاه انصراف دادید باید در قسمت مربوطه دانشجوی انصرافی بزنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 222. رضا
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۴

  سلام .من دفعه دوم هست که میخوام انصراف بدم. مدرک مقطع پایین تر ( کاردانی) هم نمیگیرم و وقتی انصراف بدم ، آخرین مدرکم دیپلمه. من میتونم قبل از اعزام کنکور بدم و وقتی که جواب کنکور اومد ایست خدمت بزنم؟ یا اینکه میتونم تاریخ اعزامم رو به خاطر کنکور۲ ماه تمدید کنم و بلافاصله بعد از قبولی ثبت نام کنم ؟ یا چون دوبار انصراف دادم باید سربازی رو کامل برم و ایست خدمت بهم میخوره در صورت قبولی یا نه؟ ممنون از پاسخدهی تون

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر در شرایط انصراف از سربازی در صورت دو بار انصراف امکان ایست خدمت نیست

 223. محمد
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی پیام نورم الان انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۱ قبول شدم برم ی دانشگاه دیگه؟انصراف اولم هست

  • moshaverarshad
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر با توجه به اینکه بحث سربازی شما مطرح است نیازی به انصراف فعلا ندارید و اول کافیست ثبت نام کنید و سپس بعد از قبولی اقدام به انصراف کنید ولی برای بررسی دانشگاه مورد نظر و یا ثبت نام کنکور سال 1401 در دانشگاه مورد نظر با مشاورین مرکز تماس حاصل فرمایید موفق باشید

 224. محمد علی
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۰

  سلام وقت بخیر
  برای پست کردن دفترچه سربازی حتما باید برگه لغو معافیت تحصیلی داشته باشیم اگر از دانشگاه انصراف بدم ولی گواهی لغو معافیت تحصیلی نگیرم نمیتونم دفترچه سربازی بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام محمد علی
   یکی از شرایط پست کردن دفترچه انصراف از دانشگاه

 225. ساکو
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام خسته نباشید
  بنده میخواهم برای کارشناسی ارشد تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنم اگه فقط یک ترم در دانشگاه پاس کنم و بعد انصراف بدم، بعد از انصراف یک سال مشمول خدمت نمیشم تو این بازه زمانی( یک سال ) میتوانم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور اقدام کنم؟
  ممنون میشم راهنمای کنید

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقتتون بخیر نیاز به مشاوره ی تخصصی دارید لطفا با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 226. عامر
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم اگه شخصی توی مقطع کارشناسی بیشتر از ۷۲ واحد پاس کرده باشه ولی اخراج بشه بازم مدرک کاردانی بهش تعلق میگیره یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقت بخیر از نظر اموزشی باید 74-75 واحد گذرانده باشین ولی ممکنه با دانشگاه صحبت کنید قبول کنید

  • سید میثم موسوی
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۴

   سلام آره بابا من با ۶۸ واحد پاس کرده تونستم مدرک کاردانیمو بگیرم ۵ ترم هم مشروطی داشتم و دانشگاه دولتی روزانه هم بودم موافقت کردند مشکلی نیست ولی باز بپرس شاید دانشگاه شما سختگیر تر باشن

 227. محسن
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۷ پیام نور هستم..و قراره ترم آخر یعنی ترم ۸ مرخصی بگیرم..اگر من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم برای فرهنگیان…و قبل از اینکه لیسانس رو از پیام نور بگیرم..از دانشگاه پیام نور انصراف بدم..نظام وظیفه دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میکنه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقتتون بخیر در صورت انصراف از دانشگاه با پاس کردن حداقل 72 واحد به شما مدرک معادل کاردانی تعلق گرفته و برگشت رو به عقب نمی توانید داشته باشید

 228. رضا
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام وقت بخیر.من قصد دارم برای دومین بار از دانشگاه انصراف بدم.آیا بعد از بار دوم یکسال وقت دارم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم؟یا بلافاصله بعد از انصراف دوم باید دفترچه پست کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

   سلا م وقت بخیر بله بعد انصراف تا 1 سال قرصت دارید

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام بله دفترجه راپست کنید

 229. پویا
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۲

  سلام.من یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم بعدش که کنکور دادم زیست دانشگاه دولتی قبول شدم سال۹۶.اما فقط یه سال سرکلاس رفتم.الان میخوام برم سربازی و دوباره کنکور بدم.چه کاری باید انجام بدم.میتونم انصراف بدم و در حین خدمت دوباره کنکور بدم؟اگه دانشگاه دولتی قبول بشم امکانش هست بتونم ادامه تحصیل بدم تو دولتی؟