ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ مشخص شد. دانشجویانی که در هر کدام از مقاطع تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل می کنند، بایستی بر اساس تاریخ های اعلام شده انتخاب واحد قید شده در تقویم آموزشی این دانشگاه اقدام نمایند. گفتنی است که تمامی مراحل به صورت اینترنتی می باشد. در ادامه با ارائه راهنمای کامل سامانه انتخاب واحد جامع علمی کاربردی بیشتر به این مسئله می پردازیم. اما اگر در هر کدام از زمینه های تحصیلی، آموزشی، میزان شهریه و غیره با سوالی مواجه شدید، می توانید با همکاران ما در ایران ایران تحصیل در تماس باشید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی و نحوه معادل سازی دروس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

 

راهنمای انتخاب واحد علمی کاربردی

 

همانطور که می دانید زمانی که یک فر وارد دانشگاه می شود، یک چارت درسی به او داده می شود که بر اساس آن روند آموزشی و تعداد واحد های لازم برای گذران هر ترم در آن درج شده است. دانشجویان بایستی بر اساس این چارت درسی انتخاب واحد نمایند. این موضوع در مورد دانشگاه های علمی کاربردی نیز صدق می کند و دانشجویان بایستی در زمان های مقرر برای انتخاب دروس و استاد هر ترم اقدام کنند. چرا که در غیر این صورت ادامه تحصیل امکانپذیر نخواهد بود.

زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ صحبت کنیم، برای نیمسال های اول و دوم مسلما متفاوت است. مانند همه دانشگاه های دیگر، به طور معمول تاریخ این مرحله در تقویم آموزشی اعلام می شود. بر اساس این تقویم و راهنمای انتخاب واحد علمی کاربردی سال جاری، تاریخ انتخاب واحد نیمسال اول توسط دانشجویان از 19 الی 28 شهریور بود.

همچنین دانشجویان می توانستند از 12 لغایت 18 مهرماه برای حذف و اضافه دروس اقدام نمایند. بر اساس این تقویم، زمان در نظر گرفته شده برای انتخاب واحد نیمسال دوم از 18 بهمن الی 24 بهمن ماه، مهلت حذف و اضافه از 9 اسفند لغایت 13 بود.

آن دسته از دانشجویانی که ترم های تابستانه را می گذرانند نیز، می توانند از ۱۴۰۲/04/21 الی ۱۴۰۲/06/05   انتخاب واحد خود را انجام دهند.

 

 

برای ورود به سامانه هم آوا دانشگاه جامع علمی کاربردی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

نکات مهم انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

برای اینکه انتخاب واحد بهتری داشته باشیم، دانستن چند نکته خالی از لطف نیست. توصیه می کنیم که به تذکرات و راهنمای انتخاب واحد علمی کاربردی در ادامه توجه کنید.

 

 • انجام انتخاب واحد به هیچ وجه به صورت حضوری انجام نمی شود و تمامی مراحل اینترنتی و با مراجعه به سامانه هم آوا به آدرس اینترتی uast.ac.ir امکانپذیر خواهد بود.

 

 • مواردی همچون هم نیازی، پیش نیازی، حداقل و حداکثر تعداد واحد برای هر ترم را در نظر داشته باشید، زیرا این کار تنها بر عهده دانشجو بوده و مسئولین یا اساتید وظیفه ایی در قبال آن ندارند.

 

 • حداقل تعداد واحد 12 و حداکثر 20 واحد ی باشد. دانشجویانی که در ترم قبل مشروط شده اند و معدل آن ها کمتر از 12 می باشد، تنها می توانند 14 واحد اخذ کنند.

 

 • اگر درسی را با گروهی برمی دارید، سعی کنید درس های دیگر خود را در همان گروه انتخاب کنید تا به مشکلاتی همچون تداخل کلاس مواجه نشوید.

 

 • شرط انتخاب حداقل 12 واحد در آخرین نیمسال تحصیلی برداشته خواهد شد.

 

 • دانشجویانی که معدل آن ها در یک نیمسال 17 باشد، در صورت تایید گروه آموزشی مجاز خواهند بود تا در نیمسال بعدی 24 وتاحد را اخذ نماید.

 

 • کاربینی دروس عملی که به مدت 32 ساعت جهت آشنایی با حوزه شغلی مربوط به رشته مورد نظر برای دانشجویان ارائه می شود، تنها در اویلن نیم سال یا اولین پودمان خواهد بود.

 

 • دانشجویانی که قصد اخذ ترم تابستانه در مقطع ارشد را دارند، در صورت داشتن مدرک کاردانی غیر مرتبط، باید دروس پیشنیاز و کارورزی را اخذ کنند.

 

مواردی که ذکر شد، مهمترین قوانین مربوط به انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی هستند، اما چنانچه با مسائل دیگری برخوردی یا سوالاتی در این زمینه داشتید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

به منظور دریافت جدول شهریه دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

راهنمای کامل سامانه انتخاب واحد جامع علمی کاربردی

به منظور انجام انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی بایستی ابتدا آدرس سایت هم آوا به آدرس Uast.ac.ir را وارد کرده و مراحل زیر را طی نمایید.

 

 • همانند تصویر زیر در قسمت مشخص شده، نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید.

 

 

 

 

 • حال وارد پروفایل خود شده و بایستی گزینه دسترسی که در سمت راست صفحه واقع شده است را کلیک نمایید.

 

 

 

 

 • اولین قدم برای انتخاب ” بروز رسانی نیمرخ تحصیلی ” است. وقتی که آیکن دسترسی را انتخاب می کنید با چند منوی رنگی روبرو می شود که لازم است گزینه ” نیمرخ تحصیلی ” را از میان ها لمس نمایید.

 

 

 

 

 • سپس همانند تصویر در قسمت مشخص شده، مربع بروز رسانی نیمرخ را فشار می دهید.

 

 

 

 

 • از این به بعد می توانید انتخاب واحد را آغاز کنید. برای این کار یکبار دیگر روی دکمه دسترسی کلیک کرده و سپس انتخاب واحد را انتخاب نمایید.

 

 

 

 

 • حال در قسمت سمت راست صفحه لیست دروس قابل اخذ نمایش داده شده است که می توانید از میان آن ها درس مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای این منظور کافی است که بر روی هر کدام کلیک نمایید.

 

 

راهنمای انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

 

 

 • در این بخش باید حتما انتخاب واحد خود را نهایی کنید تا به تایید برسد. دقت داشته باشید که اگر نهایی شدن را انجام ندهید و گزینه نهایی نمودن دروس و پرداخت شهریه را کلیک نکنید، انتخاب واحد حذف خواهد شد.

 

 

دریافت انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

دریافت انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

 

 

برای اطلاع از شماره پشتیبانی سامانه سجاد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

مسائل مالی مربوط به انتخاب واحد علمی کاربردی

همانطور که می دانید دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه شهریه پرداز است و دانشجویان باید برای انتخاب واحد، از نظر شهریه مشکلی نداشته باشند. ابتدا اینکه قبل از انجام فرایند انتخاب رشته بایستی مبلغ در نظر گرفته شده واریز گردد.

بدین ترتیب، اگر مثلا چند درس را اخذ کرده اید و پرداخت نهایی زده اید، در صورت اخذ دوباره دروس دیگر می بایست مجددا شهریه آن را پرداخت کنید و سپس نهایی شدن را بزنید. نکته مهم دیگر اینکه وقتی انتخاب واحد را انجام دادید، نهایتا تا 2 ساعت یعنی 120 دقیقه فرصت پرداخت شهریه را دارید. در غیر اینصورت، انتخاب واحد انجام شده به شکل اتوماتیک وارد در سایت هم آوا حذف خواهد گردید.

در پایان، همانند آنچه که در انتخاب واحد گفته شد، پس از اینکه گزینه ” نهایی کردن انتخاب واحد ” را انتخاب نمودید، علامت تیک را در ستون ” تایید” فشار دهید تا فرایند به پایان برسد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

شرایط تطبیق واحد علمی کاربردی

در برخی از شرایط ممکن است فردی در دانشگاه دیگری تحصیل کرده باشد و به هر دلیل تصمیم ورود به دانشگاه علمی کاربردی داشته باشد. در چنین شرایطی انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی دارای ضوابط خاص خود می باشد و دانشجو باید برای تطبیق و معادل سازی اقدام کند.

 

 • پذیرش و ادامه تحصیل بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو خواهد بود.

 

 • دانشجویان که در دانشگاه های دولتی، آموزشکده های فنی و حرفه ایی، و علمی-کاربردی سابق انصراف، اخراج یا فارغ التحصیل شده اند، چنانچه در دانشگاه پذیرفته شود دروس عمومی اصلی، پایه و تخصصی وی به نحوی معادل سازی می شود که دانشجو حداقل 25 واحد درسی را ثبت نام کرده و بگذرانند.

