ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش + etm.medu.ir |ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲
پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشجویان مقطع کارشناسی در زمان ثبت‌نام و پذیرش، باید مدارک تحصیلی مقاطع پیشین خود را تحویل اداره پذیرش داده و اقدام به پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش نمایند. اداره پذیرش دانشگاه با دانشگاه محل تحصیل قبلی دانشجو مکاتبه خواهد کرد تا درستی مدارک ارائه شده تایید شود. این کار در نیمسال اول آغاز به تحصیل انجام می‌گیرد. این فرآیند به شکل اینترنتی و به وسیله سامانه پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش به نشانی الکترونیکی emt.medu.ir صورت خواهد گرفت.

در حقیقت تاییدیه تحصیلی برگه‌ای است که در آن مندرجات مدارک تحصیلی افراد در دوره‌های مختلف تحصیلی با امضای شخص مجاز و مهر رسمی سازمان تایید شده باشد. در ادامه این متن از ایران تحصیل نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی را خدمتتان شرح خواهیم داد. شما کاربران عزیز می‌توانید در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس حاصل نمایید.

تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای خبر از تغییر روند دریافت و پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش برای پذیرفته‌شدگان دانشگاه و موسسات آموزش عالی و دانشگاه پیام نور به صورت آنلاین داد. بعد از وارد شدن به سامانه و ثبت‌نام در آن برای شما یک کد رهگیری ارسال می‌شود. (این کد رهگیری را باید به دانشگاه ارائه کنید و پس از آن مابقی کارها را خود دانشگاه انجام خواهد داد.)

در این اطلاعیه نوشته شده است که از این پس با توجه به مهیا شدن استعلام به شکل آنلاین، پذیرفته‌شدگان باید به کمک سایت استعلام تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir نسبت به دریافت تاییدیه تحصیلی خود اقدام نمایند. هزینه ثبت‌نام در سامانه نسبت به دریافت تاییدیه حضوری بسیار کمتر شده و اکنون به مبلغ ۲۳۰۰ تومان رسیده است.

پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری می‌توانند به سامانه تاییدیه تحصیلی به نشانی اینترنتی emt.medu.ir مراجعه کرده و ثبت‌نام تاییدیه تحصیلی را انجام دهند. در این سامانه متقاضیان تاییدیه تحصیلی با درج کردن مشخصات شناسنامه‌ای و مشخصات مدرک تحصیلی خود، استعلام و پیگیری وضعیت مدرک تحصیلی خود را انجام می‌دهند. شماره پیگیری استعلام مدرک تحصیلی، به وسیله پیامک برای فرد متقاضی ارسال می‌شود. لذا توجه کنید در زمان ثبت‌نام، شماره تلفن روشن و در دسترس خود را وارد کنید.

تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

جهت آشنایی با مای مدیو کلیک نمایید.

سامانه دریافت تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری بعد از قبولی در هرکدام از دانشگاه‌های کشور، به منظور ثبت‌نام و پیگیری تاییدیه تحصیلی باید با مراجعه به سامانه پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی emt.medu.ir  کار خود را انجام دهند. در ادامه با شیوه دریافت و پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش به وسیله سامانه emt.medu.ir   بیشتر آشنا خواهیم شد.

این سامانه به خاطر دریافت درخواست‌های تاییدیه تحصیلی به وجود آمده است. افرادی که بنا به درخواست دانشگاه و یا سازمان استعلام گیرنده متقاضی تاییدیه تحصیلی هستند، به این سامانه وارد شده و درخواست خود را ثبت می‌کنند. این درخواست به منطقه صادرکننده مدرک تحصیلی ارسال گشته و بعد از بررسی و اطمینان از وجود و درستی مدرک گواهی تاییدیه تحصیلی صادر و به شکل الکترونیک برای استعلام گیرنده ارسال خواهد شد.

به دلیل تسهیل و تسریع ورود کاربران به سامانه پیگیری تاییدیه تحصیلی در ادامه مطلب شیوه ورود دانش آموزان را خدمتتان ارائه کرده‌ایم.

🔵 پیش‌نیازهای ثبت‌نام تاییدیه تحصیلی

 • به همراه داشتن اقلام اطلاعاتی گواهینامه فارغ التحصیلی
 • شماره تلفن همراه
 • مشخص بودن دانشگاه و یا سازمان استعلام گیرنده تاییدیه تحصیلی
 • داشتن کارت بانکی و رمز دوم جهت پرداخت الکترونیکی

برای اطلاع از اینکه نظام سالی واحدی چیست؟ روی لینک کلیک کنید.

راهنمای دریافت تاییدیه تحصیلی

برای دریافت تاییدیه تحصیلی باید به چند پارامتر توجه کنید که در ادامه به آن‌ها اشره می‌کنیم:

🔶 انتخاب نظام و مقطع آموزشی

 • نظام جدید متوسطه.
 • نظام چهار ساله متوسطه.
 • نظام سالی واحدی.
 • نظام ترمی واحدی.
 • نظام شش ساله متوسطه.

🔶 مشخصات هویتی و تحصیلی

 • درج اطلاعات شناسنامه‌ای و تحصیلی بر اساس اطلاعات موجود در مدرک تحصیلی.
 • انتخاب سازمان یا دانشگاه استعلام گیرنده.

🔶 تایید اطلاعات

در صورت درستی اطلاعات بر روی گزینه “تایید”  کلیک کنید.

🔶 درگاه بانکی

🔶 دریافت کد پیگیری

بعد از انجام مراحل ثبت درخواست، شماره پیگیری صادر خواهد شد که به شکل پیامک برای موبایل متقاضی ارسال می‌گردد. متقاضی می‌تواند به وسیله گزینه پیگیری تاییدیه تحصیلی آخرین وضعیت درخواست خود را ببیند.

هدف از ارائه این کار ارائه خدمات اطلاعات فارغ‌التحصیلان به سازمان‌ها و موسسات دولتی و دانشگاه‌ها می‌باشد که مایل‌اند درباره اعتبار مدرک تحصیلی ارائه شده از سمت کارمندان و یا دانشجویان خود اطمینان پیدا کنند.

توجه: اگر کد رشته تحصیلی خود را در لیست رشته‌ها نیافتید، به این دلیل است که به احتمال زیاد نظام آموزشی خود را درست انتخاب نکرده ‌اید، لیست رشته ‌ها متناسب با نظام آموزشی مقابل شما لیست می‌شوند. با دقت راهنمای سامانه را بخوانید و نظام آموزشی خود را به ‌درستی برگزینید. ضمنا توجه داشته باشید که مدارک در سطح دیپلم و پیش ‌دانشگاهی رسمی آموزش ‌و پرورش می‌باشد.

برای ورود به سامانه تاییدیه مدرک تحصیلی روی لینک کلیک کنید.

مراحل تصویری پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

چگونه بفهمیم تاییدیه تحصیلی متقاضی در چه مرحله ای قرار گرفته است؟ در ادامه به شکل تصویری شیوه ورود به سامانه پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش | emt.medu.ir را خدمتتان ارائه کرده ایم:

📌 در قدم اول به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی به نشانی اینترنتی emt.medu.ir  وارد شوید.

📌 بر روی گزینه “پیگیری تاییدیه تحصیلی” کلیک کنید.

عکس دوم

📌 کد ملی متقاضی را در جای درست وارد نمایید.

📌 کد پیگیری که در زمان تقاضای تاییدیه تحصیلی، سیستم به متقاضی داده شده است را وارد کنید.

📌 کد امنیتی را درج کنید.

📌 بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

عکس سوم

📌 صفحه جدیدی مقابل شما باز می شود که در بخش وضعیت درخواست توضیح داده شده که تاییدیه تحصیلی شما در چه وضعیتی قرار گرفته است. اگر در این بخش نوشته بود بررسی نشده توسط استعلام گیرنده، بدین معناست که تاییدیه تحصیلی توسط اداره آموزش و پرورش پاسخ داده شده است؛ اما سازمان مربوطه همچنان تاییدیه تحصیلی را رویت نکرده است.

📌 اگر تقاضای شما با ایراد و یا مشکلی همراه باشد در بخش وضعیت درخواست، «دارای نقص اطلاعات و ارسال شده به متقاضی» درج می‌شود. برای رفع ایراد در این بخش ویرایش، گزینه ویرایش آبی رنگ را کلیک نمایید.

مراحل تصویری پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

📌 در این بخش در بالای صفحه ایراد تقاضای تاییدیه تحصیلی شما با رنگ قرمز نوشته شده است. اگر مغایرت در نظام یا پایه تحصیلی است، نظام و یا پایه را اصلاح نمایید. اگر نظام و پایه دچار ایراد نبود روی گزینه تایید و ادامه قدم بعدی کلیک نمایید.

عکس پنجم

📌 در این بخش نیز در بالای صفحه ایراد تقاضای تاییدیه تحصیلی شما با رنگ قرمز درج شده است.
اگر مغایرت در اطلاعات هویتی یا فارغ التحصیلی است، ایرادات را اصلاح نموده و ثبت نهایی را کلیک نمایید.

عکس ششم

📌 در آخر هم رسید را چاپ نموده و نزد خود نگهدارید.

 

📞 چنانچه پس از خواندن این مقاله، ابهام یا سوالی درباره موضوع پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش داشتید، می‌توانید از طریق شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ با کارشناسان ما در ایران تحصیل ارتباط بگیرید.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به طور کامل به نحوه پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش پرداختیم. شما در این مقاله دریافتید که پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری بعد از قبولی در هرکدام از دانشگاه‌های کشور، به منظور ثبت‌نام و پیگیری تاییدیه تحصیلی باید با مراجعه به سامانه پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی emt.medu.ir  کار خود را انجام دهند.

برای پیگیری این تاییدیه می‌بایست به سایت emt.medu.ir مراجعه کرده و روی گزینه «پیگیری تاییدیه تحصیلی» کلیک کنید. سپس اطلاعات درخواستی سایت را وارد کرده و منتظر کد پیگیری سایت باشید.

برای دانلود فایل PDF مقاله پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نشانی اینترنتی سامانه پیگیری تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش چیست؟

افراد برای پیگیری و استعلام تاییدیه تحصیلی باید به نشانی اینترنتی emt.medu.ir مراجعه نمایند.

برای ورود به سامانه پیگیری تاییدیه تحصیلی به چه اطلاعاتی نیاز است؟

ورود به سامانه با استفاده از کد ملی و کد پیگیری تاییدیه تحصیلی امکان پذیر است.

نحوه ورود به سایت پیگیری تاییدیه تحصیلی چگونه است؟

نحوه ورود به سامانه و استعلام تاییدیه تحصیلی در این مقاله بیان شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • تمدید ثبت نام کنکور

  تمدید ثبت نام کنکور 1403 + آخرین فرصت

  تمدید ثبت نام کنکور 1403 یکی از مهم ترین دغدغه افرادی است که به هر دلیلی از نام نویسی در آزمون مورد نظر خود خود جا مانده اند. سازمان سنجش آموزش کشور در هر سال بازه زمانی مشخصی را برای...
 • نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور

  نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور + راه حل | ایران تحصیل

  نداشتن معدل دیپلم برای ثبت نام کنکور مشکلی است که دانش آموزان سال آخری با آن مواجه هستند؛ زیرا هنگام ثبت نام کنکور هنوز در امتحانات خرداد ماه شرکت نکرده اند و به همین دلیل از معدل خود آگاه نمی...
 • سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی به نشانی Dipcode.medu.ir به منظور دسترسی دانش‌آموزان فارغ‌التحصیلی که قصد شرکت در کنکور سراسری داشته و باید سوابق تحصیلی خود را در فرم پیشنویس ثبت‌نام درج کنند، راه‌اندازی شده است. این کد که شامل تمام...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور