ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

چه رشته ای انتخاب کنم؟ + نکات مهم + راهنمای جامع | ایران تحصیل

چه رشته ای انتخاب کنم؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که می خواهند انتخاب رشته نمایند، هر چه به زمان انتخاب رشته نزدیک تر می شوند، بیشتر استرس و اضطراب می گیرند که چه رشته ای خوب است؟ آن ها از اغلب اطرافیان خود می پرسند که چه رشته ای انتخاب کنم؟ در واقع، آن ها دغدغه دارند که این انتخاب مهم و سرنوشت ساز زندگی شان را چگونه باید انجام دهند. این افراد، برای این که انتخاب رشته ای موفق داشته باشند، باید در هنگام انتخاب رشته نکاتی را رعایت کنند. توجه و بررسی این نکات، سبب می شوند تا آن ها انتخاب رشته ای موفق داشته باشند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که نمی دانید باید چگونه انتخاب رشته کنید و همواره سوال می کنید که چه رشته ای انتخاب کنم؟ می توانید با شماره 9099075307 تماس گرفته و از مشاوران ما راهنمایی بگیرید. مشاوران ما، نکاتی را به شما آموزش می دهند که طبق آن بتوانید بهترین رشته را انتخاب کرده و در آن درس بخوانید. در واقع، شما عزیزان باید انتخاب های خود را اولویت بندی کرده و طبق آن ها، انتخاب رشته کنید. 

زمان انتخاب رشته ۱۴۰۳

شما عزیزان که در کنکور سراسری شرکت کرده اید، بی صبرانه منتظر اعلام نتایج این آزمون هستید. باید بیان کنیم که هنوز زمان دقیقی از سمت سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام نشده است. اما انتخاب رشته شرکت کنندگان نوبت اول و دوم کنکور سراسری 1403 در نیمه دوم مرداد ۱۴۰۳ صورت می گیرد.

شما عزیزان باید پس از دریافت کارنامه اولیه، با رعایت نکات مهم به بهترین نحو فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری را انجام دهید. شما می توانید 150 کد رشته را به ترتیب اولویت خود انتخاب نمایید. پس از انتخاب رشته، باید مدتی را صبر کنید تا کارنامه نهایی شما صادر شود. از طریق کارنامه نهایی مشخص می شود که شما در کدام دانشگاه و در چه رشته ای قبول شده اید.  

زمان انتخاب رشته

از کجا بدانم که چه رشته ای انتخاب کنم؟

هر شخصی می تواند برای خود معیارهای منحصر به فردی جهت انتخاب رشته داشته باشد. ممکن است شخصی این سوال برایش مطرح شود که کدام رشته امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارد؟ کدام یک از موقعیت اجتماعی بالاتری برخوردار است؟ در کدام رشته بازار کار بهتری وجود دارد و یا چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شوم؟ و در کل چه رشته ای خوب است؟ این سوالات را نمی توان تنها با یک سری موارد خاص پاسخ داد، چرا که ملاک های انتخاب برای هر فردی با دیگری متفاوت می باشند. اما به طور کلی، یک سری معیارها برای عموم افراد مشترک هستند و می توانند تاثیر گذار باشند. در واقع، افراد  می توانند با برسی هر یک از آن ها، رشته ای را انتخاب نمایند که برایشان مناسب است. برخی از مهم ترین این نکات، شامل موارد زیر می باشند: 

 

به علایق فردی خود توجه کنید

شما به عنوان فردی که قرار است آینده خود را رقم بزنید، بایستی بدانید که به دنبال چه چیزی هستید و به چه زمینه هایی علاقه دارید. اینکه صرفا بخواهید بر اساس رضایت دیگران عمل کنید و یا بهترین رشته برای پولدار شدن را انتخاب کنید، نمی تواند ملاک درستی برای یک انتخاب باشد. البته همانطور که می دانید در زمان انتخاب رشته کنکور شما حق انتخاب چند اولویت را خواهید داشت. سعی کنید ترتیب چینش را طبق آنچه که در حیطه سلیقه و علاقه تان است قرار دهید. زیرا، افراد زیادی بودند که عواملی غیر از علایق شخصی را در نظر گرفتند و در آینده به خاطر این امر، احساس نارضایتی داشتند. یک شغل یا رشته هر چقدر هم که از موقعیت مالی و اجتماعی خوبی برخوردار باشد، تا زمانی که احساس رضایت درونی را به همراه نداشته باشد، نمی تواند احساس خوشبختی را به ارمغان آورد.

