ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

انتقال نمرات از دانا به همگام + راهنما جامع

راهنما جامع انتقال نمرات از دانا به همگام
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتقال نمرات از دانا به همگام، نحوه انتقال نمرات پایه هفتم، هشتم و نهم به پورتال همگام. جهت اجرای فرآیند ثبت و انتقال نمرات به نکات زیر توجه فرمایید:
۱) مدیران مدارس پس از صدور کارنامه دانش آموزان پایه نهم و مهلت قانونی برای اعتراضات احتمالی، ابتدا نمرات پایه نهم را در سامانه سیدا ثبت و نسبت به اجرای گزینه ارسال به سیستم دانا اقدام نمایند.
۲) همانند سنوات قبل نسبت به ارسال نمرات پایه های هفتم، هشتم و نهم از سیستم دانا به همگام اقدام نمایند.

نکته:
نمرات پایه هفتم و هشتم در سیستم دانا موجود می باشد .

۳) مدیران مدارس پس از انتقال نمرات پایه هفتم، هشتم و نهم دانش آموزان از سیستم دانا به پورتال همگام، در پورتال همگام در ماژول هدایت تحصیلی دکمه تایید نمرات را ارسال نمایند.

چنانچه امکان انتقال نمرات بعضی از دانش آموزان به دلایل مختلف از جمله: انتقالی، اتباع، تکرار پایه و … وجود نداشته باشد، ضرورت دارد مدیران مدارس، سریعا مشکل را حل نموده و سپس نسبت به انتقال نمرات دانش آموزان اقدام نمایند.
۴) مدیران آموزش و پرورش مناطق پس از اطمینان از دریافت نمرات دانش آموزان تمامی مدارس منطقه، اقدام به تایید نهایی جهت محاسبه نمون برگ های هدایت تحصیلی نمایند.

 

برای اطلاع از نحوه انتقال نمرات از دانا به همگام و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه دانا و همگام با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

ارسال سوابق نهم به سامانه هدايت تحصيلي و تاييد آن ها در همگام

دانش آموزان پايه نهم متوسطه اول در پايان سال تحصيلی برای ثبت نام در رشته مورد نظر در دوره متوسطه دوم بايد حائز شرايط آن رشته در فرم هدايت تحصيلي باشند.
عوامل متعددی در امتيازدهي فرم هدايت تحصيلی دخيل مي باشد و يكي از اين عوامل نمرات اخذ شده توسط دانش آموز در طول دوره متوسطه اول (هفتم-هشتم-نهم) مي باشد.
بعد از پايان امتحانات خرداد و شهريور نمرات به سامانه هدايت تحصيلي ارسال مي گردد، زمانی که نمرات به اين سامانه ارسال گشت، بايد در سامانه همگام اين نمرات تاييد گردند.

 

برای اتصال به سامانه دانا مدارس کلیک نمایید.

نكته کلیدی:
هنگامی که در سامانه همگام نمرات ارسالی تاييد شد بعد از آن امكان هيچگونه تغييری نمی باشد.

بدین معنا که زمانی که نمرات به سرويس هدايت تحصيلی ارسال كرديد، تا هنگامی که در همگام تاييد نكرده ايد، وضعيت نمرات در حالت تاييد نشده مي باشد و در مقابل آن ها علامت مداد وجود دارد كه با اين منو امكان تاييد نمرات وجود دارد و عبارت تاييد نشده مشاهده می شود ولی برای افرادی كه نمرات آن ها را تاييد كرده ايد با رنگ سبز رنگ عبارت تاييد شده و به جای مداد عكس ذره بين مشاهده خواهيد كرد و اطلاعات اين افراد ديگر قابل ويرايش نمی باشد.

 

برای ورود به سایت همگام hamgam.medu.ir کلیک نمایید.

 

ثبت نمرات دانش‌آموزان در سیستم دانا و انتقال به پورتال همگام

امکان ثبت نمرات دانش‌آموزان در سیستم دانا و انتقال به پورتال همگام فراهم شد. مدیران ادارات و مدارس لطفا برای اجرای فرایند ثبت و انتقال نمرات به نکات زیر توجه کنید:
۱) مدیران محترم مدارس بابد پس از صدور کارنامه دانش‌آموزان پایه نهم و مهلت قانونی برای اعتراضات احتمالی،‌ نسبت به انتقال نمرات پایه هفتم، هشتم و نهم دانش‌آموزان از سیستم دانا به پورتال همگام اقدام کرده و در این پورتال وارد ماژول هدایت تحصیلی شده، و با زدن دکمه تایید، نمرات را ارسال کنند.

“چنانچه به هر دلیل امکان انتقال نمرات بعضی از دانش‌آموزان به دلایل مختلف از جمله: انتقالی، اتباع خارجی، تکرار پایه و … وجود نداشته باشد، ضرورت دارد مدیران مدارس، مشکل را فورا از طریق فناوری منطقه حل کرده و سپس نسبت به انتقال نمرات دانش‌آموزان اقدام کنند.”
۲) مدیران آموزش و پرورش مناطق پس از اطمینان از دریافت نمرات دانش‌آموزان تمامی مدارس منطقه، اقدام به تایید نهایی، برای محاسبه نمودن برگ‌های هدایت تحصیلی کنند.
در نتیجه ضروری است قبل از ارسال نمرات به سامانه و تاييد آن ها يك سری موارد را در برنامه دانش آموزی چک و رعايت كنيم:
■ چک كردن ورود كليه نمرات 
■ اعمال تبصره برای خرداد در صورت رضايت والدين برای استفاده از تبصره
■چک كردن اعمال ترک تحصيلي ها در صورت وجود در طول سال تحصيلی
■ چک كردن انتقالي ها در سيستم اگر دانش آموزی به مدرسه آمده از اعمال كد سوابق و اگر از مدرسه شما رفته دادن كد انتقال به مدرسه بعدی
■ ورود نمرات غائبان موجه در صورت وجود در امتحانات نوبت دوم و شهريور يعنی اگر در دوره خرداد يا  شهريور غائب موجه داشتيم منتظر بمانيم نمرات آزمون غيبت موجه مشخص و در سيستم ثبت شده و سپس ارسال صورت گيرد.
■ استخراج فارغ التحصيلان نهم

متاسفانه در برنامه راهنمايی منوی برای مشخص كردن نمرات وارد نشده وجود ندارد، برای چک كردن اين مورد چاره ای جز مشاهده و چک كردن كارنامه ها نمی باشد، برای اين كار از منوی “مدارک تحصيلی” گزينه” كارنامه تحصيلی ساليانه با ضريب ۲ ” را اجرا می كنيم.

در ادامه سال تحصيلی مورد نظر را انتخاب و در صفحه بعدی كليه دانش آموزان را انتخاب و از سمت چپ از منوی “نوع دانش آموز” بسته به زمان چاپ كارنامه گزينه مورد نظر را انتخاب مي كنيم. در خرداد “همه دانش آموزان” و در شهريور “غير قبولی خرداد” را انتخاب می كنيم.

در كارنامه وضعيت كارنامه “ناتمام” می باشد ليست دروسی كه نمره وارد نشده دارند، از وجود عبارت “ناتمام” در مقابل آن مشخص می باشد. هر نمره ای كه يادمان رفته را وارد می كنيم و دوباره چک می كنیم اگر عبارت ناتمام وجود نداشته باشد كارنامه را چاپ و در اختيار دانش آموزان قرار می دهيم.

اعمال تبصره در خرداد

ماده ۱۳: دانش‌ آموزی‌ در خرداد ماه‌ قبول‌ شناخته‌ می‌شود که‌ دارای‌ شرایط زیر باشد:
● معدل‌ کل‌ وی‌ کمتر از ده‌ نباشد.
● نمره‌ ارزشیابی‌ نوبت‌ دوم‌ وی در هیچ‌ یک‌ از مواد درسی‌ بدون‌ ضریب‌ کمتر از ده‌ نباشد.
● نمره‌ سالیانه‌ وی‌ در هیچ‌ یک‌ از مواد درسی‌ کمتر از 30 نباشد.
در جريان اعلام نتايج خرداد ماه بعد از چاپ كارنامه ها مروری بر به كارنامه ها داریم. در مقابل برخی دروس شايد عبارت “عدم تبصره خرداد” نوشته شود در اين كارنامه دانش آموز از شرايط قبولی تبصره ب كه شامل گرفتن نمره ده در ارزشيابی پايانی است را ندارد.
درصورت برخورد با چنین مواردی با اوليای اين دانش آموز تماس گرفته تا به مدرسه بيايد و در مورد استفاده كردن و استفاده نكردن از تبصره در خرداد رضايت دهد. اگر اوليای دانش آموز راضی به استفاده از تبصره در خرداد ماه نگردد، با اين دانش آموز و اين كارنامه كاری نخواهيم داشت ولی اگر اوليای دانش آموز راضی به استفاده از تبصره در جريان خرداد ماه شد، از او رضايت نامه كتبی مبنی بر استفاده از تبصره خواهيم كرد و سپس اعمال تبصره در برنامه دانش آموزی را شروع خواهيم كرد.
به منظور اعمال تبصره در جريان خرداد ماه از منوی “سازماندهي و ثبت نام” گزينه “مشاهده و اصلاح مشخصات دانش آموزان” را اجرا می كنيم. از میان ليست دانش آموزان مشاهده شده فرد مورد نظر را انتخاب می كنيم و رويش دابل كليک كرده يا رويش كليک و از سمت چپ “اصلاح” را می زنيم.
در صفحه نمایش داده شده بر روی “مجوز تبصره خرداد” كليک می كنيم. در صفحه باز شده “اضافه” را می زنيم و سال تحصيلي و درس مربوطه را انتخاب می كنيم و در منوی نوع عمليات جلوی تاييد مجوز والدين تيک می زنيم  و تاييد را می زنيم. حالا اين فرد برای اين درس در خرداد از تبصره استفاده كرده و در اين ماده درسی قبول محسوب می گردد.

 

برای مشاهده اولویت بندی انتخاب رشته نهم کلیک نمایید.

نكته:
هر دانش آموز در طول دوره راهنمایی می تواند در هر درس دو بار از مفاد این ماده استفاده کند. استفاده برای بار دوم از این ماده در هر درس، منوط به کسب حداقل نمره 5 در امتحانات خرداد ماه می باشد.
اگر كد دروس پايه های هفتم-هشتم و نهم روزانه را نداريد، در فايل پی دی اف زير كد دروس را مي توانيد مشاهده كنيد.
در اعلام نتيجه در شهريور ماه اگر فردی در درس يا دروسی حائز شرايط استفاده از تبصره گشت نيازی به انجام اين كارها نمی باشد و سيستم خودش اتوماتيک وار اعمال خواهد كرد.

 انتقال نمرات از دانا به همگام

انتقال نمرات از دانا به همگام

ارسال نمرات به سرويس هدايت تحصيلی

اگر الان مطمئن هستيد كه كليه كارها را انجام داده ايد و آماده ارسال نمرات هستيد برای اينكار از منوی “نقل و انتقال اطلاعات” گزينه “سرويس هدايت تحصيلی” را اجرا نماييد. با اجرای اين منو در صفحه بعدی دو گزينه را مشاهده خواهيد كرد.
اگر در خرداد هستيد و قصد ارسال سوابق تا پايان خرداد را داريد گزينه “استخراج و ارسال سوابق تا پايان خرداد” را اجرا كنيد و اگر در شهريور ماه هستيد، گزينه “استخراج و ارسال سوابق تا پايان شهريور ماه” را اجرا نماييد، با اين كار سيستم شروع به استخراج سوابق دروس مرتبط با هدايت تحصيلی می كند.
اگر در طول سال همه كارهايی كه در بالا ذكر شد درست انجام شده باشد، در اين مرحله هيچ خطايی نخواهد داد، کافی است بر روی ارسال سوابق كليک نمایید. اگر خطايی رخ داد، اسم دانش آموز با نبود سابقه ای كه باعث خطا شده است نمايش داده مي شود كه نسبت به رفع آن اقدام كرده و بعدا دوباره اين مراحل را انجام مي دهيم.

تاييد نمرات در همگام

پس از ارسال نمرات از سامانه دانش آموزی نوبت به تاييد اين نمرات در همگام می رسد، به منظور اينكار به سامانه همگام وارد شويد. (جهت ورود روی عبارت زرد رنگ همگام كليک كنيد)
▪︎ در اينجا كد ملی و رمز مربوط به مدير مدرسه مي باشد. در داشبورد اصلي روی ماژول “هدايت تحصيلی” كليک نمایید و منوی “تاييد نمرات توسط مدير” را اجرا كنيد.
▪︎ در صفحه بعد، می بایست دوره ای كه قصد تاييد نمرات آن را داريد، انتخاب نمایید.
در ورود اوليه در بالای صفحه با دو پيام مواجه می شويد:
◇ رنگ فوت اعداد كه نمرات كمتر از 10 نارنجی و نمرات كمتر از 14 زرد رنگ نمايش داده مي شود.
◇ اگر برای خرداد كار می كنيد در ستون شهريور نمره ای نمايش داده نشود. در اين منو كليه نمرات در حالت تاييد نشده می باشند و در مقابل آن ها علامت مداد وجود دارد كه با اين منو امكان تاييد نمرات وجود دارد.
▪︎ بر روی مدادی که در مقابل هر فرد قرار دارد، كليک كنيد. با اينكار نمرات اين دانش آموز مشاهده می گردد.
▪︎ از پايين تاييد نمرات را بزنيد با اينكار پيامی مبنی بر اينكه بعد از تاييد امكان برگشت فرآيند وجود ندارد، داده مي شود و در صورت مطمئن بود “موافقم” را می زنيد.
▪︎ اگر از بين دانش آموزان در اين ليست مقابل فردی علامت مداد را مشاهده نكرديد، اين جز دانش آموزان فعال مدرسه نمی باشد و از ترک تحصيل يا منتقلين نهم ها می باشد.
▪︎ با انجام اين مراحل كار شما به پايان می رسد و منتظر خواهيم بود تا فرآيند هدايت تحصيلی و استخراج امتيازات صورت گرفته و در وقت آن چاپ فرم های هدايت تحصيلی و تحويل به دانش آموزان صورت گيرد.

 

برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته مجدد پایه نهم کلیک نمایید.

 

در این مقاله سعی بر آن شده است تا نحوه انتقال نمرات از دانا به همگام را برای شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص نحوه انتقال نمرات از دانا به همگام برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

برای اطلاع از نحوه انتقال نمرات از دانا به همگام و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه دانا و همگام با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط:

نحوه ارسال اطلاعات از سیدا به دانا +آموزش تصویری

راهنما انتقال اطلاعات دانش آموزان از سناد به سیدا

سایت همگام کارنامه دانش آموزان

انتقال نمرات از دانا به همگام + راهنما جامع

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «انتقال نمرات از دانا به همگام + راهنما جامع»

 1. Avatar photo محمدرضا گفت:

  سلام موقع ایجاد درس تغییر رشته در سیدا ، رشته مورد نظر پیدا نمیشه چه کار باید کرد

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام
   با مدرسه مورد نظر تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • لیست مدارس آموزش از راه دور

  لیست مدارس آموزش از راه دور 1403 + زمان و شرایط + هزینه

  اطلاع از لیست مدارس آموزش از راه دور کمک می‌کند تا شما بتوانید از میان مدارسی که به صورت غیر حضوری فعالیت دارند؛ مدرسه‌ای که از نظر شما امکانات بهتری در اختیارتان قرار می‌دهد را انتخاب کنید. مدارس آموزش از...
 • شهریه مدارس نمونه دولتی

  شهریه مدارس نمونه دولتی 1403 + کلیه مقاطع | ایران تحصیل

  در میان مراکز آموزشی دولتی، مدارس نمونه دولتی از امتیاز و رتبه بسیار خوبی برخوردارند؛ به همین دلیل نیز بسیاری از دانش‌ آموزان برای ورود به این مدارس با شرکت در آزمون ورودی آن با یکدیگر رقابت می‌ کنند. یکی...
 • ثبت نام دبیرستان البرز

  ثبت نام دبیرستان البرز 1403 {شرایط جدید} + ورود mandegaralborz

  دانش‌آموزانی که تمایل به ادامه تحصیل و ثبت نام دبیرستان البرز در دوره  متوسطه دوم دبیرستان ماندگار البرز را دارند، می‌توانند در دوره زمانی مقرر با مشاهده شرایط ثبت نام دبیرستان البرز برای ثبت‌نام آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴...
تماس با مشاور