تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
همه چیز درباره دانشگاه پیام نور

همه چیز درباره دانشگاه پیام نور

همه چیز درباره دانشگاه پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور به دغدغه بسیار مهمی برای افراد و داوطلبان به خصوص افراد جدیدالورود به این دانشگاه جامع است. در واقع، این قبیل از افراد مدام از خود می پرسند که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟ و یا در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت ؟ حتی برخی نیز به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت ؟ و یا در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است ؟

 

در این نوشته سعی داریم همه چیز درباره دانشگاه پیام نور را به شما عزیزان بگوییم. نکاتی بسیار مهم که با در نظر گرفتن آن ها می توانید به پاسخ سؤالات خود در رابطه با دانشگاه پیام نور و تحصیل در آن دست پیدا کنید. با مطالعه این نوشته می توانید به پاسخ سؤالاتی از جمله این که در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت و یا این که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت دست پیدا کنید.

 

 

جهت آشنایی با همه چیز در رابطه با دانشگاه پیام نور و روال تحصیل در آن از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد؟

 

 

فهرست محتوا

چرا اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور مهم است؟

دانشگاه پیام نور از جمله بهترین دانشگاه های نیمه دولتی است که هر فرد مایل به داشتن تحصیلات دانشگاهی می تواند برای ادامه تحصیل در آن اقدام کند.

 در این زمان اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور از جمله این که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد و یا این که در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت و یا در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت ؟ برای هر فرد ضروری به نظر می رسد.

در واقع، هر فرد باید با نحوه ادامه تحصیل در این دانشگاه و اصول و قوانین گذراندن تحصیلات دانشگاهی در پیام نور آشنایی لازم را پیدا کند.

 

 

چرا دانشجویان جدیدالورود باید همه چیز درباره دانشگاه پیام نور بدانند؟

افرادی که به تازگی در دانشگاه پیام نور پذیرفته شده اند اطلاع دقیقی از شرایط تحصیل در این دانشگاه، نحوه مطالعه و موارد دیگر ندارند.

بعلاوه، حتی نمی دانند که معدل لازم برای قبولی در هر ترم تحصیل در دانشگاه پیام نور چند است و یا این که در هر ترم چند واحد میتوان برداشت.

اینجاست که باید بگوییم که این قبیل از افراد نیاز به اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور دارند و الزاماً باید در این رابطه اطلاعاتی مفید و کاربردی را بدست آورند.

 

 

در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟

در این نوشته، سعی داریم همه چیز درباره دانشگاه پیام نور را به شما دوستان و عزیزان همیشه همراه عرض کنیم.

از جمله این موارد می توان به این موضوع اشاره کرد که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟

شاید شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور را داشته باشید و بابت این موضوع که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟ نگرانی داشته باشید و اطلاعی از این موضوع نداشته باشید.

ما اینجاییم تا پاسخ این سؤال یعنی در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟ را به شما دوستان عزیز بدهیم.

در پاسخ به این سؤال که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟

باید عرض کنیم که هیچ محدودیتی در این رابطه وجود ندارد و این گونه نیست که فرد در صورت مشروط شدن در چند ترم تحصیلی مختلف از دانشگاه اخراج شود.

تنها محدودیتی که مشروط شدن برای دانشجو ایجاد می کند این است که به علت محدودیت در انتخاب واحد در مقایسه با ترم هایی که شخص مشروط نشده است طول دوران تحصیل فرد دانشجو در دانشگاه پیام نور طولانی می شود.

در این صورت، امکان دارد فرد از جهت سنوات تحصیلی و گرفتن معافیت تحصیلی با مشکلاتی مواجه شود.

 

 

در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت؟

 

در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت ؟

احتمالاً شما خواننده عزیز این مقاله هم از آن دست افرادی باشید که با عزم راسخ قرار است در سال تحصیلی جاری برای ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور اقدام بفرمایید.

اما شاید این سؤال ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد که در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت ؟

 به هر حال اطلاع از پاسخ این سؤال که در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت ؟ برای دانشجویانی که در این دانشگاه پذیرفته شده اند از اهمیت زیادی برخوردار است.

در پاسخ به این سؤال یعنی در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت ؟ باید خدمت شما دوستان عرض کنیم که سقف تعداد واحد های انتخابی برای دانشجویان 24 واحد است.

البته دقت داشته باشید که تعداد واحدهای انتخابی برای دانشجویان در دانشگاه پیام نور بستگی مستقیمی به معدل شما در ترم قبل دارد.

یعنی اگر معدل شما بالای 17 بود به راحتی می توانید 24  واحد را اخذ کنید. اما در صورتی که مشروط شده باشید و معدل شما از 12 کمتر باشد به مراتب تنها می توانید چهارده واحد بردارید.

 

 

در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت ؟

شاید در بدو ورود به دانشگاه پیام نور این سؤال در ذهن شما نیز ایجاد شده باشد که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت ؟

در پاسخ به این سؤال که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت ؟ باید عرض کنیم که بهتر است برای اطلاع از جدیدترین مقررات گرفتن مرخصی در دانشگاه پیام نور با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. 

 

 

در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است ؟

یکی از سؤالاتی که معمولاً دانشجویان جدید الورود پیام نور از ما می پرسند این است که در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است ؟

شاید شما هم به دنبال اطلاع از این موضوع باشید که در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است ؟

ما اینجاییم که این سؤال یعنی در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است؟ را خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم.

برای پاسخ به این سؤال مهم یعنی در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است ؟ باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که در دانشگاه پیام نور معدلی مشروط است که پایین تر از 12 باشد.

 

 

آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد؟

بسیاری از افرادی که به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور هستند می خواهند از این موضوع مطلع شوند که آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد یا خیر؟

در جواب باید عرض کنیم که دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه نمی دهد.

البته به این موضوع مهم هم توجه داشته باشید که پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور به صورت بومی گزینی است.

یعنی افراد اکثراً در همان شهر خود می توانند برای ورود به دانشگاه پیام نور اقدام کنند و داوطلبان بومی در اولویت پذیرش قرار دارند.

 

 

سؤالات امتحانات دانشگاه پیام نور به چه صورت مطرح می شوند؟

از دیگر موارد بسیار مهمی که در زمان ورود و ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور در ذهن شما دوستان عزیز مطرح می شود و از قضا اطلاع از آن هم بسیار مهم است بحث نحوه طراحی سؤالات امتحانی این دانشگاه است.

آیا می دانید سؤالات امتحانات دانشگاه پیام نور به چه صورت طرح می شوند؟ در پاسخ باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که سؤالات امتحانی دانشگاه پیام نور به دو صورت تستی و تشریحی طرح می شوند.

حال ممکن است در یکی از امتحانات شما تمامی سؤالات تستی و یا کاملاً تشریحی باشند و یا این که نه ترکیبی از این دو باشند.

 

 

در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است

 

 

چگونه می توان به برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور دسترسی داشت؟

در سال های گذشته که بنده به عنوان دانشجوی رشته علوم تربیتی مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور بودم برای اطلاع از برنامه کلاسی باید به دانشگاه مراجعه می کردم.

به این معنا که یا باید به مسئول رشته خود مراجعه می کردم و یا برای اطلاع از برنامه کلاسی نگاهی به تابلو اعلانات می انداختم.

اما در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی دیگر این گونه نیست و روش اطلاع و مشاهده برنامه کلاسی تغییر کرده است.

به این معنا که هر فرد برای اطلاع از برنامه کلاسی خود باید به صورت اینترنتی اقدام کند.

در واقع، هر هر دانشجو باید وارد سامانه سهبا شود و در آن جا برنامه کلاسی دروس اخذ شده در هر ترم تحصیلی خود را دریافت کند.

اما قبل از هر چیز باید از نحوه ورود به سایت سهبا اطلاعاتی را حاصل کنید و بدانید که چگونه می توان برای ورود به این سامانه و مشاهده برنامه کلاسی اقدام کرد.

اگر به دنبال اطلاع از سایت برنامه کلاسی سهبا هستید می توانید از کمک مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل استفاده کنید. مشاوران مجموعه ما می توانند شما را برای ورود به این سامانه مشاهده برنامه کلاسی راهنمایی کنند.

 

 

نمرات در دانشگاه پیام نور به چه صورت محاسبه می شوند؟

شاید شما دوست عزیزی که به دنبال اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور هستید این موضوع برایتان جای سؤال باشد که نمرات در دانشگاه پیام نور چگونه و به چه صورت محاسبه می شوند؟

در جواب باید بگوییم که نمره امتحانات کتبی از 12 نمره محاسبه می شود و 8 نمره هم به عنوان نمره کلاسی برای فرد دانشجو در نظر گرفته می شود.

البته توجه داشته باشید که در سال های قبل نمرات دانشجویان این دانشگاه به صورت 14 نمره برای امتحانات کتبی و شش نمره هم برای فعالیت های کلاسی دانشجو یعنی حضور در کلاس، ارائه تحقیق و یا شرکت در امتحانات میان ترم محاسبه می شد.

 

 

جهت اطلاع از شرایط ضوابط و زمان ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور به چه صورت است؟

 در پاسخ به این سؤال مهم باید عرض کنیم که اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور بالاست و در این رابطه مشکلی از بابت استخدام در ارگان ها و سازمان های مختلف و حتی مهاجرت به کشوری خارجی برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله فوق لیسانس و یا دکتری وجود ندارد.

در نتیجه، باید عرض کنیم که هیچ جای نگرانی در رابطه با اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور برای داوطلبان و متقاضیان ورود به این دانشگاه معتبر نیمه دولتی وجود ندارد.

از طرف دیگر، باید عرض کنیم که مدارک تحصیلی صادر شده از طرف دانشگاه پیام نور به تأیید وزارت علوم و فناوری رسیده اند و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

 

 

آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور کاملاً رایگان است یا نه باید شهریه پرداخت کرد؟

شاید این موضوع برای شما هم سؤال شده باشد که آیا ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور با پرداخت شهریه همراه است یا این که نه مانند دانشگاه های روزانه می توان به تحصیل رایگان در این دانشگاه جامع مشغول شد؟

در جواب باید عرض کنیم که ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور با پرداخت شهریه همراه است و الزاماً باید برای هر ترم تحصیل شهریه ای را در قالب شهریه ثابت و متغیر پرداخت کرد.

 

 

آیا می توان برای گرفتن انتقالی و مهمانی در دانشگاه پیام نور اقدام کرد؟

در جواب باید عرض کنیم که بله هر فرد دانشجو در صورت نیاز می تواند برای گرفتن مهمانی در دانشگاه پیام نور اقدام کند.

در نتیجه، مشکلی از بابت دریافت مهمانی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه وجود ندارد و مانعی در این رابطه نیست.

اما باید عرض کنیم که هیچ دانشجویی در دانشگاه پیام نور نمی تواند برای گرفتن انتقالی اقدام کند و این امکان برای وی وجود ندارد. 

 

 

آیا تمامی رشته های کارشناسی پیام نور در مقاطع ارشد و دکتری هم ارائه می شوند؟

شاید شما دوست عزیز هم بعد از اتمام ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی به دنبال اطلاع از این موضوع باشید که آیا می توان در همان رشته به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در دانشگاه پیام نور مشغول شد؟

باید عرض کنیم که خیر در حال حاضر این امکان برای تمامی افراد و در همه رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی این دانشگاه وجود ندارد.

در واقع، تنها در برخی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه پیام نور می توان برای ورود به مقطع ارشد و یا دکتری اقدام کرد.

اگر به دنبال اطلاع از لیست رشته های مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری دانشگاه پیام نور هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در این رابطه از آن ها دریافت کنید.

 

 

آیا بدون مدرک پیش دانشگاهی می توان برای ورود به دانشگاه پیام نور اقدام کرد؟

بله. در رشته های مقطع کاردانی این امکان برای شما وجود دارد که با داشتن مدرک دیپلم وارد دانشگاه پیام نور شوید و ادامه تحصیل خود را در این دانشگاه جامع آغاز بفرمایید.

اما در رابطه با مقطع کارشناسی به هیچ وجه این امر میسر نیست و فرد الزاماً باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشد تا بتواند به ادامه تحصیل در این مقطع از دانشگاه پیام نور مشغول شود.

 

 

آیا دوره فراگیر برای مقطع کارشناسی هم ارائه می شود؟

باید خدمت شما عرض کنیم که تا سال های قبل ورود به مقطع کارشناسی از طریق آزمون فراگیر برای دانشجویان و متقاضیان فراهم بود.

در واقع، افراد داوطلب با مراجعه به سامانه سنجش برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور در دوره فراگیر اقدام می کردند.

 البته این کار با پرداخت هزینه برای افراد صورت می گرفت.

اما در حال حاضر این امکان برای افراد متقاضی ورود به دوره ارشد وجود ندارد و افراد تنها به صورت بدون کنکور و با کنکور می توانند وارد دوره کارشناسی و یا کاردانی در دانشگاه پیام نور شوند.

اما ورود به رشته های مقطع ارشد در دانشگاه پیام نور از طریق طرح فراگیر برای متقاضیان و داوطلبان امکان پذیر است.

اگر به دنبال راهکارهای قبولی در ارشد فراگیر پیام نور هستید و می خواهید به بهترین منابع و جزوات ارائه شده برای قبولی در این آزمون دسترسی داشته باشید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

آزمون های دانشگاه پیام نور به چه شکل برگزار می شوند؟

از دیگر مواردی که در زمان اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور باید بدانید این است که آزمون های دانشگاه پیام نور به چه صورت برگزار می شوند؟

در پاسخ باید عرض کنیم که امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت کاغذی و همین طور الکترونیکی برگزار می شوند.

در امتحانات کاغذی فرد بعد از حضور در سر جلسه امتحان می تواند بعد از یکی دو روز از طریق مراجعه به سامانه گلستان پیام نور برای مشاهده نمره خود اقدام کنید.

اما در امتحانات الکترونیک که باز هم نیاز به حضور فرد در دانشگاه پیام نور محل تحصیل است فرد بعد از پاسخگویی به تمامی سؤالات مطرح شده در امتحان با کلیک بر روی گزینه پایان آزمون می تواند نمره خود را بر روی صفحه مانیتور مشاهده کند.

 

 

در مورد سیستم گلستان پیام نور چیزی می دانید؟

سیستم گلستان سامانه ای است به آدرس reg.pnu.ac.ir که مخصوص دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور است.

در این سامانه، امکان مشاهده نمرات و همین طور معدل دانشجو در طول ترم های مختلف تحصیلی برای وی وجود دارد.

از طرف دیگر، دانشجو می تواند برای انتخاب واحد و همین طور حذف و اضافه نیز به سامانه جامع گلستان مراجعه کند.

بعلاوه، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون های برگزار شده در دانشگاه پیام نور نیز از طریق سامانه گلستان امکان پذیر است.

 

 

آیا با تحصیل در دانشگاه پیام نور می توانم وام شهریه دریافت کنم؟

چه بسیار افرادی که به دلیل بالا بودن شهریه دانشگاه ها از ادامه تحصیل در آن ها سرباز می زنند.

 اما در رابطه با دانشگاه پیام نور باید عرض کنیم که اولاً شهریه این دانشگاه در مقایسه با سایر مراکز دانشگاهی همچون پردیس خودگردان و یا آزاد آنقدرها هم بالا نیست و کمتر است.

دوماً این که اگر استطاعت مالی برای پرداخت مبلغ شهریه هر ترم تحصیلی این دانشگاه را ندارید می توانید وام شهریه دریافت کنید.

وام شهریه ای که برای هر کدام از مقاطع تحصیلی در مقادیر مختلفی پرداخت می شود و در صورت نیاز می توانید با طی مراحلی آن را دریافت بفرمایید.

 

 

افزایش شهریه در دانشگاه پیام نور به چه صورت است؟

باید عرض کنیم که شهریه پیام نور چه شهریه ثابت و چه متغیر همواره ثابت نیست و در هر سال تحصیلی به میزان مشخص و از قبل تعیین شده ای افزایش پیدا می کند.

اما اگر می خواهید بدانید که هر ساله چه مقدار به این شهریه اضافه می شود باید بگوییم که در هر سال تحصیلی به میزان ده الی پانزده درصد به مبلغ شهریه پرداختی برای ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور اضافه می شود.

 

 

کارشناس رشته پیام نور به چه کسی گفته می شود؟

مورد مهم دیگری که در زمان اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور باید بدانید این است که کارشناس رشته به چه فردی گفته می شود.

ببینید دوستان عزیز کارشناس رشته به یکی از کارمندان دانشگاه پیام نور گفته می شود که دسترسی بیشتری به سیستم جامع دانشگاهی گلستان دارد و می تواند برای شما انتخاب واحد و یا حذف و اضافه را هم انجام دهد.

البته اگر به رمز عبور و یا نام کاربری خود برای ورود به سامانه گلستان دسترسی ندارید می توانید از طریق مراجعه به کارشناس رشته خود از آن ها مطلع شوید.

 

 

برای اطلاع از تمامی جزئیات ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور و قوانین و ضوابط تعیین شده در این دانشگاه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

دانشگاه های پیام نور تهران

دفترچه دانشگاه پیام نور

دفترچه انتخاب رشته پیام نور

اعلام نتایج قبولی دانشگاه پیام نور

همه چیز درباره دانشگاه پیام نور

3.1/5 - (7 امتیاز)

چگونه می توانم همه چیز درباره دانشگاه پیام نور را بدانم؟

ما در این مقاله به مهم ترین سوالاتی که برای داوطلبان در رابطه با دانشگاه پیام نور می تواند به وجود آید را مطرح کرده ایم. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد؟

در دانشگاه پیام نور محدودیتی در رابطه با تعداد ترم های مشروطی قرار داده نشده است اما تعداد ترم های مشروطی شما نباید به حدی برسد که از تعداد ترم های مجاز عبور نماید.

در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت؟

بسته به معدل کسب شده شما می تواند از 12 واحد تا 24 واحد متغیر باشد.

در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت؟

برای مقطع کارشناسی حداکثر دو ترم تحصیلی مجاز به دریافت مرخصی می باشید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور