تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان1401-1402

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان مشخص شده است. همانطور که می دانید مدارس تیزهوشان نسبت به سایر مدارس، دارای رتبه بهتر و عالی تری هستند به همین دلیل هر ساله آزمونی در این مدارس برگزار شده که معیار پذیرش دانش آموزان خواهد بود.

 دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان شرکت کرده و امتیاز مورد نیاز برای قبولی را بدست نمی آورند، می توانند برای نتایج آزمون اعتراض خود را ثبت نمایند. جهت این کار لازم است، ابتدا دانش آموزان کارنامه خود را مشاهده کرده و به صورت دقیق تعداد سوالات صحیح، غیر صحیح و نزده خود را مشاهده کنند و در صورتی که مغایرتی را مشاهده نمودند، می توانند اعتراض خود را ثبت نمایند.

این نکته را هم بدانید که برای قبول شدگان در آزمون تیزهوشان کارنامه ای صادر نمی شود و تنها برای افرادی که قبول نشده اند، کارنامه صادر خواهد شد.

 

اطلاعیه :

توصیه می کنیم قبل از اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان، ابتدا سوالات و کلید آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 را مطالعه نموده و پاسخ های خود را با پاسخ های صحیح مقایسه نمایید. توجه داشته باشید برای سال جاری هنوز زمان ثبت اعتراض مشخص نشده است.

 

 

جهت اطلاع از نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان و سامانه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099075307 و در صورت شلوغی 9099075307 ( استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

سامانه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان 

خوشبختانه جهت سهولت کار دانش آموزان و اولیای گرامی آنان سامانه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان به آدرس https://azmoon.medu.ir/  راه اندازی شده است.

ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه هفتم همانند سال‌های گذشته، به صورت اینترنتی می‌باشد و نیازی به مراجعه فیزیکی در هیچ یک از مدارس تیزهوشان و یا اداره آموزش و پرورش استان وجود نخواهد داشت.

داوطلبانی که مایل به ثبت اعتراض و همچنین بررسی مجدد کارنامه خود می‌باشند، می‌توانند در زمان مقرر، اقدامات لازم را انجام دهند. دانش آموزانی که با اعتراضشان موافقت شود، امکان ورود به مدارس نمونه دولتی را خواهند داشت.

متقاضیان محترم جهت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان می‌توانند با استفاده از این سامانه، هم از مشاوره لازم جهت توافق با اعتراض خود استفاده نمایند و هم بدون نیاز به ورود سایت‌های جداگانه هر استان، به راحتی با استفاده از شماره‌های مندرج، اعتراض خود را ثبت نمایند.

 

 

برای کسب اطلاع از Azmoon.medu.ir وارد شوید

 

 

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401-1402

به صورت کلی زمان اعتراض به نتایج هر ساله پس از اعلام نتایج مشخص خواهد شد. برای ثبت درخواست نیز بین 2 تا 3 روز زمان تعیین می شود.

سامانه ثبت اعتراض نیز عموماً  https://azmoon.medu.ir/  می باشد که اگر تغییر کند این مورد نیز اطلاع رسانی می شود.

 در سال گذشته مهلت ثبت اعتراض بین 23 تا 26 مرداد تعیین شده بود.

 

 

نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 

با توجه به الکترونیکی بودن اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان، ثبت اعتراض چنانچه با استفاده از سامانه ایران تحصیل صورت نپذیرد، با توجه به سایت‌های استعداد درخشان استان محل سکونت دانش‌آموزان قابل انجام خواهد بود.

بنابراین دانش‌آموزان و یا والدین عزیز می‌توانند با مراجعه به سایت مورد نظر، بر روی اعتراض به نتایج آزمون کلیک نمایند.

اعتراضات ثبت شده در این سامانه را آموزش و پرورش هر استان به صورت جداگانه بررسی می نماید و پس از ثبت اعتراض هر دانش‌آموز، نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را در سایت قرار می‌دهد.

دانش آموزان تنها در موارد خاصی می‌توانند اعتراض خود را به ثبت برسانند، بنابراین خارج شدن از این چارچوب مورد تائید نبوده و به متن اعتراض توجه نخواهد شد.

