تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
کد رهگیری تاییدیه دیپلم

استعلام کد رهگیری تاییدیه دیپلم

کد رهگیری تاییدیه دیپلم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داشتن کد رهگیری تاییدیه دیپلم، هم برای دریافت تاییدیه و هم برای استعلام مدرک تحصیلی مورد نیاز است. برای دریافت کد رهگیری هنگام استعلام مدرک تحصیلی، ابتدا به سامانه استعلام مدرک تحصیلی به نشانی estelam.msrt.ir که برای کلیه دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مراجعه کنید. همه دانشجویان با ورود به این سایت می‌توانند از آخرین مدرک تحصیلی خود استعلام بگیرند. این سامانه زیر نظر وزارت علوم راه‌اندازی شده و خدمات آن به‌ صورت کاملاً رایگان ارائه می‌گردد. همچنین برای دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی نیز مراحلی باید طی شود تا بتوانید کد رهگیری را اخذ نمایید. با توجه به اهمیت بسیار زیاد داشتن تاییدیه و استعلام مدرک تحصیلی و اهمیت دریافت کد رهگیری در انجام تمام امور مربوط، در این مقاله قصد داریم با نحوه دریافت تأییدیه کد رهگیری برای استعلام و گرفتن تاییدیه آشنا شویم.

 

دریافت کد رهگیری از طریق سامانه استعلام مدرک تحصیلی

سامانه استعلام مدارک تحصیلی به وسیله وزارت علوم تحقیقات ایجاد شده و به افراد این امکان را می‌دهد که بتوانند مدارک خود را مشاهده کنند. برای بسیاری از دانشگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی استعلام مدارک تحصیلی بسیار مهم است. اما نحوه دریافت کد رهگیری از طریق این سامانه برای بسیاری چالش برانگیز می باشد.

این سامانه در واقع امکاناتی را فراهم ساخته که متقاضیان بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز و صرف زمان، به‌ صورت غیرحضوری اطلاعات مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند و در مواقعی که مدارک خود دسترسی ندارند بتوانند آن را مشاهده نمایند. اما بسیاری نمی‌دانند که چگونه کد رهگیری از طریق این سایت را دریافت کنند تا بتوانند مراحل بعد استعلام را پیش ببرند. در ادامه به نحوه دریافت کد رهگیری و استعلام مدارک تحصیلی می‌پردازیم.

 

استعلام کد رهگیری تأییدیه دیپلم

 

برای اطلاع از چگونگی استعلام مدرک تحصیلی سامانه سجاد بر روی لینک کلیک کنید. 

 

نحوه‌ی استعلام مدرک تحصیلی

ابتدا نشانی اینترنتی سایت استعلام مدرک تحصیلی به آدرس estelam.msrt.ir را در مرورگر خود جستجو کنید. سپس به‌ صورت مستقیم به سایت استعلام مدرک تحصیلی وارد شوید. 

در این مرحله خواسته‌ شده که شما نام و نام خانوادگی شماره شناسایی و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات، کد رهگیری برای شما صادر خواهد شد.

 

چگونگی دریافت کد رهگیری تاییدیه دیپلم

 

اکنون کد رهگیری به شماره‌  همراه شما ارسال می گردد که باید آن را در قسمت مشخص‌ شده وارد کنید و بر روی گزینه استعلام مدرک تحصیلی کلیک نمایید. اطلاعات تحصیلی شما شامل تاریخ فارغ‌التحصیلی، معدل و … در سایت مشخص خواهد بود.

 

نحوه اخذ کد رهگیری تاییدیه دیپلم

 

اطلاعیه

وزارت آموزش و پرورش با هدف سهولت در فرآیند ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری یا صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سال 1401، امکان ارائه الکترونیکی کارنامه و سوابق فارغ التحصیلی در سامانه تاییدیه تحصیلی به آدرس الکترونیکی emt.medu.ir را از تاریخ 1401.07.03 برای متقاضیان فراهم کرده است.

لازم به ذکر است که تا کد رهگیری دریافت نشود و آن را وارد نکنید، نمی‌توانید وارد مرحله‌ استعلام مدرک تحصیلی شوید و آن را در دسترس دیگران قرار ندهید. 

 

نحوه دریافت رهگیری تأییدیه دیپلم

 

دریافت کد رهگیری از طریق سامانه دریافت تاییدیه تحصیلی 

سامانه دریافت تأییدیه تحصیلی به نشانی emt.medu.ir در دانشگاه‌ها برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان راه اندازی شده است. ارائه تأییدیه مدارک تحصیلی امری ضروری بالاخص برای امور استخدامی می باشد.  تأییدیه مدرک تحصیلی توسط آموزش‌وپرورش منطقه محل تحصیل فرد به دانشگاه ارسال می‌شود. متقاضیان برای دریافت تأییدیه باید به سامانه emt.medu.ir مراجعه کنند. اما نحوه دریافت کد رهگیری تأییدیه دیپلم از طریق این سامانه به چه صورت است؟ این سوالی است که برای بسیاری از پذیرفته‌شدگان دانشگاه به وجود می‌آید. در ادامه به معرفی سامانه و مراحل دریافت کد رهگیری اشاره خواهیم کرد.

 

برای اطلاع از نحوه دریافت پیگیری تاییدیه تحصیلی بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

تأییدیه تحصیلی چیست؟

داوطلبانی که قصد ثبت‌نام در دانشگاه و ترجمه مدارک تحصیلی خود را دارند، ابتدا باید صحت آخرین مدرک دانشگاهی خود را به سازمان مربوطه اثبات نمایند و این کار از طریق دریافت تأییدیه امکان‌پذیر است. تأییدیه تحصیلی در واقع پاسخی است که در جواب استعلام مدرک تحصیلی از دوره ابتدایی تا پیش‌دانشگاهی فرد فارغ‌التحصیل ارائه می‌شود. این تأییدیه یک نامه محرمانه است که توسط دفتر پیشخوان دولت از سازمان آموزش‌وپرورش منطقه محل تحصیل دانش آموخنته دریافت می شود و به محل دانشگاهی قبولی ارسال می‌گردد.

 

نحوه استعلام کد رهگیری تاییدیه مدرک تحصیلی

 

برای آشنایی با سامانه دریافت تاییدیه تحصیلی بر روی لینک کلیک کنید.

 

هم‌ اکنون تأییدیه تحصیلی به دو صورت آنلاین و حضوری قابل دریافت است. اما برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه، بیشتر متقاضیان روش آنلاین را برای دریافت تأییدیه انتخاب می‌کنند. برای دریافت کد رهگیری تاییدیه دیپلم، می‌توانید مراحل زیر را برای طی نمایید.

1. در مرحله اول داوطلب وارد سایت تاییدیه مدارک تحصیلی به نشانی emt.medu.ir شوید و مطابق تصویر گزینه “ثبت نام تاییدیه تحصیلی” را انتخاب نمایید.

 

اخد کد رهگیری مدرک دیپلم

 

2. در این مرحله باید نظام و مقطع آموزشی مورد نظر خود را انتخاب نمایید و در نهایت کد امنیتی را در انتهای تصویر را وارد کنید. 

 

فرایند استعلام کد رهگیری تاییدیه دیپلم

 

3. مرحله بعدی مربوط به وارد کردن اطلاعات هویتی و تحصیلی داوطلب و همچنین مشخصات شخص استعلام گیرنده می باشد. لازم است تمامی اطلاعات را بطور دقیق و درست تکمیل نمایید و روی گزینه ادامه و گام بعدی کلیک کنید.

 

استعلام مستقیم کد رهگیری تاییدیه دیپلم

 

4. در این قسمت باید مجددا اطلاعات را مطالعه کنید و در صورت تایید اطلاعات به درگاه بانکی متصل می شوید. پس از پرداخت هزینه بررسی مدارک تاییدیه تحصیلی، کد رهگیری جهت استعلام تاییدیه تحصیلی را دریافت خواهید کرد.

 

نحوه استعلام مستقیم تاییدیه مدرک تحصیلی

 

اطلاعیه

برای دریافت صحت سنجی از مدرک تحصیلی خود می توانند به صورت اینترنتی به سامانه emt.medu.ir وارد شوید و پس از ثبت نام اطلاعات خود را مشاهده نمایند.

 

 

جدیدترین اخبار دریافت تاییدیه تحصیلی

  • نحوه دریافت مدرک تاییدیه تحصیلی دانشجویان

نودانشجویان برای دریافت مدارک تحصیلی لازم است وارد سامانه emt.medu.ir شوند و روی گزینه ثبت‌نام مدرک تحصیلی کلیک کنند. از آنجایی که نظام تحصیلی ورودی‌های جدید دانشگاه‌ها ۳-۳-۶ است، دانشجویان باید نسبت به انتخاب این گزینه اقدام نمایند.

 

  • ترجمه تأییدیه دیپلم

به گزارش برنا، برای ترجمه مدارک تحصیلی در دارالترجمه رسمی جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور، این مدارک می بایست دارای مهر و تاییدیه خاص باشند تا بتوان آنها را به صورت رسمی ترجمه کرد و به تایید مراجع رسمی رساند.

 

نحوه استعلام کد رهگیری مدرک تحصیلی دیپلم

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به اهمیت استعلام کد رهگیری تاییدیه دیپلم در مراحل پیگیری مدرک تحصیلی و تاییدیه آن پرداختیم. بسیاری از دانشجویان برای استخدام در مراکز دولتی و خصوصی و برخورداری از سایر امکانات دانشگاهی، ابتدا بایستی تاییدیه مدرک تحصیلی خود را به دانشگاه ارسال نمایند. در مطالب فوق به مراحل دریافت کد رهگیری در مراحل دریافت تاییدیه تحصیلی و   استعلام آن اشاره شد. در صورت وجود هرگونه ابهام، می توانید از طریق مشاوران ما در ایران تحصیل پاسخ خود را دریافت نمایید. 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا می توان تاییدیه دیپلم را از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان دریافت کرد؟

یکی از مسئولیت های دفاتر پیشخوان دولت دریافت تاییدیه تحصیلی از آموزش و پرورش است.

برای دریافت تاییدیه تحصیلی به چه مدارکی نیاز است؟

از جمله این مدارک می توان به کپی کارت ملی و شناسنامه، کپی آخرین مدرک تحصیلی و فیش پرداختی اشاره کرد. 

تاییدیه تحصیلی دیپلم چیست؟

مطابق مطالب گفته شده، سنجش اعتبار مدارک تحصیلی از طریق آموزش و پرورش را تاییدیه تحصیلی می گویند.

نظرات

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور