ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

استعلام کد رهگیری تاییدیه دیپلم

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴۵
 • تاریخ بروزرسانی: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱
استعلام کد رهگیری تاییدیه دیپلم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داشتن کد رهگیری تاییدیه دیپلم، هم برای دریافت تاییدیه و هم برای استعلام مدرک تحصیلی مورد نیاز است. برای دریافت کد رهگیری هنگام استعلام مدرک تحصیلی، ابتدا به سامانه استعلام مدرک تحصیلی به نشانی estelam.msrt.ir که برای کلیه دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مراجعه کنید. همه دانشجویان با ورود به این سایت می‌توانند از آخرین مدرک تحصیلی خود استعلام بگیرند. این سامانه زیر نظر وزارت علوم راه‌اندازی شده و خدمات آن به‌ صورت کاملاً رایگان ارائه می‌گردد. همچنین برای دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی نیز مراحلی باید طی شود تا بتوانید کد رهگیری را اخذ نمایید. با توجه به اهمیت بسیار زیاد داشتن تاییدیه و استعلام مدرک تحصیلی و اهمیت دریافت کد رهگیری در انجام تمام امور مربوط، در این مقاله قصد داریم با نحوه دریافت تأییدیه کد رهگیری برای استعلام و گرفتن تاییدیه آشنا شویم.

 

دریافت کد رهگیری از طریق سامانه استعلام مدرک تحصیلی

سامانه استعلام مدارک تحصیلی به وسیله وزارت علوم تحقیقات ایجاد شده و به افراد این امکان را می‌دهد که بتوانند مدارک خود را مشاهده کنند. برای بسیاری از دانشگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی استعلام مدارک تحصیلی بسیار مهم است. اما نحوه دریافت کد رهگیری از طریق این سامانه برای بسیاری چالش برانگیز می باشد.

این سامانه در واقع امکاناتی را فراهم ساخته که متقاضیان بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز و صرف زمان، به‌ صورت غیرحضوری اطلاعات مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند و در مواقعی که مدارک خود دسترسی ندارند بتوانند آن را مشاهده نمایند. اما بسیاری نمی‌دانند که چگونه کد رهگیری از طریق این سایت را دریافت کنند تا بتوانند مراحل بعد استعلام را پیش ببرند. در ادامه به نحوه دریافت کد رهگیری و استعلام مدارک تحصیلی می‌پردازیم.

دریافت کد رهگیری از طریق سامانه استعلام مدرک تحصیلی

برای اطلاع از چگونگی استعلام مدرک تحصیلی سامانه سجاد بر روی لینک کلیک کنید. 

نحوه‌ی استعلام مدرک تحصیلی

ابتدا نشانی اینترنتی سایت استعلام مدرک تحصیلی به آدرس estelam.msrt.ir را در مرورگر خود جستجو کنید. سپس به‌ صورت مستقیم به سایت استعلام مدرک تحصیلی وارد شوید. 

در این مرحله خواسته‌ شده که شما نام و نام خانوادگی شماره شناسایی و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات، کد رهگیری برای شما صادر خواهد شد.

راهنمای تصویری استعلام مدرک تحصیلی

اطلاعیه

وزارت آموزش و پرورش با هدف سهولت در فرآیند ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری یا صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سال ۱۴۰۲، امکان ارائه الکترونیکی کارنامه و سوابق فارغ التحصیلی در سامانه تاییدیه تحصیلی به آدرس الکترونیکی emt.medu.ir را از تاریخ ۱۴۰۲.07.03 برای متقاضیان فراهم کرده است.

لازم به ذکر است که تا کد رهگیری دریافت نشود و آن را وارد نکنید، نمی‌توانید وارد مرحله‌ استعلام مدرک تحصیلی شوید و آن را در دسترس دیگران قرار ندهید.

دریافت کد رهگیری از طریق سامانه دریافت تاییدیه تحصیلی 

سامانه دریافت تأییدیه تحصیلی به نشانی emt.medu.ir در دانشگاه‌ها برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان راه اندازی شده است. ارائه تأییدیه مدارک تحصیلی امری ضروری بالاخص برای امور استخدامی می باشد. تأییدیه مدرک تحصیلی توسط آموزش‌وپرورش منطقه محل تحصیل فرد به دانشگاه ارسال می‌شود. متقاضیان برای دریافت تأییدیه باید به سامانه emt.medu.ir مراجعه کنند. اما نحوه دریافت کد رهگیری تأییدیه دیپلم از طریق این سامانه به چه صورت است؟ این سوالی است که برای بسیاری از پذیرفته‌شدگان دانشگاه به وجود می‌آید. در ادامه به معرفی سامانه و مراحل دریافت کد رهگیری اشاره خواهیم کرد.

مشاورین ما آماده پاسخگویی هستند

برای اطلاع از نحوه دریافت پیگیری تاییدیه تحصیلی بر روی لینک کلیک کنید.

تأییدیه تحصیلی چیست؟

داوطلبانی که قصد ثبت‌نام در دانشگاه و ترجمه مدارک تحصیلی خود را دارند، ابتدا باید صحت آخرین مدرک دانشگاهی خود را به سازمان مربوطه اثبات نمایند و این کار از طریق دریافت تأییدیه امکان‌پذیر است. تأییدیه تحصیلی در واقع پاسخی است که در جواب استعلام مدرک تحصیلی از دوره ابتدایی تا پیش‌دانشگاهی فرد فارغ‌التحصیل ارائه می‌شود. این تأییدیه یک نامه محرمانه است که توسط دفتر پیشخوان دولت از سازمان آموزش‌وپرورش منطقه محل تحصیل دانش آموخنته دریافت می شود و به محل دانشگاهی قبولی ارسال می‌گردد.

برای آشنایی با سامانه دریافت تاییدیه تحصیلی بر روی لینک کلیک کنید.

هم‌ اکنون تأییدیه تحصیلی به دو صورت آنلاین و حضوری قابل دریافت است. اما برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه، بیشتر متقاضیان روش آنلاین را برای دریافت تأییدیه انتخاب می‌کنند. برای دریافت کد رهگیری تاییدیه دیپلم، می‌توانید مراحل زیر را برای طی نمایید.

1. در مرحله اول داوطلب وارد سایت تاییدیه مدارک تحصیلی به نشانی emt.medu.ir شوید و مطابق تصویر گزینه “ثبت نام تاییدیه تحصیلی” را انتخاب نمایید.

سامانه رهگیری مدارک تحصیلی

2. در این مرحله باید نظام و مقطع آموزشی مورد نظر خود را انتخاب نمایید و در نهایت کد امنیتی را در انتهای تصویر را وارد کنید. 

مرحله دوم راهنمای تصویری تاییدیه مدرک تحصیلی

3. مرحله بعدی مربوط به وارد کردن اطلاعات هویتی و تحصیلی داوطلب و همچنین مشخصات شخص استعلام گیرنده می باشد. لازم است تمامی اطلاعات را بطور دقیق و درست تکمیل نمایید و روی گزینه ادامه و گام بعدی کلیک کنید و باید مجددا اطلاعات را مطالعه کنید و در صورت تایید اطلاعات به درگاه بانکی متصل می شوید. پس از پرداخت هزینه بررسی مدارک تاییدیه تحصیلی، کد رهگیری جهت استعلام تاییدیه تحصیلی را دریافت خواهید کرد.

مرحله دوم دریافت کد تاییدیه تحصیلی

اطلاعیه

برای دریافت صحت سنجی از مدرک تحصیلی خود می توانند به صورت اینترنتی به سامانه emt.medu.ir وارد شوید و پس از ثبت نام اطلاعات خود را مشاهده نمایند.

جدیدترین اخبار دریافت تاییدیه تحصیلی

 • نحوه دریافت مدرک تاییدیه تحصیلی دانشجویان

نودانشجویان برای دریافت مدارک تحصیلی لازم است وارد سامانه emt.medu.ir شوند و روی گزینه ثبت‌نام مدرک تحصیلی کلیک کنند. از آنجایی که نظام تحصیلی ورودی‌های جدید دانشگاه‌ها ۳-۳-۶ است، دانشجویان باید نسبت به انتخاب این گزینه اقدام نمایند.

 • ترجمه تأییدیه دیپلم

به گزارش برنا، برای ترجمه مدارک تحصیلی در دارالترجمه رسمی جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور، این مدارک می بایست دارای مهر و تاییدیه خاص باشند تا بتوان آنها را به صورت رسمی ترجمه کرد و به تایید مراجع رسمی رساند.

خلاصه مطالب

در این مقاله به اهمیت استعلام کد رهگیری تاییدیه دیپلم در مراحل پیگیری مدرک تحصیلی و تاییدیه آن پرداختیم. بسیاری از دانشجویان برای استخدام در مراکز دولتی و خصوصی و برخورداری از سایر امکانات دانشگاهی، ابتدا بایستی تاییدیه مدرک تحصیلی خود را به دانشگاه ارسال نمایند. در مطالب فوق به مراحل دریافت کد رهگیری در مراحل دریافت تاییدیه تحصیلی و استعلام آن اشاره شد. در صورت وجود هرگونه ابهام، می توانید از طریق مشاوران ما در ایران تحصیل پاسخ خود را دریافت نمایید. 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا می توان تاییدیه دیپلم را از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان دریافت کرد؟

یکی از مسئولیت های دفاتر پیشخوان دولت دریافت تاییدیه تحصیلی از آموزش و پرورش است.

برای دریافت تاییدیه تحصیلی به چه مدارکی نیاز است؟

از جمله این مدارک می توان به کپی کارت ملی و شناسنامه، کپی آخرین مدرک تحصیلی و فیش پرداختی اشاره کرد. 

تاییدیه تحصیلی دیپلم چیست؟

مطابق مطالب گفته شده، سنجش اعتبار مدارک تحصیلی از طریق آموزش و پرورش را تاییدیه تحصیلی می گویند.

نظرات

 1. مهدی
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام واسه من کد رهگیری تاییدیه تحصیلی ارسال نشده و مدرسه هم حاضر نیست اون رو بهم بگه خواستم بپرسم راه حل دیگه ای برای بازیابی کد هست؟ اگه نه باید چیکار کنم؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۷

   از سامانه emt .medu.ir اقدام نمایید

 2. گندم
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۲

  کد پیگیری که از طریق پیامک ارسال شده همون کد رهگیری سامانه صدور تاییدیه تحصیلی هستش؟

  • مشاور صادقی
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام
   وقت بخیر باید بررسی بشه

 3. ترلان
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام من کد رهگیری سامانه صدور تاییدیه تحصیلی رو گم کردم باید چیکار کنم؟

  • مشاور ملکی
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام وقت بخیر
   جهت استعلام کدرهگیری برای تاییدیه تحصیلی با مشاورین ایران تحصیل در تماس باشید.

 4. دریا
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۵

  سلام کدرهگیری سامانه صدور تاییدیه تحصیلی که توی سایت my.medu.irاباید برای ثبت‌نام ترمیم معدل وارد کنیم همون کد ۱۴ رقمیه که برامون پیامک شده؟
  یا توی تاییدیه تحصیلی که از دفتر پیشخوان گرفته شد یک کدی هست با این عنوان:کد پیگیری درخواست تاییدیه اون باید وارد بشه یا هر دوتاشون یکیه؟

  • مشاور عیسائی
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۰

   سلام وقت بخیر
   اگر دقت کنید هر دو کد یکسان میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. ابوالفضل حاجیلو فرد
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۶

  سلام وقت بخیر
  این کد تاییدیه تحصیلی همون کد 19رقمی سوابق تحصیلیه

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۲

   سلام وقت بخیر . خیر کد رهگیری تاییدیه تحصیلی متفاوت با کد 19 رقمی سوابق تحصیلی

 6. ابوالفضل حاجیلو فرد
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۱

  سلام وقت بخیر این کد تأییدیه تحصیلی همون کد 19رقمی سوابق تحصیلیه

  • مشاور عیسائی
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۱

   سلام وقت بخیر
   خیر کدی که از سامانه استعلام دریافت میکنید قابل استفاده میباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. Mim
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۲۹

  سلام وقت بخیر
  من دوتا کد برام اس شده یکی دیپلم یکی پیش دانشگاهی
  از کجا بفهمم کدوم واسه دیپلمه کدوم پیش؟تو سایت استعلام هم مشخص نشده

  • مشاور ملکی
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام وقت بخیر
   به مدرسه به صورت حضوری مراجعه داشته باشید.

 8. مهیا
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۴

  سلام من عنوان استعلامو آموزش و پرورش زدم مشکلی پیش میاد؟یا باید اسم مدرسه ای که ترمیم معدل ثبت نام کردمو میزدم؟
  اگه اشتباه زده باشم امکان ویرایش هست؟مشکلی پیش نمیاد برای ترمیم معدلم؟

  • rezai
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر عنوان استعلام رو به سازمان استعلام گیرنده لحاظ کنید

 9. مریم
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام ببخشید برای ثبت نام ترمیم معدل در سایت ک ب تازگی باز شده ، قسمتی ک کد رهگیری تاییدیه تحصیلی رو میخواد، آیا همین کد پیگیری درخواست تاییدیه که پس از ثبت اطلاعات تاییدیه تحصیلی هست رو باید وارد کنم؟

  • مشاور ملکی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی تاییدیه تحصیلی شما با مشاورین ایران تحصیل در تماس باشید.

 10. زهرا
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۵

  سلام آیا میشه استعلام سوابق تحصیلی رو ویرایش کرد؟من زمان ثبت بعضی اطلاعات رو اشتباهی وارد کردم

  • tahmasebi
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۱

   سلام دوست عزیز بله امکان ویرایش وجود دارد باید منتظر زمان ویرایش باشید.

 11. فاطی
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۹

  سلام
  استعلام گیرنده و عنوان استعلام رو چه باید بنویسیم؟

  • rahdar
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام وقت بخیر.
   برای هر مرکز و جایی که میخواید استعلام براشون فرستاده شود همون را ذکر کنید.

   • فاطی
    ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۹

    مثلا برای آزمونای ترمیم معدل استعلام گیرنده آموزش و پرورش باشه و نوع استعلام آدرس مدرسه؟
    درسته؟
    دیگه در این مورد واقعا گیج شدم

    • rahdar
     ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۸

     سلام وقت بخیر .
     استعلام گیرنده بله و عنوان استعلام نام مدرسه را ذکر کنید

     • مدرسه‌ای که قراره از طریقش ترمیم معدل انجام بدیم یا مدرسه ای که قبلاً دیپلم گرفتیم؟
      ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۳

      پاسخگویی عالی

 12. کیمیا
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

  سلام من هزینه رو تو سایت پرداخت کردم ولی کد پی گیری نداد بهم و سایت مشکل پیدا کرد الان باید مجدد پول بدم؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که پول از شما کسر شده باشد

 13. محمد
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام
  برای ثبت نام توی نیم سال دوم خرداد برای ترمیم معدل تاییده تحصیلی که برای ترم یک گرفته بودم رو از آموزش پرورش گرفتم یعنی همونی که تو ترم یک دادمش همونو میتونم برا ترم دو بدم برا مدرسه بزرگ سالان برای ترمیم معدل ؟ مشکلی داره ایا؟؟؟

  • مشاور حمامی
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام وقتتون بخیر وضعیت تحصیلی شما همچنین وضعیت نظام وظیفه شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 14. دانشجو
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام وقت بخیر،من مدارک رو در آموزشیار بارگزاری کردم و مدارک تایید شده ولی حدود ۱۰ روز گذشته و شماره دانشجویی من نیومده چرا؟از کجا پیگیری کنم؟درضمن تاییدیه تحصیلی من به دست دانشگاه رسیده.

  • rahdar
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر .
   یکبار به دانشگاه مراجعه کنید تا به صورت سیستمی تایید کنند .

   • دانشجو
    ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

    ببخشید ولی فاصله تا شهر قبولیم بسیار زیاده و هنوز نتونستم مراجعه حضوری داشته باشم،با معاونت آموزش دانشگاه تماس بگیرم تایید میکنند؟
    ممنون

    • مشاور رضایی
     ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

     سلام وقت بخیر حضورا رسید تاییدیه را به معاونت آموزش رشته خود تحویل بدهید

     • دانشجو
      ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲

      ببخشید یعنی الان دیر نشده؟مشکلی نداره در هفته آتی مراجعه کنم؟
      ممنون

     • مشاور رضایی
      ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱

      سلام وقت بخیر . اگر شماره تماس دانشگاه را دارید تماس بگیرید ببینید امکان پست کردن مدارک وجود دارد یا خیر !

 15. Fateme
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

  خسته نباشید من زمان ثبت نام تاییدیه تحصیلی بعضی از اطلاعاتم را اشتباه وارد کردم الان باید چکار کنم؟

  • مشاور اقازاده
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

   سلا وقت بخیر
   درصورتی که امکان ویرایش وجود داشته باشد سریعا به مرکز مربوطه اطلاع رسانی انجام دهید

  • مشاور جوادی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید به سازمان سنجش درخواست اصلاح اطلاعات بدین.

 16. مونا
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام من برای دریافت تاییدیه تحصیلی اقدام کردم و رفتم دانشگاه گفت تاییدیه تحصیلی به دست ما نرسیده باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • مشاور اقازاده
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت بخیر
   لطفا از طریق ساماننه تاییده تحصیلی اقدام کنید واین پروسه زمانبر هستش

  • مشاور جوادی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی به صورتی حضوری به آموزش و پرورش منطقه فرمایید.

 17. آهو
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۵

  سلام
  ۱- پس حتما نباید بریم پیشخوان ؟ خودمون درخواست تاییدیه رو پر کنیم برای دانشگاه قابل قبوله؟
  ۲- امکان بازیابی کد رهگیری پیش دانشگاهی از طرف اموزش پروش یا دانشگاه وجود داره ؟
  ۳- رسید درخواست ارزش تحصیلی برای هر دو مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی در دسترسم نیستن و از طرفی حتما باید در پرونده ی الکترونیکی آپلود کنم . آیا باید دوباره درخواست تاییدیه تحصیلی بدم تا بتونم رسید داشته باشم یا میشه از آموزش پرورش یا دانشگاه گرفتش؟
  با تشکر

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام وقت بخیر . استعلام کد رهگیری تاییدیه دیپلم از طریق سامانه http://www.emt.medu.ir امکان پذیر می باشد

 18. پرهام
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

  آیا دیپلم میشه بخریم ؟؟؟؟
  چگونه دیپلم بخریم ؟؟

  • مشاور بهروزی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام روطزتون بخیر خیر امکان خرید دیپلم نیست

مطالب مرتبط

تماس با مشاور