تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
پیراپزشکی بدون کنکور

رشته های پیراپزشکی بدون کنکور

پیراپزشکی بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در میان داوطلبان، رشته های پیراپزشکی بدون کنکور است. با توجه به نیاز جامعه به رشته های پیراپزشکی و بازار کار نسبتا خوبی که برای این رشته ها فراهم شده است داوطلبان پذیرش در رشته های پیراپزشکی، می توانند بدون نیاز به کسب رتبه مجاز در دانشگاه پذیرفته شوند.رشته های بیمارستانی بدون کنکور شامل رشته های پرستاری بدون کنکور ، مامایی بدون کنکور ، اتاق عمل بدون کنکور ، هوشبری بدون کنکور و دیگر رشته های علوم پزشکی مانند علوم آزمایشگاهی بدون کنکور می شوند. در این رشته ها داوطلبان باید علاوه بر واحدهای درسی در دوره کارشناسی واحدهای کارورزی و طرح نیروی انسانی خود را نیز انجام دهند.برای اطلاعات بیشتر در این مقاله با ما همراه باشید.

به اطلاع کلیه داوطلبان می رساند که سازمان سنجش آموزش کشور در سال 1401 هیچ نوع اطلاعیه ای در رابطه با جذب دانشجو در رشته های پیراپزشکی منتشر نکرده است و اطلاعیه ارائه شده در زیر تا سال 1398 می باشد. رشته های پیراپزشکی بدون کنکور به طور کلی در بحث بهداشت و درمان تحت نظر و مشورت پزشکان فعالیت دارند و اکثر دانشجویان این رشته ها پس از فارغ التحصیلی در بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز درمان و غیره مشغول به کار می شوند. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با رشته های بیمارستانی بدون کنکور، گروه های رشته های پیراپزشکی را برایتان ذکر می کنیم:

 • علوم آزمایشگاهی
 • گروه اتاق عمل
 • هوشبری
 • رادیولوژی
 • فناوری اطلاعات سلامت
 • کاردرمانی
 • فوریت های پزشکی

شرایط تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور

 

رشته های پیراپزشکی بدون کنکور 

رشته هایی مثل مامایی، اتاق عمل، هوشبری، رادیولوژی، پرستاری، کاردرمانی و… که به عنوان رشته های پیراپزشکی شناخته می شوند در بین شرکت کنندگان کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی بسیار پرطرفدار اند و دانشجویان که در رشته های پیراپزشکی تحصیل می کنند پس از فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار در کنار سایر متخصصان به منظور تکمیل فعالیت کادر درمانی مشغول به کار می شوند.

 

بازار کار رشته های پیراپزشکی در ایران وضعیت مطلوبی دارد و طبیعتا متقاضیان زیادی برای تصاحب این رشته های دانشگاهی با هم به رقابت می پردازند. عموما پذیرش در این رشته ها با شرکت در کنکور علوم تجربی انجام می شود، با این حال سابقه داشته است که رشته های پیراپزشکی توسط وزارت بهداشت، به عنوان رشته های بدون آزمون اعلام شده و پذیرش در آن ها صرفا پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی انجام شود.

 

بنا به تصمیم وزارت بهداشت در سال های 94 تا 97 برخی از رشته های پیراپزشکی در مقطع کاردانی دانشگاه های علوم پزشکی به رشته های بدون کنکور اضافه شدند که این رشته ها شامل

 • کاردانی بهداشت عمومی – بهداشت خانواده
 • کاردانی بهداشت عمومی – مبارزه با بیماری ها
 • کاردانی بهداشت حرفه ای
 • کاردانی مامایی
 • کاردانی اتاق عمل
 • کاردانی هوشبری

 

 

با توجه به تصمیم گیری وزارت بهداشت در مقطع کاردانی برخی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور کاردانی 1401 شاهد پذیرش به صورت بدون کنکور می باشیم. پذیرش در این رشته ها براساس سوابق تحصیلی، از میان داوطلبان بومی و با انجام مصاحبه صورت می گیرد. لازم به ذکر است که شركت مجدد پذیرفته شدگان سنوات قبل كه دركد رشته محل های دارای تعهد خدمت پذیرفته شده اند، در این رشته محل ها مجاز نخواهد بود. هم چنین ادامه تحصیل دانش آموختگان این رشته ها،مشروط به اتمام دوره تعهد خدمتی آنها می باشد.

 

آشنایی با رشته های پیراپزشکی بدون کنکور

 

 بهداشت حرفه ای در رشته های پیراپزشکی

درس های اصلی و عمومی رشته بهداشت حرفه ای:

شیمی، شیمی تجزیه، ریاضیات آمار، اصول تغذیه، سم شناسی صنعتی، حوادث ناشی از کار، مهندسی انسانی، دفع مواد زائد صنعتی، ایمنی در صنعت، آمار حیاتی نظری، سم شناسی صنعتی، آشنایی با کلیات پزشکی و بیماری ها، مهندسی انسانی و … می باشد و در این رشته تلاش می شود تا دانش آموختگان در سه مرحله : شناسایی ، ارزیابی .و کنترل، عوامل خطرزای فیزیکی ، شیمیایی ، روانی و بیولوژیکی را کاهش دهند؛ و از آسیب رسیدن به کارکنان جلوگیری کنند.

در مقطع کاردانی مرحله شناسایی عوامل خطر به دانشجو آموزش داده می شود ، در مقطع کارشناسی مرحله ارزیابی و در مقطع کارشناسی ارشد، کنترل عوامل خطر.دانشجوی دکتری بهداشت حرفه ای نیز به تحقیق و همچنین تدریس در زمینه بهداشت حرفه ای می پردازد.

فیزیوتراپی در رشته های پیراپزشکی

در رشته فیزیوتراپی به دانشجویان آموزش داده می شود که چطور با کمک عواملی مانند گرما، الکتریسیته، نور یا تمرین و ورزش های فیزیکی با دستگاه، بیماران را تحت درمان قرار دهند.

دانشجویان رشته فیزیوتراپی باید از سلامت کامل جسمی و روانی برخوردار باشند؛ زیرا بیمارانی که برای درمان یا پیشگیری نزد این متخصصین می آیند اغلب با آسیب های فیزیکی یا ذهنی دست به گریبان هستند. در رشته فیزیوتراپی دروس مربوط به آناتومی انسان بسیار مهم هستند و دانشجویان فیزیوتراپی این واحد ها را بیشتر از دانشجویان پزشکی مطالعه می کنند. صبر زیاد و علاقه به این رشته مهم ترین عنصرهایی هستند که به کمک یک دانشجو برای موفقیت در آینده شغلی او و کمک به بیماران می آید.

رشته های بیمارستانی بدون کنکور

رشته شنوایی شناسی در رشته های پیراپزشکی

رشته شنوایی شناسی 4 حوزه اصلی دارد:

1-ارزیابی و تشخیص اختلالات تعادل و شنوایی

2-پیشگیری و حفاظت شنوایی( کاهش آلودگی صوتی و خسارت های آن در مراکز و کارخانجات پر سر و صدا)

3-توانبخشی شنوایی( تجویز سمعک متناسب با شنوایی فرد)

4-حوزه آموزش به افراد کم شنوا و ناشنوا (طرز استفاده از سمعک-لب خوانی-گفتارخوانی)

بینایی سنجی در رشته های پیراپزشکی

رشته بینایی سنجی و شغل بینایی سنج شامل ارزیابی، مدیریت و درمان بیماری های مربوط به چشم و بینایی است.

یک بینایی سنج وظیفه معاینه سیستم بینایی و چشم فرد، تشخیص اختلالات مربوط به بینایی و چشم، ارائه درمان و تجویز لنزها و یا داروها را دارد. یک بینایی سنج به بیماران در رابطه با اختلال بینایی آن ها مشاوره و آموزش می دهد و در صورت نیاز بیمار را به چشم پزشک ارجاع می دهد.

اتاق عمل در رشته ها ی پیراپزشکی

در گذشته این رشته تنها در مقطع کاردانی آموزش داده می شد اما در این سال ها مقاطع بالاتری برای این رشته نیز در نظر گرفته شده است. کارشناسی پیوسته اتاق عمل دانشجو را برای مراقبت و کمک به بیمار قبل از عمل و در طول عمل جراحی آماده می کند. و او را با اصول جدید اتاق عمل و تکنولوژی های جدید جراحی های تخصصی و فوق تخصصی آشنا می کند. یک دانش آموخته اتاق عمل می تواند به جراحان کمک های فنی لازم را در اتاق عمل ارائه دهد. با توجه به افزایش بیمارستان های دارای اتاق عمل نیاز به این دانش آموختگان نیز روز به روز بیشتر می شود و برای افرادی که دنبال آینده شغلی بهتری هستند گزینه ی بسیار خوبی است.

 

رشته های بیمارستانی بدون کنکور

 

 

رشته های بیمارستانی بدون کنکور پردیس خودگردان

پردیس های خودگردان به عنوان نوعی از دانشگاه های دولتی اقدام به پذیرش دانشجو از میان داوطلبان در مقاطع مختلف تحصیلی می کنند و داوطلبان می توانند از دو طریق آزمون سراسری سازمان سنجش و آزمون اختصاصی وارد این دانشگاه ها شوند. در پردیس های خودگردان رشته های مختلفی ارائه می شود که رشته های پیراپزشکی هم از جمله رشته های پرمتقاضی در این دانشگاه ها است.

با وجود اینکه رشته های مختلفی در پردیس های خودگردان دانشگاهی به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرند اما تا کنون پذیرشی در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور کاردانی دانشگاه پردیس خودگردان صورت نگرفته است و تصمیم گیری و اعلام نظر در این مورد توسط وزارت بهداشت انجام می شود. لازم به ذکر است اعتبار مدرک پردیس های خودگردان تفاوتی با دوره های روزانه ندارد. 

 

شرایط ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور 

آخرین سالی که وزارت بهداشت به منظور تربيت و تامين نيروی انسانی مورد نياز خود در رشته های پیراپزشکی اقدام به ثبت نام بدون کنکور کرد شرایط عمومی و اختصاصی زیر را اعلام کرده بود که متقاضیان بر اساس شرایط اعلام شده در کاردانی پیراپزشکی بدون کنکور مورد پذیرش قرار گرفتند. لازم به ذکر است که این رشته ها محدود به دو گرایش خانواده و مبارزه با بیماری ها از رشته بهداشت عمومی بود.

 

برای اطلاع از رشته بهداشت حرفه ای بدون کنکور کلیک کنید.

 

شرايط عمومی پذيرش دانشجو در مقطع کاردانی 

1-دارا بودن شرايط عمومی ورود به دانشگاه

2-دارا بودن ديپلم متوسطه سه ساله نظام جديد و دوره پيش دانشگاهی

3-داشتن سلامت جسمانی اعم از سلامتی (قلب، تنفس، گردش خون، جهاز هاضمه، دستگاه ادراری) و سلامت روانی

 

شرايط اختصاصی پذيرش دانشجو در مقطع کاردانی 

1-دارا بودن شرايط بومی حوزه جغرافيايی

2-داشتن تعهد خدمت به ميزان سه برابر طول مدت تحصيل در مناطق اطلاع رسانی شده

3-داشتن حداكثر 25 سال تمام برای كليه داوطلبان

4-حداکثر سن داوطلبان آقا در صورت گذراندن دوره خدمت وظيفه عمومی 27 سال تمام می باشد.

5-دانشجويان مشغول به تحصیل و یا فارغ التحصیلان مجاز به شرکت در این دوره نمی باشند.

6-پذیرش در مرحله مصاحبه شفاهی​

 

مراحل ثبت نام  پیراپزشکی بدون کنکور 

در سال 99 که آخرین بار پذیرش کاردانی پیراپزشکی بدون کنکور در رشته کاردانی بهداشت عمومی در گرایش های مبارزه با بیماری یا بهداشت خانواده انجام شد. فرآیند پذیرش به صورت زیر بود:

1-دانشگاه/دانشكده علوم پزشكی و يا مجتمع آموزش عالی سلامت می بايست قبل از اقدام به پذیرش، از دارا بودن مجوز برگزاری رشته و گرايش مقطع كاردانی مورد نظر از سوی شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشكی، اطمينان حاصل نمايد.

2-داوطلبان مرد از نظر مقررات وظيفه عمومی نبايد منعی برای پذيرش داشته باشند.

3-دانشگاه ها/دانشكده های علوم پزشكی موظفند ظرفيت پذيرش درخواستی را در پرتال سوابق تحصيلی سازمان سنجش آموزش كشور طبق برنامه زمانبندی اعلام نمايند.

4-معاونت آموزشی وزارت بهداشت ظرفیت های نهايی را در موعد مقرر تاييد و به اطلاع سازمان خواهد رساند.

5-داوطلبان علاقه مند موظفند طی برنامه زمانبندی اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور با شيوه صرفا براساس سوابق تحصيلی، از طريق سازمان سنجش آموزش كشور ثبت نام و انتخاب رشته نمايند.

6-دانشگاهها/دانشكده های علوم پزشكی موظفند پس از انجام مرحله مصاحبه به تعداد برابر ظرفيت اسامی پذيرفته شدگان را در موعد مقرر به سازمان اعلام نمايند.

7-اسامی پذيرفته شدگان نهايی از سوی سازمان سنجش آموزش كشور اعلام خواهد شد.

8-دانشگاه/دانشكده علوم پزشكی و يا مجتمع می بايست داوطلبان پذيرفته شده نهايی را طبق دستورالعمل ثبت نامی، ثبت نام كند.

9-پذيرفته شدگان از مزايای آموزش رايگان برخوردار می باشند به استثنای افرادی كه بنا به سفارش بخش خصوصی تربيت می شوند.

10-تسهيلات اعطایی به پذيرفته شدگان دولتی، همانند ساير پذيرفته شدگان ازمحل آزمون سراسری می باشد.

 

برای اطلاع از پیراپزشکی های بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

زمان اعلام نتایج پذیرش رشته های پیراپزشکی با سوابق تحصیلی

زمان اعلام نتایج رشته های بیمارستانی بدون کنکور، طبق سنوات گذشته در اسفند ماه همان سال است. پس از قبولی داوطلبان رشته های کاردانی نیمه متمرکز، بر اساس سوابق تحصیلی  از جمله کاردانی مامایی بدون کنکور، هوشبری، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی و رادیولوژی داوطلبان موظف بودند تا برای ادامه روند ثبت نام خود به دانشگاه های قبولی خود مراجعه کنند.

نتایج پذیرش رشته های پیراپزشکی

اخبار پیراپزشکی بدون کنکور

برگزاری پویش نذر اهدای خون در دانشکده پیراپزشکی

دانشکده پیراپزشکی، پویش نذر اهدای خون به همت معاونت دانشجویی فرهنگی و بسیج دانشکده پیراپزشکی همزمان با روز ملی اهدای خون و ایام عزاداری حضرت اباعبدلله الحسین (ع)، یکشنبه 9 مرداد 1401 برگزار شد.

توضیح وزارت بهداشت درباره آزادسازی مدارک فارغ التحصیلان

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: کسانی که تعهد خدمت به وزارت بهداشت دارند و از امکانات این وزارت خانه استفاده کرده و در بیمارستان‌های تابعه تحصیل کرده‌اند؛ باید حتماً سنوات تعهدات خود را بگذرانند و بعد از اتمام تعهدات می‌توانند مدرک خود را آزاد کنند.

 

 تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور

 

خلاصه مطلب

رشته های پیراپزشکی از رشته های پرطرفدار علوم تجربی هستند.افرادی که در یکی از این رشته ها فارغ التحصیل می شوند، می توانند در بیمارستان ها، کلینیک ها یا مراکز درمانی مشغول به کار شوند.در رشته های پیراپزشکی پذیرش فقط از طریق کنکور سراسری انجام می شود و پذیرش بدون آزمون ندارد. اما در برخی موارد پذیرش رشته های پیراپزشکی بدون کنکور توسط دانشگاهها انجام می شود که شرایط خاصی دارد.اگر در زمینه پیراپزشکی بدون کنکور، سوالی دارید و یا به کمک نیاز دارید، می توانید از همکاران ما یاری بخواهید. برای برقراری ارتباط با همکاران ما کافی است تا در زیر این مقاله کامنت بگذارید و یا با شماره های تماس ما، تماس حال فرمایید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد. 

 

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

 

 

3.9/5 - (15 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا همه ی داوطلبان می‌توانند در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ثبت نام نمایند؟

برای شرکت پیراپزشکی بدون کنکور شرایط و ضوابط خاصی وجود دارد مانند بومی بودن، نداشتن نقس جسمانی، سوابق تحصیلی و غیره.

افرادی که دارای مدرک کارشناسی هستند می‌توانند در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی ثبت نام کنند؟

خیر. فقط متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی هستند می‌ توانند در این رشته ها ثبت نام کنند.

چگونه می توانیم در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ثبت نام نماییم؟

رشته های پیراپزشکی در صورتی که ارائه شوند، ثبت نام در آنها از طریق سازمان سنجش و به صورت اینترنتی خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. ابولفضل
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

  سلام روزتون بخیر، آیا لیست رشته های پیراپزشکی بدون کنکور شامل رشته فیزیوتراپی هم می شود؟

  • aria
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام روز شما هم بخیر، رشته فیزیوتراپی جزو رشته های پیراپزشکی بدون کنکور نمی باشد و علاقه مندان به ورود این رشته صرفا باید در آزمون سراسری شرکت نمایند.

 2. ابولفضل
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  سلام وقتتون بخیر، ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور معطوف به چه رشته هایی می باشد؟

  • aria
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقتتون بخیر، رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در حال حاضر شامل رشته هایی می باشند که زیر نظر وزارت علوم هستند، توجه داشته باشید که رشته های زیرشاخه وزارت بهداشت به هیچ عنوان امکان ثبت نام بدون کنکور را ندارند.

 3. فاطمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام میگمم رشته پیرا پزشکی بدون کنکور دانشگاه ازاد قبول میکنند؟؟مثلا داشنگاه ازاد دزفول؟؟بدون ازمون قبول میکنند

  • javadi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی متاسفانه در ایران پیراپزشکی بدون کنکور نداریم مگر اینکه مناطق محروم و….. باشین.

 4. رویا
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام امسال رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در دفترچه ارائه شده؟؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   میکروبیو لوژی

 5. فاعزه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۴

  سلام خسته نباشید ببخشید کسی که لیسانس مهندسی عمران دانشگاه دولتی خونده و دیپلمش تجربیه میتونه رشته های بدون کنکور براساس سوابق تحصیلیه پیراپزشکی منطقه خودش رو ک تودفترچه اعلام شده ثبت‌نام کنه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام وقت بخیر شما شرایط شرکت در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور را ندارید.

 6. فاعزه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۲

  سلام خسته نباشید ببخشید کسی که لیسانس مهندسی عمران داره و دیپلمش تجربیه میتونه رشته های بدون کنکور براساس سوابق تحصیلیه پیراپزشکی منطقه خودش رو ک تودفترچه اعلام شده ثبت‌نام کنه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • behrouzi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

   بله البته نباید مشکل سربازی داشته باشید

 7. فاطمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

  سلام وقت بخیر امسال با اومدن دفترچه تجربی میگن که میشه بری داخل رشته های پیراپزشکی بدون کنکور حالا ما که لرستان شهرستان کوهدشت هستیم میتونیم انتخاب رشته کنیم ؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 8. حدیث
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

  سلام وقتتون بخیر حتما باید رشتمون تحربی باشه ک بتونیم پیراپزشکی شرکت کنیم؟
  من رشتم تجربی نیس ایا امکان شرکت هست یا خیر؟ممنونم جواب بدین

  • hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقت بخیر
   برای تحصیل پیراپزشکی ها باید کنکور تجربی بدید.

 9. حسیت
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام من امسال رتبه122هزار کنکور تجربی رو اوردم میخوام بدونم که می تونم پرستاری بدون کنکور از دانشگاه ازاد قبول شم

  • rahimi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام وقت بخیر
   رشته های پیراپزشکی بدون کنکور نیستند و شما باید برای انتخاب این رشته در کنکور تجربی رتبه و تراز مناسب رو داشته باشید

 10. الی
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۳۵

  سلام من بعد از ۱۰ سال ترک تحصیل در رشته ی حسابداری .و چند واحد مانده در حسابداری سال اخر.میخام ادامه بدم و تغییربدم به تجربی وپیراپزشکی بخونم. ۲۷ سالمه. چجوری اقدام کنم؟ گیج موندم

  • mansuri
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت بخیر باید کنکور تجربی شرکت کنید برای گرفتن مشاوره تحصیلی با کارشناسان ما تماس بگیرید .

 11. اااا
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

  سلام خسته نباشید من رشته ام تجربی هست و میخوام بدونم که ایا ورود به رشته رادیولوژی واقعا بدون کنکوره و فقط باید ازمون بدیم؟

  • mohammadi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت به خیر
   لیست رشته های پیراپزشکی بدون ازمون هرساله از طریق دفترچه انتخاب رشته اعلام می شود.

 12. آدینه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۰

  سلام مخاستم بدونم مدرک کمک های
  اولیه چقدر معتبر هست و میشه باهاش توی بیمارستان استخدام شد …چون ظاهراً امکانش هست تا جایی ک شنیدم

  • fathollahi
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

   سلام بله امکان استخدام داره و رشته های پیراپزشکی هم فقط از طریق کنکور پذیرش دانشجو دارد

 13. هانیه یزدان پناه
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۲

  امکان تحصیل بدون کنکور رشته پزشکی یا پیرا پزشکی وجود دارد

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام . در مورد وزارت بهداشت امکان تحصیل همزمان دو رشته وجود ندارد

 14. النا
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۷

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس مدیریت امور بانکی دارم و دیپلم هم رشته تجربی هست اما الان تصمیم گرفتم رشته پیراپزشکی مرتبط با دیپلمم رو ادامه بدم فرقی هم نداری چه دانشگاهی و کدوم شهر یا شهرستانی باشه اما یکی از رشته های پیراپزشکی مثل هوشبری علوم آزمایشگاهی اتاق عمل پرستاری و…باشه آگه راهی داره که ثبت نام کنم ممنونم میشم راهنماییم کنید لطفا

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت به خیر
   رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ارائه نمی شود مگر در صورت ارائه سازمان سنجش و یا وزارت بهداشت پذیرش انجام می شود.برای وارد شدن به این رشته ها باید در کنکور سراسری شرکت کنید.

 15. Mohamad
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام ببخشید من با دیپلم انسانی میتونم رشته پیرا پزشکی بخونم آدرس دانشگاه کجا هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام . رشته های پیراپزشکی بدون کنکور از سال 98 به بعد دیگر پذیرش بدون کنکور تجربی ندارند . از طریق جذب با کنکور تجربی وارد شوید

 16. من
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۴

  با سلام
  آیا با مدرک کارشناسی شیمی میتواند در آزمایشگاه بیمارستان کار کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلا وقت بخیر شانس تان پایین است

 17. نفس
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۲

  سلام پزشکی پیراپزشکی داروسازی گیاهان دارویی رو چطوری میشه خوند؟ چه رشته ای باید بزنیم؟
  ایا با مقطع کاردانی تا ارشد رشته های دیگه میشه خوند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقت بخیر پزشکی وپیراپزشکی شرایط خاصی داره
   برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

 18. امیر
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام
  من که دانشجو کارشناسی علوم کامیپوتر هستم میتونم یکی از رشته های پیراپزشکی بدون کنکور رو برم؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره در خصوص رشته های پیراپزشکی بدون کنکور با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 19. محمد
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۹

  سلام من دیپلم گرافیک دارم می تونم برای کنکور پیراپزشکی یا پرستاری ثبت نام کنم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری نیازمند حداقل مدرک دیپلم هستید.سال فارغ التحصیلی و نظام آموزشی شما باید بررسی شود.
   برای بررسی و مشاوره با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 20. فاطمه ضیایی سانیج
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  راهنمایی در مورد رشته مامایی

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر
   برای راهنمایی در مورد این رشته با مشاوین ایران تحصیل تماس بگیرید

 21. بهروز
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام
  رشته کار درمانی در گلستان بدون ازمون برگزار میشود؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقتتون بخیر به مقاله ی موجود در سایت ایران تحصیل مراجعه فرمایید

 22. فاطمه ضیایی سانیج
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

  راهنمایی درمورد رشته مامایی

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت بخیر با مشاورین ما تماس بگیرین چون مطلب گسترده هست

 23. ریحانه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۵

  ایا رشته هوشبری بدون کنکور و بصورت بومی امکان ثبت نام هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

   سلام وقتتون بخیر یه سری از رشته ها زیر مجموعه ی پزشکی بدون کنکور اراییه داده اند لطفا به مقاله ی موجود در سایت ایران تحصیل مراجعه کنید یا با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 24. لیلا
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۹

  الان ک مهره میتونم هوشبری با شرط معدل قبول شم
  تروخدا زود بگینننن

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقت بخیر رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور ارائه نمیشود و قفط با ازمون امکان پذیرش هست

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام وقت بخیر.برای اطلاع از رشته های پیراپزشکی بدون کنکور و شرایط ثبت نام با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 25. لیلا
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

  الان ک مهره میتونمدثبت نام کنم؟
  زود ج بدین تروخدا

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

   با سلام
   رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور اراِِِئه نمیشود

 26. مینا صحرائی نورد
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم امسال برا دانشگاه تبریز هیچ رشته پیراپزشکی با شرط معدل و بومی بودن گذاشته نشده؟
  چطوری میتونم ثبت نام کنم
  رشته هایی مثل هوشبری بهداشت عمومی …هرچی میشه باشه فقط پیراپزشکی باشه
  آیا امکان تحصیل برا امسال هست؟
  لطفا کمکم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام
   از رشته های پیراپزشکی رشته کاردانی بهداشت در مناطق بیرجند و گناباد برای بومی های همان مناطق ارایه داده شده بود و اکنون ثبت نام به پایان رسیده است

 27. Mina
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

  آيا ميشه رشته مامايي و راديولوژي رو بدون كنكور رفت

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر برای رشته های پیراپزشکی رشته های بدون کنکور با توجه یه پر متقاضی بودن امکان بدون کنکور وجود ندارد موفق باشید

 28. نرگس
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

  سلام من زنگ میزنج میگه درشبکه موجود نیست چرا

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام نرگس
   با شماره 9099075307
   با تلفن ثابت بدون پیش شماره تماس بگیرید

 29. فاطمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۹

  سلام.وقت بخیر. ببخشید میخواستم بپرسم با شرط معدل میشه به کارشناسی رشته علوم تغذیه رفت؟یعنی کارشناسی علوم تغذیه بدون کنکور و با شرط معدل.خیلی ممنون میشم کاملا برام بازش کنید.متشکرم

  • moshaverarshad
   ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام فاطمه
   جهت اطلاع از نحوه ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 30. محمد عرفان یوسفلی
  ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۱

  میشه یه شماره تماس با موبایل بدید من تلفن ثابت ندارم

 31. زهرا
  ۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶

  سلام
  باتلفن ثابت نمیتونم بااین شماره ها ارتباط برقرارکنم و بوق مشغولی میزنه،لطفا شماره ای با صفر شروع بشه رو هم اضافه کنید

  • irantahsil
   ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵

   سلام جهت اگاهی از رشته های پیراپزشکی بدون آزمون فقط با شماره های مرکز میتوانید پرس جو شوید
   9099075307

 32. محیا
  ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸

  سلام،من تلفن ثابت ندارم ،لطفا یه شماره ای بدید که بشه با موبایل تماس گرف خواهشا

  • irantahsil
   ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۷

   سلام جهت اطلاع از رشته های پیراپیزشکی بدون کنکور بدون آزمون فقط با خط ثابت امکان تماس دارید

 33. نادر
  ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲

  پسرم قصد تحصیل در یکی از رشته های پیرا پزشکی دارد
  هزینه
  شرایط ثبت نام بدون کنکور در امسال و زمان ثبت نام را میخواستم و دانشگاه ها

  • ایران تحصیل
   ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱

   با سلام و وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط رشته های پیراپزشکی بدون آزمون و ثبت نام رشته ها با مرکز تماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط و ضوابط ثبت نام در کنکور سراسری متاسفانه امکان ثبت نام بدون ازمون در رشته های پیراپزشکی های پر متقاضی وجود ندارد و فقط از طریق کنکور سراسری امکان پذیرش وجود دارد و داوطلب میتواند برای سایر رشته های گروه تجربی و علوم پایه مثل زیست شناسی سلولی مولکولی و یا سایر رشته های تجربی اقدام به ثبت نام بذون کنکور کند براساس سوابق تحصیلی موفق باشید

ایران تحصیل
تماس با مشاور