کنکور ریاضی و مباحث آن از موضوعات مهم کنکور سراسری است که داوطلبان زیادی همه ساله در این زیر گروه آزمون می دهند امروز می خواهیم همه چیز درباره کنکور ریاضی را برای شما توضیح دهیم. آزمون سراسری یا همان کنکور سراسری همه ساله در تیر ماه برگزار می گردد. کارت ورود به جلسه کنکور سراسری نیز از ابتدای تیرماه به مدت یک هفته از سامانه دریافت کارت سنجش قابل دریافت خواهد بود و داوطلبان می توانند در این مدت کارت ورود به جلسه را دریافت نمایند. تعداد شرکت کنندگان در کنکور امسال 144 هزار و 437 نفر هستند که نسبت به سال قبل کاهش داشته است.  تعداد شرکت کنندگان کنکور ریاضی در سال گذشته 148 هزار و 429 نفر بوده اند. همچنین تعداد داوطلبان گروه ریاضی در سال 95 نیز 162 هزار و 879 نفر بوده است. ما در این مطلب تلاش می کنیم همه چیز درباره کنکور ریاضی 97 را در اختیار شما داوطلبان گروه ریاضی قرار دهیم تا گام اول را برای موفقیت و انتخاب مسیر انجام داده باشید.

 

جهت مشاوره و راهنمایی همه چیز درباره کنکور ریاضی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

همه چیز درباره کنکور ریاضی

در ادامه مطلب به تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ریاضی 97 و تاریخچه کنکور و نکاتی مهم درباره کنکور ریاضی سال 97 می پردازیم. همه چیز درباره کنکور ریاضی 97 و برنامه ریزی کنکور 97 در ادامه بررسی می شود.

همه چیز درباره کنکور ریاضی 97 – ضرایب دروس در کنکور ریاضی

از جمله اطلاعاتی که ممکن است برای تمام تمام داوطلبان ریاضی مهم و حیاتی باشد. ضرایب هر یک از دروس گروه ریاضی در کنکور 97 است. ضرایب دروس کنکور ریاضی سال 97 مانند کنکور های سال قبل می باشد و تغییری نکرده است. طبق این قانون ضرایب دروس عمومی بصورت زیر خواهد بود :

درس ادبیات فارسی با ضریب 4 بیشترین ضریب را به خود اختصاص داده ، درس فرهنگ و معارف اسلامی با ضریب 3 بعد از ادبیات بیشترین ضریب را به خود اختصاص داده ، درس عربی با ضریب 2 و درس زبان انگلیسی نیز دارای ضریب 2 است اکنون با اطلاع از ضرایب گام اول را در برنامه ریزی موفقیت در کنکور سراسری ریاضی برداشته ایم.

اما ضرایب دروس اختصاصی با توجه به رشته انتخابی از سوی داوطلب متفاوت است و در سه زیر گروه قرار می گیرد. زیر گروه اول  متشکل از رشته هایی مانند مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی دریا، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی معماری، مهندسی هوا و فضا و … می باشد. ضرایب دروس تخصصی در این زیر گروه به ترتیب مبحث ریاضی با ضریب 4، مبحث فیزیک با ضریب 3 و مبحث شیمی با ضریب 2 است.

زیر گروه 2 شامل رشته های مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی، مهندسی معدن، مهندسی نفت و برخی از رشته های کاردانی و … می باشد. ضرایب دروس تخصصی در این زیر گروه به ترتیب مبحث ریاضی ضریب 4، مبحث فیزیک ضریب 3 و مبحث شیمی ضریب 3 می باشد. زیر گروه 3 شامل رشته های کاردانی از جمله کاردانی فنی برق، کاردانی فنی شیمیف کاردانی فنی معدن، کاردانی فنی صنایع غذایی، کاردانی فنی عمران و … می باشد. ضرابی دروس تخصصی به ترتیب مبحث ریاضی ضریب 3، مبحث فیزیک ضریب 2 و مبحث شیمی ضریب 3 می باشد. همه چیز درباره کنکور ریاضی 97 را دنبال کنید.

همه چیز درباره کنکور ریاضی – منابع کنکور ریاضی

منابع کنکور ریاضی به دو قسمت دروس عمومی و دروس تخصصی تقسیم می شود. دروس عمومی شامل دروس ادبیات دوم و سوم دبیرستان و مقطع پیش دانشگاهی، دروس فرهنگ و معارف اسلامی سال دوم و سوم دبیرستان و مقطع پیش دانشگاهی، دروس زبان انگلیسی سال سوم دبیرستان و مقطع پیش دانشگاهی است.

اما در دروس تخصصی ریاضی کنکور ریاضی مبحث ریاضی شامل دروس ریاضیات 2، هندسه 1، آمار و مدل سازی، هندسه 2، حسابان، جبر و احتمال، ریاضیات گسسته، حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه نحلیلی و جبر خطی است. مبحث فیزیک شامل دروس فیزیک اول دبیرستان، فیزیک سوم دبیرستان و فیزیک پیش دانشگاهی است. مبحث شیمی شامل شیمی 2، شیمی 3 و شیمی مقطع پیش دانشگاهی است. همه چیز درباره کنکور ریاضی را دنبال کنید.

همه چیز درباره کنکور ریاضی – تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور

تاثیر نمرات امتحان نهایی سال سوم دبیرستان در کنکور ریاضی امسال 35 درصد خواهد بود. تاثیر نمرات امتحان نهایی مقطع پیش دانشگاهی در کنکور ریاضی سال 97 5 درصد خواهد بود. اما تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ریاضی97 به صورت مثبت است. که می توانید برای اطلاعات بیشتر و مشاوره کامل با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. همه چیز درباره کنکور ریاضی 97 را دنبال کنید.

همه چیز درباره کنکور ریاضی – میزان سختی سوالات در کنکور ریاضی 

اکثر سوالات کنکور چه سوالات عمومی و چه سوالات تخصصی جنبه مفهومی دارند و مفهومی بودن سوال به معنای دشوار بودن آن نیست. بخش عمده سوالات کنکور در سطح متوسط طراحی می شوند و طراحان باید از این دستور العمل زیر برای طراحی سوالات استفاده کنند.

20% الی 30% سوالات مطرح شده در آزمون سراسری تقریبا از پایین تری برخوردار هستند و می توان گفت تقریبا آسان هستند – 40% الی 60% سوالات در سطح متوسط طراحی می شوند – 20% الی 30% سوالات آزمون نیز دشوار خواهد بود که نیاز برنامه ریزی و تلاش بیشتری خواهید بود تا به این دسته از سوالات آزمون سراسری ریاضی پاسخ دهید.

همه چیز درباره کنکور ریاضی – برنامه ریزی کنکور ریاضی

برنامه ریزی برای کنکور یک امر مهم است و همه بر این نکته اتفاق نظر دارند که بدون برنامه ریزی در کنکور نمی توان به موفقیت رسید. برنامه ریزی در کنکور ریاضی به سه قسمت برنامه ریزی بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود. مشاوران ما در مرکز ایران تحصیل راهنمایی ها و برنامه های کامل در زمینه کنکور ریاضی را در اختیار شما داوطلبان محترم قرار می دهند. امیدواریم مقاله همه چیز درباره کنکور ریاضی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 

جهت مشاوره و راهنمایی همه چیز درباره کنکور ریاضی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

کانال همه چیز درباره کنکور ریاضی
کانال همه چیز درباره کنکور ریاضی

 

مقالات مفید جهت اطلاعات بیشتر و تضمین موفقیت :

 ضرایب دروس کنکور ریاضی 98 

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور

بهترین روش مطالعه ریاضی کنکور

موفقیت در کنکور در کمترین زمان

روش مطالعه فیزیک کنکور

روش نوین مطالعه کنکور – pqr5

بانک سوالات کنکور

همه چیز درباره کنکور ریاضی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.