تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور

استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور 1400

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۱
استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

امکان استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور 1400 برای داوطلبان فراهم شد. تمامی افراد می توانند در صورت لزوم برای استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور اقدامات لازم را انجام دهند. اما در اینجا ممکن است سؤالاتی از جمله اگر در دانشگاه روزانه قبول شویم و نرویم چه می شود؟ و یا اگر انتخاب رشته کنیم و نرویم چه میشود؟ برای شما مطرح شود که به مراتب باید پاسخی دقیق و قانع کننده برای آن ها پیدا کنید. اطلاع از این موضوع که اگر دانشگاه قبول بشی و نری چه اتفاقی میفتد به مراتب نیاز به کمک مشاوری خبره و کاردان برای شما دارد.

 

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با امکان یا عدم امکان استفاده از مجدد سهمیه روزانه کنکور و موارد مرتبط با آن و البته یافتن پاسخ هایی موثق برای این پرسش ها یعنی اگر انتخاب رشته کنیم و نرویم چه میشود؟ و یا اگر در دانشگاه روزانه قبول شویم و نرویم چه اتفاقی می افتد برای هر یک از افراد و داوطلبان کنکوری الزامی و مهم است از این رو کمک خواستن از مشاوری کاردان و خبره در این رابطه می تواند بسیار مهم و کارساز باشد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون سراسری و یا پاسخگویی به سؤالاتی مهم از جمله اگر در دانشگاه روزانه قبول شویم و نرویم و یا اگر انتخاب رشته کنیم و نرویم چه میشود؟ و آیا می توان سال آینده باز برای ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه اقدام کرد یا خیر با تیم مشاوره ای کاردان و حرفه ای در این رابطه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم را در این رابطه از آن ها جویا شوید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط استفاده مجدد از سهمیه ورود به دوره روزانه آزمون سراسری برای دوره کارشناسی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

قبل از استفاده از سهمیه ورود به دوره روزانه آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها از داشتن شرایط لازم برای انجام این کار مطمئن شوید

 

 

اگر در دانشگاه روزانه قبولی شویم و نرویم

 

 

امکان پذیر بودن یا نبودن استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور 

افراد بسیاری هستند که پس از یک بار شرکت در کنکور سراسری و قبولی و پذیرش در دانشگاه های روزانه مایل به استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور بوده و قصد ورود به دانشگاه های روزانه یا همان دولتی را دارند.

اما در اینجا این پرسش مهم مطرح می شود که آیا امکان استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون سراسری برای داوطلبان وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید عرض کنیم که خوشبختانه امکان استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون سراسری برای افراد متقاضی البته در صورت داشتن شرایط لازم فراهم است و آن ها می توانند از این امتیاز مهم استفاده کنند.

 

 

برای اطلاع از تاریخ دقیق برگزاری کنکور سراسری در سال آینده وارد لینک مربوطه شوید

 

 

 استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور برای چه مقاطعی مقدور است؟

حتماً این پرسش مهم در ذهن شما دوستان و داوطلبان عزیز نیز مطرح شده که استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون سراسری برای چه مقاطعی امکان پذیر است؟

آیا برای ادامه تحصیل در کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همین طور دکتری می توان برای استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون  سراسری اقدام کرد یا این که نه این امر تنها برای شماری از مقاطع تحصیلی مقدور است؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل عرض کنیم که هر یک از افراد متقاضی در صورت نیاز و تمایل می توانند برای استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور در تمامی مقاطع تحصیلی  ارشد، دکتری و همین طور کارشناسی اقدامات لازم را انجام دهند.

در ادامه با ذکر شرایط استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور در کلیه این مقاطع تحصیلی در گروه های مختلف غیرپزشکی و همین طور پزشکی در خدمت شما هستیم.

 

 

برای اطلاع از نحوه برگزاری کنکور سال آینده بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور برای کارشناسی گروه پزشکی

در صورتی که از یکی از رشته های با طرح اجباری وزارت بهداشت در یکی از مقاطع کارشناسی و کاردانی فارغ التحصیل شده اید به راحتی می توانید برای شرکت در کنکور سراسری و استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون سراسری انجام دهید.

فقط این که برخورداری از شرایط ذکر شده در ادامه این نوشته برای استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون سراسری برای رشته های قرار گرفته در گروه پزشکی الزامی و مهم است:

. فرد متقاضی استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور در رشته های گروه پزشکی به هیچ وجه نباید مشکلی از جهت نظام وظیفه داشته باشد.

. هر یک از متقاضیان باید تا قبل از اتمام طرح کارآموزی خود برای این امر و ثبت نام در کنکور سراسری اقدام کنند.

 

 

برای تحلیل و بررسی دشواری کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور برای کارشناسی گروه غیر پزشکی

 به جز رشته های گروه پزشکی امکان ادامه تحصیل و استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون سراسری برای رشته های گروه غیر پزشکی هم وجود دارد و داوطلبان می توانند از این امتیاز مهم نهایت استفاده را ببرند.

اما دقت داشته باشید که داشتن شرایط استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور برای گروه غیرپزشکی نیز الزامی است. شرایطی بسیار مهم که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

. نداشتن هیچ گونه تعهدی به سازمان و یا ارگانی خاص برای اشتغال به کار و حرفه ای مشخص

. نداشتن هیچ مشکل و مسأله ای از جهت خدمت نظام وظیفه و سربازی برای افراد ذکور

 

 

 

اگر دانشگاه قبول بشی و نری

 

 

شرایط استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور برای ارشد و دکتری گروه پزشکی

براساس آخرین اطلاعیه های منتشر شده در این رابطه کلیه افراد متقاضی البته در صورت داشتن شرایط لازم می توانند برای استفاده از سهمیه مجدد روزانه کنکور در دوره های ارشد و دکتری آن هم در رشته های گروه غیر پزشکی اقدامات لازم را انجام دهند.

در این بخش با ذکر شرایط لازم برای استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور در هر دو مقطع ارشد و دکتری در رشته های گروه غیرپزشکی در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

. فرد داوطلب الزاماً باید طرح خود را به پایان رسانده باشد و در حال گذراندن دوره کارآموزی نباشد.

. نداشتن هیچ تعهدی برای اشتغال و خدمت در سازمان و یا ارگانی دولتی

. نداشتن هیچ گونه محدودیتی برای ادامه تحصیل در دانشگاه از جهت خدمت سربازی برای داوطلبان ذکور

 

 

برای اطلاع از بهترین روش مرور دروس برای کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شهریه ادامه تحصیل در صورت استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور

یکی از موارد مهمی که به مراتب به ذهن تمامی داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در طرح استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون سراسری می رسد در رابطه با شهریه ادامه تحصیل در صورت شرکت در این دوره است.

در این باره باید عرض کنیم که خوشبختانه در صورت قبولی و پذیرش در دانشگاه های روزانه و استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون سراسری هیچ نیازی به پرداخت شهریه ندارید و می توانید به صورت کاملاً رایگان به تحصیل مشغول شوید.

البته تا چند سال قبل داوطلبان ملزم به پرداخت شهریه در آغاز هر نیمسال تحصیلی در صورت استفاده مجدد از سهمیه روزانه آزمون سراسری بودند.

اما با اعتراض یکی از داوطلبان معترض به این طرح از آن زمان به بعد دیگری خبری از دریافت شهریه از داوطلبان و متقاضیان استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور در کلیه مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد، کارشناسی و همین طور دکتری نیست و افراد می توانند بدون هیچ نیازی به پرداخت شهریه در این دوره ثبت نام و بعد از قبولی به دانشگاه مورد نظر خود راه پیدا کنند.

 

 

برای برقراری ارتباط با رتبه های برتر کنکور سال جاری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

اگر در دانشگاه روزانه قبول شویم و نرویم چه می شود؟

هر ساله افراد زیادی در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها شرکت می کنند و از قضا در روزانه هم پذیرفته می شوند. اما شاید بسیاری از آن ها از نتیجه کار چندان رضایتی نداشته باشند و دست و دلشان به ثبت نام قطعی در رشته و دانشگاه محل قبولی نرود.

در اینجا این سؤالات مهم مطرح می شود که اگر در دانشگاه روزانه قبول شویم و نرویم چه می شود؟ یا اگر انتخاب رشته کنیم و نرویم چه میشود؟

در پاسخ به این سؤال یعنی اگر دانشگاه قبول بشی و نری باید عرض کنیم که ببینید دوست عزیز اگر دانشگاه قبول بشی و نری (البته دانشگاه روزانه یا همان دولتی) در کنکور سال آینده امکان شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته در آن را در سال آینده دارید.

اما اگر دانشگاه قبول بشی و نری به مراتب نمی توانید از میان رشته های دانشگاه های روزانه انتخاب رشته کنید و حتی در صورت انتخاب رشته نیز قبولی شما به طور کلی لغو می شود.

به عبارت دیگر در صورت راه یافتن این پرسش یعنی اگر انتخاب رشته کنیم و نرویم چه میشود؟ باید عرض کنیم که اگر دانشگاه قبول بشی و نری تنها امکان انتخاب رشته های دانشگاه های شبانه، پیام نور و یا غیرانتفاعی را دارید و راه ورود به دانشگاه های روزانه و انتخاب رشته های گنجانده شده در آن ها به روی شما باز نیست.

 

 

اگر می خواهید بدانید بهترین کلاس کنکور کشور کدام است بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

لغو محرومیت پذیرش در دانشگاه های روزانه برای داوطلبان

شاید این تیتر کمی برای شما عجیب و البته غیرقابل باور باشد. اما باید عرض کنیم که درست می بینید و این امکان برای شما دوست عزیز داوطلب شرکت و تحصیل در دوره روزانه دانشگاه ها وجود دارد.

البته به شرطی که در زمان انتخاب رشته اشتباهی در درج کد رشته محل های روزانه انجام داده باشید. در این صورت است که می توانید برای لغو محرومیت پذیرش در دانشگاه های روزانه اقدامات لازم را انجام دهید و دیگر نگرانی از بابت این که اگر در دانشگاه روزانه قبول شویم و نرویم چه می شود؟ نداشته باشید.  

در رابطه با نحوه انجام این کار باید عرض کنیم که شما دوست عزیز باید وارد سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و در آن جا به وسیله نام کاربری و رمز عبور خود وارد سیستم پاسخگویی سایت شوید.

با ورود به این بخش می توانید درخواست خود را برای لغو محرومیت از شرکت در دوره روزانه دانشگاه ها ارسال کنید تا به آن رسیدگی شود.

 

 

برای آشنایی با شرایط استفاده مجدد از سهمیه ورود به دوره روزانه آزمون سراسری برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تغییرات کتاب درسی برای کنکور

مدارک لازم برای ورود به جلسه کنکور

استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور

استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور برای چه مقاطعی امکان پذیر است؟

تمامی داوطلبان مقاطع کارشناسی، ارشد و همین طور دکتری امکان استفاده از سهمیه مجدد از سهمیه روزانه کنکور را دارند.

اگر در دانشگاه روزانه قبول شویم و نرویم چه می شود؟

اگر دانشگاه قبول بشی و نری (البته دانشگاه روزانه) امکان انتخاب رشته های دوره روزانه را ندارید.

اگر انتخاب رشته کنیم و نرویم چه میشود؟

در صورتی که در دوره هایی به غیر از روزانه باشد مشکلی وجود ندارد. اما در صورت قبولی در کد رشته های روزانه الزاماً در سال آینده نمی توانید برای انتخاب رشته های دوره های روزانه اقدام کنید.

آیا در صورت استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور باید شهریه پرداخت کرد؟

خیر. تحصیل در این دوره رایگان است.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور