ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نکات تستی آزمون نمونه دولتی + {۶ تجربه مهم} | ایران تحصیل

نکات تستی آزمون نمونه دولتی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با توجه به اینکه تمامی امتحانات دانش آموزان در پایه های مختلف به صورت تشریحی برگزار می شود به همین دلیل برای آزمون های تستی ورودی مدارس نمونه دولتی برخی از داوطلبان با مشکلاتی مواجه می شوند که در این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم به بررسی نکات تستی آزمون نمونه دولتی بپردازیم. برای پاسخگویی به آزمون های تستی علاوه بر تسلط داشتن بر مباحث کتاب ها، لازم است تا داوطلبان از برخی تکنیک های تست زنی نیز استفاده کرده و بتوانند در جلسه آزمون زمان خود را مدیریت کنند. به همین دلیل نیز در این مقاله به بررسی نکات تستی آزمون نمونه دولتی خواهیم پرداخت. چنانچه بتوانید به این نکات تسلط کافی یابید، می توانید در آزمون نمونه دولتی تراز و رتبه لازم را کسب کنید و بنابراین نگرانی ای در خصوص پذیرش در مدارس نمونه دولتی نخواهید داشت. 

از آن جایی که مدارس نمونه دولتی از مدارس برتر ایران هستند و تعداد شرکت کنندگان در این آزمون نیز همه ساله افزایش می یابد، بهتر است تا از کمک مشاوری مجرب بهره مند شوید تا قبولی در این آزمون ورودی را تضمین کنید. مشاوران ایران تحصیل در تمامی ایام هفته آماده پاسخگویی به سوالات شما بوده و پشتیبان شما خواهند بود. تنها کافیست تا با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

نکات تستی آزمون نمونه دولتی در روز آزمون 1402 – 1403

قبل از اینکه به نکات تستی آزمون نمونه دولتی اشاره نماییم، بهتر است ابتدا به این موضوع بپردازیم که شما قبل از این فنون لازم است به لحاظ روانی خود را کاملا برای آزمون آماده نمایید. زیرا این آزمون در درجه اول به آمادگی و تسلط شما از نظر اطلاعاتی و روانی وابسته خواهد بود. بنابراین حتی در صورتی که نتوانسته اید مطالعه کافی را داشته باشید، باز هم نگران نباشید. بهتر است قبل از شرکت در آزمون، به نتیجه آن فکر نکنید و تمامی تلاش خود را برای آمادگی هر چه بیشتر و پاسخ صحیح دادن به سوالات، بکنید.

 

نکات تستی آزمون نمونه دولتی در روز آزمون

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

نکات تستی آزمون نمونه دولتی عبارتند از:

1- زمان را مدیریت کنید:

مدیریت زمان یکی از مهم ترین مواردی است که شما به هنگام آزمون باید داشته باشید زیرا حتی در صورتی که برای هر درس تلاش و انرژی زیادی را صرف نموده باشید اما نتوانید در جلسه آزمون زمان خود را برای پاسخگویی به سوالات مدیریت نمایید، نتیجه مطلوب را اخذ نخواهید کرد. حتما در زمان آزمون ساعت مچی به همراه داشته باشید تا بتوانید بر زمان خود مدیریت لازم را داشته باشید.

2- زمان هر درس را به خود آن اختصاص دهید:

یکی از اشتباهاتی که برخی از دانش آموزان ممکن است داشته باشند، این است که چنانچه در زمان درس ریاضی دچار کمبود وقت شوند، این زمان را از درس دیگری طلب می کنند به همین دلیل نمی توانند در درس دیگر همان زمان را بگذارنند و نتیجه دلخواه خود را کسب نمایند. رعایت نکات تستی آزمون نمونه دولتی موجب می شود تا از تمامی این اشتباهات به دور باشید.

3- پاسخ سوال و شماره سوال را چک کنید:

برای جلوگیری از این اشتباه، بهتر است ابتدا شماره سوال را با خود بگویید و در ردیف پاسخنامه با انگشت گزینه ها را طی نموده و پس از آن گزینه مورد نظر خود را علامت بزنید. حتی در صورتی که یکی از پاسخ تست ها را جابه جا بزنید و حتی تمامی سوالات را درست پاسخ داده باشید، در زمان دریافت کارنامه نمونه دولتی نهم به دهم متوجه خواهید شد که متاسفانه نمره و تراز لازم را کسب ننموده اید.

4- زمان خود را برای سوالاتی که نمی دانید تلف نکنید:

یکی از اشتباهاتی که برخی از دانش آموزان به هنگام آزمون دارند، این است که ضریب را با درصد اشتباه می گیرند. ضریب بدین معنا است که اهمیت آن درس نسبت به سایر دروس از اهمیت بیشتر می باشد و درصد به معنای این است که شما به چند سوال پاسخ صحیح و ناصحیح داده اید. اگر دقت کرده باشید در این رابطه هیچین تفاوتی بین سوالات دشوار و یا غیر دشوار قرار داده نشده است. به همین دلیل ممکن است با گذراندن وقت خود بر روی سوالات دشوار، از سوالات آسان غافل بمایند و این یعنی عدم رعایت نکات تستی آزمون نمونه دولتی .

5- پاسخ سوالاتی را که شک دارید علامت بزنید:

چنانچه در بین دو گزینه دچار شک شده اید، یکی از مهم ترین نکات این است که ابتدا در کنار سوال علامتی را که خودتان مناسب می بینید همانند منها یا بعلاوه و یا دایره و… در کنار سوال علامت بزنید و پس از آنکه به سوالاتی که اطمینان دارید پاسخ مناسبی توانستید بدهید، در آن زمان به سوالات مورد نظر باز گردید و مجددا فکر نمایید و پاسخ دهید.

6- برای موفقیت در آزمون نمونه دولتی، نمونه سوالات را حل کنید:

یکی از بهترین نکات تستی آزمون نمونه دولتی، حل نمونه سوالات امتحانی پیش از شرکت در جلسه آزمون است. در زمانی که برای این آزمون مطالعه می کنید، بهتر است تا انواع نمونه سوالات را حل کرده و با نحوه طراحی سوالات آشنا شوید. همچنین با حل کردن نمونه سوالات می توانید برای جلسه آزمون بهتر آماده شده و از سوالات پر تکرار و مباحث مهم مطلع شوید. 

 

🔗 برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

در روز آزمون، به این نکات توجه کنید!

توجه داشته باشید که فنون تست زنی برای دروس مختلف، متفاوت است به عنوان مثال برای درسی همچون ریاضیات، نوعی از تست زنی بسیار مناسب خواهد بود و همچنین برای درس دیگری همانند علوم توجه به برخی دیگر از نکات تستی آزمون نمونه دولتی مورد استفاده می باشد. بنابراین شما باید به تسلط همه جانبه در تست زنی انواع سوالات دروس مختلف دست یابید.

در روز آزمون نمونه دولتی، به این نکات توجه کنید

یکی از مهم ترین نکات تستی برای آزمون نمونه دولتی این است که به هنگام علامت گذاری سوالات، حتما با مداد تمامی  پاسخنامه را علامت بزنید؛ زیرا این علامت شما در صورتی که حتی به اندازه ذره ای به سطح دیگری راه یابد، موجب مشکلاتی خواهد شد که ممکن است دستگاه تصحیح کننده هر دو پاسخ را شناسایی کرده و به همین دلیل این سوال برای شما منفی منظور گردد.

در روز آزمون حتما چند مداد و چند پاک کن به همراه داشته باشید تا وقت خود را با تراش کردن و یا گم کردن پاک کن هدر ندهید.

روی تمامی سوالات را با دقت بخوانید و سپس به آن ها پاسخ دهید. 

توجه داشته باشید که استرس زیاد ممکن است باعث افت قند خون شما شود؛ به همین دلیل هم بهتر است تا شکلات و یا خوردنی ای شیرین به همراه داشته باشید.

مشاوران ایران تحصیل می توانند شما را در زمینه دریافت برنامه درسی اصولی، آشنایی با انواع فنون تست زنی و معرفی بهترین منابع درسی راهنمایی کنند. برای دریافت مشاوره تنها کافیست با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 

🔗 برای اطلاع از نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی  بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

بنر کال تو اکشن

اخبار پیرامون آزمون نمونه دولتی

📢 تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی تغییر کرد:

عباس سلطانیان؛ مدیر کل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تغییر زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی گفت: زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه نمونه دولتی (دبیرستان‌ ها و هنرستان‌ های فنی و حرفه‌ ای) که قرار بود در روز پنجشنبه 8 تیر ماه 1402 برگزار شود، به دلیل همزمانی با عید سعید قربان به ساعت 8 صبح روز جمعه 9 تیر ماه 1402 تغییر یافت.

داوطلبان در آزمون ورودی باید به 100 سؤال در مدت 120 دقیقه پاسخ دهند. سؤالات آزمون از کتب درسی؛ آموزش قرآن و پیام‌ های آسمان، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی (جغرافیا، تاریخ، مدنی)، زبان انگلیسی، علوم تجربی و ریاضی پایه نهم طرح می‌ شود.

نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، حداکثر تا هفته اول مرداد از طریق سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به‌نشانی my.medu.ir اعلام خواهد شد.

بیش از 58 هزار دانش‌ آموز در سراسر کشور برای ورود به پایه دهم در 732 دبیرستان نمونه دولتی، از طریق برگزاری آزمون ورودی، پذیرفته خواهند شد.

برای آشنایی بیشتر با روش قبولی در مدارس نمونه دولتی مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

خلاصه مطلب

مدارس نمونه دولتی از جمله مدارس محبوب و معروف ایران هستند که سالانه دانش آموزان بسیاری برای تحصیل در این مدارس، در آزمون ورودی آن ثبت نام کرده و شرکت می کنند. به دلیل محدود بودن تعداد افرادی که پذیرش می شوند و نیز بالا بودن متقاضیان آزمون، لازم است تا داوطلبان با نکات تستی آزمون نمونه دولتی آشنا شده و برای هر چه بیشتر شدن تسلط خود در تست زنی تلاش کنند. از این رو در مقاله فوق به بررسی برخی از نکات تست زنی و مدیریت زمان در جلسه آزمون پرداختیم تا داوطلبان بتوانند با تسلط بیشتری به سوالات پاسخ دهند. 

فراموش نکنید که پاسخ دادن به سوالات تستی نیازمند دانستن تکنیک های تست زنی و تلاش و تمرین مستمر است. در این مسیر همراهی و مشورت با مشاوری کاردان می تواند به افزایش تسلط دانش آموزان و نیز قبولی آن ها در آزمون ورودی نمونه دولتی کمک کند. کارشناسان ایران تحصیل در کنار شما هستند. تنها کافیست تا با شماره 9099075307 تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی متخصصان ما بهره مند شوید. 

 

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله نکات تستی آزمون نمونه دولتی بر روی لینک کلیک کنید.

2.1/5 - (9 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در روز آزمون نمونه دولتی، به چه نکاتی توجه کنیم؟

در جلسه آزمون لازم است تا برخی نکات را رعایت کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. 6 مورد از نکات تستی آزمون نمونه دولتی در مقاله فوق بیان شده است. 

به سوالات شک دار چگونه باید پاسخ داد؟

یکی از تکنیک هایی که برای پاسخگویی به سوالات شک دار می توان استفاده کرد، تکنیک ضربدر منها است. برای اطلاع از سایر تکنیک ها می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

مدیریت زمان در روز جلسه آزمون چگونه است؟

روش های مختلفی برای مدیریت زمان در جلسه آزمون وجود دارد که برخی از آن ها در مقاله فوق بیان شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

30 دیدگاه دربارهٔ «نکات تستی آزمون نمونه دولتی + {۶ تجربه مهم} | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo زینب گفت:

  سلام وقت بخیر
  معدل 20
  پیام 82
  ادبیات 52
  عربی 82
  مطالعات 42
  زبان 70
  علوم 37
  ریاضی 31
  رشته انسانی
  در استان آذربایجان غربی
  60نفر ظرفیت دارد
  احتمال قبولی چقدر است

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 2. Avatar photo Seti گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  قرآن و پیام های آسمانی : ۹۰ به بالا
  فارسی : ۸۰ به بالا
  عربی : ۸۰ به بالا
  مطالعات : ۱۰۰
  انگلیسی: ۹۰ به بالا
  علوم : ۶۰ به بالا
  ریاضی : بین ۲۰ تا ۵۰
  معدل کتبی ۱۹/۵
  میتونم رشته تجربی با ظرفیت ۶۰ نفر تو شهریار میتونم بیارم؟
  طبق آزمون های نمونه پارسال میگم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   قبولی مدارس به ظرفیت پذیرش،میانگین درصدهای داوطلبان و… بستگی دارد.با توجه به نمرات شانس قبولی دارید.

 3. Avatar photo ممد گفت:

  ببخشید من ازمون میخاستم شرکت کنم رشته ریاضی
  تا الان خیلی تست کار کردم نصف سوالات از سال دهم هست
  همش از نهم نیس مثلا فاکتور یل و…

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای د ریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 4. Avatar photo Mahiy گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من برای رشته انسانی خراسان رضوی شرکت کردم
  درصد هام
  قران 100
  عربی 100
  ادبیات 80 به بالا
  مطالعات100
  زبان 80
  علوم 50 به بالا
  ریاضی 17 به بالا
  میتونم از پس آزمون بر بیام؟؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   درصد های شما برای قبولی بالا میباشد اما بستگی به درصد های بقیه شرکت کننده ها نیز دارد

 5. Avatar photo امین گفت:

  درسته که توی تهران به دلیل زیاد بودن مدارس احتمال قبولی از شهر های دیگه بیشتر باشه ؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   اصولا اولویت با افراد بومی میباشد

 6. Avatar photo محمد علی گفت:

  سلام و خداقوت
  بنده نهمی هستم میخوام برم دهم رشته انسانی زدم
  تو ازمون نمونه ریاضی و علوم رو پایین بزنم یعنی حوالی 10 یا 20 درصد میشه قبول شد؟
  ادبیات 65 درصد
  پیام اسمانی و قرآن بالا 90 درصد
  اجتماعی 80 درصد به بالا
  زبان و عربی 50 به بالا میشه قبول شد؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   بستگی به مدرسه با حداکثر پذیرش آن دارد و تراز و رتبه بقیه شرکت کننده ها

 7. Avatar photo ناشناس گفت:

  ببخشید برای مطالعات کل کتاب میاد اخه تو نهایی کل کتاب نبود ؟؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله کل درسا میاد.

 8. Avatar photo علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر در شهر مشهد چند نفر ثبت نام کردند برای آزمون و چند نفر قبول می‌شوند؟ چند سوال درست باید بزنیم که قبول بشیم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   مجموع شرکت کننده ها مشخص نیست.

 9. Avatar photo فاطمه گفت:

  ببخشید سوالات آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ فقط از کتاب های درسی نهم هست؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز بله فقط از دروس پایه ی نهم خواهد بود.

 10. Avatar photo حسام گفت:

  تو خود آزمون نمونه دولتی باید چه نکاتی رو رعایت کرد؟ فقط با تست زنی؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   بله و زمان بندی برای تست
   برای مشاوره دقیق تر تماس بگیرید

 11. Avatar photo خانی گفت:

  سلام آزمون نمونه دولتی تستیه؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام بله

 12. Avatar photo Kasra گفت:

  سلام من جمعه آزمون نمونه دولتی دارم میگم ببخشید اولین سالن هست آزمون نمونه دولتی میدم همه ی سوالات چهار گزینه ای میاد

  1. Avatar photo ekhlasi گفت:

   سلام وقت بخیر سوالات آزمون نمونه دولتی تستی میباشد

 13. Avatar photo T گفت:

  من فردا آزمون نمونه دولتی دارم و خیلی خواندم و تست زدم ولی هنوز استرس دارم باید چی کار کنم ؟

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقتتون بخیر.
   به خودتون مسلط باشید و با ذکر و یاد خداوند انشالله بهترین نتیجه را کسب میکنید.

  2. Avatar photo نازنین گفت:

   سلام من قصد دارم در آزمون نمونه دولتی دهم به یازدهم شرکت کنم و سوالی که دارم اینه که فقط از کتاب های پایه دهم امتحان گرفته می شود یاهردو پایه نهم و دهم کدومشون ؟ و اینکه می می خوام بدونم مدرسه نمونه دولتی حجاب اهواز که مدنظرم هست این امکان رو داره یا نه از کجا می تونم مطلع بشم؟

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت به خیر
    برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام آزمون میان پایه از طریق مدرسه مدنظر اقدام نمایید.

 14. Avatar photo Azad گفت:

  سلام من نمونه دولتی ثبت نام کردم ولی وقت کمی برای مطالعه دارم ، آیا اگر من همین وقت کم و از صبح تا شب درس بخوانم می تونم نمونه دولتی قبول بشم؟

  1. Avatar photo dr-naqizade گفت:

   سلام
   دوست عزیز چندتا نکات کلیدی هست که در صورتی که شما اینارو رعایت کنید خیلی راحت میتوانید تو ازمون نمونه دولتی قبول بشین در صورتی که اطلاع دقیقی در مورد نکات کلیدی داشته باشین با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام تیزهوشان

  ثبت نام مدارس تیزهوشان 1403 + سایت اصلی my.medu.ir

  ثبت نام مدارس تیزهوشان در سامانه my.medu.ir به منظور ورود دانش‌آموزان پایه ششم به هفتم و نهم به دهم، هرساله در فروردین ماه انجام میگیرد. دانش‌آموزان و والدین برای نامنویسی باید منتظر انتشار دستورالعمل مربوطه از سوی سازمان ملی پرورش...
 • منابع آزمون تیزهوشان

  منابع آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲-۱۴۰۳ + 3 منبع طلایی قبولی | ایران تحصیل

  آزمون ورودی به مدارس تیزهوشان هر ساله در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود و متقاضیان می تواننددر صورت قبولی اقدام به ثبت نام در این مدارس نمایند؛ لازم به ذکر است که ثبت...
 • شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سمپاد

  شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان 1403-1404 | azmoon.medu.ir

  شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان 1403 اعلام شد. دانش آموزان و اولیا گرامی جهت بررسی شرایط ثبت نام در مدارس استعدادهای درخشان سمپاد به درگاه ثبت نام تیزهوشان پادا مراجعه نموده و از شرایط و ضوابط مدارس تیزهوشان اطلاع یابند....
 • روش های تست زنی تیزهوشان

  روش های تست زنی تیزهوشان

  برای قبولی در آزمون تیزهوشان باید به دو نکته توجه کنید. شما باید در گام اول تمامی مطالب کتاب را به صورت دقیق مطالعه نمایید. در مرحله بعد باید تمامی فنون و روش های تست زنی تیزهوشان را به خوبی...
تماس با مشاور