ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مراحل گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران 1403 + تجربیات قبولی

گزینش ارتش
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از یگان های دولتی کشور هر ساله از میان افراد واجد شرایط نیرو جذب می کند. شما بعد از ثبت نام و قبولی در آزمون استخدامی آن باید در گزینش آن شرکت کنید. مراحل گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران مانند تمام سال های گذشته برای خود بخش های مختلفی دارد که داوطلبان باید آن را طی کرده و وارد دانشگاه های ارتش شوند.

از آن جا که مراحل گزینش ارتش درجه داری بسیار مهم است و شما باید در آن کارهای مختلف جسمی، روحی و روانی را انجام دهید. لذا لازم است با کلیه مراحل آن آشنایی داشته باشید که در این خصوص می توانید از تجربیات گزینش ارتش سال های گذشته استفاده کنید. استفاده از تجربه قبول شدگان افسری ارتش به شما کمک می کند تا با آگاهی کامل وارد مراحل گزینش افسری ارتش شوید.

سامانه گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران

ارتش یکی از ارگان های دفاعی کشور است که به 4 شاخه زمینی، دریایی، هوایی و پدافند هوایی تقسیم می شود. هر کدام از آن ها در بخش های مختلفی از کشورمان مشغول به خدمت هستند که شما برای ورود به دانشگاه های آن ها باید در آزمون استخدامی ارتش ثبت نام و در آن قبول شوید.

بعد از قبولی باید وارد مراحل گزینش ارتش درجه داری شوید که برای این کار لازم است وارد سامانه گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران به آدرس www.aja.ir شوید. این سایت تمام اطلاعات لازم جهت ثبت نام و گزینش ارتش را اعلام می کند و شما باید مطابق با گزارش های این سایت برای مراحل گزینش مراجعه کنید.

در واقع شما باید بدانید که تمام اطلاعات مربوط به ثبت نام، زمان، شرایط، گزینش و نتایج نهایی ارتش افسری و درجه داری در این سامانه منتشر می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ورود به دانشگاه افسری ارتش و قوانین آن روی لینک کلیک کنید.

سامانه گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران

 

معرفی مراحل گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران در مقطع افسری و درجه داری

کسانی که در آزمون ارتش جمهوری اسلامی ایران در مقطع افسری و درجه داری قبول شدند باید طبق اطلاعیه ای که در سایت www.aja.ir منتشر شده است، به محل گزینش ارتش مراجعه کنند. معمولا مراحل گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران در مقطع افسری و درجه داری متفاوت است و شما باید در آن امور مربوط به سلامت جسمانی و شرایطی ثبت نامی را رعایت کنید.

یعنی پزشکانی که در محل گزینش وجود دارند قد و وزن شما را اندازه گیری و شما را معاینه می کنند تا از سلامت کامل شما مطمئن شوند و بتوانید در دانشگاه های افسری کشور مشغول به تحصیل شوید. آن ها معمولا برای سنجش آمادگی جسمانی شما تست های ورزش می گیرند که این تست ها شامل موارد زیر هستند:

👈 شنا روی دست در 2 دقیقه

👈 دراز و نشست در 1 دقیقه و 30 ثانیه

👈 دوی 1600 متر

👈 دوی 4 در 9 متر

👈 انعطاف پذیری به جلو

در کنار این تست های ورزشی ممکن است سوالاتی از شما در مورد معرفی خود و علت ثبت نام شما در ارتش مطرح کنند. لذا شما آن ها را به دقت جواب دهید. همچنین از شما آزمون روانشناسی دریافت می کنند که باید نمره قبولی را دریافت کنید.

در واقع به صورت کامل می توان بیان کرد که مراحل گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل بررسی پرونده شما و بررسی سلامت جسمی، روحی به همراه آمادگی بدنی است. در کنار آن ها شما باید یک ضامن پیدا کنید تا در صورتی که در طول تحصیل از دانشگاه انصراف دادید، هزینه های شما را به عنوان جریمه انصراف از دانشگاه پرداخت نماید.

برای اطلاع از ثبت نام دانشگاه افسری ارتش و شرایط ورود روی لینک کلیک کنید.

مدارک مورد نياز مراحل گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران 1403

شما وقتی به محل گزینش ارتش درجه داری مراجعه می کنید باید مدارکی را به همراه ببرید تا برای شما پرونده سازی کنند.

🖊 اصل شناسنامه و کارت ملی

🖊  ۵ کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی (پشت و رو)

🖊 دو قطعه عکس 3 در 4 با زمینه سفید و تمام رخ (عکس ها باید پشت نویسی شده و بدون روتوش باشند.)

🖊 داوطلب باید از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر، برادر و خواهر و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها (ناپدری و نامادری) 5 نسخه کپی دریافت کند.

🖊 داوطلب باید مشخصات کامل بستگان نسبی و سببی خود را طی فرمی ارائه دهد.

🖊 یکی از مدارک لازم در مراحل گزینش ارتش درجه داری و افسری این است که داوطلب فرم معرفین، ضامن، دوستان، همسایگان و آدرس محل سکونت قبلی و فعلی را تکمیل و ارائه نماید.

🖊 داوطلب باید آدرس پستی و کروکی‌های محل سکونت از 10 سال گذشته تاکنون را ارائه نماید.

🖊 در صورتی که داوطلب دارای گذرنامه باشد باید اصل آن را ارائه دهد.

🖊 ارائه مدرک تحصیلی داوطلب

🖊 نظام وظیفه داوطلب

🖊 برای انجام تست ورزشی باید لباس ورزشی و کفش ورزشی داشته باشند.

🖊 شما به هنگام مراجعه به مراکز گزینش افسری ارتش باید یک پوشه روغنی یک برگ داشته باشید.

🖊 خودکار

🖊 كاركنان پايور آجا باید یک برگه از خلاصه وضعيت خدمت خود به همراه مهر و امضاء ف‌ يگان عمده به صورت عکس دار ارائه دهند. همچنین باید از یگان خود معرفی نامه و مجوز دايره اعزام به مدارس نيروی مربوطه بدون قيد و شرط دریافت و ارائه دهند.

 

مدارک مورد نياز مراحل گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران

 

🖊 داوطلبانی که دانشجو هستند باید با گواهی اشتغال، به محل های گزینش ارتش مراجعه کنند. همچنین آن ها به هیچ یک از سازمان های دیگر تعهد نداشته باشند.

🖊 داوطلبانی که فرزندان شهید و جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی هستند از شرط معدل و حداکثر سن معاف خواهند بود.

🖊 کسانی که به هنگام ثبت نام ارتش گزینه (فرزند نظامی و ایثارگران، آزادگان از کار افتاده کلی، جانبازان از کار افتاده کلی و دارندگان گواهی بسیج فعال) را فعال کردند باید اصل مدارک را به همراه 3 کپی از کل آن ها ارائه دهند.

🖊 داوطلبانی که حکم قهرمانی در ورزش های مختلف دارند باید اصل مدرک قهرمانی خود را به همراه داشته باشند.

🖊 حافظان قران کریم باید اصل احکام و مدارک مربوطه را ارائه دهند.

🖊 کسانی که اختراعات و اکتشافات ثبت کردند باید اصل مدرک را در مراحل گزینش ارتش درجه داری ارائه دهند.

🖊 کسانی که در مدارس تیزهوشان درس خواندن باید اصل مدرک معرفی نامه خود را از تیزهوشان دریافت کنند.

🖊 افرادی که در مسابقات المپیاد مدال آوردند یا جزو بنیاد نخبگان هستند باید اصل آن را معرفی کنند.

🖊 کسانی که مدرک تافل دارند باید اصل مدرک را به هنگام گزینش ارتش به همراه داشته باشند.

🖊 داوطلبان نظام قدیم به یاد داشته باشند که نوع دیپلم و پیش دانشگاهی آن ها با هم، هم خوانی داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخدام نیروی زمینی ارتش روی لینک کلیک کنید.

نکاتی در مورد مدرک تحصیلی گزینش ارتش

📍داوطلبانی که مدرک دیپلم دارند باید اصل مدرک تحصیلی دیپلم ( یا گواهی موقت) و اصل ریز نمرات سه ساله دوره متوسطه ممهور به مهر مدرسه را به همراه 3 سری کپی ارائه دهند.

📍داوطلبانی که محصل پایه دوازدهم هستند باید اصل ریز نمرات پایان دوره یازدهم ممهور به مهر مدرسه را به همراه 3 کپی ارائه دهند.

📍کسانی که در حال حاضر در مقطع دوازدهم مشغول به تحصیل هستند باید قبل از شروع دوره رزم مقدماتی مدرک قبولی دیپلم خود را با حداقل نمره در خرداد 1403 ارائه دهند. دقت کنید که حداقل معدل مدرک دیپلم برای گروه های ریاضی و فیزیک 14، برای گروه تجربی 14 و برای گروه های علوم انسانی 16 است.

📍داوطلبانی که در مقطع یازدهم در آزمون ورودی ارتش شرکت و قبول شدند نمی توانند در ادامه مراحل گزینش شرکت کنند.

📍افرادی که معدل پایین تر از حد نصاب خود به هنگام ثبت نام در آزمون اعلام کردند نمی توانند در مراحل گزینش ارتش موفق شوند. لذا از مراجعه به محل های مورد نظر خودداری کنند.

نکاتی در مورد وضعیت نظام وظیفه در مراحل گزینش افسری ارتش

🖊 داوطلبانی که کارت پایان خدمت دارند باید به هنگام مراجعه به مراکز گزینش ارتش باید اصل کارت پایان خدمت را به همراه 3 کپی از پشت و رو آن ارائه دهند.

🖊 آن دسته از قبول شدگانی که در حین خدمت هستند باید گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی اخذ کنند و آن را به همراه برگ سبز از پلیس +10 به همراه 3 سری کپی از پشت و رو آن ارائه دهند. دقت کنند که این افراد باید فاقد مهر غیبت سربازی باشند.

🖊 دانشجویانی که در حال تحصیل هستند باید در مراحل گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مربوطه دریافت کنند. همچنین باید از پلیس + 10 آخرین وضعیت نظام وظیفه را با 3 سری کپی از پشت و رو ارائه دهند.

🖊 کسانی که در حال حاضر در مقطع دوازدهم دوره متوسطه مشغول به تحصیل هستند باید گواهی اشتغال به تحصیل در پایه دوازدهم از مدرسه با 3 سری کپی پشت و رو ارائه دهند.

🖊 داوطلبانی که از مدرسه فارغ التحصیل شدند باید اصل برگ معافیت تحصیلی جدید از پلیس +10 با 3 کپی پشت و رو ارائه دهند.

🖊 دانش آموزانی که در سال های 1400 – 1401 فارغ التحصیل شدند باید برگه اعزام به خدمت خود را ارائه دهند.

🖊 دانشجویان انصرافی از دانشگاه باید در مراحل گزینش ارتش افسری درجه داری اصل نامه انصراف از دانشگاه و برگه معافیت دانشجویی از پلیس +10 به همراه 3 سری کپی از هر کدام آن ها ارائه دهند.

🖊 دانشجویان انصرافی که از دانشگاه انصراف دادند و از انصراف آن ها بیش از یک سال گذشته است باید برگه اعزام به خدمت ارائه دهند.

🖊 کسانی که برگه اعزام به خدمت دارند باید اصل برگه اعزام به خدمت را بدون مهر غیبت به همراه 3 سری کپی پشت و رو ارائه دهند.

برای اطلاع از شرایط استخدام ارتش {عمومی و اختصاصی} روی لینک کلیک کنید.

نکاتی در مورد وضعیت نظام وظیفه در مراحل گزینش افسری ارتش

نکات مهم مراحل گزینش ارتش افسری درجه داری

📍دقت نمایید تنها کسانی که بین 16 تا 23 سال هستند می توانند به مراحل گزینش ارتش درجه داری مراجعه کنند. کسانی که به خدمت رفتند طول دوره خدمت آن ها به حداکثر سن داوطلبان اضافه می شود.

📍داوطلبانی که هر کدام از مدارک بالا را به همراه نداشته باشند، از پذیرش و ثبت نام آن ها خودداری می شود.

📍کلیه درجه‏ داران و کارمندان آجا برابر تبصره 2 ماده 49 ق آجا می توانند در فرایند گزینش ارتش شرکت کنند. منظور از درجه داران کسانی هستند که دارای مقام گروهبان‌ یکمی تا درجه استوار یکمی و کارمندان تا سن 25 سال هستند. این دسته از داوطلبان باید در آزمون ورودی قبول شده و از یگان محل خدمت خود گواهی اشتغال به خدمت با مهر نیروی انسانی آن یگان، نامه رضایت خدمتی و مجوز شرکت در گزینش دانشگاه‏ های افسری آجا را داشته باشند.

📍داوطلبان به هنگام ورود به محل اجرای گزینش نمی توانند فردی را به عنوان همراه داشته باشند. این همراهان اعم از افراد نظامی و غیر نظامی هستند. لذا در صورت مشاهده از ادامه فرایند گزینش آن ها ممانعت به عمل خواهد آمد.

📍شما باید برای شرکت در گزینش ارتش درجه داری و افسری باید در ساعات مشخص شده به مراکز گزینش مراجعه کنید. در واقع درهای ورودی این مراکز تا ساعت 7 بسته خواهند شد.

📍به هنگام مراجعه به مراکز گزینش ارتش، داوطلبان از آوردن وسایل غیر ضروری مانند لپ تاپ، تبلت، گوشی هوشمند، ساعت مچی هوشمند، لوازم زینتی و گرانبها، لوازم غیر ضروری و غیرمجاز خودداری کنند.

📍کسانی که مدرک دیپلم خود را نگرفتند و در حال حاضر مشغول تحصیل هستند باید قبل از شروع دوره آموزشی حتما آن را دریافت کرده و ارائه دهند. در غیر این صورت حتی اگر در مراحل گزینش قبول شده باشند، پذیرش آن ها نهایی نخواهند شد.

📍دقت کنید که در مراحل ثبت نام نیز عنوان شده است، داوطلبانی که بیماری های خاصی مانند تالاسمی مینور، چاقی، کور رنگی، سابقه جراحی های وسیع، مشکلات عمده ارتوپدی، معافیت پزشکی از نظر مراجعه نظامی انتظامی، بیماری های مزمن اعصاب و روان، کلیه بیماری های صعب العلاج، هرگونه بیماری یا سابقه بیماری که نیاز به مصرف طولانی مدت دارو دارد، کاهش شنوایی متوسط و شدید (بر مبنای تست شنوایی سنجی)، هر گونه اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان دارند، از ثبت نام در آزمون خودداری کنند. لذا اگر این افراد به مراحل گزینش بیایند پذیرش آن ها نهایی نخواهد شد.

آدرس مراکز گزینش و استخدام نیروهای ارتش

با توجه به این که مراحل گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت حضوری است. لذا شما باید در تاریخ مقرر شده به مراکز فرایند گزینش و استخدام نیروهای ارتش مراجعه نمایید. این آدرس در حال حاضر برای گزینش ارتش 1403 به شکل زیر هستند:

📌 نشانی محل گزینش ارتش نیروی زمینی 1403

تهران- ميدان حُرّ – خیابان امام خميني (ره) غربی – نرسيده به چهارراه كمالي – مديريت گزينش و استخدام نزاجا.

📞 شماره تماس: 66973146-021

🔗 مسیر‌های دسترسی به مراکز گزینش:

مسیر شماره 1: ترمینال غرب – ایستگاه مترو میدان آزادی – ایستگاه شادمان – ایستگاه میدان حر
مسیر شماره 2: ترمینال شرق – ضلع جنوبی میدان انقلاب – میدان
مسیر شماره 3: ترمینال جنوب – ایستگاه مترو ترمینال جنوب – ایستگاه امام خمینی (ره) – ایستگاه میدان حر

 

📌 نشانی محل گزینش داوطلبان نیروی پدافند هوایی ارتش 1403

تهران- بزرگراه بسیج – بزرگراه هجرت – ستاد فرماندهی نیروی پدافند هوایی ا.ج.ا ایران – جنب بانک سپه – مدیریت گزینش، عضو یابی و استخدام

📞 شماره‌ های تماس: 35922198-021 ** 35924459-021 ** 33236788-021

 

📌 نشانی محل گزینش داوطلبان نیروی هوایی ارتش 1403

تهران- ميدان امام حسین – خیابان دماوند – بعد از اتوبان امام علی (ع) – خیابان شهید غفاری نسب – دایره گزینش و استخدام شهید خضرایی

📞 شماره‌ های تماس:35743275_021 – 35743284_021 – 35743413_021

🔗 مسیر‌های دسترسی به مراکز گزینش:

مسیر شماره 1: ترمینال غرب – اتوبوس‌ BRT به سمت تهرانپارس –ایستگاه شهید فتحنایی – خیابان شهید غفاری نسب
مسیر شماره 2: ترمینال شرق – اتوبوس‌ BRT به سمت به سمت آزادی – ایستگاه شهید فتحنایی – خیابان شهید غفاری نسب
مسیر شماره 3: ترمینال جنوب –مترو به سمت تجریش – ایستگاه مترو- دروازه دولت – سوار اتوبوس BRT به سمت تهران پارس – ایستگاه شهید فتحنایی – خیابان شهید غفاری نسب

 

📌 نشانی محل گزینش داوطلبان نیروی دریایی ارتش 1403

تهران- بزرگراه امام علی (ع) شمال – بزرگراه شهید زین‌الدین شرق – اولین خروجی جنب باشگاه صدف نداجا

📞 شماره های تماس:73955351_021 – 77226003_021

🔗 مسیر‌های دسترسی به مراکز:
مسیر شماره 1: ترمینال غرب – ایستگاه مترو میدان آزادی – ایستگاه جانبازان – میدان رسالت
مسیر شماره 2: ترمینال جنوب – به ایستگاه مترو ترمینال جنوب- ایستگاه جانبازان – میدان رسالت

 

آدرس مراکز گزینش و استخدام نیروهای ارتش

 

برای اطلاع از مراحل گزینش درجه داری ناجا و دلایل رد شدن روی لینک کلیک کنید.

تجربیات گزینش ارتش 1403

هر چند که در بالا کلیه مراحل گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران را بیان کردیم؛ اما برخی از افراد استرس هایی را برای این مراحل دارند و می ترسند که در پذیرش نهایی نشوند. در این مورد تجربیات گزینش ارتش افراد قبول شده در این مرحله به شما کمک می کند تا با خیال راحت این مراحل را نیز پشت سر بگذارید.

یکی از قبول شدگان نهایی ارتش در مورد تجربیات خود بیان می کند:

🖊 «خب دیگه دوستان من قبول شدم خدا رو شکر درجه داری برج ۴ تهران بودم. اومدم تجربم رو بگم که بدونین بعد این که گفتن قبولی؛ اول وارد گزینش میشین میان بهتون توضیحات رو میدن که شما ها قبولی نهایی هستین و ۹۰ درصد راه رو رفتین.
بعد بهتون یه برگه هایی توزیع میکنن که شامل برگه ضامن، برگه اطلاعات بستگان، برگه استعلام گواهی سوپیشنه، برگه واکسن ها، برگه حساب بانکی و یه معرفی نامه به بیمارستان برای عکس قفسه سینه و نوار قلب.
خب اول میرین حساب باز میکنین و طبق همون برگه پیش میرید. بعد ضامن میبرین و بعد دونه دونه مراحل رو انجام میدین.
نوار قلب ازتون میگیرن آرامش داشته باشین که فشارتون بالا پایین نشه. بعد عکس قفسه سینه برای ریه ها هستش؛ هیچی نیست خیالتون راحت باشه همه قبولین.
ناگفته نمونه وقتی رفتین گزینش همونجا دونه دونه اسم ها هستش نگا میکنین که چندم باید تهران باشین که من باید ۱۹ فروردین تهران باشم.»

یکی از قبول شدگان دیگر در مورد تجربیات گزینش ارتش خود بیان می کند:
🖊 «یه فرم ۱۲ گانه بهت میدن همه چیو اونجا نوشتن. میری بهداشت خانواده سه تا واکسن میزنی، پلیس +۱۰ میری؛ سوپیشینه میگیری، ضامن رو اوکی می کنی، رادیولوژی و عکس قفسه سینه و اینا رو میری بیمارستان نیرو زمینی ارتش انجام میدی، دیپلم و شناسنامه و کارت ملی رو میبری از همه اینا فتوکپی میزنی و میبری همونجایی که فرم رو دادن؛ تحویل میدی. اونا رو میزارن توی پروندت. پرونده رو میدن بهت که مثلا فلان روزی که خودشون میگن بری میدان حر همین. در صورت سرباز بودن ایست خدمت میزنی، دانشجو هم باشی نامه انصراف میبری؛ همین.»

 

تجربیات گزینش ارتش

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراکز گزینش ارتش و آدرس و ثبت نام آن ها روی لینک کلیک کنید.

در همین راستا به یکی از تجربیات گزینش ارتش سال گذشته اشاره می کنیم:

🖊 «امروز ما رفتیم گزینش. بالاخره گفتن ۱۹ گزینش باشیم. بهتون بگم با خودتون مداد پاک کن بردارین که اونجا وقتتون تلف نشه.
اول که رفتیم به خط شدیم. دونه دونه رفتیم رو کاغذ های جلو شماره صندلی و اسم فامیلمون که رو کاغذهای دم در بود چک کردیم. بعد که خلاص شد گفتن برید داخل سر همون شماره ای که بودین بشینید.
بعد یه سرهنگ روانشناسی میاد توجیهات رو میگه برای آزمون. دوستان سعی کنین آزمون رو با دقت فراوان بخونین و جواب بدین بسیار بسیار مهمه.
بعد که تموم بشه آزمونتون میرید بیرون پذیرش میشید که بهتون برگه آزمایش خون و تست اعتیاد رو بدن. بعد میرید خون میدید و اعتیاد ادرار، بعد میرین شنوایی سنجی، بعد میرین دکتر قلب میاد عکس قفسه سینه و نوار قلبتون رو چک میکنه و مهر میزنه.
بعد دکتر چشم میاد چشماتون رو نگاه جزئی میکنه و همونجا قبول میکنه؛ خلاااص.
بعد میرید تو سالن میشینید تا جواب آزمایش خون و روانشناسی بیاد. اونایی که روانشناسی رو تر زده باشن میرن مصاحبه اونایی که قبول شدن که هیچی. بعد جواب آزمایش خون میاد که ۳ حالت داره:

👈 یا قبولی؛ یا ردی؛ یا نه رد شدی و نه قبول.

👈 اینایی که تالاسمی دارن که بازم در نهایت ردی.

👈 اعزام به بیمارستان و مجدد بررسی.

روانشناسی هم به همین صورته. آزمون قبول شدی که هیچ اگر نه مصاحبه میگیره یا میزنه اعزام. بیمارستان!
خلاص!
بسیار آسونه فقط آزمون رو جدی بگیرین.»


 

خلاصه مقاله گزینش ارتش

کسانی که در آزمون کتبی ارتش جمهوری اسلامی قبول شدند باید برای گزینش به صورت حضوری به آدرس مراکز گزینش ارتش مراجعه کنند. برای گزینش شما باید مدارکی را به همراه ببرید و در آن جا مراحلی را طی کنید. معمولا در آن جا برای شما فرم های مختلفی ارائه می شود و باید آن ها را مرحله به مرحله تکمیل کنید.

هم چنین باید تست ورزش انجام دهید و توسط پزشک متعهد ارتش معاینه شوید. همچنین از شما یک ضامن می گیرند که در صورت انصراف از دانشگاه ارتش، هزینه های شما را پرداخت کنند؛ زیرا تحصیل در دانشگاه های ارتش رایگان است.

بعد از آن از شما آزمایش های مختلف خون، ادرار، چشم، قلب و غیره گرفته می شود که شما باید در آن ها قبول شوید. همچنین لازم است در تست روانشناسی نیز قبول شوید. در صورتی که شما تمام مراحل بالا را با موفقیت انجام دهید می توانید به عنوان یک پذیرنده نهایی ارتش 1403 در دانشگاه های این یگان دفاعی کشور مشغول به تحصیل شوید.

با توجه به این که مراحل گزینش ارتش درجه داری و افسری بسیار مهم است و ممکن است برخی از داوطلبان در مورد آن سوالاتی داشته باشند. لذا کارشناسان ایران تحصیل در تمام ساعات شبانه روز آماده حل مشکلات و دغدغه های شما هستند. برای برقراری تماس با آن ها تنها کافی است با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله روی لینک کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا دانش آموزان دوره دوازدهم می توانند در آزمون ارتش شرکت کنند؟

بله؛ آن ها می توانند در آزمون ارتش شرکت کرده و قبول شوند؛ اما باید مدرک دیپلم خود را در خرداد ماه قبل از شروع دوره آزمایشی تحویل دهند.

زمان گزینش ارتش 1403 کی است؟

معمولا زمان گزینش ارتش به شماره تلفن قبول شدگان آزمون کتبی پیامک می شود؛ بنابراین اطلاعاتی در این خصوص در سایت www.aja.ir منتشر نمی شود.

در آزمون تست روانشناسی ارتش چه سوالاتی پرسیده می شود؟

معمولا این سوالات مربوط به تست روانی و روحی داوطلبان است که شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجربیات گزینش ارتش تست روانشناسی می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت نمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • خرابی دندان در استخدام ارتش

  خرابی دندان در استخدام ارتش + شرایط سال 1403

  خرابی دندان در استخدام ارتش می‌تواند به‌عنوان یکی از موانع اصلی در پذیرش افراد در این نیروها محسوب شود. ارتش به دلیل نیاز به سلامت جسمانی بالا و توانایی انجام وظایف سنگین، معیارهای سختگیرانه‌ای برای انتخاب افراد دارد. یکی از...
 • حقوق سرباز امریه

  حقوق سرباز امریه ۱۴۰۳ + به تفکیک مدرک و ارگان

  عوامل متفاوتی در نحوه محاسبه حقوق سرباز امریه تاثیرگذار هستند که همین امر موحب شده تا به راحتی نتوان میزان مبلغ دریافتی توسط سربازارن امریه را محاسبه کرد. سربازان در حقیقت با توجه به درجه و تحصیلات خود دستمزد دریافت...
 • استخدام سپاه

  استخدام سپاه پاسداران ۱۴۰۳ + زمان، شرایط و مراحل گزینش | ایران تحصیل

  داوطلبان علاقه مند به استخدام سپاه پاسداران سال ۱۴۰۳ می توانند در صورت برخورداری از شرایط تعیین شده از سوی این سازمان، در آزمون استخدامی شرکت کنند. متقاضیان می توانند از طریق فراخوان سپاه پاسداران یا ثبت نام در دانشگاه...
 • ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

  ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1403 + زمان، مدارک و شرایط

  زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1403 اعلام شد. ارتش جمهوری اسلامی ایران، هر ساله به منظور جذب دانشجو برای دانشگاه های افسری، یک آزمون کتبی را برگزار می کند. افرادی که در این آزمون شرکت می‌کنند، همگی باید یا...
تماس با مشاور