چنانچه در سامانه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان با اعتراض شما موافقت نگردیده باشد، می‌توانید در ذخیره آزمون تیزهوشان شرکت نموده و شانس خود را جهت ورود به این مدرسه امتحان نمایید.

 

 

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه ششم به هفتم 

دانش آموزان عزیزی که در این پایه برای آزمون استعدادهای درخشان شرکت کرده اند جهت ثبت اعتراض خود می توانند به سامانه hoosh.medu.ir مراجعه نموده و در بازه زمانی مشخص شده، اعتراض خود را ثبت نمایند.

در مرحله اول کد ملی و رمز عبور خود را وارد نموده و سپس بر روی کلمه “ورود” کلیک نمایید.

 

 

سامانه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان

 

در صفحه ای که به شما نشان داده می شود نقش خود و عنوان سازمان مدنظرتان را وارد نمایید.

 

 

نحوه اعتراض به نتایج تیزهوشان نهم به دهم

 

سپس بر روی گزینه “ثبت درخواست تجدید نظر” که در ستون مدیریت برای شما مشخص شده است کلیک کنید و اعتراض خود را به نتیجه آزمون ثبت نمایید.

 

در مرحله ی آخر صفحه ای به شما نشان داده می شود که باید تمامی موارد خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد کرده و آن ها را تکمیل کنید.

شما در دو مرحله باید دلایل قانع کننده ارائه دهید تا اعتراض تان مورد قبول قرار بگیردو در بخش اول اعتراض شامل، خطا در تعداد پاسخ ها، خطا در محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه با الویت های درج شده در کارت ورود به جلسه می شود.

 

 

مهلت اعتراض به نتایج تیزهوشان

 

 

بخش دوم فرم تجدید نظر نیز شامل مواردی مانند اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی خواهد بود. اگر دلیل اعتراض شما یکی از موارد گفته شده باشد، می توانید آن ها را انتخاب کرده و در قسمت توضیحات اعتراض خود را ثبت کنید.

 

توضیحات اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

 

پس از اینکه تمامی مراحل فوق را با موفقیت پشت سر گذاشتید، سیستم به شما کد رهگیری را خواهد داد که باید آن را نزد خود تا زمان اعلام نتایج اعتراض نگاه دارید. هر فردی تنها یک بار فرصت اعتراض به نتایج آزمون را دارد، پس صعی کنید فرم را با نهایت دقت تکمیل نمایید. هر داوطلب نیز می تواند نهایتاً سه دلیل قانع کننده داشته باشید و برای هر مورد می تواند حداکثر 4 خطر توضیح وارد نماید.

 

 

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه نهم به دهم 

دانش آموزان عزیز جهت ثبت اعتراض خود در این پایه باید به آدرس hamgam.medu.ir/portal/sampad.php مراجعه نموده و اعتراض خود را در سامانه مورد نظر ثبت نمایند.

در مرحله اول بعد از اینکه وارد سامانه شدید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.

 

 

اعتراض نتایج تیزهوشان ششم به هفتم

 

در صفحه بعدی نقش خود و سازمان را انتخاب کنید.

 

 

مراحل ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

 

 

بعد از ورود به قسمت پیشخوان، بر روی گزینه “ثبت درخواست تجدید نظر استعداد درخشان” کلیک کرده و نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایید.

 

اگر می خواهید که به اعتراض شما رسیدگی شود باید فرمی را که به شما نشان داده می شود به طور صحیح تکمیل نمایید.

 

 

 

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان در مواردی است که کلیه دانش آموزان با توجه به ظرفیت در نظر گرفته شده نسبت به ثبت نام اقدام ننمایند.

برای مثال ممکن است ظرفیت در نظر گرفته شده برای یک کلاس پایه هفتم 12 نفر باشد و 12نفر نیز پذیرفته شده باشند. اما تنها 10 نفر آنان نسبت به ثبت نام اقدام نمایند بنابراین تعداد 2 نفر ظرفیت خالی در این کلاس وجود خواهد داشت.

تکمیل ظرفیت مدرسه تیزهوشان، هیچ رابطه‌ای با سامانه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان نخواهد داشت. حالت دیگری که می‌توان در رابطه با ظرفیت خالی در نظر گرفت، در رابطه با خالی شدن ظرفیت کلاس با توجه به انصراف دانش آموزان از مدرسه مورد نظر به دلایل مختلف می‌باشد.

به‌هرحال اگر با اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان موافقت نشده است، می‌توانید شانس خود را در تکمیل ظرفیت امتحان نمایید.

بنابراین توصیه می‌نماییم که گوش به زنگ اخبار اطلاعات در رابطه با آزمون تیزهوشان و اخبار مربوط به آن باشید تا بتوانید در زمان مقرر شده، نسبت به اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان اقدام نمایید.

 

 

زمان اعلام نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان

دانش آموزانی که در زمان اعلام شده، اقدام به ثبت اعتراض نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان نموده اند می توانند پاسخ نهایی اعتراض خود را یک هفته بعد از ثبت نهایی اعتراض، در سایت مشاهده نمایند.

دانش آموزان پایه هفتم جهت مشاهده نتیجه اعتراض خود باید به سامانه hoosh.medu.ir و پایه دهم به سامانه hamgam.medu.ir/portal/sampad.php مراجعه نمایند.

 

اطلاعیه :

در حال حاضر زمان دقیق اعلام نتایج اعتراضات آزمون تیزهوشان مشخص نشده و در صورتی که مشخص شود از طریق همین سامانه به اطلاع دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی خواهد رسید.

 

 

موارد قابل قبول برای ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان

هر یک از داوطلبان جهت ثبت اعتراض خود باید دلایل موثقی داشته باشند مانند:

  • اعمال نشدن قانون مربوط به پذیرش چندقلوها و دوقلوها
  • مطابقت نداشتن اولویت هایی که در کارنامه داوطلب ثبت شده و برگه ورود به جلسه
  • اشتباه در محاسبه نمره کل
  • بین تعداد پاسخ های درست و غلط و جواب نداده در کارنامه داوطلب با توجه به برگه ای که در سایت وجود دارد تطابقی وجود نداشته باشد.

 

 

اخبار پیرامون اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

اعلام شماره های پشتیبانی برای مشکلات ثبت نام آزمون تیزهوشان:

در تاریخ 16 فروردین شماره های مورد نیاز برای اعلام مشکلات ثبت نامی مشخص شده است.

دفترچه ثبت نام:

در تاریخ 9 فروردین اعلام شد که دفترچه ثبت نام بارگزاری شده است.

 

 

برای دانلود PDF مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به  بررسی نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان بپردازیم. مراحل اعتراض نتایج تیزهوشان ششم به هفتم بررسی شد و همچنین زمان تعیین شده برای مهلت اعتراض به نتایج تیزهوشان مورد بررسی قرار گرفت. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه اعتراض به نتایج تیزهوشان نهم به دهم و یا سامانه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان، سامانه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان و نحوه ثبت اعتراض از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099075307 و در صورت شلوغی 9099075307 ( استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داوطلبان جهت ثبت اعتراض نتایج تیزهوشان باید به چه سامانه ای مراجعه نمایند؟

همه داوطلبان در پایه های مختلف می توانند جهت ثبت اعتراض خود به نتایج تیزهوشان، به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه نمایند.

داوطلبان به چه صورت می توانند اعتراض خود را نسبت به نتیجه آزمون تیزهوشان ثبت کنند؟

داوطلبان جهت ثبت اعتراض باید به سامانه ملی استعدادهای درخشان مراجعه کنند که در این مقاله نحوه ثبت اعتراض به صورت کامل و تصویری توضیح داده شده است.

چه زمانی می توانیم اعتراض خود را به نتایج آزمون تیزهوشان ثبت نماییم؟

معمولا 2 الی 3 روز بعد از مشخص شدن نتایج آزمون، امکان ثبت اعتراض وجود دارد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور