ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نحوه محاسبه کد سوابق تحصیلی 1402 {دریافت کد ۱۹ رقمی} | ایران تحصیل

نحوه محاسبه کد سوابق تحصیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

یکی از عوامل تاثیر گذار در رتبه کنکور داوطلبان، سوابق تحصیلی است. سوابق تحصیلی هر دانش آموز تحت عنوان کدی منحصر به فرد مشخص می شود. در زمان ثبت نام کنکور سراسری لازم است تا داوطلبان این کد را در کادر مشخص شده آن وارد کنند. در همین راستا گاه دانش آموزان سوال می کنند که «کد سوابق تحصیلی چند رقمی است؟» و یا «نحوه محاسبه کد سوابق تحصیلی چگونه است؟». برای پاسخ دادن به این سوالات در این مقاله فرمول کد سوابق تحصیلی 19 رقمی را بررسی کرده و نمونه کد سوابق تحصیلی را خدمت شما داوطلبان گرامی ارائه خواهیم کرد.

آن دسته از داوطلبانی که موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی خود نشده اند، برای دریافت راهنمایی می توانند با کارشناسان مجرب ما در مجموعه ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کنند. متخصصان ما همه روزه (حتی در ایام تعطیل) از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

نحوه محاسبه کد سوابق تحصیلی 1402

کد سوابق تحصیلی یکی از عوامل تاثیر گذار در رتبه و تراز دانش آموزان در کنکور سراسری است. اما لازم است بدانید که سوابق تحصیلی مشمول تمامی داوطلبان نمی شود. در ادامه لیستی از شرایطی را که باید داوطلبان داشته باشند تا سوابق تحصیلی مشمول آن ها شود را ارائه خواهیم کرد. هم چنین به سوالاتی چون «کد سوابق تحصیلی چند رقمی است؟» و یا «نحوه محاسبه کد سوابق تحصیلی چگونه است؟» پاسخ داده و نمونه کد سوابق تحصیلی را برای راهنمایی هر چه بهتر داوطلبان ارائه خواهیم کرد.

چگونه می توان کد سوابق تحصیلی را محاسبه کرد؟

ابتدا لازم است بگوییم که داوطلبان پیش از ثبت نام در کنکور سراسری (در زمان مقرر شده توسط سایت سازمان سنجش)، می بایست به سامانه my.medu.ir مراجعه کرده و نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی خود و درج آن در سامانه سنجش اقدام کنند. اما نحوه محاسبه کد سوابق تحصیلی چگونه است؟ 

برای اینکه داوطلبان کنکور سراسری از نحوه محاسبه کد سوابق تحصیلی مطلع شوند، فرمول کد سوابق تحصیلی 19 رقمی را بیان خواهیم کرد. 

🔣 فرمول کد سوابق تحصیلی 19 رقمی برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی عبارت است از:

5 + کد دانش آموزی + 0 + کد منطقه یا ناحیه

نمونه کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی:

176101234567895

 

🔣 فرمول کد سوابق تحصیلی 19 رقمی برای داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی متقاضیان نظام سالی واحدی عبارت است از:

2 + کد دانش آموزی + 0 + کد منطقه یا ناحیه

نمونه کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی متقاضیان نظام سالی واحدی

176101234567892

 

🔣 فرمول کد سوابق تحصیلی 19 رقمی برای داوطلبان دارای دیپلم نظام جدید 3-3-6 عبارت است از:

6 + کد دانش آموزی + 00 + کد منطقه یا ناحیه

نمونه کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان دارای دیپلم نظام جدید 3-3-6:

1761001234567886

 

🔗 متقاضیان گرامی برای مشاهده آموزش تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی در سامانه sahat.medu.ir بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

کد سوابق تحصیلی چند رقمی است؟

اگر برای شما هم سوال پیش آمده باشد که «کد سوابق تحصیلی چند رقمی است؟»، لازم است بدانید که این کد 19 رقمی می باشد. فرمول کد سوابق تحصیلی 19 رقمی را نیز در بخش قبلی ذکر کردیم تا آن دسته از داوطلبانی که می خواهند کد سوابق خود را حساب کنند و از کدی که دریافت کرده اند مطمئن شوند، بتوانند بررسی های لازم را انجام دهند. 

نکته: هیچگاه خود اقدام به محاسبه کد سوابق تحصیلی و درج آن در سامانه سنجش نکنید و حتما کد مربوطه را از پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir دریافت کنید.

کد سوابق تحصیلی چند رقمی است؟

در بخش قبلی گفتیم که سوابق تحصیلی عاملی تاثیر گذار در نتیجه کنکور است؛ در ابتدا بهتر است بدانید که میزان تاثیر این کد با توجه به نوع مدرک دیپلم متقاضی و گروه آزمایشی که در کنکور آن ثبت نام و شرکت می کند، متفاوت خواهد بود. همچنین تمامی داوطلبان نیز مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی نمی شوند. به همین دلیل در بخش بعدی لیست افرادی را که مشمول این کد می شوند، بیان خواهیم کرد.

برای آموزش نحوه مشاهده سوابق تحصیلی در سایت سنجش روی لینک کلیک کنید.

🟠 افراد مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی برای کنکور 1402 عبارتند از:

🔶 تمامی دانش آموزانی که فارغ التحصیلان نظام جدید بوده و دیپلم خود را از سال 1398 به بعد دریافت کرده اند.

🔶 دانش آموزان دارای مدرک دیپلم در یکی از رشته‌ های نظری مانند: تجربی، ریاضی – فیزیک و علوم انسانی. (مدرک دیپلم باید از سال 1384 به بعد اخذ شده باشد.)

🔶 دانش آموزان دارای مدرک پیش دانشگاهی در یکی از رشته‌ های نظری مانند: تجربی، ریاضی – فیزیک و علوم انسانی که مدرک خود را از سال 1391 به بعد دریافت کرده باشند.

🔶 دانش آموزان فارغ التحصیل در یکی از رشته های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش برای شرکت در کنکور کاردانی فنی حرفه ای باید دارای مدرک دیپلم باشند تا بتوانند کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنند.

متقاضیانی که در رابطه با مشمول بودن و یا نبودن خود برای دریافت کد سوابق تحصیلی تردید دارند، می توانند برای دریافت مشاوره و بهره مندی از راهنمایی مشاوران تحصیلی ایران تحصیل با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرند. کارشناسان ما از ساعت 8 صبح الی 12 شب (همه روزهای هفته) راهنمای شما خواهند بود.

 

برای کسب اطلاع از شرایط و نحوه دریافت کد مدرسه برای سوابق تحصیلی روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

اخبار مرتبط با کد سوابق تحصیلی

📢 زمان دریافت کد سوابق تحصیلی کنکوری‌ ها 15 فروردین 1402 آغاز شد / اعلام جزئیات ثبت‌ نام نوبت دوم کنکور:

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت‌ نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1402 (نوبت دوم) برای پذیرش در رشته‌ های با آزمون در دوره‌ های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌ حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌ نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌ های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می‌ رساند ثبت‌ نام از روز سه شنبه 15 فروردین ماه سال جاری منحصرا از طریق درگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش اموزش کشور آغاز گردید و زمان ثبت نام در روز دوشنبه مورخ 21 فروردین ماه پایان یافت. 

همچنین تمامی داوطلبان آزمون سراسری سال 1402 (نوبت دوم) ملزم به ارائه کد سابقه تحصیلی جدید در هنگام ثبت نام در آزمون می‌ باشند. داوطلبان گرامی برای دریافت کد مورد نظر می توانستند از روز دوشنبه مورخ 14 فروردین تا پایان مهلت ثبت نام آزمون، با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir نسبت به مشاهده، تأیید هویت و دریافت کد 19 رقمی از سامانه DIPCODE.MEDU.IR اقدام کنند و تاکید می‌ شود درج این کد از الزامات ورود به سامانه ثبت نام می‌ باشد.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

خلاصه مطلب

کد سوابق تحصیلی یکی از مهم ترین اطلاعاتی است که در زمان ثبت نام برای کنکور سراسری باید در سامانه سنجش درج کنید؛ علت آن هم تاثیر 26 درصدی سوابق تحصیلی داوطلبان در نتیجه کنکور (رتبه و تراز) است. این کد را داوطلبان می بایست در زمان مقرر شده از طریق سامانه my.medu.ir دریافت کنند. اما سوال پیش می آید که این کد سوابق تحصیلی چند رقمی است؟ و یا نحوه محاسبه کد سوابق تحصیلی به چه صورت است؟ آیا می توان نمونه کد سوابق تحصیلی را قبلا دید تا اشتباهی در زمان دریافت آن صورت نگیرد؟ در مقاله فوق به بررسی تمامی این سوالات پرداختیم.

هم چنین در مقاله فوق فرمول کد سوابق تحصیلی 19 رقمی را به همراه نمونه ای از آن نوشته ایم تا داوطلبان گرامی بتوانند کد سوابق تحصیلی خود را محاسبه کنند. (پیشنهاد ما این است که با مراجعه به سایت مذکور، کد سوابق خود را دریافت کنید تا اشتباهی رخ ندهد). پس از مطالعه مقاله فوق چنانچه در رابطه با نحوه محاسبه کد سوابق تحصیلی سوالی داشتید، می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کنید. علاوه بر تماس می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه برای ما نوشته و ارسال کنید. در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود.

 

📥 برای دانلود پی دی اف کامل مقاله نحوه محاسبه کد سوابق تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کد سوابق تحصیلی چند رقمی است؟

کد سوابق تحصیلی، کدی 19 رقمی بوده و از اعدادی ثابت، کد دانش آموزی و کد منطقه یا ناحیه به صورت منحصر به فرد تشکیل می شود. برای مشاهده فرمول و نمونه کد سوابق تحصیلی افراد دارای مدارک تحصیلی مختلف، به مقاله فوق مراجعه کنید.

آیا برای محاسبه کد سوابق تحصیلی فرمول ثابتی وجود دارد؟

بله، این کد از اعداد ثابت، کد دانش آموزی و کد منطقه یا ناحیه تشکیل می شود. فرمول محاسبه این کد 19 رقمی با توجه به آخرین مدرک تحصیلی دانش آموزان، متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله فوق مراجعه کنید.

از طریق چه سامانه ای می توان کد سوابق تحصیلی را دریافت کرد؟

متقاضیان گرامی می توانند با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir نسبت به مشاهده، تأیید هویت و دریافت کد 19 رقمی سوابق تحصیلی خود اقدام کنند.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور