ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳ + نحوه دریافت

کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی، باید در وهله اول در آزمون ورودی شرکت کنند تا بعد از اعلام نتایج بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند؛ اما نکته‌‌ای که نباید آن را فراموش کرد، به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی است. اگر داوطلبی کارت ورود به جلسه آزمون را همراه خود نداشته باشد، از ورود به جلسه منع می‌‌شود.
به طور معمول پنج روز پیش از زمان برگزاری آزمون؛ از طریق سایت مای مدیو کارت ورود به جلسه نمونه دولتی my.medu.ir منتشر می‌گردد. البته تنها دانش‌آموزانی می‌توانند کارت ورود به جلسه را از سامانه مای مدیو دریافت کنند که بخواهند از پایه نهم به پایه دهم نمونه دولتی منتقل شوند.

اهمیت دریافت کارت آزمون مدرسه نمونه دولتی 1403

داشتن کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی برای شرکت در آزمون، یکی از موارد مهم و ضروری محسوب می‌شود. کارت ورود به جلسه نمونه دولتی نهم به دهم؛ همانند کارت ورود به جلسه کنکور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به نوعی کارت شناسایی دانش‌آموز به حساب می‌آید. اطلاعات درج شده بر روی کارت شامل شماره صندلی، شماره دانشجویی و اطلاعات مهم دیگری است که در صورت نداشتن آن دانش‌آموز نمی‌تواند در جلسه آزمون حاضر شود.

به این ترتیب چنانچه دانش‌آموزی کارت خود را همراه نداشته باشد، به هیچ عنوان نمی‌‌تواند به جلسه آزمون وارد شود. در نتیجه شانس قبولی و ورود به مدارس نمونه دولتی را به کلی از دست می‌دهد. علاوه بر این، تنها پس از دریافت این کارت می‌‌توان از زمان و مکان برگزاری آزمون و همچنین حوزه امتحانی مطلع شد. اگر برای دریافت این کارت در زمان اعلام شده اقدامات لازم انجام نشود، داوطلب نمی‌‌تواند در خصوص زمان و مکان آزمون نیز اطلاعی کسب کند.

به این ترتیب دانش‌آموزان با داشتن رمز مای مدیو می‌توانند وارد صفحه کاربری خود شوند و در تاریخ اعلام شده از سوی مدرسه، کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی خود را دریافت کنند. اخذ کارت تنها در بازه زمانی اعلام شده، امکان‌پذیر است.

برای دریافت کارت آزمون مدرسه نمونه دولتی، باید به صورت اینترنتی اطلاعات ثبت نامی و هویتی خود را در سایت my.medu.ir انجام دهید.

اهمیت دریافت کارت آزمون مدرسه نمونه دولتی

زمان دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی ششم به هفتم 1403

تفاوت مدارس نمونه دولتی و غیر انتفاعی در برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه و میزان شهریه آن است. به همین خاطر اغلب دانش‌آموزان و خانواده‌ها مدارس نمونه دولتی را به مدارس غیرانتفاعی ترجیح می‌دهند. از سال 97 به بعد، آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده است و دانش‌آموزان علاقه‌مند به ورود در این مدارس باید از طریق سوابق تحصیلی و مدرسه نزدیک محل سکونت خود اقدامات لازم را انجام دهند.

به همین خاطر آخرین زمان دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی در سال 97 بوده است. دانش‌آموزانی که مشتاق ورود به پایه هفتم نمونه دولتی هستند، با داشتن سوابق تحصیلی، کارنامه تحصیلی سال قبل و ریز نمرات می‌توانند برای ثبت نام به مدارس محل سکونت خود مراجعه کنند تا در صورت داشتن ظرفیت لازم برای نام نویسی نهایی و ارائه مدارک اقدامات لازم را انجام دهند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی نهم به دهم 1403

براساس اخبار منتشر شده، آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی سال 1403 در تاریخ 26 خرداد ماه سال 1403 قابل دریافت بوده است. همانطور که گفتیم 5 روز قبل از شروع آزمون، دانش‌آموزان می‌‌توانند برای دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی نهم به دهم، به پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه کنند.

معمولا تا روز آزمون و حتی قبل از آن نیز امکان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی برای دانش‌آموزان شرکت‌کننده، امکان‌پذیر است؛ اما اگر کارت جلسه آزمون شما مهر مدرسه مبدا را نداشته باشد، فاقد اعتبار است. به این ترتیب توصیه می‌کنیم حتما پس از انتشار این کارت آن را پرینت بگیرید و برای تأیید و مهر، به مدرسه محل تحصیل خود ببرید. همچنین بهتر است دریافت کارت را به روزهای پایانی موکول نکنید.

