ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی مشخص شده است. از آنجایی که شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی متفاوت است ، لازم است دانشجویانی که تصمیم به این کار دارند از شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی اطلاعات لازم را کسب نمایند. ما در این مطلب سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما در رابطه با شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی پاسخ دهیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط انصراف برای دانشجویان ارشد و دکتری از دانشگاه و سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی جهت ادامه تحصیل حتما از مشاوران کمک بگیرید.

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی بستگی به تصمیم شما برای ادامه تحصیل و یا سربازی دارد. به طور مثال برخی از دانشجویان انصرافی ، پس از ترک تحصیل قصد دارند دوباره در رشته ای دیگر مشغول به تحصیل شوند ؛ هم چنین برخی تصمیم به خرید سربازی می گیرند و برخی نیز قصد دارند پس از انصراف تحصیلی ، به خدمت اعزام شوند. براین اساس ما قصد داریم به تمامی سوالات شما در رابطه با انصراف از دانشگاه و سربازی پاسخ دهیم.

 

 

جزییات شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی برای ادامه تحصیل

افرادی که با هدف تحصیل در رشته و دانشگاهی دیگر انصراف می دهند ، برای ادامه تحصیل لازم است واجد یک سری شرایط باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 اگر دانشجوی انصرافی قصد ادامه تحصیل دارد ، نباید از تاریخ انصراف وی بیشتر از یک سال گذشته باشد. به عبارتی مهلت معرفی نظام وظیفه بعد از انصراف ، یک سال است. پس اگر انصراف دادید حتما قبل از گذشت یک سال کامل دوباره برای شرکت در کنکور و یا ورود به دانشگاه به صورت بدون کنکور ، اقدام نمایید.

فرد انصرافی باید حتما در مدت سنوات ارفاقی انصراف خود را اعلام کرده باشد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در حین سربازی کلیک کنید.

 

 

اگر فرد انصراف خود را قبل از تمام شدن سنوات تحصیلی اعلام کرده باشد ، می تواند دوباره به ادامه تحصیل بپردازد.

توجه : برای  افرادی که انصراف می دهند ، دریافت مدرک معادل  در مقاطع پایین تر ممنوع است.

توجه : دانشجویان تنها یک بار می توانند در طول مدت تحصیل خود انصراف دهند ، با این که قانونی در رابطه با نقض این موضوع صادر شده است ؛ اما هنوز ترتیباتی برای اجرای آن در نظر گرفته نشده و ما در ادامه شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

شرایط دانشجویان انصرافی برای اعزام به خدمت

افرادی که پس از انصراف هیچ برنامه در جهت ادامه تحصیل خود ندارند ، لازم است ظرف حداکثر یک سال خود را دوباره به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند.  علاوه بر این مراکز تحصیلی نیز نام این افراد را به سازمان های نظام وظیفه معرفی خواهد کرد.

 

 

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

معافیت تحصیلی برای افرادی است که در حال تحصیل هستند . پس این موضوع کاملاً مشخص است که دانشجویان انصرافی از هیچگونه معافیتی برخوردار نخواهند شد. همانطور که در شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی اشاره کردیم ، این افراد اگر قصد استفاده از معافیت تحصیلی را دارند باید ظرف مدت زمان کمتر از یک سال دوباره برای شرکت در کنکور و یا ورود به دانشگاه ها اقدام نمایند.

 

 

آیا تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی وجود دارد؟

اگر فردی در سنوات مجاز برای انصراف از دانشگاه و سربازی اقدام کرده باشد ، می تواند از تمید معافیت دانشجویان انصرافی استفاده نماید. فراموش نکنید که شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی به گونه ای است که خود به خود هیچگونه تمدید معافیتی برای آن ها صادر نخواهد شد. تنها راه تمدید ، معافیت تحصیلی ورود به دانشگاه و شروع دوباره تحصیل است.

 

 

قوانین معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و شرایط استفاده از معافیت ها برای این افراد شامل قوانین معافیت تحصیلی می شود که برای دیگران نیز صادر شده است. در ادامه این قوانین را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی

 

 

شرایط دریافت معافیت های تحصیلی دانشجویی

افراد پس از اتمام دوره متوسطه ، لازم است برای ادامه تحصیل خود اقدام نمایند. پس از پایان دوره متوسطه ، تمامی مشمولان تا 20 سالگی زمان دارند که در کنکور پذیرفته شوند.

افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند ، لازم است از سنوات مجاز برای دوره متوسطه اطلاعات لازم را کسب نمایند. اگر بعد از تمام شدن مدت زمان سنوات مجاز فرد در دانشگاه قبول نشد ، به خدمت اعزام شده و پس از قبولی می تواند ترخیص از خدمت را دریافت نماید.

 

 

برای کسب هر گونه اطلاعات دررابطه با امریه سربازی کلیک کنید.

 

 

با انصراف از دانشگاه و سربازی اگر فرد قصد استفاده از معافیت تحصیلی را دارد ، نباید حتی یک روز غیبت برای وی ثبت شده باشد. در غیر این صورت اجازه استفاده هیچ گونه معافیتی تحصیلی را نخواهد داشت. شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی نیز به همین شکل است.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ازدواج حین خدمت سربازی کلیک کنید.

 

 

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و افرادی که از دانشگاه اخراج شده و یا فارغ التحصیل شده اند ، یکسان است پس انصراف از دانشگاه و سربازی ، شرایط خاصی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

 

 

 

شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی

 

 

تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی و دیگر دانشجویان

حتما تا این قسمت متوجه شده اید که انصراف از دانشگاه و سربازی هیچ شرایط خاصی را برای استفاده از معافیت تحصیلی و همچنین تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان ایجاد نخواهد کرد. شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی مانند دیگر دانشجویان است و به همین دلیل ما در ادامه سنوات مجاز تحصیلی را برای دانشجویان انصرافی و دیگر دانشجویان آورده ایم.

افرادی که در سنوات مجاز ادامه تحصیل دهند ، از تمدید معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مجازات غیبت سربازی کلیک کنید.

 

 

مقطع تحصیلی سنوات مجاز
دکترای پزشکی 8 سال
کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال
دکترای تخصصی 6 سال
کارشناسی ناپیوسته 3 سال
کارشناسی 5 سال
کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال
کاردانی 2.5 سال

شرایط دانشجویانی که دوبار از تحصیل انصراف می دهند برای نظام وظیفه چگونه است؟

مشمولان آقا می توانند دوبار از تحصیل انصراف دهند ؛ اما تنها یک بار حق ادامه تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی را خواهند داشت. البته اگرچه پس از شکایت برخی دانشجویان مبنی بر غیر منطقی بودن این قانون ، بخش نامه استفاده از معافیت تحصیلی برای هر مقطع یک بار ، نقض شد ؛ اما ظاهراً هنوز به صورت کامل اجرا نشده و شرایط قبل برقرار است.

 

 

اگر در رابطه با بومی سازی سربازی اطلاعاتی ندارید کلیک کنید.

 

 

پس اگز قصد ادامه تحصیل دارید ، بهتر است دوبار از یک مقطع انصراف ندهید و یا پس از انصراف خدمت خود را تمام کرده و پس از دریافت کارت پایان خدمت برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود اقدام نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

انصراف از دانشگاه و سربازی موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. از آنجایی که بسیاری از دانشجویان ممکن است در طول تحصیل تصمیم به انصراف بگیرند ، به همین دلیل ما در این مطلب سعی کردیم به تمامی سوالات این افراد در خصوص ، شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی و شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی داشتید ، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط انصراف برای دانشجویان کارشناسی از دانشگاه و سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه نشا معافیت تحصیلی

قانون جدید معافیت تحصیلی

معافیت تحصیلی دانشجویان

تحصیل مجدد مشمولین در یک مقطع

مهلت معرفی نظام وظیفه 

انصراف از دانشگاه و سربازی

3/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی برای تمام دانشجویان یکسان است؟

بله این شرایط برای تمامی دانشجویان یکسان است.

شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی چه تفاوتی با دانشجویان دیگر دارد؟

تفاوت خاصی ندارد ؛اما یک سری قوانین خاص دارد که در متن آمده است.

شرایط دوبار انصراف از دانشگاه و سربازی در حال حاضر وجود دارد یا خیر؟

این شرایط هنوز وضعیت مشخصی ندارد ؛ زیرا بخش نامه تصویب شده اما اجرا نمی شود.

برای اطلاع از شرایط خدمت سربازی برای دانشجویان انصرافی چه راهی وجود دارد؟

می توانید در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  مهدی
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام وقت بخیر من ترم ۶ کارشناسی پیوسته هستم اگر انصراف بدم مدرک کاردانی بگیرم میتونم در دانشگاه دیگ کارشناسی ناپیوسته بخونم؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام
   باید شرایط تون مورد بررسی قرار بگیرد. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 2. Avatar photo
  مهپی
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام وقت بخیر من ترم ۶ کارشناسی پیوسته هستم اگ انصراف بدم مدرک کاردانی بگیرم میتونم در دانشگاه دیگ کارشناسی ناپیوسته بخونم؟ تا حالا انصراف ندادم

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام وقت بخیر درصورت دریافت کاردانی برای ادامه تحصیل باید کارشناسی ناپیوسته بخونید

 3. Avatar photo
  پورمند
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام خوبید وقتتون بخیر. من الان ترم 10کارشناسی ام و 97واحد هم پاس کردم و معافیت تحصیلیمم تو تاریخ 1402/06/31تموم میشه خاستم بدونم اگه توکنکور شرکت کنم و قبول بشم میتونم از فرصت یکبار انصرافم استفاده کنم و برم رشته جدید؟ وچون 97واحد پاس کردم اگه انصراف بدم مدرک معادل کاردانی بهم میدن؟ اونجوری به مشکل بر میخورم؟ ممنونتون میشم اگه اطلاعاتی دارین راهنماییم کنید🙏

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام وقتتون بخیر بستگی به رشته ی شما دارد اما تا نصف چارت کارشناسی رشته ی خود را باید پاس کرده باشید تا معادل کاردانی به شما تعلق بگیرد و بله میتوانید در کنکور شرکت کنید در صورت قبولی انصراف بدهید

 4. Avatar photo
  محمد
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸

  سلام من متولد۷۲سال ۹۱در مقطع کارشناسی روانشاسی دولتی قبول شدم و ترم اول رو حذف و ترم دوم مرخصی گرفتم و در سال ۹۲انصراف دادم و در ۹۳مقطع دکتری دامپزشکی دانشگاه ازاد قبول شدم و در سنوات ارفاقی دوم یعنی ۱۴۰۲/۶/۳۱فارغ التخصیل میشم با این توصیف میتونم از فرصت ۱ساله فارغ التحصیلی جهت خوندن و قبول شدن در مقطع تخصص رشته خودم اقدام کنم یا باید برم خدمت؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

   سلام وقت بخیر
   خیر این امر امکان پذیر نخواهد بود شما میتوانید از راه های دیگری اقدام نماییدجهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. Avatar photo
  پدرام
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام من ترم ۳دانشگاه آزاد هستم میخام انصراف بدم بعد از انصراف تا چ مدت فورجه یا زمان دارم ک دفترچه سربازی پست نکنم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت بخیر
   از هر زمان که تاریخ انصراف شما ثبت گردد تا یکسال معافیت دارید.

 6. Avatar photo
  امیر
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۴

  من از یک دانشگاه انصراف دادم و به یک دانشگاه دیگه ثبت نام کردم
  الان میخوام دوباره انصراف بدم و به خدمت برم ،؟آیاشرایط چحور هست

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف دوم مشمول میشوید و مجاز به ادامه تحصیل نیستید و علاوه بر مشمول پرداخت جریمه انصراف هم می شوید.

 7. Avatar photo
  مهدی
  ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

  سلام
  در هر مقطع یکبار امکان انصراف هست درسته؟
  من مثلا در مقطع لیسانس یکبار انصراف دادم
  حال کارشناسی ارشد رو گرفتم و دانشجوی دکتری هستم
  میخواهم در دکتری دانشگاه آزاد انصراف بدم و به دانشگاه سراسری که قبول شدم بپیوندم
  می توانم ؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر.
   بله در هر مقطع تحصیلی یکبار حق انصراف دارید و میتوانید در مقطع دکتری یکبار انصراف دهید.

 8. Avatar photo
  محمد حسین
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

  سلام ببخشید من ورودی کارشناسی ۹۸ پیام نور هستم سال اول مرخصی گرفتم فقط یک ترم پاس کردم بقیشو غیبت زدم یعنی پاس نکردم میتونم برای کنکور ۴۰۲انصراف بدم و رشته جدید قبول بشم؟و در این صورت معافیت جدید برام صادر میشه؟؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰

   سلام وقت بخیر اگر انصراف بار دوم نباشد میتوانید اقدام بفرمایید

 9. Avatar photo
  محمد حسین
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  ببخشید اگر من حین تحصیل لیسانس انصراف بدم و پزشکی قبول بشم،۸سال معافیت دکترای پیوسته رو میتونم استفاده کنم یا آن مقدار سنواتی که در این دوران لیسانس استفاده کردم مثلاً ۲سال ازش کم میشه؟؟یعنی مجبورم پزشکیمو زود تر تموم کنم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که تا به حال انصراف نداده و دانشگاه محدودیتی برای شما ایجاد نکند در صورت قبولی در کنکور مجددا معافیت تحصیلی برای شما صادر می شود.

 10. Avatar photo
  حسین
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

  سلام وقت‌ بخیر
  می‌خواستم بپرسم که اگر انصراف بعد از ترم ۴ باشه
  و قبل از اتمام فرجه یکسالۀ خدمت‌سربازی
  ۱- میشه از دانشگاه خارج از کشور پـذیرش بگیریم
  ولی برای رفتن ؛, چون معافیت‌تحصـــــیلی نداریــم
  بصورت توریستی خارج بشیم ؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام وقت بخیر
   قبل از پایان معافیت تحصیلی خود می توانید از کشور با قید وثیقه خارج شوید .

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام وقت بخیر اگر آخرین مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد و مابقی شرایط خروج از کشور رو داشته باشید به شرط داشتن کارت پایان خدمت میتوانید اقدام بفرمایید

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی جهت خروج از کشور میتونید از ویزای سفری استفاده فرمایید که گرفتن ویزای سفری
   در فرصت یکساله امکان پذیر نیست.باید دانشجو باشید.

 11. Avatar photo
  حسین
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام وقت بخیر
  دانشجوی ارشد هستم و ۳سال معافیت تحــصیلی دارم
  سوال‌م اینه انصراف در سنوات مجاز که بالا گفتید از شـروط هست
  منظور ۴ترم برای ارشد هست ؟ یا تمامِ ۳سال معافیت ؟
  یعـنـی برای اینکه از معافیـت مجدد تحصیلی استفاده کنیم
  باید قبل از اتمام ترم۴ انصراف بدیم
  یا که تا پایان ۳سال مهلت داریــــــم ؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام وقت بخیر
   شما باید تا قبل از اتمام ترم 2 اقدام به انصراف نمایید.

 12. Avatar photo
  امیرحسین
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام وقت بخیر
  آیا برای رفتن به سربازی حتما باید از دانشگاه انصراف بدهیم ؟
  من ترم سه ارشد روزانه هستم ولی میخواستم برم سربازی
  گفتن اگر انصراف بدم باید برای هر ترم ده میلیون بپردازم
  امکانش هست بدون انصراف به سربازی بروم ،

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام وقت بخیر
   جهت اعزام به خدمت سربازی باید انصراف خود را از دانشگاه ثبت نمایید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 13. Avatar photo
  سینا
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام من ورودی 98 ام و تا تابستان 1403 معافیت تحصیلی دارم و می‌خوام از دانشگاه انصراف بدم ، الان سوالم اینه که بهترین تایم برای انصراف دادن چه وقتیه که بتونم مجددا کنکور هم شرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت به خیر
   بعد از تاریخ انصراف از نظر نظام وظیفه مدت یکسال همچنان معافیت موقت دارید و متوانید از آن استفاده کنید.

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر .
   چون دانشجویان مشکلی برای ثبت نام در کنکور ندارند بهترین زمان وقتی است که قبول شده اید در دانشگاه.

 14. Avatar photo
  سینا
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام من ورودی 98 ام و تا آخر تابستان 1403 معافیت تحصیلی دارم می خواستم از دانشگاه انصراف بدم مجددا کنکور بدم و سوالم اینه که باید اول کنکور بدم صبر کنم جوابش بیاد بعد انصراف بدم یا همین الان انصراف بدم ؟؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی فقط تا قبل از ترم 4 فرصت انصراف دارین
   درغیر این صورت باید به صورت حضوری با نظام وظیفه صحبت کنبد.

 15. Avatar photo
  عباس
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام من ۱ اسفند قراره اعزام شم ،مدرکمم دیپلمه ، میخاستم ببینم ایا میشه دانشگاه ازاد ثبت نام کنم و این دفترچه که پست کردم لغو میشه یا نه؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر
   شما ابتدا از پذیرش در دانشگاه مطلع شوید ودر صورتی که وارد مرحله غیبت نشده باشید میتوانید از ایست خدمت استفاده کنید

 16. Avatar photo
  سجاد
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۶

  سلام من لیسانسم رو سراسری ۴.۵ ساله گرفتم الان دانشجو ارشد شهریه پردازم هستم (همون سال پنجم قبول شدم) میخواستم انصراف بدم و کنکور سراسری واسه پزشکی بدم امکانش هست؟ غیبت هم نداشتم پشت کنکوری هم نبودم

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

   سلام وقتتون بخیر سلام شما نیاز به برسیز بیشتر دارد برای دریافت اطلاعات جامع با ما تماس حاصل بفرمایید

 17. Avatar photo
  8
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام.من بعد از گرفتن دیپلم از فرجه یکساله استفاده کردم و الان دانشجویی ترم یک کارشناسی دانشگاه آزاد هستم. و هنوز ترم یک به اتمام نرسیده. می خواستم بدون اگر الان انصراف بدم چقدر تا مشمول شدن به خدمت زمان دارم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   با سلام دوست عزیز درصورتیکه شما از دانشگاه انصراف قطعی بدهید حداکثر یکسال زمان دارید تا برای خدمت سربازی اقدام کنید.

 18. Avatar photo
  مهدی
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۲

  سلام وقت بخیر.من ترم ۵ کارشناسی هستم.میخواستم بدونم میتونم انصراف بدم و برم یک رشته دیگه بخونم؟معافیت تخصیلی برام رد میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   باسلام و احترام اگر قبلا انصراف نداده اید میتوانید البته باید شرایط شما به طور کل مورد بررسی قرار بگیرد با کوچیک ترین اشتباه باید برای سربازی اقدام کنید

 19. Avatar photo
  حسین عسگری
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام دانشجوی کارشناسی بودم و تیر ماه امسال اخراج شدم
  الان در سامانه سخا کد ملیم رو باز نمیکنه
  اگه برای سربازی اقدام کنم سامانه سخا برام درست میشه؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام دوست عزیز سامانه سخا ارتباطی با انصراف شما از دانشگاه ندارد، برای ثبت نام در این سامانه نیاز به کدملی و رمز عبور دارید. برای راهنمایی بیشتر میتونید با داخلی 108 خانم طهماسبی در تماس باشید.

 20. Avatar photo
  حسن
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۲

  سلام من دانشجوی ترم 3آزاد هستم
  اگر الان برم سربازی
  وقتی دوسال سربازیم تموم بشه آیا میتونم ادامه بدم از ترم چهارم.؟
  تشکر

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۳

   سلام وقت بخیر
   با توجه به اینکه انصراف می دهید این امکان وجود ندارد.

   • Avatar photo
    رضا
    ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

    سلام خسته نباشید
    ببخشید سوالی داشتم در مورد اینکه اگر دانشگاه کارشناسی تموم کردیم و نخواستیم به خدمت سربازی بریم و مشمول شدیم

    از دانشگاه نامه به نظام وظیفه ارسال میشود یا اینکه میتوانیم خدمت نرویم؟
    چه شرایطی دارد؟

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

     سلام دوست عزیز شما بعد از فارغ التحصیلی و اتمام سنوات تحصیلیتون باید برید خدمت سربازی مگر اینکه مجدد در زمان سنواتتون دانشگاه جدید قبول بشید.

   • Avatar photo
    رضا
    ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

    سلام خسته نباشید
    ببخشید سوالی داشتم در مورد اینکه اگر دانشگاه کارشناسی تموم کردیم و نخواستیم به خدمت سربازی بریم و مشمول شدیم

    از دانشگاه نامه به نظام وظیفه ارسال میشود یا اینکه میتوانیم خدمت نرویم؟
    چه شرایطی دارد؟
    ممنون میشم پاسخ دهید

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

     سلام وقت بخیر شما یکسال بعد از تاریخ فراغت خود باید وضعیت خود را مشخص کنید یا ادامه تحصیل دهید یا به نظام وظیفه مراجعه نمایید

    • Avatar photo
     آی
     ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۲

     سلام
     من دانشجوی ترم ۷ هستم ولی دانشگاه نمیرم
     انصراف هم ندادم برا انصراف ترمی هفت میلیون میخان؟
     برا اینکه بتونم برم خدمت باید انصراف بدم یا بعد تموم شدن سنوات مجاز میتونم برم خدمت؟ علاقه ای ب ادامه درس ندارم

     • Avatar photo
      مشاور اقازاده
      ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

      سلام وقت بخیر
      اینکه شما چه دانشگاهی هستید مهمه؟
      اما بعد ازاتمام سنوات دانشگاه شما رو به عنوان دانشجو اخراجی معرفی میکند وشما میتوانید برای سربازی اقدام کنید

 21. Avatar photo
  س ا
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۴

  سلام
  من ترم سوم دانشگاه آزاد هستم و تا ۱۴۰۵ معافیت دارم بخاطر همین لیسانس، سوالم اینه که من اگه سال ۱۴۰۳کنکور هنر روزانه قبول شم میتونم انصراف بدم از این رشته ای که هستم ؟اخه اگه قبول شم روزانه فقط پنج ترمشو معافیت دارم بقیشو چه کنم؟دوباره معافیت نمیدن برای یک رشته روزانه دانشگاهی تو هنر ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام وقت به خیر
   انصراف از تحصیل به واحد های گذرانده و ترم های تحصیلی شما بستگی دارد.

   • Avatar photo
    س ا
    ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

    یعنی ترم شش میکروبیولوژی نمیزارن انصراف بدی ؟اخه اون موقع ترم شش میشم یعنی معافیت دوباره میدن من ترم شش انصراف بدم و بخاطر اون سه ترم دیگه هنر (آخه پنج تا که معافیت دارم)؟

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

     سلام وقت به خیر
     به تعداد واحدهای گذرانده بستگی دارد.

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت بخیر .
   شما حق دارید یکبار انصراف دهید و بدون هیچ مشکلی به تحصیل مجدد بپردازید.

 22. Avatar photo
  محمد امینی
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۱

  سلام و ادب. من دانشجوی ترم ۷ کارشناسی هستم و تا کنون ۷۸ واحد پاس کردم،من قبلا انصراف دادم و از فرصت یک بار انصراف استفاده کردم.الان میتونم دوباره انصراف بدم و تقاضای فوق دیپلم کنم(چون این قانون وجود داره که ۷۲ واحد رو پاس کرد،تقاضای انصراف و گرفتن فوق دیپلم کنه)و به سربازی اعزام بشم؟؟الان سوالم اینه که من چون یک بار از فرصت انصراف استفاده کردم،بهم مدرک فوق دیپلم میدن تا با این مدرک به خدمت اعزام بشم یا نه؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام دوست عزیز، بله شما مانعی برای دریافت مدرک فوق دیپلم ندارید. و باید به دانشگاهتون مراجعه کنید و درخواست بدید.

 23. Avatar photo
  Milad
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام من ترم 5دانشگاه آزادم میشه سال بعد کنکور بدم و انصراف بدم برم پزشکی بخونم معافیت برام صادر میشه ؟بعد یه سوال دیگه بعد از لیسانس اگه کنکور بدم انگار دیگه معافیت صادر نمیشه این هم درسته ؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

   سلام وقت بخیر
   بر اساس قانون نظام وظیفه شما تا پایان ترم 4 باید انصراف خود را در دانشگاه ثبت نمایید . جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 24. Avatar photo
  عارف
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام،
  من امسال شهریور از دانشگاه آزادترم دوم کاردانی انصراف دادم خواستم بدونم اگه تا 6 ماه اقدام به خدمت سربازی نکنم اضاف خدمت میخورم یانه؟ ممنون میشم جوابمو بدید🙏

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف یا فارغ التحصیلی به مدت یکسال معافیت موقت یا فرجه دارید.

 25. Avatar photo
  اریا
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

  سلام.من ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم.سال اول کنکور انتخاب رشته نکردم.سال دوم قبول شدم و الان ترم ۱ دانشگاه روزانه اتاق عمل هسم.میخاسم ببینم اگ تو ترم ۲ انصراف بزنم و کنکور ۴۰۲ تیر بدم،برای سربازی غیبت میخورم؟یا نظام وظیفه میزاره کنکور بدم و برم دانسگاه جدید اگ قبول بشم.ممنون

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر خواهد بود جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 26. Avatar photo
  محمد
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

  ببخشید سوال منو جواب ندادید .بعد از دوبار انصراف و رفتن به خدمت میشه در صورت قبولی تو دانشگاه ایست خدمت گرفت ؟ خیلی ممنون

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان ایست خدمت با توجه به شرایط شما فراهم نیست

 27. Avatar photo
  محمد
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

  سلام .من یک بار تا الان از دانشگاه انصراف زدم و دوباره وارد دانشگاه شدم در صورتی که دوباره انصراف بزنم باید برم سربازی درسته ؟ اما اگ امسال قبول شدم رشته ای که میخوام میتونم انصراف بزنم برم خدمت و ایست خدمت بگیرم برگردم ؟ مثلا قبل از اعلام نتایج دفترچه رو پست کنم و اگ قبول شدم برای ایست خدمت اقدام کنم .ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

   سلام وقت بخیر
   در صورتیکه 2 بار انصراف دهید ایست خدمت در همان مقطع تحصیلی امکان پذیر نمیباشد . جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 28. Avatar photo
  امید
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۶

  سلام..بنده در دوران کارشناسی از دانشگاه ازاد انصراف دادم و وارد دانشگاه دولتی شدم ..در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم و میخواهم در این مقطع انصراف بدهم و مجدد کنکور بدم..ایا مشکلی برایم وجود داره؟در صورت وجود چه راهکاری پیشنهاد میدین؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم،در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارید و انصراف دوم منجر به مشمولیت و سربازی شما می شود.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام دوست عزیز شما بعد از 2 بار انصراف مشمول سربازی خواهید شد.

 29. Avatar photo
  میلاد اسلامی
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۰

  سلام وقت بخیر من ورودی 99 ارشد پیام نور هستم و تا 31 شهریور 1402 معافیت تحصیلی دارم، امسال توی کنکور ارشد مجدد ثبت نام کردم و موقع ثبت نام وضعیتم رو دانشجوی ارشد یا دکترا انتخاب کردم که یه ارور اومد که شما نمیتونید ثبت نام کنید ولی تایید رو که زدم کارت ثبت نام بهم داد. سوالی که دارم اینه که اگه قبول بشم و قبل ثبت نام کنکور1402 برم از دانشگاه قبلی انصراف بدم، مشکلی برای ثبت نامم پیش میاد؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که قبلا در طول تحصیل انصراف نداده باشین مشکلی ایجاد نمیکنه.

 30. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام من ورودی 99 هستم پارسال انصراف دادم اما معافیت نگرفته بودم الان خواستم معافیت بگیرم که لغو کنم سایت قبول نکرد دانشگاه هم به شدت کم کاری میکنه خواستم بدونم با این شرایط میتونم دفترچه خدمت بگیرم بیشتر از این نمونم، تقریباً 6-7 ماهه دانشگاه قراره اسامی کسایی که معافیت نگرفتن رو بفرسته برای پلیس که هیچ…

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که برای اعزام اقدام کنید
   باید انصراف داده و دفترچه پست کنید.

 31. Avatar photo
  علی
  ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۷

  سلام وقت بخیر، من سال ۹۸ وارد دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی شدم و سال ۱۴۰۰ از دانشگاه انصراف دادم در این مدت مدرک معادل دریافت نکردم تا از فرصت یکسال معافیت پس از انصراف استفاده کنم تا در دانشگاه مدنظرم قبول شوم ولی نشد و مجدد در مهرماه وارد دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی شدم، حالا قصد اعزام به خدمت دارم و میخوام در دی ماه از دانشگاه پیام نور انصراف بدم میخواستم بپرسم که با توجه به اینکه من بار اول از معافیت بعد از انصراف اولم استفاده کردم اگر در دی ماه مجدد انصراف بدم تا چه مدت فرصت دارم که خودم را به نظام وظیفه معرفی کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام دوست عزیز، شما چون دو بار از فرصت انصراف استفاده کرده اید و یا میخواهید استفاده کنید بلافاصله باید برای خدمت سربازی دفترچه پست کنید.

 32. Avatar photo
  شاهین
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

  درود من ترم 5 دانشگاه دولتیم .چشمام استیگمات 5به بالاست .اگر از دانشگاه انصراف بدم ایا روند گرفتن معافیتم با مدرک دیپلمم دنبال میشه یا شامل کارشناسی میشم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که نمره ضعیفی + نمره آستیگامت یک چشم از 6.5 بیشتر باشه معافیت تعلق میگیره که برای مقطع دیپلم هست.

 33. Avatar photo
  کامیار
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

  سلام
  ببخشید کسی که کارت معافیت دائم یا کارت پایان خدمت داره حتی اگه دوبار هم انصراف بده مشکلی نداره ، می تونه تو آزمون های سراسری شرکت کنه و دوباره تو دانشگاه ثبت نام کنه .

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید

 34. Avatar photo
  عارف
  ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام من امسال دانشگاه پیام نور ثبت نمام کردم ولی از رشتم خوشم نمیاد و میخوام دوباره کنکور بدم
  اگه الان انصراف بدم ایا یک سال معافیت تحصیلی دارم؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام وقت بخیر اگر قبل از ترم 4 انصراف از دانشگاه را ثبت کنید مشکلی برای تحصیل مجدد و سربازی نخواهید داشت

  • Avatar photo
   علی
   ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۳

   دوستان تا کی ما باید قانون عدم اجازه ادامه تحصیل بعد از انصراف دوم از دانشگاه رو تحمل کنیم لطفاً به گروه تلگرامی بپیوندید تا به این قانون اعتراض کنیم
   https://t.me/eteraze_danesh
   ایدی تلگرامم: night_r99

   • Avatar photo
    مشاور فتح اللهی
    ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

    سلام وقت بخیر فعلا امکان ادامه تحصیل بعد از انصراف دوم وجود ندارد

 35. Avatar photo
  babaie
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

  سلام
  من یک باز از دانشگاه ارشد انصراف دادم. رفتم سربازی
  بعد حین خدمت پیام نور فراگیر قبول شدم. ولی نرفتم بعد دوباره کنکور ارشد دادم قبول شدم و ایست خدمت زدم برای دانشگاه الان درسم داره تموم میشه میخاستم بپرسم میتونم برای دکتری ادامه تحصیل بدم؟ این دوبار انصراف از تحصیل نیست؟ سایت وزارت علوم کد ملیمو که میزنم نوشته دوبار انصراف. پیام نورم انصراف حساب کردن. ولی برای ارشد تونستم معافیت بگیرم و ایست خدمت بزنم.
  ممنون.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام دوست عزیز، شما احتمالا در دوره ی فراگیر بعنوان دانشپذیر شناخته شده بودید ولی بصورت قانونی دانشجو نبودید که براتون انصراف محسوب بشه. بهترین کار ارسال درخواست به وزارت علوم است تا وضعیت شما بصورت کامل مشخص بشود.

 36. Avatar photo
  رضا
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

  با سلام
  من دانشجوی دکتری هستم و الان از یک دانشگاه خارجی که مورد تایید وزارت علوم هست پذیرش گرفتم و در مقاطع قبلی هم انصراف نداده ام. الان میتونم انصراف بدم و از معافیت تحصیلی مجدد برای دانشگاه جدید استفاده کنم؟ و آیا میتوانم مدارکم را ازادسازی کنم.
  قبلا 5 ماه خدمت سربازی را گذراندم.

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید ولی باید قبل از انصراف ببنید که دانشگاه مورد نظر
   مورد تایید نظام وظیفه هست یا نه.

 37. Avatar photo
  علی
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

  سلام
  من دانشجوی ترم ۷ دانشگاه پیام نور هستم و ۷۲ واحد پاس کردم میخواستم بدونم اگه انصراف بدم و برم خدمت سربازی بعد از خدمت میتونم ادامه درسم رو بخونم یا این ۷۲ واحد پاس شده میسوزه و باید دوباره از اول بخونم .
  میشه لطف کنید و راهنماییم کنید.

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام
   میتونید ایست خدمتی بزنید و بعد ادامه بدید
   برای اطلاعات دقیق تر تماس بگیرید.

 38. Avatar photo
  میثم
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام
  من سال گذشته از پیام نور انصراف دادم و امسال پردیس خودگردان ثبت نام کردم
  ایا میتونم دوباره انصراف بدم و کنکور بعدی انتخاب رشته کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶

   سلام وقت بخیر
   خیر در صورت انصراف مشمول سربازی میشوید.

 39. Avatar photo
  سعید
  ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۷

  سلام وقت بخیر، اگر در دانشگاه خارج کشور پذیرش بگیریم و با نامه پذیرش معافیت تحصیلی بگیریم، اما در دانشگاه مربوطه ثبت نام را تکمیل نکنیم (ویزا نگرفته و برای ثبت نام نهایی نرفته باشیم) شرایط معافیت چطور میشود؟ آیا باید اعلام کنیم و یکسال معافیت داریم بعد آن ؟ یعنی آیا همانند دانشجویان انصرافی میشود یا خیر؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام، بله شرایط شما مطابق با دانشجوی انصرافی خواهد شد و اگر در سنوات سربازی نباشید مشمول خواهید بود.

 40. Avatar photo
  کیهان
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام من تیر 1401 از دانشگاه انصراف دادم و در کنکور 1401 دانشگاه شبانه قبول شدم نرفتم یعنی اصلا برای ثبت نام به دانشگاه و سایت دانشگاه مراجعه نکردم. آیا این قبول شدن و ثبت نام نکردن به منزله انصراف دومه ؟ و برای سربازیم مشکل ایجاد میکنه؟ چون می‌خوام دوباره کنکور بدم و تا تیر ۱۴۰۲ فرجه یکساله دارم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی خیر نیست
   خیر مشکلی نمیکنه.

 41. Avatar photo
  ابولفضل
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۹

  سلام وقت بخیر
  من در حین سربازی ایست زدم و الان چند روزه دانشگاه ازاد ثبت نام کردم و میخوام واسه کنکور ۱۴۰۲ بخونم میخوام بدونم آیا میشه الان انص اف بدم از دانشگاه و اگه کنکور قبول بشم واسه اضافه خدمت مشکلی پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی از زمان انصراف یکسال مهلت دارین تعیین تکلیف کنید

  • Avatar photo
   سجاد
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۷

   سلام من لیسانسم رو سراسری ۴.۵ ساله گرفتم الان دانشجو ارشد شهریه پردازم هستم (همون سال پنجم قبول شدم) میخواستم انصراف بدم و کنکور سراسری واسه پزشکی بدم امکانش هست؟ غیبت هم نداشتم پشت کنکوری هم نبودم

   • Avatar photo
    مشاور اقازاده
    ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

    سلام وقت بخیر
    باتوجه به اینکه شما ازمعافیت تحصیلی استفاده کردید وبرای هرمقطع یک بار صادر میشود استثنا فقط برای قبولی در رشته پزشکی مجدد برای شما معافیت صادر میشود نیازه به نظام وظیفا اطلاع دهید

 42. Avatar photo
  محمد
  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

  سلام و درود خدمت شما.من خرداد امسال فارغالتحصیل شدم و برای دانشگاه آزاد ورودی مهر ثبت نام کردم.الان پشیمون شدم و دانشگاه نمیرم میخوام کنکور بدم..میخواستم ببینم میتونم معافیت تحصیلی یکساله رو بگیرم؟ و اینکه مدرسه درس میخوندیم یه معافیت دیگه گرفتم که تا 7 مهر مهلت
  امسال مهلت داشت..الان که یک ماه گذشته اضاف خدمت داره یا نه داستان چجوریه؟؟؟.خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید لطفا……..

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

   با سلام، شما باید برای وضعیت دانشگاهتون انصراف قطعی اعلام کنید، ,و مهلت معافیتتون تمام شده و در حال حاضر اگر ادامه تحصیل ندید مشمول سربازی هستید.

 43. Avatar photo
  ناشناس
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۷

  سلام ببخشید من یکبار قبلا در مقطع کارشناسی انصراف داده بودم از دانشگاه الان که ارشد هستم دوباره میخوام انصراف بدم سال بعد دوباره کنکور ارشد بدم این امکان هست برام؟ و اینکه اگه تا قبل اذر ماه انصراف بدم دیگه جریمه ی تموم ترم هارو ازم نمیخوان؟ پردیس قبول شدم ترم یک هستم ..

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

   سلام وقت بخیر
   خیر دوست گرامی در صورت انصراف باید برین سربازی

 44. Avatar photo
  ناشناس
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۶

  سلام ببخشید من یکبار قبلا در مقطع کارشناسی انصراف داده بودم از دانشگاه الان که ارشد هستم دوباره میخوام انصراف بدم سال بعد دوباره کنکور ارشد بدم این امکان هست برام؟ و اینکه اگه تا قبل اذر ماه انصراف بدم دیگه جریمه ی تموم ترم هارو ازم نمیخوان؟ پردیس قبول شدم ترم یک هستم

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

   سلام وقت بخیر
   خیر دوست گرامی اگر انصراف بدین باید برین سربازی

 45. Avatar photo
  کنعانی
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۸

  سلام.
  من ترم ۵ دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته هستم. آیا میتونم بعد از اتمام این ترم با مدرک کاردانی انصراف بدم و تو مقطع کارشناسی نا پیوسته ادامه تحصیل بدم؟؟
  بعضی جاها گفته شده دانشجویانی ک طی بیش از ۵ ترم با مدرک کاردانی انصراف بدن حق بازگشت ب تحصیل یا ادامه تحصیل ندارن و در برخی سایتها حرفی از تعداد ترم ها نزده و گفته ک دانشجویان پیوسته ای ک با کاردانی انصراف بدهند حق بازگشت ندارن. این مسئله گمراهم کرده

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشین میتونید

 46. Avatar photo
  محمدصالح یوسفی
  ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۵

  سلام وقت بخیر
  من سال ۹۸ کنکور دادم و روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم( نمیدونم جزو انصراف محسوب میشه یا نه) بعد از یکسال دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و دو ترم موندم، مجددا سال بعد از آزاد انصراف دادم دانشگاه روزانه ثبت نام کردم، میخواستم بدونم الان میتونم با کارنامه سبز تغییر رشته بدم و یه دانشگاه دیگه مشغول بشم یا اینکه تغییر رشته هم جزو انصراف محسوب میشه؟؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی فقط همون سال میتونید این کار رو انجام بدین

 47. Avatar photo
  حسن
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام بنده تا تاریخ سی شهریور ۴۰۲ از دانشگاه پیام نور معافیت تحصیلی دارم . اگه من در بهمن ماه یا اسفند ماه امسال از دانشگاه انصراف بدم بازم مهلت یکسال معافیت پس از انصراف
  رو دارم ؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

   سلام وقت بخیر از پلیس +10 باید استعلام نمایید

 48. Avatar photo
  Amir
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

  سلام من قبلا یک بار از پیام نور انصراف دادم و دانشگاه آزاد ثبت نام‌کردم ایا امکان انصراف مجدد برای شرکت در کنکور وجود داره بدون اینکه مشمول سربازی بشم

  • Avatar photo
   karimi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام شمادوبارانصرافتون واستفاده میکنیداین جوری برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 49. Avatar photo
  ارشام
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۵

  سلام ، من فارغ التحصیل لیسانس که شدم و هنوز نتیجه ارشد نیومده بود برگه سبز سربازی گرفتم مدرکم رو آزاد کردم تا بتونم باهاش پذیرش خارج از ایران بگیرم ، به صورت موازی توی ایران کنکور ارشد هم دادم ، جواب ارشد و پذیرش باهم اومد اما برای این که برگه سبز باطل شه چون مشخص نبود که ویزا صادر میشه همین ایران یه ارشد ثبت نام کردم ، حالا با توجه به این که به اون شکل مدرک لیسانس رو گرفتم، آیا میتونم انصراف بدم از این ارشد و ارشد دیگه چه داخل و چه خارج از ایران بخونم ؟
  تاحالا هم در هیچ مقطعی انصراف ندادم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه در کل سنوات تحصیل یکبار مجاز به انصراف هستید.

 50. Avatar photo
  طباطبایی
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

  سلام خسته نباشید حقیقتش من دانشجوی ترم ۳ دانشگاه آزاد هستم . یک سال هم پشت کنکور بودم . الان به دلایلی میخوام انصراف بدم و دوباره کنکور بدم برای دانشگاه دولتی . برای کنکور ارشد یک سال فرصت رو دارم یا نه ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام در صورتیکه تا حالا انصراف نداده باشید یکبار فرصت را دارید که انصراف بدید

 51. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام وقت بخیر
  من به تازگی ترم ۱ ارشد خصوصی ازاد ثبت نام کردم و قصدم یه جورایی به تاخیر انداختن سربازی بود و دانشگاه بهم مرخصی نداد
  اگر خودم شرکت نکنم سر کلاسا و فقط شهریه رو پرداخت کنم حکم همون مرخصی رو داره؟ و اینکه میتونم با این شرایط تا قبل ترم جدید بدون جریمه انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام میتونید یک ترم مرخصی بگیرید و بعدش باید انتخاب واحد کنید در غیر اینصورت اگر بدون اجازه دانشگاه انتخاب واحد نکنید احتمال داره اخراجی محسوب بشید

 52. Avatar photo
  محمدمهدی محمدی
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

  سلام خسته نباشید-من دانشجوی روزانه ورودی مهر ۱۴۰۱هستم ک امسال برای دومین بار کنکور داده بودم .سوالم اینه ک همین الان ک ابتدای ترم یک هستم میتونم از دانشگاه انصراف بدم؟با توجه به اینکه گفتید پس از انصراف یکسال معافیت تحصیلی خواهم داشت اگر الان انصراف بدم پس تا مهر ۱۴۰۲ معافیت میگیرم دیگ درسته؟
  و برای کنکور تیرماه مشکلی نخواهم داشت؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام در کل مقاطع تحصیلی تون فقط یکبار میتونید انصراف بدید

 53. Avatar photo
  مرتضی
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

  سلام من تو دانشگاه آزاد رشته کامپیوتر میخونم
  این ترم انتخاب واحد نکردم که میشد ترم ۴. دانشگاه هم تا سال ۱۴۰۴بهم معافیت داده متولد ۱۳۸۰/۱/۸هستم میخوام انصراف بدم
  میخواستم بدونم بعد انصراف چقدر وقت دارم تا خودم رو به نظام وظیفه معرفی کنم

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد.جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه های آزاد با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 54. Avatar photo
  امـــــــیــــــد
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام من سال ۹۶ دانشگاه دولتی صنعتی قم قبول شدم ولی مرداد۱۴۰۰ از این دانشگاه و رشتم انصراف دادم
  ولی حالا امسال حسابداری پیام نور قبول شدم ینی بعد گذشت یکسال و دو ماه از انصرافم و اینکه من تا شهریور ۱۴۰۰ معافیت موقت تحصیلی داشتم

  حالا دوباره معافیت تحصیلی موقت میدن ؟ یا میفرستن خدمت؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 55. Avatar photo
  شایان
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

  سلام من دانشگاه آزاد چند روزه ثبت نام کردم ولی خب میخام برای کنکور 1402 بخونم اگه تا قبل پایان این ماه انصراف بدم و سال 1402 دانشگاه روزانه قبول بشم برای ورود به دانشگاه مشکلی پیش نمیاد؟ اولین بارمه میخام از دانشگاه انصراف بدم

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

   سلام وقت بخیر . به ازای هر ترم باقیماده باید نصف شهریه ثابت را بپردازید

 56. Avatar photo
  مهدی
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام بنده دو بار کنکور دادم میخواستم سال سومم کنکور بدم حالا اگه دانشگاه ازاد برم ثبت نام کنم ترم یک باید انصراف بدم یا ترم 2

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

   سلام وقت بخیر برای مقطع کارشناسی فقط یکبار مجاز به انصرافید ( قبل ترم 4)

 57. Avatar photo
  امین
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر بنده مرداد ماه امسال از دانشگاه علمی کاربردی انصراف دادم و ورودی مهر دانشگاه علمی کاربردی رشته ای که میخواستم قبول شدم. چطور میتونم معافیت تحصیلی جدید برای این دانشگاه رو بگیرم ؟ چون تو سایت پلیس +10 هنوز معافیت تحصیلی دانشگاه قبلی هست و باطل نشده و از سایت ظاهرا نمیتونم اقدام کنم.

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت به خیر
   برای درخواست معافیت جدید به صورت حضوری به پلیس +10 مراجعه نمایید.

 58. Avatar photo
  محسن
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام من دوم مهر امسال از پیام نور انصراف دادم و امروز برای ثبت نام آزاد درخواست معافیت کردم ممکنه دانشگاه نپذیره؟ یا باید تا پایان شهریور انصراف میدادم

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳

   سلام وقت بخیر طبق قوانین .بید تا اخر شهریور انصراف میدادید

 59. Avatar photo
  اردلان نوری
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۳

  سلام وقت بخیر.من سال ۹۷در رشته دامپزشکی آزاد قبول شدم ولی نرفتم.وسال ۹۸ در پیام نور ثبت نام کردم ولی کنارش کنکور میدادم ودر سال ۱۴۰۰ به اجبار پدرم وازترس این که سال بعدش هیچی نیارم واین که رتبم به پزشکی نمیخوردوکد رشته دامپزشکی رونزدم ولی دام پزشکی آزادی که سال ۹۷ آوردم رو رفتم واز پیام نور انصراف زدم ولی امسال پزشکی اصفهان رو آوردم واز دام پزشکی انصراف زدم واز این قانون که فقط یک بار میشه انصراف زد اصلا خبر نداشتم آیا با این شرایط میشه ادامه تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 60. Avatar photo
  اردلان نوری
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۴

  سلام وقت بخیر.من سال ۹۷ در دامپزشکی آزاد قبول شدم ولی نرفتم.سال ۹۹ هم پیام نور ثبت نام کردم ولی کنارش کنکور میدادم بعد سال ۱۴۰۰ از پیام نور انصراف دادم وبه اجبارپدرم واین که رتبم به پزشکی نخورد.مجبور شدم دامپزشکی آزادی که سال ۹۷ اوردم رو برم ولی توی انتخاب رشته سال ۱۴۰۰این رشته رونزدم.ولی امسال پزشکی اصفهان اوردم واز دانشگاه دام پزشکی آزاد انصراف زدم وازاین قانون که فردفقط یک بار میتونه انصراف ازتحصیل بزنه اصلاخبر نداشتم ایا با این شرایط میتونم ادامه تحصیل کنم؟

 61. Avatar photo
  Ali
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۵ ارشد هستم و بنا به دلایلی قصد انصراف از دانشگاه رو دارم و قصد رفتن به خدمت سربازی رو دارم آیا بعد از مثلا ۴ سال میتونم دوباره ادامه تحصیل بدم ؟؟؟ اگر جواب خیر هست آیا راهی وجود داره که این دوسالی که ارشد خوندم پایمال نشه ؟ ممنونم .

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

   سلام میتونید درخواست ریزنمرات واحد های پاس شده را بکنید که بعد از انجام خدمت سربازی در صورت پذیرش ارشد برای تطبیق واحد ها اقدام کنید

   • Avatar photo
    Dehghani
    ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۷

    سلام من جانباز ۳۵ ٪ هستم با ۱۸ ماه سابقه جبهه در خط مقدم فرزندم دانشگاه بوده الآن یکال است انصراف داده والآن که میخواهد به خدمت برود با توجه به اینکه یکسال و عندی از انصراف دانشگاهش میگذرد
    آیا میتواند از کسری خدمت جانبازی پدرش استفاده کند یا بخاطر این مدت یکسال و خورده ای که از انصرافش میگذرد و اقدام به خدمت نکرده کسری خدمنش حذف میشود پاسخ دهید لطفاً
    ممنونم

    • Avatar photo
     مشاور کریمی
     ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 62. Avatar photo
  داریوش
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام. آیا در فرجه یک ساله بعد انصراف از دانشگاه امکان خروج از کشور هست؟ برای مشمولین خدمت

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام دوست گرامی خیر امکانش نیست.

