تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی مشخص شده است. از آنجایی که شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی متفاوت است ، لازم است دانشجویانی که تصمیم به این کار دارند از شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی اطلاعات لازم را کسب نمایند. ما در این مطلب سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما در رابطه با شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی پاسخ دهیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط انصراف برای دانشجویان ارشد و دکتری از دانشگاه و سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی جهت ادامه تحصیل حتما از مشاوران کمک بگیرید.

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی بستگی به تصمیم شما برای ادامه تحصیل و یا سربازی دارد. به طور مثال برخی از دانشجویان انصرافی ، پس از ترک تحصیل قصد دارند دوباره در رشته ای دیگر مشغول به تحصیل شوند ؛ هم چنین برخی تصمیم به خرید سربازی می گیرند و برخی نیز قصد دارند پس از انصراف تحصیلی ، به خدمت اعزام شوند. براین اساس ما قصد داریم به تمامی سوالات شما در رابطه با انصراف از دانشگاه و سربازی پاسخ دهیم.

 

 

جزییات شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی برای ادامه تحصیل

افرادی که با هدف تحصیل در رشته و دانشگاهی دیگر انصراف می دهند ، برای ادامه تحصیل لازم است واجد یک سری شرایط باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 اگر دانشجوی انصرافی قصد ادامه تحصیل دارد ، نباید از تاریخ انصراف وی بیشتر از یک سال گذشته باشد. به عبارتی مهلت معرفی نظام وظیفه بعد از انصراف ، یک سال است. پس اگر انصراف دادید حتما قبل از گذشت یک سال کامل دوباره برای شرکت در کنکور و یا ورود به دانشگاه به صورت بدون کنکور ، اقدام نمایید.

فرد انصرافی باید حتما در مدت سنوات ارفاقی انصراف خود را اعلام کرده باشد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در حین سربازی کلیک کنید.

 

 

اگر فرد انصراف خود را قبل از تمام شدن سنوات تحصیلی اعلام کرده باشد ، می تواند دوباره به ادامه تحصیل بپردازد.

توجه : برای  افرادی که انصراف می دهند ، دریافت مدرک معادل  در مقاطع پایین تر ممنوع است.

توجه : دانشجویان تنها یک بار می توانند در طول مدت تحصیل خود انصراف دهند ، با این که قانونی در رابطه با نقض این موضوع صادر شده است ؛ اما هنوز ترتیباتی برای اجرای آن در نظر گرفته نشده و ما در ادامه شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

شرایط دانشجویان انصرافی برای اعزام به خدمت

افرادی که پس از انصراف هیچ برنامه در جهت ادامه تحصیل خود ندارند ، لازم است ظرف حداکثر یک سال خود را دوباره به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند.  علاوه بر این مراکز تحصیلی نیز نام این افراد را به سازمان های نظام وظیفه معرفی خواهد کرد.

 

 

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

معافیت تحصیلی برای افرادی است که در حال تحصیل هستند . پس این موضوع کاملاً مشخص است که دانشجویان انصرافی از هیچگونه معافیتی برخوردار نخواهند شد. همانطور که در شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی اشاره کردیم ، این افراد اگر قصد استفاده از معافیت تحصیلی را دارند باید ظرف مدت زمان کمتر از یک سال دوباره برای شرکت در کنکور و یا ورود به دانشگاه ها اقدام نمایند.

 

 

آیا تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی وجود دارد؟

اگر فردی در سنوات مجاز برای انصراف از دانشگاه و سربازی اقدام کرده باشد ، می تواند از تمید معافیت دانشجویان انصرافی استفاده نماید. فراموش نکنید که شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی به گونه ای است که خود به خود هیچگونه تمدید معافیتی برای آن ها صادر نخواهد شد. تنها راه تمدید ، معافیت تحصیلی ورود به دانشگاه و شروع دوباره تحصیل است.

 

 

قوانین معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و شرایط استفاده از معافیت ها برای این افراد شامل قوانین معافیت تحصیلی می شود که برای دیگران نیز صادر شده است. در ادامه این قوانین را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی

 

 

شرایط دریافت معافیت های تحصیلی دانشجویی

افراد پس از اتمام دوره متوسطه ، لازم است برای ادامه تحصیل خود اقدام نمایند. پس از پایان دوره متوسطه ، تمامی مشمولان تا 20 سالگی زمان دارند که در کنکور پذیرفته شوند.

افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند ، لازم است از سنوات مجاز برای دوره متوسطه اطلاعات لازم را کسب نمایند. اگر بعد از تمام شدن مدت زمان سنوات مجاز فرد در دانشگاه قبول نشد ، به خدمت اعزام شده و پس از قبولی می تواند ترخیص از خدمت را دریافت نماید.