اطلاعیه

تا سال گذشته کلیه مراحل مربوط به ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی اعم از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، از طریق سایت‌های استانی انجام می‌شد؛ اما در سال جاری براساس اعلام وزارت آموزش‌و‌پرورش، ثبت نام و دریافت کارت آزمون این مدارس در my.medu.ir قابل انجام است.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی نهم به دهم

سایت مای مدیو کارت ورود به جلسه نمونه دولتی

سایت مای مدیو کارت ورود به جلسه نمونه دولتی my.medu.ir از خرداد در دسترس دانش‌آموزان پایه نهم به دهم قرار گرفته است. همانطور که گفتیم، آزمون ورود به مدارس نمونه دولتی دانش‌آموزان ششم به هفتم از سال 97 برداشته شده است؛ بنابراین داوطلبان و علاقه‌مندان برای ورود به این مدارس باید با استفاده از سوابق تحصیلی خود برای ثبت نام در این مدارس اقدام کنند. به غیر از دانش‌آموزان ششم به هفتم، آزمون دانش‌آموزان نهم به دهم هم‌اکنون برقرار است.

به همین خاطر آموزش‌وپرورش مای مدیو را به عنوان مراحل پیش از شرکت در آزمون راه‌اندازی کرده تا افراد بتوانند از این طریق کار ثبت نام و ارسال مدارک خود را به راحتی انجام دهند و چند روز پیش از برگزاری آزمون برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی اقدامات لازم را انجام دهند.  دانش‌آموزان بعد از دریافت کارت به صورت پرینت شده باید آن را به مدرسه مبدا ببرند تا توسط مهر و تایید شود. در صورت نداشتن مهر و تایید مدرسه، کارت ورود به جلسه فاقد اعتبار است.

در ضمن سامانه نتایج آزمون نمونه دولتی همان سامانه مای مدیو است که تمامی مراحل ثبت نام تا نتایج در آن اعلام می‌شود. به این ترتیب دانش‌آموزان برای انجام امور مربوطه باید وارد این سایت my.medu.ir شوند.

مراحل دریافت کارت آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی 1403

دانش‌آموزان از سال جاری می‌بایست برای دریافت کارت ورود به جلسه مدارس نمونه دولتی به پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنند و اقدامات لازم را برای دریافت این کارت انجام دهند؛ بنابراین دیگر نیازی به سایت‌‌های استانی برای انجام امور ثبت نام و اخذ کارت ورود به جلسه نیست. مراحل دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت زیر هستند:

 • ورود به پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش
 • وارد کردن اطلاعات خواسته شده جهت ورود به گزینه نمونه دولتی
 • دریافت کارت و پرینت گرفتن آن

بنر کال تو اکشن

راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی

در قسمت قبل مراحلی را که لازم است طی کنید تا بتوانید کارت آزمون خود را دریافت نمایید، به صورت کامل توضیح دادیم. اکنون در این قسمت راهنمای تصویری این کار را برای مشاهده شما عزیزان قرار دادیم تا به صورت تصویری و مرحله به مرحله با نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی آشنا شوید.

دانش‌آموزان به غیر از شرکت در آزمون باید شرط معدل نمونه دولتی نهم به دهم را داشته باشند تا بتوانند ثبت نام نهایی خود را انجام دهند. بعد از داشتن شرط معدل، نوبت دریافت کارت ورود به جلسه است.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی

در مرحله اول نشانی اینترنتی my.medu.ir را در مرورگر خود وارد نمایید تا مانند تصویر زیر به صفحه مربوط به پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش وارد شوید. اکنون لازم است در این صفحه نقش خود را به عنوان دانش آموز انتخاب کرده و کد ملی و 6 رقم سریال شناسنامه خود را در قسمت‌های خواسته شده بنویسید. سپس کد امنیتی تصویری را وارد نموده و بر گزینه ورود کلیک نمایید.

پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش

در مرحله بعد مانند تصویر بر گزینه آزمون نمونه دولتی کلیک کنید. این گزینه در قسمت ثبت نام و دریافت گواهی‌ها وجود دارد.

مرحله دوم اخذ کارت آزمون نمونه دولتی

در آخرین مرحله نیز گزینه چاپ کارت را انتخاب کرده و از کارت ورود به جلسه آزمون خود را تهیه نمایید.

مرحله سوم اخذ کارت آزمون نمونه دولتی

نحوه رفع نقص در کارت امتحان ورودی نمونه دولتی

در کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی، اطلاعات داوطلبان درج شده است که دانش‌آموزان باید این اطلاعات را مورد بررسی قرار دهند و در صورت بروز هرگونه مغایرت، از زمان انتشار کارت تا حداکثر یک روز پیش از زمان برگزاری آزمون، به آموزش و پرورش شهر و ناحیه محل سکونت خود حضو را مراجعه نمایند و با به همراه داشتن شناسنامه و مدارک خود برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهند.

توجه داشته باشید چنانچه کارت ورود به آزمون هر یک از داوطلبان با اطلاعات وی تفاوت داشته باشد و این اشتباه عمدا و یا سهوا به وجود آمده باشد، از ورود آن دانش‌آموز به جلسه آزمون جلوگیری می‌‌شود. مغایرت ممکن است در اطلاعات فردی، تصویر دانش آموز، رشته امتحانی، مدرسه مورد نظر برای تحصیل، آدرس حوزه امتحانی یا اولویت انتخاب مدارس او باشد؛ بنابراین لازم است هر یک از این موارد با دقت بررسی شوند تا مغایرتی در آن‌ها وجود نداشته باشد.

چنانچه دانش‌آموزی با وجود مغایرت در کارت ورود به جلسه خود در آزمون ورودی شرکت کرده و پس از کسب نمره قبولی در مدرسه نیز پذیرفته شود، قبولی او مردود اعلام شده و اجازه ثبت نام در مدرسه محل قبولی را نخواهد داشت.

نحوه رفع نقص در کارت امتحان ورودی نمونه دولتی

مشاوره قبولی در مدرسه نمونه دولتی

باتوجه به ظرفیت کم مدارس نمونه دولتی و متقاضیان بسیار آن، افراد برای تحصیل در این مدارس لازم است برنامه‌‌ریزی درستی داشته باشند و براساس هر درس مطالعه کنند. منظور از برنامه‌‌ریزی درست، برنامه مطالعاتی منحصربه‌فرد است و استفاده از برنامه‌‌های موجود در اینترنت نمی‌‌تواند شما را برای رسیدن به موفقیت یاری رساند.

برنامه‌ریزی مطالعاتی شما باید براساس ویژگی‌‌های فردی، فرصت‌‌های مطالعاتی، نقاط ضعف و قوت درسی، سطح هوش فردی و موارد دیگری از این قبیل طراحی شده باشد. همچنین در زمان مطالعه، استراحت کافی و مرور مباحث خوانده شده در نظر گرفته شود. فزون بر این لازم است با بهترین منابع و نکات تستی آزمون نمونه دولتی به طور کامل آشنا باشید تا بتوانید به راحتی در این آزمون پذیرفته شوید.

مورد دیگری که باید از آن اطلاع داشته باشید، ضرایب مربوط به هر یک از دروس است که باید زمان بیشتری را برای مطالعه دروسی که ضریب بیشتری دارند، صرف کنید. آخرین نکته نیز مربوط به کمک گرفتن از مشاوران دلسوز است که برای ثبت نام نمونه دولتی شما بسیار تاثیرگذار است.

 

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

 

برای دریافت فایل PDF مقاله کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی بر لینک کلیک کنید.

3/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی چه تاریخی است؟

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، حدودا پنج روز قبل از آزمون است  که بر روی سایت my.medu.ir قرار می‌گیرد.

برای  ورود به سامانه دریافت کارت ورود به جلسه چه اطلاعاتی لازم است؟

جهت ورود به سامانه، لازم است به اطلاعات هویتی خود مثل رمز عبور و کدملی دسترسی داشته باشید.

 امکان ورود به سامانه دریافت کارت ورود به جلسه تا روز آزمون وجود دارد؟

بله تا آخرین لحظات می‌توانید اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه نمایید؛ اما کارت بدون مهر مدرسه اعتبار ندارد.

نظرات

6 دیدگاه دربارهٔ «کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳ + نحوه دریافت»

 1. Avatar photo علی مرتضوی گفت:

  سلام خسته نباشین
  برای گرفتن کارت ورود به جلسه امتحانای مدارس نمونه دولتی نمیشه رفت آموزش پرورش؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   کارت ورود به جلسه از طریق سامانه قابل استعلام است.

 2. Avatar photo رازقی. گفت:

  سلام می خوام کارت آزمون رو دانلود کنم ارور میده چیکار باید بکنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر با مشاورین ما تماس بگیرید

 3. Avatar photo خاطره گفت:

  سلام چرا لینک کارت آزمون باز نمی شود

  1. Avatar photo مشاور ارشد گفت:

   سلام سایت گاها به دلیل حجم بالا به مشکل می خوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دریافت مستقیم کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ۱۴۰۳ + pdf

  اطلاعیه دریافت مستقیم کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1403 – 1403 اعلام شد. پیرو اعلامیه سازمان سمپاد دانش آموران گرامی می توانند از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir به صورت اینترنتی نسبت به...
 • اسامی قبول شدگان نمونه دولتی

  اسامی قبول شدگان نمونه دولتی 1403 + مشاهده my medu

  آزمون نمونه دولتی هر سال برای پذیرش دانش آموزان در مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم در تاریخی مشخص برگزار می‌شود. دانش آموزان می‌توانند بعد از آزمون اسامی قبول شدگان نمونه دولتی را در سایت مای مدیو مشاهده...
 • منابع آزمون تیزهوشان

  منابع آزمون تیزهوشان ۱۴۰۳-۱۴۰۴ + 3 منبع طلایی قبولی

  آزمون ورودی به مدارس تیزهوشان هر ساله در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند در صورت قبولی اقدام به ثبت نام در این مدارس نمایند؛ لازم به ذکر است که ثبت نام در...
 • شرایط ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان

  شرایط ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان + آیین نامه ۱۴۰۳ | ایران تحصیل

  ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان به اندازه قبولی در آزمون و ورود به این مدارس چالش برانگیز است. از این رو رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان شرایط ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان در پایه ششم به هفتم و نهم...
تماس با مشاور