تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
افت تحصیلی دانش آموزان

بررسی افت تحصیلی دانش آموزان

افت تحصیلی دانش آموزان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

تجزیه و تحلیل افت تحصیلی دانش آموزان در مقاطع مختلف

افت تحصیلی دانش آموزان یک مشکل عمده است که در نظام‌های آموزشی به وفور دیده می‌شود. هر سال هم امکانات زیادی اعم از : امکانات مالی، نیروهای انسانی، آموزشی و پرورشی به این مشکل بزرگ اختصاص می‌یابد. امروزه رکود تحصیلی در بین دانش آموزان نوجوان علی الخصوص پسرها رشد زیادی داشته است. مثلا پسرهای نوجوان علاقه دارند هرچه زودتر وارد بازار کار شوند و در نتیجه علاقه به درس خواندن ندارند و سرانجام ترک تحصیل می‌کنند. دلایل افت تحصیلی دانش آموزان موارد مختلفی است که باید به دقت شناسایی شود و در جهت رفع آن کوشید.

 

 

افت تحصیلی دانش آموزان چه عللی دارد؟

افت تحصیلی دلایل مختلفی دارد و هر دانش آموز بنا به علل متفاوت می‌تواند دچار افت تحصیلی و حتی ترک تحصیل شود. برای کشف علل افت تحصیلی دانش آموزان باید مسائل بسیاری به دقت کنکاش و بررسی شود و در نهایت به علت و عوامل اصلی این مشکل رسید و در جهت رفع افت تحصیلی کوشید.

 

 

دلایل و عوامل افت تحصیلی دانش آموزان

 

 • افسردگی می‌تواند دلیل مهمی باشد – افت تحصیلی دانش آموزان

متاسفانه بعضی از نوجوانان که در پروسه درس خواندن و تحصیل لنگ می‌زنند و در این کار جدیتی ندارند، از افسردگی رنج می‌برند. افسردگی موجب می‌شود که دانش آموزان دیگر شوق و اشتیاقی به درس خواندن و ادامه تحصیل نداشته باشند. این دانش آموزان از درس خواندن فراری هستند و مدرسه رفتن آنها را رنج می‌دهد. عوامل و دلایل افسردگی دانش آموزان متفاوت است :

 1. مشکلات خانوادگی دانش آموزان مانند اختلافات پدر و مادر، طلاق و …
 2. کمبود اعتماد بنفس که گاهی ریشه در کودکی و نوع تربیت دانش آموز دارد.
 3. تکنولوژی و زندگی ماشینی هم که همه چیز را راحت کرده موجب می‌شود نسل امروز نسبت به گذشته کمتر به دنبال اهداف و رویاهای خود باشند و اصولا هدف خود را گم می‌کنند در نتیجه از زندگی رضایت خوبی ندارند.

 

 • افسردگی والدین هم روی فرزندان تاثیر می‌گذارد – افت تحصیلی دانش آموزان

حتی افسردگی مادر در زمان بارداری نیز تاثیر مستقیم و جدی روی جنین می‌گذارد. روحیات والدین روی روحیات فرزندان تاثیر مستقیم دارد و در شکل گیری شخصیت فرزندان نقش مهمی ایفا می‌کند. پس در نتیجه خانواده‌های مشکل دار، فرزندان نرمالی را نمی‌توانند پرورش دهند و این فرزندان در دوران تحصیل از مشکلات بسیاری می‌توانند رنج ببرند که طبیعتا روی کیفیت تحصیلشان تاثیر جدی می‌گذارد.

 

 

 • مشکلات اقتصادی، فقر فرهنگی – افت تحصیلی دانش آموزان

بی پولی و فقر بی نهایت در کیفیت تحصیل دانش آموزان و افت تحصیلی تاثیر دارد. سطح پایین فرهنگ خانوادگی هم تاثیر منفی دارد. مشکلات اقتصادی و فقر فرهنگی حتی موجب می‌شود که بسیاری از کودکان از تحصیل محروم بمانند.

 

 

 • دوره نوجوانی دوره بحرانی است و در افت تحصیلی دانش آموزان تاثیرگذار است

نوجوان در دوران نوجوانی، دنبال هویت و فردیت خود می‌گردد. در سن بلوغ درون نوجوان پر آشوب است و از لحاظ عصبی بشدت درگیر مسائل زیادی است. پدر و مادر در دوران بلوغ بصورت جدی باید مراقب و همراه نوجوان خود باشند و متناسب با روحیه فرزندشان رفتار نمایند تا این دوران پر آشوب بدون مشکل به پایان برسد. نوجوانان در این دوران بدلیل تغییرات زیادی که در ظاهر و درون خود احساس می‌کنند، ممکن است عجولانه و از روی احساس کارهایی انجام دهند یا تصمیماتی بگیرند که بعدها پشیمان شوند. همین مسائل می‌تواند در کیفیت تحصیلی نوجوانان تاثیر مهمی داشته باشد.

 

برای مشاوره تحصیلی رایگان از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 

 • محیط آموزشی و نحوه برخورد معلمان با دانش آموزان

محیط‌های آموزشی و نوع برخورد و رفتار کادر آموزشی با دانش آموزان در تحصیل آنها تاثیر دارد. اگر محیط آموزشی فضایی ناشاد داشته باشد و تحمیل و اجبار جزء قوانین مدرسه باشد، طبیعتا در رفتار و کیفیت تحصیل دانش آموزان تاثیر منفی خواهد گذاشت و دانش آموزان را از محیط مدرسه و درس خواندن دلزده و دور می‌سازد. فضای آموزشی باید شاد و پر از آرامش باشد، معلمان و مدیریت مدرسه هرچه انعطاف پذیر و مهربان باشند، بهتر می‌توانند با دانش آموزان همراه شوند. توصیه می‌شود که شادی در مراکز آموزشی افزایش پیدا کند.

 

 

 • کیفیت پایین عملکرد معلم در زمینه آموزش و افت تحصیلی دانش آموزان

یکی از دلایل مهم افت تحصیل در دانش آموزان کیفیت پایین آموزش‌های معلمان هست که موجب دلزدگی دانش آموزان خواهد شد. معلمی که در آموزش دادن توانایی لازم را نداشته باشد، طبیعتا نمی‌تواند موضوعات درسی را بخوبی به دانش آموزان تفهیم کند و دانش آموزان درس مربوطه را بخوبی یاد نمی‌گیرند و در نتیجه در دروس مختلف دچار افت می‌شوند. البته این مشکل در دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و … بیشتر نمود دارد.

 

 

 • اختلالات یادگیری یکی از دلایل افت تحصیل دانش آموزان

بسیاری از کودکان دچار اختلال بیش فعالی و نقض توجه می‌باشند. کودکان بیش فعال نمی‌توانند در انجام کارهایشان تمرکز و توجه لازم را داشته باشند. بنا به گفته روان شناسان بچه‌ها برای درس‌خواندن بایستی مهارت‌های مختلفی از جمله : اولویت بندی، برنامه ریزی، استدلال و مدیریت زمان را داشته باشند. این مهارت‌ها در کودکانی که دچار بیش فعالی هستند شکل نمی‌گیرد و در نتیجه درس خواندن را برای این کودکان مشکل و سخت می‌سازد. کودکان بیش فعال به ویژه در یادگیری خواندن و نوشتن یا در یادگیری ریاضی دچار معضلات بزرگی می‌شوند.

 

 

 •  تغییر محیط آموزشی و عوض کردن مدرسه

گاهی اوقات تغییر مدرسه و بردن دانش آموز به مدرسه‌ای دیگر می‌تواند تاثیر منفی روی دانش آموز بگذارد. ممکن است موجب افسردگی وی شود. پس والدین باید قبل از چنین اقدامی، حتما با فرزندشان صحبت کنند، صحبتی که حالت نصیحت گونه نداشته باشد چون حس لجبازی را در او تقویت می‌کند. والدین می‌توانند از مشاور کمک بگیرند تا به راحتی بتوانند فرزند را قانع کنند تا با آرامش و رضایت این تغییر بزرگ را بپذیرد و با رفتن به محیط جدید خللی در درس خواندش ایجاد نشود.

 

مشاوران مجرب ایران تحصیل در هر زمینه ای آماده کمک به شما والدین عزیز می‌باشند.

تلفن تماس : 9099072952 تماس از طریق تلفن ثابت

 

ما در این مطلب بصورت خلاصه وار دلایل مهم افت تحصیل دانش آموزان را بیان کردیم. شناسایی دلایل این مشکل، بسیار مهم است و با تشخیص این عوامل راحت تر می‌شود در رفع افت تحصیل دانش آموزان گام برداشت. ما به والدین عزیز توصیه اکید می‌کنیم که افت تحصیلی فرزندان خود را جدی بگیرند و حتما در جهت پیدا کردن عوامل و رفع آنها تلاش کنند. برای اینکار حتما با مشاوران مجرب و متخصص مشورت نمایید و از آنها کمک بگیرید تا هرچه سریعتر مشکل رفع شود و دلزدگی دانش آموز به ترک تحصیل منتهی نشود.

 

دانش آموزانی که در محیط مدرسه عملکرد پایینی دارند و مدام با شکست‌های مکرر روبرو می‌شوند، به مرور اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. این گونه دانش آموزان یا گوشه گیر و خجالتی می‌شوند و یا به خشونت و پرخاشگری روی می‌آورند. پس در این حالت در محیط مدرسه تبدیل می‌شوند به بچه‌هایی قلدر و زورگو و یا قربانی خشونت و زورگویی دیگران می‌شوند. معمولا در محیط خانه و مدرسه و اجتماع مورد تمسخر قرار می‌گیرند. تمام این‌ها به روح و روان دانش آموز آسیب می‌زند و گاهی این آسیب آنقدر جدی است که ترک تحصیل دانش آموزان را به دنبال دارد.

 

 

مطالب مرتبط :

به این پست امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات

 1. شیوا
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام
  آیا امکان تحصیل همزمان در دکتری و کارشناسی ارشد روزانه دولتی وجود دارد؟(هر دو روزانه دولتی)
  سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام نه امکان ندارد

 2. Kiana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من شنیدم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اولویت با افراد بومی اون منطقه هست. اگر شخصی رتبه اش دو یا سه رقمی باشه و دانشگاهی رو که در شهر دیگه ای هست اولویت خودش در کنکور انتخاب بکنه، ممکنه به واسطه ی رتبه اش در اون دانشگاه قبول بشه با وجود اینکه فرد بومی اون منطقه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر این امکان برای دانشگاه فرهنگیان در استان دیگه بع جز محل سکونت امکان پذیر نمی باشد

 3. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 4. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 5. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 6. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 7. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 8. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 9. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 10. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 11. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 12. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 13. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 14. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 15. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 16. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 17. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 18. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 19. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 20. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 21. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 22. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 23. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 24. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 25. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 26. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 27. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 28. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 29. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 30. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 31. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور