ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

همه چیز درباره دانشگاه پیام نور

همه چیز درباره دانشگاه پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور به دغدغه بسیار مهمی برای افراد و داوطلبان به خصوص افراد جدیدالورود به این دانشگاه جامع است. در واقع، این قبیل از افراد مدام از خود می پرسند که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟ و یا در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت ؟ حتی برخی نیز به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت ؟ و یا در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است ؟

 

در این نوشته سعی داریم همه چیز درباره دانشگاه پیام نور را به شما عزیزان بگوییم. نکاتی بسیار مهم که با در نظر گرفتن آن ها می توانید به پاسخ سؤالات خود در رابطه با دانشگاه پیام نور و تحصیل در آن دست پیدا کنید. با مطالعه این نوشته می توانید به پاسخ سؤالاتی از جمله این که در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت و یا این که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت دست پیدا کنید.

 

 

جهت آشنایی با همه چیز در رابطه با دانشگاه پیام نور و روال تحصیل در آن از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد؟

 

 

فهرست محتوا

چرا اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور مهم است؟

دانشگاه پیام نور از جمله بهترین دانشگاه های نیمه دولتی است که هر فرد مایل به داشتن تحصیلات دانشگاهی می تواند برای ادامه تحصیل در آن اقدام کند.

 در این زمان اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور از جمله این که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد و یا این که در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت و یا در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت ؟ برای هر فرد ضروری به نظر می رسد.

در واقع، هر فرد باید با نحوه ادامه تحصیل در این دانشگاه و اصول و قوانین گذراندن تحصیلات دانشگاهی در پیام نور آشنایی لازم را پیدا کند.

 

 

چرا دانشجویان جدیدالورود باید همه چیز درباره دانشگاه پیام نور بدانند؟

افرادی که به تازگی در دانشگاه پیام نور پذیرفته شده اند اطلاع دقیقی از شرایط تحصیل در این دانشگاه، نحوه مطالعه و موارد دیگر ندارند.

بعلاوه، حتی نمی دانند که معدل لازم برای قبولی در هر ترم تحصیل در دانشگاه پیام نور چند است و یا این که در هر ترم چند واحد میتوان برداشت.

اینجاست که باید بگوییم که این قبیل از افراد نیاز به اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور دارند و الزاماً باید در این رابطه اطلاعاتی مفید و کاربردی را بدست آورند.

 

 

در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟

در این نوشته، سعی داریم همه چیز درباره دانشگاه پیام نور را به شما دوستان و عزیزان همیشه همراه عرض کنیم.

از جمله این موارد می توان به این موضوع اشاره کرد که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟

شاید شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور را داشته باشید و بابت این موضوع که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟ نگرانی داشته باشید و اطلاعی از این موضوع نداشته باشید.

ما اینجاییم تا پاسخ این سؤال یعنی در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟ را به شما دوستان عزیز بدهیم.

در پاسخ به این سؤال که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد ؟

باید عرض کنیم که هیچ محدودیتی در این رابطه وجود ندارد و این گونه نیست که فرد در صورت مشروط شدن در چند ترم تحصیلی مختلف از دانشگاه اخراج شود.

تنها محدودیتی که مشروط شدن برای دانشجو ایجاد می کند این است که به علت محدودیت در انتخاب واحد در مقایسه با ترم هایی که شخص مشروط نشده است طول دوران تحصیل فرد دانشجو در دانشگاه پیام نور طولانی می شود.

در این صورت، امکان دارد فرد از جهت سنوات تحصیلی و گرفتن معافیت تحصیلی با مشکلاتی مواجه شود.

 

 

در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت؟

 

در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت ؟

احتمالاً شما خواننده عزیز این مقاله هم از آن دست افرادی باشید که با عزم راسخ قرار است در سال تحصیلی جاری برای ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور اقدام بفرمایید.

اما شاید این سؤال ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد که در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت ؟

 به هر حال اطلاع از پاسخ این سؤال که در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت ؟ برای دانشجویانی که در این دانشگاه پذیرفته شده اند از اهمیت زیادی برخوردار است.

در پاسخ به این سؤال یعنی در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت ؟ باید خدمت شما دوستان عرض کنیم که سقف تعداد واحد های انتخابی برای دانشجویان 24 واحد است.

البته دقت داشته باشید که تعداد واحدهای انتخابی برای دانشجویان در دانشگاه پیام نور بستگی مستقیمی به معدل شما در ترم قبل دارد.

یعنی اگر معدل شما بالای 17 بود به راحتی می توانید 24  واحد را اخذ کنید. اما در صورتی که مشروط شده باشید و معدل شما از 12 کمتر باشد به مراتب تنها می توانید چهارده واحد بردارید.

 

 

در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت ؟

شاید در بدو ورود به دانشگاه پیام نور این سؤال در ذهن شما نیز ایجاد شده باشد که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت ؟

در پاسخ به این سؤال که در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت ؟ باید عرض کنیم که بهتر است برای اطلاع از جدیدترین مقررات گرفتن مرخصی در دانشگاه پیام نور با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. 

 

 

در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است ؟

یکی از سؤالاتی که معمولاً دانشجویان جدید الورود پیام نور از ما می پرسند این است که در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است ؟

شاید شما هم به دنبال اطلاع از این موضوع باشید که در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است ؟

ما اینجاییم که این سؤال یعنی در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است؟ را خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم.

برای پاسخ به این سؤال مهم یعنی در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است ؟ باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که در دانشگاه پیام نور معدلی مشروط است که پایین تر از 12 باشد.

 

 

آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد؟

بسیاری از افرادی که به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور هستند می خواهند از این موضوع مطلع شوند که آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد یا خیر؟

در جواب باید عرض کنیم که دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه نمی دهد.

البته به این موضوع مهم هم توجه داشته باشید که پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور به صورت بومی گزینی است.

یعنی افراد اکثراً در همان شهر خود می توانند برای ورود به دانشگاه پیام نور اقدام کنند و داوطلبان بومی در اولویت پذیرش قرار دارند.

 

 

سؤالات امتحانات دانشگاه پیام نور به چه صورت مطرح می شوند؟

از دیگر موارد بسیار مهمی که در زمان ورود و ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور در ذهن شما دوستان عزیز مطرح می شود و از قضا اطلاع از آن هم بسیار مهم است بحث نحوه طراحی سؤالات امتحانی این دانشگاه است.

آیا می دانید سؤالات امتحانات دانشگاه پیام نور به چه صورت طرح می شوند؟ در پاسخ باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که سؤالات امتحانی دانشگاه پیام نور به دو صورت تستی و تشریحی طرح می شوند.

حال ممکن است در یکی از امتحانات شما تمامی سؤالات تستی و یا کاملاً تشریحی باشند و یا این که نه ترکیبی از این دو باشند.

 

 

در دانشگاه پیام نور چه معدلی مشروط است

 

 

چگونه می توان به برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور دسترسی داشت؟

در سال های گذشته که بنده به عنوان دانشجوی رشته علوم تربیتی مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور بودم برای اطلاع از برنامه کلاسی باید به دانشگاه مراجعه می کردم.

به این معنا که یا باید به مسئول رشته خود مراجعه می کردم و یا برای اطلاع از برنامه کلاسی نگاهی به تابلو اعلانات می انداختم.

اما در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی دیگر این گونه نیست و روش اطلاع و مشاهده برنامه کلاسی تغییر کرده است.

به این معنا که هر فرد برای اطلاع از برنامه کلاسی خود باید به صورت اینترنتی اقدام کند.

در واقع، هر هر دانشجو باید وارد سامانه سهبا شود و در آن جا برنامه کلاسی دروس اخذ شده در هر ترم تحصیلی خود را دریافت کند.

اما قبل از هر چیز باید از نحوه ورود به سایت سهبا اطلاعاتی را حاصل کنید و بدانید که چگونه می توان برای ورود به این سامانه و مشاهده برنامه کلاسی اقدام کرد.

اگر به دنبال اطلاع از سایت برنامه کلاسی سهبا هستید می توانید از کمک مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل استفاده کنید. مشاوران مجموعه ما می توانند شما را برای ورود به این سامانه مشاهده برنامه کلاسی راهنمایی کنند.

 

 

نمرات در دانشگاه پیام نور به چه صورت محاسبه می شوند؟

شاید شما دوست عزیزی که به دنبال اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور هستید این موضوع برایتان جای سؤال باشد که نمرات در دانشگاه پیام نور چگونه و به چه صورت محاسبه می شوند؟

در جواب باید بگوییم که نمره امتحانات کتبی از 12 نمره محاسبه می شود و 8 نمره هم به عنوان نمره کلاسی برای فرد دانشجو در نظر گرفته می شود.

البته توجه داشته باشید که در سال های قبل نمرات دانشجویان این دانشگاه به صورت 14 نمره برای امتحانات کتبی و شش نمره هم برای فعالیت های کلاسی دانشجو یعنی حضور در کلاس، ارائه تحقیق و یا شرکت در امتحانات میان ترم محاسبه می شد.

 

 

جهت اطلاع از شرایط ضوابط و زمان ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور به چه صورت است؟

 در پاسخ به این سؤال مهم باید عرض کنیم که اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور بالاست و در این رابطه مشکلی از بابت استخدام در ارگان ها و سازمان های مختلف و حتی مهاجرت به کشوری خارجی برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله فوق لیسانس و یا دکتری وجود ندارد.

در نتیجه، باید عرض کنیم که هیچ جای نگرانی در رابطه با اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور برای داوطلبان و متقاضیان ورود به این دانشگاه معتبر نیمه دولتی وجود ندارد.

از طرف دیگر، باید عرض کنیم که مدارک تحصیلی صادر شده از طرف دانشگاه پیام نور به تأیید وزارت علوم و فناوری رسیده اند و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

 

 

آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور کاملاً رایگان است یا نه باید شهریه پرداخت کرد؟

شاید این موضوع برای شما هم سؤال شده باشد که آیا ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور با پرداخت شهریه همراه است یا این که نه مانند دانشگاه های روزانه می توان به تحصیل رایگان در این دانشگاه جامع مشغول شد؟

در جواب باید عرض کنیم که ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور با پرداخت شهریه همراه است و الزاماً باید برای هر ترم تحصیل شهریه ای را در قالب شهریه ثابت و متغیر پرداخت کرد.

 

 

آیا می توان برای گرفتن انتقالی و مهمانی در دانشگاه پیام نور اقدام کرد؟

در جواب باید عرض کنیم که بله هر فرد دانشجو در صورت نیاز می تواند برای گرفتن مهمانی در دانشگاه پیام نور اقدام کند.

در نتیجه، مشکلی از بابت دریافت مهمانی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه وجود ندارد و مانعی در این رابطه نیست.

اما باید عرض کنیم که هیچ دانشجویی در دانشگاه پیام نور نمی تواند برای گرفتن انتقالی اقدام کند و این امکان برای وی وجود ندارد. 

 

 

آیا تمامی رشته های کارشناسی پیام نور در مقاطع ارشد و دکتری هم ارائه می شوند؟

شاید شما دوست عزیز هم بعد از اتمام ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی به دنبال اطلاع از این موضوع باشید که آیا می توان در همان رشته به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در دانشگاه پیام نور مشغول شد؟

باید عرض کنیم که خیر در حال حاضر این امکان برای تمامی افراد و در همه رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی این دانشگاه وجود ندارد.

در واقع، تنها در برخی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه پیام نور می توان برای ورود به مقطع ارشد و یا دکتری اقدام کرد.

اگر به دنبال اطلاع از لیست رشته های مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری دانشگاه پیام نور هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در این رابطه از آن ها دریافت کنید.

 

 

آیا بدون مدرک پیش دانشگاهی می توان برای ورود به دانشگاه پیام نور اقدام کرد؟

بله. در رشته های مقطع کاردانی این امکان برای شما وجود دارد که با داشتن مدرک دیپلم وارد دانشگاه پیام نور شوید و ادامه تحصیل خود را در این دانشگاه جامع آغاز بفرمایید.

اما در رابطه با مقطع کارشناسی به هیچ وجه این امر میسر نیست و فرد الزاماً باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشد تا بتواند به ادامه تحصیل در این مقطع از دانشگاه پیام نور مشغول شود.

 

 

آیا دوره فراگیر برای مقطع کارشناسی هم ارائه می شود؟

باید خدمت شما عرض کنیم که تا سال های قبل ورود به مقطع کارشناسی از طریق آزمون فراگیر برای دانشجویان و متقاضیان فراهم بود.

در واقع، افراد داوطلب با مراجعه به سامانه سنجش برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور در دوره فراگیر اقدام می کردند.

 البته این کار با پرداخت هزینه برای افراد صورت می گرفت.

اما در حال حاضر این امکان برای افراد متقاضی ورود به دوره ارشد وجود ندارد و افراد تنها به صورت بدون کنکور و با کنکور می توانند وارد دوره کارشناسی و یا کاردانی در دانشگاه پیام نور شوند.

اما ورود به رشته های مقطع ارشد در دانشگاه پیام نور از طریق طرح فراگیر برای متقاضیان و داوطلبان امکان پذیر است.

اگر به دنبال راهکارهای قبولی در ارشد فراگیر پیام نور هستید و می خواهید به بهترین منابع و جزوات ارائه شده برای قبولی در این آزمون دسترسی داشته باشید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

آزمون های دانشگاه پیام نور به چه شکل برگزار می شوند؟

از دیگر مواردی که در زمان اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور باید بدانید این است که آزمون های دانشگاه پیام نور به چه صورت برگزار می شوند؟

در پاسخ باید عرض کنیم که امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت کاغذی و همین طور الکترونیکی برگزار می شوند.

در امتحانات کاغذی فرد بعد از حضور در سر جلسه امتحان می تواند بعد از یکی دو روز از طریق مراجعه به سامانه گلستان پیام نور برای مشاهده نمره خود اقدام کنید.

اما در امتحانات الکترونیک که باز هم نیاز به حضور فرد در دانشگاه پیام نور محل تحصیل است فرد بعد از پاسخگویی به تمامی سؤالات مطرح شده در امتحان با کلیک بر روی گزینه پایان آزمون می تواند نمره خود را بر روی صفحه مانیتور مشاهده کند.

 

 

در مورد سیستم گلستان پیام نور چیزی می دانید؟

سیستم گلستان سامانه ای است به آدرس reg.pnu.ac.ir که مخصوص دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور است.

در این سامانه، امکان مشاهده نمرات و همین طور معدل دانشجو در طول ترم های مختلف تحصیلی برای وی وجود دارد.

از طرف دیگر، دانشجو می تواند برای انتخاب واحد و همین طور حذف و اضافه نیز به سامانه جامع گلستان مراجعه کند.

بعلاوه، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون های برگزار شده در دانشگاه پیام نور نیز از طریق سامانه گلستان امکان پذیر است.

 

 

آیا با تحصیل در دانشگاه پیام نور می توانم وام شهریه دریافت کنم؟

چه بسیار افرادی که به دلیل بالا بودن شهریه دانشگاه ها از ادامه تحصیل در آن ها سرباز می زنند.

 اما در رابطه با دانشگاه پیام نور باید عرض کنیم که اولاً شهریه این دانشگاه در مقایسه با سایر مراکز دانشگاهی همچون پردیس خودگردان و یا آزاد آنقدرها هم بالا نیست و کمتر است.

دوماً این که اگر استطاعت مالی برای پرداخت مبلغ شهریه هر ترم تحصیلی این دانشگاه را ندارید می توانید وام شهریه دریافت کنید.

وام شهریه ای که برای هر کدام از مقاطع تحصیلی در مقادیر مختلفی پرداخت می شود و در صورت نیاز می توانید با طی مراحلی آن را دریافت بفرمایید.

 

 

افزایش شهریه در دانشگاه پیام نور به چه صورت است؟

باید عرض کنیم که شهریه پیام نور چه شهریه ثابت و چه متغیر همواره ثابت نیست و در هر سال تحصیلی به میزان مشخص و از قبل تعیین شده ای افزایش پیدا می کند.

اما اگر می خواهید بدانید که هر ساله چه مقدار به این شهریه اضافه می شود باید بگوییم که در هر سال تحصیلی به میزان ده الی پانزده درصد به مبلغ شهریه پرداختی برای ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور اضافه می شود.

 

 

کارشناس رشته پیام نور به چه کسی گفته می شود؟

مورد مهم دیگری که در زمان اطلاع از همه چیز درباره دانشگاه پیام نور باید بدانید این است که کارشناس رشته به چه فردی گفته می شود.

ببینید دوستان عزیز کارشناس رشته به یکی از کارمندان دانشگاه پیام نور گفته می شود که دسترسی بیشتری به سیستم جامع دانشگاهی گلستان دارد و می تواند برای شما انتخاب واحد و یا حذف و اضافه را هم انجام دهد.

البته اگر به رمز عبور و یا نام کاربری خود برای ورود به سامانه گلستان دسترسی ندارید می توانید از طریق مراجعه به کارشناس رشته خود از آن ها مطلع شوید.

 

 

برای اطلاع از تمامی جزئیات ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور و قوانین و ضوابط تعیین شده در این دانشگاه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

دانشگاه های پیام نور تهران

دفترچه دانشگاه پیام نور

دفترچه انتخاب رشته پیام نور

اعلام نتایج قبولی دانشگاه پیام نور

همه چیز درباره دانشگاه پیام نور

3.2/5 - (17 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توانم همه چیز درباره دانشگاه پیام نور را بدانم؟

ما در این مقاله به مهم ترین سوالاتی که برای داوطلبان در رابطه با دانشگاه پیام نور می تواند به وجود آید را مطرح کرده ایم. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مشروط شد؟

در دانشگاه پیام نور محدودیتی در رابطه با تعداد ترم های مشروطی قرار داده نشده است اما تعداد ترم های مشروطی شما نباید به حدی برسد که از تعداد ترم های مجاز عبور نماید.

در دانشگاه پیام نور چند واحد میتوان برداشت؟

بسته به معدل کسب شده شما می تواند از 12 واحد تا 24 واحد متغیر باشد.

در دانشگاه پیام نور چند ترم میتوان مرخصی گرفت؟

برای مقطع کارشناسی حداکثر دو ترم تحصیلی مجاز به دریافت مرخصی می باشید.

 

نظرات

 1. فاطمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

  سلام من فوق دیپلم تربیت کودک دارم خواستم ببینم میشه لیسانس علوم تربیتی بگیرم از دانشگاه پیام نور ؟

  • tahmasebi
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام دوست عزیز بله شما مجاز هستید.

  • مشاور اقازاده
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام وقت بخیر
   شما درصورتی که نظام قدیم باشید ومدرک کاردانی داشته باشید برای مقطع تحصیلی بعدی میتوانید اقدام کنید ومشکلی ندارد

  • مشاور حمامی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید اما شرایط شما برای ثبت نام در پیام نور باید مورد برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 2. علی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام من دیپلمم راازدبیرستان غیرانتفاعی گرفتم ودانشگاه نرفتم میخواستم بدونم تودانشگاه پیام نور میتونم درس بخونم ومدرک بگیرم؟

  • مشاور حمامی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقتتون بخیر برای ورود به دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی شرایط شما باید تحت برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 3. فرشته
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

  سلام. میشه راجب نحوه دریافت رتبه برتری توضیح بدید، من ترم چهاررشته علوم تربیتی دانشگاه پیام نور هستم، و معدلم نسبت به هم ورودی های هم رشته خودم بالاترهست

  • مشاور براتی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز کسب یک رتبه ی عالی نیلز به یک برنامه ریزی اصولی وروش مطالعاتی درست ومنابع کامل وقوی دارد .قبل از اینکه اطلاعاتی در اختیار شما گذاشته شود باید یکسری شرایط شما بزرگوار بررسی شود از جمله هدف .نقطه قوت وضعف .نوع دیپلم .سال اخذ دیپلم .معدل و…. لطفا جهت بررسی دقیق تر وضعیت تحصیلیتان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 4. بهار
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۹

  سلام خسته نباشید
  من در حال حاضر غیر انتفاعی درس میخونم میخواستم بدونم میتونم زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی برم پیام نور و ادامه تحصیل بدم؟
  و اینکه از همون ترم معادل سازی میشه دیگه؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

   سلام وقت بخیر
   باید از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید و در پیام نور با موافقت دانشگاه ثبت نام و معادل سازی دروس را انجام دهید .

 5. علی
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام خسته نباشید …من شاغلم میخواستم بدونم بصورت شبانه هم کلاس برگزار میشه یا فقط روزانس؟؟…مثلا از 4 به بعد ممنون میشم جوابمو بدید ممنون

  • مشاور اقازاده
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت بخیر
   شرایط کلاسها به صورت روزانه میباشد وصرفا این که از ای تایم به بعد ارایه بشود خیر متاسفانه امکان ندارد

 6. مهدی
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام من پیام نور علوم تربیتی هستم ایا درصورت قبولی درکنکور سراسری امکانش هست در دانشگاه یعنی پیام نور و غیر ان مثلا فردوسی همزمان دو رشته مختلف پیام نور روانشناسی یا فردوسی مدیریت تحصیل کرد امکانش هست یا خیر؟

  • rahdar
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقت بخیر.
   امکان ادامه تحصیل به صورت همزمان در دو رشته وجود ندارد مگر با داشتن شرایط خاصی که میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 7. Rozhan
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۱

  سلام وقت بخیر
  کلاس‌های دانشگاه پیام نور، بصورت آنلاین برگزار میشود؟

  • مشاور جوادی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۸

   سلام وقت بخیر
   اکثرا به صورت خودخوان و آنلاین هست ولی کلاس های حضوری هم دارن.

 8. فریدون
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

  با سلام وخسته نباشید خدمت کارشناس وپاسخگوی محترم ؛ایا معدل الف در کارشناسی دانشگاه پیام نور جهت ادامه تحصیل وقبولی کارشناسی ارشدتاثیر دارد

  • tahmasebi
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام دوست عزیز معدل الف برای کنکور ارشد بی تاثیر خواهد بود اما برای ثبت نام در استعدادهای درخشان میتواند برای شما امتیاز محسوب شود.

 9. Nana
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

  سلام خسته نباشید
  میشه یه تعداد از درس ها رو از یه واحد و تعدادی دیگه رو از یه واحد دیگه دانشگاه پیام نور اخذ کرد؟؟
  با یکی از استاد ها به مشکل خوردم.
  ممنون

  • مشاور عیسائی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید اقدام به انتقالی نمایید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 10. سارا
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام وقت بخیر. آیا حضور در کلاس دانشجوی دانشگاه پیام‌نور الزامی هست؟ و درکل این دانشگاه می‌تونه گزینه ی خوبی برای شاغلین باشه؟ از جهت اینکه نمیتونن بطور مرتب و همیشگی کلاسهارو شرکت کنند . ممنون

  • tahmasebi
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام دوست عزیز حضور در دانشگاه پیام نور الزامی نیست و این نوع دانشگاه برای شاغلین مناسب میباشد.

 11. محمد
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

  با سلام و خسته نباشید
  من معدل کتبیم کمه
  به رشته مترجمی علاقه مندم ، اما دفعه قبل رد شدم
  الان یه سوال مهم دارم..،
  بهتر اسنه که یه رشته کم متقاضی انتخاب کنم و بعد از ۱۲ واحد تغییر رشته بدم؟؛
  یا اینکه توی شهرستان های استانمون بخونم و بعدش مهمان دائم بگیرم.
  ممنون میشم پاسخ منو بدین

 12. محمد
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام
  اعتبار و ارزش دانشگاه آزاد بالاتره یا پیام نور ؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

   سلام وقت بخیر بستگی به نوع دانشگاه داره ولی در کل ازاد از پیام نور بهتره

 13. Shokofe
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام وقت تون بخیر
  من دانشجوی ترم اول حسابداری دانشگاه پیام نور هستم
  میخواستم در مورد بورسیه تحصیلی بپرسم که این دانشگاه بورسیه تحصیلی داره؟؟!

  • مشاور حمامی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

   سلام وقتتون بخیر بستگی به دانشگاه مقصد دارد برای دریافت اطالاعات با ما تماتس بفرمایید

   • Shokofe
    ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۶

    سلام وقت بخیر
    یعنی خودش دانشگاه بورسیه داره؟!
    به هر کشوری که مقصد رو بزنیم.

    • مشاور جوادی
     ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی باید بررسی بشه که چه کشوری و چه دانشگاهی میخوایین اقدام کنید.

  • rahdar
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام وقت بخیر
   چیزی تحت عنوان بورسیه تحصیلی داخل دانشگاه پیام نور نداریم و برای تخفیف شهریه در پیام نور باید موارد ایثارگری را بررسی کنید.

   • سلام من منظورم بورسیه تحصیلی در خارج از ایرانه که توسط دانشگاه یه همچین چیزی هست و دارند یا نه .نه کم زیاد شدن شهریه یا تخفیف
    ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

 14. Ghazal
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم سه روانشناسی پیام نور هستم
  می خواستم بدونم اگه بخوام الان تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنم باید دوباره از اول شروع کنم یا اینکه از ترم چهارم می تونم ادامه بدم؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام
   یه سری واحد هارو می تونید تطبیق بزنید

 15. سارا
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام وقتتون بخیر
  من ۴ دی یکی از امتحانات پایان ترم هست ولی یک مسافرت خیلی ضروری هم برام بوجود آمد
  میخواستم بدونم میشه اون امتحان رو زودتر از ساعت مقرر یا در دانشگاه مقصد اون امتحان رو بدم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام وقت به خیر
   امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت سراسری برگزار می شوذ.در صورت درخواست تغییر محل آزمون میتوانید در شهر دیگری آزمون دهید.

 16. سارا
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بپرسم اگر مسافرت ضروری در زمان امتحانات پایان ترم برامون صورت گرفت امکانش هست اون امتحان رو زودتر یا در دانشگاه پیام نور شهری که قصد سفر داریم امتحان رو بدیم؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • مشاور محمدی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام وقت به خیر
   امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور به صورت سراسری برگزار می شود.در صورت ثبت درخواست تغییر محل آزمون میتوانید در شهر دیگری آزمون دهید.

 17. داود
  ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام علیکم
  لیسانس بیولوژی هستم وضعیت اقتصادی ام ضعیف علاقه مندم دوره کارشناسی ارشد خوده از دانشگاه پیام نور اخذکنم

  • rahdar
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

   سلام وقت بخیر.
   میتوانید به روش فراگیر یا ازمون ارشد وزارت علوم اقدام کنید

 18. Pilot
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

  سلام وقت بخیر من. دانشجو ترم چهارم هوافضا هستم میخواستم از دانشگاه خودم انصراف بدم و در پیام نور شیراز ثبت نام کنم. آیا. دروسی که پاس کردم تطبیق داده می‌شود؟

  • مشاور براتی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز شرایط هر دانشگاهی متفاوت است بستگی به دانشگاه مقصد دارد که تطبیق واحد را بخوان براتون انجام بدهند با توجه به چارت درسی مربوطه وتعداد واحد ودرس هایی که شما پاس کردید یا خیر

 19. Nima
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

  سلام.بنده ۱۰۰واحد در دانشگاه پیام نور پاس کردم ولی الان مجبورم برم سرباز آیا من میتونم مدرک کاردانی دریافت بکنم؟؟
  چیکار کنم بهم مدرک کاردانی رو بدن؟؟

  • tahmasebi
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام دوست عزیز،بله شما با پاس کردن 70 واحد کامل درسی امکان گرفتن مدرک کاردانی رو خواهید داشت و باید بصورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنید و در خواستتون رو بدید.

   • Nima
    ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

    آخه من کارشناسی پیوسته هستم‌ شنیدم تو پیام نور نمیدن کاردانی رو امکانش هست بدن؟؟

    • مشاور بهروزی
     ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

     سلام روزتون بخیر شما کاردانی نمیتوانید بخونید اما میتوانید درخواست مدرک کاردانیتان را بعد از 70 واحد انجام بدهید

     • Nima
      ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

      امکان ارائه کاردانی در پیام نور هست آخه؟؟شنیدم دانشگاه پیام نور کاردانی نمیده

     • مشاور حمامی
      ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

      سلام وقتتون بخیر خیر

 20. hsti mohamadi
  ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام. دانشگاه پیام نور کلاسهاش برگزار میشه یا به صورت مجازیه؟

  • مشاور براتی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقتتون بخیر
   دانشگاه پیام نور کلاس حضوری ندارد مگر اینکه خود استاد کلاس جبرانی برگزار کند

 21. سعید
  ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

  سلام. پیام نور جزو آموزش رایگان نیست؟ یعنی آخرش مدرک رو میدن بهمون دیگه ؟

  • مشاور صادقی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام
   بله مانعی وجود نداره
   اما باز تصمیم گیرنده نهایی خود دانشگاه است

 22. سعید
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام رشته هوشبری هم بدون کنکور ثبت نام دارن با معدل ۱۸

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام روزتون بخیر
   بله برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 23. ..
  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۵

  سلام از مشهد میشه به پیام نور شیراز رفت ؟

  • karimi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام شانس شوداریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 24. ابولفضل
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

  سلام من سربازم میخوام ایست خدمت بزنم میشه الان ثبت نام کنم دانشگاه واسه ورودی مهرماه ؟

  • مشاور کریمی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام مدرک تحصیلیتون چیه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 25. فاطمه
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام میخوام توی دانشگاه پیام نور رشته علوم تربیتی ثبت نام کنم اینکه مین میشه از خوابگاه آزاد استفاده کنید یعنی چی میشه توضیح بدین؟ممنون

  • mohammadi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه های شهریه پرداز خوابگاه ارائه نمی دهند و باید از خوابگاه هایی که به صورت آزاد پذیرش دارند اقدام نمایید.

 26. آتوسا
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۲

  سلام من دانشجو ترم اولی دانشگاه غیر انتفاعیم میخواستم بپرسیم میشه بعد از اتمام ترم انتقالی بگیرم ترم دوم برم دانشگاه پیام نور ممنون میشم جواب بدین

  • abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام وقت بخیر . احتمال دارد ولی کم

 27. Nasiri
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۹

  سلام من دانشجو دولتی هستم اگر الان انصراف بدم میتونم بهمن وارد دانشگاه پیام نورتهران رشته حسابداری یا روانشناسی بشم ؟؟؟

  • abbasi
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۹

   سلام وقت بخیر باید مطمین شوید از قبولی خود در پیام نور

 28. روح الله
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۳

  وقتی شما بخیر
  من روح الله از افغانستان هستم. می‌خواهم در دانشگاه شما ثبت نام کنم.
  1.. شرایط اش
  2.. فیس هر سمتر اش
  3.. اقامه
  اگر جواب بدین لطفا می‌کند

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 29. rostami
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی رسمی رشته مترجمی پیام نور هستم.
  در صورتی که بخوام از دانشگاه انصراف بدم آیما میتونم مدرک کاردانی بگیرم؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

   سلام وقت بخیر می توانید مدرک معادل بگیرید

 30. علی
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام خسته نباشید ، ببخشید میخواستم بپرسم ببینم رشته های دوره مهر ماه با رشته های قابل ارائه دوره بهمن ماه برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی فرق میکنن در دانشگاه پیام نور؟
  ضمن اینکه بنده شاغل هستم ، ایا میشه طوری در دانشگاه شرکت کرد که به شغلم و کارم ضرری نرسه و بتونم درسمم بخونم؟

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 31. Nick D
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

  سلام وقت بخیر کلاس های دانشگاه پیام نور فقط در پنجشنبه جمعه برگزار میشن یا نه وسط هفته هم هست؟

  • mohammadi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت به خیر
   زمان برگزاری کلاس های دانشگاه پیام نور بستگی به برنامه ریزی واحد دانشگاهی دارد.

 32. ابوالفضل
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

  سلام و وقتون بخیر آیا میشه بعد از یک ترم تغییر رشته داد

  • mohammadi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط و ضوابط اعلام شده از طرف دانشگاه میتوانید درخواست تغییر رشته بدهید.

 33. Man
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام وقتتون بخیر. من ورودی مهر1400 ام پارسال دوترم مرخصی بودم
  امسال انتخاب واحد کردم و میخام کنکور402 شرکت کنم اگه کلاسا رو شرکت نکنم فقط امتحانا برم. باید امتحانات نمره چند بگیرم تا مشروط نشم و اینکه اگه مشروط بشم بعد بخوام تابستون انصراف بدم مشکلی پیش میاد؟

  • karimi
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 34. سالی
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام وقتتون بخیر من دانشگاه پیام نور مترجمی زبان انگلیسی قبول شدم اما دلم میخواست که همراه با دانشگاه سرکار هم برم میخواستم بدونم امکانش هست که همه ی کلاس هام صبح تا ظهر باشه که که من شیفت عصر برم سر کار ؟؟؟؟؟
  و اینکه کی برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه کنیم

  • mohammadi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت به خیر
   حضور در کلاس دانشگاه پیام نور اجباری نیست.از طریق سامانه گلستان نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

 35. نگین
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

  سلام ببخشید اگر کسی یک امتحان را در شهریور بیفته ولی دانشگاه قبول شده باشه سال دوازدهم میشه کاری کرد که مهر به دانشگاه بره؟یا باید ورودی بهمن بره

  • haghipor
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام روز بخیر
   بستگی به دانشگاه قبولی تون داره

 36. زهرا فاطمی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

  سلام در یک انتخاب رشته میتوان همزمان دو دانشگاه روزانه و پیام نور قبول شد؟
  در چه صورت امکان پذیر هست؟

  • isaei
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نیست .

 37. مصطفی ورمزیار
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

  با سلام.
  معدل بالا در دانشگاه پیام نور در مقطع لیسانس آیا امتیازی برای طرح جایگزین خدمت در بنیاد ملی نخبگان دارد؟
  مقطع ارشد را در دانشگاه تهران دولتی بودم.

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام قتتون بخیر
   اخرین مدرک تحصیلی مهمه .

 38. Lida
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام وقت بخیر من سال اولمه بعدانتخاب رشته ای ک برام انجام دادن یه کد رشته رو اشتباه زدن والان من مترجمی زبان انگلیسی اوردم دانشگاه پیام نور امکان تغییر رشته هست ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 39. هستی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

  سلام من رشته اقتصاد قبول شدم میخواستم بدونم یعنی دیگه روانشناسی یا حسابداری نمی تونم برم؟

  • behrouzi
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام روزتون بخیر خیر

 40. ابوذر انصاری
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

  سلام وقت بخیر من از افغانستان هستم اگر یک شماره تماس واتساب از بخش پذیرش بفرستین میخوام ثبت نام کنم

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

   سلام وقت بخیر
   با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 41. نفس
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام وقت بخیر
  برای تحصیل توی دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی میتونیم از خوابگاه ازاد استفاده کنیم؟

  • bahraii
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

   سلام وقت بخیر باید با واحد دانشگاهی هماهنگ کنبد

  • mohammadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت به خیر
   میتوانید از مدیریت خوابگاه مورد نظر پیگیری نمایید.

  • isaei
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقتتون بخیر
   جهت اطلاع بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 42. Hna
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام وقت بخیر مراکز اموزشی رشته علوم پایه کجای تهرانه؟

  • mohammadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت به خیر
   داتنشگاه پیام نور واحد تهران شرق عمدتا رشته های علوم پایه را ارائه می دهد.

  • haghipor
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سام وقت بخیر
   تحصیل در رشته های علوم پایه در دانشگاه های تهران امکان پذیر است

 43. ❤❤❤
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام دیپلم کامپیوتر دارم نظام قدیم می تونم مترجمی زبان انگلیسی توی پیام نور بخونم

  • hedayati
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید بررسی شود.

   • ❤❤❤
    ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

    باید چیکار کنم چون شنیدم میشه تو پیام نور دو رشته خوند

    • bahraii
     ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

     سلام وقت بخیر مقاله ما را در این خصوص مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

  • behrouzi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

   سلام با توجه به مقاله شرایط را دارا هستید

 44. ❤❤❤
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲

  سلام من دیپلم کامپیوتر دارم نظام قدیم میخواستم دانشگاه درس بخونم میشه راهنمایی کنید میتونم ب عنوان مهمان دائم دانشگاه پیام نور میشه درس بخونم

  • maleki
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام وقت بخیر
   بله مهمانی از دانشگاه ها شرایط خاص پذیرش میکند.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • ❤❤❤
    ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

    من معلولیت شدید دارم تحت پوشش بهزیستی هستم از دانشگاه آزاد خواستم به عنوان مهمان دائم دانشگاه پیام نور بشم ولی گفتن نمیشه حالا از دانشگاه علمی کاربردی اقدام کنم برای مهمان دائم دانشگاه پیام نور شدن میشه

    • mohammadi
     ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

     سلام وقت به خیر
     انتقالی و یا مهمانی بین واحد های همان دانشگاه انجام می شود.

 45. مهری۹
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من بجا خوندم که وزارت نیرو نخبگان دانشگاه های برتر رو می‌تونه استخدام کنه. آیا اگر کسی نخبه یا رتبه اول و جز استعدادهای درخشان دانشگاه پیام نور باشه همچین چیزی امکان داره برای پیام نوری ها
  تشکر

  • abbasi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط رتبه اول دانشگاه پیام نور مقاله های داخل سایت را مطالعه کنید.

 46. علی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

  سلام وقت بخیر

  من دانشجوی ترم ۶ کارشناسی دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی هستم
  می خواستم بدونم ،میتونم درصرفا بر اساس سوابق تحصیلی پیام نور شرکت کنم وپس از قبولی تو رشته مورد نظر از دانشگاه آزاد انصراف بدم؟

  • isaei
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.

 47. ُ
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۸

  سلام.وقت بخیر
  من رتبم۲۳هزار ریاضی شده و میخوام پیام نور انتخاب رشته کنم ینی اولویت اولمو گذاشتم پیام نور اهواز ولی خودم ساکن مسجدسلیمانم کلا فاصلش ۲ ساعته تا اهواز
  معدل کتبی م هم شده۱۶/۴۴میخواستم بدونم شانس قبولی دارم شنیدم میگن بومی انتخاب میکنن
  بومی خوده اهواز یا کل استان؟
  رشته هاش بر اساس سوابق تحصیلی یع میخواستم بدونم همین معدل دیپلم ملاکِ انتخابشونه یا معدل امتحانا نهایی🤨?

  • bahraii
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام وقت بخیر کسانی که دیپلم رشته نظری دارند معدل کبی انها بررسی میشود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید

   • معدل باید چند باشه تا قبول کنن
    ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

    سلام. دانشگاه پیام نور کلاسهاش برگزار میشه یا به صورت مجازیه؟

    • مشاور کریمی
     ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

    • مشاور ابراهیمی
     ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

     سلام. هم مجازی دارد هم حضوری. برای اطلاعات دقیق تر تماس بگیرید

    • مشاور حمامی
     ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

     سلام وقتتون بخیر دانشگاه پیامنور غیر حضوری است و کلاس مجازی ندارد

 48. Tezataln
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام میخواستم بدونم با معدل کل دیپلم ۱۶/۵۶ و زبان ۱۸ احتمال قبولیم تو دانشگاه پیام نور برای مترجمی زیاده؟؟ممنون میشم بگید

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.

  • پ
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۸

   سلام. من دیپلم ریاضی دارم با معدل کل ۱۸ اما برای رشته علوم تربیتی پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی تهران و حومه تهران مثل شهر ری و لواسامات اقدام کردم با توجه به اینکه معدل دیپلمم با ضریب تقریبا نصف میشه آیا شانس قبولی دارم و اینکه در صورت قبولی در یکی از واحد های اطراف تهران آیا امکان دارد که هر ترم حوزه امتحاناتم را تهران انتخاب کنم؟ متشکرم

   • maleki
    ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

    سلام وقت بخیر
    جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 49. مازیار
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

  سلام بدون انتخاب رشته هم میشه به دانشگاه پیام نور رفت ؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید برای ثبت نام پیام نور به صورت حضوری هم اقدام کنید.

 50. فاطیما
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام وقتتون بخیرمیخواستم بفهمم که علوم تربیتی داخل دانشگاه پیام نوراگربخونیم ایاشغل دوربرایمان پیدامیشود؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدهید

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 51. فاطمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام
  برای دانشگاه پیام نور معدل کل دیپلم مهمه یا معدل کتبی امتحان نهایی دوازدهم؟

  • rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام وقت بخیر
   جفتش توی انتخاب رشته اهمیت داره

 52. Mohammad
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

  سلام من دیپلم انسانی هستم برای ورود به دانشگاه پیام نور شرایطش چیه ؟ باید حتما تو کنکور رتبه بیارم ؟رتبه قبولی در دانشگاه پیام نور چنده؟

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقت بخیر
   پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی هم امکان پذیر میباشد.

  • ❤❤❤
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

   سلام من دیپلم کامپیوتر دارم نظام قدیم میخواستم دانشگاه درس بخونم میشه راهنمایی کنید میتونم روانشناسی عمومی ب عنوان مهمان دائم دانشگاه پیام نور میشه درس بخونم

   • bahraii
    ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

    سلام قت بخیر برای ورود به مقطع کارشناسی پیوسته داشتن مدرک پیش دانشگاهی افراد نظام قدیم الزامی است

 53. لیلی
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۸

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من برای ثبت نام دانشگاه پیام نور براساس سوابق تحصیلی وارد سامانه میشم
  ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ رو انجام داده بودم ولی شرکت نکردم
  و موقع ثبت نام علاقه مندی خودم رو به پیام نور اعلام نکردم الان هرچقدر کد پروندم رو میزنم میگه همچین داوطلبی وجود نداره واینک اگه دوباره ثبت نام کنم ثبت نامم باطل میشه باید چکار کنم؟
  الان چه کارتی رو باید خریداری کنم برای انتخاب رشته دانشگاه پیام نور🥲🥲

  • hedayati
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی مشکل با مرکز تماس بگیرید.

 54. Rita
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام وقت بخیر
  من رشتم تجربی بوده و الان میخوام داخل پیام نور رشته مهندسی کامپیوتر بخونم.
  میخواستم بدونم برای منی که رشتم تجربی بوده و ریاضیم ضعیفه، میتونم این رشترو بخونم و برام مشکلی پیش نمیاد توی درس ریاضی؟

  • behrouzi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   نه لزومناولی بهتره چند جلسه معلم بگیری

 55. fatemeh
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام وقتتون بخیر
  من شاغلم و میخواستم بدونم حضور توی همه کلاس های عمومی و تخصصی مهمه؟
  یا میشه سرکلاس حاضر نشد و فقط برای امتحان برم؟؟

  • hedayati
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وقت بخیر
   دانشگاه پیام نور اجبار حضور در کلاس ندارد.

 56. دلی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

  سلام وقت بخیر ،با کارشناسی پیام نور برای ارشد حتما باید پیام نور امتحان بدم یا دانشگاه روزانه هم میشه؟

  • hedayati
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت بخیر
   برای تحصیل در مقطع ارشد با کارشناسی پیام نور باید دارای یک سری شرایط خاص باشید.

 57. سحر
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

  سلام وقتتون بخیر
  من رشتم ریاضیه، امسال کنکور شرکت کردم میخوام راجب معلمی توی دانشگاه پیام نور بدونم
  چطور میشه معلم شد؟ و چقد طول میکشه وارد مدرسه شد؟
  ارزششو داره برای معلمی وارد دانشگاه پیام نور بشیم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقت بخیر برای استخدام در اموزش و پرورش باید ازمون استخدامی را شرکت کنید.

 58. Atefeh
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

  سلام خوبین
  آموزش غیر حضوری دانشگاه پیام نور از چه طریقی تدریس میشه
  حتما باید لپ تاپ یا کامپیوتر داشته باشیم

  • hedayati
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر
   کلاس های مجازی دانشگاه پیام نور عموما از طریق پلتفرم های مجازی تشکیل می گردند.

 59. مناا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

  من رشته انسانی رتبه ام ۷۹ هزار شده .ممکنه پیام نور رشته خوب قبول بشم؟ مثلا رواشناسی یا حداقل مشاور تحصیلی

  • alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام روزبخیر احتمالش خیلی ضعیفه.

 60. محمد محمدی
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام خواستم ببینم که من امسال دوتا درس هامو افتادم و مردود شدم خواستم ببینم میشه با کنکور وارد پیام نور بشم بعد فرصت بگیرم برای پاس کزدنشون ؟

  • alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام روزبخیر
   بله باید یه تعهد دو ساله بدین برای تحویل دادن مدرک.

 61. محمد محمدی
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام من خواستم ببینم که با داشتن دو تا تجدید (مردودی)
  با کنکور میشه وارد دانشگاه شد و فرصت گرفت برای پاس کردن درس های مردودی ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام وقت بخیر خیر نمیتوانید.

 62. ماعده
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

  سلام آیا دانشگاه پیام نور مختلط هست ؟؟

  • gholizadegan
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام بله مختلط است

 63. زهراشجری
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۶

  سلام خسته نباشید من امروز نتایج کنکورمو بررسی کردم در دانشگاه پیام نور رتبه اوردم بدون کنکور میخام رشته وکالت بخونم شرایط ثبت نام و شهریه در دانشگاه پیام نور چگونه است و چه زمانی برای ثبت نام باید بیایم و اینکه ایا اصلا امکان ثبت نام من در دانشگاه پیام نور هست؟؟

  • maleki
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام وقت بخیر
   بله امکان تحصیل براساس سوابق تحصیلی در رشته حقوق وجود دارد.

 64. امیر
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

  سلام،وقت بخیر
  من رشته ام ریاضی، نظام بوده ودیپلم دارم وپیش دانشگاهیو پاس نکردم چنتا از درساشو، میخواستم ببینم میتونم تو رشته مدیریت دولتی شرکت کنم وبه صورت کاردانی تا مقاطع بالا بدون نیاز به پیش دانشگاهی ادامه بدم؟

  • isaei
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام روز بخیر
   بله امکان پذیر است.
   جهت بررسی اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 65. شیدا
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۰

  سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم با دیپلم معماری نظام جدید میشه تو دانشگاه پیام نور شیمی خوند؟

  • bagheri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست.

 66. آفتاب نقره ای
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

  سلام خسته نباشید من میخواستم بدونم چرا از معدل صحبت میکنید .یعنی اگر کنکور بدم برای ارشد باز هم معدل در قبولی موثر هست یا دوره های بدون آزمون رو میگید .
  و اینکه من میتونم مثلا از اصفهان شهر دیگه دانشگاه انتخاب کنم و اصلا اونجا نرم امتحان هم در خود اصفهان بدم ؟
  و اینکه جذب بدون آزمون کی هست و آیا برای بهمن باز هم فراگیر می‌ذارم یا نه

  • alizadeh
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

   سلام وقت بخیر . تاثیر معدل غیر قابل کتمان است . تاریخ ثبت نام بدون ازون برای ارشد پیام نور بهمن ماه هنوز اعلام نشده

  • محمد محمدی
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام خواستم ببینم که من امسال دوتا درس هامو افتادم و مردود شدم خواستم ببینم میشه با کنکور وارد پیام نور بشم بعد فرصت بگیرم برای پاس کزدنشون ؟

   • maleki
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

    سلام وقت بخیر خیر
    برای اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 67. Mobina
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۵

  سلام وقت بخیر، پذیرش دانشگاهای پیام نور به صورت بومی هستش؟ یعنی من که ساکن شهرستانهای خراسان رضوی هستم نمیتونم برای دانشگاه پیام نور شهرمشهد ثبت نام کنم؟!

  • mansuri
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام مشگلی ندارد میتوانید ثبت نام کنید

 68. نگین چگ
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۶

  سلام من رشته انسانی ام میخوام دانشگاه پیام نور رشته حساب داری بخونم .شهریه رشته حسابداری چقدر هست
  و حداقل چه معدلی نیازه برای قبولی تو این رشته در دانشگاه پیام نور

  • soleimani
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   برای کسب اطلاعات درباره دانشگاه پیام نور و دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 69. Yekta
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام و وقت بخير ايا با معدل كل ديپلم١٨ ميتونم رشته با سوابق تحصيلي بخونم در دانشگاه پيام نور تهران شمال؟ و اينكه ايا رتبه كنكور تاثيري در قبول شدنم داره؟

  • mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 70. علی
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۶

  سلام، برای قبولی رشته‌ی روانشناسی(کارشناسی) در پیام نور تهران چه رتبه ای نیاز است؟(تخمینی)
  من معلم هستم؛ آیا امکان دارد که کلاس ها را شرکت نکنم و فقط آزمون‌های پایانی را شرکت کنم؟

  • fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۳

   سلام حدود 15 تا 20 هزار شانس قبولی دارید و کلاس های پیام نور معمولا بصورت اختیاری هستش

 71. Kimia rezayi
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام ببخشید من دوترم دانشگاه پیام نور خوندم هردو ترم مشروط شدم و معدلم ۱۱شده نمیشه کاراون درس حذف کرد و‌اصلا نخونم یا استاد نمره بده چون واقعا یاد ندارم

  • ranjbar
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

   سلام وقت بخیر . برای پیگیری وضعیت دانشجویی خود به واحد آموزش دانشگاه مراجعه کنید

 72. فاطمه
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام بدون کنکور میتونیم وارد دانشگاه پیام نور بشویم و اینکه بدون کنور در چه رشته هایی میتوانیم در دانشگاه پیام نور درس بخونیم و مدرک چجوریه؟

  • mohammadi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه پیام نور عمدتا رشته های زیر گروه انسانی را ارائه می دهد و به شیوه با آزمون و بر اساس سوابق پذیرش دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 73. رویا
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

  با عرض سلام
  _می خواستم بدونم آیا دانشگاه پیام نور مثل دانشگاه دولتی امکان اشتغال در رشته مورد نظر در حین درس خواندن هست
  یعنی مثلا سال دوم دانشگاه طبق رشته ایی که می خونم برم توش شاغل بشم قبل از اینکه لیسانس بگیرم
  _و اینکه رشته دبیری در دانشگاه پیام نور وجود داره یا نه

  • bagheri
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

   بله امکانش وجود دارد در مشاغل ازاد مربوطه کار کنید

 74. میثم
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام،بنده میخوام برای مقطع ارشد دردانشگاه پیام نور اقدام کنم رشته زبان انگلیسی، باید برای ثبت نام دراین دانشگاه کنکوربدم؟

  • mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه پیام نور از دوطریق کنکور سراسری و آزمون فراگیر برای مقطع ارشد پذیرش انجام می دهد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • علی
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۴

   سلام وقت بخیر آزمون فراگیر پیام نور امسال چه تاریخی برگزار میشه و کی باید ثبت نام کنیم

   • ranjbar
    ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

    سلام وقتتون بخیر
    زمان برگزاری ازمون ارشد پیام نور در تاریخ 4/24 است و ثبت نام آن اسفند ماه 1400 بوده است .
    اطلاعیه دوره بعدی در صورت منتشر شدن اعلام میگردد .
    برای کسب اطلاعات بیشتر مقالع سایت را مطالعه بفرمایید .

 75. آوا جامعی
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۴

  سلام خسته نباشید اول اینکه خیلی متشکرم از اطلاعاتتون واقعا خیلی اطلاعت عالی بودن.
  من دیپلم تجربی دارم و میخواهم ۱۴۰۱ برای رشته ی زبان چه مترجمی چه اموزش زبان در دانشگاه پیام نور شرکت کنم معدل دیپلم هم تقریبا ۱۵ میشه معدل کل آیا با این شرایط میتونم ثبت نام رشته ی زبان بدون کنکور دانشگاه پیام نور بکنم شهر فرق نمی کند ممنون میشم جواب بدین
  ممنون

  • mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بدون آزمون تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.با توجه به معدل احتمال قبولی 50 درصد است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 76. محمدجواد
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام. من اگه دو ترم در دانشگاه پیام نور تحصیل کنم و با قبول شدن در دانشگاه دولتی در همون رشته، آیا میتونم دو ترمی رو که در پیام نور خوندم در دانشگاه دولتی معادل سازی کنم و تحصیلم از ترم سوم شروع بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقت بخیر در صورتی که عنوان درس و واحد های درسی دانشگاه پیام نور با دانشگاه دولتی قبولی مطابقت داشته باشد و دانشگاه مربوطه قبول کند میتوانید برای تطبیق واحد اقدام فرمایید موفق باشید

 77. razieh
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام. ببخشید آخرین رتبه برای قبولی در دانشگاه پیام نور گروه تجربی چقدره؟ و شهریه برای ورودی های با آزمون و بدون آزمون یکیه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام وقت بخیر
   شهریه دانشگاه ها در مقاطع و رشته های مختلف متفاوت است .برای بررسی شهریه های دانشگاه پیام نور میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 78. لیلی
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

  با سلام
  ببخشید پیام نور پذیرشش به شکل بومی انجام میشه؟
  ساکن جنوب هستیم
  برای ادامه تحصیل امکانش هست دانشگاه پیام نور شمال با شرط معدل ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   با سلام.مشکلی برای شرکت در داشگاه تهران شمال ندارید.

 79. هما
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام وقتتون بخیر
  من کنکور زبان ثبت نام کردم
  قصد داشتم مترجمی روزانه در استان خودمون روبخونم
  ولی بر اساس شرایطی که ااتفاق افتاد محل سکونتمون رو تغییر دادیم
  دانشگاه پیام نور ثبت نام نکردم
  امکانش هست با معدل کل دیپلم ۱۷/۸۳ و زبان ۱۶
  دانشگاه پیام نور اردبیل براساس سوابق تحصیلی قبول شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

   با سلام.به احتمال خیلی زیاد قبول میشوید.

 80. پریا
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۰

  با سلام
  میخواستم بدونم با معدل ۱۶ رشته تجربی میتونم در رشته حقوق دانشگاه پیام نور کرج ثبت نام کنم یا شانسی ندارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

   با سلام.با توجه به ضریبی که به معدل شما اعمال میشود امکان ان کمتر میشود ولی همچنان شانس قبولی دارید.

 81. atefeh
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۹

  سلام اگر در کلاسهای پیام نور حضور نداشته باشیم و نمره کلاسی دریافت نکنیم نمره امتحان پایان ترم چگونه محاسبه می شود؟
  ایا امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور سراسری یا خود استاد سوالات رو طراحی میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت بخیر
   محاسبه نمره شما بسته به واحد دانشگاهی متغیر است . احتمالا از نمره 14 محاسبه شود . برای مشاوره دقیق میتوانید با مشاوران تماس بگیرید .

 82. لکزی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰

  با سلام و احترام من سوال مهمی دارم لطفا راهنماییم کنید.
  من پارسال در دانشگاه پیام نور نیشابور از طریق پذیرش با آزمون قبول شدم و امسال میخوام کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و دوره روزانه قبول شم
  خواستم بدونم باید از طریق سوابق تحصیلی بایدحتما وارد پیام نور میشدم ؟ غیر روزانه محسوب‌ میشم ؟
  و تاریخ انصراف برای پذیرش با آزمون یا با سوابق تحصیلی فرقی میکنه؟
  لطفا راهنمایی کنید گیج شده ام

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴

   سلام وقت بخیر اگر روزانه قبول شدید باید تا 25 اسفند انصراف بدید برای کنکور مجددبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • ملک
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

   سلام وقت بخیر. من در رشته مهندسی صنایع پیام نور پذیرفته شدم اما چون تجدیدی داشتم نتونستم ثبت نام کنم برای ترم بهمن میتوانم ثبت نام کنم.

 83. Fateme
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام وقت بخیر ببخشید من دوترم درس خوندم دردانشگاه پیام نور و دوسال پیش ترک تحصیل کردم چجوری میتونم الان بازادامه بدم

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر باید به دانشگاه مراجعه کنید که در صورت پذیرش ادامه بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 84. لیلی
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۵

  سلام وقتتون بخیر من دیپلم تجربی رو دارم و در دفترچه ثبت نام سوابق تحصیلی برای رشته زبان نوشته گروه زبان ایا من ک تحربی هستم با سوابق میتونم رشته زبان رو ک نوشته گروه زبان ثبت نان کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقتتون بخیر خیر مجدودیتی دیپلمی برای شما لحاظ نمی شود جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 85. علیرضا
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۶

  سلام وقت بخیر
  آیا با دیپلم تجربی می توان در دانشگاه پیام نور رشته حقوق خوند؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۲

   سلام .بله

 86. سپیده
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام وقت بخیر
  اینکه میگن دانشگاه پیام نور بدون در نظر گرفتن شرایط کرونا
  در حالت عادی آموزش هاش از راه دور و غیر حضوریه درسته؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقتتون بخیر دانشگاه های پیام نور روند دانشگاهشان نیمه حضوری است و بسته به نظر استاد بعضی واحد ها به صورت حضوری است

   • Maryam
    ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

    سلام ببخشید
    اگر من بخوام از دانشگاه دولتی به دانشگاه پیام نور انتقالی بگیرم ، باوجود اینکه دانشگاهم دولتی بوده بازهم باید در دانشگاه پیام نور شهریه بپردازم و تحصیل دراش برام رایگان نیست؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

     سلام امکان انتقال نیست ولی بله در باید شهریه پرداخت کنید

  • فریاد
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام
   من رشتم انسانیه میشه در رشته حقوق بخونم ؟
   شرایطش چطوره

   • alizadeh
    ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

    سلام وقت بخیر . ثبتنام بدون کنکور دانشگاه های صرفا براساس سوابق تحصیلی در نیمه دوم مرداد ماه می بشاد

 87. azi
  ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام. وقتتون به خیر
  خواستم بدونم حداقل نمره ی《ده درصد برتر دانشگاه پیام نور 》چه نمره ای هست.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۵

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز حدود رتبه در هرگروه آموزشی تا 10000 میباشد

 88. بتول مهری
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

  ببخشید بنده درسال۸۲تقریبا۸۵واحدرشته کارشناسی حقوق راگذراندم وبعد بعلت مریضی سختی که گرفتم نتوانستم ادامه دهم آیا از حالا که خیلی از اآن زمان گذشته میتوانم ادامه دهم ومدرکم را بگیرم یا نه لطفاً اگه جواب بدهید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

  • پریا
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

   با سلام
   ببخشید میتونم بپرسم با ازمون وارد رشته حقوق پیام نور شدید یا بر اساس سوابق تحصیلی
   و معدل دیپلمتون چند بوده؟

   • کارشناس ارشد
    ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

    با سلام.بسته به رشته دیپلم شما معدل لازم برای رشته حقوق متفاوت است.

 89. بتول مهری
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۹

  ببخشید بنده درسال۸۲تقریبا۸۵واحدرشته کارشناسی حقوق راگذراندم وبعد بعلت مریضی سختی که گرفتم نتوانستم ادامه دهم آیا از حالا که خیلی از اآن زمان گذشته میتوانم ادامه دهم ومدرکم را بگیرم یا نه لطفاً اگه جواب بدهید ممنون میشم

 90. غزل
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام ببخشید آیا بدون کنکور هم میتونیم تو دانشگاه پیام نور شرکت کنیم؟ و اینکه شهریه رشته کامپیوتر چقدره ماهی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام
   بله میتونید شرکت کنید.شهریه برای چه مقطعی؟

 91. مینا
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام من جدید الورود هستم و غیرحضوری ثبت نام کردم الان مینویسه کسری مدارک ب علت عدم ثبت تاریخ و شماره تاییدیه تحصیلی ..حالا ثبت نامم هرکاری میکنم نهایی نمیشه و امکان پرداخت شهریه و انتخاب واحد و هیییچی رو ندارم …و مدارکمم کامله …توروخدا بگین من چیکارکنم؟؟؟ایا با کسری مدارک میتونم ثبت نام کنم؟؟چرا اون امکانات برامن فعال نمیشن؟؟؟توروخدا کمکم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۴

   سلام با واحد آموزش دانشگاهتون هماهنگ کنید

 92. نازنین
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۳

  خسته نباشید دانشگاه پیام نور کلاسا برای رشته زبان به چه صورت برگزار میشه ؟ همه غیر حضوریه یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام
   اکنون به علت بیماری کرونا تمامی کلاس های دانشگاه پیام نور به صورت مجازی برگذار میشود اما در حالت عادی.تعدادی از واحد ها با نظر خود استاد میتوانند حضوری برگذار شوند.

 93. علی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام میشه بگید حداقل رتبه قبولی در رشته زبان پیام نور چقدره؟

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۹

   سلام علی
   بستگی دارد کدوم دانشگاه انتخاب رشته کنید

  • پریا
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

   با سلام
   ببخشید میتونم بپرسم با ازمون وارد رشته حقوق پیام نور شدید یا بر اساس سوابق تحصیلی
   و معدل دیپلمتون چند بوده؟

مطالب مرتبط

تماس با مشاور