معافیت کفالت سربازی
معافیت کفالت سربازی

دریافت معافیت کفالت سربازی 99 در میان مشمولان خدمت نظام وظیفه امری رایج است. اینجاست که اطلاع هر فرد قبل از دریافت این نوع از معافیت از شرایط گرفتن معافیت کفالت و حتی مراحل اخذ معافیت کفالت الزامی به نظر می رسد. البته شخص مشمول باید قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت این قسم از معافیت از انواع معافیت کفالت نظام وظیفه نیز اطلاع حاصل کند. در این جا ممکن است این سؤال هم برای شمار زیادی از مشمولان مطرح شود که آیا امکان دریافت معافیت کفالت در حین خدمت سربازی نیز برای افراد مشمول وجود دارد یا خیر؟ آیا می توان برای این امر در طول دوران سربازی اقدام کرد یا نه لزوماً دریافت معافیت تنها قبل از شروع دوران خدمت میسر است؟

 

در این نوشته، بحث مفصلی با شما در رابطه با معافیت کفالت سربازی داریم و شما را با مواردی از جمله مراحل اخذ معافیت کفالت، شرایط گرفتن معافیت کفالت و یا انواع معافیت کفالت سربازی آشنا می کنیم. پس با ما همراه باشید تا هر آن چه را که باید در مورد معافیت کفالت سربازی به دست آورید.

 

 

برای آشنایی با شیوه اخذ انواع معافعیت های کفالت خدمت سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

مراحل اخذ معافیت کفالت

 

 

آیا با انواع معافیت کفالت سربازی آشنایی لازم را دارید؟

باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که انواع معافیت کفالت نظام وظیفه در چند بخش مختلف قرار می گیرند.

از میان انواع معافیت کفالت سربازی می توان به موارد آورده شده در زیر اشاره کرد. اما جهت اطلاع از انواع معافیت کفالت نظام وظیفه می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند اطلاعات دقیق و موثقی را در رابطه با انواع معافیت کفالت نظام وظیفه در اختیار شما عزیزان و دوستان قرار دهند.

 

 

انواع معافیت کفالت نظام وظیفه
معافیت پدر یا مادر معلولمعافیت برادر بیمار افراد مشمول خدمت
معافیت سه خواهری برای فرد مشمول سربازیمعافیت پدربزرگ پدری یا مادری فرد مشمول
معافیت برادر یا خواهر معلول و دارای مشکل جسمی یا ذهنیمعافیت مادر مطلقه و یا فاقد شوهر
معافیت فرزند فرد مشمول خدمتمعافیت برادر یا خواهر صغیر پایین تر از هجده سال

 

 

در ادامه با ذکر توضیحاتی در رابطه با شماری از مهم ترین این معافیت ها در خدمت شما دوستان همیشه همراه سایت ایران تحصیل هستیم.

اما در ابتدا اجاره دهید به ارائه توضیحاتی بسیار مهم در رابطه با این موضوع بپردازیم که اصلاً کفیل کیست و چه شرایطی برای افراد کفیل در نظر گرفته شده است.

از طرف دیگر، قصد داریم به این موضوع مهم نیز بپردازیم که چگونه می توان افراد کفیل را شناسایی کرد و مدارک لازم برای ارائه جهت تأيید کفیل بودن یک فرد شامل چه مواردی می شوند.

 

 

شرایط دریافت معافیت های مختلف کفالت با یکدیگر متفاوت است و هر فرد مشمول لزوماً باید قبل از هر اقدامی برای دریافت آن از این شرایط و ضوابط مطلع شود

 

 

به چه شخصی کفیل گفته می شود و این افراد در چند دسته قرار می گیرند؟

دوستان عزیز در صورت نیاز به اطلاع از این موضوع که معافیت کفالت سربازی چیست و شامل حال چه کسانی می شود بهتر است ابتدا کفیل را بشناسیم و تعریفی از آن خدمت شما دوستان و عزیزان ارائه دهیم.

ببینید عزیزان منظور از کفیل تنها فردی است که کار نگهداری از افراد خانواده و تأمین نیازهای آن ها را عهده دار است.

 در مجموع می توان کفیل را در سه دسته مختلف قرار داد که در ادامه این سه دسته را خدمت شما دوستان عرض می کنیم.

. تنها برادر بالاتر از هجده سال برادر یا خواهر خودش

. تنها نوه پدربزرگ یا مادربزرگ که سنش بالاتر از 18 سال است (یعنی نوه های دیگر سنشان از هجده سال کمتر است)

. تنها فرزند بالاتر از هجده سال تمام یک مادر یا پدر

 

 

 مکفول به چه کسی گفته می شود؟

شاید این سؤال به ذهن شما دوست عزیز هم رسیده باشد که مکفول به چه شخصی گفته می شود.

در پاسخ باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که فرد مکفول به شخصی می گویند که کفیل وظیفه نگهداری و مراقبت از وی را عهده دار است.

حال این مکفول می تواند پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ و حتی خواهر یا برادر فرد کفیل و یا هر فرد دیگری باشد.

 

 

انواع معافیت کفالت نظام وظیفه

 

 

چه مدارکی برای شناسایی فرد کفیل باید ارائه شود؟

باید عرض کنیم که شناسایی فرد کفیل از طرق مختلف صورت می گیرد. به هر حال باید ثابت شود که این شخص تنها فردی است که می تواند وظیفه نگهداری و سرپرستی مکفول را عهده دار شود.

در ادامه به ذکر شماری از راه ها و مدارک لازم قابل ارائه برای مشخص کردن کفالت فرد برای شما عزیزان می پردازیم.

. گواهی یا استشهادی که به وسیله سه نفر از اقوام و بستگان فرد مشمول خدمت نظام وظیفه امضاء شده باشد و از طرف دیگر، به تأیید مراجع انتظامی ذی ربط رسیده باشد.

. انجام تحقیقات و بررسی های لازم در رابطه با صحت و درستی ادعای مطرح شده از جانب فرد مشمول خدمت سربازی و جمع آوری استشهاد از بستگان و اقوام به وسیله مأموران نیروی انتظامی و یا کلانتری

 

 

شرایط گرفتن معافیت کفالت پدربزرگ و یا مادربزرگ چیست؟

دوستان عزیز شرایط گرفتن معافیت کفالت پدربزرگ و یا مادربزرگ آن چنان که شما و شمار زیادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه فکرش را می کنید مشکل نیست.

ببینید عزیزان در صورتی که پدربزرگ و یا حتی مادربزرگ شما هیچ فرزند در قید حیات و زنده ای نداشته باشند شما شرایط گرفتن معافیت کفالت پدربزرگ و یا مادربزرگ را دارید و می توانید برای این امر اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر قصد دریافت معافیت کفالت پدربزرگ را دارید قبل از هر چیز شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه باید این موضوع مهم را که پدربزرگ شما به تنهایی توانایی مراقبت از خودش را ندارد و نیاز به رسیدگی دارد را تأیید کند.

ولی اما شرایط گرفتن معافیت کفالت مادربزرگ آسان تر از معافیت پدربزرگ است. به این معنا که هیچ احتیاجی به صدور تأییدیه از طرف شورای پزشکی برای دریافت این نوع از معافیت نیست.

در واقع، تنها همین موضوع که مادربزرگ شما در حال حاضر هیچ فرزندی نداشته باشد و شما به عنوان تنها نوه بالای هجده سال تنها فردی هستید که می توانید از وی مراقبت و پرستاری کنید برای دریافت این نوع از معافیت کافی به نظر می رسد.

 

 

آيا اطلاعی از مراحل اخذ معافیت کفالت پدربزرگ و مادربزرگ دارید؟

به جز اطلاع از شرایط گرفتن معافیت پدربزرگ و یا مادربزرگ کسب اطلاعاتی در مورد مراحل اخذ معافیت کفالت پدربزرگ و یا مادربزرگ نیز الزامی به نظر می رسد.

آیا اطلاعی از مراحل اخذ معافیت کفالت پدربزرگ و یا مادربزرگ دارید؟

آیا مراحل معافیت پدربزرگ با مراحل اخذ معافیت کفالت مادربزرگ با یکدیگر فرق دارند یا نه مراحل اخذ معافیت کفالت پدربزرگ و مادربزرگ دقیقاً با یکدیگر یکسان هستند؟

اگر به دنبال دریافت اطلاعاتی موثق در رابطه با مراحل اخذ معافیت کفالت پدربزرگ و یا مادربزرگ هستید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

در مورد معافیت خواهر مجرد بالای هجده سال چه می دانید؟

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که از میان انواع معافیت کفالت نظام وظیفه امکان دریافت معافیت خواهر مجردی با سن بالاتر از هجده سال نیز برای شما عزیزان وجود دارد.

این نوع از معافیت به افرادی تعلق می گیرد که لزوماً خواهرشان ازدواج نکرده و مجرد است و از طرف دیگر پدر هم فوت شده باشد و در قید حیات نباشد.

اگر شرایط گرفتن معافیت خواهر مجرد بالاتر از هجده سال را دارید می توانید برای دریافت آن به دفاتر پلیس+10 مراجعه بفرمایید و تمامی مراحل قانونی دریافت این نوع از معافیت را طی کنید.

فقط توجه داشته باشید که در این مورد همواره امکان گرفتن معافیت دائم برای شما عزیزان وجود ندارد و تنها می توانید معافیت موقت دریافت کنید و تا مدتی به خدمت سربازی نروید.

در صورت هر گونه سؤالی در رابطه با شرایط اخذ معافیت خواهر مجرد بالای هجده سال، نحوه و یا مدارک لازم برای دریافت این نوع از معافیت می توانید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

در مورد معافیت والدین دارای معلولیت چه می دانید؟

آیا اطلاعی از معافیت والدین دارای معلولیت دارید؟‌ آیا می دانید دریافت معافیت والدین معلول تحت چه شرایطی امکان پذیر است؟

اصلاً شرایط اخذ معافیت کفالت پدر معلول با مادر دارای معلولیت با یکدیگر فرق دارند؟

در پاسخ باید عرض کنیم که دریافت معافیت کفالت سربازی والدین دارای معلولیت برای پدر و مادر با یکدیگر فرق دارد.

جهت گرفتن معافت کفالت سربازی پدر معلول باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که برای دریافت این نوع از معافیت شما باید تنها فرزند پسر در خانواده باشید که سنش از هجده سال بیشتر است.

اما در رابطه با معافیت کفالت سربازی مادر معلول قضیه کاملاً متفاوت است. به عبارت دیگر، برای دریافت معافیت کفالت سربازی مادر لزوماً‌ مادر شما باید تحت پوشش اداره بهزیستی باشد.

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی دقیق تر و جزئی تر در رابطه با معافیت کفالت سربازی مادر یا پدر معلول هستید می توانید با مشاورانی خبره در حوزه نظام وظیفه مشورت کنید.

 

 

در مورد مراحل و شرایط دریافت معافیت کفالت فرزند چه می دانید؟

در رابطه با یکی دیگر از انواع معافیت کفالت سربازی یعنی معافیت کفالت فرزند باید خدمت شما عرض کنیم که در صورتی می توانید برای دریافت این نوع از معافیت کفالت اقدامات لازم را انجام دهید که همسر شما دار فانی را وداع کرده باشند.

البته به شرطی که مجدداً ازدواج نکرده باشید. دقت کنید که معافیت کفالت سربازی فرزند از نوع معافیت موقت است و تنها تحت شرایطی امکان تبدیل به معافیت دائمی را دارد.

 

 

معافیت کفالت در حین خدمت سربازی

شاید این پرسش مهم به ذهن شما دوستان عزیز هم برسد که آیا امکان دریافت معافیت کفالت در حین خدمت سربازی هم برای هر فرد مشمول وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که بله هر فرد می تواند در صورت نیاز از معافیت کفالت در حین خدمت سربازی نیز استفاده کرده و برای دریافت آن اقدام کند.

اما موضوعی که در این جا باید به آن توجه لازم را مبذول داشت این است که دریافت معافیت کفالت در حین خدمت سربازی تحت شرایط و ضوابطی برای هر فرد مشمول همراه است.

البته به تهیه مدارکی هم برای دریافت معافیت کفالت در حین خدمت سربازی نیاز دارید.

آیا می دانید شرایط لازم برای دریافت معافیت کفالت در حین خدمت سربازی شامل چه مواردی می شوند؟

 آیا اطلاعی از لیست مدارک لازم برای دریافت معافیت کفالت در حین خدمت سربازی دارید یا خیر؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با مدارک لازم برای دریافت معافیت کفالت در حین خدمت سربازی هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در این رابطه رد اختیارتان قرار دهند.

 

 

آیا فرد مشمول امکان گرفتن معافیت کفالت را در حین تحصیل دارد؟ 

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز هم مطرح شود که آیا امکان دریافت معافیت کفالت برای فرد مشمول در حین تحصیل در دانشگاه یا مدرسه هم وجود دارد؟ 

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که بله این امر برای فرد میسر است. به این شرط که از شرایط و نحوه دریافت آن مطلع باشید. 

برای دریافت اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با شرایط و نحوه و حتی مدارک لازم برای دریافت معافیت کفالت در حین تحصیل می توانید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید. 

 

 

جهت اطلاع از انواع مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت کفالت در حین خدمت نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه سخا نظام وظیفه

پروژه کسری خدمت

لیست پادگان های نیروی زمینی ارتش

مشاوره آنلاین نظام وظیفه

معافیت کفالت سربازی

دریافت معافیت کفالت سربازی برای کدام یک از افراد خانواده میسر است؟ 

دریافت معافیت کفالت سربازی برای کفالت افرادی همچون خواهر، برادر، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ میسر است.

آیا امکان دریافت معافیت کفالت در حین خدمت سربازی هم برای فرد مشمول خدمت نظام وظیفه وجود دارد؟ 

بله. برای اطلاع از شرایط و نحوه دریافت معافیت کفالت در حین خدمت سربازی می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

شرایط گرفتن معافیت کفالت چیست؟ 

برای اطلاع از شرایط دریافت معافیت کفالت در هر کدام از انواع این نوع معافیت با مشاوران حاضر در مجموعه ما تماس بگیرید.

مراحل اخذ معافیت کفالت شامل چه مواردی می شود؟

جهت کسب اطلاعاتی دقیق تر و بهتر در رابطه با مراحل اخذ معافیت کفالت با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

انواع معافیت کفالت نظام وظیفه در چند دسته تقسیم بندی می شوند؟ 

انواع معافیت کفالت نظام وظیفه شامل مواردی مانند معافیت سه خواهری، پدربزرگ، مادربزرگ، خواهر، برادر و پدر و مادر می شود.