شرایط پذیرش پیراپزشکی بدون کنکور

پیراپزشکی بدون کنکور
پیراپزشکی بدون کنکور

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پذیرش رشته پیراپزشکی بدون کنکور در سال های گذشته – پزشکی بدون کنکور شرایط ثبت نام و پیش ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس با شماره 9099072952از کل کشور

تماس با شماره 9099072952از استان تهران

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در میان داوطلبان رشته های پیراپزشکی بدون کنکور است با توجه به نیاز جامعه به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در سال های گذشتهو بازار کار نسبتا خوبی که برای این رشته ها فراهم شده بود می توان گفت داوطلبان پذیرش در رشته های پیراپزشکی و یا پیراپزشکی می توانستند بدون نیاز به کسب رتبه مجاز در دانشگاه پذیرفته شوند.

رشته های پیراپزشکی بدون آزمون به طور کلی در بحث بهداشت و درمان تحت نظر و مشورت پزشکان فعالیت دارند که و اکثر دانشجویان این رشته ها پس از فارغ التحصیلی در بیمارستان ها – کلینیک ها – مراکز درمان – فیزیوتراپی و … مشغول به کار می شوند. برای آشنایی بیشتر و دقیق تر شما عزیزان با این رشته ها گروه های رشته های پیراپزشکی را ذکر می کنیم :

 

 • علوم آزمایشگاهی
 • گروه اتاق عمل
 • کتابداری
 • هوشبری
 • رادیولوژی
 • فناوری اطلاعات سلامت
 • کاردرمانی
 • فوریت های پزشکی

 

رشته های پیراپزشکی بدون کنکور سال های گذشته

از جمله رشته های مهم پیراپزشکی بدون کنکور سال های گذشته میتوان به رشته های : مامایی – هوشبری – اتاق عمل – علوم آزمایشگاهی اشاره کرد که این رشته ها نیز در دانشگاه های زیر مجموعه علوم پزشکی در مناطق محروم کشور و دوره های پردیس و چند دانشگاه کشور به صورت بدون کنکور با تعهد به خدمت و شرایط ویژه برخی سال ها ارائه گردیده .

با توجه به آمار های میدانی موجود در سال 97 در 30 دانشگاه سراسری کشور حدود 1550 دانش پذیر در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور پذیرفته شدند شد که با توجه به آمار میتوان گفت رقابت برای ورود به این رشته ها نیز بسیار بالاست ودانشگاه های پذیرش کننده از بین دانشجویان متقاضی ورود به این رشته ها با توجه به ظرفیت پذیرش با توجه به سوابق تحصیلی و معیار های دیگر دانشجویان را انتخاب می کنند.

برای ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور و آمادگی بیشتر توصیه می کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید :

شرایط رشته هوشبری بدون آزمون

ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور

برای اطلاع از راه های ورود به رشته های پزشکی کنکور لیسانس به پزشکی اینجا کلیک کنید

 

داوطلبان توجه داشته باشند که پذیرش در این رشته ها در حال حاضر به صورت با آزمون امکان پذیر خواهد بود.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد رشته های پیراپزشکی بدون کنکور با مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل تماس بگیرید تا با اطلاعاتی صحیح پذیرش شما را قطعی کنیم.

تماس با شماره 9099072952از کل کشور

تماس با شماره 9099072952از استان تهران

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

چند مورد از شرایط پذیرش پیراپزشکی بدون کنکور در سال های گذشته

 

به اطلاع می رسانید کلیه شرایط مورد اشاره در این مقاله مربوط به دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی سال های گذشته می باشد و شرایط و امکان پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در سال 99 در صورت صدور دفترچه انتخاب رشته از جانب سازمان سنجش آموزش کشور مشخص خواهد شد.

 

 • بومی بودن داوطلبان این رشته یعنی داوطلبانی که قصد شرکت در این رشته ها را دارند باید طبق 3 سال آخر تحصیلشان را بومی منطقه باشند.

 

 • داوطلبان این رشته نباید نقص جسمانی و نقص عضو داشته باشند و باید از لحاظ روحی و روانی در سلامت کامل قرار داشته باشند.

 

 • به دلیل نیمه متمرکز بودن رشته های علوم پزشکی و قبولی داوطلبان بر اساس مصاحبه و سوابق تحصیلی، داوطلبان باید آمادگی و شرایط لازم جهت مصاحبه را بدست آورند.
 • حداکثر سن پذیرش برای داوطلبان خانم 23 سال و برای داوطلبان آقا ۲۷ سال می باشد.

 

 • داوطلبانی که برای تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور پذیرفته می شوند باید تعهد خدمت خود را جهت پذیرش تعهد خدمت که معادل ۳ برابر دوران تحصیل است را به دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند ارائه دهند.

 

 • مدرکی که پس از پایان تحصیلات به داوطلبان داده می شود مستقیما از دانشگاه علوم پزشکی ایران صادر می شود.

 

زمان اعلام نتایج پذیرش رشته های پیراپزشکی با سوابق تحصیلی

آن دسته از داوطلبانی که در رشته های پیراپزشکی شرکت نموده بودند، زمان اعلام نتایج رشته های پیراپزشکی بدون کنکور طبق سنوات گذشته در اسفند ماه بوده است. پس احراز قبولی داوطلبان رشته های کاردانی نیمه متمرکز بر اساس سوابق تحصیلی از جمله کاردانی مامایی بدون کنکور – هوشبری – اتاق عمل – علوم آزمایشگاهی و رادیولوژی داوطلبان موظف بودند تا برای ادامه روند ثبت نام خود به دانشگاه های قبولی خود مراجعه کنند.

 

ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون آزمون سال های گذشته

با توجه به پوشش خبری ضعیف و رقابت بالای تعداد داوطلبان ورود به این رشته ها و ظرفیت محدود پذیرش شما داوطلبان گرامی می توانند برای اطلاع از آخرین اطلاعیه ها در رابطه با پذیرش و ورود به رشته های پیراپزشکی بدون آزمون و زمان صدور دفترچه شماره تماس یا ایمیل خود را در بخش اطلاع رسانی (خبرنامه) ایران تحصیل اعلام بفرمایید.

مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل پس از دریافت ایمیل یا شماره تماس درصورت اعلام سازمان سنجش مبنی بر پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی رشته های پیراپزشکی اطلاع رسانی های لازم را در این خصوص انجام خواهد داد.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پیراپزشکی بدون آزمون – اطلاع از نحوه پذیرش در سال های گذشته با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس با شماره 9099072952از کل کشور

تماس با شماره 9099072952از استان تهران

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط :

رشته بهداشت حرفه ای بدون کنکور

پیراپزشکی های بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

azmoon.org

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ترم مهر 99

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی

ثبت نام بینایی سنجی

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

رشته پزشکی بدون کنکور

ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون آزمون

7 نظر برای «نحوه ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *