ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

nezarat.medu.ir – سامانه نظارت آموزش و پرورش

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲
nezarat.medu.ir 
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه نظارت آموزش و پرورش  به آدرس اینترنتی nezarat.medu.ir هم اکنون جهت ورود همه مدیران و کارشناسان شاغل در مدارس فعال می باشد. مطابق با این بخشنامه، این همکاران بایستی پس از مراجعه به سایت و بارگذاری فرم های خود ارزیابی، برای تکمیل موارد مربوطه اقدام نمایند. به دلیل کمبود اطلاعات در این زمینه، قصد داریم تا توضیحات کامل را در مورد نحوه ورود به سامانه نظارت و انجام مراحل مورد نظر ارائه دهیم. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود، با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 • متقاضیان گرامی دقت فرمایید کلیه امور مربوط به سامانه نظارت آموزش و پرورش اعم از ثبت نام، ویرایش اطلاعات و ثبت درخواست ها به صورت اینترنتی از طریق نشانی اینترنتی nezarat.medu.ir انجام می گیرد.
 • در صورت وجود هرگونه سوال و ابهامی در روند انجام امور در این سامانه می توانید از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرید. شایان ذکر است ایران تحصیل یک مرکز مشاوره تحصیلی خصوصی است که هیچ ارتباط سازمانی با سامانه نظارت آموزش و پرورش ندارد.

 

به منظور دریافت راهنمای ورود به سامانه نظارت آموزش و پرورش به آدرس nezarat.medu.ir از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

سامانه nezarat.medu.ir به چه منظوری راه اندازی شد؟

 

سامانه nezarat.medu.ir به چه منظوری راه اندازی شد؟

 

در سال 1395 طرحی با نام نظارت جامع مدارس اجرایی شد که در آن مقرر شد تا نحوه عملکرد مدیران و همه عوامل اجرایی مدارس مورد ارزیابی قرار گیرد. هدف اصلی این طرح، بالا بردن سطح کیفی سیستم آموزشی و نظارت بر چگونگی اجرای دستورالعمل های صادر شده می باشد. این دستورالعمل ها، چهارچوب ها و مقررات لازم جهت اداره موثر مدارس و همچنین حفظ ارزش های اخلاقی را شامل می شود.

بر همین اساس، اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش، سامانه ایی را به آدرس nezarat.medu.ir ایجاد نمود تا این نظارت به صورت اینترنتی صورت گرفته و دیگر نیازی به مراجعات حضوری نباشد.

در این سایت بخش های مختلفی اعم از کارشناسان، ارزیابان، بازرسان، مدیران مدارس، سرویس های میز خدمت، نظر سنجش عمومی، تابلوی اعلانات عمومی، فراموش کردن رمز مدیران مدارس، پیشنهادات و انتقادات، لینک های مهم، و گزارشات مردمی در نظر گرفته شده است.

اما برای تکمیل فرم های اطلاعاتی سامانه آموزش و پرورش، لازم است که به بخش ” مدیران مدارس ” از میز کار مراجعه نمایند. البته در ادامه بایستی چند مرحله دیگر نیز طی شود که جزئیات لازم را در مورد آن ذکر خواهیم کرد.

 

جهت اطلاع از سامانه پادا کلیک نمایید.

سایت nezarat.medu.ir و نظارت عملکرد در شرایط کرونایی

سازمان آموزش و پرورش همانند همه سازمان های دیگر تلاش می کند تا متناسب با شرایط روز، اضافات و یا حذفیات خاصی را طرح های خود بگنجاند. از این رو، با به وجود آمدن شرایط کرونایی و افزایش خطر ابتلای این بیماری، فرم هایی اطلاعاتی در رابطه با اقدام لازم جهت مقابله با شیوع این ویروس اختصاص یافته است.

بدین ترتیب، معاونت تربیت بدنی و سلامت به همراه اداره کل ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش، اطلاعیه ایی حاوی دستور العمل های بهداشتی به صورت فوری در میان مدارس منتشر کرد. در این این اطلاعیه از مدیران مدارس خواسته شد تا با مراجعه به سایت nezarat.medu.ir فرم های اطلاعاتی را بارگذاری و تکمیل کنند.

مدیران بایستی پس از ورود به سامانه نظارت آموزش و پرورش، فرم اطلاعاتی 10402 را که در آن پرسش های مرتبط با نحوه عملکرد مقابله با ویروس کرونا پر کنند. البته تکمیل این پرسش نامه ها محدودیت زمانی داشته و بعد از گذشته این تاریخ، امکان مراجعه وجود نخواهد داشت.

 

جهت دریافت آموزش ورود به سامانه آنلاین پرونده دانش آموزی – pada.medu.ir بر روی لینک کلیک نمایید

 

 

راهنمای ورود به سامانه نظارت آموزش و پرورش

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، برای پر کردن فرم های خود ارزیابی سایت nezarat.medu.ir بایستی بر روی گزینه ” مدیران مدارس ” کلیک نمایید.

 

 

سامانه نظارت آموزش و پرورش مدارس

 • با انتخاب این مورد، وارد صفحه ایی می شوید که در آن از شما خواسته می شود تا کد کاربری، رمز عبور خود و کد امنیتی نمایش داده شده را وارد نمایید. کد کاربری به کد مدرسه، و رمز عبور به شماره پرسنلی شما اشاره دارد که از قبل آن را اخذ نموده اید. اما اگر این کد ها را در اختیار ندارید، کارشناسان ارزیابی عملکرد اداره آموزش و پرورش استان محل خدمتتان، آن را به شما تحویل خواهند داد.

 

آموزش ورود به راهنمای nezarat.medu.ir

 

 

 • در کادر سمت چپ صفحه، منوی ” تکمیل فرم های ارزیابی فعال” را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید.

 

 

بارگذاری فرم های اطلاعاتی سامانه نظارت آموزش و پرورش

 

 

 • برای شما چند شاخص به نمایش درمی آید که که بایستی از میان آن ها شاخص مورد را فشار دهید. برای مثال، ما شاخص اختصاصی نخست را انتخاب نموده ایم.

 

راهنمای nezarat.medu.ir

 

 • در این قسمت چند گزینه تدارک دیده شده است که در مقابل آن ها پوشه ایی با عنوان عملیات ها درج گشته. با قرار دادن فلش موس بر روی علامت دست در کنار هر کدام از این موارد، می توانید فایل را دانلود کرده و آن را تکمیل کنید. مطالب هر کدام از پی دی اف ها را با دقت مطالعه و آن ها را پر نمایید.

 

نحوه تکمیل فرم خود ارزیابی در سامانه نظارت

 

 • پس از اتمام، با کلیک بر روی ” ثبت عملکرد شاخص” فرایند به پایان خواهد رسید.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت رمز عبور در سامانه همگام وارد لینک مربوطه شوید

 

 

سامانه نظارت آموزش و پرورش مدارس غیر دولتی

بخش مهمی از مراکز آموزشی کشور، به مدارس غیر دولتی اختصاص یافته است. بر این اساس، چندی پیش سازمان مدارس غیر دولتی از راه اندازی سامانه نظارت آموزش و پرورش  مدارس غیر دولتی خبر داد و مقرر شد که این سایت در همه شهرستان ها و استان های کشور اجرایی شود.

در این سیستم تلاش شده است تا شاخص های خاصی که در nezarat.medu.ir  نیز اعمال گشته ارائه شود و بخش آموزشی اعم از معلمان، مدیران و کارکنان اجرایی مطابق با چهارچوب های در نظر گرفته شده ارزیابی گردند. اهداف اصلی این طرح عبارتند از: معرفی مدارس، استاندارد سازی آموزشی و اقدام برای کیفی سازی مدارس غیر دولتی.

یکی از ویژگی های مهمی که در این راستا در نظر گرفته شده، ارتباط اولیا و مربیان با کادر مدارس می باشد. بعلاوه، شاخص های اقدامات لازم علیه بیماری کرونا نیز در این برنامه قرار داده شده است.

گذشته از این، با این روش می توان از کمک های مالی برای بهبود کیفیت اموزشی نیز بهره برد. البته مسلما تنها افرادی که مجاز به بارگذاری فرم اطلاعاتی در این سامانه هستند، مدیران و کارشناسان شاغل می باشند.

 

 

جهت ورود به سامانه تأییدیه مدرک تحصیلی-emt.medu.ir بر روی لینک کلیک نمایید

 

 

نتایج طرح نظارت آموزش و پرورش

بر اساس توضیحات فوق الذکر، اداره کل ارزیابی و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش، سایت nezarat.medu.ir را با دلایل خاصی ایجاد کرد. حال ممکن است برای بسیاری این سوال مطرح شود که دست آوردهای سامانه نظارت آموزش و پرورش چیست و یا چه خواهد بود. در ادامه برخی از نتایج مورد انتظار را یادآور می شویم:

 

 • ارتقای سطح کیفی مدیران مدارس در قالب نتایج حاصل از ارزیابی عملکرد
 • نظم بخشیدن به فعالیت ها و عملکرد بخش های ستادی و اجرایی بواسطه ارائه بازخوردهایی که از نتایج ارزیابی به دست می آید.
 • بالا بردن فرهنگ شفافیت سازی و پاسخگویی به اعتراضات
 • مدیریت و کنترل ادارات استانی، شهرستانی و ناحیه ایی در بخش های مختلف
 • بالا رفتن اعتماد جامعه نسبت به حوزه های ستادی و اجرایی به دلیل آگاهی از وضعیت عملکرد
 • اعمال تغییرات و اصلاحات مورد نیاز در حوزه هایی که در ارزیابی سامانه نظارت آموزش و پرورش دارای نقطه ضعف های احتمالی بودند
 • مورد تشویق قرار دادن واحدهایی که در نتایج ارزیابی عملکرد از جایگاه خوبی برخوردار بودند با استفاده از امکانات و روش های مختلف
 • شناساندن و گزینش سازمان ها و ادرات برتر که بالا ترین رتبه را در ارزیابی سایت nezarat.medu.ir کسب نموده اند.
 • انتقال و اعلام ضعف های موجود به مدارسی که دچار نقص بودند و اعمال انتقادهای لازم
 • بررسی سالانه و مستمر همه مدارس و داشتن نظارت های دقیق تر بر نحوه عملکرد آن ها

 

 

برای دریافت راهنمای ثبت ارزشیابی در سامانه سناد بر روی لینک کلیک کنید

 

 

راهکارهای موجود برای ارزیابی در سامانه نظارت مدارس

مسئولین ذیربط برای اینکه فایل های پر شده در سامانه nezarat.medu.ir  با بازدهی بیشتری به ثمر بنشیند، راهکارهایی را در نظر گرفته اند که به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند. ابعاد عمومی به مواردی همچون نظارت مدیریتی ( ساختار، بهبود سيستم‌ها و روشهاي انجام كار، مديريت راهبردي، مديريت منابع انساني، بهره‌گيري از فن‌‌آوري‌هاي اداري و قانون مداري)، شهروند مداری، شناخت نیازها و اطمینان از کیفیت خدمات ارائه شده می پردازد.

همچنین، یک بخش دیگر سعی در توجه به ابعاد اختصاصی دارد. در این حوزه سعی می شود که حوزه ای ستادی و اجرایی بر اساس بنامه های وزارت آموزش و پرورش عمل نمایند. همچنین، موفقیت انجام طرح های عمرانی، تحقیقی و پژوهشی باید در چارچوب های مالی، زمانی و کیفی حاصل شود.

 

 

برای آشنایی با نحوه ورود به سامانه سنجش آموزش و پرورش aee.medu.ir بر روی این لینک کلیک کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با اهداف، عملکرد و نتایج دست آوردهای سایت nezarat.medu.ir را توضیح دادیم و با نحوه ورود به این سامانه آشنا شدیم.

این طرح با وجود آنکه چندان هم جدیدالورود نیست، اما هنوز بسیاری از مدیران، معلمان و کارشناسان آموزش و پرورش اطلاعات کاملی در این باره نداشته و به دنبال یک منبع آگاه برای کسب راهنمایی های لازم هستند. البته مراجع و منابع دولتی برای این کار در نظر گرفته شده است، اما برای دریافت سریع تر پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید. همکاران ما در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 1 شب از طریق شماره های موجود در جدول زیر در خدمت همه عزیزان خواهند بود.

 

 

به منظور دریافت راهنمای ورود به سامانه نظارت آموزش و پرورش به آدرس nezarat.medu.ir از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

آشنایی با شیوه ورود به سامانه ثبت نام مدارس سما

سامانه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی هفتم و دهم

نحوه تهیه لیست بیمه دانش آموزی سناد

تکمیل فرم نظارت آموزش و پرورش

nezarat.medu.ir

3/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آدرس سامانه نظارت آموزش و پرورش چیست؟

برای ورود به این سامانه بایستی آدرس اینترنتی nezarat.medu.ir را وارد نمایید.

برای ورود به سایت نظارت آموزش و پروورش به چه مدارکی نیاز است؟

مدیران و کارشناسان می بایست در هنگام ورود، کد کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایند.

چگونه فرم خودارزیابی آموزش و پرورش رو پر کنیم؟

برای کسب اطلاعات لازم در این مورد، می توانید با مشاوران و کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا طرح نظارت آموزش و پرورش نتایج موثری داشته است؟

در این مقاله می توانید در مورد دستاوردهای این طرح بیشتر مطالعه کنید.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • Irtextbook.com + ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان

  سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان 1403 + ورود irtextbook

  در چندین سال اخیر، نحوه خرید کتاب کاملاً متفاوت شده است و دانش‌آموزان باید از طریق سامانه ثبت نام کتاب درسی به آدرس irtextbook نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند. این سامانه، برای تسهیل فروش و توزیع مواد آموزشی و...
 • انتخاب رشته دبیرستان

  مشاوره انتخاب رشته دبیرستان ۱۴۰۳ + تست استعداد شما!

  انتخاب رشته دبیرستان از جمله مهم ترین و چالش برانگیزترین انتخاب هایی است که پیش روی دانش آموزان مقطع متوسطه قرار دارد. اینجاست که دریافت مشاوره  انتخاب رشته دبیرستان اهمیت زیادی پیدا می کند. با دریافت مشاوره انتخاب رشته دبیرستان...
 • شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع

  شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع + شیوه نامه 1403

  شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع با دانش ‌آموزان ایرانی متفاوت است. این دسته از دانش ‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ای که سازمان آموزش و پرورش معرفی کرده است، در پایه‌های ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم ثبت...
 • ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ

  ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ ۱۴۰۳ + ورود mehrefarhang.ir

  ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ ۱۴۰۳ آغاز شد. آن دسته از داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در مدارس فرهنگ می باشند، می توانند در زمان مقرر ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام آزمون ورودی مدارس...
تماس با مشاور