برای اطلاع از تاثیر تیپ شخصیتی و انتخاب رشته روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

به استعداد و توانایی های خود توجه کنید

علاوه بر داشتن علاقه، شما عزیزان باید به توانایی ها و استعدادهای خود نیز توجه کنید. گاهی اوقات ممکن است که شما به رشته ای علاقه داشته باشید اما، مهارت کافی برای آن را نداشته باشید. در این صورت نیز در آن رشته با شکست رو به رو خواهید شد. البته، گاهی اوقات افراد با شرکت در کلاس های مختلف این مهارت ها را کسب می نمایند. اما، بهتر است که پیش از انتخاب رشته حتما پس از توجه به علاقه خود، به میزان مهارت و استعداد خودتان نیز توجه کرده و سپس رشته ای را انتخاب کنید.

 

از رشته مورد نظر شناخت کافی داشته باشید

مسلما انتخاب رشته ایی که بدون شناخت و آگاهی باشد، می تواند به پشیمانی منجر شود. برای مثال: شما باید بدانید که ماهیت رشته چیست؟ چه مهارت ها و توانایی هایی را می طلبد؟ با چه گروهی از جامعه سر و کار خواهید داشت؟ آیا وظایف آتی با تیپ شخصیتی شما همخوانی دارد یا خیر؟ در چه نوع محیط های قرار است مشغول به کار شوید؟ و سوالاتی از این دست از اهمیت بالایی برخوردارند. البته نمی توان انتظار داشت که همه افراد با تمامی رشته ها آشنا باشند و یا آن ها را به طور کامل بشناسند، چرا که تنوع رشته ها بسیار بالا هستند. برای آشنایی با آن ها باید با افراد متخصص مشورت کنید و از آن ها در رابطه با رشته های مورد علاقه خود، اطلاعات کاملی را بدست آورید. مشاوران ما در ایران تحصیل با داشتن چندین سال سابقه و دانش کافی می توانند به شما عزیزان کمک کنند. 

بنر انتخاب رشته کنکور

بازار کار رشته مورد علاقه خود را بررسی کنید

پس از این که متوجه شدید که به چه رشته ای علاقه دارید و در صورت داشتن مهارت کافی، حتما باید بازار کار آن رشته را نیز بررسی کنید. گاهی اوقات برخی از رشته های تحصیلی بازار کار خوبی ندارند و ممکن است پس از فارغ التحصیلی نتوانید شغل خوبی را در آن زمینه پیدا کنید. بلعکس، گاهی اوقات برخی از رشته ها بازار کار خوبی دارند و پس از فارغ التحصیلی می توانید در آن زمینه، فورا مشغول به کار شوید. لذا، برای داشتن یک انتخاب رشته خوب و آینده شغلی ایده آل، باید بازار کار آن رشته را نیز مورد بررسی قرار دهید.

 

به نظر و حرف دیگران توجه نکنید

گاهی اوقات ممکن است که برخی از شما عزیزان به خاطر توجه به نظر و حرف دیگران، رشته مورد علاقه خود را انتخاب نکنید. این کار، بدترین کاری است که شما می توانید در حق خودتان انجام دهید. زیرا، شما قرار است چندین سال در آن رشته درس بخوانید و پس از فارغ التحصلی در آن حرفه مشغول به کار شوید. لذا اگر علاقه ای به آن نداشته باشید، تمامی این چندین سال برای شما به سخت ترین سال های زندگیتان تبدیل خواهند شد. بنابراین، در هنگام انتخاب رشته حرف و نظر دیگران برایتان اهمیتی نداشته باشد.

