شرایط پذیرش پیراپزشکی بدون کنکور

پیراپزشکی بدون کنکور
پیراپزشکی بدون کنکور

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد پیراپزشکی بدون کنکور – پزشکی بدون کنکور شرایط ثبت نام و پیش ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 تماس با شماره 9099072952 از کل کشور 

 تماس با شماره 9099072952 از استان تهران

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در میان داوطلبان رشته های پیراپزشکی بدون کنکور است با توجه به نیاز جامعه به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور و بازار کار نسبتا خوبی که برای این رشته ها فراهم است میتوان گفت داوطلبان پذیرش در رشته های پیراپزشکی و یا پیراپزشکی بدون آزمون انتخاب درستی را با توجه به توانایی های خود داشته اند.

رشته های پیراپزشکی بدون آزمون به طور کلی در بحث بهداشت و درمان تحت نظر و مشورت پزشکان فعالیت دارند که و اکثر دانشجویان این رشته ها پس از فارغ التحصیلی در بیمارستان ها – کلینیک ها – مراکز درمان – فیزیوتراپی و … مشغول به کار می شوند. برای آشنایی بیشتر و دقیق تر شما عزیزان با این رشته ها گروه های رشته های پیراپزشکی را ذکر می کنیم  :

 

 • علوم آزمایشگاهی
 • گروه اتاق عمل
 • کتابداری
 • هوشبری
 • رادیولوژی
 • فناوری اطلاعات سلامت
 • کاردرمانی
 • فوریت های پزشکی

 

رشته های پیراپزشکی بدون کنکور 99

از جمله رشته های مهم پیراپزشکی بدون کنکور میتوان به رشته های : مامایی – هوشبری – اتاق عمل – رادیولوژی و علوم آزمایشگاهی اشاره کرد که این رشته ها نیز در دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه تهران در پردیس بین الملل کیش و دوره های پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شریف و چند دانشگاه کشور به صورت بدون کنکور ارائه می گردد.

با توجه به آمار های میدانی موجود در سال جاری در 30 دانشگاه سراسری کشور حدود 1550 دانش پذیر در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور پذیرفته خواهند شد که با توجه به آمار میتوان گفت رقابت برای ورود به این رشته ها نیز بسیار بالاست ودانشگاه های پذیرش کننده از بین دانشجویان متقاضی ورود به این رشته ها با توجه به ظرفیت پذیرش با توجه به سوابق تحصیلی و معیار های دیگر دانشجویان را انتخاب می کنند.

برای ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور و آمادگی بیشتر توصیه می کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید :

شرایط رشته هوشبری بدون آزمون

ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور

برای اطلاع از راه های ورود به رشته های پزشکی کنکور لیسانس به پزشکی اینجا کلیک کنید 

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد رشته های پیراپزشکی بدون کنکور با مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل تماس بگیرید تا با اطلاعاتی صحیح پذیرش شما را قطعی کنیم.

تماس با شماره 9099072952 از کل کشور

تماس با شماره 9099072952 از استان تهران

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

چند مورد از شرایط پذیرش پیراپزشکی بدون کنکور

 •  بومی بودن داوطلبان این رشته یعنی داوطلبانی که قصد شرکت در این رشته ها را دارند باید طبق 3 سال آخر تحصیلشان را بومی منطقه باشند.

 

 • داوطلبان این رشته نباید نقص جسمانی و نقص عضو داشته باشند و باید از لحاظ روحی و روانی در سلامت کامل قرار داشته باشند.

 

 • به دلیل نیمه متمرکز بودن رشته های علوم پزشکی و قبولی داوطلبان بر اساس مصاحبه و سوابق تحصیلی، داوطلبان باید آمادگی و شرایط لازم جهت مصاحبه را بدست آورند.
 • حداکثر سن پذیرش برای داوطلبان خانم  ۲۵ سال و برای داوطلبان  آقا ۲۷ سال می باشد.

 

 • داوطلبانی که برای تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور پذیرفته می شوند باید تعهد خدمت خود را جهت پذیرش تعهد خدمت که معادل ۳ برابر دوران تحصیل است را به دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند ارائه دهند.

 

 • مدرکی که پس از پایان تحصیلات به داوطلبان داده می شود مستقیما از دانشگاه علوم پزشکی ایران صادر می شود.

 

زمان اعلام نتایج پذیرش رشته های پیراپزشکی با سوابق تحصیلی

به اطلاع داوطلبان ورود بدون آزمون به رشته های پیراپزشکی می رساند زمان اعلام نتایج رشته های پیراپزشکی بدون کنکور طبق سنوات گذشته در اسفند ماه مس باشد ولی با توجه به شرایط کنونی احتمال تغییر این زمان وجود دارد. پس احراز قبولی داوطلبان رشته های کاردانی نیمه متمرکز بر اساس سوابق تحصیلی  از جمله کاردانی مامایی بدون کنکور – هوشبری – اتاق عمل – علوم آزمایشگاهی و رادیولوژی داوطلبان موظفند برای ادامه روند ثبت نام خود به دانشگاه های قبولی خود مراجعه کنند.

 

پیش ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون آزمون

با توجه به پوشش خبری ضعیف و رقابت بالای تعداد داوطلبان ورود به این رشته ها و ظرفیت محدود پذیرش شما داوطلبان گرامی میتوانید در صورت تمایل برای پذیرش و ورود به رشته های پیراپزشکی بدون آزمون از طریق پیش ثبت نام ( رایگان ) در مرکز ایران تحصیل اقدام کنید.

مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل پس از دریافت اطلاعات شما را درصف ثبت نام قرار می دهد و در اولین دقایق ثبت نام پیراپزشکی بدون آزمون ثبت نام شمارا انجام داده و پرینت ثبت نام را برای شما ارسال خواهد کرد .

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد پیراپزشکی بدون آزمون – شرایط ثبت نام و پیش ثبت نام پیراپزشکی بدون آزمون با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس با شماره 9099072952 از کل کشور

تماس با شماره 9099072952 از استان تهران

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط :

رشته بهداشت حرفه ای بدون کنکور

پیراپزشکی های بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

azmoon.org

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ترم مهر 99

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی

ثبت نام بینایی سنجی بدون کنکور

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

رشته پزشکی بدون کنکور

ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون آزمون

6 نظر برای «نحوه ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.