ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ + هزینه و مراحل

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای اطلاع از شرایط ادامه تحصیل یا تغییر رشته پس از انصراف از دانشگاه پیام نور با ما تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ مشخص شد. آن دسته از دانشجویانی که به هر دلیلی مایل به ترک تحصیل در این دانشگاه هستند، می‌توانند با ارائه فرم و مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور برای این امر اقدام نمایند. البته، دانشجویان گرامی متقاضی بایستی توجه داشته‌اند باشند که بدین منظور متحمل جریمه انصراف از پیام نور خواهند شد و می‌بایست مبلغ مشخصی را پرداخت کنند. 

دانشجویان دانشگاه پیام نور ممکن است به دلایل متعددی از جمله عدم توانایی در پرداخت مخارج تحصیل خود، عدم علاقه به رشته تحصیلی یا دانشگاه محل تحصیل خود، فشارهای روحی به دلایل مختلف تصمیم به انصراف از دانشگاه داشته باشند. جهت انصراف از دانشگا پیام نور، افراد لازم است نسبت به قوانین و مقررات آگاهی داشته باشند و بدانند چه مراحلی را باید طی نمایند. چنانچه در ارتباط با شرایط انصرا از دانشگاه پیام نور با هرگونه ابهامی مواجه شدید، از طریق تماس با شماره 9099075307 می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و در اسرع وقت پاسخ سؤالات خود را دریافت نمایید.

اهمیت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور که یکی دانشگاه‌های شهریه پرداز محسوب می‌شود، در کشور ما دارای طرفداران زیادی است و هر ساله دانشجویان بسیاری را در رشته‌های مختلف جذب می‌کند.

در این میان، ممکن است برخی از دانشجویان پس از پذیرش و ورود به رشته یا دانشگاه مورد نظر، به دلایل مختلفی تصمیم بگیرند که از تحصیل انصراف دهند. البته این مسئله ممکن است برای هر کدام از دانشگاه‌های آزاد و سراسری صدق کند، اما به دلیل سهولت بیشتردر اخذ انصراف و مشکلات کمتری که برای تحصیل مجدد دانشجویان دانشگاه پیام نور وجود دارد، میزان تقاضا در آن بیشتر به نظر می‌رسد.

به همین دلیل، این سؤال برای بسیاری از دانشجویان مطرح می‌شود که مدارک  و شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور چیست و برای این منظور چه فرایندی لازم است که طی شود؟ همچنین، برای برخی مهم است که بدانند جریمه یک یا دو بار انصراف از پیام نور به چه نحوی می‌باشد؟ در ادامه به این سؤالات و مسائلی همچون انصراف از پیام نور و سربازی خواهیم پرداخت.

اهمیت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور

اگر می‌خواهید بدانید که دانشگاه پیام نور بهتر است یا غیرانتفاعی وارد لینک مربوطه شوید.

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور چیست؟

 • اگر دانشجو بدون هیچ اطلاع و اجازه دانشگاه، ترک تحصیل نماید، به منزله انصراف بوده و دیگر حق ادامه تحصیل را نخواهد داشت.
 • چنانچه دانشجو معتقد باشد که دلیل ترک تحصیل وی موجه بوده است، بایستی دلایل خود را همراه با مدارک موثق نهایتاً تا شروع ثبت نام نیم سال بعدی به دانشگاه ارجاع دهد. اگر شورای آموزشی مرکز تشخیص دهد که دلایل ارائه شده موجه هستند، ترم تحصیلی که فرد غایب بوده است را به عنوان مرخصی در نظر گرفته می‌شود. اما پرداخت شهریه ثابت جزء مرخصی تحصیلی او خواهد بود.
 • دانشجویان متقاصی انصراف از تحصیل، می‌بایست فرم انصراف از دانشگاه پیام نور خود را به صورت شخصی و کتبی به اداره آموزش مرکز ارائه دهند. چنانچه فرد قصد داشته باشد که تقاضای انصراف خود را پس بگیرد، حداکثر تا یک ماه پس از ارائه مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور خود، مهلت دارد. در غیر این صورت، بعد از اتمام مهلت مذکور، حکم انصراف صادر شده و دیگر امکان ادامه تحصیل برای وی نخواهد بود.
 • دانشجویی که از دانشگاه پیام نور انصراف دهد، از طریق شرکت در آزمون سراسری یا دوره‌های فراگیر می‌تواند مجدداً مشغول به تحصیل شود.
 • دانشجویانی که شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور برخوردار بوده و منصرف به تحصیل محسوب می‌شوند، بایستی به همه تعهدات دوران تحصیل عمل نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب واحد دانشگاه پیام نور وارد شوید.

