کارنامه سبز کنکور سراسری 97
کارنامه سبز کنکور سراسری 98

 

جهت اطلاع از کارنامه سبز کنکور سراسری 98 – نحوه دریافت کارنامه سبز کنکور 98 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

کارنامه سبز کنکور سراسری 98 در واقع یکی از خدمات دیگری است که سازمان سنجش به داوطلبان عرضه می‌نماید تا از این طریق بتوانند به نیازهای داوطلبان و آرزوهای آن‌ها جامعه عمل بپوشانند. دریافت کارنامه سبز کنکور 98 از طریق سایت سازمان سنجش و به صورت الکترونیکی امکان‌پذیر می‌باشد. کارنامه سبز کنکور سراسری 98 حدوداً یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور، منتشر می‌گردد. برای برخی از داوطلبان ممکن است کارنامه سبز کنکور سراسری 98 یا همان کارنامه محرمانه کنکور مفهومی ناآشنا باشد و در این مورد اطلاعاتی نداشته باشند. و حتی ممکن است تصور کنند که به علت سبز رنگ بودن آن این نام را بدان اطلاق داده‌اند. در واقع باید بگوییم که کارنامه سبز کنکور سراسری 98 برای داوطلبانی صادر می‌گردد که در زمان انتخاب رشته کنکور،از بین رشته‌های کنکور 98 تعدای کد رشته محل را انتخاب نموده‌اند. اینکه کارنامه سبز کنکور سراسری 98 برای کدام دسته از داوطلبان مفید است و یا اصلاً اطلاعات و اعداد مندرج در آن به چه معناست؟ و چه زمانی می‌توان دریافت کارنامه سبز کنکور 98 را داشته باشیم، مطلبی است که در سایت ایران تحصیل و در این مقاله اختصاصاً به آن خواهیم پرداخت.

 

کاربرد کارنامه سبز کنکور سراسری 98

کارنامه سبز کنکور سراسری 98 درواقع برای داوطلبانی می‌باشد که در کارنامه نهایی بین کد رشته محل های انتخابی خود، پذیرفته‌شده‌اند. متاسفانه باید بگوییم برای داوطلبانی که در هیچ یک از کد رشته‌های انتخابی خود پذیرفته‌نشده‌اند، کارنامه سبز کنکور سراسری 98 هیچ کاربردی نخواهند داشت. با شنیدن این جمله ممکن است داوطلبان دسته دوم نا امید و مأیوس شوند ولی همان‌طور که خدمتتان عرض نمودیم، سازمان سنجش همیشه برای رساندن داوطلبان به اهداف و آرزوهایشان راه‌هایی را در نظر گرفته‌ است. و با استفاده از این راه‌ها به داوطلبان کمک می‌کند تا اهداف خود دست یابند. در رابطه با داوطلبانی که پذیرفته‌نشده‌اند نیز، سازمان سنجش، تکمیل ظرفیت کنکور را در نظر گرفته است. در رابطه با کاربرد کارنامه سبز کنکور سراسری 98 باید بگوییم که این کارنامه برای داوطلبانی که می‌خواهند در رشته دیگری غیر از رشته فعلی خود پذیرفته شوند و یا قصد تغییر دانشگاه خود را دارند، این امکان را با کارنامه سبز انجام دهند. البته این تغییر محل دانشگاه را نباید با انتقالی دانشگاه اشتباه بگیرید. شرایط انتقالی کاملاً متفاوت می‌باشد.

 

معانی اعداد جدول کارنامه سبز کنکور سراسری 98

کارنامه سبز کنکور سراسری 98 دارای چهار ردیف جدول می‌باشد. اولین ردیف مربوط به تعداد کد رشته محل های انتخابی می‌باشد. در ردیف دوم، رتبه کسب‌شده توسط داوطلب می‌باشد که با رتبه کنکور و موجود در کارنامه متفاوت می‌باشد. این رتبه بر اساس رشته و دانشگاه مورد انتخابی شما متفاوت است. ردیف سوم مربوط به آخرین رتبه پذیرفته شده در رشته موردنظر می‌باشد. یعنی در بین تعداد افرادی که در این رشته پذیرفته‌شده‌اند، آخرین رتبه مربوط به کدام داوطلب می‌باشد. و نوبت به آخرین ردیف جدول یا همان ردیف چهارم می‌شود. در ردیف چهارم ، که با عنوان نتایج می‌باشد، اعدادی را ملاحظه خواهید نمود که در ادامه مطلب به معنای هرکدام از آن‌ها خواهیم پرداخت. متاسفانه برخی از دائطلبان با بی توجهی به کارنامه سبز کنکور سراسری 98 ممکن است این موقیت استثنایی را از دست بدهند. این بی توجهی به دلیل عدم آگاهی نسبت به معانی اعداد مندرج در جدول می باشد.

یکی از علائمی که در صورت پذیرفته شدن در رشته‌های انتخابی خود حتماً ملاحظه خواهید نمود، علامت ستاره * خواهد بود. علامت ستاره به این معنا می‌باشد که شما در این کد رشته محل پذیرفته شده‌اید.

برخی از رشته های دانشگاه شهید بهشتی برای پذیرش دانشجویان خود، شرایط خاص و ویژه‌ای را در نظر می‌گیرند و داوطلبان با استفاده از این شرایط دست به انتخاب می‌زنند. عدد 1 اختصاصاً به این کدر رشته و دانشگاه‌ها تعلق دارد.

داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج نهایی در بیش از یک کد رشته محل برای انجام مصاحبه معرفی شده باشند، عدد 2 را ملاحظه می‌نمایید.

داوطلبانی که نمره کافی را کسب نموده‌اند و در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی پذیرفته‌شده‌اند، عدد 3 را در ردیف مربوط به نتیجه ملاحظه می‌نمایند.

داوطلبانی که متقاضی شرکت در دانشگاه‌های فرهنگیان و دانشگاه‌های مرتبط با آن می‌باشند. در صورتی که هنوز نتیجه را دریافت ننموده باشند و شرایط عمومی و اختصاصی آن‌ها در دست بررسی باشد، عدد 4 را دریافت خواهند کرد.

عدد 5 نیز منحصر به داوطلبان و متقاضیان دانشگاه تربیت‌معلم و شهید رجایی می‌باشند. داوطلبانی که این کد را دریافت نمودند، به معنای آن این است که این داوطلبان موفق به کسب امتیاز لازم نشدند و در اولویت جذب قرار ندارند. می‌توانند جهت بررسی مجدد درخواست خود را به هسته گزینش استان محل سکونت تحویل دهند. داوطلبان برای این درخواست تا 20 آبان ماه فرصت دارند. بدیهی است پس از این زمان، به درخواست های ارسالی پاسخی داده نخواهد شد.

 داوطلبانی که در کد رشته‌های دانشگاه‌های با شرایط خاص شرکت نموده‌اند، در صورتی که در مصاحبه امتیاز لازم را کسب ننموده باشند و یا اینکه برخی از داوطلبان شرایط این کد رشته و یا دانشگاه را نداشته باشند. مانند شرایط سنی، معدل، و یا ویژگی‌هایی مانند ویژگی‌های جسمانی را دارا نباشند. همچنین داوطلبانی که در جلسه مصاحبه حضور نداشته‌اند نیز، کد 7 در قسمت نتیجه به آن‌ها اختصاص داده می‌شود.

اگر می‌خواهید از سایر کدها و اعداد قسمت نتایج مطلع شوید، با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. اما فراموش نکنید که هدف از کارنامه سبز کنکور سراسری 98 و دریافت کارنامه سبز کنکور 98 چیست و چرا این کارنامه را سازمان سنجش برای داوطلبان صادر می‌نماید؟ با استفاده از کارنامه سبز در رشته مورد نظر خود که در بین کد رشته محل‌های پایین انتخاب نموده‌اید، می توانید به رشته و دانشگاهی که رتبه لازم را برای قبولی کسب کرده‌اید، هدایت شوید. اما اینکه چطور و چگونه این کار امکان پذیر می‌باشد ؛ سؤالی است که مشاورین ما پاسخ آن را به شما خواهند آموخت.

 

جهت اطلاع از کارنامه سبز کنکور سراسری 98 و نحوه دریافت کارنامه سبز کنکور 98 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال اطلاع رسانی کارنامه سبز کنکور سراسری 97
کانال اطلاع رسانی کارنامه سبز کنکور سراسری 98

مطالب مرتبط

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیمسال اول

رتبه های زیر 1000 کنکور سراسری 97

سیستم ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

انتقالی با کارنامه سبز

دریافت کارنامه سبز از سازمان سنجش

دریافت کارنامه محرمانه کنکور

 زمان استفاده از کارنامه سبز

کارنامه سبز تغییر رشته

مشاهده کارنامه سبز

مهلت استفاده از کارنامه سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.