تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور 

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور 1400

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور 1400 مشخص شد. آن دسته از دانشجویانی که به هر دلیلی مایل به ترک تحصیل در این دانشگاه هستند، می توانند با ارائه فرم و مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور برای این امر اقدام نمایند. البته، دانشجویان گرامی متقاضی بایستی توجه داشته اند باشند که بدین منظور متحمل جریمه انصراف از پیام نور خواهند شد و می بایست مبلغ مشخصی را پرداخت کنند. در ادامه در مورد تمامی قوانین انصراف از پیام نور و سربازی ، و یا سایر جنبه های آن توضیحات کامل را ارائه خواهیم داد.

اما چنانچه در این زمینه با هرگونه ابهامی مواجه شدید، از طریق کارشناسان می توانید همه راهنمایی های لازم را اخذ کرده و در اسرع وقت پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

 

برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای انصراف از دانشگاه پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اهمیت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور

 

مدارک و فرم انصراف از دانشگاه پیام نور

 

 

دانشگاه پیام نور که یکی دانشگاه های شهریه پرداز محسوب می شود، در کشور ما دارای طرفداران زیادی است و هر ساله دانشجویان بسیاری را در رشته های مختلف جذب می کند.

در این میان، ممکن است برخی از دانشجویان پس از پذیرش و ورود به رشته یا دانشگاه مورد نظر، به دلایل مختلفی تصمیم بگیرند که از تحصیل انصراف دهند. البته این مسئله ممکن است برای هر کدام از دانشگاه های آزاد و سراسری صدق کند، اما به دلیل سهولت بیشتردر اخذ انصراف و مشکلات کمتری که برای تحصیل مجدد دانشجویان دانشگاه پیام نور وجود دارد، میزان تقاضا در آن بیشتر به نظر می رسد.

به همین دلیل، این سوال برای بسیاری از دانشجویان مطرح می شود که مدارک  و شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور چیست و برای این منظور چه فرایندی لازم است که طی شود؟ همچنین، برای برخی مهم است که بدانند جریمه یک یا دو بار انصراف از پیام نور به چه نحوی می باشد؟ در ادامه به این سوالات و مسائلی همچون انصراف از پیام نور و سربازی خواهیم پرداخت.

 

 

اگر می خواهید بدانید که دانشگاه پیام نور بهتر است یا غیرانتفاعی وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور چیست؟

 • اگر دانشجو بدون هیچ اطلاع و اجازه دانشگاه، ترک تحصیل نماید، به منزله انصراف بوده و دیگر حق ادامه تحصیل را نخواهد داشت.

 

 • چنانچه دانشجو معتقد باشد که دلیل ترک تحصیل وی موجه بوده است، بایستی دلایل خود را همراه با مدارک موثق نهایتا تا شروع ثبت نام نیم سال بعدی به دانشگاه ارجاع دهد. اگر شورای آموزشی مرکز تشخیص دهد که دلایل ارائه شده موجه هستند، ترم تحصیلی که فرد غایب بوده است را به عنوان مرخصی در نظر گرفته می شود. اما پرداخت شهریه ثابت جزء مرخصی تحصیلی او خواهد بود.

 

 • دانشجویان متقاصی انصراف از تحصیل، می بایست فرم انصراف از دانشگاه پیام نور خود را به صورت شخصی و کتبی به اداره آموزش مرکز ارائه دهند. چنانچه فرد قصد داشته باشد که تقاضای انصراف خود را پس بگیرد، حداکثر تا یک ماه پس از ارائه مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور خود، مهلت دارد. در غیر این صورت، بعد از اتمام مهلت مذکور، حکم انصراف صادر شده و دیگر امکان ادامه تحصیل برای وی نخواهد بود.

 

 • دانشجویی که از دانشگاه پیام نور انصراف دهد، از طریق شرکت در آزمون سراسری یا دوره های فراگیر می تواند مجددا مشغول به تحصیل شود.

 

 • دانشجویانی که شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور برخوردار بوده و منصرف به تحصیل محسوب می شوند، بایستی به همه تعهدات دوران تحصیل عمل نمایند.

 

 

جهت اطلاع از شرایط ضوابط و زمان ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

مراحل ارائه فرم انصراف از دانشگاه پیام نور و اخذ آن

 

جریمه انصراف از پیام نور

 

افراد متقاضی که از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ذکر شده در بالا برخوردار هستند، یک سری از مراحل لازم است طی گردد تا با درخواست آن ها موافقت شود. برای رفاه حال دانشجویان عزیز در زیر، این مراحل را به ترتیب شرح می دهیم.

 

 • دانشجو باید به واحد آموزش دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه و پس از دریافت فرم انصراف از دانشگاه پیام نور آن را به صورت دستی تکمیل نماید.

 

 • در مرحله بعد بایستی با ورود به سامانه جامع آموزش گلستان، به قسمت انصراف از تحصیل رفته و فرم موجود را پر کند.

 

 • دانشجو در زمان اعلام شده، شخصا با کارشناسان آموزش صحبت کرده و با ارائه مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور ، دلیل یا دلایل این درخواست را توضیح می دهد.

 

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.imamreza.ac.ir بر روی لینک کلیک کنید.

 

 • اقدامات لازم جهت تسویه با سلف دانشگاه، خوابگاه، کتابخانه و … قدم بعدی می باشد.

 

 • کارت دانشجویی باید به مسئولان مربوطه تحویل داده شود.

 

 • آموزش دانشگاه، حکم انصراف را تا یک ماه مورد بررسی قرار می دهند و چنانچه مشکلی وجود نداشته باشد یا دانشجو تقاضای خود را در این مدت پس نگیرد، تایید خواهد شد.

 

 

برای اطلاع از شهریه پایان نامه دانشگاه پیام نور وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

شرایط لغو انصراف از دانشگاه پیام نور

در مواردی دیده می شود که پس از از ارائه فرم انصراف از دانشگاه پیام نور ، دلایل انصراف دانشجو مرتفع شده و تصمیم بگیرد که مجددا به تحصیل بازگردد. در این صورت چنانچه دارای شرایط لغو انصراف از دانشگاه پیام نور ذکر شده در زیر باشند، انصراف لغو خواهد شد.

 

 • دانشجو مدرک کاردانی را اخذ نکرده باشد. برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند و با گذراندن 70 واحد مدرک کاردانی را می گیرند، مجاز به لغو انصراف نخواهند بود.

 

 • درخواست لغو انصراف خود را حداکثر تا 30 روز پس از ارائه مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور تسلیم واحد آموزش دانشگاه دهد.

 

 • دانشجویانی مشمول انصراف از پیام نور و سربازی بوده و بعد از انصراف، معافیت تحصیلی شان لغو شده است، برای لغو انصراف خود باید خدمت سربازی را به پایان به برسانند.

 

 • دانشجو از سوی ارگان ها و سازمان ها معرفی نامه ایی مبنی بر تایید انصراف اخذ نکرده باشد. اگر هم چنین امری اتفاق افتاده باشد، از ارگان یا نهاد مربوطه، نامه موافقت با لغو انصراف را ارائه دهد.

 

 • از سوی محل اشتغال یا سایر سازمان های مجاز موردی از نظر ممنوعیت ادامه تحصیل وجود نداشته باشد.

 

 • به ازای 15 واحد درسی باقیمانده در مقطع کاردانی و کارشناسی یک ترم سنوات مجاز وجود داشته باشد.

 

 • دانشجویی که مشمول لغو انصراف شده باشد، مدت وقفه تحصیلی وی جزء سنوات تحصیلی محسوب می شود. این فرد باید شهریه ثابت و اخذ مرخصی تحصیلی را بپردازد.

 

 • شورای آموزش استان مسئول پذیرش یا عدم پذیرش انصراف از دانشگاه می باشد.

 

 

برای اطلاع از شهریه پایان نامه دانشگاه پیام نور وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

جریمه انصراف از پیام نور

 

انصراف از پیام نور و سربازی

 

همه دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو متحمل هزینه هایی می شوند و از سوی دیگر با قبولی هر فرد، فرصت از یک متقاضی گرفته شده است، حتی اگر حائز همه شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور باشد، بایستی جریمه ایی معین را برای این بابت بپردازد.

میزان جریمه انصراف از پیام نور مطابق با قوانین موجود، یک و نیم  (1/5) برابر شهریه ثابت خواهد بود و همه متقاضیان انصراف از تحصیل می بایست آن را تسویه کنند.

 

 

به منظور ورود به  سامانه گلستان دانشگاه پیام نور لینک قرمز را لمس کنید

 

 

انصراف از پیام نور و سربازی

اگر بگوییم که یکی از متداول ترین دلایل انصراف از تحصیل در دانشگاه پیام نور به خدمت سربازی آقایان مربوط می شود، خلاف واقع نیست. اما نکته مهم این است که قوانین انصراف از پیام نور و سربازی با دیگر دانشگاه ها تفاوتی نداشته و حوزه نظام وظیفه تعیین کننده شرایط لازم است. البته، میزان جریمه انصراف از پیام نور با سایر دانشگاه ها دارای تفاوت هایی که برای اطلاع از آن می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

بر اساس ضوابط موجود، مشمولان خدمت سربازی که برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری پذیرفته می شوند، به ترتیب پنج، سه و شش سال معافیت از تحصیل را کسب خواهند کرد. همچنین، این مشمولان در طول مدت تحصیل از دیپلم تا دکتری تنها یک بار می توانند از تحصیل انصراف دهند و دو بار انصراف از پیام نور برای آن ها مجاز نیست.

این افراد چنانچه مجددا در دانشگاه پذیرفته شوند، به چهار شرط زیر می توانند به تحصیل مشغول شوند.

 • بیشتر از یک سال از تاریخ انصراف نگذشته باشد.
 • انصراف دانشجو به قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب مربوط باشد و شامل سنوات ارفاقی محسوب نشود.
 • انصراف از تحصیل وی با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نباشد.
 • مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارد، تکراری نبوده و فرد قبلا در آن فارغ التحصیل نشده باشد.

 

 

برای اینکه از رشته های جدید پیام نور بدون کنکور بیشتر بدانید، کلیک کنید.

 

 

شرایط استفاده از مرخصی تحصیلی دانشگاه پیام نور

در برخی از موارد به جای اینکه دانشجو یک یا دو بار انصراف از پیام نور را اخذ کند، می تواند از گزینه دیگری همچون مرخصی استفاده نماید. این کار برای افرادی که به طور موقت مجبور به ترک تحصیل هستند، مناسب می باشد. البته مسلما شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور با شرایط مرخصی متفاوت است. برای اطلاع بیشتر شرایط اخذ مرخصی را ذکر خواهیم کرد.

به  طور کلی دانشجویانی که مجاز به اخذ مرخصی دانشگاه پیام نور هستند، به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند.

 • افراد مشمول خدمت وظیفه عمومی و مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی: دانشجویان آقا مشمول خدمت سربازی برای مقطع کاردانی می توانند یک ترم و برای مقطع کارشناسی دو ترم مرخصی بگیرند.
 • افرادی که مشمول خدمت وظیفه عمومی نیستند: این دانشجویان با ارائه درخواست کتبی مبنی بر مرخصی تحصیلی در دوره کاردانی یا کار شناسی ناپیوسته، تا 3 ترم و برای دوره کارشناسی تا 6 ترم مرخصی بگیرند.
 • افرادی که به دلیل شغل همسر و یا خودشان نیازمند مرخصی تحصیلی هستند: برای دانشجویانی که مامور دولت، همسر یکی از کارکنان یا همسر یکی ا زدانشجویان بورسیه تحصیل خارج از کشور به شمار می روند. این افراد نهایتا 4 سال مرخصی بدون احتساب سنوات تحصیلی به تایید شورای آموزشی استان دریافت خواهند کرد.

 

 

برای اطلاع از نحوه و شرایط ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور وارد لینک قرمز شوید

 

 

دلایل رایج انصراف دانشگاه پیام نور

گرچه نمی توان برای همه افرادی که فرم انصراف از دانشگاه پیام نور را پر می کنند، نمی توان دلیل مشترکی آورد، اما به طور معمول برخی از دلایل در بین همه متقاضیان انصراف از تحصیل این دانشگاه رایج تر از سایرین است. اگر بخواهیم به این موارد اشاره کنیم، می توان علت زیر را بیان کرد.

 

 • نداشتن علاقه یا شناخت قبلی نسبت به رشته ایی که در آن پذیرفته شده اند.
 • نبود امکاناتی همچون خوابگاه یا سرویس دانشجویی برای افرادی که در دانشگاه های دور از محل زندگی پذیرفته شده اند.
 • بالا بردن شهریه ها و عدم توانایی پرداخت آن
 • سختی امتحانات و دروس تخصصی. به ویژه برای آن دسته از دانشجویانی که به صورت دورخوان تحصیل می کنند و بدون حضور در کلاس مجبور به کسب نمره بالا جهت قبولی می باشند. به طوریکه گاها حاضر به پرداخت جریمه انصراف از پیام نور نیز می شوند.
 • تردید در مورد آینده شغلی و تحصیلی و علاقه به تحصیل در دانشگاه های سطح بالاتر

با تمام این تفاسیر پیشنهاد می کنیم که قبل از هر گونه اقدام برای انتخاب رشته و ورود به دانشگاه، ابتدا در مورد رشته مورد نظر و شرایط حاکم بر موقعیت های تحصیلی و شغلی آتی آن تحقیقات لازم را انجام دهید تا بعدا مجبور به یک یا دو بار انصراف از پیام نور نشوید.

 

 

به منظور اطلاع از زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور لینک مربوطه را انتخاب کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله ضمن توضیحات کامل در خصوص شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ، تلاش کردیم تا جنبه های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهیم.

چنانچه شما نیز به هر دلیلی مایل به ارائه مدارک و فرم انصراف از دانشگاه پیام نور یا هر کدام از دانشگاه های روزانه، غیر انتفاعی، خودگردان یا آزاد بودید، می توانید دقیق ترین مشاوره را از همکاران ما اخذ نمایید. برای این منظور، کافی است که از طریق شماره های درج شده در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 1 شب در همه روزهای هفته با ما در تماس باشید.

 

 

به منظور آگاهی از نحوه برخورداری از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

زمان برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام نور

گرایش های روانشناسی با مدرک دکتری

سیستم بازیابی و تغییر رمز عبور سیستم گلستان پیام نور

شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور 

مشاوره دانشگاه پیام نور 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور چیست؟

در این مقاله می توانید همه شرایط لازم برای موافقت با درخواست انصراف از دانشگاه پیام نور را مطالعه فرمایید.

جریمه انصراف از پیام نور چقدر است؟

میزان جریمه انصراف از پیام نور مطابق با قوانین موجود، یک و نیم  (1/5) برابر شهریه ثابت خواهد بود و همه متقاضیان انصراف از تحصیل می بایست آن را تسویه کنند.

فرم انصراف از دانشگاه پیام نور را از کجا باید تهیه کرد؟

برای تهیه فرم انصراف دانشگاه می بایست به واحد آموزش دانشگاه مراجعه شود.

قوانین مربوط به مشمولان خدمت سربازی وانصراف از دانشگاه پیام نور چیست؟

برای اطلاع از این موضوع، به مقاله حاضر مراجعه فرمایید .

مطالب مرتبط

نظرات

 1. دانیال
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۵

  سلام خسته نباشید
  انصراف از پیامنور سهمیه انصراف رو میسوزونه؟
  منظورم اینه پسری که دانشگاه پیامنوره انصراف بده و یک رشته روزانه
  قبول شه دوباره میتونه از اون رشته روزانه انصراف بده کنکور شرکت کنه؟
  اگه کنکور شرکت کنه شرطی خواهد داشت؟

  • fattahi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

   سلام طبق قانون سازمان نظام وظیفه هر شخص مشمول یکبار حق انصراف از دانشگاه در هر مقطع تحصیلی را دارد اگر تاکنون از سهمیه انصراف خود از دانشگاه استفاده نکرده اید میتوانید بدون انصراف از دانشگاه پیام نور در کنکور ثبت نام کنید و در صورت قبولی در دوره روزانه از دانشگاه پیام نور انصراف دهید .

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام دوبارانصراف مستقیم سربازی

 2. فاطمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام…من ترم یک مهندسی کامپیوترپیام نور هستم…میخوام انصراف بدم…ایا میشه بعد از انصراف دوباره همون دانشگاه ثبت نام کنم و یه رشته دیگه بخونم ؟ یا باید دانشگاهمم عوض کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

   اگر انصراف بار اول باشد میتواندی در ان دانشگاه ثبت نام کنید

 3. سارا
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام
  ببخشید من ترم 2 شیمی هستم و هیچ علاقه ای به این رشته ندارم امکانش هست که انصراف بدم و ترم جدیدمهرماه دوباره ثبت نام کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

   سلام بله

 4. ریحانه
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

  من ترم یک رشته جامعه شن ورودی1401هستم میخام انصراف بدم بایدچه هزینه های روبدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   با سلام.هزینه انصراف در دانشگاه پیام نور شامل 1.5 برابر شهریه ثابت یک ترم است.

 5. ،sara
  ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

  سلام ببخشید من ترم 2 حقوق بودم پیام نور، تغییر رشته دادم ب علوم تربیتی الان ترم 2 هستم، میخام اگر بشه باز حقوق بخونم
  لطفا بهم کمک کنید، اگر بشه انصراف میدم جریمه اش رو هم میدم باز از اول ثبت نام کنم و از ترم یک شروع کنم بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت به خیر
   برای انصراف از دانشگاه موظف به پرداخت هزینه ی انصراف هستید تا بتوانید مجددا برای رشته حقوق ثبت نام نمایید.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 6. سعید
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۶

  سلام. خواستم بدونم که اگر 80 واحد در دانشگاه دولتی پاس کرده باشم, در موقع انصراف میتونم مدرک کاردانی را دریافت نکنم و بگم نمیخوام؟ آیا گرفتن مدرک کاردانی اختیاری هست یا حتما بهت میدن؟
  ممنون از شما

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   بستگی به نظر دانشگاه شما دارد.

 7. نعیم
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۹

  سلام من ورودی سال ۹۱ مقطع کارشناسی تربیت بدنی بودم بعد از گذراندن دو ترم بنابه مشکلات شغلی بدون در خواست انصراف یا مرخصی تحصیلی از دانشگاه ، ترک کردم ‘ آیا الان امکان هست برای ادامه تحصیل اقدام کنم و آیا واحدهایی که پاس کردم محفوظ می ماند ؟ ممنون اگر راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   با سلام.با توجه به بازه زمانی ترک تحصیل شما اخراج شده اید.جهت بررسی دقیق شرایط و کسب اطلاعات در خصوص نحوه ادامه تحصیل با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 8. Ali
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

  من سال ۹۹ 1400تو رشته علوم تربیتی پیام نور قبول شدم بعد از پرداخت شهریه ثابت و انتخاب واحد و معافیت تحصیلی ۴ساله ولش کردم امسال میخوام تو کنکور سراسری شرکت کنند آیا بعد از قبولی برایم مشکل ساز میشود

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام
   شما باید تا تاریخ 25 ام اسفند 1400 انصراف قطعی خود را از دانشگاه اعلام کنید

 9. M.N
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام من سال ۹۷ پیام نور قبول شدم و بعد یک سال ونیم انصراف دادم و سال ۹۹ کنکور دادم و دوباره پیام نور قبول شدم و الان هم دارم پیام نور درس میخونم و امسال میخوام برای کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم اگ امسال برای بار دوم از پیام نور انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟ حق ادامه تحصیل دارم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام . فقط یکبار حق انصراف دارید

   • Ali
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

    اگر می‌شود به سوال منم پاسخ بدید

 10. احمد
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام ببخشید من ترم 9 پیام نورم و ترم بعد ترم 10هست اگر ترم بعد تابستان انصراف دهم و دوباره همین دانشگاه و رشته قبول شوم به من دوباره معافیت تحصیلی مید هند ممنون از شما

  • کارشناس ارشد
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام وقت بخیر میتونین درخواست بدین معمولا موافقت نمیشه

   • احمد
    ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

    ببخشید نظام وظیفه موافقت نمیکنه یا دانشگاه هیچ راهی ندارم

    • کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶

     سوالتان را واضح بیان کنید

 11. زینب
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۴

  سال من سال اولی هستم و ترم اول مرخصی گرفتم و میخوام انصراف بدم میشه کمک کنین هرچی وارد سایت میشم نمیشه

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام وقت بخیر انصراف یک سری شرایط و جریمه داره … میتونین تماس بگیرین با مشاوران ما صحبت کنین

 12. احمد
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام من دانشجوی ترم 9 کارشناسی در پیام نور هستم من تا سی شهریور معافیت تحصیلی دارم آیا میتونم توی تابستان از تحصیل انصراف بدم یعنی تابستان ترم دهم و دو ماه مانده به پایان معافیت تحصیلی ام و سال بعد با پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی برم همون رشته و دانشگاه پیام نور از نظر نظام وظیفه مشکلی داره ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام
   شما میتونید حین خدمت سربازی بر اساس سوابق تحصیلیتون انتخاب رشته انجام بدین و بعد از قبولی ایست خدمت بزنید

 13. معین
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

  سلام.من دانشجوی ترم ۹ پیام نور هستم. ترم پیش رو که میشه ترم بهار ترم آخرمه. سربازی هم نرفتم.
  سوال من اینه که من برای شرکت مجدد در کنکور و رفتن به دانشگاه فرهنگیان لازمه که الان انصراف بدم از پیام نور؟یا اینکه میتونم صبر کنم و بعد از مشخص شدن نتایج انصراف بدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

   سلام بعدازاعلام نتایج اگرقبول شدین انصراف بدین واگرلیسانس یامدرکتون روگرفته باشیدنمیتونیددوباره لیسانس شرکت کنیدبرگشت عقب نداریم

 14. فاطمه
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰

  سلام ترم اول دانشگاه پیام نور هستم میخام انصراف بدم شهریه ثابت و متغیرم دادم
  الان اگ انصراف بدم دوباره باید هزینه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت بخیر برای انصراف از پیام نور بله باید مبلغی بعنوان جریمه بدید

 15. ایلین
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۷

  ببخشید من دانشگاه پیام نور بدون کنکور با سوابق تحصیلی ثبت نام کردم الان ترم یکم و انتخاب واحد هم کردم الان اگر انصراف بدم باید جریمه بدم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر.اگر شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور 1400 رو داشته باشید برای پرداخت جریمه بستگی به واحد دانشگاهیتون داره که به چه صورت براتون در نظر بگیره.

 16. حمید
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام خسته نباشید..من دانشجوی رشته شیمی مقطع کادشناسی پیام نور بودم و بعد از گذراندن 110 واحد درسی انصراف از تحصیل دادم و کاردانی رو گرفتم ..و از خدمت سربازب هم معاف هستم..خواستم ببینم میتونم مجدد در این رشته یا رشته مهندسی شیمی تحصیل کنم؟آیا تطبیق واحد انجام میشه واسم؟یا مجبورم از اول بخونم کل 134 واحد رو..ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام مجدد در دانشگاه پیام نور مشکلی وجود ندارد.تعداد واحدهایی که گذراندین هم در صورت بررسی و تایید واحد آموزش تطبیق خورده و نیازی به گذراندن مجدد همان واحد را ندارید.

 17. وحید
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام خسته نباشین
  ببخشین اگر کسی دانشجوی کارشناسی پیوسته باشه با گذراندن هفتاد واحد بهش کاردانی رو میدن ؟ یا کاردانی رو وقتی با لیسانس تموم کرد میدن ؟ چون در شرایط انصراف این طور آمده است که فرد مدرک پایین را اخذ نگرفته باشد مثلا تو لیسانس نباید کاردانی رو اخذ کنه یعنی کسی که هشتاد واحد پاس کرده باشه نمی تونه انصراف بده ؟ و مجدد در دانشگاه دیگه تحصیل کنه و معافیت بگیره با تشکر ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۲

   سلام وقت بخیر در شرایط انصراف از دانشگاه باید 73-74 واحد بگذرونن تا معادل کاردانی مدرک بدن

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام درخواست بده برسی شود

 18. Zohreh
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام وقتتون بخیر من بدون آزمون برای پیام نور اسم نوشتم و باید برم ثبت نام کنم الان اگه برای ثبت نام نروم بازم انصرافی محسوب میشم ومشمول پرداخت هزینه انصراف؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام اگر براساس سوابق تحصیلی ثبت نام کردید انصراف بدید شامل جریمه نخواهید شد

ایران تحصیل
تماس با مشاور