ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

rahbaran.medu.ir | ورود به سامانه راهبران شاد آموزش و پرورش

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲
rahbaran.medu.ir
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای ورود به سامانه راهبران شاد آموزش و پرورش کلیه دانش آموزان و اولیای عزیز می توانند آدرس rahbaran.medu.ir را وارد نمایند. در رابطه با ورود به سامانه راهبران شاد توصیه می نماییم که حتما فیلتر شکن خود را خاموش نموده و پس از آن، وارد سایت پیش دبستانی آموزش و پرورش شوید. دقت داشته باشید که به هنگام ورود، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.

در صورتی که با مشکلی در رابطه با نحوه ورود و یا ارسال پیام در سایت rahbaran.medu.ir مواجه می باشید و یا اینکه مایل به عضویت و ثبت نام در سایت پیش دبستانی آموزش و پرورش می باشید، می توانید با مشاوران که شماره های آنان در جدول زیر موجود است، تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

برای دریافت راهنمای ورود به سامانه rahbaran.medu.ir ، حل مشکلات نام کاربری و رمز عبور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

سامانه rahbaran.medu.ir منحصر به دانش آموزان، اولیای عزیز و همچنین تمامی فرهنگیان و شاغلین اداره آموزش و پرورش می باشد.

 

نحوه عضویت در rahbaran.medu.ir

 

نحوه عضویت در rahbaran.medu.ir

 

قبل از اینکه بخواهید وارد سامانه شوید، لازم است ابتدا نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایید. جهت ثبت نام لازم است ابتدا وارد سامانه مجازی شده و در قسمت مرورگر، آدرس سامانه را وارد نمایید. پس از مشاهده اولین صفحه، در صورتی که آدرس را به درستی وارد نموده باشید وارد سایت خواهید شد و سپس می توانید برای ثبت نمرات در سامانه سیدا با گوشی نیز اقدام نمایید.

در صفحه باز شده اطلاعاتی از قبیل نام کاربری و رمز عبور از شما خواسته می شود و همچنین یک کد امنیتی که به صورت تصادفی و هرچند وقتی یک بار برای شما به نمایش در می آید در سایت rahbaran.medu.ir ارائه خواهد شد که وارد نمودن آن ضروری خواهد بود پس از این که اطلاعات را به درستی در سامانه وارد کردید، بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

دقت داشته باشید در صورتی که اطلاعات شما به درستی وارد نشده باشد، یا در رابطه با رمز عبور و همچنین نام کاربریتان اشتباهی صورت پذیرفته باشد، امکان ورود به سامانه را نخواهید داشت. در صورتی که مشکلی در رابطه با ورود به سامانه دارید، می توانید با شماره مشاوران ما که در جداول موجود در سایت قرار داده شده است تماس حاصل نمایید.

 

نحوه تکمیل فرم عضویت و ورود به سامانه راهبران شاد آموزش و پرورش  rahbaran.medu.ir

قبل از شروع مهرماه، کلیه دانش آموزان پیش دبستانی باید در سامانه شاد نسبت به انجام ثبت نام و تکمیل فرم اقدام نمایند اما در صورتی که در زمان مقرر، اقدامات لازم صورت نگرفته باشد، در اصطلاح جاماندگان ثبت نام خواهند بود که در این صورت لازم است نسبت به تکمیل فرم مجازی اقدام نموده و راهنمای تصویری تکمیل فرم در سایت پیش دبستانی آموزش و پرورش اقدام نمایند.در صورتی که برای ارسال اطلاعات از سیدا به فاینال مشکل دارید، می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

برای انجام فرم ذکر شده در سامانه rahbaran.medu.ir لازم است ابتدا وارد سامانه پیش دبستانی مجازی شده و گزینه پیش دبستانی را انتخاب نمایید. پس از آن، در فرم مذکور یک لیست ارائه می شود که بر اساس آن لازم است ثبت نام پیش دبستانی را انتخاب نمایید. پس از آن تمامی اطلاعاتی همانند استان محل زندگی خود را و همچنین شهر و شهرستان محل سکونت را تکمیل نمایید.

علاوه بر اطلاعات دانش آموز لازم است، نام پدر و مادر و همچنین جنسیت، کد ملی، سریال شناسنامه و محل صدور نام آن را تکمیل نمایید و همچنین شماره تماس والدین به هنگام تکمیل فرم ثبت نام الزامی خواهد بود. تصویر اسکن شده شناسنامه نوآموز به صورت فرم jpj و همچنین کد امنیتی در انتهای فرم باید وارد شود و پس از آن بر روی دکمه ثبت کلیک نمایید.

جهت آشنایی با مای مدیو کلیک نمایید.

سامانه شاد به چه منظور طراحی شد؟

پس از اینکه ویروس کرونا، آموزش مجازی را برای دانش آموزان سراسر کشور به وجود آورد، کشور ما نیز سامانه ای را با نام «شاد» راه اندازی نمود که با استفاده از آن، تمامی آموزش های دروس مختلف معلمان برای دانش آموزان را به صورت مجازی و با استفاده از این پیام رسان مورد استفاده کلیه دانش آموزان قرار داد.

در حال حاضر سامانه شاد حدوداً ۱۰ میلیون عضو دارد. این تعداد اعضا شامل معلمان و دانش‌آموزان می‌شود. این سامانه علاوه بر دانش آموزان، برای نوآموزان و همچنین پیش دبستانی ها قرار گرفته است که با استفاده از آن، کلیه دانش آموزان پیش دبستانی می توانند آموزش خود را به صورت مجازی بگذرانند.

در حال حاضر مشکلاتی در رابطه با سامانه شاد و این پیام رسان وجود دارد که از جمله آن می توان به کندی این پیام رسان و همچنین قطع و وصل شدن های گاه و بیگاه آن و سنگین بودن برنامه برای برخی از کاربرانی که دچار مشکلاتی در رابطه با اجرای نرم افزار می باشند وجود خواهد داشت که تلاش در رفع این مشکلات در طول یکی دو سال اخیر شده است.

 

استفاده از پشتیبانی سامانه سیدا | پشتیبانی تلفنی حل مشکلات سیدا کلیک کنید.

 

سامانه راهبران شاد

 

سامانه راهبران شاد

 

در رابطه با سامانه راهبران شاد rahbaran.medu.ir باید گفت بیش از دو هزار کارشناس آماده پاسخگویی و حل مشکلات کاربران برنامه شاهد هستند و در تمامی مناطق آموزش و پرورش راهبرانی مشخص شده است که وظیفه آنها پاسخگویی به سوالات و مشکلات شبکه شاد می باشد و با سامانه پشتیبانی اپلیکیشن شاد کاملا متفاوت خواهد بود.

با توجه به اینکه سامانه شاد در شرایطی به وجود آمده است که در کشور ما به تازگی آموزش مجازی به وجود آمده است و همچنین نحوه پوشش دهی اینترنت برای کلیه مناطق کشور یکسان نمی باشد؛ به همین دلیل فناوری اطلاعات و ارتباطات در تلاش است که بتواند در کمترین زمان و بالاترین تلاش خود نسبت به انجام بالا بردن پوشش دهی سرعت اینترنت تلاش نماید.

برخی از مشکلات سامانه راهبران شاد یک سال و همچنین سامانه مربوط به اینترنت مورد استفاده می باشد و برخی دیگر نیز به نوع سیستمی که آن را مورد استفاده قرار می دهند و یا همچنین شرایط استفاده آن می تواند مرتبط باشد با کمک پشتیبانی سایت پادا بسیاری از این مشکلات قابل حل خواهد بود. در هر دو صورت تلاش می‌شود که به تمامی سوالات معلمان و مدیران و سایر کاربران این شبکه اطلاعات لازم برای رفع مشکلات ارائه شود.

 

امکانات شبکه شاد برای نوآموزان پیش دبستانی

والدین نوآموزان پیش دبستانی می توانند برای دسترسی به آموزش ها و تمامی اخبار و اطلاعات مرتبط با طرح پیش دبستانی مجازی، علاوه بر استفاده از برنامه تلویزیونی از سایت پیش دبستانی مجازی و از کانال ها و آموزش های مخصوص به آمادگی پیش دبستانی در برنامه شاد نیز استفاده نمایند تا آموزش دانش آموزان و نوآموزان خود را تکمیل کنند.

با توجه به اینکه بسیاری از والدین ممکن است با مباحث و موضوعات پیش دبستانی و آموزش مجازی آشنا نباشند، به همین دلیل اشکالات و سوالات زیادی را در رابطه با این نوع آموزش مجازی ممکن است داشته باشند. به همین دلیل راه حل هایی از طرف وزارت آموزش و پرورش در این خصوص ارائه شده است که تلاش می شود برای رفع آن، کارشناسان مرتبط پاسخگویی داشته باشند.

اپراتور های مختلف در سراسر کشور برای پاسخگویی به سوالات و همچنین رفع مشکلات به وجود آمده در این سامانه آماده ارائه خدمات به کلیه فرهنگیان عزیز و همچنین اولیای محترم دانش آموزان می باشند. پس از ورود به سامانه می توانید به راحتی نسبت به انجام درخواست خود اقدام نمایید و یا سوالات خود را در این زمینه از مشاوران ما داشته باشید.

 

برای تغییر رشته در سامانه سیدا  کلیک کنید.

 

آیا استفاده از شاد رایگان است؟

 

آیا استفاده از شاد رایگان است؟

 

مطابق با اطلاعیه ها و اخبار مختلف در رابطه با ورود به سامانه راهبران شاد آموزش و پرورش rahbaran.medu.ir در این زمینه تلاش می شود که در ۶۰ درصد مدارس اینترنت رایگان ارائه شود و همچنین برای دانش آموزان و فرهنگیان عزیز، اینترنت رایگان جهت استفاده از شبکه شاد در اختیار آنان قرار داده شود و یا هزینه هایی را جهت کاهش اینترنت در نظر بگیرند.

متاسفانه برای برخی از دانش آموزان، استفاده از شبکه اینترنت رایگان با کندی بسیاری فراهم می باشد. به همین دلیل در رابطه با استفاده از آن صرف نظر می نمایند و تلاش می‌شود تا از اینترنت دیگری برای انجام امور خود استفاده نمایند. همچنین برای کلیه فرهنگیان عزیز نیز امکان استفاده از اینترنت رایگان فراهم نشده است به همین دلیل نمی توانند از آن استفاده کنند.

شماره که شاد را بر روی آن نصب نموده اید، برای کلیه فرهنگیان باید این شماره به نام خود آنها باشد در غیر این صورت امکان استفاده از اینترنت رایگان را نخواهند داشت. همچنین سامانه موردنظر کد ملی معلم را ثبت نموده باشد تا امکان استفاده از آن برای اینترنت رایگان فراهم شود.

 

بازیابی و فراموشی رمز عبور پادا + بازیابی مستقیم کد امنیتی کلیک کنید.

 

علت کند بودن شاد و rahbaran.medu.ir چیست؟

یکی از شکایت های رایج تمامی فرهنگیان و دانش آموزانی که از شبکه شاد و یا سامانه آن استفاده می نمایند، این است که کندی زیادی در رابطه با استفاده از این نرم افزار شاهد می باشند. معمولاً شکایت‌های زیادی در این رابطه وجود دارد باید پذیرفت که بستر شاد شاید هنوز آمادگی استفاده و ارائه خدمات به تمامی مجموعه آموزش و پرورش را به طور کامل ندارد.

بسیار طبیعی است که در بسیاری از پیام رسان های خارجی نیز ممکن است در مواقع و دفعاتی با کندی همراه باشد و یا اینکه در برخی از موارد، سیستم rahbaran.medu.ir به طور کامل قطع شود به دلیل استفاده همگانی و حجم های بسیار زیاد استفاده از این پیام رسان کندی ارائه خدمات در ایام صبح بسیار زیاد است به همین دلیل توصیه می‌شود کلاس ها به گونه‌ای تقسیم شود که بتوان در ساعات مختلف وجود داشته باشد.

یکی دیگر از مشکلاتی که در استفاده از این پیام رسان و سایت پیش دبستانی آموزش و پرورش آن وجود دارد، در رابطه با اینترنت مورد استفاده می باشد که در واقع اگر از اینترنت کم سرعت استفاده می کنید و یا اینکه تلفن همراه شما به گونه ای است که نمی‌توانید به راحتی از این نرم افزار استفاده کنید، باید گفت که شرایط استفاده از این نرم افزار را نمی دانید.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با نحوه ورود به سامانه راهبران شاد آموزش و پرورش و تکمیل فرم در rahbaran.medu.ir ارائه نماییم. در رابطه با شرایط استفاده از سامانه راهبران شاد باید گفت که کلیه فرهنگیان و همچنین اولیای عزیز می توانند نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند. چنانچه سوالی در رابطه با انجام ثبت نام دارید و یا اینکه مایل به حل مشکلات خود می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است، تماس حاصل نمایید.

 

برای اطلاع از قوانین و شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد و همچنین انجام تطبیق واحد از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

حذف دانش آموز در همگام + آموزش گام به گام

انتقال نمرات از دانا به همگام + راهنما جامع

نحوه ارسال اطلاعات از سیدا به دانا +آموزش تصویری

rahbaran.medu.ir

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توان نسبت به ورود به سامانه راهبران شاد آموزش و پرورش اقدام نمود؟

برای ورود به سامانه لازم است نام کاربری و همچنین رمز عبور خود را وارد نمایید و پس از آن، کد امنیتی را وارد نموده و سپس بر روی دکمه ورود کلیک کنید.

سامانه rahbaran.medu.ir به چه منظوری طراحی شده است؟

برای رفع مشکلات، به هنگام ورود به سامانه و همچنین ورود به سامانه شاد و همچنین دریافت سوالات خود در رابطه با نحوه ورود، می توانید از این سامانه استفاده نمایید.

آیا سامانه راهبران شاد تنها منحصر به راهوران آموزشی می باشد؟

این سامانه برای تمامی دانش آموزان، والدین و همچنین کلیه اولیای عزیزان ها فراهم شده است که بتوانند مشکلات خود را در این زمینه برطرف نمایند.

چگونه می توان به سایت پیش دبستانی آموزش و پرورش دسترسی یافت؟

برای ورود به سامانه نوآموزان rahbaran.medu.ir می توانید وارد سایت شوید و نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایید.

نظرات

یک دیدگاه دربارهٔ «rahbaran.medu.ir | ورود به سامانه راهبران شاد آموزش و پرورش»

 1. Avatar photo hajizadehsetayesh432@gmail.com گفت:

  m/10#lla

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • فرم ثبت نام پیش دبستانی

  فرم ثبت نام پیش دبستانی 1403 + دانلود نمونه تکمیل شده word

  فرم ثبت نام پیش دبستانی مخصوص کودکان بین سه تا شش سال است و والدین با مراجعه به مراکز آموزشی می‌توانند فرایند ثبت‌نام را انجام دهند. پیش‌ دبستانی یا دوره آمادگی، یک دوره آموزشی اختیاری است که والدین می‌توانند فرزندان...
 • استعلام ثبت نام مدارس 1403 + مشاهده وضعیت دانش آموز

  استعلام ثبت نام مدارس 1403 + مشاهده وضعیت دانش آموز

  سامانه مای مدیو، مسئول ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس است و با دریافت مشخصات تحصیلی، شناسنامه‌ای و برخی دیگر از اطلاعات، ثبت نام را انجام می‌دهد. والدین و دانش‌آموزانی که در مدرسه ثبت نام کرده‌اند، در پی استعلام ثبت نام...
 • پیش ثبت نام مدارس اینترنتی + نحوه ثبت نام my.medu.ir

  پیش ثبت نام مدارس اینترنتی + نحوه ثبت نام my.medu.ir

  با راه اندازی سامانه مای مدیو، فرآیند پیش ثبت نام در مدارس اینترنتی شده است. از این پس، دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به این سامانه، به‌صورت آنلاین و از هر جایی که دسترسی به اینترنت دارند، برای ثبت نام در...
 • ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا

  ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۳ + {راهنما تصویری} | لینک ورود

  سامانه ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا جهت صرفه جویی در وقت و انرژی والدین و دانش‌آموزان، در این مقطع راه‌اندازی شده‌است. در این سامانه دانش آموزان اول ابتدایی می توانند پیش ثبت نام خود را انجام دهند. هدف از...
تماس با مشاور