ثبت نام غیر حضوری پیام نور 99

سامانه ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور برای آن دسته از دانشجویانی است که در دانشگاه پیام نور پذیرفته شده و حال باید مدارک خود را به این دانشگاه ارائه نمایند. برای ورود به سایت ثبت نام غیرحضوری پیام نور و پرداخت شهریه ، حتما با مرورگر اکسپرور وارد شوید و تمامی اطلاعات خود را با توجه به شرایط این دانشگاه تکمیل نمایید. چنانچه مشکلی در رابطه با اتصال دارید برای اطمینان بهتر است حتما مرورگر خود را آپدیت نمایید.

 

 

برای ثبت نام غیر حضوری پیام نور 99 – اطلاع از ظرفیت پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود، حداقل معدل لازم برای پذیرش در رشته مورد نظر و همچنین مشاوره انتخاب رشته با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه ثبت نام غیر حضوری پیام نور

 

نحوه ثبت نام غیر حضوری پیام نور
نحوه ثبت نام غیر حضوری پیام نور

 

پس از پذیرش در دانشگاه پیام نور تمامی اطلاعات شما اعم از انتخاب واحد، مشاهده نمرات ، درخواست مهمان شدن، درخواست گواهی اشتغال به تحصیل و… از طریق همین سیستم گلستان به انجام خواهد رسید. دقت داشته باشید که این نوع ثبت نام برای تمامی داوطلبانی که حتی مدارک خود را به صورت حضوری به دانشگاه تحویل داده اند نیز الزامی می باشد.

برای انجام ثبت نام، لازم است به سامانه ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir وارد شوید. انجام ثبت نام تنها با استفاده از مرورگر اینترنتی اکسپرور و با استفاده از لب تاپ و یا کامپیوتر امکان پذیر است (در صورتی که مشکلی در رابطه با ورود به سامانه دارید، حتما وی پی ان خود را خاموش نمایید) و یا از صحت اطلاعات وارد شده به این سامانه اطمینان یابید.

برای ورود به این سامانه لازم است شماره دانشجویی و همچنین رمز عبور خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید که زمان بارگذاری مدارک ثبت نامی برای کلیه دانشجویان با توجه به زمان تعیین شده امکان پذیر است. مرحله بعدی پس از آن نیاز به ارائه اطلاعات به صورت فیزیکی خواهد بود. در صورت عدم تطبیق اطلاعات ثبت نامی با اطلاعات وارد شده در سایت سازمان سنجش، دانشجو به عنوان فرد خاطی شناخته خواهد شد.

 

مراحل ثبت نام غیر حضوری پیام نور

در مرحله اول شما لازم است به سایت خدمات آموزشی گلستان پیام نور وارد شوید. پس از ورود به سامانه مورد نظر، اطلاعاتی همچون شناسه کاربری و گذرواژه را در دو فیلد مورد نظر وارد نمایید. سپس دکمه اینتر را بر روی کیبور فشار دهید. دقت داشته باشید در صورتی که چندبار این اطلاعات را اشتباه وارد نمایید، سامانه امکان ورود به شما را نخواهد داد و با خطای “ورود بیش از حد مجاز” مواجه خواهید شد.

پس از ورود به سامانه این دانشگاه لازم است در بخش مربوط به آموزش که در تب بالا قرار دارد، بر روی تب دانشجو کلیک نمایید و سپس بر روی پذیرش غیر حضوری و پس از آن پذیرش غیر حضوری دانشجویان جدید الورود اقدام نمایید.

در قسمت پایین همین صفحه که مربوط به خلاصه مراحل پذیرش و انتخاب واحد می باشد، کدهای زیر مربوط به همین اطلاعات می باشد.

 • تکمیل مشخصات و ارسال مدارک و دریافت برای شماره گزارش عدد 260
 • برای انتخاب واحد : گزارش 101
 • مراجعه حضوری مطابق با تاریخ ثبت شده : گزارش 260
 • پرداخت شهریه مطابق : گزارش 101

 

 

مرحله دوم ثبت نام غیر حضوری پیام نور

 

مرحله دوم سایت ثبت نام غیرحضوری پیام نور
مرحله دوم سایت ثبت نام غیرحضوری پیام نور

 

در مرحله دوم لیستی برای شما قرار داده خواهد شد که مطابق با آن لازم است مراحل پذیرش غیر حضوری خود را در قسمت مربوط به پذیرش غیر حضوری می باشد بر روی گزینه انتخاب کلیک نموده و اطلاعات مربوط به ثبت نام غیر حضوری پیام نور را وارد نمایید. برای اطلاع از اینکه چگونه هر یک از فیلدهای مربوطه را باید تکمیل نمایید را در اینجا ذکر خواهیم نمود.

لیست مورد نظر برای تکمیل اطلاعات شامل موراد زیر می باشد:

 • تعیین وضعیت نظام وظیفه
 • اطلاعات دانشجو – قسمت اول
 • اطلاعات دانشجو – قسمت دوم
 • اطلاعات ایثارگری
 • ارسال فایل مدارک
 • دریافت فرم های مورد نیاز
 • چاپ فرم مشخصات کامل دانشجو
 • چاپ گواهی پذیرش غیر حضوری دانشجو
 • پرسشنامه بهداشتی، فرهنگی و …

تعیین وظعیت نظام وظیفه برای دانشجویان پسر خواهد بود. موارد تعیین شده برای انتخاب این دسته از دانشجویان در سایت ثبت نام غیرحضوری پیام نور بدین شرح است : معافیت دائم، خدمت کرده، شاغل رسمی نظامی- انتظامی، مشمول، شاغل طرح خدمت نظام وظیفه، معافیت تعهد خدمت، معافیت موقت، معافیت تحصیلی، آماده به خدمت، دانش آموخته مقطع ارشد (با فرجه 6 ساله)، دانش آموخته مقطع کارشناسی (با فرجه 6 ماه)، دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد که متناسب با نوع خدمت خود هر یک از موارد مرتبط را لازم است وارد نمایید.

 

تکمیل اطلاعات شخصی پذیرفته شده

در این قسمت مربوط به ثبت نام غیر حضوری پیام نور دانشجویان لازم است اطلاعات شخصی و هویتی خود را که شامل شناسنامه و محل زندگی می باشد را تکمیل نمایند. دقت داشته باشید که حتما پس از وارد نمودن تمامی اطلاعات و بررسی مجدد آن ها، بر روی دکمه اعمال تغییرات کلیک نمایید تا تمامی موارد شما ذخیره شوند.

تکمیل اطلاعات شخصی وابستگان پذیرفته شده

در این قسمت شما لازم است که تمامی اطلاعات مربوط به سایت ثبت نام غیرحضوری پیام نور که در واقع شامل اطلاعات زیر می باشد را به درستی تکمیل نمایید.

 • مبلغ تامین مخارج
 • میزان درآمد ماهیانه
 • محل کار
 • نوع شغل غیر دولتی
 • بورسیه
 • میزان درآمد از بورس
 • نام ارگان بورس دهنده
 • مامور به تحصیل
 • نام ارگان مامور کننده
 • نهاد تحت پوشش
 • بیمه تحت پوشش
 • فعالیت در رشته های ورزشی ، هنری، مهارت های خاص، معلولیت، بیماری های خاص

در گزینه آخر لازم است بر روی دکمه بله کلیک نمایید. در صورتی که این اطلاعات را تکمیل نمایید، دیگر امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت. پس از اینکه اطلاعات خود را وارد نمودید، بر روی اعمال تغییرات کلیک نمایید.

 

 

مدارک مورد نیاز برای واجدین شرایط دانشگاه غیرحضوری پیام نور ایثارگری

 

مدارک مورد نیاز برای واجدین شرایط دانشگاه غیرحضوری پیام نور ایثارگری
مدارک مورد نیاز برای واجدین شرایط دانشگاه غیرحضوری پیام نور ایثارگری

 

برای تکمیل ثبت نام غیر حضوری پیام نور ایثارگران لازم است اطلاعات زیر را وارد نمایید.

 • استان محل پرونده
 • آدرس بنیاد تحت پوشش
 • شماره تلفن بنیاد تحت پوشش
 • شماره تلفن بنیاد تحت پوشش
 • شماره پرونده بنیاد
 • شماره تماس سرپرست دانشجوی ایثارگران
 • شماره گواهی ایثارگری
 • تاریخ گواهی ایثارگری
 • واحد ذیربط ایثارگری
 • نوع ایثارگری

پس از وارد نمودن این اطلاعات لازم است مدارک مورد نیاز را که در دانشگاه غیر انتفاعی و پیام نور یکسان می باشد را به شرح زیر می باشد را وارد نمایید:

ارسال اطلاعاتی همچون صفحه اول شناسنامه ، صفحه سوم شناسنامه، مدارک نظام وظیفه، تصویر روی کارت ملی، تصویر پشت کارت ملی. تمامی فایل ها باید اسکن شده و در اندازه و حجم تعیین شده باشند در غیر این صورت امکان بارگذاری آن وجود نخواهد داشت.

مرحله آخر

پس از اینکه تمامی فابل ها ها و فرم های مربوطه را وارد نمودید، فرم های مورد نیاز برای مراحعه حضوری مشاهده و چاپ و مشخصات شخصی را که تایید نموده اید را به مرکز تحویل دهید.

 

 

شهریه غیرحضوری پیام نور

 

شهریه غیرحضوری پیام نور
شهریه غیرحضوری پیام نور

 

 شهریه مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور

گروه آزمایشی علوم انسانی علوم پایه فنی مهندسی و کشاورزی ، معماری و هنر
شهریه ثابت(تومان) 173/000 173/000 173/000
شهریه دروس عمومی نظری(تومان) 19/000 19/000 19/000
شهریه دروس پایه نظری(تومان) 24/000 26/000 27/000
شهریه دروس اصلی و تخصصی(تومان) 26/000 28/000 30/000
شهریه دروس عملی کم هزینه(تومان) 60/000 80/000 80/000
شهریه دروس عملی پرهزینه(تومان) 80/000 120/000 120/000
شهریه پایان نامه(تومان) 200/000 200/000 200/000

 

دانشجویان عزیز توجه باشند که شهریه دانشگاه پیام نور ارائه شد مربوط به سال های گذشته می باشد و این نرخ برای هر ترم با افزایش روبه رو خواهد بود. برای اطلاع از میزان شهریه برای ثبت نام غیر حضوری پیام نور با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

 

شهریه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

گروه آزمایشی علوم انسانی سایر گروه ها
شهریه ثابت(تومان) 1/019/000 1/019/000
شهریه متغیر دروس نظری(تومان) 108/000 108/000
شهریه متغیر دروس عملی کم هزینه(تومان) 305/000 305/000
شهریه متغیر دروس عملی پرهزینه(تومان) 487/000 487/000
شهریه پایان نامه(تومان) 487/000 487/000

 

شهریه مقطع دکتری دانشگاه پیام نور

گروه آموزشی علوم انسانی فنی مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی
شهریه ثابت( تومان ) 2/480/000 2/480/000
شهریه دروس متغیر به ازای یک واحد درسی ( تومان ) 665/000 875/000
شهریه هر واحد رساله
( تومان )
665/000 665/000
شهریه متغیر به ازای هر واحد درسی جبرانی( تومان ) عمومی 172/000 172/000
پایه (نظری) 172/000 172/000
اصلی و تخصصی (نظری) 172/00 172/000

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با سامانه ثبت نام غیر حضوری پیام نور 99 ارائه نماییم. در صورتی که سوالی در رابطه با شرایط دانشگاه غیرحضوری پیام نور دارید و یا اینکه مایل به انجام ثبت نام توسط کارشناسان پیام نور می باشید، می توانید با مشاوران ما همه روزه،حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید. با توجه به اینکه نرخ شهریه غیرحضوری پیام نور برای سال های مختلف متفاوت می باشد، لذا کلیه داوطلبان و دانشجویان عزیز می توانند جهت اطلاع از آخرین نرخ شهریه مصوب این دانشگاه با شماره های مشاوران ما تماس حاصل نمایند.

 

 

مطالب مرتبط

برای ثبت نام غیر حضوری پیام نور 99 به چه سامانه ای باید وارد شویم؟

سایت ثبت نام غیرحضوری پیام نور یا همان سیستم جامع گلستان می باشد که با استفاده از مرورگر اکسپرور می توانید وارد سایت شوید.

 

شرایط دانشگاه غیرحضوری پیام نور چیست؟

آن دسته از دانشجویانی که مشکلی در رابطه با حضور در کلاس ها دارند، پس از بارگذاری تمامی اطلاعات خود در سامانه ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور می توانند برای تحصیل به صورت خودخوان اقدام نمایند.

 

شهریه غیرحضوری پیام نور برای مقاطع مختلف چگونه است؟

لیست مربوط به شهریه تمامی مقاطع تحصیلی را که مربوط به سال گذشته می باشد را این مقاله ارائه نموده ایم. اما برای اطلاع از آخرین نرخ مصوب می توانید با شماره های 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.