   • Avatar photo
    محمد جواد
    ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

    چرا هست و حتی بعد فرجه یکسال تا ۱۵ روز قبل اعزام با برگه اعزام بدون غیبت میشه از. نظام وظیفه هم پرسیدم

    • Avatar photo
     karimi
     ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 63. Avatar photo
  حسین
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۴

  سلام و احترام
  من ۲سال پیش از دانشگاه آزاد انصراف دادم و رفتم دانشگاه ملی الان از دانشگاه ملی بنا به دلایلی اخراج شدم و الان میخوام مجدد برم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم آیا با این شرایط مشکل نظام وظیفه پیش نمی ایید و میتوانم ادامه تحصیل بدهم؟؟؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی به علت اینکه برای شما اخراج ثبت شده و اینکه یه بار هم قبلا انصراف دادین باید برای سربازی اقدام کنید.

 64. Avatar photo
  reza
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶

  سلام و عرض ادب.من دانشجوی پیام نور هستم و تا 31 شهریور 1402 سنوات تحصیلی دارم.میخواستم بپرسم با توجه به سنواتم برای انصراف از دانشگاه و ثبت نام جدید(بدون کنکور) در پیام نور چقدر فرصت دارم؟؟ تا همین ترم بهمن اینده(که حدودا اذر ثبت نامشه) ؟یا ترم مهر سال 1402 (که حدودا مرداد ثبت نامشه)؟ممنون میشم جواب بدین…

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

   سلام اگر هنوز وارد ترم 4 نشدید میتونید انصراف داده و مجدد ثبت نام بدون کنور انجام بدید

 65. Avatar photo
  ممد
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

  سلام من دانشجوی پیام نورم تا۱۴۰۳ معافیت دارم،رشتم ریاضی نظام قدیمه،اگر بخوام دیپلم مجدد تجربی نظام جدید بگیرم در خرداد،و کنکورتیر ۱۴۰۲شرکت کنم،باید برای دیپلم مجدد انصراف بدم؟

 66. Avatar photo
  مصطفی
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم اگه من معافیت تحصیلیم رو از دانشگاه به پلیس +10 تحویل بدم و بخوام چند روز بعدش دفترچه واسه خدمت پست کنم باید حتما از دانشگاه انصراف بدم یا نیازی به انصراف نیست؟ لطفا سریع جوابم رو بدید

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 67. Avatar photo
  امیر
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

  سلام من دانشجوی پیام نور بودم بعد از دو سال کنکور ثبت نام کردم و کنکور دادم و مصاحبه فرهنگیان دعوت شدم اما گزینش عمومی رد شدم و الان دانشگاه دولتی درس میخونم از پیام نور انصراف دادم الان که کارنامه سبز اومده کد 5 جلوی رشته های تربیت معلم برام زده . اگه اعتراض کنم و قبول بشه دو باره از این دانشگاه انصراف بدم و تربیت معلم ثبت نام کنم مشکلی. برام پیش میاد؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 68. Avatar photo
  محمد
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

  سلام
  من ۷مهر از دانشگاه پیام نور انصراف دادم در صورت شرکت تو ۴۰۲
  موقع ثبت نام تو دانشگاه به مشکل نمیخورم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام روزتون بخیر جهت اطلاع تماس حاصل فرمایید

 69. Avatar photo
  اهورا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام من اگه بخوام برای اولین بار از دانشگاه دولتی انصراف بدم و دوباره در دانشگاه آزاد دیگری تحصیل کنم باید چه جور معافیت رو تمدید کنم؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

   تشریف ببرید نزدیک ترین پلیس به اضافه ده و شرایط تون رو بگید راهنمایی تون میکنند

 70. Avatar photo
  مصطفی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

  سلام من بعد یک سال پشت کنکور موندن امسال کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم میخواستم بدونم اگه انصراف بدم و برای خدمت اقدام کنم این چند روزی که دانشگاه رفتم غیبت سربازی ثبت نمیشه ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت بخیر شما معافیت تحصیلی داشتید؟

 71. Avatar photo
  محمد مهدی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام.من سال ۹۹ دانشگاه روزانه فردوسی قبول شدم دو ماه بعدش انصراف دادم و بعد از اون رفتم دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و تقریبا تیر ماه ۱۴۰۰ از دانشگاه انصراف دادم و مهرماه رفتم خدمت و سال ۱۴۰۱ کنکور دادم و دانشگاه فرهنگیان قبول شدم و الان وظیفه عمومی به من معافیت تحصیلی نمیده و میگه بعد از دوبار انصراف از دانشگاه باید خدمت بطور کامل تموم بشه و من ۷ ماه دیگه خدمت دارم . آیا نمیشه امسال فرهنگیان برم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   جهان
   ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۷

   خیر نمیشه به هیچ وجه. باید کارت پایان خدمت داشته باشید

 72. Avatar photo
  Hesan
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

  سلام من ورودی سال 99 کارشناسی هستم اگر سال دیگه انصراف و سال دیگه ورودی 402 به مقطع کارشناسی رشته دیگری وارد شدم بازم فرصت دارم 4 ساله اون رشته رو تمام کنم یا باید وسطش برم سربازی؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما یکبار مهلت انصراف دارین
   که از لحاظ معافیت براتون مشکل ایجاد نمیکنه.

 73. Avatar photo
  ابوالفضل
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

  سلام
  آیا میشه بدون انصراف ومشخص کردن وضع تحصیلی در دانشگاه عازم خدمت بشم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر شرایط انصراف از دانشگاه را مطالعه یا با مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام مقاله را مطالعه کنید

 74. Avatar photo
  محمد
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام.وقت شما بخیر
  من ورودی سال ۹۷هستم واین ترم میخام انصراف بدم و در دانشگاه غیرانتفاعی شرکت کنم ایا برای سربازی به مشکل بر نمیخورم؟؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقتتون بخیر
   وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود
   جهت کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • Avatar photo
   جهان
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   نه اگر مدرک معادل کاردانی نگیرید و در سنوات ارفاقی تحصیلی نباشید مشکلی نیست و معافیت تحصیلی مجدد بهتون داده میشه

   • Avatar photo
    mansuri
    ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

    ممنون از پاسخگویی

 75. Avatar photo
  امین
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

  سلام
  من ورودی مهر۱۴۰۰دوره کادانی آزاد هستم میخام کنکور مجدد بدم اگه ۳۰شهریور انصراف بدم با توجه به معافیت یک ساله میتونم دانشگاه جدید ثبتنام کنم سال آینده به مشکل نمیخورم ؟؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر اگر پلیس 10+ تایید کند که 1 سال معافیت به شما تعلق میگیرد در ان صورت میتوانید مجدد کنکور ثبت نام کنید

 76. Avatar photo
  شهاب
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  سلام در این فرجه یک ساله معاف هستیم ؟ یعنی میشه از کشور خارج شد ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود
   جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط خروج کشور بدون معافیت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 77. Avatar photo
  سهیل
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۶

  سلام خسته نباشید
  دانشگاه ازاد یه قانون داره که اگر شخصی وسط دانشگاه انصراف بده بره سربازی و برگرده کنکور بده و قبول شه و بقیه واحد هاشو ادامه بده یعنی دانشگاه واحداشو
  نگه داره
  برای دولتی نوبت دوم نیز این قانون هست؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقتتون بخیر
   جهنت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 78. Avatar photo
  علیرضا
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام روز بخیر من 5 مرداد سال 1400 لیسانس گرفتم یک سال وقت داشتم خودم را معرفی کنم یعنی تا 5 مرداد 1401 در این یک سال کنکور دادم دانشگاه آزاد قبول شدم رفتم پلیس به علاوه 10 تا سال مهر 1404 بهم معافیت تحصیلی داد من اگر در دانشگاه آزاد ثبت نام نکنم و انصراف بدم معافیت تحصیلی ام از بین میره یا میتونم دوباره کنکور ارشد بدم راهنمایی کنید ممنون میشم

  • Avatar photo
   eshghabadi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام وقت بخیر شما جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه لطفا متن داخل مقاله را با دقت مطالعه نمایید .

 79. Avatar photo
  مرتضی
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام وقت بخیر من دو تا واحد اختیاری دارم میخوام معرفی به استاد بگیرمشون و همزمان اقدام به خدمت سربازی کنم یعنی دوماه تا اعزام فرصت هست تا پاس کردن دو درس و گرفتن پایان نامه میشه همچین کاری کرد با تشکر

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 80. Avatar photo
  Saeed
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸

  سلام
  خسته نباشید
  من دو ترم از ارشدم باقی مونده
  و بنابر دلالی قصد سربازی دارم
  ایا امکان انصراف و رفتن به خدمت و پس از اتمام خدمت بازگشت و ادامه دانشگاه از جایی که ول کردم وجود داره؟
  در دوره نوبت دوم

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقتتون بخیر خیر امکانش نیس . باید مجددا کنکور بدهید.

 81. Avatar photo
  Ali
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام من ورودی ۹۹ کنکور ارشد دانشگاه آزاد هستم، میخواستم ببینم الان امکانش هست انصراف بدم و تو کنکور ارشد سال ۱۴۰۲ مجددا شرکت کنم ؟ و برای خدمت مشکلی پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر مقاله ما را در این خصوص مطالعه کنید اقایون حق یک بار انصراف را دارند برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 82. Avatar photo
  سعید
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام خسته نباشید
  من ترم ۳ ارشد در دانشگاه دولتی شبانه هستم و ۱۸ واحد پاس کردم و به دلیل شرایطی قصد رفتن به خدمت دارم ایا میتوانم پس از انصراف و اتمام سربازی برگردم و ادامه دهم؟یعنی ان ۱۸ واحد پاک نشه

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام روزتان بخیر خیر اگر 3 تا 4 ترم قبول شید و نروید به معنای انصراف از ان دانشگاه است

 83. Avatar photo
  امین
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

  سلام.ورودی کارشناسی ۹۹ پیام نور هستم،دو ترم مرخصی گرفتم،حدودا ۱۸ واحد تونستم پاس کنم.اگه الان انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۲ بدون مشکل شرکت کنم؟و مشکل نظام وظیفه با توجه به یکسال فرصتی که گفتین ایجاد نمیشه؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت بخیر اقایون در طول تحصیل حق یکبار انصراف رادارند برای طلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید

 84. Avatar photo
  امین
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

  سلام وقت بخیر
  بنده ترم ۲ حقوق روزانه دانشگاه دولتی هستم میخواهم دوباره در کنکور شرکت کنم اگر الان از دانشگاه انصراف بدم یکسال فرجه رو دارم یا این که سرباز میشم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام وقت بخیر خیر شما شرلیط شرکت در کنکنور سراسری را مجددا ندارید.

 85. Avatar photo
  محمد
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام وقت بخیر
  بنده دانشجوی ورودی ۹۶ کارشناسی هستم و تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ معافیت دانشجویی دارم و ده ترمه تموم کردم میخواستم بدونم یکسال فورجه به من تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام وقت بخیر بله یک سال فرجه تعیین تکلیف به شما تعلق میگیرد.

  • Avatar photo
   javadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام روزبخیر
   خیر به شما تعلق نمیگیره.

 86. Avatar photo
  صادق
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام. من دو سال کنکور دادم. حالا اگر نیم سال دوم دانشگاه ثبت نام کنم و بعد انصراف بدم. میتونم در کنکور شرکت کنم و مهر سال بعد وارد دانشگاه رشته دیگری بشم یا نه؟ تا اول اردیبهشت 1402 هم معافیت دارم. اگر انصراف بدم اون یک سال معافیت هم اضافه میشه یا نه؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 87. Avatar photo
  امین حسین
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  باسلام،بنده سال ۱۴۰۰ کارشناسی غیرانتفاعی ثبت نام کردم مرخصی گرفتم و ۵سال سنوات دادن،الان میتونم ازاون انصراف بدم و درمهلت یک ساله تااعزام،کنکور ۴۰۲ شرکت کنم و درصورت قبولی در کارشناسیه دانشگاه ازاد(رشته کارشناسی غیرمشابه با قبلی)حق رفتن به دانشگاه دارم؟؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر
   شما یک بار تا نیمه سنوات مقطع تحصیلی امکان انصراف و دریافت مجدد معافیت تحصیلی را دارا می باشید.

 88. Avatar photo
  محمدرسول
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام وقت بخیر، بنده کارشناسی میخونم و ۱۰۶واحد پاس کردم و دوتا نیم سال سنوات گرفتم، الانم تا ۳۱شهریور معافی تحصیلی دارم اللن‌میخام برم خدمت و بعدش ادامه بذم همین رشته رو ، آیا میتونم و‌آیا بهم مدرک معادل یا کاردانی میدن که نظام وظیفه بهم درجه بده چون دیپلم با فوق دیپلم درجه ش فرق میکنه؟؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

  • Avatar photo
   محمد
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   سلام من ورودی۹۹پیام نور در مقطع کارشناسی هستم دو ترم مرخصی گرفتم الان من آبان۱۴۰۱انصراف بدم از دانشگاه آیا میتونم کنکور۱۴۰۲شرکت کنم و در صورت قبولی تو کنکور۱۴۰۲ایا هیچ مشکلی پیش نمی اید چون تو متن شما اومده یک سال بعد از انصراف برای معرفی ب نظام وظیفه وقت هست

   • Avatar photo
    javadi
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

    سلام روزبخیر
    دوست عزیز شما باید تا پایان شهریور امسال مهلت دارین.

 89. Avatar photo
  علی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام خسته نباشید .
  بنده یک دفعه از دانشگاه آزاد انصراف داده ام .
  الان دانشجوی دانشگاه پیام نور هستم.
  سوالم اینه که اگر برای بار دوم از دانشگاه انصراف بدهم .
  چه مدت اجازه دارم سربازی نروم؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 90. Avatar photo
  سینا
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۲

  سلام من الان ترم 5 کارشناسی روزانه هستم و یک بار هم انصراف ندادم و تا 1403 معافیت تحصیلی دارم قصد دارم در تیر کنکور 1402 شرکت کنم میخواستم بدونم که اگه از دانشگاه انصراف بدم میتونم کنکور بدم یا باید برم سربازی؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر نمیباشد.

 91. Avatar photo
  Re
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام
  من ورودی 1400 پیام نور هستم و امسال رو مرخصی گرفتم و کنکور شرکت کردم حالا باید چطوری برای دانشگاه دوباره معافیت تحصیلی بگیرم باید به کجا مراجعه کنم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت بخیر شما شرایط انصراف از دانشگاه وسربازی را ندارید.

 92. Avatar photo
  Rez
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

  سلام، اگر در مقطع کارشناسی پیوسته، در سال پنجم انصراف بدیم، مشمول یک سال فرصت معرفی به نظام وظیفه می‌شیم یا چون معافیتمون به پایان رسیده وارد غیبت می‌شیم ؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 93. Avatar photo
  علی قلعه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام من ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ انصراف دادم از دانشگاه روزانه بعد کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم می خواستم بدونم باید دفترچه خدمت پر کنم چون نتیجه نهایی آخر شهریور میاد اما فرصت یکساله من شش شهریور تمام میشه ؟ لطفاً پاسخ بدید

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر جهتن کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 94. Avatar photo
  امیرحسین
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

  سلام من فارغ‌التحصیل کاردانی ناپیوسته هستم و الآن دانشجوی کارشناسی ناپیوسته.اگر در کنکور 1402 شرکت کنم در صورت قبولی میتوانم برای کارشناسی پیوسته معافیت تحصیلی بگیرم؟
  البته هنوز از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل نشده ام

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل رمایید.

 95. Avatar photo
  وحید
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

  با سلام و تشکر از شما،معافیت تحصیلی من تا پایان شهریور هست،اگر امسال دانشگاه یک رشته ورودی نیمسال دوم یعنی بهمن قبول بشم آیا معافیت من تمدید میشود یا باید از ابتدای مهر تا بهمن را به سربازی برم و از بهمن برای شروع دانشگاه مجددا به من معافیت تحصیلی بدن؟.ممنون میشم پاسخ من رو بدین

  • Avatar photo
   karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام خیربرای مهرماه بایددانشجوبشیدترم چندین چندواحدگذروندی برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 96. Avatar photo
  وحید
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۵

  با سلام و سپاس از لطف شما در پاسخگویی
  بنده سال ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم و در کنکور ۱۴۰۰ انتخاب رشته نکردم،تا پایان شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم.سوال بنده این هست که اگر در کنکور ۱۴۰۱ رشته محلی که از نیمسال دوم یعنی بهمن شروع میشود قبول شوم شرایط سربازی من به چه صورت خواهد بود،آیا تا بهمن معافیت تحصیلی من تمدید میشود و یا تا بهمن و شروع دانشگاه باید برم سربازی؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام وقت بخیر
   تحصیل در ترم بهمن ماه 1401 برای شما تحت شرایط خاص امکان پذیر میشود
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 97. Avatar photo
  حسین
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۱

  سلام میشه همزمان دانشجو دانشگاه فرهنگیان باشی و هم در کنارش دانشگاه آزاد یا پیام نور

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد .

 98. Avatar photo
  محمد
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۸

  سلام
  من الان دانشجوی پیام نور هستم و دو ترم مرخصی گرفتم اگه الان برای نوبت دوم که از دی شروع میشه سراسری قبول شم و از پیام نور انصراف دهم مشکلی برام پیش میاد برای ادامه تحصیل ؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر یک بار انصراف از دانشگاه برای پسران مجاز است برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 99. Avatar photo
  نيما
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

  سلام
  من ترم ٣ كارداني هستم، اگه بخوام دانشگاهم رو عوض كنم و تغيير رشته بدم ، مشمول سربازي ميشم؟ يا اينكه ميتونم رشته رو عوض كنم؟ ( از دانشكده فني ميخوام تغيير بدم به علمي كاربردي و يا ازاد )

  • Avatar photo
   haghipor
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود در کل امکان یک بار انصراف و تحصیل مجدد را دارید

 100. Avatar photo
  فرهاد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام من امروز انصراف ثبت کنم دانشگا ازاد متونم فردا مثلا ثبت نام کنم خدمت

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف مدت یکسال شما فرصت دارید که شرایط خود را تعیین کنید.

 101. Avatar photo
  فرهاد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام من ترم ۳ کارشناسی هستم اگ انصراف بدم و برم سربازی دیپلم حساب میشم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر بله

   • Avatar photo
    فرهاد
    ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

    اگه مثلا امروز انصرافمو ثبت کنم دانشگاه فرداش میتونم خمون لحظه ثبت نام خدمت کنم؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 102. Avatar photo
  یزدان
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸

  با سلام ، بنده سال ۹۷ دانشجوی روزانه بودم و انصراف دادم، مجدد در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل شدم و این ترم فارغ التحصیل شدم ، همچنین امسال مجددا کنکور سراسری شرکت کردم و رتبه مناسبی کسب کردم ، آیا میتونم انتخاب رشته بکنم؟ یا مشکل معافیت تحصیلی پیش میاد واسم. ممنون

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام روزبخیر
   در مقطع تحصیلی قبلی خیر امکانش نیست.

 103. Avatar photo
  امیر
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

  با سلام من سال ۹۷ دانشجوی روزانه بودم انصراف دادم و پیام نور ثبت نام کردم ، اونجا کارشناسیم رو به اتمام رسوندم و این ماه فارغ تحصیل شدم ، امسال مجدد کنکور سراسری ام شرکت کردم، رتبه مناسبی کسب کردم، آیا میتونم انتخاب رشته کنم؟ یا مشکل سربازی پیش میاد. ممنون از شما

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام روزبخیر
   در مقطع قبلی امکان تحصیل مجدد ندارین.

 104. Avatar photo
  امیرحسین
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام. من قبلا یکبار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و الان در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستم. میخواستم بدونم اگه همزمان با تحصیل در کنکور سال آینده شرکت کنم و قبول بشم میتونم ثبت نام کنم یا مشمول سربازی میشم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام روزبخیر
   انصراف فقط یکبار در هر مقطع امکان پذیر میباشد.

 105. Avatar photo
  امیر
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما، ترم 5 ملی روزانه در مقطع لیسانس هستم،( یک سال هم پشت کنکور بودم) اگر مدرک فوق دیپلم از دانشگاه اخذ کنم آیا بهم معافیت یک ساله برای شرکت مجدد در کنکور سراسری تعلق میگیره؟
  و آیا این شرایط برای انصراف از دانشگاه وجود داره یا نه؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام برا ی کاردانی 3 سال و کارشناسی 5 سال معافیت تعلق میگیرد برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

  • Avatar photo
   محمد
   ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

   سلام بنده سال ۹۹ تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم(کارشناسی) و تا حالا دو تا مرخصی گرفتم و دو ترم واحد برداشتم و پاس نکردم اگه شهریور یا مهر انصراف بدم و کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم دوباره معافیت تحصیلی صادر میشه برام (انصراف اول)؟

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 106. Avatar photo
  محمد
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام من سال ۹۸ یک رشته کارشناسی پیام نور ثبت نام کردم
  سال ۱۴۰۰ انصراف دادم پزشکی ازاد رفتم میخواستم ببینم آیا میتونم دوباره انصراف بدم برای ۱۴۰۲ کنکور بدم برای پزشکی روزانه؟ یعنی امکان دوبار انصراف دادن رو دارم چون معافیت تحصیلی انصراف رو یک بار استفاده کردم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت به خیر
   از جهت نظام وظیفه در کل سنوات تحصیل یکبار مجاز به انصراف از دانشگاه هستید.

 107. Avatar photo
  امین حسین
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۱

  باسلام،من سال۱۴۰۰ دانشگاه غیرانتفاعی کارشناسی ثبت نام کردم و دو ترم تاالان مرخصی گرفتم و سنوات نظام وظیفه ۵ ساله دادن پارسال برام.
  ،امسال دوباره کنکور دادم و میخوام از دانشگاه قبلی(پارسال) انصراف بدم و رشته دانشگاه ازاد یا شبانه ثبت نام کنم،دراین صورت اگه بازم در رشته جدید مرخصی بگیرم و بخوام کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و درصورت قبولی در رشته داروسازی یا پرستاری ۱۴۰۲ از دانشگاه انصراف بدم حق تحصیل در دانشگاه ندارم دیگه؟ حق دوبار انصراف از رشته و دانشگاه مختلف وجود نداره؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از تحصیل را دارید.

 108. Avatar photo
  امین
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام ببخشید من دانشگاه دولتی روزانه سال 95قبول شدم سه ترم خوندم بعدش انصراف دادم و انصرافم ثبت شده الان میخوام برم خدمت گواهی فراغت از تحصیل چیه نیاز دارم دانشگاهی ک هم خوندم دوره نمیتونم برم چیکار میتونم بکنم
  پلیس +ده باید برم ؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام روزبخیر
   باید به پلیس+10 مراجعه کنید.

 109. Avatar photo
  صالح
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام خسته نباشید بنده دانشجوی ترم ۳ کارشناسی دانشگاه ازاد هستم و تا حالا از امتیاز یکبار انصراف استفاده نکردم خواستم بدونم اگه انصراف بدم حداکثر معافیتی که دارم یک ساله یا یک ماه؟؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

   سلام اگر تا حالا انصراف نداده باشید بعد از انصراف یکسال فرصت دارید

 110. Avatar photo
  جلیلی
  ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۷

  با سلام آیا دانشجوی انصرافی اگر در بازه زمانی یک سال مهلت‌ پس از انصراف برای اعزام به خدمت ، جهت ادامه تحصیل در حوزه علمیه قبول شود ، معافیت تحصیلی شاملش میشود؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 111. Avatar photo
  علی
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۵

  سلام یه سوال
  کسی که از دانشگاه انصراف میده یا فارغ‌التحصیل میشه یک سال فرصت داره تا خودشو برای خدمت به سازمان نظام وظیفه معرفی کنه درسته
  حالا اگه تو اون بازه یکسال دوباره بره دانشگاه ثبت نام کنه بعد که از اون رشته هم فارغ‌التحصیل شد یا حالا انصراف داد اینبار چقدر وقت داره بره نظام وظیفه خودشو معرفی کنه

  • Avatar photo
   bagheri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به ایین معافیت از سربازی مراجعه کنید.

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام
   اگر دانشجو باشید معافیت تحصیلی دارید در صورت پیگیریتان اما زمانی که شما دانشجو نباشید و شرایط کفالت پدر یا ….شاملتان نشود باید بلا فاصله بروید سربازی وگرنه ممکن است غیبت بخورید

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام پاسختان را دادم

 112. Avatar photo
  حامد
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام من در حال حاضر دانشجوی دانشگاه پیام نور هستم خواستم بدونم اگر از یه دانشگاهی تو کانادا پذیرش بگیرم و از دانشگاه پیام نور انصراف بدم مشکلی برای سربازی نداره.

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه به طور کلی یکبار در کل سنوات تحصیلی امکان پذیر است.

 113. Avatar photo
  محمدمهدی
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

  با سلام
  من در مقطع کارشناسی یک مرتبه انصراف دادم
  و الان مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی نوبت شبانه هستم که ملزم به پرداخت شهریه هستم
  آیا می توانم در کنکورکارشناسی ارشد سال بعد شرکت کنم و در صورت قبولی در همان دانشگاه خودم اما نوبت روزانه
  از نوبت شبانه انصراف دهم و در نوبت روزانه ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • Avatar photo
   mansuri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر انصراف دوم شما به منزله ی رفتن به خدمت سربازی میباشد

 114. Avatar photo
  مهدی
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

  با سلام
  در سال 95 در مقطع کارشناسی یکمرتبه در فصل تابستان انصراف از تحصیل دادم
  و در کمتر از یکماه در مهر 96 در دانشگاه دولتی ثبت نام کردم
  من در 30 شهریور 1400 طی 8 ترم مقطع کارشناسی را تمام کردم و دانشگاه گواهی اتمام معافیت تحصیلی را به من داد
  آیا من هم همانند مابقی دوستان می توانم از فرصت یکساله استفاده کنم و در صورت قبولی به دانشگاه مقطع ارشد بروم؟ یا چون یک مرتبه انصراف داده ام باید به سربازی بروم و این فرصت یکساله تا خدمت به من تعلق نمی گیرد؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام بله بعد از فارغ التحصیلی فرجه ی یک ساله را دارید و مشکلی ندارد

 115. Avatar photo
  محمد ابراهیمی
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  با سلام بنده چهار ترم از زمان ثبت نام پیام نورم گذشته و دو ترم اول رو مرخصی گرفتم و دو ترم بعدی که همین سال تحصیلی گذشته میشود رو مشروط شدم و میخواهم برای کنکور ۴۰۲ شرکت کنم خواستم ببینم میتوانم شهریور از دانشگاه انصراف بدهم و یک سال معافیت بعد از انصراف به بنده هم تعلق می‌گیرد که در کنکور ۴۰۲ شرکت کنم یا نه!

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

   سلام روزبخیر
   اگر از دانشگاه انصراف بدین
   تا یکسال مهلت دارین.

 116. Avatar photo
  علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

  سلام . ایا میتوانم شهریور امسال از دانشگاه پیام نور انصراف دهم و بلافاصله برای معافیت پزشکی اقدام کنم و کنکور ۴۰۲ شرکت کنم ؟؟؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام شما باید با دانشگاه صحبت کنید اگر بدون آزمون دانشگاه رفتید امکال مهمانی و نقل و انتقال وجود ندارد جهت اطلاعات بیشتر تماسش بگیرید

 117. Avatar photo
  امید
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۷

  سلام. من تاریخ 1/05 باید برم دوره آموزشی. برگ معرفی نامه هم گرفتم آیا این امکان وجود داره که انصراف بدم و تاریخ اعزام رو به 1/06 تبدیل کنم ؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما دلیل موجه برای انجام این کار داشته باشید میتوانید در غیر این صورت امکان تغییر وجود ندارد

 118. Avatar photo
  سعید
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۶ پیام نور هستم دو سال دیگه از سنواتم باقی هست ، آیا میتونم از دانشگاه انصراف بدم و در طرح ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟ سپاس

  • Avatar photo
   isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 119. Avatar photo
  هوت
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام من دانشجوی رورانه ورودی ۹۶ بودم بعد ۱ سال درخواست انصراف از دانشگاه دادم
  و در سیستم انصرافم را ثبت کردن
  ولی برگه انصراف خودم را .به نظام وظیفه معرفی نکردم
  الان غیبت خوردم یا ن ولی
  بعد می تونم دوباره کنکور شرکت کنم ؟
  ممنون میشم پاسخ دهید

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقت بخیر
   نیازه مراجعه حضوری به پلیس +10 داشته باشید

 120. Avatar photo
  افرزین
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام ورودی 97 دانشگاه دولتی هستم. آیا میتونم درآذر1401 انصراف بدم و بدون مشکل سربازی برای کنکور1402 دردانشگاه دولتی یا آزاد ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر
   شما برای انصراف در بازده زمانی خاصی باید اقدام کنید مثلا نهایت تا ترم 3 و4 میتوانید وشما اجازه 1بار انصراف را دارید وعافیت تحصیلی برای بعد از ترم 4 ارایه نمیشود

   • Avatar photo
    جهان
    ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

    آقای آقا زاده. شما اشتباه متوجه شدید. هیچ مورد و مشکلی ندارن و معافیت تحصیلی میدن بهشون از این جهت میگن از ترم چهار امکان شرکت مجدد در کنکور نیست که اکثر دانشگاه ها بعد ترم ۴ مدرک کاردانی به دانشجو مشمول سربازی میدن. ولی بعضی دانشگاه با توافق طرفین به دانشجو مدرک کاردانی نمیدن . اگر حرف شما درست بود نباید به آقای محمد احمدی رتبه یک کنکور ۹۵ معافیت تحصیلی مجدد میدادن چون ایشون ترم آخر مهندسی برق صنعتی شریف بودن و ترم آخر انصراف دادن و کنکور شرکت کردن و هزاران مورد این چنینی

    • Avatar photo
     karimi
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 121. Avatar photo
  Reza
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام من ورودی سال 1400دانشگاه پیام نور هستم دو ترم امسال رو مرخصی گرفتم
  اگه الان از دانشگاه انصراف بدم و بخوام برم سربازی غیبت بهم میخوره یا نه؟
  ممنون میشم جواب صریح بدید

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

   سلام وقت بخیر از تاریح انصراف یکسال معافیت تحصیلی به شما تعلق خواهد گرفت

 122. Avatar photo
  محمدرضا
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

  سلام خسته نباشید بنده دانشجو هستم می خواستم بدونم میتونم بدون انصراف از دانشگاه دفترچه خدمت رو پست کنم و برم خدمت یا باید حتما انصراف بدم یا ترک تحصیل بهم بخوره ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام باید تا زمان مشخص شدن تاریخ اعزام به خدمت انصراف بدهید در صورت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید

   • Avatar photo
    محمدرضا
    ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۲

    می تونم یه ترم هم وایستم ترک تحصیل بهم بخوره؟!

    • Avatar photo
     karimi
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

     برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 123. Avatar photo
  نادر
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

  سلام
  من سال گذشته ارشد دانشگاه ازاد ثبت نام کردم و یک ترم رفتم و یک ترم مرخصی گرفتم . الان که میخوام انصراف بدم میگن بعد انصراف غیبت خواهی داشت ممنون میشم گمگ کنیید

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه از تاریخ انصراف به مدت یکسال فرصت دارید که برای سربازی و یا برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.

 124. Avatar photo
  رضا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام
  من مهر ۹۸ دانشگاه آزاد در یک رشته مهندسی ثبت نام کردم و تا الان ۱۰۶ واحد گذروندم.
  میخواستم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی شرکت کنم
  آیا در صورت انصراف از دانشگاه و قبولی در کنکور، پس از ثبت‌نام در دانشگاه جدید، معافیت تحصیلی به من تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی در هر مقطع یکبار صادر می شود.در صورت انصراف سنوات از اول برای محاسبه می شود.

 125. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام
  من کارشناسی پیوسته در حال تحصیل ام میخوام بدونم اگه ترم ۵ انصراف بدم و معادل فوق دیپلم بگیرم ایا این مدرک توی سربازی به دردم میخوره؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام وقت بخیر . بله در صورت گرفتن مدرک معادل . شما میتوانید از یک سال معافیت استفاده نمایید برای اطلاعات بیشتر به مقالات سایت مراجعه نمایید

 126. Avatar photo
  مسعود پاکدل
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام با توجه به اینکه میخوام از دانشگاه انصراف بدم آیا بدون غیبت میتوانم اقدام به خرید سربازی کنم

  • Avatar photo
   aghazade
   ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر ما چیزی تحت عنوان خرید خدمت سربازی نداریم

 127. Avatar photo
  امیری
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۱

  من ورودي ۹۸ پیام نور هستم دو ترم انتخاب واحد دو ترم مرخصی و دو ترم مشروط شدم خب.ترم مهر میرم ترم ۷
  حالا سوال من اینه سال بعد میخوام کنکور بدم ۱۴۰۲ خب باید کی انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام وقت به خیر
   بعد از تاریخ انصراف شما به مدت یکسال فرصت دارید.در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارید.

 128. Avatar photo
  مولایی
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

  با سلام
  بنده ترم 6 ارشد روزانه دولتی هستم
  تا اخر شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم
  تا قبل از این تاریخ اگر از دانشگاه فعلی انصراف بدم
  میتونم برای ارشد ۱۴۰۲ دانشگاه روزانه کنکور بدم ؟ برام معافیت تحصیلی دوباره صادر میشه ؟
  تقریبا اواسط مرداد تاریخ انصراف برام ثبت بشه بابد تا قبل اواسط مرداد ۱۴۰۲ خودمو ب نظام وظیفه معرفی کنم
  بعد از پست دفترچه چی میشه ؟
  اجازه تحصیل خواهم داشت ؟

 129. Avatar photo
  علی سعیدی
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

  ای کاش مثل قدیم پاسخ ها با نام کارشناس ارشد جواب داده بشه. الان اسم خودشون می‌نویسند. آدم نمی دونه کارشناس جواب داده یا فرد معمولی خواهشاً رسیدگی کنید

 130. Avatar photo
  میلاد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

  تورو خدا جواب سوال منو بدید خیلی استرس گرفتم . ایست خدمتی زدم و دانشگاه ثبت نام کردم حالا میخوام از دانشگاه انصراف بدم و رشته جدید ثبت نام کنم ولی شما گفتید اجازه دانشجو شدن رو ندارم در حالی که این اولین انصراف من هستش

  • Avatar photo
   ranjbar
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقتتون بخیر
   برای تغییر رشته شما هیچ منعی وجود ندارد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

   • Avatar photo
    حسین
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

    سلام وقتتون بخیر جناب
    بنده در کنکور 1400 شرکت کردم و انتخاب رشته نکردم و در کنکور 1401 ثبت نام کردم ( فرجه یکساله معافیت فارغ التحصیلی متوسطه دوم )، امسال هم میخوام در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و 2 ترم مرخصی بگیرم و در کنکور 1402 مجددا شرکت کنم، آیا بعد از اتمام زمان 2 ترم مرخصی تحصیلی، به محض انصراف بنده از دانشگاه پیام نور، یکسال معافیت دارم؟! یعنی میتونم بدون هیچگونه مشکلی در کنکور 1402 انتخاب رشته کنم و دانشگاه روزانه ثبت نام کنم؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

     سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    عرفان نامی
    ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

    سلام وقت بخیر من واسه کنکور رفتم به دانشگاه ثبت نام کردم کاردانی به کارشناسی ۲ ترم مرخصی گرفتم بعد سال بعدش یک ترم انتخاب واحد کردم تا بهمن ولی بعد از بهمن تا تیر انتخاب واحد نکردم و معافیت تحصیلیم تا ۱۴۰/۱۱/۳۰ هس و میخواهم واسه کنکور ۱۴۰۲ نگاه کنم رفتم دانشگاه جریانو گفتم گفتن نمیشه چون که انتخاب واحد نکردی یعنی انصراف دادی تو بعدش گفتن برو شهریور بیا حل کنیم بعد دی انصراف میدی تا ۱ سال وقت داشته باشی برای تعیین تکلیف آیا اونا میتونن شهریور حل کنن یا نه ممنون میشم پاسخ بدید

    • Avatar photo
     soleimani
     ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

     سلام باید کیس شما بررسی بشه. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 131. Avatar photo
  amin
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹

  سلام وقت
  بنده دانشجوی دکتری پیوسته دامپزشکی ورودی 97 هستم، و تا 31 شهریور 1405 معافیت تحصیلی برایم صادر شده، قصد انصراف در سال 1401 یا 1402 برای شرکت در کنکور سراسری را دادم آیا مجدد در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی و پرستاری کدام یک برای من معافیت تحصیلی صادر میشود در صورت قبولی؟ متشکرم

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

   دوست عزیز سلام برای اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 132. Avatar photo
  امیر
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

  سلام وقت بخیر
  من بخاطر معافیت تحصیلی، سال 97 پیام نور ثبت نام کردم و تا الان واحدی پاس نکردم ولی شهریه و انتخاب واحد هر ترم انجام دادم
  تا 31 شهریور 1402 معافیت تحصیلی دارم

  آیا میتونم تو کنکور 1402 برای دانشگاه روزانه شرکت کنم؟ (آیا معافیت تحصیلی جدید میدن؟)
  و اینکه کی باید از پیام نور انصراف بدم
  خیلی ممنون میشم پاسخ بدین

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۲

   سلام وقت بخیر باید از دانشگاه خود فارق التحصیل شده باشید و اگر بعد از دوسال از شروع دانشگاه خود انصراف دهید مجاز به شرکت در ازمون نیستید .

  • Avatar photo
   کیهان
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

   نخیر مشکلی نیست و معافیت تحصیلی مجدد میدن ولی باید هر چه سریعتر برید دانشگاه انصراف بدید قبل از ترم 9 یعنی هنوز ترم 9 شروع نشده چون امکان داره گیر بدن بعد ترم 8

  • Avatar photo
   جهان
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   بله بهتون معافیت تحصیلی مجدد میدن اما هر چه زودتر انصراف بدی بهتره چون ممکنه بعضی از مراکزنظام وظیفه سخت بگیرن و معافیت مجدد و ندن. باید تو سنوات مجاز و ترجیحا قبل ترم ۸ انصراف بدی

   • Avatar photo
    alizadeh
    ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹

    سلام وقت بخیر . قبل از دوسال تحیلی مجاز به انصراف هستید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

   • Avatar photo
    علی
    ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۴

    بببخشید من ورودی ۹۸ هستم خب میخوام الان ترم ۶ هستم درست میتونم ۱۴۰۲ کنکور بدن و اینکه باید کی انصراف بدم؟
    میتونم مثلا ترم ۷ وسطاش ینی ابان انصراف بدم که تا ابان سال بعد داشته باشم معافیت؟

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

     سلام وقت بخیر پس از دو سال تحصیل اگر انصراف دهید و مشمول باشید . حق ثبت نام در دانشگاه ندارید
     برای کسب اطلاعات بیشتر . مقالات داخل سایت مطالعه شود

     • Avatar photo
      علی
      ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۶

      جناب حرفتون متوجه نشدم.مگه ن هر کس یکبار حق داره انصراف بده و دوباره بره دانشگاه جدید. درسته.بعدم من که دانشجو هستم چرا مشمول باشم؟

     • Avatar photo
      alizadeh
      ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

      سلام وقت بخیر اگز دو سال از تحصیلتان نگذشته میتوانید انصراف دهید و مجدد دانشگاه دیگری ثبت نام کنید

 133. Avatar photo
  رحمانی
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

  سلام در شرایط فوری هستم. سال 99 دیپلم گرفتم اما پشت کنکور موندم اما نتیجه دلخواهم کسب نکردم در نتیجه برای اینکه ای کنکور سومم یعنی 1401 مشکلی پیش نیاد بخاطر سربازی پیام نور ثبت نام کرده و 2 ترم مرخصی گرفتم، اما باز نتیجه خوبی نداد،. می‌خواهم کنکور چهارمم یعنی 1402 رو بدم، آیا اگه مهم ماه از پیام نور انصراف بدم میتونم در کنکور 1402 به رشته مورد علاقه م برم؟ آیا قانون یکسال مهلت پس از انصراف از دانشگاه برای مشمول نشدن سربازی همچنان پابرجاست؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف و یا فارغ التحصیلی به مدت یکسال فرصت دارید تا شرایط خود را تعیین کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 134. Avatar photo
  مهدی عباسپور
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام لطفا جواب بدین واقعا ضروری هست ممنون

  • Avatar photo
   میلاد
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   تورو خدا جواب سوال منو بدید خیلی استرس گرفتم . ایست خدمتی زدم و دانشگاه ثبت نام کردم حالا میخوام از دانشگاه انصراف بدم و رشته جدید ثبت نام کنم ولی شما گفتید اجازه دانشجو شدن رو ندارم در حالی که این اولین انصراف من هستش

   • Avatar photo
    bagheri
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

    با سلام چون ایست خدمت زدی نمیتوانی دانشگاه بروی از نظام وظیفه مرکز ی پیگیری کنید

 135. Avatar photo
  عرفان نامی
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام ببخشید من ورودی ۹۹ هستم تو رشته کاردانی ۲ ترم مرخصی گرفتم بعد ترم بعد انتخاب واحد کردم ولی ترم بهمن انتخاب واحد نکردم معافیت هم ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ هست دانشگاه میگه باید اخراج شی من هم میخواهم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم باید چیکار کنم ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

   سلام اگراخراج بشین مستقیم سربازی برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 136. Avatar photo
  امیر عباس
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۹

  سلام و عرض خسته نباشید ببخشید من دانشجوی دانشگاه غیر روزانه هستم وتا بهمن ماه امسال معافیت تحصیلی دارم (تا حالا انصراف ندادم و تقریبا واحدی رو پاس نکردم )می تونم مثلا دی ماه انصراف بدم و از بازه ی یک ساله بعد از انصراف برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

   سلام وقت بخیر. برای داشتن شرایط انصراف از دانشگاه و وضعیت نظام وظیفه نکات بسیار زیادی از جمله سن شما و تعداد ترم های گذرانده شده مهم است.

 137. Avatar photo
  حمید
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۵

  سلام ببخشید انصراف باید قبل تمام شدن معافیت تحصیلی باشد

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

   سلام بله و فقط یکبار میتونید انصراف بدید

 138. Avatar photo
  مهدی عباسپور
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۸

  ببخشید من متولد ۸۰/۱/۷ هستم و مهر ماه سال ۹۹ تو دانشگاه آزاد سما رشته حسابداری ثبت نام کردم و ۲ ترم مرخصی گرفتم برای کنکور ۱۴۰۰ بعد آن برای کنکور ۱۴۰۱ واحد برداشتم و معافیت من ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ هست و میخواهم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم آیا راه حلی هست باید چیکار کنم آیا درسته که بعد از انصراف دانشگاه میشه تا ۱ سال تعیین کرد و من باید چ کنم ممنون میشم

  • Avatar photo
   karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 139. Avatar photo
  امید
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  با سلام
  من ورودی 98ارشد دانشگاه دولتی هستم
  الان ترم 4هستم خواستم انصراف بدم و دوباره در کنکور ارشد 1402شرکت کنم
  ممنون میشم بفرمایید آیا مشکلی برای سربازی وجود دارد یا نه؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

   با سلام طبق قوانین و شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی انصراف بار اول یک سال معافیت دارد ولی انصراف بار دوم باید بروید سربازی

  • Avatar photo
   كيوان
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۰

   سلام. من در دانشگاه ازاد دو ترم مرخصي گرفتم الان كه ميخام انصراف بدم و برم دولتي ايا اين دو ترم جزو سنوات من حساب ميشه يا براي دانشگاه جديد همون ٣ سال سنوات مجاز رو دارم؟

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 140. Avatar photo
  پرهام
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام من دانشجوی سال اول کاردانی ناپیوسته عمران هستم اگه انصراف بدم میتونم کارشناسی پیوسته ادبیات فارسی بخونم؟

  • Avatar photo
   ranjbar
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت داشتن شرایط منعی برای شما وجود ندارد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا مقاله سایت را با دقت مطالعه بفرمایید .

 141. Avatar photo
  سالار
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۴

  با سلام من دانشجوی ترم ۸ دانشگاه سراسری هستم و میخوام انصراف بدم و تا یکسال دیگه در کنکور شرکت کنم اما مشکل اینجاست که تا زمان کنکور و اعلام نتایج کنکور مهلت یکساله بنده به پایان میرسه بنابراین باید در ترم ۹ انصراف بدم تا مهلت یکساله ام تا زمان کنکور تموم نشه ؟ اگر بجای ترم ۸ در ترم ۹ یعنی در نیمسال اول سال آینده انصراف بدم مهلت یکساله خواهم داشت ؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام وقت بخیر. متاسفانه با توجه به شرایط انصراف از دانشگاه ها و وضعیت نظام وظیفه و سربازی این امکان برای شما وجود ندارد مگر اینکه شرایط سایر معافیت ها را داشته باشید و اقدام کنید.

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام وقت بخیر . بعد از اتمام تحصیلات کارشناسی مجوز شرکت در کنکور سراسری را ندارید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 142. Avatar photo
  مرتضی
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

  سلام وقت بخیر من کنکور دادم ورودی ۹۹ کاردانی پیوسته میخونم  ترم اخرم ترم چهارم ۲ سال معافیت گرفتم که همین تیر ماه ۲۰ ساله میشم که همین بهمن ماه هم معافیتم تموم میشه میخوام دانشگاه ازاد کارشناسی پیوسته بخونم معافیت میدن اگه از دانشگاه فنی حرفه ای انصراف بدم یا باید کاردانی رو تموم کنم تا ۴ سال معافیت بدن یا اگه انصراف بدم دانشگاه ازاد کارشناسی پیوسته بنویسم این ۲ سال معافیتی که گرفتم تو کاردانی میشه ، چهار سال دوباره برای کارشناسی پیوسته ازاد معافیت داد یا باید کاردانی رو بگیرم  برم ازاد ثبت نام کنم یا قبل اینکه معافیتم تموم شه زوود انصراف بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

   سلام . وقت بخیر . بهتر است شما کارشناسی ناپیوسته کنکور دهید یا بدون کنکور وارد شوید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 143. Avatar photo
  Milad
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام
  من ورودی سال ۹۷ کارشناسی پیام نور هستم
  تا الان هیچ واحدی رو پاس نکردم
  الان من میتونم از دانشگاه انصراف بدم و وارد دانشگاه آزاد بشم؟
  معافیت تحصیلی من باز تمدید میشه؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

   سلام بخاطر مساله نظام وظیفه شما کلا در تمامی مقاطع فقط یکبار مجاز به انصراف از دانشگاه میباشید

 144. Avatar photo
  یاسین
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام وقت بخیر . من تازه کنکور ارشد دادم و می خوام یک سال بعد از دانشگاه انصراف بدم و برم سربازی کدوم دانشگاه بزنم ( روزانه ، شبانه ، پیام نور و…) که بعدا هزینه کمتری برای انصراف بدم ؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

   سلام وقت بخیر دانشگاه پیام نور

 145. Avatar photo
  محمدامین
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

  سلام وقت بخیر. من دانشجوی ورودی سال ۱۴۰۰ دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی هستم. دو ترم اول رو مرخصی گرفتم. امسال اگه نتیجه کنکورم خوب نبود ایا میشه همچنان دانشجوی پیام نور بمونم و انصراف ندم و اواسط ترم ۴ انصراف بدم. و کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ اگر کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و مثلا مقطع کارشناسی ( پرستاری) قبول بشم دوباره معافیت صادر میشه یا حتما باید مقطع دکترا قبول بشم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی در هر مقطع یکبار صادر می شود.در صورت انصراف دوباره معافبت به مقدار سنوات تحصیلی برای شما برقرار می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 146. Avatar photo
  کیهان
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من بهمن 1400 رفتم دانشگاه پیام نور درخواست انصراف دادم و تسویه حساب کردم و دانشگاه یک برگه بهم داد که توش تاریخ درخواست انصراف نوشته شده بود و کارتم رو گرفتن ولی چون انتخاب واحد کرده بودم برای ترم بهمن \آموزش گفت بعد امتحان ها با انصرافت موافقت میشه الان برای سربازی کدوم تاریخ مهمه تاریخ درخواست انصراف که بهمن بود یا انصراف قطعی دانشگاه که تیر انجام میشه ؟ من فکر میکردم دیگه انصرافم قطعی و تموم شده ولی امروز برام پیامک اومده دانشجوی گرامی لطفاً در رزم آزمون شرکت کنید !!! الان یعنی من دوباره باید برم دانشگاه درخواست انصراف بدم؟

 147. Avatar photo
  امین
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

  سلام
  من یک بار از دانشگاه پیام نور مقطع کاردانی انصراف دادم و دوباره در کنکور شرکت کردم و الان دارم پرستاری دانشگاه تهران میخونم
  میخواستم ببینم اگه بخوام دوباره انصراف بدم میتونم دوباره تو کنکور شرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   با سلام با انصراف بار دوم دیگر دانشگاه نمیتوانید بروی طبق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی مشکل نظام وظیفه دارید

 148. Avatar photo
  کامیاب
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۰

  سلام من امسال سال ۵ کارشناسی پیوسته دانشگاه ازادم میخواستم بدونم اگه الان انصراف بدم یک سال معافیت تحصیلی میدن که کنکور سال بعد شرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

   سلام اگر اولین انصراف تون باشه میتونید ولی برای بار دوم مهلتی ندارید

 149. Avatar photo
  سید علی موسوی
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۹

  سلام وقت بخیر
  من ورودی ۹۸ کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و تا الان ۶ ترم رو گذروندم
  میخوام الان انصراف بدم از دانشگاه و مهر ۴۰۱ در دانشگاه دولتی مجدد شروع به تحصیل کارشناسی کنم
  سوالم از شما اینه که آیا مجدد معافیت تحصیلی به من تعلق میگیره برای تحصیل مجدد ؟
  و این که اگر مجدد میتونم معافیت بگیریم بجز انصراف از دانشگاه فعلی و ثبت نام در دانشگاه جدید چه اقدامی لازم هست که انجام بدم ؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت به خیر
   آقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارند و بعد از انصراف مجددا میتوانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    امیریاسین
    ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

    با سلام
    اگر کسی دانشجوی ارشد در دانشگاهی دولتی باشد میتونه انصراف دهد و کمتر از یک سال دیگه در کنکور ارشد همان رشته شرکت کند یا خیر، دانشگاه باید غیردولتی مثلا آزاد باشد؟ یعنی از لحاظ سربازی مشکلی خواهد داشت یا نه؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 150. Avatar photo
  احمدرضا یاری نژاد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱

  ببخشید من تمامی مراحل استخدامی درجه داری نیروی انتظامیو انجام دادم بعد منتظر گرفتن حکم اعزام هستم
  و اینکه معافیتم دانشگاهی هست من انصراف دانشگاه دادم و یک سال مهلت معرفی به نظام وظیفه دارم(حالا سوالم:
  من تو این بازه یک ساله مهلت معرفی به نظام وظیفه دارم میتونه حکم اعزام درجه داریم بیاد و برگه اعزام پر کنم و برم .

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز از زمان اصراف و فراغت از تحصیل خود میتوانید این کار را انجام بدهید

   • Avatar photo
    احمدرضا یاری نژاد
    ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

    ببخشید منظورم اینه
    (انصراف دانشگاه قبل از اینکه حکم اعزامی درجه داری بیاد مشکلی پیش نمیاره)

    • Avatar photo
     bagheri
     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

     با سلام مشکلی پیش نمکاید باید برای دوره رزم مقدماتی دانشجو نباشید طبق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی

     • Avatar photo
      احمدرضا یاری نژاد
      ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۲

      ممنون
      ببخشید تا الان کسی بوده مثلا آشنایی ،،کسی،،
      اول انصراف دانشگاه بده
      بعد حکم اعزامی درجه داریش بیادو دیگه بره سر آموزشی درجه داریش

     • Avatar photo
      bagheri
      ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

      با سلام اگر انصراف بتار اولت باشه یک سال وقت داری یا بری سربازی یا ادامه تجصیل تو این بازه یک ساله میتواندی بروید درجه داری ولی ایست خدمتی ندارد چون دانشگاه نیست

 151. Avatar photo
  Mehdi
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

  سلام، ورودی 98،ترم 6 شامل این معافیت یکساله میشه، که مشمول خدمت نشه و دانشگاه آزاد ثبت نام کنه؟ یا فقط برای اونایی که ترم 1یا 2 هستن؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

   با سلام شرایط انصراف از دانشگاه و. سربازی و 1 سال معافیت برای شما محاسبه میشود

 152. Avatar photo
  فرهاد
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

  سلام
  من از کارشناسی پیام نور انصراف دادم و تا تاریخ۱۴۰۱/۸/۱۶ فرصت دارم یا برم دانشگاه یا سربازی اگه من برم کاردانی دانشگاه ازاد ثبت نام‌کنم بعدش تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و فردای کنکور یعنی ۱۱ تیر انصراف بدم و اعزام برنم اواسط شهریور که من تو دوره اموزشی خواهم بود اگه نتیجه بیاد که از پزشکی قبول شدم میتونم ایست خدمت بزنم یا میگن شما دوبار انصراف دادی نمیتونی بری دانشگاه و باید خدمت رو تموم کنی؟
  ایا کسی که پایان خدمت داره میتونه چندین بار انصراف بده و ثبت نام کنه یا فقط دوبار میتونه ؟ البته سوال اول برام مهمتره

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵

   سلام برای ایست خدمت اگر از کنکور پذیرش داشته باشید میتونید درخواست دهید و کلا در طول تحصیل یکبار فرصت انصراف را دارید

 153. Avatar photo
  محمد حسین
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام من متولد تیر سال ۱۳۸۰ و سال ۹۹ اولین کنکورم بود یک سال پشت کنکور ماندم و ۱۴۰۰به دانشگاه غیر روزانه ثبت کردم. الان دو ترم مرخصی گرفتم پشت سرهم گرفتم یعنی تا مهر ۱۴۰۱ مرخصی تحصیلی دارم ولی همان مهر ابان قراره انصراف بدم. میخواستم بپرسم برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ بنا به اینکه میگن تا یکسال بعد انصراف فرصت هست میتونم بدون مشکل نظام وظیفه شرکت کنم و یه رشته و دانشگاه دیگه ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

   با سلام طبق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی شما یک سال بعد فارغدالتحصیلی اگر از سنوات مجاز بیشتر نشده باشد و انصراف برار اول باشد میتوانید اقدام کیند

 154. Avatar photo
  مهدی اکبری
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

  سلام ورودی کارشناسی سال ۹۵ در دانشگاه سراسری هستم سال ۹۹ انصراف داده و دوباره در دانشگاه دیگری ثبت نام کردم و تطبیق واحد کردم و این ترم از کارشناسی فارغ‌التحصیل میشوم(سال ۱۴۰۱)
  اگر بخواهم ارشد بخوانم آیا میتوانم منتظر کنکور ارشد ۱۴۰۲ باشم؟یا باید هرطور شده مهر ۱۴۰۱ در دانشگاهی ارشد بخوانم؟شرایط نظام وظیفه من چگونه است

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

   با سلام طبق شرای انصراف از دانشگاه وسربازی شما تا یکسال بعد از فارغذ التحصیلی ارشد میتوانید اقدام کیند

 155. Avatar photo
  محمدرضا نصرتی
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

  سلام من دانشجو دانشگاه آزاد هستم می خواستم بدونم میشه بدون انصراف دادن اعزام به خدمت بشم؟!

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   سلام خیر اول باید از دانشگاه انصراف داده باشید بعد

 156. Avatar photo
  محمد
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام وقت بخیر . بنده در سال 98 اعزام به خدمت زدم و برگه سبز دریافت کردم و یک هفته بعد از آن در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و تا سال 1403 معافیت تحصیلی دریافت کردم . حالا با توجه به اینکه یک بار اعزام به خدمت زده ام در صورت قبولی در کنکور سراسری 1402 به بنده مجددا معافیت تحصیلی تعلق میگیره ؟ ( تو یه سایت نوشته بود کسانی که اعزام به خدمت داشته اند به هیچ وجه نمیتونن معافیت تحصیلی دوبار بگیرن)

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام شما فقط برای دانشگاه پیام نور اجازه تحصیل گرفتید در صورت تمدید معافیت تحصیلی باید از سوی نظام وظیفه موافقت انجام شود

 157. Avatar photo
  مجتبی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

  با سلام. من دانشجوی ارشد ترم ۸ مهندسی مکانیک هستم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم و تنها بخشی از پایان نامه بنده باقی مانده است. قصد دارم مجددا در کنکور سراسری شرکت کنم و دندانپزشکی بخوانم. به نظر شما انصراف از تحصیل بدهم یا ارشد را تمام کرده و بعد اقدام به شرکت در کنکور تجربی کنم؟ هرکدام چه تبعاتی را متوجه بنده میکند؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

   سلام وقت بخیر ارشد را به اتمام برسانید و بعد کنکور سراسری شرکت کنید .

 158. Avatar photo
  صلاح الدین ایوبی
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  سال من دانشجوی مهندسی پلیمر دانشگاه پیام نور هستم و معافیت من تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۰ هستش و میخوام تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم…من از سال ۹۷ تو پیام نور ثبت نام کردم ک نرم سربازی و بتونم‌کنکور بدم….خب الان‌میشه مثلا اول مهر امسال از پیام نور انصراف بدم تا مهر ۱۴۰۲ معافیت دارم؟ چون نمیخوام شهریه بدم …چیکا کنم‌انصراف بدم یا نه همینجوری شهریه بعد تا معافیت تحصیلیم همون مثل قبل بمونه؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت بخیر مقاله شرایط انصراف از دانشگاه وسربازی را با دقت مطالعه کنید

 159. Avatar photo
  اکبر
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام من در حال حاضر سرباز هستم و قبلا دانشجو بودم و تقریباً یک سال نیم پیش بعد سه ترم تحصیل انصراف دادم و میخواستم بدونم اگر دانشگاه قبول بشم (کنکور ۱۴۰۱) ایست خدمتی میگیرم یا خیر ؟! چون تو سایتا نوشته از تاریخ انصراف تا تحصیل مجدد نباید یکسال بگذره ؟! و اینکه هم غیبت ندارم

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام ایست خدمت کارشناسی به بالاعه

 160. Avatar photo
  رضا
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام من دانشجوی ترم دوم پیام نور هستم و این دوترم رو مرخصی گرفتم میخواستم بدونم اگه انصراف بدم و در کنکور 1402 در یک رشته و دانشگاه دیگه قبول بشم معافیت تحصیلی من متناسب با رشته جدید از نو محاسبه میشه یا تعداد سال های تحصیل در رشته اول از معافیت رشته ی جدیدم کم میشه. لطفا کامل توضیح بدین مهمه.

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام ایست خدمت کارشناسی به بالاعه

 161. Avatar photo
  رضا
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

  سلام من دانشجوی ترم 2 پیام نور هستم میخواستم بدونم اگه مهر انصراف بدم و برای کنکور 1402 بخونم ودر یه دانشگاه و یه رشته ی دیگه قبول بشم معافیت تحصلی برای من از اول و متناسب با رشته ی جدید محاسبه میشه ویا سال هایی که در رشته ی انصرافی درس خوندم از دوران معافیت رشته ی جدید کم میشه و برای رشته دوم مشکل ایجاد میکنه؟ لطفا برام کامل توضیح بدین خیلی مهمه.

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه معافیت تحصیلی از ابتدا محاسبه شده و به ازای سنوات تحصیلی در همان مقطع معافیت تحصیلی دارید.

 162. Avatar photo
  رضا
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

  سلام اگر از رشته و دانشگاه کنونی انصراف بدم ودوباره قبل از یک سال در کنکور شرکت کنم و در رشته و دانشگاه دیگه ثبت نام کنم سنوات تحصیل از اول برای من محاسبه میشه یا تعداد ترم های تحصیل در رشته قبلی از رشته جدید کم میشه؟ (الان ترم دوم هستم و میخوام انصراف بدم)

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه معافیت تحصیلی ازابتدا برای شما محاسبه شده و به ازای سنوات تحصیلی برای شما معافیت موقت صادر می شود.

 163. Avatar photo
  امین
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

  سلام وقتتون بخیر، من مهر سال 97 رفتم حوزه علمیه درس خواندم بعد مهر سال 98 انصراف دادم از حوزه و رفتم دانشگاه روزانه الان ترم ششم رشته ریاضی محض هستم توی دانشگاه روزانه و تا حالا از دانشگاه انصراف ندادم، میتونم سال 1402 کنکور بدم و برم دانشگاه روزانه تحصیل کنم؟؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴

   با سلام شما طبق شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی یک بار میتوانید انصراف دهید برای انصراف بار دوم باید سربازی بروید

 164. Avatar photo
  محمدامین
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

  سلام و عرض ادب. یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید بنده سال ۹۹ دیپلم گرفتم و کنکور دادم ولی انتخاب رشته نکردم.سال ۱۴۰۰ انتخاب رشته کردم و به دانشگاه پیام نور رفتم و دو ترم مرخصی گرفتم. امسال هم میخوام کنکور بدم. اگر امسال نتیجه نگرفتم ؛ میتونم همچنان دانشجوی پیام نور بمونم و کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

  • Avatar photo
   bagheri
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

   با سلام اگر انصراف بار اول باشد و سنوات مجاز تمام نشده باشد مشکلی وجود ندارد بریا راهنمایی با مرکز تماس بگیرید

   • Avatar photo
    میلاد
    ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷

    سلام من مهر 1401 معافیت تحصیلی پیام نورم تموم میشه . آیا میشه انصراف بدم اول مهر و کنکور سال دیگه شرکت کنم یعنی کنکور 1402 . 25 سالمه و اولین بار می‌خوام انصراف بدم

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

     برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    علیرضا
    ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

    سلام و وقت بخیر، من دانشجو هستم ولی میخوام از دانشگاه انصراف بدم و به خدمت سربازی برم، آیا بعد تمام شدن خدمت سربازی میشه دوباره وارد دانشگاه بشم؟

    • Avatar photo
     fathollahi
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

     سلام بله در صورت انصراف میتونی دوباره بعد از خدمت سربازی وارد دانشگاه شوید

 165. Avatar photo
  حسین
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

  سلام، آیا برای معافیت دائم حتما باید از دانشگاه انصراف داد

  • Avatar photo
   bagheri
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

   با سلا بشتگی به دلیل معافیت دارد برای راهنمایی دقیق تر مقاله را بررسی نمایید یا با مرکز تماس بگیرید

 166. Avatar photo
  mtb
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  من در حال حاضر دانشجو هستم ولی میخوام انصراف بدم و برای معافیت پزشکی اقدام کنم
  شماره چشمم با مدرک لیسانس معاف نمیشه و برای همین مجبوری انصراف بدم
  میخواستم بدونم میتونم انصراف بدم و بعد از گرفتن معافی دوباره به تحصیلم تو همون دانشگاه ادامه بدم؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   خیر بعد از انصراف امکان برگشتن به تحصیل وجود ندارد مگر اینکه مجدد از طریق کنکور و یا سوابق تحصیلی اقدام به ثبت نام نمایید.

 167. Avatar photo
  رضا
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام ببخشید من در سال ۹۹ از دانشگاه آزاد انصراف دادم ودر سال ۱۴۰۰ در دانشگاه سراسری ثبت نام کردم الان یک هفته است که کارت معافیت موقت به مدت 30 ماه دارم سوالی داشتم اینکه میتونم برای کنکور 1402 بخونم و اگه قبول شدم انصراف بدم با توجه به معافیت موقتم ممنون میشم جواب بدین.

  • Avatar photo
   bagheri
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

   با سلام تا زماین که معافیت موقت دارید میتوانید اقدام کنید

 168. Avatar photo
  Nima
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام وقت بخیر

  من سال ۹۹ دانشگاه دولتی قبول شدم ولی سر یه هفته انصراف دادم. کلاسارم شرکت نکردم

  الان دانشجوی دانشگاه ازادم بدون ازمون

  ۱۴۰۰ ام کنکور ندادم

  نظام وظیفه استانم رفتم گفتن چون بدو ورود انصراف دادی مشکل نظامو وظیفه برات پیش نمیاد و معافیت صادر میکنیم واست

  الان تکلیف چیه اونا گفتن مشکل نداریم پس میتونم برم دانشگاه؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون وظیفه عمومی هر شخص مشمول تنها حق یکبار انصراف از تحصیل در هر مقطع تحصیلی را دارد و ارتباطی بین اینکه با کنکور یا بدون کنکور وارد شدید ندارد .

   • Avatar photo
    Nima
    ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

    پس چرا خودشون به من گفتن مشکل نداری میتونی بری؟ از چن جال سوال کردم اخه من الان کل هزینه کردم امسال ینی همه مسئولین نظام وظیفه دروغ میگن؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

     بهشون چی گفتین

     • Avatar photo
      Nima
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

      بهشون گفتم من یه بار از دانشگاه دولتی انصراف دادم بدو ورودم الانم دارم دانشگاه ازاد میخونم کنکورم ثبت نام کردم گفتم اگه قبول بشم منعی نداره برم از نظر نظام وظیفه؟ اولین بار که رفتم گفتن چن روز دیگه بیا قانون عوض شده باید مطالعه کنم بعد بهت بگم مسئولش گفت اینو. بعد چن روز رفتم بهم گف طبق قانون جدید مانعی ندارد گف چون سر یه هفته انصراف دادی و کلاسی شرکت نکردی انصراف اولت باطل میشه. من به حرف اینا کلی هزینه کردم نشستم خوندم امسال

     • Avatar photo
      karimi
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱

      شایداشتباه شندیدن انصراف اول وگفتن مشکلی نداره

   • Avatar photo
    Nima
    ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

    هم رئیس نظام وظیفه استانم هم نظام وظیفه شهر خودم به من گفتن این قانون حذف شده و مشکلی نداری واسه رفتن به دانشگاه الان نظام وظیفه میگه مشکلی نداری ولی سایتا یه چیز دیگه میگن سر در گم شدم والا

    • Avatar photo
     karimi
     ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

     دوبارانصراف بدین مستقیم سربازی

     • Avatar photo
      Nima
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

      خب اگه اینجوریه چرا به من گفتن مانعی ندارع؟ ۳.۴ بار رفتم پیگیری کردم گفتن مانعی نداره . یکی از اشناهامم دو بار انصراف داد ولی نرفت سربازی داره دانشگاه میخونه طبق قانون جدید ۲ بار حق انصراف وجود داره

     • Avatar photo
      karimi
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

      ن همینه که عرض کردم ازکی پرسیدین

     • Avatar photo
      Nima
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

      خدتونم. تو سایت نوشتین قانون دو بار حق انصراف تصویب شده ولی به صورت کامل اجرا نمیشه پس حتمی اجراش میکنن که بهم گفتن مانعی نداره

     • Avatar photo
      karimi
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

      ن همینه که عرض کردم ازکی پرسیدین

    • Avatar photo
     Nima
     ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

     والا از هرکی میپرسم میگه برو از نظام وظیفه بپری اونجام چن بار رفتم میگن مشکلی نداره

     • Avatar photo
      fattahi
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

      سلام خب اگر فکر میکنید مشکلی نداره چرا میپرسید ؟

   • Avatar photo
    Nima
    ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

    والا من از خودم فکر نمیکنم خدشون بهم گفتن ۴ بارم رفتم و از رىیسش گرفته تا مسئولش پرسیدم هر ۴ بار بهم گفتن مشکلی نداره

    • Avatar photo
     karimi
     ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

     اگه یه بارباش اره ولی دوبارچرا

 169. Avatar photo
  رضا
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۶

  سلام بنده ورودی 98 دانشگاه آزاد هستم.
  تا کنکون 6 ترم رو گذارندم و بیشتر از 72 واحد پاس کردم.
  آیا امکان دارد بنده در صورت عدم تمایل مدرک کاردانی دریافت نکنم و سال بعد رو مرخصی بگیرم و برای کنکور 1402 اماده بشم ؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام شما در هر مقطع تحصیلی میتوانید یکبار از دانشگاه انصراف دهید و تا یکسال بعد از انصراف مهلت رفتن به سربازی را دارید و در ضمن بله میتوانید مجدد در کنکور شرکت نمایید در صورت قبولی مجدد در دانشگاه آزاد نیازی به پرداخت جریمه ندارید اما در صورت قبولی در سایر دوره ها بایئ هزینه انصراف از دانشگاه را بپردازید.

  • Avatar photo
   karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام خیر

   • Avatar photo
    رضا
    ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

    یعنی مدرک کاردانی به صورت اجباری بعد از گذارندن 72 واحد به فرد تعلق میگیره؟
    حتی اگر برای مدرک کاردانی هنگام انصراف درخواست ندهد؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

     بله

     • Avatar photo
      رضا
      ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

      اگر رشته ای که در آن تحصیل می کنم به صورت کاردانی ارائه نشه چی ؟
      باز هم در صورت گذراندن 80 واحد کاردانی به صورت اجباری رد میشه؟

     • Avatar photo
      karimi
      ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

      بله

 170. Avatar photo
  وحید
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام خدمت شما
  من یک بار و برای همیشه یک سوال می پرسم لطفا هر چی هست بگین من دو بار با مشاور های شما تلفنی حرف زدم و شرایطم این طوریه که وروردی 97 پیام نور هستم و تا 1402 شهریورش مهلت دارم چون کارشناسی پیوسته هستم تعداد واحد هم کم پاس کردم حدود شصت تا حالا من کنکور 1402 بدم می تونم بعد قبولی، شهریور انصراف بدم و وارد دانشگاه بشم چون مدت یک ساله هم میدن تازه بعدشم جواب های های کنکور تا قبل شهریور میاد خب من تو سنوات مجاز انصراف میدم چرا میگین دیگه معافیت مجدد تعلق نمیگیره من با دو تا مشاور هاتون حرف زدم گفتن میشه مشکلی نداره ولی شما چرا برای کسانی که شرایط شون مثل منه میگین نه نمیشه و معافیت مجدد نمیدن منی که انصراف هم ندادم ممنون میشم جواب بدین پای زندگی در میانه

  • Avatar photo
   karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام یک بارمیتونین انصراف بدین باردوم مستقیم سربازی

 171. Avatar photo
  مسعود
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۰

  سلام وقت بخیر من ورودی مهرماه سال 1396 مقطع کارشناسی هستم با یک سال تاخیر(یعنی بایستی در سال ۹۵ وارد میشدم) و در بهمن 1400 یعنی طی نه ترم فارغ التحصیل شدم و قاعدتا تا تا بهمن 1401 زمان دارم برای پست دفترچه از طرفی با توجه به اینکه به دنبال امریه آموزش و پرورش هستم و پروسه جذب این امریه در سال 1401 به اتمام رسیده قصد این رو دارم که در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم تا فرآیند اعزامم به تعویق بیفته اما در فراخوان جذب سرباز معلم بندی هست که دقیقا متوجهش نمیشم مبنی بر اینه داوطلب جذب امریه نبایست از معافیت موقت اعم از پزشکی یا تحصیلی برخوردار باشد!!!
  این به این معنیه که در زمان گذراندن پروسه جذب امریه بنده باید قبل از اون انصراف داده باشم تا معافیتم تحصیلی بنده از بین بره یا به این معنی هست که چون یکسال در کنکور کارشناسی تعویق داشتم از معافیت تحصیلی استفاده کردم و در این فرآیند رد میشم؟!
  ممنون از راهنمایی شما

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

   سلام وقت بخیر برای گرفتن امریه سربازی شما اگر معاف از رزم بوده باشید بهتون کمک میکنه

 172. Avatar photo
  میلاد
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳

  با سلام خسته نباشید
  من فارغ التحصیل کارشناسی هستم شهریور ۱۴۰۰
  قبلا تو مقطع کارشناسی انصراف دادم از پیام نور و دانشگاه سراری قبول شدم
  حالا میخوام ارشد کنکور بدم و بعدا دوباره انصراف بدم،
  سوالم اینه آیا معافیت میدن دوباره ۱ سال؟ یا بلافاصله باید سربازی برم؟
  با تشکر

  • Avatar photo
   heydari
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون نظام وظیفه انصراف از دانشگاه در کل مقطع تحصیلی شما یکبار صورت میگیرد

 173. Avatar photo
  رضا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  با سلام
  من فارغ اتحصیل کارشناسی عمران بعد از ۵ سال تحصیل در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ هستم، و حدودا از امروز ۴ ماه از معافیتم باقی مونده.
  پارسال کنکور ارشد دادم و مجاز به دوره های روزانه نشدم
  دو روز دیگه دوباره کنکور ارشد میدم، منتهی میخواستم بدونم بعد از پذیرش برای ارشد مثلا بعد یک ترم دوباره انصراف بدم آیا باز هم یک سال معافیت میتونم داشته باشم یا خیر؟

  • Avatar photo
   heydari
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر
   شما مجاز به یکبار انصراف در کل طول تحصیل خود هستید

 174. Avatar photo
  امیرمحمد
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

  با سلام ببخشید من 24 اردیبهشت 1401 از دانشگاه پیام‌نور انصراف دادم ولی مدیریت دانشگاه گفتند باید حداقل 20روز بشه تا تایید نهایی بشه! میخواستم بدونم که بنده میتونم همین الان قبل از ۲۰ روز که تایید نهایی بشه دفترچه سربازی و کارای مربوط به سربازی رو انجام بدم یا ن؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت به خیر
   برای پست کردن دفترچه و اعزام به خدمت باید انصراف از تحصیل برای شما ثبت شده باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 175. Avatar photo
  آرین
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام من ورودی سال ۱۴۰۰ رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم و میخوام برای کنکور ۱۴۰۲ بخونم و کنکور تجربی بدم میخواستم بدونم زمان ثبت نام کنکور که باید از این رشته انصراف بدم و بعدش اگر قبول بشم در رشته ی مورد نظرم بهم معافیت تحصیلی میدن تا درسم رو تموم کنم یا اینکه وسط تحصیلم باید برم سربازی؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام بخاطر مشکل نظام وظیفه دانشجویان آقا فقط یکبار فرصت انصراف از تحصیل را دارند

 176. Avatar photo
  Erfan
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام خسته نباشید
  من الان دانشجوی ارشد دانشگاه ازاد هستم میخواستم انصراف بدم به سربازی برم!میشه بعد از سربازی برگردم و ادامه بدم تحصیلمو تو همون دانشگاه!؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام خیر امکان ادامه تحصیل در رشته انصرافی وجود ندارد.

 177. Avatar photo
  حسین
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

  با سلام و خسته نباشید من سال ۹۹ دیپلم گرفتم و یک سال پشت کنکور موندم و سال ۱۴۰۰ فرهنگیان قبول شدم الان هم ترم دوم هستم یک سوال دارم اگه بخوام انصراف بدم میتونم یک رشته بی ازمون ثبت نام کنم مشکلی در رابطه با نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

   اگر انصراف بار اول باشد مشکلی ندارد بریا راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 178. Avatar photo
  امیرحسین رحیمی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

  سلام
  من دانشجوی روزانه کارشناسی رشته مهندسی برق ورودی سال ۹۷ بودم .سال ۱۴۰۰ از دانشگاه انصراف دادم و مدرک معادل کاردانی گرفتم یعنی ۶ ترم گذشته بود.تاریخ انصرافم ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ هست خواستم بدونم آیا تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ وقت دارم خودمو معرفی کنم یا الان غیبت خوردم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام تا یکسال بعد از انصراف از دانشگاه معافیت تحصیلی به شما تعلق میگیرد .

 179. Avatar photo
  امیر
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام وقت بخیر ببخشید یه سوال داشتم. من سال ۹۹ کنکور دادم ولی قبول نشدم. سال ۱۴۰۰ هم کنکور دادم و در دانشگاه پیام نور قبول شدم و ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم ؛ اگر من امسال کنکور بدهم و قبول نشوم . میتوانم به سربازی برم و بعد از سربازی دوباره در کنکور شرکت کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   بعد از اینکه سربازی تموم شد میتوانید در کنکور ثبت نام کنید

 180. Avatar photo
  محمد مهدی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی سال ۹۹ هستم دانشگاه پیام نور رشته شیمی کاربردی و تا 31/6/1404 معافیت تحصیلی دارم ۲ ترم اول رو مرخصی گرفتم ترم ۳ رو با ۱۵ واحد پاس کردم و ترم ۴ رو احتمالا مشروط میشم میخواستم بدونم میتونم توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و اگه میشه بگید چجوری شرکت کنم ممنون میشم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

   اگر بار اولتون باشد که مشروط میشوید و انصراف نداشته باشید میتوانید دوباره در کنکور ثبت نام کنید

 181. Avatar photo
  محمد مهدی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی سال ۹۹ هستم و تا 31/6/1404 معافیت تحصیلی دارم ۲ ترم اول رو مرخصی گرفتم ترم ۳ رو با ۱۵ واحد پاس کردم و ترم ۴ رو احتمالا مشروط میشم میخواستم بدونم میتونم توی کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و اگه میشه بگید چجوری شرکت کنم ممنون میشم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   اگر یک بار مشروط شئه باشید میتوانید دوباره در کنکور ثبت نام کنید به شرط اینکه انصراف نداده باشید

 182. Avatar photo
  پرهام
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان دانشجوی شبانه رشته مهندسی شیلات هستم چون کار میکنم الا تقریبا ۶۰ واحد پاس کردم
  ورودی ۹۷_۹۸ هم بودم میخواستم بدونم الان من میتونم تغییر رشته بدم و برم دانشگاه ازاد ایا نظام وظیفه اجازه میده؟ تا ب حال هم انصراف ندادم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

   سلام . نظام وظیفه سنوات تحصیلی مجدد برای شما صادر نمیکند و باید برای گرفتن مجوز حضورا مراجعه کنید به نظام وظیفه

   • Avatar photo
    پرهام
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

    ممنون اگه برم ینی مجوز میدن برای تحصیل تو رشته دیگه؟

    • Avatar photo
     heydari
     ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

     سلام وقت بخیر
     شرایط شما باید توسط مشاورین ما بررسی بشه

  • Avatar photo
   محمد مهدی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام خسته نباشید ببخشید من ورودی سال ۹۹ هستم و سال ۹۹ ۲ ترم مرخصی گرفتم سال تحصیلی امسال ترم اول رو پاس کردم با ۱۵ واحد و ترم ۲ احتمالا مشروط میشم میخواستم بدونم ایا میتونم توی کنکور 1402 شرکت کنم و چگونه میتونم؟ در ضمن من تا 31/61404 معافیت تحصیلی دارم ممنون

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

    اگر یکبار مشروط شده باشید و انصراف بار اول شما باشد میتواندی دوباره کنکور دهید

 183. Avatar photo
  پرهام همتی
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان دانشجوی شبانه رشته مهندسی شیلات هستم چون کار میکنم الا تقریبا ۶۰ واحد پاس کردم
  ورودی ۹۷_۹۸ هم بودم میخواستم بدونم الان من میتونم تغییر رشته بدم و برم دانشگاه ازاد ایا نظام وظیفه اجازه میده؟ تا ب حال هم انصراف ندادم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقت بخیر . با توجه به اینکه نظام وظیفه برای شما معافیت تحصیلی مجدد صادر نمیکند باید حضورا به نظام وظیفه مراجعه کنید

 184. Avatar photo
  امیر
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۹

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی رشته برق ترم 2 هستم میخواستم از دانشگاه انصراف بدم کنکور سال بعد ثبت نام کنم تا 25 مهر 1401 هم معافیت تحصیلی دارم تو این مدت که کنکور میدم برام غیبت حساب میشه؟ میتونم با قبولی در کنکور دوباره معافیت تحصیلی بگیرم؟ ….

  سپاس.

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه برای آقایان در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.بعد از انصراف مدت زمان یکسال فرصت دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 185. Avatar photo
  فرهاد
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام بنده از سال ۹۷ کارشناسی پیوسته پیام نورم
  تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ معافیت دارم بنا به دلایلی مجبور بودم کار کنم
  واحدی پاس نکردم ولی همه هزینه ها رو پرداخت کردم وتاحالا انصراف ندادم
  میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ ترم چند باید انصراف بدم ؟مهر سال ۱۴۰۱ وارد ترم ۹ میشم .ممنون از راهنماییتون لطفا جواب من را هم بدهید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت بخیر . با توجه به اینکه سنوات تحصیلی شما رو به اتمام است نظام وظیفه مجوز تحصیل مجدد به شما نمیدهد

   • Avatar photo
    فرهاد
    ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

    من هنوز در سنوات اولیه هستم ۵سال معافیت تحصیلی دارم وارد ارفاقی نشدم مگه بعد از انصراف یکسال فرصت معرفی یا ثبت معافیت جدید نمیدن؟ تاحالام انصراف ندادم من اخه

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

     بله

  • Avatar photo
   رضا
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴

   سلام دوست عزیز. من از سرهنگ کلیدری مسئول معافیت تحصیلی نظام وظیفه استان خراسان سوال کردم. گفتن از نظر نظام وظیفه هیچ مشکلی نداره و با این که هیچ واحدی پاس نکردید، معافیت تحصیلی براتون صادر میشه و با این معافیت میتونید در دانشگاه جدید با خیال راحت ثبت نام کنید.

 186. Avatar photo
  فرهاد
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام و عرض ادب بنده از سال ۹۷ کارشناسی پیوسته پیام نورم
  تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ معافیت دارم بنا به دلایلی مجبور بودم کار کنم
  واحدی پاس نکردم ولی همه هزینه ها رو پرداخت کردم
  تاحالا هم انصراف ندادم میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ ترم چند باید انصراف بدم ؟مهر سال ۱۴۰۱ وارد ترم ۹ میشم .ممنون از راهنماییتون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری دانشجویان دوره های روزانه موظف به انصراف از دانشگاه خود هستند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 187. Avatar photo
  Hasan
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام من در حال حاضر دانشجوی پیام نور هستم و حدود سی واحد از درسا رو پاس کردم . من الان می‌خوام از دانشگاه انصراف بدم و چون چشمام ضعیفه معافیت پزشکی