 

 

برای کسب هر گونه اطلاعات دررابطه با امریه سربازی کلیک کنید.

 

 

با انصراف از دانشگاه و سربازی اگر فرد قصد استفاده از معافیت تحصیلی را دارد ، نباید حتی یک روز غیبت برای وی ثبت شده باشد. در غیر این صورت اجازه استفاده هیچ گونه معافیتی تحصیلی را نخواهد داشت. شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی نیز به همین شکل است.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ازدواج حین خدمت سربازی کلیک کنید.

 

 

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و افرادی که از دانشگاه اخراج شده و یا فارغ التحصیل شده اند ، یکسان است پس انصراف از دانشگاه و سربازی ، شرایط خاصی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

 

 

 

شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی

 

 

تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی و دیگر دانشجویان

حتما تا این قسمت متوجه شده اید که انصراف از دانشگاه و سربازی هیچ شرایط خاصی را برای استفاده از معافیت تحصیلی و همچنین تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان ایجاد نخواهد کرد. شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی مانند دیگر دانشجویان است و به همین دلیل ما در ادامه سنوات مجاز تحصیلی را برای دانشجویان انصرافی و دیگر دانشجویان آورده ایم.

افرادی که در سنوات مجاز ادامه تحصیل دهند ، از تمدید معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مجازات غیبت سربازی کلیک کنید.

 

 

مقطع تحصیلیسنوات مجاز
دکترای پزشکی8 سال
کارشناسی ارشد پیوسته6 سال
دکترای تخصصی6 سال
کارشناسی ناپیوسته3 سال
کارشناسی5 سال
کارشناسی ارشد ناپیوسته3 سال
کاردانی2.5 سال

شرایط دانشجویانی که دوبار از تحصیل انصراف می دهند برای نظام وظیفه چگونه است؟

مشمولان آقا می توانند دوبار از تحصیل انصراف دهند ؛ اما تنها یک بار حق ادامه تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی را خواهند داشت. البته اگرچه پس از شکایت برخی دانشجویان مبنی بر غیر منطقی بودن این قانون ، بخش نامه استفاده از معافیت تحصیلی برای هر مقطع یک بار ، نقض شد ؛ اما ظاهراً هنوز به صورت کامل اجرا نشده و شرایط قبل برقرار است.

 

 

اگر در رابطه با بومی سازی سربازی اطلاعاتی ندارید کلیک کنید.

 

 

پس اگز قصد ادامه تحصیل دارید ، بهتر است دوبار از یک مقطع انصراف ندهید و یا پس از انصراف خدمت خود را تمام کرده و پس از دریافت کارت پایان خدمت برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود اقدام نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

انصراف از دانشگاه و سربازی موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. از آنجایی که بسیاری از دانشجویان ممکن است در طول تحصیل تصمیم به انصراف بگیرند ، به همین دلیل ما در این مطلب سعی کردیم به تمامی سوالات این افراد در خصوص ، شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی داشتید ، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط انصراف برای دانشجویان کارشناسی از دانشگاه و سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه نشا معافیت تحصیلی

قانون جدید معافیت تحصیلی

معافیت تحصیلی دانشجویان

تحصیل مجدد مشمولین در یک مقطع

مهلت معرفی نظام وظیفه 

انصراف از دانشگاه و سربازی

آیا شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی برای تمام دانشجویان یکسان است؟

بله این شرایط برای تمامی دانشجویان یکسان است.

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی چه تفاوتی با دانشجویان دیگر دارد؟

تفاوت خاصی ندارد ؛اما یک سری قوانین خاص دارد که در متن آمده است.

شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی در حال حاضر وجود دارد یا خیر؟

این شرایط هنوز وضعیت مشخصی ندارد ؛ زیرا بخش نامه تصویب شده اما اجرا نمی شود.

برای اطلاع از شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی چه راهی وجود دارد؟

می توانید در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

نظرات

 1. علیرضا
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام، یه سوال داشتم ولی هیچ جایی جوابی براش پیدا نکردم.

  ببینید، من یک بار از دانشگاه انصراف دادم و تا قبل از اینکه یک سال ازش بگذره، در رشته و دانشگاه دیگه ای ثبت نام کردم. الان از این رشته، فارغ التحصیل شدم و میخوام در کنکور ارشد سال ۱۴۰۱ شرکت کنم. سوالم اینه که آیا منی که یکبار از دانشگاه انصراف دادم، مثل بقیه دانشجوها از فرصت حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی برخوردار هستم یا اینکه من این امتیاز رو نخواهم داشت؟ در واقع میخوام بدونم، یک سال فرصت از لحظه انصراف، با یک سال فرصت از لحظه فارغ التحصیلی، دو چیز متفاوت و جدا هستن؟
  لطفا به سوالم کامل پاسخ بدید تا نگرانی دربیام، ممنون از شما

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام بله بعد از انصراف یکسال فرصت دارید برای ادامه تحصیل یا فرستادن دفترچه اعزارم به خدمت

 2. علیرضا
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام، یه سوال داشتم ولی هیچ جایی جوابی براش پیدا نکردم.

  ببینید، من یک بار از دانشگاه انصراف دادم و تا قبل از اینکه یک سال ازش بگذره، در رشته و دانشگاه دیگه ای ثبت نام کردم. الان از این رشته، فارغ التحصیل شدم و میخوام در کنکور ارشد سال ۱۴۰۱ شرکت کنم. سوالم اینه که آیا منی که یکبار از دانشگاه انصراف دادم، مثل بقیه دانشجوها از فرصت حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی برخوردار هستم یا اینکه من این امتیاز رو نخواهم داشت؟ در واقع میخوام بدونم، یک سال فرصت از لحظه انصراف، با یک سال فرصت از لحظه فارغ التحصیلی، دو چیز متفاوت و جدا هستن؟
  لطفا به سوالم کامل پاسخ بدید تا نگرانی دربیام، ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط انصراف دانشگاه ها که بیان کردید این فرجه 1 ساله با فرجه 1 ساله بعد از انصراف متفاوت هست موفق باشید

 3. محمد جواد
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

  سلام
  من بیست و هشتم از دانشگاه انصراف کامل دادم چون دانشکده افسری ارتش قبول شدم. ولی بلافاصله برگه ی انصراف رو به نظام وظیفه نبردم چون هم دیگه دیر شده بود و هم من باید اعزام میشدم و این کار موکول شد به شنبه یعنی یکم حالا ب نظر شما من غیبت خوردم این چند روز یا مشکلی نیست؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام اگه انصراف دادی میتونی توجیه غیبت بدی که اینجوری مشکلی پیش نمیاد

 4. Mohammad
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۷

  سلام. من ۲۰ ساله هستم. اولین کنکور من سال ۹۸ بود که انتخاب رشته نکردم و دانشگاه نرفتم و سال بعد یعنی ۹۹ دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم انتخاب رشته کردم. الان پس از گذشت ۲ ترم میخوام انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم. اما سوال من این است، که آیا من می توانم یک سال برای کنکور مطالعه کنم یا باید بلافاصله خودم رو بعد انصراف معرفی کنم برای خدمت سربازی؟

  • moshaverarshad
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام بعد از انصراف یکسال زمان دارید

 5. Mohammad
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۰

  سلام. من ۲۰ ساله هستم و سال ۹۸ اولین کنکورم بود ولی انتخاب رشته نکردم و دانشگاه نرفتم و سال بعد یعنی ۹۹ رفتم دانشگاه دولتی رشته روزانه. حالا بعد از ۲ ترم میخوام برای اولین بار انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ برای رشته های روزانه شرکت کنم. اما سوال من این هست که بعد انصراف فرصت دارم تا یک سال برای کنکور مطالعه کنم یا اینکه باید بلافاصله برم خودم رو برای خدمت معرفی کنم.

  • moshaverarshad
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام بعد از انصراف یکسال زمان دارید

 6. mostafa
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام.من سال ۹۸ پیام نور ثبت نام کردم و سال ۹۹ انصراف و از معافیتش استفاده کردم،الان میخام دوباره برم پیام نور ثبت نام کنم و کنکور ۱۴۰۱ رو شرکت کنم درصورت رتبه اوردن در کنکور ۱۴۰۱ میتونم برای بار دوم از پیام نور انصراف و در دانشگاه روزانه ثبت نام کنم؟؟ممنون میشم جواب بدید

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام خیر شما فقط یکبار حق انصراف دارید

 7. Alireza77777
  ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

  سلام،اگه من درحین سربازی کنکوربدم وقبول بشم ونخوام دیگه ازقانون ایست سربازی
  استفاده کنم برای کلا۲یا۳ماه که تموم بشه سربازیم که بتون کارت پایان خدنت بگیرم بعدا،میتونم ازدانشگاه برای۳ماه مرخصی بگیرم که آذرماه که تموم کنم سربازیم رو که ازش چیزی نمونه که بخوام بعدا برم

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام اگه موقع سربازی قبول بشی میتونی ایست خدمت بگیری ولی اگه نخوای بگیری بعدا دیگه نمیشه استفاده کنی

ایران تحصیل
تماس با مشاور