 

 • صرفا دروس عمومی و پایه افرادی که در دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی انصراف، اخراج یا فارغ التحصیل شده اند، معادل سازی خواهد شد.

 

 • دروس کاربینی، کارورزی 1 و 2، و مهارت های مشترک تنها برای دانشجویان انصرافی و اخراجی دوره های علمی کاربردی در همان مقطع و همان گرایش با سر فصل مصوب معادلسازی خواهند شد.

 

 • مدرک دانشگاهی قبلی باید مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا شورای انقلاب عالی فرهنگی باشد.

 

 • شرایط تحصیل دانشجو در دانشگاه قبلی با برنامه مصوب شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم و وزارت بهداشت مطابقت داشته باشد.

 

 • گروه آموزشی مرکز و شورای مرکز پذیرنه تایید کنند که محتوای آموزشی دروس گذرانده شده با دروس جدید اشتراک و همخوانی داشته باشد، و نمره هر درس کمتر از 12 نباشد. البته برای دانشجویان ایثارگر و شاهد بین 10 تا 12 هم مورد قبول است.

 

 

برای ورود به سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

 

 

اصطلاحات مربوط به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی مانند همه داشنگاه های دیگر دارای اطلاعات و ضوابط خاصی است که برای هر دانشجو لازم است از آن ها آگاه باشد. البته برخی از قوانین در این دانشگاه با سایرین متفاوت است که در اینجا ان ها را توضیح می دهیم.

 

 • حذف و اضافه: هر دانشجو تا 2 هفته بعد از آغاز نیمسال مهلت دارد که حداکثر دو درس را اضافه یا حذف کند. البته تعداد واحدها نباید از حد مجاز بیشتر باشد.

 

 • حضور در جلسات: چنانچه دانشجویی در بیش از  3/16  جلسات و یا جلسه پایانی ترم غیبت داشته و دلیل آن ناموجه باشد، نمره او صفر خواهد بود. البته در صورت موجه بودن با تایید شورای تخصصی آموزشگاه، آن درس حذف خواهد شد.

 

 • حداقل نمره قبولی: دانشجو باید حداقل نمره 10 را در هر درس کسب کند.

 

 • مشروطی: اگر معدل دانشجو در پایان هر نیمسال پایین تر از 12 باشد، مشروط تلقی خواهد شد و در ترم بعدی می تواند حداکثر 14 واحد درسی را اخذ نماید. همچنین، اگر مشروطی در دو نیمسال پی در پی اتفاق بیفتد، دانشجو از ادامه تحصیل محروم خواهد شد. 

 

 •  مرخصی تحصیلی: هر دانشجو در طول هر کدام از ذوره های تحصیلی کاردانی و کارشناسی تنها یکبار مجاز به اخذ مرخصی خواهد بود.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت استعلام مدرک دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی نحوه، زمان و شرایط انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی پرداختیم و با راهنمای انتخاب واحد علمی کاربردی آشنا شدیم.

اگر در هر کدام از مراحل ثبت نام و پذیرش، انتخاب واحد، مرخصی تحصیلی، انتقالی و مهمانی، و یا هر مورد دیگری با سوالی مواجه شدید می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید. برای این کار کافی است که شماره های درج شده در جدول زیر را از ساعت 8 صبح الی 12 شب در همه روزهای هفته بگیرید.

 

 

جهت آشنایی با مراحل انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول و دوم، و حذف و اضافه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

معرفی رشته مهمانداری هواپیما دانشگاه علمی کاربردی

آشنایی با شرایط انصراف از دانشگاه علمی کابردی

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ چه زمانی است؟

برای اطلاع از زمان دقیق انتخاب واحد هر دو نیمسال این دانشگاه، به مقاله مراجعه نمایید.

برای انتخاب واحد ترم تابستانه دانشگاه علمی کاربردی باید از چه طریقی عمل کرد؟

انتخاب واحد همه ترم های این دانشگاه از طریق سایت هم آوا ممکن خواهد بود.

برای حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی چند واحد مجاز می باشد؟

دانشجویان می توانند حداکثر و حداقل 2 واحد را اضافه یا حذف کنند.

آیا در هنگام انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی باید حتما شهریه پرداخت کرد؟

برای اطلاع از قوانی دقیق در این زمینه می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.  

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور