تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
نحوه معاینه پزشکی سربازی

نحوه معاینه پزشکی سربازی

نحوه معاینه پزشکی سربازی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اطلاع از نحوه معاینه پزشکی سربازی برای هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه الزامی است. در واقع، با انجام این معاینات پزشکی و طی مراحل معاینه پزشکی سربازی است که هر فرد می تواند از شرایط جسمی و روحی خود برای خدمت در نظام وظیفه به عنوان یک سرباز مطلع شود. پس از انجام معاینات لازم است که هر شخص مشمول خدمت سربازی می تواند در مورد رفتن به خدمت سربازی، کسری خدمت و یا حتی معافیت خود براساس نظر پزشکانی معتمد و کارکشته تصمیم بگیرد. شاید از خود بپرسید که معاینه پزشکی سربازی چگونه است ؟ و در جستجوی یافتن پاسخی به مراتب درست و صحیح در رابطه با آن باشید. 

 

البته اگر بتوان از اسم و آدرس پزشکان معتمد نظام وظیفه هم به نحوی مطلع شد که دیگر نور علی نور است و می تواند عالی باشد. زیرا می توان از طریق اطلاع از آدرس پزشکان معتمد نظام وظیفه و مراجعه به آن ها از نحوه معاینه پزشکی سربازی هم مطلع شد و اطلاعات خوبی را در این زمینه بدست آورد. در این نوشته، با ذکر اطلاعاتی در مورد نحوه معاینه پزشکی سربازی در خدمت شما دوستان عزیز هستیم و سعی در ارائه اطلاعاتی خوب و مفید را در این رابطه برای شما عزیزان داریم. پس ما را همراهی کنید تا با ارائه اطلاعاتی در مورد مراحل معاینه پزشکی سربازی و اطلاع از پاسخ این سؤال یعنی معاینه سربازی پزشکی چگونه است ؟ بتوانید این مرحله از مراحل خدمت اعزام به خدمت سربازی را نیز با مؤفقیت بگذرانید.

 

 

برای آشنایی با شیوه انجام انواع معاینات و آزمایشات پزشکی قبل از خدمت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

معاینه پزشکی سربازی چگونه است؟

 

 

علت اهمیت اطلاع از نحوه معاینه پزشکی چیست؟

آیا می دانید که چرا باید از نحوه معاینه پزشکی و مراحل معاینه پزشکی سربازی مطلع باشید؟ به نظر شما اطلاع از این موضوع چه کمکی می تواند به شما بکند؟

باید خدمت شما عرض کنیم که هر فرد مشمول با اطلاع از نحوه معاینه پزشکی سربازی می تواند با آرامش خاطر بیشتری برای انجام معاینات در نزد پزشکان نظام وظیفه عمومی حاضر شود.

پزشکانی که مورد اعتماد این سازمان هستند و می توانند با تبحر بالای خود شما را چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی مورد معاینه قرار دهند.

اینجاست که بعد از طی مراحل معاینه پزشکی سربازی و در صورت وجود هر گونه مشکل و بیماری می توانید با طی مراحل و فرآیندهای لازم برای دریافت معافیت پزشکی اقدام فرمایید.

البته داشتن شرایط لازم برای دریافت از هر یک از معافیت های پزشکی دائمی، موقت و یا حتی معافیت از رزم برای هر فرد کاملاً‌ الزامی و مهم به نظر می رسد.

پس همواره به این موضوع توجه لازم را مبذول دارید و سعی در کسب اطلاعاتی جامع و کامل در رابطه با انواع معافیت های پزشکی بعد از طی مراحل معاینه پزشکی سربازی را داشته باشید.

اگر به دنبال شناخت بیشتر این پزشکان در شهر خود هستید بهتر است از طریق منابع مختلف از آدرس پزشکان معتمد نظام وظیفه هم مطلع شوید.

به طور مثال برای یافتن آدرس پزشکان معتمد نظام وظیفه و حتی اسامی و تخصص آن ها می توانید از طریق سرچ های اینترنتی برای این امر اقدام بفرمایید.

 

 

نحوه معاینه پزشکی سربازی به چه صورت است؟

آیا اطلاع دقیقی در مورد نحوه معاینه پزشکی سربازی دارید؟ آیا می دانید مراحل معاینه پزشکی سربازی به چه صورت است و معاینه پزشکی سربازی چگونه است ؟

ببینید دوستان عزیز اگر شما هم به دنبال یافتن جوابی درست و منطقی برای این سؤال که معاینه پزشکی سربازی چگونه است ؟ هستید باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که این معاینه با انجام تمامی معاینات و آزمایشات لازم بر روی شما همراه است.

یعنی شما چه از نظر روحی و چه از جهت جسمی مورد معاینات لازم قرار می گیرید و آزمایشات لازم بر روی شما عزیزان انجام می شود.

در طول مراحل معاینه پزشکی سربازی است که اگر خدایی ناکرده قلب شما مشکل داشت و یا به بیماری های استخوانی مبتلا بودید در این جا به آن پی می برید.

البته شاید هم مشکل جسمی یا روحی از قبل داشته باشید اما از شدت و ضعف آن برای شرکت یا عدم شرکت در خدمت نظام وظیفه مطلع نباشید.

اینجاست که با انجام آزمایشات و معاینات لازم بر روی شما توسط پزشکان معتمد و متخصص سازمان نظام وظیفه مشخص می شود که آیا شما توانایی حضور در پادگان ها و طی دوران خدمت سربازی را دارید یا خیر.

شاید هم مشکلتان چندان حاد نباشد و بر طبق نظر پزشکان معتمد سازمان نظام وظیفه می توانید از امتیاز کسری خدمت نظام وظیفه استفاده کنید و یا معافیت از رزم بگیرید.

یعنی در طول دوران سربازی تنها فعالیت های غیر رزمی را انجام دهید و از انجام کارهای رزمی معاف باشید.

 برای کسب اطلاعاتی دقیق تر و بهتر در رابطه با این سؤال که معاینه پزشکی سربازی چگونه است‌ ؟ و نحوه معاینه پزشکی به چه شکل است با مشاورانی خبره در این زمینه مشورت کنید.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل می توانند به طور دقیق شما را را از پاسخ این سؤال یعنی معاینه پزشکی چگونه است ؟ مطلع کنند.

پس در صورت تمایل به کسب پاسخی دقیق و درست در مورد این سؤال که معاینه پزشکی چگونه است ؟ می توانید از کمک مشاوران ما بهره مند شوید.

 

 

در مورد پزشکان سازمان نظام وظیفه چه می دانید؟

باید خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه عرض کنیم که پزشکان سازمان نظام وظیفه از میان بهترین پزشکان جامعه و یا پزشکان اصلح مشغول به خدمت در ارتش جمهوری اسلامی ایران انتخاب می شوند و بسیار مورد اعتماد این ارگان هستند.

حتی می توانید از آدرس پزشکان معتمد نظام وظیفه هم اطلاع حاصل کنید. البته این پزشکان معتمد در هر کدام از شهرهای کشور پراکنده شده اند و این گونه نیست که همه در یک شهر به فرض تهران باشند.

هر فرد باید قبل از اعزام مورد معاینه روحی و جسمی این پزشکان قرار بگیرد و بعد از تأیید سلامت کامل به سربازی اعزام شود.

اما در صورت سالم نبودن و داشتن هر مشکلی چه از نظر روحی و چه از جهت جسمی فرد سرباز می تواند برای عدم حضور و یا حضور موقت و یا به مدت زمان کمتری در پادگان های خدمت نظام وظیفه اقدام کنید.

 

 

انجام کلیه معاینات پزشکی قبل از انجام خدمت سربازی برای اطلاع از صحت و تندرست افراد مشمول خدمت سربازی الزامی به نظر می رسد 

 

 

کدام پزشکان برای انجام مراحل معاینه پزشکی سربازی در اولویت هستند؟

باید عرض کنیم که پزشکان نیروهای مسلح برای انجام معاینات و آزمایشات لازم بر روی مشمولان خدمت نظام وظیفه در اولویت هستند.

این گونه از افراد با اصول و قوانین معافیت ها و کسری خدمت های موجود در قانون نظام وظیفه آشنایی کافی دارند.

کلیه مشمولان نظام وظیفه بعد از پر کردن و تکمیل فرم خود اظهاری از طرف پلیس + 10 به پزشکان معتمد در نزدیک ترین محل سکونت خود مراجعه می کنند.

حتی می توانند قبل از حضور در جلسه معاینات و آزمایشات این پزشکان می توانند از آدرس پزشکان معتمد نظام وظیفه نیز مطلع شوند.

 

 

 

معاینه پزشکی

 

 

آیا هر فرد مشمول خدمت سربازی می تواند به نظر کمیسیون پزشکی اعتراض کند؟

شاید در این جا این سؤال هم برای شما دوستان و عزیزان مطرح شود که آیا امکان اعتراض به نظر کمیسیون پزشکی برای هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه وجود دارد یا خیر؟

در جواب باید خدمت شما عرض کنیم که بله هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه که نظر پزشکان را در کمیسیون پزشکی را قبول نداشته باشد می تواند برای زدن اعتراض به نتایج این کمیسیون اقدامات لازم را انجام دهد.

جهت کسب اطلاعات لازم برای نحوه زدن اعتراض به نتیجه کمیسیون پزشکی می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

مشاورانی که با داشتن اطلاعاتی کامل در مورد نحوه اعتراض زدن به نتایج کمیسیون پزشکی در خدمت شما دوستان و عزیزان هستند.

 

 

در صورت داشتن مشکل جسمی یا روحی چگونه می توان برای گرفتن معافیت یا کسری اقدام کرد؟

همان طور که بالاتر خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کردیم تمامی افرادی که بنا به نظر پزشکان نظام وظیفه دچار مشکل روحی و یا جسمی هستند می توانند برای دریافت معافیت و یا حتی انواع کسری خدمت سربازی پزشکی اقدام کنند.

اما آیا با نحوه انجام کار و دریافت کسری و یا معافیت از خدمت آشنایی کافی را دارید؟ آیا می دانید روال انجام کار به چه شکل است؟

در ادامه این نوشته به طور مختصر در رابطه با نحوه و مراحل دریافت انواع معافیت های پزشکی (دائم، موقت و یا معاف از رزم) در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

 

 

قدم اول- تهیه و مطالعه کامل و دقیق دفترچه خدمت نظام وظیفه

در اولین قدم و برای دریافت انواع معافیت های پزشکی (دائم، موقت و معافیت از رزم) باید برای تهیه دفترچه خدمت نظام وظیفه اقدامات لازم را انجام دهید.

 

 

قدم دوم- مراجعه به یکی از مراکز درمانی اعلام شده برای انجام معاینات پزشکی

در دومین قدم نوبت به مراجعه هر یک از سربازان به مراکز درمانی اعلام شده برای انجام معاینات پزشکی جهت دریافت معافیت پزشکی دائم، موقت و یا معاف از رزم می رسد.

 

 

قدم سوم- انجام ثبت درخواست معافیت پزشکی در سامانه اعلام شده

در این مرحله، هر فرد مشمول باید بعد از کامل کردن کلیه مدارک مورد نیاز به دفاتر پلیس +10 مراجعه کند و در آن ها کلیه اقدامات لازم برای ثبت درخواست خود در سامانه را توسط مسئولین و پرسنل این سازمان انجام دهد.

 

 

قدم چهارم- حضور در انواع و اقسام مراکز مختلف درمانی مورد تأیید نظام وظیفه

در این مرحله، هر فرد مشمول می تواند برای انجام کلیه معاینات و آزمایشات پزشکی لازم به وسیله پزشکان مورد اعتماد نظام وظیفه در انواع مراکز درمانی اعلام شده حضور پیدا کند.

دقت داشته باشید که این مراکز درمانی و بیمارستان ها تحت نظارت معاونت بهداشت و درمان نیروهای مسلح فعالیت می کنند.

 

 

قدم چهارم- تشکیل کمیسیون های پزشکی برای انجام آزمایشات و معاینات بیشتر

بعد از دریافت جوابیه مراکز درمانی برای حضور فرد مشمول در جلسات تشکیل شده در کمیسیون پزشکی دعوت نامه ای ارسال می شود.

دقت داشته باشید که در صورت عدم دریافت دعوت نامه بعد از گذشت سه الی چهار هفته هر فرد باید به صورت حضوری برای دریافت آن اقدامات لازم را انجام داد.

در صورت تشخیص پزشکان حاضر در جلسه کمیسیون پزشکی مبنی بر عدم نیاز به حضور فرد در خدمت سربازی به وی معافیت از خدمت داده می شود.

که البته این معافیت می تواند به صورت دائمی و یا موقت و یا حتی معافیت از انجام کلیه فعالیت های رزمی سخت در طول خدمت سربازی باشد.

 

 

آیا می دانید چه بیماری های در طول جلسات معاینه پزشکی سربازی بررسی می شوند؟

سازمان نظام وظیفه لیست بیماری هایی که در طول جلسات معاینه پزشکی مورد بررسی قرار می گیرند را اعلام می کند. آیا با لیست این بیماری ها آشنایی دارید؟

در صورت نیاز به اطلاع از این بیماری ها می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا هر آن چه را که باید در مورد اسامی آن ها و علائم آن ها بدست آورید.

 

 

لزوم دریافت مشاوره های تلفنی و یا حضوری خدمت نظام وظیفه چیست؟

به عقیده بنده دریافت انواع مشاوره های تلفنی و یا حضوری خدمت نظام وظیفه برای هر کدام از سربازان و مشمولان خدمت سربازی الزامی به نظر می رسد.

مشاوره هایی که هر فرد با شرکت در آن ها می تواند به انواع اطلاعات مورد نیاز خود در رابطه با خدمت نظام وظیفه دست پیدا کند و در این زمینه به بهترین شکل ممکن عمل کند و تصمیم بگیرد.

به فرض مثال، اگر به دنبال اطلاع از این موضوع باشید که معاینه پزشکی سربازی چگونه است ؟ به وسیله دریافت انواع مشاوره های تلفنی و حتی حضوری می توانید پاسخی به مراتب بهتر و دقیق تر برای آن پیدا کنید و از صحت آن نیز اطمینان داشته باشید. 

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل می توانند هر آن چه را که شما در رابطه با انواع معافیت های پزشکی، کسری خدمت های بسیج و غیره نیاز دارید را با جان و دل خدمت شما دوستان عزیز ارائه کنند. 

 

 

جهت اطلاع از انواع بیماری های مورد بررسی در طول معاینات و آزمایشات قبل از خدمت نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

معافیت تک پسری

ساده ترین راه معافیت سربازی 

سامانه سخا نظام وظیفه

اضافه خدمت سربازان فراری

دفترچه خدمت سربازی

معاینه پزشکی سربازی

4/5 - (2 امتیاز)

نحوه معاینه پزشکی سربازی چگونه است؟ 

برای اطلاع دقیق از نحوه معاینه پزشکی سربازی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل بگیرید.

معاینه پزشکی سربازی چگونه است؟ 

در طول زمان برگزاری معاینه پزشکی سربازی تمامی معاینات لازم برای اعضاء و جوارح بدن انجام می گیرد.

مزایای دریافت معاینات پزشکی نظام وظیفه چیست؟ 

از میان مزایای آن می توان به دریافت معافیت کامل از سربازی و یا معافیت از رزم اشاره کرد.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. امیر محمپ
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم هرکی یچیز میگه ممنون میشم راهنمایی کنید .
  من الان سربازم و ارشد قبول شدم ، هواستم بدونم میتونم ایست خدمتی بگیرم برم دانشگاه ازاد؟ چون قبلا یکبلر انصراف دادم از مقطع ارشد و رفتم سربازی . خیلیا گفتن یکبار انصراف مشکلی ایجاد نمیکنه . اما از اون ور الان تو اطلاعیه سازمان سنجش زده برای سربازا باید توی دفترچه نزده باشه دانشجوی انصرافی . نمیدونید دقیقا این موضو رو از کجا پیگیری کنم

 2. رضا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

  /

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام سوالتون چیه

 3. حمید رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۶

  سلام از زمان اقدام به گرفتن نامه معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد دوره روزانه تا تایید نهایی گرفتن چقد زمانمیبره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام بامشاورین مرکزتماس بگیرید

 4. سجاد
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  با سلام. ببخشین من یک بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و الان مجددا دارم کارشناسی حقوق پیام نور میخونم. میخواستم بدونم اگه توی کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی بیارم راهی هست که ادامه تحصیل بدم؟ لطفا کمکم کنین. بهم ایست خدمتی میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام وقت بخیر خیر امکانش نیست مجدد انصراف بدید

 5. میثم التمار
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

  اگر در دانشگاه قبول شیم
  ولی دوبار انصراف داده باشیم ، میتونیم اقدام به سربازی واز ایست خدمت استفاده کنیم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت بخیر در شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی امکان 1 بار انصراف میباشد

   • کارشناس ارشد
    ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

    سلام بله بایکسری شرایط امکان دارد

 6. مهدي
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام و درود آيا اگر يكبار انصراف داده باشيم در مقطع ارشد و بعد بريم امريه و در حين خدمت كنكور بديم ميشه ايست خدمتي گرفت؟
  بسيار سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام باشرایط امکان انجامش فراهمه

   • مهدي
    ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

    ببخشيد شرايطش چيه؟

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

     سلام وقتتون بخیر اگر شما قبولی در کنکور در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکترا داشته باشید و در حین خدمت این قبولی را کسب کنید با ارایه قبولیتان به نظام وظیفه نظام وظیفه بع شما ایست خدمتی می دهد می توانید به تحصیل بپردازید

   • مهدي
    ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹

    سلام و عرض ادب فراوان
    ميشه محبت كنيد بفرماييد با چه شرايطي ايست خدمتي با يكيار انصراف وجود دارد؟ بسيار سپاس

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

     سلام وقت بخیر. شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی متفاوت است. برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید.

 7. حسن پی جی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۳

  سلام من سرباز اعزامی سال ۹۸هستم ۲سال خدمتم رو انجام دادم و الان در اضافم بخاطر یه مسائلایی منرو تبعید کردن به شهرستان و تور پرونده جدیدم انقطاع خدمتی ایست خدمتی زدن یعنی از نو خدمت کنم باید چیکار کنم کمکم کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر برای اطلاع از شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی با ما تماس بگیرید.

 8. ساسان
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۰

  سلام آیا میشه برای قبولی در دانشگاه با سوابق تحصیلی ایست خدمتی گرفت؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام
   بستگی به فرماندتون دارد اما به طور کل اولویت ایست خدمت با قبولی های دانشگاه سراسری و با ازمون ها ست

 9. Mostafa
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام خسته نباشید من فوق دیپلم از دانشگاه دولتی دارم الان ۱۰ ماهه سربازم وبنا به دلایلی مجبورم ایست خدمت بزنم میشه لطف کنید بگید چطور اقدام کنم سنوات سربازی هم ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام ایست خدمت سربازی فقط برای پذیرفته شدگان در کنکور یا اینکه بیماری داشته باشید داده میشه

 10. محمدجواد فارسی فراشبندی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  با عرض سلام و احترام خسته نباشید خدمت شما خواستم یه موضوعی مطرح کنم در حال حاضر سرباز هستم و ۵ ماه از خدمت سربازی می‌گذرد ۸ ماه دیگر دارم و مشکل بیماری اعصاب و روان مشکل سردرد میگیرن دارم و این بیماری از ارث به من رسیده است و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام باید از یگان خدمتی خودت نامه بگیری برای کمیسیون پزشکی و درخواست معافیت دائم یا موقت کنی

 11. علی
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام لطفا سوال منم جواب بدین سوال قبلیم رو جواب ندادین تو سایتتون ثبت کردم.سوالی که دارم میخواستم بدونم اگه اعزام سربازیو تمدید کنم یک ماه و از تمدید اقدام کنم آیا تمدید اعزام مانع استفاده از ایست خدمت برای رفتن به دانشگاه میشه یعنی تمدید اعزام رو ایست خدمت تاثیر میذاره؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای ایست خدمتی نظام وظیفه تمدید اعزام مشکلی در ایست خدمت ایجاد نمیکنه موفق باشید

 12. Sf
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام وقت بخیر من کنکور ارشد قبول شدم و منتظر نتایج انتخاب رشته هستم می‌خوام ایست خدمتی بگیرم.چهار روز فراری بهم خورده ولی داخل پادگان مونده و دادگاهی نشده ایا این موجب میشه که نتونم ایست خدمتی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام اره اگه فرار از خدمت داشته باشی برای ایست خدمت به مشکل میخوری ولی فرار از خدمت کسانی که بیش از 14 روز غیبت دارند هستند

 13. ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه و به ازای هرماه خدمت ۴/۵ روز از خدمتش کم کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر.
   طبق گفته خود سازمان نظام وظیفه ایشان منفک شدند و درخواستشون مورد پذیرش نیست.

   • محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

    • کارشناس ارشد
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

     سلام وقت بخیر با توجه به شرایط ایست خدمتی مشکلی برای تحصیل در صورت قبولی نداردی و ایست خدمتی برای شما صادر میشود موفق باشید

     • محمدجواد فارسی فراشبندی
      ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸

      با عرض سلام و احترام خدمت شما خواستم بگم من سرباز هستم و از خدمت سربازیم ۵ ماه می‌گذرد و با مشکل اعصاب و روان و با بیماری سردرد میگیرن مواجه هستم و این بیماری از ارث به من رسیده و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر یا آیا با مراجعه به روانپزشک میتوانم کسری از روانپزشک بگیرم ؟!

 14. ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۸

   سلام وقت بخیر.
   طبق آخرین اطلاعیه سازمان نظام وظیفه، همان اطلاعاتی که بهتون دادند درست هستش.

 15. محمد
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
  سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

  اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
  راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟؟؟
  و منی که تا 31 شهریور فرصت دارم دانشگاه ثبت نامم میکنه؟یا اگرثبت نامم نمیکنه برم سربازی و و هنگام اعلام نتایج انتحاب رشته برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

 16. meb
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

  با سلام. من الان سرباز هستم. میخواستم بدونم در صورت پذیرش دکترا، چه مراحلی برای گرفتن ایست خدمت یا معافیت تحصیلی باید طی کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقتتون بخیر.
   بعد از گذراندن دوره آموزشی میتونید از ایست خدمتتون استفاده کنید.

   • محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

 17. مهدی سیفی
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام من یکسال خدمتم و مادرممریض شده و احتیاج به نگهداری داره چطور ایست خدمتی بگیرم یه برادرم دارم مجرده

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقتتون بخیر چون برادر دارید نمیتونید معافیت بگیرید

 18. حمید
  ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام. لطفا به من کمک کنین من سر در گمم با این سوال. اونایی ک قبلا دوبار انصراف دادن آیا میتونن در حین خدمت کنکور بدن و ایست خدمت بگیرن؟ یه جا میگن میشه و یه جا هم میگن نمیشه. لطفا جواب درستشو بگین

  • moshaverarshad
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام حمید
   با این شرایط ن متاسفانه نمیتونید ایست خدمتی بگیرین

 19. علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام من دانشجوی پیام نور بودم و قبل از شروع ترم ده یعنی آخرای ترم ۹ دی ماه ۹۹ انصرافدادم سوالم اینه که اگه کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه قبول شم بهم معافیت مجدد برای رشته جدیدی میدن؟ واینکه درصورتی که قبول نشم کنکور ۱۴۰۰ میتونم دفترچع پست کنن برم سربازی و حین خدمت کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و درصورت قبولی ایست خدمت بگیرم فقطم یه بار انصراف دادم ممنون میشم راهنناییم کنید.

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام چون یکبار انصراف دادی دیگه نمیتونید انصراف بدید و کنکور شرکت کنید ولی میتونی بری خدمت در حین خدمت کنکور بدی روزانه پذیرش بشی و ایست خدمت بگیری

   • محمد
    ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۶

    سلام وقتتون بخیر.
    ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
    سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

    اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
    راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

     سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

 20. میلاد
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  باسلام من غیبت ندارم وتاریخ اعزامم اول شهریور1400 میباشد درکنکورسراسری هم حضوریافتم چنانچه فرهنگیان رومجازبشم میتونم ایست خدمت بگیرم اول مهرماه وازخدمت بیام بیرون؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام اره میتونی بری خدمت و وقتی نتایج اعلام شد میتونی در هر مرحله از خدمت ایست بگیری و بیای بری دانشگاه تحصیل کنی

 21. moshaverarshad
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام محمد
  شما با توجه به اینک ایست خدمتی زدین مجدد همون اموزشگاه میرین دوره اموزشیتون تموم شد به یگان مربوطه اعزام میشین

 22. سعید
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام خسته نباشید.
  من زمانی که خدمت۲۱ماه بود چندماه خدمت کردم و ایست خدمتی زدم.الان که دوباره پست کنم خدمتم۲۴ماه حساب میشه یاهمون۲۱ماه؟

  • moshaverarshad
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۰

   سلام سعید طبق ایین نامه جدید 24 ماه حساب میشود

 23. Mohsen
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام من دیپلم دارم ۸ ماه خدمت کردم اگه کنکوربدم قبول شم میتونم ایست خدمت بزنم

  • مشاور ارشد
   ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام بله اگه‌یگان شما قبول کنند می تونید برای ایست خدمتی بعد از قبولی در دانشگاه اقدام نمایید.

 24. محمد امین
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام خسته نباشید بنده سرباز هستم و میخوام ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه ، با توجه به اینکه من قبلا دوبار انصراف دادم ایا برام مشکلی پیش نمیاد؟؟!

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام متاسفانه شما نمیتونید با توجه به اینک‌ دوبار انصراف دادین

 25. محمد
  ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام.من تا آخر امسال فارغ التحصیل کارشناسی شبانه میشم.میتونم کنکور بدم برای پزشکی و بعد از اون برم سربازی و موقع ثبت نام از ترخیص خدمت استفاده کنم؟

 26. پویانیک پیک
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام جناب من دانشگاه ازاد قبول شدم ایست خدمت هم زدم الان شرایطم یهو جوری شده ک نمیتونم درس بخونم اگه انصراف بدم شنیدم یک سال فرصت معرفی دارم اگه معرفی نکنم فقط غیبت میخورم یا سرباز فراری هم محسوب میشم ایا ارتش میفته دنبالم؟؟؟؟ یا فقط سنوات وغیبت میخورم

  • مشاور ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام پس از انصراف شما ادامه سربازیتونو ادامه ندین به عنوان سرباز فراری شناخته میشین

 27. عرفان
  ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی ۹۵ کارشناسی پیوسته هستم. بهمن ۹۸ تو ترم هفت کاردانیمو گرفتم و اومدم بیرون. کنکور کاردانی به کارشناسی امسال شرکت کردم و قبول شدم الان نظام وظیفه میگه تو حق تحصیل نداری. من نمیدونم واقعا باید چیکار کنم. ایست سربازی شامل من میشه؟

  • مشاور ارشد
   ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام شرایط ایست خدمتی رو با دقت بخون موفق باشی

 28. مجید
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

  با سلام
  اگر در زمانی ک خدمت ۲۱ ماه بود کمی خدمت کرده و ایست خدمتی بگیریم ، با تپحه به این ک خدمت ۲۴ ماه شده ، مشمول قانون ۲۴ ماه میشویم؟

 29. حسین
  ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام . اگر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی باشیم و در کنکور شرکت کنیم و رشته ی پزشکی قبول شیم . میتونیم از ایست خدمت استفاده کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 30. عمران
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۳

  سلام یه سوال خواهشن جواب بدید ایست خدمت فقط برای کنکور ارشده یا سراسری هم میشه امتحان داد

 31. علی حسینی
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۵

  سلام
  من الان حین خدمت سربازی هستم و از طریق استعدادهای درخشان و بدون کنکور برای دکتری دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شده ام. می خواستم بدونم میتونم ایست خدمت بزنم یا حتما باید از طریق کنکور باشه این ادامه تحصیل؟

  • dr-naqizade
   ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام و وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط ایست خدمتی نظام وظیفه 99 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 32. Jalal feiz
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام.من دانشجوی روزانه دولتی هستم و قصد دارم بعد از اتمام درسم دوباره کنکور کارشناسی بدم.باید از ایست خدمتی استفاده کنم؟؟

 33. سجاد
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام خسته نباشید
  اگر یکبار از دانشگاه روزانه انصراف داده و در مهلت یکساله ب خدمت سربازی اعزام شویم و بعد در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و ایست خدمتی بگیریم ایا با شرکت مجدد در کنکور میتوتن پزشکی و دارو و… خوند و از دانشگاه آزاد انصراف داد ؟آیا در صورت انصراف مهلت یکساله برای کسانی ک قبلا یکبار انصراف داده اند وجود دارد ؟

  • dr-naqizade
   ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام ممنون
   شما در صورتی که از دانشگاه سراسری قبول بشین و یکسال از انصرافتون تو دانشگاه سراسری گذشته باشد میتونید از ایست خدمتی استفاده نمایید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور