ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۷ دی ۱۴۰۱
نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دسترسی به نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم یا همان آزمون های رغبت و توانایی برای تمامی دانش آموزان فراهم شد. توجه داشته باشید که هر کدام از دانش آموزان قبل از انجام هر اقدامی برای انتخاب رشته در مدارس الزاماً باید در آزمون رغبت و توانایی شرکت کرده و پاسخگوی سوالات هدایت تحصیلی باشند. البته اگر هر فرد دانش آموز قبل از شرکت در آزمون و پاسخگویی به سوالات هدایت تحصیلی برای دانلود نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی اقدامات لازم را انجام دهد و نگاهی هر چند جزئی به آن ها بیندازد در زمان پاسخگویی به سؤالات آزمون اصلی آمادگی بیشتری دارد.

 

با توجه به این که هر دانش آموز پایه نهم ملزم به شرکت در آزمون هدایت تحصیلی است از این رو مرکز مشاوره تحصیلی امکان دسترسی به نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم را برای شما دوست عزیز دانش آموز فراهم کرده است. شما می توانید از طریق این تیم مشاوره نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی را دریافت کنید و از نحوه طراحی و سؤال های طرح شده در آن نیز اطلاع حاصل کنید.

 

 

برای دانلود نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی در پایه نهم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

با اطلاع از نمونه سوالات آزمون رغبت سنجی پایه نهم می توانید از نحوه طراحی سوالات در این آزمون مهم مطلع شوید

 

 

سوالات هدایت تحصیلی

 

 

چرا قبل از آزمون باید با نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم آشنا شوید؟

آزمون هدایت تحصیلی نهم یا همان رغبت و توانایی از آن دست آزمون هایی است که هر دانش آموز در زمان ورود به پایه نهم تحصیلی باید در آن شرکت داشته باشد و راه گریزی از آن نیست.

اما موضوع مهم و قابل توجه آشنایی هر یک از دانش آموزان با نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم است.

در حقیقت، بهتر آن است که هر فرد دانش آموز قبل از شرکت در آزمون با سوالات هدایت تحصیلی نهم آشنایی لازم را پیدا کرده و با مواردی همچون نحوه طراحی سؤالات و مواردی از این دست اطلاع لازم را بدست آورد.

به این ترتیب که می توانید از این موضوع مطلع شوید که آیا سوالات هدایت تحصیلی به صورت تستی برای دانش آموزان طرح شده اند و یا این که نه باید پاسخگوی سؤالات تشریحی باشید.

با دانلود نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی می توان به این موضوع پی برد که سوالات هدایت تحصیلی از چه حیطه ای طرح شده اند و چگونه می توانند استعدادها و توانایی های افراد را برای ورود به رشته تحصیلی مورد نظر بسنجند.

با توضیحات داده شده در بخش بالا می توانید به این موضوع پی ببرید که اطلاع از نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی قبل از هر گونه اقدامی برای پاسخگویی به سؤالات آن تا چه اندازه مهم و الزامی به نظر می رسد.

 

 

برای اطلاع از نحوه محاسبه هدایت تحصیلی در پایه نهم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

چگونه می توان به نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم دسترسی داشت؟

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا و کسب اطلاعاتی در رابطه با اهمیت اطلاع از نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم حتماً این پرسش مهم به ذهن شما دوستان رسیده است که خب با این اوصاف چگونه می توانم به نمونه سوالات هدایت تحصیلی دسترسی داشته باشم؟

در جواب به این سؤال مهم باید خدمت شما عرض کنیم که در صورتی که خواستار دسترسی و دانلود نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم هستید در این زمینه از کمک مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل استفاده کنید.

در حقیقت، تیم مشاوره ایران تحصیل امکان دانلود نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی را به راحت ترین شکل ممکن برای شما دوست عزیز دانش آموز فراهم می کنند.

مجموعه شناخته شده و معتبر ایران تحصیل با در اختیار قرار دادن پکیج کامل نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم فرصت استثنایی آشنایی با سوالات هدایت تحصیلی را در اختیار شما دوست عزیز قرار می دهد.

دوست گرامی به تیم مشاوره ایران تحصیل اطمینان داشته باشید و نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم را از آن ها بخواهید.

اطمینان داشته باشید که با دسترسی به این سؤالات دیگر از نگرانی و استرس پاسخگویی به سؤالات در زمان شرکت در آزمون های مشاوره ای سایت همگام خبری نیست و می توانید با آرامش خاطر پاسخگوی سؤال ها باشید.

 

 

برای ورود به سامانه مشاوره آنلاین هدایت تحصیلی پایه نهم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

سوالات هدایت تحصیلی چند مورد هستند؟

شاید این سؤال نیز برای شما مطرح شده باشد که سوالات هدایت تحصیلی در چند مورد هستند.

در پاسخ باید خدمت شما عرض کنیم که با دانلود نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم به این موضوع پی می برید که این قبیل از سؤال ها در دو دفترچه مختلف طراحی شده اند.

یکی از دفترچه ها سؤالات مربوطه به سنجش توانایی و دیگری سؤالات مرتبط با رغبت را در خود جای داده است.

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی دقیق تر و بهتر در رابطه با شمار سؤالات هدایت تحصیلی هستید می توانید از طریق برقراری تماس با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل به این موضوع پی ببرید و از آن مطلع شوید.

 

 

نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی

 

 

چگونگی ورود به سایت همگام برای پاسخگویی به سؤالات هدایت تحصیلی

پس از آن که اطلاع کافی را در رابطه با سوالات هدایت تحصیلی از طریق دانلود نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی بدست آوردید اکنون نوبت آن است که برای پاسخگویی به آن ها جهت انتخاب رشته تحصیلی اقدام فرمایید.

در ادامه این نوشته با ذکر نحوه ورود به سایت همگام جهت پاسخگویی به سوالات هدایت تحصیلی در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

 مورد مهم و قابل ذکر این که به جز شما دانش آموزان معلم ها، مشاوران و معاون اجرایی مدرسه شما هم می توانند برای ورود به سایت همگام اقدام کنند و این سامانه تنها مختص دانش آموزان محترم نیست. 

دقت داشته باشید که جهت ورود به سایت همگام برای پاسخ دادن به سؤال های رغبت و توانایی پایه نهم باید در ابتدا آدرس سایت هدایت تحصیلی یا همان همگام را در مرورگر گوگل خود درج کنید.

بعد از وارد شدن به سامانه مذکور در فیلدهای تعبیه شده باید رمز عبور و کد ملی خود را در فیلدهای موجود در سامانه وارد کنید.

با درج این دو مورد در سایت همگام می توانید با کلیک بر روی گزینه ای به نام ورود به بخش آزمون رغبت و توانایی وارد شوید.

 

 

برای دانلود فرم هدایت تحصیلی پایه نهم وارد لینک مربوطه شوید

 

 

 

چگونه می توان به سؤالات رغبت و توانایی در سایت همگام پاسخ داد؟

به محض ورود به سایت همگام و برای پاسخ دادن به سؤالات آزمون رغبت و توانایی باید بر روی گزینه ای به عنوان آزمون های مشاوره ای بزنید.

با کلیک بر روی گزینه آزمون های مشاوره ای باید وارد بخشی به نام شرکت در آزمون خودارزیابی شده و مراحل بعدی را برای شرکت در آزمون طی کنید.

با باز شدن صفحه جدید سؤالات آزمون رغبت و توانایی برای شما به نمایش در می آیند که برای جواب دادن به آن ها تنها باید بر روی گزینه جواب به سؤالات کلیک بفرمایید تا بتوانید پاسخگوی سؤالات مطرح شده باشید.

دقت داشته باشید که این سؤالات فقط برای ارزیابی درجه علاقه و استعداد شما به تحصیل در رشته تحصیلی خاصی طراحی شده اند و در نتیجه آرامش خود را در حین برگزاری آزمون حفظ کنید.

به این فکر کنید که با شرکت در آزمون رغبت و توانایی می توانید به شناخت بسیار خوبی از توانایی های فردی خود برسید و تصمیم به مراتب بهتری برای انتخاب یکی از رشته های تحصیلی در گروه نظری یا دیگر گروه های آزمایشی بگیرید.

پس از پاسخ به کلیه سؤالات و چک کردن تمامی جواب ها می توانید با کلیک بر روی گزینه اتمام آزمون از امتحان خارج شوید.

 

برای کسب اطلاع از شرایط شرکت در آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

به چند نکته مهم در زمان شرکت در آزمون هدایت تحصیلی نهم توجه کنید

در این بخش، با ذکر شماری از نکات مهم و قابل توجه در زمان شرکت در آزمون هدایت تحصیلی در خدمت شما دوستان عزیز دانش آموز هستیم.

. اولین مورد این که، جهت پاسخ به سؤال های آزمون های سنجش رغبت و توانایی حتماً از کمک و یاری افرادی ماهر و کاردان به خصوص مشاوران تحصیلی استفاده کنید و از این موضوع غافل نشوید.

در غیراینصورت ممکن است جواب های درست و منطقی به سؤال ها ندهید و مشکلی در انتخاب رشته برایتان پیش بیاید.

. توجه داشته باشید که هیچ محدودیت و مانعی برای وارد شدن به بخش آزمون هدایت تحصیلی سایت همگام ندارید.

به بیان دیگر، تا وقتی که سامانه برگزاری آزمون باز است به راحتی می توانید وارد سایت شوید و حتی جواب سؤالات خود را نیز تغییر دهید.

در نتیجه، نگرانی از بابت ویرایش پاسخ سؤالات آزمون رغبت و توانایی نداشته باشید.

البته تا زمانی می توانید این کار را انجام دهید که کلید نهایی امکان ویرایش سؤالات را فشار نداده باشید. پس از کلیک بر روی این دکمه دیگر نمی توانید جواب های خود را ویرایش کنید. 

. توجه داشته باشید که پاسخگویی به تمامی سؤالات اجباری است و نمی توانید از پاسخگویی به حتی یک سؤال نیز شانه خالی کنید.

. به هیچ وجه نگران مشکل بودن سؤال های آزمون رغبت و توانایی نباشید. تمامی سؤالات بسیار راحت و آسان بوده و جای نگرانی از این بابت وجود ندارد.

با پاسخ به هر کدام از سؤالات می توانید امتیازی بین یک تا پنج را دریافت کنید.

 

 

چگونه به رشته مورد علاقه خود برسم؟

تا اینجا با ذکر اطلاعاتی در رابطه با نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی و همین طور نحوه دسترسی به سؤالات آزمون هدایت تحصیلی و یا شیوه ورود به سایت همگام برای هدایت تحصیلی در خدمت شما دوستان عزیز بودیم.

شاید شما دوست عزیز در شرف انتخاب رشته دبیرستان خود بوده و از این بابت نگرانی هایی داشته باشید.

 مثلاً این که ندانید برای انتخاب هر کدام از رشته های تحصیلی و پذیرش در آن ها چه نمره ای را باید در دروس مربوطه کسب کنید.

یا این که مثلاً اطلاعی از معدل لازم برای پذیرش در هر یک از رشته های دانشگاهی نداشته باشید.

اینجاست که یک مشاور تحصیلی می تواند بهترین کمک برای شما باشد و تمام نگرانی ها و استرس های شما را در زمان انتخاب رشته از بین ببرد.

مشاوری که با داشتن آگاهی و تجربه بالا شما را از جزئیات مرتبط با انتخاب رشته در پایه نهم به خوبی آگاه کند و با راهنمایی های خود شما را به سمت ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه تان سوق دهد.

 

 

برای اطلاع از نحوه طراحی نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم 

پشتیبانی همگام 

سایت همگام کارنامه دانش آموزان 

نمونه سوالات سنجش آموزش و پرورش ۱۴۰۳

نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توان به نمونه سوالات هدایت تحصیلی نهم دسترسی داشت؟ 

برای دانلود و دسترسی به نمونه سوالات هدایت تحصیلی نهم با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

سوالات هدایت تحصیلی پایه نهم در چه رابطه ای طراحی شده اند؟ 

سوالات هدایت تحصیلی پایه نهم جهت اطلاع شما دوستان دانش آموز از تیپ شخصیتی تان برای انتخاب رشته طراحی شده اند.

اطلاع از نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم چه فایده ای برای من دارد؟ 

با اطلاع از نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی می توانید از نحوه طراحی این سؤالات اطلاعات لازم را بدست آورید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • لیست مدارس آموزش از راه دور

  لیست مدارس آموزش از راه دور 1403 + زمان و شرایط + هزینه

  اطلاع از لیست مدارس آموزش از راه دور کمک می‌کند تا شما بتوانید از میان مدارسی که به صورت غیر حضوری فعالیت دارند؛ مدرسه‌ای که از نظر شما امکانات بهتری در اختیارتان قرار می‌دهد را انتخاب کنید. مدارس آموزش از...
 • شهریه مدارس نمونه دولتی

  شهریه مدارس نمونه دولتی 1403 + کلیه مقاطع | ایران تحصیل

  در میان مراکز آموزشی دولتی، مدارس نمونه دولتی از امتیاز و رتبه بسیار خوبی برخوردارند؛ به همین دلیل نیز بسیاری از دانش‌ آموزان برای ورود به این مدارس با شرکت در آزمون ورودی آن با یکدیگر رقابت می‌ کنند. یکی...
 • ثبت نام دبیرستان البرز

  ثبت نام دبیرستان البرز 1403 {شرایط جدید} + ورود mandegaralborz

  دانش‌آموزانی که تمایل به ادامه تحصیل و ثبت نام دبیرستان البرز در دوره  متوسطه دوم دبیرستان ماندگار البرز را دارند، می‌توانند در دوره زمانی مقرر با مشاهده شرایط ثبت نام دبیرستان البرز برای ثبت‌نام آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴...
تماس با مشاور