ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

پپگیری پرداخت شهریه پیام نور + سامانه آنلاین | ایران تحصیل

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

پیگیری پرداخت شهریه پیام نور و نحوه پرداخت شهریه یکی از دغدغه‌های مهم دانشجویان این دانشگاه است. از سال 1392 با صدور کارت‌های اعتباری از سمت معاون مالی و اداری دانشگاه پیام نور برای دانشجویان، پرداخت شهریه تنها از طریق روش‌های غیرحضوری صورت می‌گیرد.

با توجه به اینکه فرآیند پرداخت مشکلات زیادی را برای دانشجویان و دانشگاه‌ها ایجاد می‌کرد، قرار بر این شد بانک عامل دانشگاه در هماهنگی با بانک صادرات به صدور کارت‌های اعتباری برای دانشجویان دانشگاه پیام نور اقدام نمایند. در حال حاضر پرداخت شهریه از طریق 3 روش سامانه آنلاین، تلفن ‌بانک و ATM انجام می­ شود و شهریه همان موقع به حساب دانشگاه واریز و در سامانه‌ی گلستان آن را اعمال می ­کند.

 

 

نحوه پرداخت شهریه پیام نور از طریق سامانه گلستان

سامانه آنلاین دانشگاه پیام نور، سامانه گلستان است که دانشجویان برای پرداخت شهریه باید وارد این سامانه شده و مراحل پرداخت را طی کنند. این سامانه خدمات متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهد که پرداخت شهریه یکی از آنهاست. در ادامه به نحوه پرداخت شهریه از طریق سامانه گلستان اشاره می کنیم.

 

 • ورود به سایت گلستان به آدرس pnu.ac.ir
 • وارد کردن شماره دانشجویی به جای نام کاربری و ثبت رمز عبور و ورود به پروفایل شخصی
 • باز شدن بخش شهریه سایت گلستان
 • انتخاب گزینه پرداخت شهریه الکترونیکی
 • انتخاب مبلغ مشاهده شده در صفحه
 • انتخاب و اتصال به درگاه بانکی جهت پرداخت شهریه و کلیک بر روی آن
 • وارد کردن کلیه اطلاعات و انجام مراحل پرداخت از طریق کارت بانکی
 • ورود به سیستم گلستان و انتخاب گزینه پرداخت موردنظر

 

سامانه آنلاین گلستان جهت پرداخت شهریه پیام نور

 

 

اطلاعیه 

وام شهریه پیام نور به کلیه دانشجویان در سال ۱۴۰۲ اختصاص می یابد. دانشجویان باید ابتدا نسبت به ثبت نام اولیه در سایت صندوق رفاه دانشجویی به آدرس اینترنتی bp.swf.ir اقدام و سپس جهت تکمیل ثبت نام و تشکیل پرونده به امور دانشجویی مرکز خود مراجعه کنند.

 

 

نحوه پیگیری پرداخت شهریه پیام نور از طریق سامانه گلستان

پیگیری پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور در سامانه گلستان به این صورت است که باید پرداخت شما به‌ صورت کامل انجام شود و بلافاصله بدهی شما در سیستم صفر شود. دو ساعت بعد از پرداخت منوهای سیستم گلستان برایتان باز خواهد شد. لازم به ذکر است که این قاعده ممکن می­تواند برای شما بیشتر از دو ساعت طول بکشد و چند ساعت زمان ببرد تا سیستم باز شود.

 نکته مهم:

سعی کنید حتی ­الامکان در روزهای شلوغ انتخاب واحد نکنید. چراکه ممکن است مبلغ از حساب شما کسر ‌شود ولی حساب دانشگاه واریز نشده باشد.

اگر در هنگام پرداخت اینترنتی، بدهی شهریه شما نوشته نشده و یا یک ریال باشد، باید در کادر مبلغ پرداختی، میزان بدهی یا مبلغ مورد نظر برای کسر شدن بدهی خود را وارد کنید.

اگر شهریه خود را از طریق سیستم پرداخت اینترنتی انجام داده ولی برای شما کم نشده ‌است، یعنی وضعیت پرداخت نامشخص است و باید به همان صفحه پرداخت اینترنتی بروید. به این صورت که  در وسط صفحه با رنگ قرمز این جمله نمایش داده شده ‌است: “درصورتی‌که مراحل پرداخت در بانک به‌ صورت کامل انجام‌ شده ولی در سیستم بانکی نامشخص است، جهت ثبت پرداخت در سیستم بر روی سطر مربوطه کلیک نمایید”

زیر نوشته که با زنگ قرمز نمایش داده شده، تعداد تراکنش‌های انجام ‌شده را مشاهده می کنید. اگر وضعیت تراکنش­ ها به‌ صورت “نامشخص” عنوان شده ‌است، بنابراین بر روی آنها کلیک می‌کنیم. صفحه جدیدی باز می‌شود و وضعیت پرداخت به صورت قرمز رنگ و اخطار مربوط به آن مشخص ‌شده است. اگر مراحل پرداخت به‌ درستی انجام شده باشد، گزینه بازگشت به سیستم را می‌زنید تا پرداخت شما انجام شود. اما اگر به‌ درستی و به‌ صورت کامل انجام ‌نشده باشد، به ‌احتمال زیاد 72 ساعت بعد پول به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

 

 

چنانچه به دنبال کسب اطلاعات از ترم تابستان پیام نور هستید بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

نحوه پرداخت شهریه پیام نور از طریق تلفن ‌بانک

 • ورود به گزارش ۱۶۳ یا همان فرم واریز شهریه در سیستم گلستان و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت
  تماس با شماره ۰۹۶۰۲ که شماره تلفن بانک صادرات است.
 • استفاده از راهنمایی های اپراتور
 • فشار دادن کلید شماره ۲
 • بعد از این کار به مرحله بعد می روید که در این مرحله نیز باید کلید شماره ۲ را مجدداً فشار دهید.
 • وارد کردن شماره کارت بانکی و فشار دادن کلید مربع
 • وارد کردن شناسه قبض (همان شناسه قبض فرم واریز شهریه) و انتخاب کلید ستاره
 • وارد کردن شناسه پرداخت (همان شناسه پرداخت فرم واریز شهریه) انتخاب کلید ستاره
 • اگر تا این مرحله همه چیز به درستی پیش رفته باشد، اپراتور مبلغ واریزی را اعلام می کند.
 • کلید شماره ۱ را فشار داده و رمز دوم کارت (رمز اینترنتی ) خود را وارد نمایید و کلید ستاره را فشار دهید و در انتها کلید ۱ را جهت تأیید پرداخت انتخاب کنید.
 • بعد از زدن کلید ۱ سیستم به شما کد رهگیری داده می شود.

 

 

پیگیری پرداخت شهریه پیام نور از طریق تلفن ‌بانک

اگرچه این روش یکی از ساده‌ترین روش‌های پرداخت شهریه است و بدهی به آسانی صفر خواهد شد، اما با توجه به ضرورت فعال شدن شبکه بانکی شاپرک، ممکن است 24 ساعت تا ثبت اطلاعات در سیستم گلستان پیام نور زمان ببرد.

نکته مهم:

بعد از پرداخت، صفر شدن بدهی قطعی نیست و ممکن است چند ساعت زمان ببرد تا سیستم باز شود و بتوانید با وارد کردن اطلاعات خود، پرداخت شهریه را پیگیری کنید.  

 

 

اطلاعیه

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور را تا 25 اسفند تمدید کرد.

 

 

 

پرداخت شهریه پیام نور از طریق عابر بانک (ATM)

در روش پرداخت از طریق ATM باید به گزارش 163 یا همان فرم واریز شهریه مراجعه کنید. سپس شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را یادداشت کرده و از طریق بانک صادرات به پرداخت شهریه اقدام کنید.

در این روش ابتدا اطلاعات کارت بانکی را در قسمت انتقال وجه وارد می‌کنید. بعد شناسه واریز را انتخاب و مراحل بعد را طی می‌کنید. یا به قسمت خدمات دیگر دانشگاه پیام نور رفته و شناسه پرداخت شناسه قبض را وارد می‌کنید.

 

پیگیری پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور از طریق ATM

نحوه پیگیری پرداخت شهریه پیام نور از طریق ATM 

پیگیری پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور از طریق این روش به گونه ای است که زمان مشخصی برای باز شدن سیستم وجود ندارد و بعضی مواقع بلافاصله مانند سیستم پرداخت اینترنتی بدهی صفر می‌شود و در بعضی مواقع 24 ساعت طول می‌کشد تا پرداخت به صورت کامل انجام شود. شما می توانید از طریق شناسه پرداخت و شناسه قبض از طریق سامانه گلستان، گزارش پرداخت شهریه را پیگیری نمایید.

نکته مهم:

در استفاده از ATM، حتما با روش شناسه پرداخت شهریه خود را بپردازید.

 

 

برای کسب اطلاع از استخدام مدرس دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

اخبار جدید پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور

 

 1. افزایش شهریه دکتری دانشگاه پیام نور در سال ۱۴۰۲

احتمالا میزان شهریه دانشگاه پیام نور در سال جدید 10 تا 15 درصد اضافه خواهد شد.

 

2. تصمیمات جدید پیام نور و کمیته امداد برای پرداخت شهریه دانشجویان

معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور از تصمیمات جدید این دانشگاه درباره نحوه پرداخت شهریه دانشجویان زیر نظر کمیته امداد، خبر داد و گفت: هیچ مشکلی برای انتخاب واحد دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد وجود ندارد.

 

 

 

اخبار مربوط به پیگیری پرداخت شهریه پیام نور

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به نحوه پیگیری پرداخت شهریه پیام نور پرداختیم. پرداخت شهریه از طریق 3 روش غیرحضوری صورت می گیرد که پیگیری پرداخت شهریه از طریق هرکدام از این روش ها، چارچوب مشخصی دارد. بنابراین با توجه به مهلتی که برای پرداخت شهریه دارید، ضروری است قبل ‌از انتخاب روش موردنظر، نکات و راهنمایی‌های مربوط به هرکدام از آنها را به ‌درستی مطالعه کنید و چنانچه سوالی در خصوص نحوه پرداخت شهریه و پیگیری آن داشته باشید، کارشناسان مجرب ما در ایران تحصیل در کنار شما خواهند بود.

 

برای دریافت پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور چه ماهی است؟

شهریه دانشگاه معمولا در ابتدا ترم و قبل از انتخاب واحد شهریه ثابت باید پرداخت شود و در پایان ترم قبل از شروع امتحانات شهریه متغییر پرداخت می شود.

آیا هزینه پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور در همه مقاطع یکسان است؟

خیر، براساس قطع تحصیلی هزینه شهریه متفاوت است. شهریه مقطع دکتری از ارشد بیشتر و مقطع ارشد از کارشناسی بیشتر است.

آیا می توان شهریه دانشگاه را به صورت قسطی پرداخت؟

بله.  تمام دانشجویان دانشگاه پیام نور می توانند با مراجعه به سیستم جامع گلستان، به دو روش شهریه خود را به صورت اقساط پرداخت کنند.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)