ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

آمادگی تیزهوشان علامه حلی

آمادگی تیزهوشان علامه حلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آمادگی تیزهوشان علامه حلی از دغدغه‌های اصلی دانش آموزانی است که جز استعدادهای درخشان هستند، آن‌ها برای اینکه بتوانند به این مدارس راه پیدا کنند باید آمادگی لازم را داشته باشند. داوطلبان آزمون تیزهوشان برای ورود به مدارس حلی، باید با اشتیاق و پشتکار به مطالب درسی مسلط باشند. به گونه‌ای که معدل آن‌ها بالای 19 باشد.

همچنین نمره دانش آموزان پایه پنجم و ششم که در پی راهی برای ورود به مدارس تیزهوشان در دوره متوسطه اول هستند، می‌بایست خیلی خوب باشد. البته اگر داوطلبان، تنها یک نمره خوب بگیرند نیز می‌توانند شانس ورود به مدارس علامه حلی را داشته باشند. در صورت هرگونه سوال درباره آمادگی تیزهوشان، با مشاروان ما در ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

معرفی مدارس تیزهوشان علامه حلی

ورود به مدارس استعداد درخشان، به راحتی مدارس دولتی و غیرانتفاعی نیست. ضرورت آمادگی تیزهوشان علامه حلی، به دلیل رقابت سخت دانش آموزان بر سر آزمون‌های دشوار پایه ششم به هفتم و نهم به دهم است.

داوطلبان هر ساله باید در این ارزیابی سراسری شرکت کنند و در صورتی که توانستند مجاز به ورود شوند برای مصاحبه حضوری که مرحله نهایی ثبت نام علامه حلی است به مدرسه‌ای که برای آزمون ورودی دانش آموزان جدید معرفی کرده‌اند، مراجعه نمایند.

مدارس استعداد درخشان دخترانه و پسرانه با نام فرزانگان (تیزهوشان دخترانه) و علامه حلی (تیزهوشان پسرانه) معروف است. دانش آموزان برای ثبت نام و بهره‌بری از سطح بالای علمی و آموزشی علامه حلی، می‌بایست آمادگی لازم را داشته باشند تا در صورت قبولی از پس آزمون‌های ماهانه این مدارس بربیایند.

معرفی مدارس تیزهوشان علامه حلی

آمادگی تیزهوشان علامه حلی برای آن دسته از دانش آموزانی که هوش بالایی دارند و سطح مدارس دولتی و یا غیرانتفاعی برای آن‌ها کافی نمی‌باشد، ضروری است. داوطلبان آزمون استعداد درخشان برای ثبت نام و ورود به مدارس پسرانه حلی، باید معدل بالای 19 و نمرات خیلی خوب داشته باشند تا برای پاسخ به سوالات آزمون تیزهوشان به خوبی آماده باشند.

آمادگی و ورود به علامه حلی بدون آزمون

👈 مدارس تیزهوشان علامه حلی (پسرانه) دانش آموزانی که در پایه هفتم وارد استعداد درخشان شده‌اند را برای پایه دهم بدون آزمون قبول می‌کند. اما با این شرط که معدل دانش آموز بالای 18 باشد و برای ادامه تحصیل بخواهد در علامه حلی انتخاب رشته کند.

👈 البته در سال 1403 این قانون توسط دیوان عدالت لغو شده است. بنابراین دانش آموزان علامه حلی که برای آزمون ششم به هفتم شرکت کرده بودند، مجددا برای پایه نهم به دهم می‌بایست در آزمون استعداد درخشان ثبت نام کنند.

👈 آمادگی تیزهوشان علامه حلی بدون آزمون برای آن دسته از دانش آموزانی است که از مدارس تیزهوشان به دلایلی همچون استرس، عدم اعتماد به نفس و رقابت سخت و تنگاتنگ با دیگر دانش آموزان، پرونده تحصیلی خود را به منزله انصراف دریافت کرده‌اند و بعد از مدتی دوباره پشیمان شده‌اند.

آن‌ها می‌توانند دوباره به مدارس علامه حلی مراجعه کنند تا در صورت امکان بدون آزمون وارد تیزهوشان شوند.

برای ثبت نام مدارس حلی کلیک کنید.

شرایط ورود به مدارس علامه حلی

دانش آموزان برتر و نخبه کشوری که میزان هوش بالاتری دارند، می‌توانند برای ورود به پایه هفتم و ورود به پایه دهم در آزمون‌های سالانه استعداد درخشان شرکت کنند. این سازمان به منظور جذب و پرورش دانش آموزانی که تیزهوش هستند، هر سال برای ثبت نام داوطلبان در پایه هفتم و تکمیل ظرفیت برای پایه دهم، آزمونی سراسری و هماهنگ شده، مشابه با کنکور سراسری برگزار می‌کند.

دانش آموزان برای آمادگی تیزهوشان علامه حلی، می‌بایست از شرایط ورود به مدارس استعداد درخشان ششم به هفتم و نهم به دهم با خبر باشند و پس از بررسی قوانین و ضوابطی که برای آزمون ورودی در نظر گرفته، به سایت مای مدیو مراجعه کنند. ثبت نام آزمون تیزهوشان از طریق سایت my.medu.ir است.

شرایط ورود به مدارس علامه حلی

همچنین کسانی که می‌خواهند برای ثبت نام در آزمون مدارس علامه حلی اقدام کنند، باید به محل سکونت و انتخاب مجاز مدارس دوره متوسطه اول و دوره متوسطه دوم توجه کنند. هر داوطلب تنها می‌تواند 3 حق انتخاب داشته باشد و همانند انتخاب دانشگاه در کنکور سراسری، اولویت بندی کند.

هر دانش آموز مجاز به انتخاب 1 رشته تحصیلی در گروه ادبیات و علوم انسانی، ریاضی فیزیک و تجربی است. همچنین داوطلبانی که مایل به تغییر رشته هستند، لازم است به مدت 1 سال صبر کنند و بعد فرم تغییر انتخاب رشته را تکمیل نمایند.

در صورت نیاز به راهنمایی برای رمز مای مدیو کلیک کنید.

شرایط آمادگی و ورود به علامه حلی ششم به هفتم

👈 شرایط ثبت نام و ورود به علامه حلی با توجه به پایه تحصیلی دانش آموز، متفاوت است. اما به صورت کلی یکی از شرایط عمومی و مهمی که در اسم‌نویسی این آزمون اهمیت زیادی دارد، تابعیت ایرانی است. البته استثناتی هم وجود دارد که فرم ثبت نام اتباع غیرایرانی برای ورود به مدارس تیزهوشان را جدا از فرم ثبت نام کسانی کرده است که در ایران متولد شده‌اند.

👈 دومین معیاری که برای ثبت نام تیزهوشان بررسی می‌شود، نمرات نیمسال اول و نیمسال دوم ششم ابتدایی است. کسب نمرات خیلی خوب در تمام دروس این مقطع تحصیلی به عنوان اصلی‌ترین شرط آمادگی آزمون علامه حلی می‌باشد.

👈 البته اگر دانش آموزی تنها یک نمره خوب گرفته باشد، می‌تواند برای ثبت نام آزمون تیزهوشان در سایت مای مدیو اقدام کند. با این حال اگر سوالی در رابطه با آمادگی تیزهوشان علامه حلی داشتید، می‌توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

شرایط آمادگی و ورود به علامه حلی نهم به دهم

👈 شرایط ثبت نام و ورود به مدارس تیزهوشان با نمونه دولتی و برخی مدارس غیرانتفاعی مجزا از یکدیگر است. دانش آموزانی که بار علمی و سطح هوش بالاتری نسبت به بقیه دانش آموزان دارند و می‌خواهند آینده‌ای درخشان داشته باشند، می‌بایست با شرایط آمادگی و ورود به علامه حلی آشنا شوند.

👈 یکی از معیارهای مهم برای ورود به پایه دهم، تابعیت ایرانی است. البته افرادی که غیرایرانی هستند در صورتی که جز واجدین شرایط خاص قرار بگیرند، می‌توانند فرم ثبت نام را پر کنند. شرط بعدی برای ورود به علامه حلی پایه نهم به دهم، معدل بالای 19 است.

بنابراین داوطلبان آزمون تیزهوشان، پس از بررسی‌ شرایط و قوانین مدارس علامه حلی برای ثبت نام باید به سایت مای مدیو مراجعه کنند.

شرایط آمادگی و ورود به علامه حلی نهم به دهم

شرایط آمادگی و ورود به علامه حلی برای دوقلوها

یکی از شرایط آمادگی و ورود به علامه حلی، سهیمه مازاد دوقلوها است. به این صورت که اگر یکی از قل‌ها در آزمون تیزهوشان قبول شود و بخواهد با خواهر یا برادرش در یک مدرسه و یک رشته ثبت نام کند، قل دیگر آن باید همان اولویت‌ها را داشته باشد و در ضمن 80 درصد از آخرین رتبه قبول شده را کسب کند.

در صورت در نظر گرفتن ظرفیت مازاد از سوی این سازمان، می‌توانند هر دو قل در مدارس علامه حلی اسم نویسی کنند. البته شرط ورود و ثبت نام آزمون تیزهوشان، نمرات خیلی خوب برای مقطع ششم به هفتم و معدل بالای 19 برای مقطع نهم به دهم است. در ضمن، مدارس تیزهوشان از دانش آموزان شهریه دریافت می‌کند که تقریبا هر سال این هزینه، دستخوش تغییرات است.

 

خلاصه مقاله آمادگی تیزهوشان علامه حلی

آمادگی تیزهوشان علامه حلی به این صورت است که دانش آموزی که سطح علمی بالایی دارد و نمرات آن در مقطع ششم به هفتم، خیلی خوب می‌باشد و یا معدل بالای 19 در مقطع نهم به دهم دارد، باید با آمادگی و رعایت شروط لازم برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان شرکت کند.

البته تا سال گذشته برخی از دانش آموزانی که در مقطع ششم به هفتم وارد علامه حلی شده بودند، می‌توانستند بدون آزمون با شرط معدل بالای 18 وارد مقطع دهم شوند؛ اما این قانون در سال 1403 توسط دیوان عدالت برداشته شد. چنانچه سوالی درباره علامه حلی و آمادگی برای آزمون تیزهوشان دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آدرس سایت ثبت نام تیزهوشان کدام است؟

داوطلبان آمادگی تیزهوشان علامه حلی باید به سایت my.medu.ir مراجعه کنند.

دانش آموزان مدارس تیزهوشان برای ورود به پایه دهم باید مجدد آزمون دهند؟

دانش آموزان علامه حلی تا سال 1403 برای ورود به پایه دهم بدون آزمون ثبت نام می‌شدند، اما در حال حاضر این قانون برداشته شده است.

مهم‌ترین شرط آمادگی و ورود به علامه حلی چیست؟

معدل بالای 19 برای ورود به پایه دهم و کسب نمرات خیلی خوب برای ورود به پایه هفتم از شرط‌های مهم است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دریافت مستقیم کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ۱۴۰۳ + pdf

  اطلاعیه دریافت مستقیم کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1403 – 1403 اعلام شد. پیرو اعلامیه سازمان سمپاد دانش آموران گرامی می توانند از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir به صورت اینترنتی نسبت به...
 • اسامی قبول شدگان نمونه دولتی

  اسامی قبول شدگان نمونه دولتی 1403 + مشاهده my medu

  آزمون نمونه دولتی هر سال برای پذیرش دانش آموزان در مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم در تاریخی مشخص برگزار می‌شود. دانش آموزان می‌توانند بعد از آزمون اسامی قبول شدگان نمونه دولتی را در سایت مای مدیو مشاهده...
 • کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی

  کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳ + نحوه دریافت

  دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی، باید در وهله اول در آزمون ورودی شرکت کنند تا بعد از اعلام نتایج بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند؛ اما نکته‌‌ای که نباید آن را فراموش کرد، به همراه داشتن...
 • منابع آزمون تیزهوشان

  منابع آزمون تیزهوشان ۱۴۰۳-۱۴۰۴ + 3 منبع طلایی قبولی

  آزمون ورودی به مدارس تیزهوشان هر ساله در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند در صورت قبولی اقدام به ثبت نام در این مدارس نمایند؛ لازم به ذکر است که ثبت نام در...
تماس با مشاور