من به درد چه رشته ای می خورم؟ برای اطلاع و مشاوره روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

میزان شهریه دانشگاه ها را بررسی کنید

در صورتی که می خواهید دانشگاه هایی را انتخاب کنید که باید شهریه پرداخت نمایید، حتما میزان شهریه پرداختی هر رشته را بررسی کنید. لازم به ذکر است تا بدانید که میزان شهریه پرداختی در هر دانشگاه و در هر رشته تحصیلی، با یکدیگر متفاوت می باشند. بنابراین، شما عزیزان باید رشته و دانشگاهی را انتخاب کنید که شهریه آن با بودجه شما برابر باشد. برای آشنایی با شهریه تمامی دانشگاه ها، می توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و وارد آکادمی ایران تحصیل شوید. مشاوران ما اطلاعات کاملی از تمامی دانشگاه ها در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

میزان شهریه دانشگاه ها را بررسی کنید

به فاصله مکانی دانشگاه تا محل سکونت خود توجه کنید

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام انتخاب رشته به آن توجه کنید، فاصله مکانی دانشگاه با منزل شما است. برخی از دانشگاه ها از محل سکونت شما بسیار دور هستند؛ در این صورت، رفت و آمد برای شما عزیزان سخت خواهد شد. در این هنگام باید در خوابگاه ها بمانید که برای برخی از افراد دور شدن از خانواده بسیار سخت خواهد بود. بنابراین، بهتر است که پیش از انتخاب رشته، حتما فاصله مکانی دانشگاه مد نظر خود را تا محل زندگیتان مقایسه و بررسی نمایید.

 

 

اطلاعیه

داوطلبان زمانی مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های روزانه می باشند که عبارت “مجاز” در فیلد دانشگاه های روزانه و نوبت دوم قید شده باشد.

 

 

به سهمیه های کنکور توجه کنید

یکی از عواملی که در انتخاب رشته کنکور سراسری تاثیر بسزایی می گذارد، سهمیه ها هستند. برخی از افرادی که جز خانواده های جانبازان، ایثارگران و …. می باشند، دارای سهمیه های مختلفی هستند. در زمان انتخاب رشته، افرادی که دارای سهمیه هستند، در اولویت قرار دارند. لذا، اگر خودتان نیز جز افرادی هستید که دارای سهمیه هستند، حتما در زمان انتخاب رشته به نوع سهمیه خود توجه کنید.

 

ظرفیت دانشگاه مد نظر خود را بررسی کنید

در صورتی که دانشگاه مورد علاقه و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده اید، باید به میزان ظرفیت آن توجه کنید. گاهی اوقات برخی از دانشگاه ها در برخی از رشته ها، تعداد کمی دانشجو می پذیرند. اگر رتبه شما چندان خوب نیست، بهتر است که دانشگاه دیگری را انتخاب نمایید. در واقع، باید نحوه اولویت بندی انتخاب رشته شما بر اساس ظرفیت دانشگاه ها باشد. برای اطلاع از نحوه اولویت بندی انتخاب رشته، می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید. 

جهت مطالعه مقاله نحوه اولویت بندی انتخاب رشته، بر روی لینک کلیک کنید. 

به رتبه خود توجه کنید

یکی دیگر از نکات مهمی که باید پیش از انتخاب رشته به آن توجه کنید، رتبه شما است. گاهی اوقات ممکن است که افراد رتبه خوبی نداشته باشند و بخواهند در یک رشته پرطرفدار و در یک دانشگاه سراسری درس بخوانند. این امر تقریبا غیر ممکن است؛ زیرا، این دانشگاه ها از افرادی که رتبه خوبی دارند دانشجو می پذیرند. بنابراین، حتما به این مسئله توجه کنید و طبق رتبه و تراز خود دانشگاهی را انتخاب نمایید. 

 

در زمان انتخاب رشته به بومی گزینی توجه کنید

لازم به ذکر است تا بدانید که در انتخاب رشته کنکور سراسری، نحوه گزینش دانشجویان، به صورت بومی گزینی می باشد. ممکن است سوال کنید که بومی گزینی به چه معنا است؟ بومی گزینی یعنی در برخی از رشته ها اولویت انتخاب با دانشجویانی است که در آن بوم قرار دارند. علاوه بر این، برخی از رشته های وجود دارند که مختص افراد بومی آن استان هستند. بنابراین، در هنگام انتخاب رشته حتما به بومی گزینی یا گزینش بومی توجه کنید.

بنر انتخاب رشته

لیست دروس رشته مورد نظر خود را بررسی کنید

پس از این که رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، فراموش نکنید که لیست دروس آن رشته را نیز بررسی کنید. زیرا، شما قرار است تمامی دروس این رشته را مطالعه نموده و پاس شوید. بنابراین، حتما باید لیست دروس رشته مورد نظر خود را بررسی کنید و در صورت نیاز رشته دیگری را انتخاب نمایید.

برای آشنایی و مطالعه مقاله تست شخصیت انتخاب رشته، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

با افراد متخصص مشورت کنید

گرچه این واقعیت وجود دارد که ما تصمیم گیرنده اصلی زندگی خود هستیم و هیچکس به اندازه خودمان نمی تواند ما را بشناسد، اما همه ما نیازمند کسب راهنمایی از افراد دارای صلاحیت هستیم. برای مثال، مشاوران انتخاب رشته که در واقع علم این کار را دارند می توانند به ما کمک کنند تا بهتر تصمیم بگیریم که چه رشته ای انتخاب کنیم. این کارشناسان همچنین از شما تست های شخصیت شناسی می گیرند که با کمک این تست ها علایق، توانایی ها و … شما را بررسی می کنند. اگر نمی دانید که این تست ها چگونه هستند، می توانید با شماره 9099075307 تماس گرفته و به صورت رایگان تمامی آن ها را انجام دهید.

 

پرطرفدارترین رشته های تحصیلی کدامند؟

حال که با برخی از معیارهای مهم جهت انتخاب رشته آشنا شدیم و متوجه شدیم که چه رشته ای خوب است؟ شاید بهتر باشد که با پرطرفدارترین رشته ها نیز در شاخه های مختلف نیز آشنا شویم. البته مسلما تعداد این رشته ها بسیار فراتر از موارد زیر است، اما ما به سعی کرده ایم که رشته های تاپ را در علوم ریاضی، تجربی و انسانی ذکر نماییم.

چه رشته ای خوب است؟

 

برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته پرستاری دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

رشته پزشکی

امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که رشته و شغل پزشکی در تمامی کشورها از جایگاه مناسبی از نظر درآمد و اقتصاد برخوردار است. همین امر هم سبب شده است تا بسیاری از داوطلبان کنکور، هدف اصلی خود را قبول شدن در یکی از رشته پزشکی و یا پیراپزشکی قرار دهند. اما نباید از این نکته غافل شد که نباید فریب در باغ سبزهایی را خورد که گاهی از دیگران می شنویم.

چرا که انتخاب شاخه پزشکی نیز امری مهم محسوب می شود. برای مثال در سال 98 اعلام شد که بر اساس آمارها حدود 11 هزار نفر از فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و مهندسی بیکار مانده اند. از این رو، اگر می خواهید در رشته پزشکی پول در بیاورید، بهتر است رشته های درآمد زایی همچون دندانپزشکی، جراحی، داروسازی، زیبایی، فیزیوتراپی، پرستاری و … را انتخاب نمایید.

 

رشته حقوق

اگر در رشته علوم انسانی تحصیل کرده باشید، احتمالا اولین پاسخی که به سوال چه رشته ای انتخاب کنم؟ به ذهنتان می رسد، رشته حقوق است. این رشته به دلیل موقعیت مناسب اجتماعی و درآمد نسبتا بالایی که دارد از محبوبیت زیادی در میان افراد جامعه برخوردار است. البته میزان درآمد در این رشته بستگی به گرایشی دارد که در آن تحصیل و مشغول به کار می شوید. برای مثال، یک وکیل بسته به میزان پرونده هایی که قبول می کند و در آن ها موفق می شود بستگی دارد.

 

مهندسی نفت

بسیاری از افرادی که در رشته ریاضی فیزیک درس خوانده اند، در پاسخ به این سوال که چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شویم ، مهندسی نفت را نام می برند. فارغ التحصیلان این رشته در سازمان ها، شرکت های دولتی و خصوصی حوزه نفت، گاز و پتروشیمی مشغول به کار می شوند و غالبا موقعیت استخدامی مناسبی دارند.

گفتنی است افرادی که در سکوهای نفتی و دکل ها یا مناطق عملیاتی مشغول به کار می شوند، معمولا درآمد بالاتری نسبت به افرادی که منصب های اداری دارند خواهند داشت. همچنین اگر بخواهید در این رشته قبول شوید، بایستی رتبه بالایی کسب  کنید.

رشته روانشناسی

در سال های اخیر که توجه به بهداشت روانی و حل مشکلات روحی از طریق مراجعه به مشاوران و روانشناسان بیش از پیش شده است، رشته روانشناسی را می توان یکی از بهترین رشته ها به شمار آورد. البته میزان علم و مهارت بعلاوه مدرک تحصیلی که کسب می کنید، تاثیر مستقیمی بر میزان درآمدتان خواهد داشت. به ویژه اگر شرایط لازم را داشته و بتوانید یک کلینیک مشاوره و روانشناسی تاسیس نمایید، درآمد بیشتری خواهید داشت.

 

مدیریت بازرگانی

در سال های اخیر رشته مدیریت و گرایش های مختلف آن جایگاه بسیار خوبی در میان مشاغل ایران و تمام جهان پیدا کرده اند. اگر برای شما هم این سوال مطرح است که چه رشته ای انتخاب کنم؟ یک پیشنهاد خوب، ارشد مدیریت بازرگانی و MBA است که در حال حاضر به یکی از پولسازترین رشته ها تبدیل شده است. البته واقعیت این است که رشته MBA در کشوری مانند آمریکا دارای درآمد بسیار بهتری است و موقعیت های شغلی عالی دارد. اما خوشبختانه با پیشرفتی که در سال های اخیر شاهد بودیم، این رشته در کشور ما هم پر تقاضا و بسیار محبوب شده است. البته برای ورود به این رشته نیز کسب یک رتبه خوب ضروری است.

برای آشنایی با چارت انتخاب واحد رشته مدیریت بازرگانی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

مهندسی کامپیوتر

اگر حس می کنید فردی هستید که به کارهای کامپیوتری علاقه مندید و دارای تفکر خلاقانه ایی هستید، رشته مهندسی کامپیوتر می تواند یک گزینه عالی برای شما محسوب شود. البته همین طور که می دانید، این رشته دارای دو گرایش اصلی سخت افزار و نرم افزار است. در دنیای امروز که هر روزه نرم افزارهای ویندوز و یا اپلیکیشن های گوشی تلفن همراه جدیدی وارد بازار می شوند، فرصت بسیار خوبی برای افرادی که ایده های نو به نظرشان می رسد و آن را عملی می کنند، فراهم شده است. البته این را هم باید گفت که داشتن روحیه کار تیمی نیز برای پروژه های بزرگ که با درآمدهای کلان همراه است نیز یک ویژگی مهم برای مهندسین نرم افزار به شمار می رود تا بتوانند محصولات و دستاوردهای چشمگیری را با درآمد زیاد بدست آورند.

 

جدیدترین اخبار انتخاب رشته کنکور

آخرین فرصت انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

فرصت انتخاب رشته داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ ساعت ۲۴ امروز ۲۰ خرداد به پایان می رسد.

نتایج اولیه کنکور سراسری اوایل مرداد اعلام می‌شود/ انتخاب رشته داوطلبان از اواسط مرداد

پورعباس درباره پیش بینی زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ گفت: پیش بینی می شود نتایج اولیه در اواسط مرداد اعلام شوند و کارنامه منتشر شود. انتخاب رشته هم از دهه سوم مرداد انجام گیرد و نتایج نهایی اواخر شهریور اعلام شود.

انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد

بر اساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و علاقه‌مند به انتخاب رشته/محل‌های دایر در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، می‌توانند با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه سازمان سنجش تا روز شنبه ۱۸ تیر با مراجعه به سامانه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش، فرایند انتخاب رشته را انجام دهند. 

اطلاعیه مهم

انتخاب رشته دانشگاه های آزاد همزمان و مشترک با دانشگاه های سراسری انجام نمی شود بلکه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام خواهد شد.

خلاصه مطلب
ما در این مقاله سعی داشتیم تا سوال شما عزیزان مبنی بر چه رشته ای انتخاب کنم؟ را پاسخ دهیم. به یاد داشته باشید که برای این که انتخاب رشته ای خوب داشته باشید و بدانید چه رشته ای خوب است؟ باید تمامی معیارها و نکات گفته شده را بررسی کرده و با رعایت آن ها در زمان مقرر، انتخاب رشته کنید. به یاد داشته باشید که باید حتما از یک مشاور خوب و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. زیرا، مشاوران نسبت به شما اطلاعات بیشتر و کامل تری دارند. در واقع، آن ها می توانند اطلاعات مفیدی در رابطه با رشته ها و دانشگاه ها ارائه داده و به بهترین نحو ممکن شما را یاری رسانند. مشاوران ما در ایران تحصیل نیز می توانند به شما عزیزان کمک کنند. برای دریافت کمک و راهنمایی از آن ها، می توانید با ما با شماره 9099075307 تماس گرفته و یا برای ما کامنت بگذارید. آن ها در کم ترین زمان ممکن به شما پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد. 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

4.7/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای دانشگاه چه رشته ای انتخاب کنم؟

برای این منظور بایستی به عوامل مختلفی همچون رتبه، دانشگاه محل تحصیل، علایق و استعداد های خود، موقعیت شغلی و ... توجه نمود.

چگونه از رشته های مختلف شناخت پیدا کنیم؟

برای این منظور می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید. 

در هنگام انتخاب رشته باید به چه نکاتی توجه کرد؟

تمامی نکات مهمی که باید در هنگام انتخاب رشته به آن توجه کرد در مقاله بیان شده است لطفا مقاله را مطالعه کنید.

نظرات

23 دیدگاه دربارهٔ «چه رشته ای انتخاب کنم؟ + نکات مهم + راهنمای جامع | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo ستایش مقدم گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشین من امسال دانشگا کنکور رشته مدیریت بازرگانی بدم بخوام مدیرت بازرگانی بخونم اخرش چی میشه یعنی ط‌چه حوزه های فعالیت میکنم کلن منظورم چجوریه مدیریت بازرگانی 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام دوست عزیز برای سوالتون باید با مشاورین مجموعه در ارتباط تلفنی باشید تا بشکل کامل بهتون توضیح داده بشه.

 2. Avatar photo همایون گفت:

  اگر رشته ی ریاضی انتخاب کنم در چه شغل هایی میتونم فعالیت کنم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   در شغل هایی مانند معلم کارشناس پایگاه داده کارمند بانک این امکان را دارید فعالیت کنید

 3. Avatar photo Mahdi گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید من کلاس نهمم و نمیدونم چه رشته ای باید انتخاب کنم و هنوز علاقه مو پیدا نکردم ولی فعلاً رشته ریاضی اولویتم هست ریاضیم هم تا الان ۲۰ بوده ولی بازم شک دارم باید چیکار کنم؟

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلا برای دریافت مشاوره کامل انتخاب رشته نهم میتوانید تماس بگیرید9099075307

 4. Avatar photo حدیث گفت:

  سلام وقت بخیر
  میشه بگید بازار کار میکروبیولوژی بهتره یا روانشناسی البته در مقطع کار شناسی

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   بستگی به شرایط دارد.

 5. Avatar photo Fati گفت:

  سلام ، بین رشته ی زیست مولکولی و رشته ی میکروبیولوژی کدوم آینده ی کاری بهتری داره ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   رشته میکروبیولوژی بهتر از زیست مولکولی میباشد

 6. Avatar photo zahra گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  من کلاس هشتم هستم و مهر 1403 میرم کلاس نهم.
  راسیتش از الان خیلی ذهنم درگیر انتخاب رشته شده و واقعا هر چی به مسئله انتخاب رشتع فکر میکنم به نتیجه ای نمیرسم و این خیلی اذیت کننده هست.
  من در کل حفظیات بهتری دارم و در حال حاضر بین رشته معارف و رشته انسانی نمیتونم انتخاب بکنم…..

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   سوال شما نیاز به برسی و راهنمایی بیشتر دارد در ای زمینه که حتما بابد در این مورد صحبت بشه لطفا با شماره ایران تحصیل تماس بگیرید

 7. Avatar photo آقایی 22 گفت:

  سلام برای ورود به رشته دامپزشکی باید چه رشته ای رو در دبیرستان انتخاب کنم؟

  1. Avatar photo moradkhani گفت:

   سلام وقت بخیر
   ترجیحا رشته تجربی برای ورود به این رشته مناسب تر است.

  2. Avatar photo مهسا گفت:

   سلام خسته نباشد
   من امسال میرم کلاس نهم درسم خوبه معدل هفتمم 19.93 شد و معدل هشتمم 20 و هنوز رشته ای ک میخوام رو انتخاب نکردم
   من از بچهگی به افسری و درجه داری و کلا به شغل پلیس علاقه دارم
   اما تا جایی ک میدونم این شغل شرایط خاصی میخواد و به نظر خودم نمیتونم از پسش بر بیام
   به شغل معلمی هم علاقه زیادی دارم اما نمیدونم از چه رشته ای به این شغل برسم
   از طرفی هم در خیاطی استعداد زیادی دارم اما علاقه ندارم و به نظر خودم با معدلی که دارم رشته های بهتری میتونم برم
   و درنتیجه بین رشته های ادبیات ریاضی و خیاطی نمیدونم کدوم را انتخاب کنم
   و دوست دارم از الان در ذهنم شغل ایدم را داشته باشم چون با این تصور درس خوندن برام اسون میشه و میدونم ک بهش میرسم

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر
    شما میتونید بدای دبیری و تدریس رشته انسانی را انتخاب کنید اگر حفظیات خوبی دارید و در ریاضی هم اگر هوش ریاضی خوبی دارید و رشته طراحی لباس ویا طراحی دوخت که جزو رشته های فنی محسوب میشود میتونید جهت اطلاعات بیشتر با مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

 8. Avatar photo روژین گفت:

  سلام خسته نباشید..من مدتی هست دارم به این موضوع فک میکنم که باید چه رشته ای رو انتخاب کنم و علاقه و استعدام به سمت کدوم رشتس میشه لطفا راهنمایی کنید

  1. Avatar photo moradkhani گفت:

   سلام وقت بخیر
   انتخاب رشته انتخاب حساسی است و عوامل بسیاری بر آن اثرگذارند. برای بررسی عمیق تر با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

 9. Avatar photo احمدی. گفت:

  سلام روز بخیر به نظر شما من بین علاقه و آینده شغلی چه رشته ای انتخاب کنم؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز سوال شما خیلی کلی است و نیاز به مشاوره ی تخصصی دارد لطفا با شماره ی مجوعه و داخلی 108 در تماس باشید.

 10. Avatar photo مینا. گفت:

  سلام روز بخیر من دانش آموز پایه نهم هستم برای انتخاب رشته به نظر شما چه رشته ای انتخاب کنم؟ به هنر علاقه زیادی دارم اما آینده هنر خیلی خوب نیست

  1. Avatar photo rezai گفت:

   سلام وقت بخیر . باید ببنید به چه زمینه از کار هنری علاقه مند هستید

  2. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز سوال شما نیاز به بررسی و مشاوره ی تخصصی دارد لطفا با شماره ی مجوعه و داخلی 108 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید

  مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید! تلفنی 24 ساعته | irantahsil

  ایران تحصیل به عنوان یکی از بهترین وب سایت‌های مشاوره تحصیلی رایگان است که به دلیل کیفیت بالای مشاوره و قیمت مناسب تا به حال توانسته بخش اعظمی از داوطلبان کنکور و دانش آموزان را به خود جذب کند. به...
 • مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه

  مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه

  دریافت مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس جهت کسب آمادگی برای آزمون‌های مختلف و برنامه‌ریزی درست، بسیار مهم و حیاتی است. مشاوره تحصیلی مدرسه، دانشگاهی و نظام وظیفه در حال حاضر نقش بسیار پررنگ‌تری نسبت به گذشته دارد و بیشتر مورد...
 • مشاوره تحصیلی تلفنی

  مشاوره تحصیلی تلفنی | تمامی مقاطع + 24 ساعته | ایران تحصیل

  آیا می‌دانستید به جای مراجعه به مراکز مشاوره حضوری می‌توانید از مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید؟ شایان ذکر است بدانید مشاوره تحصیلی تلفنی دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد به همین دلیل این روزها اکثر افراد از تمایل بیشتری به استفاده...
 • برنامه ریزی درسی

  برنامه ریزی درسی + 11 راز مهم رتبه ها + pdf برنامه 1403

  داشتن برنامه ریزی درسی مناسب می تواند به دانش آموزان و دانشجویان کمک کند تا پیشرفت تحصیلی بهتری داشته باشند. آن دسته از افرادی که در طول ترم برای خواندن هر کدام از دروس و آمادگی جهت شرکت در امتحانات...
تماس با مشاور