 

بنر کال تو اکشن

مراحل ارائه فرم انصراف از دانشگاه پیام نور و اخذ آن

افراد متقاضی که از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ذکر شده در بالا برخوردار هستند، یک سری از مراحل لازم است طی گردد تا با درخواست آن‌ها موافقت شود. برای رفاه حال دانشجویان عزیز در زیر، این مراحل را به ترتیب شرح می‌دهیم.

 • دانشجو باید به واحد آموزش دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه و پس از دریافت فرم انصراف از دانشگاه پیام نور آن را به صورت دستی تکمیل نماید.
 • در مرحله بعد بایستی با ورود به سامانه جامع آموزش گلستان، به قسمت انصراف از تحصیل رفته و فرم موجود را پر کند.
 • دانشجو در زمان اعلام شده، شخصاً با کارشناسان آموزش صحبت کرده و با ارائه مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور ، دلیل یا دلایل این درخواست را توضیح می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور وارد شوید.

 • اقدامات لازم جهت تسویه با سلف دانشگاه، خوابگاه، کتابخانه و … قدم بعدی می‌باشد.
 • کارت دانشجویی باید به مسئولان مربوطه تحویل داده شود.
 • آموزش دانشگاه، حکم انصراف را تا یک ماه مورد بررسی قرار می‌دهند و چنانچه مشکلی وجود نداشته باشد یا دانشجو تقاضای خود را در این مدت پس نگیرد، تأیید خواهد شد.

مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور

یکی از ممترین مواردی که دانشجویان باید نسبت به آن آگاهی داشته باشد، مدارک مورد نیاز برای انصراف از دانشگاه پیام نور می‌باشد. برای انصراف از این دانشگاه، دانشجویان باید به دفتر آموزش دانشگاه مراجعه کرده و پس از دریافت فرم مربوط به انصراف، برای تکمیل آن اقدام کنند. برخی از دانشگاه‌ها با قرار دادن این فرم در سامانه رسمی خود، کار دانشجویان را تسهیل کرد و می‌توانند به شکل آنلاین آن را دریافت کنند.

پس از دریافت نمودن فرم انصراف، افراد می‌توانند آن را به صورت حضوری تحویل داده و آن را در سایت بارگذاری کنند. پس از بررسی فرم انصراف و موافقت با درخواست دانشجو، افراد می‌توانند برای ثبت نهای درخواست خود به دانشگاه مراحعه کنند. در این حین دانشجویان باید کارت دانشجویی، شناسنامه و کارت ملی خود را ارائه دهند.

همراه داشتن نسخه کپی از همه مدارک مذکور در هنگام مراجعه حضوری، برای تکمیل نمودن فرایند انصراف از دانشگاه الزامی می‌باشد. فرایند انصراف به مدت 1 ماه طول می‌کشد و نتیجه نایی پس از این مدت مشخص خواهد شد. 

مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور

جهت اطلاع از شرایط ضوابط و زمان ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید.

میزان هزینه انصراف از دانشگاه پیام نور

دانشجویانی که قصد انصراف از دانشگاه پیام نور را دارند، باید هزینه را برای تأیید درخواست خود بپردازند.تا زمانی که هزینه انصراف از دانشگاه از سوی دانشجویان پرداخت نشود، درخواست آنها بررسی نخواهد شد. 

چنانچه دانشجو هزینه انصراف را پرداخت نماید و مدارک لازم را تحویل دهد، نتیجه درخواست بلافاصله مشخص نمی‌شود و دانشجو یک ماه زمان دارد تا جهت لغو انصراف خود اقدام کند و ثبت درخواست خود برای انصراف را پس بگیرد.

هزینه‌ پرداختی براسال سال ورود به دانشگاه و آغاز سال تحصیل، رشته‌ تحصیلی، دوره تحصیل، تعداد ترم‌هایی که دانشجو پشت سر گذاشته و در آخر تعداد ترم‌های باقی مانده از تحصیل وی تعیین خواهد شد.

دانشجویان برای انصراف از پیام نور باید مبلغ 1.5 برابر هزینه شهریه ثابت خود را بپردازند، چراکه قبل از پرداخت هزینه تعیین شده، درخواست آن‌ها ثبت یا بررسی نخواهد شد.

شرایط لغو انصراف از دانشگاه پیام نور

در مواردی دیده می‌شود که پس از از ارائه فرم انصراف از دانشگاه پیام نور، دلایل انصراف دانشجو مرتفع شده و تصمیم بگیرد که مجدداً به تحصیل بازگردد. در این صورت چنانچه دارای شرایط لغو انصراف از دانشگاه پیام نور ذکر شده در زیر باشند، انصراف لغو خواهد شد:

 • دانشجو مدرک کاردانی را اخذ نکرده باشد. برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند و با گذراندن 70 واحد مدرک کاردانی را می‌گیرند، مجاز به لغو انصراف نخواهند بود.
 • درخواست لغو انصراف خود را حداکثر تا 30 روز پس از ارائه مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور تسلیم واحد آموزش دانشگاه دهد.
 • دانشجویانی مشمول انصراف از پیام نور و سربازی بوده و بعد از انصراف، معافیت تحصیلی‌شان لغو شده است، برای لغو انصراف خود باید خدمت سربازی را به پایان به برسانند.
 • دانشجو از سوی ارگان‌ها و سازمان‌ها معرفی نامه ایی مبنی بر تأیید انصراف اخذ نکرده باشد. اگر هم چنین امری اتفاق افتاده باشد، از ارگان یا نهاد مربوطه، نامه موافقت با لغو انصراف را ارائه دهد.
 • از سوی محل اشتغال یا سایر سازمان‌های مجاز موردی از نظر ممنوعیت ادامه تحصیل وجود نداشته باشد.
 • به ازای 15 واحد درسی باقیمانده در مقطع کاردانی و کارشناسی یک‌ترم سنوات مجاز وجود داشته باشد.
 • دانشجویی که مشمول لغو انصراف شده باشد، مدت وقفه تحصیلی وی جزء سنوات تحصیلی محسوب می‌شود. این فرد باید شهریه ثابت و اخذ مرخصی تحصیلی را بپردازد.
 • شورای آموزش استان مسئول پذیرش یا عدم پذیرش انصراف از دانشگاه می‌باشد.

اطلاعیه

برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای انصراف از دانشگاه پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت 9099075307 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

شرایط انصراف از پیام نور در حین سربازی 

اگر بگوییم که یکی از متداول‌ترین دلایل انصراف از تحصیل در دانشگاه پیام نور به خدمت سربازی آقایان مربوط می‌شود، خلاف واقع نیست. اما نکته مهم این است که قوانین انصراف از پیام نور و سربازی با دیگر دانشگاه‌ها تفاوتی نداشته و حوزه نظام وظیفه تعیین کننده شرایط لازم است. البته، میزان جریمه انصراف از پیام نور با سایر دانشگاه‌ها دارای تفاوت‌هایی که برای اطلاع از آن می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 • بر اساس ضوابط موجود، مشمولان خدمت سربازی که برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری پذیرفته می‌شوند، به ترتیب پنج، سه و شش سال معافیت از تحصیل را کسب خواهند کرد. همچنین، این مشمولان در طول مدت تحصیل از دیپلم تا دکتری تنها یک بار می‌توانند از تحصیل انصراف دهند و دو بار انصراف از پیام نور برای آن‌ها مجاز نیست. این افراد چنانچه مجدداً در دانشگاه پذیرفته شوند، به چهار شرط زیر می‌توانند به تحصیل مشغول شوند.
 • بیشتر از یک سال از تاریخ انصراف نگذشته باشد.
 • انصراف دانشجو به قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب مربوط باشد و شامل سنوات ارفاقی محسوب نشود.
 • انصراف از تحصیل وی با اخذ مدرک تحصیلی پایین‌تر نباشد.
 • مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارد، تکراری نبوده و فرد قبلاً در آن فارغ التحصیل نشده باشد.

شرایط انصراف از پیام نور در حین سربازی 

برای اینکه از رشته های جدید پیام نور بدون کنکور بیشتر بدانید، کلیک کنید.

شرایط استفاده از مرخصی تحصیلی دانشگاه پیام نور

در برخی از موارد به جای اینکه دانشجو یک یا دو بار انصراف از پیام نور را اخذ کند، می‌تواند از گزینه دیگری همچون مرخصی استفاده نماید. این کار برای افرادی که به طور موقت مجبور به ترک تحصیل هستند، مناسب می‌باشد. البته مسلماً شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور با شرایط مرخصی متفاوت است. برای اطلاع بیشتر شرایط اخذ مرخصی را ذکر خواهیم کرد.

به  طور کلی دانشجویانی که مجاز به اخذ مرخصی دانشگاه پیام نور هستند، به سه دسته زیر تقسیم بندی می‌شوند.

 • افراد مشمول خدمت وظیفه عمومی و مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی: دانشجویان آقا مشمول خدمت سربازی برای مقطع کاردانی می‌توانند یک‌ترم و برای مقطع کارشناسی دو ترم مرخصی بگیرند.
 • افرادی که مشمول خدمت وظیفه عمومی نیستند: این دانشجویان با ارائه درخواست کتبی مبنی بر مرخصی تحصیلی در دوره کاردانی یا کار شناسی ناپیوسته، تا 3 ترم و برای دوره کارشناسی تا 6 ترم مرخصی بگیرند.
 • افرادی که به دلیل شغل همسر و یا خودشان نیازمند مرخصی تحصیلی هستند: برای دانشجویانی که مأمور دولت، همسر یکی از کارکنان یا همسر یکی ا زدانشجویان بورسیه تحصیل خارج از کشور به شمار می‌روند. این افراد نهایتاً 4 سال مرخصی بدون احتساب سنوات تحصیلی به تأیید شورای آموزشی استان دریافت خواهند کرد.

برای اطلاع از نحوه و شرایط ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور وارد لینک شوید.

 

کال تو اکشن تماس

 

دلایل رایج انصراف دانشگاه پیام نور

گرچه نمی‌توان برای همه افرادی که فرم انصراف از دانشگاه پیام نور را پر می‌کنند، نمی‌توان دلیل مشترکی آورد، اما به طور معمول برخی از دلایل در بین همه متقاضیان انصراف از تحصیل این دانشگاه رایج‌تر از سایرین است. اگر بخواهیم به این موارد اشاره کنیم، می‌توان علت زیر را بیان کرد:

 • نداشتن علاقه یا شناخت قبلی نسبت به رشته ایی که در آن پذیرفته شده‌اند.
 • نبود امکاناتی همچون خوابگاه یا سرویس دانشجویی برای افرادی که در دانشگاه‌های دور از محل زندگی پذیرفته شده‌اند.
 • بالا بردن شهریه‌ها و عدم توانایی پرداخت آن
 • سختی امتحانات و دروس تخصصی. به ویژه برای آن دسته از دانشجویانی که به صورت دورخوان تحصیل می‌کنند و بدون حضور در کلاس مجبور به کسب نمره بالا جهت قبولی می‌باشند. به طوریکه گاها حاضر به پرداخت جریمه انصراف از پیام نور نیز می‌شوند.
 • تردید در مورد آینده شغلی و تحصیلی و علاقه به تحصیل در دانشگاه‌های سطح بالاتر

با تمام این تفاسیر پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر گونه اقدام برای انتخاب رشته و ورود به دانشگاه، ابتدا در مورد رشته مورد نظر و شرایط حاکم بر موقعیت‌های تحصیلی و شغلی آتی آن تحقیقات لازم را انجام دهید تا بعداً مجبور به یک یا دو بار انصراف از پیام نور نشوید.

دلایل رایج انصراف دانشگاه پیام نور

به منظور اطلاع از زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور بر روی لینک کلیک کنید. 

خلاصه مطالب

در این مقاله ضمن توضیحات کامل در خصوص شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور، تلاش کردیم تا جنبه‌های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه شما نیز به هر دلیلی مایل به ارائه مدارک و فرم انصراف از دانشگاه پیام نور یا هر کدام از دانشگاه‌های روزانه، غیر انتفاعی، خودگردان یا آزاد را دارید، قبل از هر چیز باید با شرایط و هزینه انصراف از این واحد دانشگاهی را مدنظر قرار دهید.

اگر در خصوص شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور سؤال و ابهامی دارید، می‌توانید دقیق‌ترین مشاوره را از همکاران ما دریافت نمایید. به این منظور، کافی است که از طریق شماره 9099075307 در تمام روزهای هفته با مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل در تماس باشید.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

4/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای اطلاع از شرایط ادامه تحصیل یا تغییر رشته پس از انصراف از دانشگاه پیام نور با ما تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور چیست؟

در این مقاله می توانید همه شرایط لازم برای موافقت با درخواست انصراف از دانشگاه پیام نور را مطالعه نمایید.

جریمه انصراف از پیام نور چقدر است؟

میزان جریمه انصراف از پیام نور مطابق با قوانین موجود، یک و نیم (1/5) برابر شهریه ثابت خواهد بود و همه متقاضیان انصراف از تحصیل می بایست آن را تسویه کنند.

فرم انصراف از دانشگاه پیام نور را از کجا باید تهیه کرد؟

برای تهیه فرم انصراف دانشگاه می بایست به واحد آموزش دانشگاه مراجعه شود.

نظرات

286 دیدگاه دربارهٔ «شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ + هزینه و مراحل»

 1. Avatar photo علی گفت:

  سلام خسته نباشید من پنج سال پیش انصراف دادم در پیام نور و 101 واحد پاس کردم الان مجدد می‌توانم در همان رشته و دانشگاه ثبت نام کنم ؟ و ایا واحدهای پاس شده من را قبول میکنن ؟
  با تشکر از شما

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام بستگی دارد چه سالی انصراف داده باشید. در این مورد لازم است مراجعه ی حضوری به دانشگاه داشته باشید.

 2. Avatar photo Danial گفت:

  درود به شما
  من ورودی 1400 پیام نور هستم و دو ترم اول رو مرخصی گرفتم و تا 31 شهریور 1405 معافیت دارم
  میخوام 1404 کنکور بدم و انتخاب رشته کنم. به من میگید که آخرین فرصتم برای انصراف از پیام نور چه زمانیه؟ اگر اشتباه نکنم ترم آخر نمیشه انصراف داد. میتونم بعد از قبولی تو کنکور از پیام نور انصراف بدم؟
  سپاس

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بعد از قبولی میتونید انصراف بدین

 3. Avatar photo Masih گفت:

  (سلام وقت بخیر تو کارشناسی پیوسته رشته مهندسی شیمی دانشگاه پیام نور میشه ۷۰ واحد خوند فوق دیپلم گرفت؟ و بعد دیگه نخوند به خدمت مقدس سربازی رفت ؟

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام بله میتونید مدرک معادل کاردانی رو بگیرید

 4. Avatar photo نیما گفت:

  سلام
  ترم اول هستم و میخواهم قبل از امتحانات انصراف دهم شهریه ثابت را پرداخت کرده ام ولی شهریه متغیر را تسویه نکرده ام .
  در صورت انصراف چه مبلغی باید پرداخت کنم.

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   ترم های باقی مانده ضرب در شهریه ثابت

 5. Avatar photo مهدی گفت:

  با سلام من دانشجوی دانشگاه غیر انتفاعی هستم
  ترم ۷ هستم و تعداد کمی واحد پاس کردم
  اگه انصراف بدم و کنکور شرکت کنم دانشگاهی قبول بشم معافیت تحصیلی جدید میگیرم و مشکلی برای سربازی ندارم یا خیر؟
  تا الان انصراف ندادم

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   داوطلبان اقا در هر مقطع یک بار حق انصراف دارند

 6. Avatar photo مهدی گفت:

  با سلام
  من دانشجوی دانشگاه غیر انتفاعی هستم
  ترم ۷ دانشگاه هستم و تعداد کمی واحد پاس کردم میخواستم بدونم اگر انصراف دهم و کنکور بدم دانشگاهی قبول بشم معافیت تحصیلی جدید میگیرم و مشکلی برای سربازی ندارم؟
  قبلا انصراف ندادم و بار اولی است که قرار است انصراف بدم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان را دارید انصرافی لحاظ کنید و مجدد برای شما معافیت تحصیلی لحاظ شود

   1. Avatar photo مهدی گفت:

    سلام خیلی ممنون بابت پاسخی که دادید
    جریمه انصراف از دانشگاه همان یک ترم شهریه ثابت +۷ واحد است؟

    1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

     سلام. بله درسته البته بستگی به رشتتون هم خواهد داشت.

  2. Avatar photo Pari گفت:

   سلام من پارسال از پیام نور تبریز انصراف دادم امسال پیام نور شبستر ثبت نام کردم میخواهم تغییر محل آزمون بزنم ولی سیستم بطور اتوماتیک شماره دانشجویی پارسال را میاره اصلاح هم میکنم میگه گذرواژه اشتباه است چیکار باید بکنم ؟!

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر
    باید به دانشگاه مراجعه کنید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • رشته‌های بدون کنکور پیام نور

  رشته‌های بدون کنکور پیام نور 1403 + شرایط و دانشگاه ها

  لیست رشته های جدید پیام نور بدون کنکور 1403 اعلام شد. دانشگاه پیام نور مثل دیگر دانشگاه‌های سراسری و آزاد کشور به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی، رشته‌های متعددی را ارائه داده است. داوطلبانی که قصد تحصیل در...
 • ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور

  ثبت درخواست مهمانی پیام نور 1403 + زمان و شرایط

   شرایط ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ اعلام شد. کلیه افراد متقاضی اخذ مهمانی در دانشگاه‌های دیگر الزاما باید از این شرایط مطلع باشند و سپس جهت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور اقدام نمایند. البته دانشجویان...
 • ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور

  زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ اعلام شد. دانشجویانی که به هردلیلی علاقه مند به تغییر واحد دانشگاهی خود هستند، می توانند با ورود به سامانه نقل و انتقالات پیام نور درخواست خود را ثبت کرده...
 • ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۳

  ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۳ + شهریه، دروس و تعداد واحد

  ترم تابستان پیام نور، ثبت نام در ترم تابستان دانشگاه پیام نور اجباری نیست و دانشجویان می توانند تا سقف 8 واحد در این ترم واحد اتخاذ کنند. انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور در هر سال در زمان مشخصی...
تماس با مشاور