ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

چه رشته ای انتخاب کنم؟

چه رشته ای انتخاب کنم؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

افرادی که می خواهند انتخاب رشته نمایند، هر چه به زمان انتخاب رشته نزدیک تر می شوند، بیشتر استرس و اضطراب می گیرند. آن ها از اغلب اطرافیان خود می پرسند که چه رشته ای انتخاب کنم؟ در واقع، آن ها دغدغه دارند که این انتخاب مهم و سرنوشت ساز زندگی شان را چگونه باید انجام دهند. این افراد، برای این که انتخاب رشته ای موفق داشته باشند، باید در هنگام انتخاب رشته نکاتی را رعایت کنند. توجه و بررسی این نکات، سبب می شوند تا آن ها انتخاب رشته ای موفق داشته باشند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که نمی دانید باید چگونه انتخاب رشته کنید و همواره سوال می کنید که چه رشته ای انتخاب کنم؟ می توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و از مشاوران ما راهنمایی بگیرید. مشاوران ما، نکاتی را به شما آموزش می دهند که طبق آن بتوانید بهترین رشته را انتخاب کرده و در آن درس بخوانید. در واقع، شما عزیزان باید انتخاب های خود را اولویت بندی کرده و طبق آن ها، انتخاب رشته کنید. 

در راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری، تیم متخصص انتخاب رشته ایران تحصیل تمامی نکات مهم را به شما آموزش داده و به شما کمک می کنند تا رشته ای متناسب با خود را انتخاب نمایید. جهت ثبت نام و رزرو مشاوره انتخاب رشته روی لینک زیر کلیک کنید.

چرخه انتخاب رشه آکادمی ایران تحصیل

زمان انتخاب رشته 1401

شما عزیزان که در کنکور سراسری شرکت کرده اید، بی صبرانه منتظر اعلام نتایج این آزمون هستید. باید بیان کنیم که هنوز زمان دقیقی از سمت سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام نشده است. اما، طبق روال سال های گذشته، اگر که از 9 الی 11 تیر ماه در کنکور شرکت کرده اید، می توانید در مرداد ماه کارنامه اولیه خود را مشاهده نمایید. در این کارنامه مشخص می شود که شما عزیزان مجاز به انتخاب رشته هستید یا نمی توانید فرایند انتخاب رشته را انجام دهید.

شما عزیزان باید پس از دریافت کارنامه اولیه، با رعایت نکات مهم به بهترین نحو فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری را انجام دهید. شما می توانید 150 کد رشته را به ترتیب اولویت خود انتخاب نمایید. پس از انتخاب رشته، باید مدتی را صبر کنید تا کارنامه نهایی شما صادر شود. از طریق کارنامه نهایی مشخص می شود که شما در کدام دانشگاه و در چه رشته ای قبول شده اید.  

 

چه رشته ای انتخاب کنم؟

 

از کجا بدانم که چه رشته ای انتخاب کنم؟

هر شخصی می تواند برای خود معیارهای منحصر به فردی جهت انتخاب رشته داشته باشد. ممکن است شخصی این سوال برایش مطرح شود که کدام رشته امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارد؟ کدام یک از موقعیت اجتماعی بالاتری برخوردار است؟ در کدام رشته بازار کار بهتری وجود دارد و یا چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شوم؟ این سوالات را نمی توان تنها با یک سری موارد خاص پاسخ داد، چرا که ملاک های انتخاب برای هر فردی با دیگری متفاوت می باشند. اما به طور کلی، یک سری معیارها برای عموم افراد مشترک هستند و می توانند تاثیر گذار باشند. در واقع، افراد  می توانند با برسی هر یک از آن ها، رشته ای را انتخاب نمایند که برایشان مناسب است. برخی از مهم ترین این نکات، شامل موارد زیر می باشند: 

 

به علایق فردی خود توجه کنید

شما به عنوان فردی که قرار است آینده خود را رقم بزنید، بایستی بدانید که به دنبال چه چیزی هستید و به چه زمینه هایی علاقه دارید. اینکه صرفا بخواهید بر اساس رضایت دیگران عمل کنید و یا بهترین رشته برای پولدار شدن را انتخاب کنید، نمی تواند ملاک درستی برای یک انتخاب باشد. البته همانطور که می دانید در زمان انتخاب رشته کنکور شما حق انتخاب چند اولویت را خواهید داشت. سعی کنید ترتیب چینش را طبق آنچه که در حیطه سلیقه و علاقه تان است قرار دهید. زیرا، افراد زیادی بودند که عواملی غیر از علایق شخصی را در نظر گرفتند و در آینده به خاطر این امر، احساس نارضایتی داشتند. یک شغل یا رشته هر چقدر هم که از موقعیت مالی و اجتماعی خوبی برخوردار باشد، تا زمانی که احساس رضایت درونی را به همراه نداشته باشد، نمی تواند احساس خوشبختی را به ارمغان آورد.

 

به علایق فردی خود توجه کنید

به علایق فردی خود توجه کنید

 

 

به استعداد و توانایی های خود توجه کنید

علاوه بر داشتن علاقه، شما عزیزان باید به توانایی ها و استعدادهای خود نیز توجه کنید. گاهی اوقات ممکن است که شما به رشته ای علاقه داشته باشید اما، مهارت کافی برای آن را نداشته باشید. در این صورت نیز در آن رشته با شکست رو به رو خواهید شد. البته، گاهی اوقات افراد با شرکت در کلاس های مختلف این مهارت ها را کسب می نمایند. اما، بهتر است که پیش از انتخاب رشته حتما پس از توجه به علاقه خود، به میزان مهارت و استعداد خودتان نیز توجه کرده و سپس رشته ای را انتخاب کنید.

 

از رشته مورد نظر شناخت کافی داشته باشید

مسلما انتخاب رشته ایی که بدون شناخت و آگاهی باشد، می تواند به پشیمانی منجر شود. برای مثال: شما باید بدانید که ماهیت رشته چیست؟ چه مهارت ها و توانایی هایی را می طلبد؟ با چه گروهی از جامعه سر و کار خواهید داشت؟ آیا وظایف آتی با تیپ شخصیتی شما همخوانی دارد یا خیر؟ در چه نوع محیط های قرار است مشغول به کار شوید؟ و سوالاتی از این دست از اهمیت بالایی برخوردارند. البته نمی توان انتظار داشت که همه افراد با تمامی رشته ها آشنا باشند و یا آن ها را به طور کامل بشناسند، چرا که تنوع رشته ها بسیار بالا هستند. برای آشنایی با آن ها باید با افراد متخصص مشورت کنید و از آن ها در رابطه با رشته های مورد علاقه خود، اطلاعات کاملی را بدست آورید. مشاوران ما در ایران تحصیل با داشتن چندین سال سابقه و دانش کافی می توانند به شما عزیزان کمک کنند. 

 

بازار کار رشته مورد علاقه خود را بررسی کنید

پس از این که متوجه شدید که به چه رشته ای علاقه دارید و در صورت داشتن مهارت کافی، حتما باید بازار کار آن رشته را نیز بررسی کنید. گاهی اوقات برخی از رشته های تحصیلی بازار کار خوبی ندارند و ممکن است پس از فارغ التحصیلی نتوانید شغل خوبی را در آن زمینه پیدا کنید. بلعکس، گاهی اوقات برخی از رشته ها بازار کار خوبی دارند و پس از فارغ التحصیلی می توانید در آن زمینه، فورا مشغول به کار شوید. لذا، برای داشتن یک انتخاب رشته خوب و آینده شغلی ایده آل، باید بازار کار آن رشته را نیز مورد بررسی قرار دهید.

 

 

بازار کار رشته مورد علاقه خود را بررسی کنید

بازار کار رشته مورد علاقه خود را بررسی کنید

 

به نظر و حرف دیگران توجه نکنید

گاهی اوقات ممکن است که برخی از شما عزیزان به خاطر توجه به نظر و حرف دیگران، رشته مورد علاقه خود را انتخاب نکنید. این کار، بدترین کاری است که شما می توانید در حق خودتان انجام دهید. زیرا، شما قرار است چندین سال در آن رشته درس بخوانید و پس از فارغ التحصلی در آن حرفه مشغول به کار شوید. لذا اگر علاقه ای به آن نداشته باشید، تمامی این چندین سال برای شما به سخت ترین سال های زندگیتان تبدیل خواهند شد. بنابراین، در هنگام انتخاب رشته حرف و نظر دیگران برایتان اهمیتی نداشته باشد.

 

میزان شهریه دانشگاه ها را بررسی کنید

در صورتی که می خواهید دانشگاه هایی را انتخاب کنید که باید شهریه پرداخت نمایید، حتما میزان شهریه پرداختی هر رشته را بررسی کنید. لازم به ذکر است تا بدانید که میزان شهریه پرداختی در هر دانشگاه و در هر رشته تحصیلی، با یکدیگر متفاوت می باشند. بنابراین، شما عزیزان باید رشته و دانشگاهی را انتخاب کنید که شهریه آن با بودجه شما برابر باشد. برای آشنایی با شهریه تمامی دانشگاه ها، می توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و وارد آکادمی ایران تحصیل شوید. مشاوران ما اطلاعات کاملی از تمامی دانشگاه ها در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

 

به وسیله سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری ایران تحصیل، می توانید با شهریه و ظرفیت تمامی دانشگاه ها آشنا شده و با راهنمایی های مشاوران ما، بهترین رشته و دانشگاه را انتخاب کنید. برای ورود به سامانه، روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

 

چه رشته ای انتخاب کنم؟

 

به فاصله مکانی دانشگاه تا محل سکونت خود توجه کنید

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام انتخاب رشته به آن توجه کنید، فاصله مکانی دانشگاه با منزل شما است. برخی از دانشگاه ها از محل سکونت شما بسیار دور هستند؛ در این صورت، رفت و آمد برای شما عزیزان سخت خواهد شد. در این هنگام باید در خوابگاه ها بمانید که برای برخی از افراد دور شدن از خانواده بسیار سخت خواهد بود. بنابراین، بهتر است که پیش از انتخاب رشته، حتما فاصله مکانی دانشگاه مد نظر خود را تا محل زندگیتان مقایسه و بررسی نمایید.

 

 

اطلاعیه

داوطلبان زمانی مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های روزانه می باشند که عبارت “مجاز” در فیلد دانشگاه های روزانه و نوبت دوم قید شده باشد.

 

 

به سهمیه های کنکور توجه کنید

یکی از عواملی که در انتخاب رشته کنکور سراسری تاثیر بسزایی می گذارد، سهمیه ها هستند. برخی از افرادی که جز خانواده های جانبازان، ایثارگران و …. می باشند، دارای سهمیه های مختلفی هستند. در زمان انتخاب رشته، افرادی که دارای سهمیه هستند، در اولویت قرار دارند. لذا، اگر خودتان نیز جز افرادی هستید که دارای سهمیه هستند، حتما در زمان انتخاب رشته به نوع سهمیه خود توجه کنید.

 

ظرفیت دانشگاه مد نظر خود را بررسی کنید

در صورتی که دانشگاه مورد علاقه و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده اید، باید به میزان ظرفیت آن توجه کنید. گاهی اوقات برخی از دانشگاه ها در برخی از رشته ها، تعداد کمی دانشجو می پذیرند. اگر رتبه شما چندان خوب نیست، بهتر است که دانشگاه دیگری را انتخاب نمایید. در واقع، باید نحوه اولویت بندی انتخاب رشته شما بر اساس ظرفیت دانشگاه ها باشد. برای اطلاع از نحوه اولویت بندی انتخاب رشته، می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید. 

 

 

جهت مطالعه مقاله نحوه اولویت بندی انتخاب رشته، بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

به رتبه خود توجه کنید

یکی دیگر از نکات مهمی که باید پیش از انتخاب رشته به آن توجه کنید، رتبه شما است. گاهی اوقات ممکن است که افراد رتبه خوبی نداشته باشند و بخواهند در یک رشته پرطرفدار و در یک دانشگاه سراسری درس بخوانند. این امر تقریبا غیر ممکن است؛ زیرا، این دانشگاه ها از افرادی که رتبه خوبی دارند دانشجو می پذیرند. بنابراین، حتما به این مسئله توجه کنید و طبق رتبه و تراز خود دانشگاهی را انتخاب نمایید. 

 

در زمان انتخاب رشته به بومی گزینی توجه کنید

لازم به ذکر است تا بدانید که در انتخاب رشته کنکور سراسری، نحوه گزینش دانشجویان، به صورت بومی گزینی می باشد. ممکن است سوال کنید که بومی گزینی به چه معنا است؟ بومی گزینی یعنی در برخی از رشته ها اولویت انتخاب با دانشجویانی است که در آن بوم قرار دارند. علاوه بر این، برخی از رشته های وجود دارند که مختص افراد بومی آن استان هستند. بنابراین، در هنگام انتخاب رشته حتما به بومی گزینی یا گزینش بومی توجه کنید.

 

 

در زمان انتخاب رشته به بومی گزینی توجه کنید

در زمان انتخاب رشته به بومی گزینی توجه کنید

 

 

لیست دروس رشته مورد نظر خود را بررسی کنید

پس از این که رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، فراموش نکنید که لیست دروس آن رشته را نیز بررسی کنید. زیرا، شما قرار است تمامی دروس این رشته را مطالعه نموده و پاس شوید. بنابراین، حتما باید لیست دروس رشته مورد نظر خود را بررسی کنید و در صورت نیاز رشته دیگری را انتخاب نمایید.

 

 

برای آشنایی و مطالعه مقاله تست شخصیت انتخاب رشته، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

با افراد متخصص مشورت کنید

گرچه این واقعیت وجود دارد که ما تصمیم گیرنده اصلی زندگی خود هستیم و هیچکس به اندازه خودمان نمی تواند ما را بشناسد، اما همه ما نیازمند کسب راهنمایی از افراد دارای صلاحیت هستیم. برای مثال، مشاوران انتخاب رشته که در واقع علم این کار را دارند می توانند به ما کمک کنند تا بهتر تصمیم بگیریم که چه رشته ای انتخاب کنیم. این کارشناسان همچنین از شما تست های شخصیت شناسی می گیرند که با کمک این تست ها علایق، توانایی ها و … شما را بررسی می کنند. اگر نمی دانید که این تست ها چگونه هستند، می توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و به صورت رایگان تمامی آن ها را انجام دهید.


داوطلبان می توانند با استفاده از سامانه تخصصی انتخاب رشته آکادمی ایران تحصیل، با بهترین مشاورین انتخاب رشته کشور در ارتباط باشند و از خدمات انتتخاب رشته در این مرجع استفاده نمایند؛ برای بهره مندی از خدمات انتخاب رشته در آکادمی ایران تحصیل روی لینک زیر کلیک کنید.

 

چه رشته ای انتخاب کنم؟

 

پرطرفدارترین رشته های تحصیلی کدامند؟

حال که با برخی از معیارهای مهم جهت انتخاب رشته آشنا شدیم، شاید بهتر باشد که با پرطرفدارترین رشته ها نیز در شاخه های مختلف نیز آشنا شویم. البته مسلما تعداد این رشته ها بسیار فراتر از موارد زیر است، اما ما به سعی کرده ایم که رشته های تاپ را در علوم ریاضی، تجربی و انسانی ذکر نماییم.

 

رشته پزشکی

امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که رشته و شغل پزشکی در تمامی کشورها از جایگاه مناسبی از نظر درآمد و اقتصاد برخوردار است. همین امر هم سبب شده است تا بسیاری از داوطلبان کنکور، هدف اصلی خود را قبول شدن در یکی از رشته پزشکی و یا پیراپزشکی قرار دهند. اما نباید از این نکته غافل شد که نباید فریب در باغ سبزهایی را خورد که گاهی از دیگران می شنویم.

چرا که انتخاب شاخه پزشکی نیز امری مهم محسوب می شود. برای مثال در سال 98 اعلام شد که بر اساس آمارها حدود 11 هزار نفر از فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و مهندسی بیکار مانده اند. از این رو، اگر می خواهید در رشته پزشکی پول در بیاورید، بهتر است رشته های درآمد زایی همچون دندانپزشکی، جراحی، داروسازی، زیبایی، فیزیوتراپی، پرستاری و … را انتخاب نمایید.

 

 

پرطرفدارترین رشته های تحصیلی کدامند؟

پرطرفدارترین رشته های تحصیلی کدامند؟

 

رشته حقوق

اگر در رشته علوم انسانی تحصیل کرده باشید، احتمالا اولین پاسخی که به سوال چه رشته ای انتخاب کنم؟ به ذهنتان می رسد، رشته حقوق است. این رشته به دلیل موقعیت مناسب اجتماعی و درآمد نسبتا بالایی که دارد از محبوبیت زیادی در میان افراد جامعه برخوردار است. البته میزان درآمد در این رشته بستگی به گرایشی دارد که در آن تحصیل و مشغول به کار می شوید. برای مثال، یک وکیل بسته به میزان پرونده هایی که قبول می کند و در آن ها موفق می شود بستگی دارد.

 

مهندسی نفت

بسیاری از افرادی که در رشته ریاضی فیزیک درس خوانده اند، در پاسخ به این سوال که چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شویم ، مهندسی نفت را نام می برند. فارغ التحصیلان این رشته در سازمان ها، شرکت های دولتی و خصوصی حوزه نفت، گاز و پتروشیمی مشغول به کار می شوند و غالبا موقعیت استخدامی مناسبی دارند.

گفتنی است افرادی که در سکوهای نفتی و دکل ها یا مناطق عملیاتی مشغول به کار می شوند، معمولا درآمد بالاتری نسبت به افرادی که منصب های اداری دارند خواهند داشت. همچنین اگر بخواهید در این رشته قبول شوید، بایستی رتبه بالایی کسب  کنید.

رشته روانشناسی

در سال های اخیر که توجه به بهداشت روانی و حل مشکلات روحی از طریق مراجعه به مشاوران و روانشناسان بیش از پیش شده است، رشته روانشناسی را می توان یکی از بهترین رشته ها به شمار آورد. البته میزان علم و مهارت بعلاوه مدرک تحصیلی که کسب می کنید، تاثیر مستقیمی بر میزان درآمدتان خواهد داشت. به ویژه اگر شرایط لازم را داشته و بتوانید یک کلینیک مشاوره و روانشناسی تاسیس نمایید، درآمد بیشتری خواهید داشت.

 

رشته های محبوب در انتخاب رشته

رشته های محبوب در انتخاب رشته

 

 

مدیریت بازرگانی

در سال های اخیر رشته مدیریت و گرایش های مختلف آن جایگاه بسیار خوبی در میان مشاغل ایران و تمام جهان پیدا کرده اند. اگر برای شما هم این سوال مطرح است که چه رشته ای انتخاب کنم؟ یک پیشنهاد خوب، ارشد مدیریت بازرگانی و MBA است که در حال حاضر به یکی از پولسازترین رشته ها تبدیل شده است. البته واقعیت این است که رشته MBA در کشوری مانند آمریکا دارای درآمد بسیار بهتری است و موقعیت های شغلی عالی دارد. اما خوشبختانه با پیشرفتی که در سال های اخیر شاهد بودیم، این رشته در کشور ما هم پر تقاضا و بسیار محبوب شده است. البته برای ورود به این رشته نیز کسب یک رتبه خوب ضروری است.

 

برای آشنایی با چارت انتخاب واحد رشته مدیریت بازرگانی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

مهندسی کامپیوتر

اگر حس می کنید فردی هستید که به کارهای کامپیوتری علاقه مندید و دارای تفکر خلاقانه ایی هستید، رشته مهندسی کامپیوتر می تواند یک گزینه عالی برای شما محسوب شود. البته همین طور که می دانید، این رشته دارای دو گرایش اصلی سخت افزار و نرم افزار است. در دنیای امروز که هر روزه نرم افزارهای ویندوز و یا اپلیکیشن های گوشی تلفن همراه جدیدی وارد بازار می شوند، فرصت بسیار خوبی برای افرادی که ایده های نو به نظرشان می رسد و آن را عملی می کنند، فراهم شده است. البته این را هم باید گفت که داشتن روحیه کار تیمی نیز برای پروژه های بزرگ که با درآمدهای کلان همراه است نیز یک ویژگی مهم برای مهندسین نم افزار به شمار می رود تا بتوانند محصولات و دستاوردهای چشمگیری را با درآمد زیاد بدست آورند.

 

 

چه رشته ای انتخاب کنم؟

 

 

جدیدترین اخبار انتخاب رشته کنکور

تمهیدات لازم برای برگزاری کنکور سراسری در مهاباد اندیشیده شود

دغدغه والدین و اولیای دانش و آموزان برای برگزاری هرچه بهتر کنکور سراسری دریافت و اقدامات لازم برای فراهم کردن فضای آرام و مطلوب در روز آزمون انجام شده است.

راهنمای اعلام نتیجه و انتخاب رشته کنکور 1401

به طور معمول، نتیجه اولیه آزمون سراسری در حدود یک ماه پس از برگزاری منتشر می شود. این مرحله از نتایج برای کنکور سال قبل در حدود مرداد ماه اعلام شد. پس به احتمال زیاد نتایج کنکور هم در حدود مرداد ماه امسال منتشر شوند.

نتایج اولیه کنکور سراسری اوایل مرداد اعلام می‌شود/ انتخاب رشته داوطلبان از اواسط مرداد

پورعباس درباره پیش بینی زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ گفت: پیش بینی می شود نتایج اولیه در اواسط مرداد اعلام شوند و کارنامه منتشر شود. انتخاب رشته هم از دهه سوم مرداد انجام گیرد و نتایج نهایی اواخر شهریور اعلام شود.

انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد

بر اساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و علاقه‌مند به انتخاب رشته/محل‌های دایر در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، می‌توانند با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه سازمان سنجش تا روز شنبه ۱۸ تیر با مراجعه به سامانه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش، فرایند انتخاب رشته را انجام دهند. 

راهی جز برگزاری کنکور نداریم

وزیر علوم گفت: رفع معضل بیکاری را باید در دستور کار قرار دهیم ولی در حال حاضر جز برگزاری کنکور راهی وجود ندارد.

 

 

اطلاعیه مهم

انتخاب رشته دانشگاه های آزاد همزمان و مشترک با دانشگاه های سراسری انجام نمی شود بلکه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام خواهد شد.

 

 

 

خلاصه مطلب
ما در این مقاله سعی داشتیم تا سوال شما عزیزان مبنی بر چه رشته ای انتخاب کنم؟ را پاسخ دهیم. به یاد داشته باشید که برای این که انتخاب رشته ای خوب داشته باشید، باید تمامی معیارها و نکات گفته شده را بررسی کرده و با رعایت آن ها در زمان مقرر، انتخاب رشته کنید. به یاد داشته باشید که باید حتما از یک مشاور خوب و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. زیرا، مشاوران نسبت به شما اطلاعات بیشتر و کامل تری دارند. در واقع، آن ها می توانند اطلاعات مفیدی در رابطه با رشته ها و دانشگاه ها ارائه داده و به بهترین نحو ممکن شما را یاری رسانند. مشاوران ما در ایران تحصیل نیز می توانند به شما عزیزان کمک کنند. برای دریافت کمک و راهنمایی از آن ها، می توانید با ما تماس گرفته و یا برای ما کامنت بگذارید. آن ها در کم ترین زمان ممکن به شما پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد. 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

 

 

5/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای دانشگاه چه رشته ای انتخاب کنم؟

برای این منظور بایستی به عوامل مختلفی همچون رتبه، دانشگاه محل تحصیل، علایق و استعداد های خود، موقعیت شغلی و ... توجه نمود.

چگونه از رشته های مختلف شناخت پیدا کنیم؟

برای این منظور می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید. 

در هنگام انتخاب رشته باید به چه نکاتی توجه کرد؟

تمامی نکات مهمی که باید در هنگام انتخاب رشته به آن توجه کرد در مقاله بیان شده است لطفا مقاله را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور