ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور 
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ مشخص شد. آن دسته از دانشجویانی که به هر دلیلی مایل به ترک تحصیل در این دانشگاه هستند، می توانند با ارائه فرم و مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور برای این امر اقدام نمایند. البته، دانشجویان گرامی متقاضی بایستی توجه داشته اند باشند که بدین منظور متحمل جریمه انصراف از پیام نور خواهند شد و می بایست مبلغ مشخصی را پرداخت کنند. در ادامه در مورد تمامی قوانین انصراف از پیام نور و سربازی ، و یا سایر جنبه های آن توضیحات کامل را ارائه خواهیم داد.

اما چنانچه در این زمینه با هرگونه ابهامی مواجه شدید، از طریق کارشناسان می توانید همه راهنمایی های لازم را اخذ کرده و در اسرع وقت پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب واحد دانشگاه پیام نور وارد شوید.

 

برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای انصراف از دانشگاه پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اهمیت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور

 

مدارک و فرم انصراف از دانشگاه پیام نور

 

 

دانشگاه پیام نور که یکی دانشگاه های شهریه پرداز محسوب می شود، در کشور ما دارای طرفداران زیادی است و هر ساله دانشجویان بسیاری را در رشته های مختلف جذب می کند.

در این میان، ممکن است برخی از دانشجویان پس از پذیرش و ورود به رشته یا دانشگاه مورد نظر، به دلایل مختلفی تصمیم بگیرند که از تحصیل انصراف دهند. البته این مسئله ممکن است برای هر کدام از دانشگاه های آزاد و سراسری صدق کند، اما به دلیل سهولت بیشتردر اخذ انصراف و مشکلات کمتری که برای تحصیل مجدد دانشجویان دانشگاه پیام نور وجود دارد، میزان تقاضا در آن بیشتر به نظر می رسد.

به همین دلیل، این سوال برای بسیاری از دانشجویان مطرح می شود که مدارک  و شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور چیست و برای این منظور چه فرایندی لازم است که طی شود؟ همچنین، برای برخی مهم است که بدانند جریمه یک یا دو بار انصراف از پیام نور به چه نحوی می باشد؟ در ادامه به این سوالات و مسائلی همچون انصراف از پیام نور و سربازی خواهیم پرداخت.

 

 

اگر می خواهید بدانید که دانشگاه پیام نور بهتر است یا غیرانتفاعی وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور چیست؟

 • اگر دانشجو بدون هیچ اطلاع و اجازه دانشگاه، ترک تحصیل نماید، به منزله انصراف بوده و دیگر حق ادامه تحصیل را نخواهد داشت.

 

 • چنانچه دانشجو معتقد باشد که دلیل ترک تحصیل وی موجه بوده است، بایستی دلایل خود را همراه با مدارک موثق نهایتا تا شروع ثبت نام نیم سال بعدی به دانشگاه ارجاع دهد. اگر شورای آموزشی مرکز تشخیص دهد که دلایل ارائه شده موجه هستند، ترم تحصیلی که فرد غایب بوده است را به عنوان مرخصی در نظر گرفته می شود. اما پرداخت شهریه ثابت جزء مرخصی تحصیلی او خواهد بود.

 

 • دانشجویان متقاصی انصراف از تحصیل، می بایست فرم انصراف از دانشگاه پیام نور خود را به صورت شخصی و کتبی به اداره آموزش مرکز ارائه دهند. چنانچه فرد قصد داشته باشد که تقاضای انصراف خود را پس بگیرد، حداکثر تا یک ماه پس از ارائه مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور خود، مهلت دارد. در غیر این صورت، بعد از اتمام مهلت مذکور، حکم انصراف صادر شده و دیگر امکان ادامه تحصیل برای وی نخواهد بود.

 

 • دانشجویی که از دانشگاه پیام نور انصراف دهد، از طریق شرکت در آزمون سراسری یا دوره های فراگیر می تواند مجددا مشغول به تحصیل شود.

 

 • دانشجویانی که شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور برخوردار بوده و منصرف به تحصیل محسوب می شوند، بایستی به همه تعهدات دوران تحصیل عمل نمایند.

 

 

جهت اطلاع از شرایط ضوابط و زمان ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

مراحل ارائه فرم انصراف از دانشگاه پیام نور و اخذ آن

 

جریمه انصراف از پیام نور

 

افراد متقاضی که از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ذکر شده در بالا برخوردار هستند، یک سری از مراحل لازم است طی گردد تا با درخواست آن ها موافقت شود. برای رفاه حال دانشجویان عزیز در زیر، این مراحل را به ترتیب شرح می دهیم.

 

 • دانشجو باید به واحد آموزش دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه و پس از دریافت فرم انصراف از دانشگاه پیام نور آن را به صورت دستی تکمیل نماید.

 

 • در مرحله بعد بایستی با ورود به سامانه جامع آموزش گلستان، به قسمت انصراف از تحصیل رفته و فرم موجود را پر کند.

 

 • دانشجو در زمان اعلام شده، شخصا با کارشناسان آموزش صحبت کرده و با ارائه مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور ، دلیل یا دلایل این درخواست را توضیح می دهد.

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور وارد شوید.

 

 

 

 

 • اقدامات لازم جهت تسویه با سلف دانشگاه، خوابگاه، کتابخانه و … قدم بعدی می باشد.

 

 • کارت دانشجویی باید به مسئولان مربوطه تحویل داده شود.

 

 • آموزش دانشگاه، حکم انصراف را تا یک ماه مورد بررسی قرار می دهند و چنانچه مشکلی وجود نداشته باشد یا دانشجو تقاضای خود را در این مدت پس نگیرد، تایید خواهد شد.

 

 

برای اطلاع از شهریه پایان نامه دانشگاه پیام نور وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

شرایط لغو انصراف از دانشگاه پیام نور

در مواردی دیده می شود که پس از از ارائه فرم انصراف از دانشگاه پیام نور ، دلایل انصراف دانشجو مرتفع شده و تصمیم بگیرد که مجددا به تحصیل بازگردد. در این صورت چنانچه دارای شرایط لغو انصراف از دانشگاه پیام نور ذکر شده در زیر باشند، انصراف لغو خواهد شد.

 

 • دانشجو مدرک کاردانی را اخذ نکرده باشد. برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند و با گذراندن 70 واحد مدرک کاردانی را می گیرند، مجاز به لغو انصراف نخواهند بود.

 

 • درخواست لغو انصراف خود را حداکثر تا 30 روز پس از ارائه مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور تسلیم واحد آموزش دانشگاه دهد.

 

 • دانشجویانی مشمول انصراف از پیام نور و سربازی بوده و بعد از انصراف، معافیت تحصیلی شان لغو شده است، برای لغو انصراف خود باید خدمت سربازی را به پایان به برسانند.

 

 • دانشجو از سوی ارگان ها و سازمان ها معرفی نامه ایی مبنی بر تایید انصراف اخذ نکرده باشد. اگر هم چنین امری اتفاق افتاده باشد، از ارگان یا نهاد مربوطه، نامه موافقت با لغو انصراف را ارائه دهد.

 

 • از سوی محل اشتغال یا سایر سازمان های مجاز موردی از نظر ممنوعیت ادامه تحصیل وجود نداشته باشد.

 

 • به ازای 15 واحد درسی باقیمانده در مقطع کاردانی و کارشناسی یک ترم سنوات مجاز وجود داشته باشد.

 

 • دانشجویی که مشمول لغو انصراف شده باشد، مدت وقفه تحصیلی وی جزء سنوات تحصیلی محسوب می شود. این فرد باید شهریه ثابت و اخذ مرخصی تحصیلی را بپردازد.

 

 • شورای آموزش استان مسئول پذیرش یا عدم پذیرش انصراف از دانشگاه می باشد.

 

 

برای اطلاع از شهریه پایان نامه دانشگاه پیام نور وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

جریمه انصراف از پیام نور

 

انصراف از پیام نور و سربازی

 

همه دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو متحمل هزینه هایی می شوند و از سوی دیگر با قبولی هر فرد، فرصت از یک متقاضی گرفته شده است، حتی اگر حائز همه شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور باشد، بایستی جریمه ایی معین را برای این بابت بپردازد.

میزان جریمه انصراف از پیام نور مطابق با قوانین موجود، یک و نیم  (1/5) برابر شهریه ثابت خواهد بود و همه متقاضیان انصراف از تحصیل می بایست آن را تسویه کنند.

 

 

به منظور ورود به  سامانه گلستان دانشگاه پیام نور لینک قرمز را لمس کنید

 

 

انصراف از پیام نور و سربازی

اگر بگوییم که یکی از متداول ترین دلایل انصراف از تحصیل در دانشگاه پیام نور به خدمت سربازی آقایان مربوط می شود، خلاف واقع نیست. اما نکته مهم این است که قوانین انصراف از پیام نور و سربازی با دیگر دانشگاه ها تفاوتی نداشته و حوزه نظام وظیفه تعیین کننده شرایط لازم است. البته، میزان جریمه انصراف از پیام نور با سایر دانشگاه ها دارای تفاوت هایی که برای اطلاع از آن می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

بر اساس ضوابط موجود، مشمولان خدمت سربازی که برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری پذیرفته می شوند، به ترتیب پنج، سه و شش سال معافیت از تحصیل را کسب خواهند کرد. همچنین، این مشمولان در طول مدت تحصیل از دیپلم تا دکتری تنها یک بار می توانند از تحصیل انصراف دهند و دو بار انصراف از پیام نور برای آن ها مجاز نیست.

این افراد چنانچه مجددا در دانشگاه پذیرفته شوند، به چهار شرط زیر می توانند به تحصیل مشغول شوند.

 • بیشتر از یک سال از تاریخ انصراف نگذشته باشد.
 • انصراف دانشجو به قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب مربوط باشد و شامل سنوات ارفاقی محسوب نشود.
 • انصراف از تحصیل وی با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نباشد.
 • مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارد، تکراری نبوده و فرد قبلا در آن فارغ التحصیل نشده باشد.

 

 

برای اینکه از رشته های جدید پیام نور بدون کنکور بیشتر بدانید، کلیک کنید.

 

 

شرایط استفاده از مرخصی تحصیلی دانشگاه پیام نور

در برخی از موارد به جای اینکه دانشجو یک یا دو بار انصراف از پیام نور را اخذ کند، می تواند از گزینه دیگری همچون مرخصی استفاده نماید. این کار برای افرادی که به طور موقت مجبور به ترک تحصیل هستند، مناسب می باشد. البته مسلما شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور با شرایط مرخصی متفاوت است. برای اطلاع بیشتر شرایط اخذ مرخصی را ذکر خواهیم کرد.

به  طور کلی دانشجویانی که مجاز به اخذ مرخصی دانشگاه پیام نور هستند، به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند.

 • افراد مشمول خدمت وظیفه عمومی و مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی: دانشجویان آقا مشمول خدمت سربازی برای مقطع کاردانی می توانند یک ترم و برای مقطع کارشناسی دو ترم مرخصی بگیرند.
 • افرادی که مشمول خدمت وظیفه عمومی نیستند: این دانشجویان با ارائه درخواست کتبی مبنی بر مرخصی تحصیلی در دوره کاردانی یا کار شناسی ناپیوسته، تا 3 ترم و برای دوره کارشناسی تا 6 ترم مرخصی بگیرند.
 • افرادی که به دلیل شغل همسر و یا خودشان نیازمند مرخصی تحصیلی هستند: برای دانشجویانی که مامور دولت، همسر یکی از کارکنان یا همسر یکی ا زدانشجویان بورسیه تحصیل خارج از کشور به شمار می روند. این افراد نهایتا 4 سال مرخصی بدون احتساب سنوات تحصیلی به تایید شورای آموزشی استان دریافت خواهند کرد.

 

 

برای اطلاع از نحوه و شرایط ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور وارد لینک قرمز شوید

 

 

دلایل رایج انصراف دانشگاه پیام نور

گرچه نمی توان برای همه افرادی که فرم انصراف از دانشگاه پیام نور را پر می کنند، نمی توان دلیل مشترکی آورد، اما به طور معمول برخی از دلایل در بین همه متقاضیان انصراف از تحصیل این دانشگاه رایج تر از سایرین است. اگر بخواهیم به این موارد اشاره کنیم، می توان علت زیر را بیان کرد.

 

 • نداشتن علاقه یا شناخت قبلی نسبت به رشته ایی که در آن پذیرفته شده اند.
 • نبود امکاناتی همچون خوابگاه یا سرویس دانشجویی برای افرادی که در دانشگاه های دور از محل زندگی پذیرفته شده اند.
 • بالا بردن شهریه ها و عدم توانایی پرداخت آن
 • سختی امتحانات و دروس تخصصی. به ویژه برای آن دسته از دانشجویانی که به صورت دورخوان تحصیل می کنند و بدون حضور در کلاس مجبور به کسب نمره بالا جهت قبولی می باشند. به طوریکه گاها حاضر به پرداخت جریمه انصراف از پیام نور نیز می شوند.
 • تردید در مورد آینده شغلی و تحصیلی و علاقه به تحصیل در دانشگاه های سطح بالاتر

با تمام این تفاسیر پیشنهاد می کنیم که قبل از هر گونه اقدام برای انتخاب رشته و ورود به دانشگاه، ابتدا در مورد رشته مورد نظر و شرایط حاکم بر موقعیت های تحصیلی و شغلی آتی آن تحقیقات لازم را انجام دهید تا بعدا مجبور به یک یا دو بار انصراف از پیام نور نشوید.

 

 

به منظور اطلاع از زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور لینک مربوطه را انتخاب کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله ضمن توضیحات کامل در خصوص شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ، تلاش کردیم تا جنبه های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهیم.

چنانچه شما نیز به هر دلیلی مایل به ارائه مدارک و فرم انصراف از دانشگاه پیام نور یا هر کدام از دانشگاه های روزانه، غیر انتفاعی، خودگردان یا آزاد بودید، می توانید دقیق ترین مشاوره را از همکاران ما اخذ نمایید. برای این منظور، کافی است که از طریق شماره های درج شده در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 1 شب در همه روزهای هفته با ما در تماس باشید.

 

 

به منظور آگاهی از نحوه برخورداری از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

زمان برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام نور

گرایش های روانشناسی با مدرک دکتری

سیستم بازیابی و تغییر رمز عبور سیستم گلستان پیام نور

شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور 

مشاوره دانشگاه پیام نور 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور چیست؟

در این مقاله می توانید همه شرایط لازم برای موافقت با درخواست انصراف از دانشگاه پیام نور را مطالعه فرمایید.

جریمه انصراف از پیام نور چقدر است؟

میزان جریمه انصراف از پیام نور مطابق با قوانین موجود، یک و نیم  (1/5) برابر شهریه ثابت خواهد بود و همه متقاضیان انصراف از تحصیل می بایست آن را تسویه کنند.

فرم انصراف از دانشگاه پیام نور را از کجا باید تهیه کرد؟

برای تهیه فرم انصراف دانشگاه می بایست به واحد آموزش دانشگاه مراجعه شود.

قوانین مربوط به مشمولان خدمت سربازی وانصراف از دانشگاه پیام نور چیست؟

برای اطلاع از این موضوع، به مقاله حاضر مراجعه فرمایید .

نظرات

 1. Avatar photo
  پوریا
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام من ۳۱ شهریور امسال سنوات دانشجویی ۵ساله پیام نورم دیگه تموم میشه و وارد سنوات ارفاقی میشم واسه نظام وظیفه
  میخواستم بدونم تابستان هم میشه انصراف داد که من باز ۱ سال پس از انصراف فرصت پذیرش در دانشگاه جدید داشته باشم؟
  ینی تابستون امسال انصراف بدم و تابستون ۱۴۰۳ بعد از انتخاب رشته کنکور دوباره ترم مهر برم دانشگاه
  آیا مشکل نظام وظیفه پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام
   احتمالا دانشگاه با انصراف تون موافقت نمیکنه

   • Avatar photo
    پوریا
    ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۳

    خب من امسال هم دارم کنکور ۱۴۰۲ شرکت میکنم و اگه امسال قبول بشم چی؟یعنی نمیشه برم دانشگاه جدید؟
    و اینکه اگر حالا خواستم بمونم واسه سال بعد دانشگاه چرا با انصرافم موافقت نمیکنه؟

 2. Avatar photo
  طاهر
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام اگه من از دانشگاه پیام نور انصراف بدم مدارکم بهم میدم یانه خیلی ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۲

   وقت بخیر
   بعد از انصراف از دانشگاه در صورتی که منجر به پرداخت جریمه نشوید میتوانید مدارک خود را دریافت کنید

 3. Avatar photo
  احمد
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۲۷

  سلام و وقت بخیر
  دانشجوی رشته حسابداری هستم ترم ۱ رو گذراندم و ترم ۲ را هم ثبت نام کردم و کامل شهریه را دادم . آیا انصراف بدم باید ۶ ترم بعدی رو هم شهریه را پرداخت کنم .
  دانشجوی پیام نور هستم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۴

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین انصراف باید نصف شهریه ثابت ضبدر تعداد ترم های باقی مانده را به عنوان جریمه انصراف پرداخت نمایید.

 4. Avatar photo
  جاواد
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۲

  سلام من دانشجوی ترم۳ پیام نور هستم فوق دیپلم نگرفتن هنوز اگه انصراف بدم باید شهریه ثابت ۵ ترم بدی رو هم بپردازم ممنون میشم جواب بدید ؟!؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۸

   وقت بخیر
   پرداخت جریمه به رشته تحصیلی شما وواحد دانشگاهی شما دارد ک نیازه مدیر گروه شما را راهنمایی کند اما اصولی مبلغی را بابت ترم های باقی مانده از شما میگیرند

 5. Avatar photo
  سحر
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام من سال ۱۴۰۱ رشته بدون آزمون پیام نور قبول شدم اما از رشتم راضی نیستم ، می‌خوام دوباره بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنم تا ملی قبول بشم.اما میترسم قبول نشم ممکنه یک ماه مونده به آغاز ترم فرم انصراف پر کنم تا اگر قبول نشدم برگشت بزنم ؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام وقت بخیر.
   انتخاب رشته کنید اگر قبول شدید آنگاه از رشته و دانشگاه قبل انصراف دهید.

 6. Avatar photo
  محمد
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام وقت بخیر
  من سال ۹۹ کاردانی دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و اصلا انتخاب واحد نکردم و دوترم مرخصی گرفتم و بعد از ایران خارج شدم ولی هنوز از دانشگاه انصراف ندادم ایا نیاز هست انصراف بدم یا کلا الان جز اخراجی ها میشم

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت بخیر
   اصولا واحد دانشگاهی شما از لیست دانشجو های خود خارج کرده اما روال کار هر واحد دانشگاهی متفاوت میباشد نیازه با دانشگاه ارتباط برقرار کنید

 7. Avatar photo
  بهار
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۵

  میخواستم بدونم مجدد کنکور بدم
  وسراسری بخوام برم مشکلی هست؟با توجه به این که دوبار از پیام نور انصراف دادم؟
  و اینکه من دوتا دیپلم دارم ولی یه پیش دانشگاهی
  دیپلم دومم تجربیه(بدون پیش دانشگاهی) الان بخوام ترمیم نمره انجام بدم باید مجدد کل درس هارو امتحان بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۱

   سلام وقت به خیر
   برای ترمیم معدل میوانید دروسی که نمره پایینی دارند را مجدد امتحان دهید.

 8. Avatar photo
  بهار
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید دوتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
  سوال اولم اینه که من قبلا دانشجو پیام نور بودم دو سال پیش انصراف دادم امسال مجدد همون دانشگاه وهمون رشته قبول شدم
  مدارکم اپلود شد و کد دانشجویی گرفتم وانتخاب واحد انجام دادم اما هنوز مدارکمو فیزیکی تحویل ندادم پشیمون شدم میخوام انصراف بدم
  میخواستم بدونم مجدد کنکور بدم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقت به خیر
   شما ثبت نام خود را نهایی نکرده و میتوانید نسبت به شرکت در کنکور اقدام نمایید.

 9. Avatar photo
  محمدی
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

  سلام. من ورودی مهر حضوری برای ثبت‌نام رفتم دانشگاه و بعد از گرفتن کد دانشجوئی پشیمون شدم و نه هزینه ثبت‌نام پرداخت کردم و نه انتخاب واحد کردم و ازم نخواستن فرم انصراف پر کنم… الان لرای ورودی بهمن یک دانشگاه دیگه قبول شدم و وارد سایت گلستان نمیتونم بشم. اگه حضوری برای ثبت‌نام بدم به مشکل برمیخورم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت به خیر
   احتمالا ثبت نام قبلی داخل سامانه ثبت شده است.به واحد آموزش دانشگاه مراجعه حضوری نمایید.

 10. Avatar photo
  مهدی شوهانی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

  سلام من اول کنکورم ۹۹ بود به دلیل کرونا رتبه خوبی نیاوردم یک سال معافیت گرفتم ۱۴۰۰ هم رتبم خوب نشد رفتم پیامنور یه ترم گذروندم بعد ترم دوم سوم مرخصی بودم الان واحد گرفتم
  بعد ۱۴۰۱ هم رتبه خوبی آوردم ولی کافی نبود حالا میخوام برای ۱۴۰۲ تیر شرکت کنم
  سربازی هم نرفتم
  آیا میتونم بدون انصراف شرکت کنم وسال بعد دانشگاه سراسری برم یاباید الان انصراف بدم
  بعد اگه نیازی نیست انصراف بدم میشه بعد قبول در روزانه از پیامنور انصراف نداد وهمزمان دررشته تحصیل کرد.

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد.شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • Avatar photo
    Maedeh
    ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

    سلام
    من ثبت نام غیر حضوری پیام نور رو انجام دادم
    اما ب دلایلی پشیمون شدم از تحصیل
    نمیخوام دیگه پیام نور ثبت نام کنم
    انتخاب واحد نکردم،شهریه پرداخت نکردم و حتی مدارکمم تحویل دانشگاه ندادم، یعنی پرونده ی فیزیکی توی دانشگاه ندارم
    الآن چجوری باید انصراف بدم؟؟؟؟

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

     سلام دوست عزیز اگر ثبت نام قطعی انجام نداده اید و مدرک دیپلم ارائه نداده باشید نیازی به انصراف نیست.

 11. Avatar photo
  مبینا
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام وقت بخیر من سال ۹۶از طریق تکمیل ظرفیت ثبت نام کردم اما بنا ب دلایل شخصی نتونستم امتحان های ترم یک رو هم شرکت کنم
  ایا الان شرایط انتخاب واحد برای ترم بهمن رو دارم؟؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام دوست عزیز خیر شما امکان ثبت نام مجدد و انتخاب واحد در این دانشگاه رو ندارید.

 12. Avatar photo
  حسین
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  سلام وقت بخیر

  من ورودی مهر 1401 دانشگاه پیام نور هستم و ترم دو رو مجازی برداشتنم آیا میتوانم در کنکور تیر ماه 1402 شرکت کنم واگر دانشگاه دولتی قبول شدم امکان انصراف از دانشگاه پیام نور وجود داره در حالی که دو ترم پیام نور گذراندم . وضعیت معافیت چگونه است ؟ باتشکر

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

   سلام وقت به خیر
   اگر تا کنون از تحصیل انصراف ندادید میتوانید در صورت قبولی از دانشگاه قبلی خود انصراف داده و مجددا از معافیت تحصیلی خود استفاده نمایید.

 13. Avatar photo
  سحر
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

  سلام،من ورودی مهر ۱۴۰۰ تو دانشگاه پیام نور هستم،یه ترم رو به صورت مجازی خوندم و بعد پشیمون شدم و الان میخوام انصراف بدم.
  با توجه به اینکه من ثبت نامم رو به صورت مجازی انجام دادم و مدارکم رو برای دانشگاه توی سایت آپلود کردم و اصل مدارکم رو به دانشگاه تحویل ندادم

  آیا باید کتبی از دانشگاه انصراف بدم؟و برای انصراف از دانشگاه چقدر هزینه باید پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

   سلام وقت بخیر
   باید حضوری به دانشگاه مراجعه کرده و انصراف خود را ثبت نمایید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه انصراف با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   با سلام دوست عزیز بله شما دانشجوی دانشگاه محسوب میشید و باید انصراف قطعی بدید، و بله باید نصف شهریه ثابت رو بعنوان شهریه انصراف پرداخت کنید.

 14. Avatar photo
  میلاد
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

  سلام من ترم یک ارشد هستم و بدلیل عدم امکان تغییر رشته مایل به انصراف هستم
  از فردا ثبتنام ترم دوم شروع میشه برای انصراف باید هزینه ای پرداخت کرد؟ اگر انصراف ندم و دیگه هم دانشگاه نرم مشکلی پیش میاد؟؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   باسلام و احترام طبق آیین نامه انصراف از دانشگاه پیام نور میبایست هزینه پرداخت بفرمایید

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

   سلام وقت بخیر
   برای انصراف باید هزینه ی انصراف را پرداخت کنید و اگر انصراف ندهید ممکن است در اینده برایتان مشکل ایجاد شود.

 15. Avatar photo
  مریم
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

  سلام من دانشجوی مقطع کارشناسی هستم و 106واحدم پاس کردم وسنوات تحصیلیم داره تموم میشه و چون معدل این ترمم 11.90 میشه نمیتونم 20 واحدبردارم و بااحتساب ترم تابستون 11واحد میممونه که نمیتونم پاس کنم ودرضمن چون اتباعم تمدید سنوات تحصیلی میگن مجاز نیست برام الان اگه انصراف بدم میتونم بعدا دوباره ثبت نام کنم و ادامه بدم یا قانون و تبصره ای برای این 11واحدوجووداره لطفا راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید مدرک معادل دریافت کرده و مجدد اقدام به ثبت نام نمایید تا دوره تحصیلیتان کاهش بیابد جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 16. Avatar photo
  کریم
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

  ببخشید من دانشجوی ترم 8 رشته کارشناسی پیوسته شیمی دانشگاه پیام نور هستم آیا میتونم قبل از ترم 10انصراف بدم و مجددا کنکور بدم؟ قصد ورود به رشته هوشبری را دارم .چون نظام وظیفه رفتم میگن تا قبل از ترم ۱۰میشه انصراف داد. با تشکر

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت به خیر
   انصراف ازدانشگاه و صدور معافیت تحصیلی مجدد بستگی به تعداد واحد های پاس شده و شرایط دانشگاه دارد.

 17. Avatar photo
  مائده
  ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام. وقت بخیر
  پروسه انصراف از دانشگاه پیام نور چقدر طول میکشه؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام وقت بخیر.
   معمولا پروسه انصراف زمان بر نیست و بستگی به همکاری دانشگاه هم دارد

 18. Avatar photo
  عارف
  ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام
  من امسال دوره کارشناسی دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم ولی میخوام کنکور تجربی بدم و توی رشته های تجربی توی دانشگاه دولتی درس بخونم
  اگر الان من انصراف بدم آیا باید برم سربازی یا میتونم تیرماه کنکور بدم و برم یه دانشگاه دیگه؟
  اگر الان انصراف بدم معافیت دارم یک سال یا خیر؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام اگر قبل از ترم 4 از دانشگاه انصراف داده باشید و اولین انصراف تون هست مشکلی برای تحصیل مجدد یا سربازی ندارید

 19. Avatar photo
  Hassan
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

  سلام خدمت شما،من ترم ۷ دانشگاه پیام نورم ۱۰۰واحدم پاس کردم ولی مجبورم که برم سربازی،میخواستم ببینم بعد از تموم کردن سربازیم‌میتونم برگردم به همین رشته خودم تو همین پیام نور بقیشو بخونم؟اجازه برگشت به تحصیل تو رشته خودمو میدن؟یا باید تطبیق واحد کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقت به خیر
   برگشت به تحصیل بستگی به واحد آموزشی دانشگاه دارد.

 20. Avatar photo
  شهاب
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۸

  سلام وقت بخیر . من دانشجوی ترم ۵ کارشناسی پیوسته پیام نور هستم. میخوام ترم بهمن انصراف بدم و با مدرک کاردانی به خدمت برم. میخواستم بپرسم بعد خدمت میتونم ادامشو بخونم؟ برای کارشناسی.

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام وقت به خیر
   بعد از گذراندن خدمت سربازی میتوانید برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته و یا کارشناسی پیوسته مشکلی وجود ندارد.

 21. Avatar photo
  شیدا
  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم من ترم یک رشته مهندسی معماری دانشگاه پیام نور هستم اگه الان بخوام انصراف بدم مجددا در بهمن ماه میتونم در رشته روانشناسی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف میتوانید مجددا برای ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایید.

 22. Avatar photo
  لیلی
  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم من ترم یک مهندسی معماری در دانشگاه پیام نور هستم اگه بخوام انصراف بدم دوباره در بهمن ماه میتونم در رشته روانشناسی ثبت نام کنم یا حتما باید این ترمو پاس کنم بعد؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت به خیر
   خانم ها بدون محدودیت میتوانید بعد از انصراف از تحصیل مجددا برای ثبت نام اقدام نمایند.

 23. Avatar photo
  لیلی
  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم من ترم یک مهندسی معماری در دانشگاه پیام نور هستم اگه بخوام انصراف بدم دوباره در بهمن ماه میتونم در رشته روانشناسی ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت به خیر
   خانم ها بدون محدودیت میتوانید بعد از انصراف از تحصیل مجددا برای ثبت نام اقدام نمایند.

 24. Avatar photo
  لیلا
  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

  سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم من ترم یک مهندسی معماری در دانشگاه پیام نور هستم اگه بخوام انصراف بدم دوباره در بهمن ماه میتونم در رشته روانشناسی ثبت نام کنم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت به خیر
   خانم ها بدون محدودیت میتوانید بعد از انصراف از تحصیل مجددا برای ثبت نام اقدام نمایند.

 25. Avatar photo
  امیر رضا
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

  سلام،سوالی که دارم شاید به نظر غیر معقول باشه اما با توجه به شرایط خاصی که دارم و مفصل هست از خدمتتون سوال میکنم.آیا ممکنه ارشد پیام نور ثبت نام کنم فورا هفته اول انصراف بدم و یا یک ترم بخونم بعد انصراف بدم تا معافیت سربازی۱ساله (معافیت ۱ساله مخصوص انصراف) شاملم بشه؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   جهت دریافت اطلاعات مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

 26. Avatar photo
  امیر رضا
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

  سلام،سوالی که دارم شاید به نظر غیر معقول باشه اما با توجه به شرایط خاصی که دارم و طولانی هست از خدمتتون سوال میکنم.آیا ممکنه ارشد پیام نور ثبت نام کنم فورا هفته اول انصراف بدم یا یک ترم بخونم بعد انصراف بد و معافیت سربازی۱ساله (معافیت ۱ساله مخصوص انصراف) شاملم بشه؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

   جهت دریافت اطلاعات با سامانه تماس حاصل فرمایید

 27. Avatar photo
  Melisa
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام وقت بخیر من ترم ۱ دانشگاه پیام نور هستم میخوام این ترم رو تموم کردم انصراف بدم برم دانشگاه آزاد چقدر باید جریمه پرداخت کنم؟!

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام روزتون بخیر با توجه به ایین نامه نصف شهریه ثابت ترم باقی مانده

 28. Avatar photo
  حسین
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۲

  سلام. من برای معافیت تحصیلی، سال 99، مقطع کارشناسی رشته حسابداری دانشگاه پیام نورثبت نام کردم. و البته واحد زیادی پاس نکردم.
  حالا من میتونم در کنکور امسال، در صورت قبولی در رشته هایی مثل فیزیوتراپی تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی امکان تحصیل مجدد در یک مقطع برای آقایون وجود نداره.
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 29. Avatar photo
  مجتبی
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۴

  سلام ببخشید من ترم اول هستم و میخواستم از دانشگاه انصراف بدم و دانشگاه آزاد برم پول ثبت نام رو پرداخت کردم برای انصراف باز باید پول بدم؟لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۷

   سلام روزبخیر
   خیر نیازی به پرداخت شهریه نیست.

 30. Avatar photo
  Fati
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

  با سوابق تحصیلی ثبت نام کردم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام وقت بخیر با ارزوی موفقیت.

 31. Avatar photo
  Fati
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام وقت بخیر
  هزینه ی شهریه ثابت دانشگاه پیام نور چقدره؟
  اگه بخام یک ترم پیام نور بخونم بعد انصراف بدم چقدر باید جریمه پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقت بخیر
   شهریه ثابت درهررشته متفاوت است .
   جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد لیست شهریه رشته ها با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 32. Avatar photo
  زینب
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۷

  الان من کارای ثبت نام رو انجام دادم الان پشیمون شدم به دلیل مغایرت معدل می‌خوام انصراف بدم هنوز انتخاب واحد نکردم الان انصراف برای من هزینه ای خواهد داشت؟ مدارک لازم برای این کار چیه

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 33. Avatar photo
  بهاره
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال دانشگاه پیام نور قبول شدم ولی هیچ ثبت نامی انجام ندادم و قصد رقتن به پیام نور را ندارم باید انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت به خیر
   عدم ثبت نام نهایی در دانشگاه به منزله انصراف است.

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام روزبخیر
   خیر نیازی نیست.

 34. Avatar photo
  نرگس
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

  سلام.من سه سال پیش پیام نور سلطانیه رشته ی مشاوره ثبت نام کردم.میخام از اونجا انصراف بدم.و پیام نور ابهر رشته ی علوم تربیتی ثبت نام کنم.میخاستم بدونم اگر از ابهر هم انصراف بدم ایا منع میشم از سراسری و دولتی؟ینی اگر دوبار انصراف بدم از پیام نور؟یا این فقط برا پسراس؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 35. Avatar photo
  F
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

  سلام ببخشید من ورودی سال ۱۴۰۰ دانشگاه پیام نور هستم
  و درحال حاضر در پیام نور تحصیل میکنم و هنوز مدارک و پرونده ام را به صورت حضوری تحویل دانشگاه ندادم ، الان میخوام در یک رشته دانشگاه دولتی ثبت نام کنم
  حالا باید اول از پیام نور انصراف بدم با توجه به اینکه هنوز مدارکم را تحویل ندادم یا نیاز به انصراف نیس و میتونم ثبت نام کنم ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام در یک دانشگاه در دانشگاه دیگری نباید مشغول به تحصیل باشید

 36. Avatar photo
  امیر
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۴

  سلام.من سه سال پیش پیام نور سلطانیه رشته ی مشاوره ثبت نام کردم.میخام از اونجا انصراف بدم.و پیام نور ابهر رشته ی علوم تربیتی ثبت نام کنم.میخاستم بدونم اگر از ابهر هم انصراف بدم ایا منع میشم از سراسری و دولتی؟ینی اگر دوبار انصراف بدم از پیام نور؟یا این فقط برا پسراس؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه پیام نور تنها برای آقایان محدودیت دارد.

 37. Avatar photo
  محمد
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

  سلام.من سه سال پیش پیام نور سلطانیه رشته ی مشاوره ثبت نام کردم.میخام از اونجا انصراف بدم.و پیام نور ابهر رشته ی علوم تربیتی ثبت نام کنم.میخاستم بدونم اگر از ابهر هم انصراف بدم ایا منع میشم از سراسری و دولتی؟ینی اگر دوبار انصراف بدم از پیام نور؟یا این فقط برا پسراس؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت به خیر
   انصراف از دانشگاه پیام نور برای آقایان محدودیت دارد.

 38. Avatar photo
  کیمیا
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام.من سه سال پیش پیام نور سلطانیه رشته ی مشاوره ثبت نام کردم.میخام از اونجا انصراف بدم.و پیام نور ابهر رشته ی علوم تربیتی ثبت نام کنم.میخاستم بدونم اگر از ابهر هم انصراف بدم ایا منع میشم از سراسری و دولتی؟ینی اگر دوبار انصراف بدم از پیام نور؟یا این فقط برا پسراس؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام
   با آموزش دانشگاه مبدا و مقصد باید صحبت کنید
   ولی چون دانشگاه محل تحصیل تون پیام نور بوده محرومیتی در دوره های روزانه ندارید

 39. Avatar photo
  ریحانه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام من پیام نور قبول شدم اگه نخوام ثبت نام کنم باید جریمه بدم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله جریمه برای انصراف هست

  • Avatar photo
   mansuri
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت بخیر خیر در صورتیکه ثبت نام نکرده باشید نیازی به پرداخت جریمه نمیباشید

 40. Avatar photo
  عابد
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

  سلام خسته نباشید
  من پارسال یعنی ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ از رشته روزانه انصراف دادم که کنکور شرکت کنم و کنکور شرکت کردم شنیدم که پسران فقط یکبار حق انصراف از تحصیل دارند
  الان توی انتخاب رشته نتایج که اومده ، رشته پیام نور قبول شدم
  اگه برای ثبتنام اقدام نکنم برام به عنوان انصراف به حساب میاد؟
  چون این رشته و دانشگاه رو نمیخام و میخوام بهمن بر اساس سوابق تحصیلی دوباره انتخاب رشته کنم ، الان اگه دانشگاه پیام نور ثبتنام نکنم برام مشکلی پیش میاد؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 41. Avatar photo
  گلی
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

  سلام بنده سال ۹۹ وارد دانشگاه پيامنور شدم دو ترم گذروندم الان میخوام انصراف بدم ومرخصی داشتم حالا در مورد شهریه باید چکار کنم نیاز هست که شهریه ثابت مهر رو هم پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام وقتتون بخیر باید شهریه ثابت پرداخت بشه

 42. Avatar photo
  محمد
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۰

  سلام دانشجوی پیام نور هستم ورودی سال 98 و تا پایان 1403هم معافیت تحصیلی دارم .دو ترم مرخصی گرفتم و 4ترم هم خوندم و حدود 108واحد هم پاس کردم.امسال کنکور شرکت کردم میخواستم بدونم اگه قبول شدم منعی از لحاظ نظام وظیفه دارم یا خیر ؟و آیا میتونم بدون دریافت مدرک کاردانی انصراف بدم؟یا چون تعداد واحدای بیش از ۶۸واحد پاس کردم هنگام انصراف سیستم خودش با کادرانی انصرافو ثبت میکنه؟ و اگر این اتفاق بیفته معافیت تحصیلی مجدد برام صادر نمیشه.یا اینکه اصلی ربطی نداره همچین مشکلی پیش نمیاد؟ممنون میشم پاسخ بدین

  • Avatar photo
   maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 43. Avatar photo
  محمد
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۶

  سلام ببخشیدمن امروزرفتم از پیام نورانصراف دادم تاریخ انصرافم ۳۰تیرماه ۱۴۰۱ خورده میخوام بدونم آیا من میتونم ازمهلت یکساله بعدانصراف استفاده کنم و بشینم تا تیر۱۴۰۲درس بخونم و کنکورسراسری شرکت کنم برای قبولی دررشته های روزانه؟من سال ۹۷دررشته کارشناسی پیام نورثبتنام کردم و تاتاریخ ۳۰شهریور۱۴۰۲معافیت تحصیلی داشتم ولی ترسیدم که اخراج بشم بخاطرهمین امروزانصراف دادم توراخدا بگید من میتونم از مهلت یکساله استفاده کنم چون بعصی ها میگن ۶ماه فرصت داری یکسال نیست ؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت به خیر
   به طور کلی یکسال بعد از انصراف از تحصیل فرصت دارید که شرایط خود را تعین کنید.

  • Avatar photo
   سلام در عرض یکروز حضوری انصراف دادید؟ پس چرا میگن باید ابتدا اینترنتی درخواست بدیم و منتظر نتیجه اون باشیم ؟
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

   سلام امروز ۲ شهریور هست و من میخوام از پیام نور انصراف بدم و برای مهرماه آزاد ثبت نام کنم
   برای اینکار میخواستم شهریه متغیر ترم قبل رو واریز کنم چون واریز نکردم و تو امتحانا شرکت نکردم
   حالا دیدم شهریه بجای ۷۰۰ شده ۱ میلیون و ۴۷ هزارتومان
   یعنی متغیر پارسال و شهریه ثابت ترم جدید با هم حساب شدن

   میترسم این مبلغ رو واریز کنم باز بگن باید شهریه متغیر ترم جدید رو هم پرداخت کنی درحالی که من قصد ندارم ترم جدید تو پیام نور بخونم
   لطفا راهنماییم کنید
   درخواست اینترنتی برای انصراف بدم یا با یکبار اقدام حضوری به دانشگاه درخواستم رو قبول میکنن؟

   • Avatar photo
    javadi
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

    سلام روزبخیر
    با توجه به شرایطی که گفتین
    بهتره حضوری با دانشگاه صحبت کنید.

 44. Avatar photo
  www.badpeymabehnam@gmail.com
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۱

  سلام.داداش چیشد پرسیدی ؟شرایط منم مثل شماس میخواستم بدونم برای شرکت درکنکور۱۴۰۲مشکلی ایجادنمیشه من امروز رفتم انصراف دادم تاریخ انصرافم خورده ۳۰تیرماه میخوام بدونم ۱۴۰۲تیرماه میتونم کنکورشرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

   سلام وقت بخیر خیر جهت شرکت در کنکور دی و تیر ماه میتوانید اقدام کنید و منعی وجود ندارد

 45. Avatar photo
  حسین
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

  سلام خسته نباشید بنده ورودی ۹۷ هستم
  و الان ۸ ترم گذشته من بخاطر مریضی ک دارم نصف از امتحان ها رو افتادم و الان حساب کردم با این دو ترم ک مونده بازم نمیتونم تموم کنم دانشگاه رو
  آیا میتونم انصراف بدم و دوباره ثبت نام کنم
  و اینک دوباره معافیت تحصیلی تمدید میشه و ده ترم میتونم دوباره بخونم یا نه .ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • Avatar photo
   javadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

   سلام روزبخیر
   نباید از دانشگاه انصراق بدین
   باید از طریق آموزش دانشگاه درخواست افزایش سنوات بدین.

 46. Avatar photo
  رضا
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام اگر کسی برای بار دوم از پیام نور انصراف بده و دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی ثبت نام کنه میتونه بازم معافیت تحصیلی بگیره و برای سال 1402مجاز به شرکت در کنکور سراسری بشه ؟؟؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   پسران فقط یک بار حق انصراف را دارند برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 47. Avatar photo
  احمد
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

  من امسال برای اینکه سرباز نشم . پیام نور شهرمون اسم نوشتم رشته کامپیوتر و دو ترم مرخصی گرفتم ‌. امسال میخوام تغییرش بدم ب حسابداری از همون دانشگاه . میتونم کنکور ۱۴۰۲ هم شرکت کنم مشکلی پیش نمیاد واسم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام روزبخیر
   خیر مشکلی نداره.

 48. Avatar photo
  عرفان
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

  متولد دیماه 79 هستم .
  سال 98 کنکور شرکت کردم ولی دانشگاه مدنظرم قبول نشدم
  سال 99 دوباره کنکور دادم .
  به خاطر شرایطی که برای ثبت نام در دانشگاه گذاشته بودن دفترچه اعزام به خدمت رو باید پست میکردم .
  شهریور 99 پست کردم تمدیدش کردم برای مهر 99 .
  نوبت مهر نتونستم تمدید کنم و برای اینکه اضافه خدمت بهم نخوره مجبور شدم برم خدمت.
  بعد از یه ماه آموزشی تقریبا اواخر آبان که نتایج نهایی کنکور مشخص شد ایست خدمتی زدم و رفتم دانشگاه روزانه .
  بهمن 1400 از دانشگاه انصراف دادم که دوباره کنکور بدم
  ولی امسال هم نتیجه مطلوبم نرسیدم .
  ______________________________________
  اولین سوال اینه ک … ایا برای انتخاب رشته سال 401 نمیتونم دیگه روزانه بزنم؟ و اگه ن این محرومیت کد روزانه تا کی ادامه داره؟( ینی کی میتونم روزانه برم دوباره)

  سوال دومم چطور میتونم امسال معافیت بگیرم و برای کنکور 402 بخونم؟ ایا حتما باید سربازی برم؟

  ایا اینکه معافیت از تحصیل با دوبار انصراف از دانشگاه گرفته میشه فقط مختص ب روزانست؟ یا اگه انصراف دومم از پیام نور باشه مشکلی نداره؟

  ایا کسی ک خدمت رو کامل کرده .. در صورت ادامه تحصیل تو رشته های مشمول طرح. بازم باید طرح بگذرونه؟ یا معاف از طرحه؟

  خب الان ینی میتونی ترم یک هم انصراف بدی…اما سوالم اینه ک بعد انصراف میتونی باز روزانه بری؟

 49. Avatar photo
  محمدرضا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام، من ورودی 96 کارشناسی پیام نور هستم و واحدی پاس نکردم، من تا 31 شهریور 1401 معافیت تحصیلی دارم و سنوات قانونیم تموم میشه،اگر قبل از اتمام سنوات مصوب انصراف بدم میتونم از فرصت یکساله برای شرکت در کنکور 1402 استفاده کنم؟!

  • Avatar photo
   karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۳

   سلام بعیدمیدونم احتمال زیاداخراج شدین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 50. Avatar photo
  محمدرضا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۶

  سلام، من ورودی 96 کارشناسی پیام نور هستم و واحدی پاس نکردم، تا 31 شهریور 1401 معافیت تحصیلی دارم و سنوات قانونیم تموم میشه، اگر قبل از اتمام سنوات مصوب انصراف بدم میتونم از فرصت یکساله برای کنکور 1402 استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   با سلام میتوانید استفاده کنید ولی چون از نصفه سنوات بیشتر رفته اید باید از نظام وظیفه به جای پلیس +10 اجازه بگیرید

 51. Avatar photo
  S
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۷

  سلام وقتتون بخیر من پارسال پیام نور قبول شدم نرفتم ولی انصراف هم ندادم الان مجاز نیستم که از سهمیم استفاده کنم چون باید انصراف بدم چطوری باید انصراف بدم

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام.
   برای اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 52. Avatar photo
  ناشناس
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۴

  سلام وقتتون بخیر من سال ۹۸دکترا قبول شدم ویک ترم رفتم اما یک مشکلی پیش اومد که نتونستم حتی امتحان ترم اول رو بدهم ودیگه اصلا به دانشگاه هم نرفتم وانصراف هم ندادم. وارد سایت گلستان میشم وبدهی شهریه رو همون شهریه متغیر ترم اولم زده آیا برای انصراف غیراز اون شهریه مبلغی هم باید بپردازم؟ و سوال دیگر اینکه من میتونم دوباره به دانشگاه برگردم وادامه بدهم ؟.ممنون

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام برای انصراف بله باید هزینه اضافی رو پرداخت کنید در خصوص بازگشت به تحصیل هم دانشگاه تصمیم میگیرد

 53. Avatar photo
  مجتبی
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

  سلام من برج 11 سال قبل از دانشگاه پیام نور انصراف زدم ولی اون برای من زمان انصراف زد برج 4 میشه بگید یعنی چی؟ترم مهر همون سال و انتخاب واحد نکردم

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

   سلام تاریخ انصراف شما همان تاریخی هست که دانشگاه ثبت کرده در صورت مغایرت به واحد آموزش دانشگاه اطلاع دهید

 54. Avatar photo
  دانیال
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۵

  سلام خسته نباشید
  انصراف از پیامنور سهمیه انصراف رو میسوزونه؟
  منظورم اینه پسری که دانشگاه پیامنوره انصراف بده و یک رشته روزانه
  قبول شه دوباره میتونه از اون رشته روزانه انصراف بده کنکور شرکت کنه؟
  اگه کنکور شرکت کنه شرطی خواهد داشت؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

   سلام طبق قانون سازمان نظام وظیفه هر شخص مشمول یکبار حق انصراف از دانشگاه در هر مقطع تحصیلی را دارد اگر تاکنون از سهمیه انصراف خود از دانشگاه استفاده نکرده اید میتوانید بدون انصراف از دانشگاه پیام نور در کنکور ثبت نام کنید و در صورت قبولی در دوره روزانه از دانشگاه پیام نور انصراف دهید .

  • Avatar photo
   karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام دوبارانصراف مستقیم سربازی

 55. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام…من ترم یک مهندسی کامپیوترپیام نور هستم…میخوام انصراف بدم…ایا میشه بعد از انصراف دوباره همون دانشگاه ثبت نام کنم و یه رشته دیگه بخونم ؟ یا باید دانشگاهمم عوض کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

   اگر انصراف بار اول باشد میتواندی در ان دانشگاه ثبت نام کنید

 56. Avatar photo
  سارا
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام
  ببخشید من ترم 2 شیمی هستم و هیچ علاقه ای به این رشته ندارم امکانش هست که انصراف بدم و ترم جدیدمهرماه دوباره ثبت نام کنم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

   سلام بله

 57. Avatar photo
  ریحانه
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

  من ترم یک رشته جامعه شن ورودی1401هستم میخام انصراف بدم بایدچه هزینه های روبدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   با سلام.هزینه انصراف در دانشگاه پیام نور شامل 1.5 برابر شهریه ثابت یک ترم است.

 58. Avatar photo
  ،sara
  ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

  سلام ببخشید من ترم 2 حقوق بودم پیام نور، تغییر رشته دادم ب علوم تربیتی الان ترم 2 هستم، میخام اگر بشه باز حقوق بخونم
  لطفا بهم کمک کنید، اگر بشه انصراف میدم جریمه اش رو هم میدم باز از اول ثبت نام کنم و از ترم یک شروع کنم بخونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت به خیر
   برای انصراف از دانشگاه موظف به پرداخت هزینه ی انصراف هستید تا بتوانید مجددا برای رشته حقوق ثبت نام نمایید.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 59. Avatar photo
  سعید
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۶

  سلام. خواستم بدونم که اگر 80 واحد در دانشگاه دولتی پاس کرده باشم, در موقع انصراف میتونم مدرک کاردانی را دریافت نکنم و بگم نمیخوام؟ آیا گرفتن مدرک کاردانی اختیاری هست یا حتما بهت میدن؟
  ممنون از شما

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   بستگی به نظر دانشگاه شما دارد.

 60. Avatar photo
  نعیم
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۹

  سلام من ورودی سال ۹۱ مقطع کارشناسی تربیت بدنی بودم بعد از گذراندن دو ترم بنابه مشکلات شغلی بدون در خواست انصراف یا مرخصی تحصیلی از دانشگاه ، ترک کردم ‘ آیا الان امکان هست برای ادامه تحصیل اقدام کنم و آیا واحدهایی که پاس کردم محفوظ می ماند ؟ ممنون اگر راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   با سلام.با توجه به بازه زمانی ترک تحصیل شما اخراج شده اید.جهت بررسی دقیق شرایط و کسب اطلاعات در خصوص نحوه ادامه تحصیل با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 61. Avatar photo
  Ali
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

  من سال ۹۹ 1400تو رشته علوم تربیتی پیام نور قبول شدم بعد از پرداخت شهریه ثابت و انتخاب واحد و معافیت تحصیلی ۴ساله ولش کردم امسال میخوام تو کنکور سراسری شرکت کنند آیا بعد از قبولی برایم مشکل ساز میشود

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام
   شما باید تا تاریخ 25 ام اسفند 1400 انصراف قطعی خود را از دانشگاه اعلام کنید

 62. Avatar photo
  M.N
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام من سال ۹۷ پیام نور قبول شدم و بعد یک سال ونیم انصراف دادم و سال ۹۹ کنکور دادم و دوباره پیام نور قبول شدم و الان هم دارم پیام نور درس میخونم و امسال میخوام برای کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم اگ امسال برای بار دوم از پیام نور انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟ حق ادامه تحصیل دارم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام . فقط یکبار حق انصراف دارید

   • Avatar photo
    Ali
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

    اگر می‌شود به سوال منم پاسخ بدید

 63. Avatar photo
  احمد
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام ببخشید من ترم 9 پیام نورم و ترم بعد ترم 10هست اگر ترم بعد تابستان انصراف دهم و دوباره همین دانشگاه و رشته قبول شوم به من دوباره معافیت تحصیلی مید هند ممنون از شما

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام وقت بخیر میتونین درخواست بدین معمولا موافقت نمیشه

   • Avatar photo
    احمد
    ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

    ببخشید نظام وظیفه موافقت نمیکنه یا دانشگاه هیچ راهی ندارم

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶

     سوالتان را واضح بیان کنید

 64. Avatar photo
  زینب
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۴

  سال من سال اولی هستم و ترم اول مرخصی گرفتم و میخوام انصراف بدم میشه کمک کنین هرچی وارد سایت میشم نمیشه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام وقت بخیر انصراف یک سری شرایط و جریمه داره … میتونین تماس بگیرین با مشاوران ما صحبت کنین

 65. Avatar photo
  احمد
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام من دانشجوی ترم 9 کارشناسی در پیام نور هستم من تا سی شهریور معافیت تحصیلی دارم آیا میتونم توی تابستان از تحصیل انصراف بدم یعنی تابستان ترم دهم و دو ماه مانده به پایان معافیت تحصیلی ام و سال بعد با پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی برم همون رشته و دانشگاه پیام نور از نظر نظام وظیفه مشکلی داره ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام
   شما میتونید حین خدمت سربازی بر اساس سوابق تحصیلیتون انتخاب رشته انجام بدین و بعد از قبولی ایست خدمت بزنید

 66. Avatar photo
  معین
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

  سلام.من دانشجوی ترم ۹ پیام نور هستم. ترم پیش رو که میشه ترم بهار ترم آخرمه. سربازی هم نرفتم.
  سوال من اینه که من برای شرکت مجدد در کنکور و رفتن به دانشگاه فرهنگیان لازمه که الان انصراف بدم از پیام نور؟یا اینکه میتونم صبر کنم و بعد از مشخص شدن نتایج انصراف بدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

   سلام بعدازاعلام نتایج اگرقبول شدین انصراف بدین واگرلیسانس یامدرکتون روگرفته باشیدنمیتونیددوباره لیسانس شرکت کنیدبرگشت عقب نداریم

 67. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰

  سلام ترم اول دانشگاه پیام نور هستم میخام انصراف بدم شهریه ثابت و متغیرم دادم
  الان اگ انصراف بدم دوباره باید هزینه بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت بخیر برای انصراف از پیام نور بله باید مبلغی بعنوان جریمه بدید

 68. Avatar photo
  ایلین
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۷

  ببخشید من دانشگاه پیام نور بدون کنکور با سوابق تحصیلی ثبت نام کردم الان ترم یکم و انتخاب واحد هم کردم الان اگر انصراف بدم باید جریمه بدم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر.اگر شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور 1400 رو داشته باشید برای پرداخت جریمه بستگی به واحد دانشگاهیتون داره که به چه صورت براتون در نظر بگیره.

 69. Avatar photo
  حمید
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام خسته نباشید..من دانشجوی رشته شیمی مقطع کادشناسی پیام نور بودم و بعد از گذراندن 110 واحد درسی انصراف از تحصیل دادم و کاردانی رو گرفتم ..و از خدمت سربازب هم معاف هستم..خواستم ببینم میتونم مجدد در این رشته یا رشته مهندسی شیمی تحصیل کنم؟آیا تطبیق واحد انجام میشه واسم؟یا مجبورم از اول بخونم کل 134 واحد رو..ممنونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام مجدد در دانشگاه پیام نور مشکلی وجود ندارد.تعداد واحدهایی که گذراندین هم در صورت بررسی و تایید واحد آموزش تطبیق خورده و نیازی به گذراندن مجدد همان واحد را ندارید.

 70. Avatar photo
  وحید
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام خسته نباشین
  ببخشین اگر کسی دانشجوی کارشناسی پیوسته باشه با گذراندن هفتاد واحد بهش کاردانی رو میدن ؟ یا کاردانی رو وقتی با لیسانس تموم کرد میدن ؟ چون در شرایط انصراف این طور آمده است که فرد مدرک پایین را اخذ نگرفته باشد مثلا تو لیسانس نباید کاردانی رو اخذ کنه یعنی کسی که هشتاد واحد پاس کرده باشه نمی تونه انصراف بده ؟ و مجدد در دانشگاه دیگه تحصیل کنه و معافیت بگیره با تشکر ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۲

   سلام وقت بخیر در شرایط انصراف از دانشگاه باید 73-74 واحد بگذرونن تا معادل کاردانی مدرک بدن

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام درخواست بده برسی شود

 71. Avatar photo
  Zohreh
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام وقتتون بخیر من بدون آزمون برای پیام نور اسم نوشتم و باید برم ثبت نام کنم الان اگه برای ثبت نام نروم بازم انصرافی محسوب میشم ومشمول پرداخت هزینه انصراف؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام اگر براساس سوابق تحصیلی ثبت نام کردید انصراف بدید شامل جریمه نخواهید شد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور