ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معافیت غیبت بالای 10 سال + بخشنامه 1402

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۵۷
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۵ فروردین ۱۴۰۲
معافیت غیبت بالای 10 سال
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

خدمت سربازی از وظایف ضروری پسران در ایران محسوب می شود که پس از رسیدن به سن 18 سالگی در صورتی که مشغول به تحصیل نباشند، یکسال فرصت دارند تا دفترچه خدمت نظام وظیفه را تکمیل و ارسال کنند. با این حال افرادی نیز هستند که قصد معافیت خدمت سربازی از طریق خرید آن را دارند که در ادامه با جزییات آن آشنا خواهید شد. در این مقاله بخشنامه های جدید معافیت سربازی و شرایط معافیت غیبت بالای 10 سال بررسی شده است. با ما در این مقاله همراه باشید. 

در صورتی که می خواهید از جدیدترین بخشنامه های مربوط به معافیت سربازی اطلاع یابید، کافیست با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

معافیت غیبت در چه صورت انجام می شود؟

اگر فرد مشمول خدمت سربازی از تحویل دفترچه خود امتناع کند و از این طریق بخواهد از خدمت معاف شود می تواند جریمه این غیبت را بپردازد و سپس کارت پایان خدمت را دریافت کند.

در واقع خرید سربازی در این افراد از طریق پرداخت مبلغ جریمه انجام می شود که هزینه آن بر اساس تحصیلات فرد تعیین می شود که سالانه به صورت چشمگیری افزایش می یابد. در واقع از این طریق با خرید سربازی برای سربازان غایب موافقت شده است.

 

قیمت خرید سربازی

 

🔻دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود خواهند بود.

لازم به ذکر است که این مبالغ بر اساس بخشنامه سال جدید برای افراد متاهل کمتر خواهد بود.

قیمت خرید سربازی
مشمولان زیر دیپلم 250 میلیون تومان
مشمولان دیپلم 250 میلیون تومان
مشمولان فوق دیپلم ( کاردانی )) 250 میلیون تومان
مشمولان لیسانس ( کارشناسی) 400 میلیون تومان
مشمولان فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) 400 میلیون تومان
مشمولان دکترای عمومی علوم پزشکی 600 میلیون تومان
مشمولان دکترای تخصصی غیر از علوم پزشکی 600 میلیون تومان
مشمولان پزشکان متخصص و بالاتر تا 600 میلیون تومان

 برای اطلاع از اینکه آیا می توان مبلغ جریمه را به صورت اقساط پرداخت کرد یا خیر می توانید از مراکز مطلع در این زمینه مشورت بگیرید و با آنها در تماس باشید.

 

شرایط معافیت سربازی چشم چیست؟ برای اطلاع از آیین نامه جدید معافیت، کلیک کنید.

 

شرایط خرید کارت پایان خدمت چیست؟

خدمت سربازی پسران را دو سال از زندگی کاری و شخصی آنها دور می کند و حقوق پایین و شرایط نه چندان مناسب محیط سربازی از عوامل غیبت افراد می باشد بنابراین در صورتی که حقوق سربازان افزایش و طول مدت آن کاهش یابد می تواند اندکی شرایط پذیرفتن سربازی را توسط پسران قابل تحمل کند تا افراد کمتری به عنوان غایبین مشمول شناخته شوند. در کمیسیونی که جهت بررسی به وضع غایبین خدمت سربازی در مجلس تشکیل شد ابتدا بیان شده که باید تعداد افراد غایب محاسبه شده سپس راهکاری برای مشکل غیبت ارائه شود اما افزایش حقوق همچنان تحت بررسی می باشد و تغییراتی در آن صورت نگرفته است.

پس از تمهیداتی که در خصوص بهبود شرایط خدمت سربازی صورت گرفت، ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که خرید خدمت و طرح های جایگزین برای فرار از خدمت نباید انجام شود و اگر بنا بر اجرای طرحی برای غایبین است باید برای کسانی که تا پیش از این غیبت داشته اند انجام شود و افرادی که به تازگی مشمول خدمت سربازی شده اند نمی توانند با تبصره جدید غیبت کنند.

تا پیش از این قانونی وجود داشت که افراد با 8 سال غیبت خدمت می توانستند سربازی خود را بخرند اما هر سال ممکن است قانون تغییر کند.

بر طبق آخرین اخبار در خصوص معافیت غیبت بالای 10 سال، خرید خدمت سربازی در سال 1402 ممکن نیست و مجلس اعلام کرده است که بودجه دولت برای فروش خدمت سربازی در سال 1402 کافی نمی باشد اما اگر این مصوبه تغییر کند و به حالت قبل برگردد، در ازای هر سال غیبت بیشتر از 8 سال، به میزان۱۰ درصد به مبلغ جریمه ی پایه ی فرد افزوده خواهد شد.( مدت زمان غیبت بیشتر از شش‌ماه، به صورت رند یک ‌سال محاسبه می‌شود)

جزییات معافیت غیبت

جزییات معافیت غیبت

تا پایان اسفندماه سال 1297 امکان خرید خدمت سربازی وجود داشت و تا سال 1399 نیز افراد فرصت این را داشتند که مبلغ جریمه خود را تسویه کنند اما از سال 1400 دیگر این امکان وجود ندارد و طبق بخشنامه ای برای سال 1402 مطرح شده در سال آینده نیز مشمولین غایب قادر به خریدن خدمت سربازی خود نیستند.

همانطور که بیان شد در سال 1402 طبق بخشنامه جدید نمی توان جریمه غیبت از خدمت را پرداخت کرد و معاف شد. همچنین بدنبال پخش خبری مبنی بر دریافت مالیات از مشمولان غایب، رییس اداره سرباز ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد که این مطلب صحت ندارد و هیچ مبلغی به عنوان مالیات از آنها دریافت نمی شود.

در واقع پیشنهاد دریافت مالیات از مشمولین غیبت که بالای 28 سال دارند، توسط نماینده نجف آباد در مجلس مطرح شد. وی اظهار داشت از آنجا که افراد غایب بدون کارت پایان خدمت نمی توانند هر گونه فعالیت شهروندی داشته باشند بهتر است مبلغی به عنوان مالیات پرداخت کنند بدین صورت که هزینه دریافت خدمات برای این افراد 50 درصد بیشتر از سایر افراد شود.

سارا فلاحی، یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد که باید به وضعیت مشمولان غایب رسیدگی شود و قانون خرید خدمت نباید به طور کلی برداشته شود. او معتقد است خرید سربازی می تواند نقض پررنگی در تسهیل زندگی مشمولین غایب داشته باشد و مشکلاتشان را حل کند.

این عضو کمیسیون در ادامه بر لزوم فراهم کردن شرایط برای مشمولان اشاره کرد تا بتوانند در موعد مقرر در خدمت حاضر شود. همچنین بیان کرد که به دلایلی برخی نمی توانند در زمان تعیین شده خود را برای خدمت معرفی کنند. این افراد که تعدادشان هم کم نیست اکنون در سنین بالایی قرار دارند و یا اینکه متاهل شده‌اند و شرایط متفاوتی پیدا کرده‌اند، به دلیل طی نکردن دوران سربازی از یکسری از خدمات اجتماعی و اقتصادی محروم هستند که بهتر است در بودجه سال 1402 باید به وضعیت این افراد رسیدگی شود.

 

 معافیت سنی سربازی شامل چه کسانی می شود؟، با ما همراه باشید.

 

اخبار پیرامون معافیت غیبت بالای 10 سال

« وضعیت معافیت سربازان متاهل با دو فرزند » 

به دنبال بررسی لابحه بودجه سال ۱۴۰۲، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ شرایط معافیت متاهلان را تشریح کرد. معافیت های سربازی طی روز های گذشته، با انتقاد های زیادی همراه بود. رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ اعلام کرد: در راستای التفات و توجه به امر مقدس استحکام خانواده و تشویق به فرزندآوری، مشمولینی که غایب و یا غیر غایب هستند و دارای دو فرزند و بیشتر می باشند، در صورتی که سن آنها از 30 سال بیشتر باشد، از انجام خدمت وظیفه عمومی به صورت رایگان معاف می شوند.

 

خلاصه مطلب

داشتن کارت پایان خدمت برای ارائه خدمات مختلف الزامی است و نداشتن آن محدودیت های زیادی از جمله عدم دادن وام، عدم مجوز اخذ گواهینامه و …. بوجود می آورد از این رو افرادی که به هر دلیلی از ارسال دفترچه خود سر باز می زنند، اقدام به خرید خدمت سربازی خود می کنند. در این مطلب شرایط معافیت غیبت بالای 10 سال، طبق بخشنامه 1402 تشریح شده است. در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام، با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل  فرمایید.

 

 برای دانلود پی دی اف مطالب کامل این صفحه، کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

معافیت غیبت در چه صورت انجام می شود؟

اگر فرد مشمول خدمت سربازی از تحویل دفترچه خود امتناع کند و از این طریق بخواهد از خدمت معاف شود می تواند جریمه این غیبت را بپردازد و سپس کارت پایان خدمت را دریافت کند.

دارندگان مدارک مختلف تحصیلی با چه هزینه ای میتوانند اقدام به خرید سربازی کنند؟

دارندگان مدرک کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان  قادر به خرید سربازی خود هستند.

وضعیت معافیت سربازان متاهل با دو فرزندچگونه خواهد بود؟

مشمولینی که غایب و یا غیر غایب هستند و دارای دو فرزند و بیشتر می باشند، در صورتی که سن آنها از 30 سال بیشتر باشد، از انجام خدمت وظیفه عمومی به صورت رایگان معاف می شوند.

نظرات

 1. دانیال
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۳

  سلام وقتتون بخیر
  من اعزامی 92هستم
  21ماه خدمت بودم که
  12ماه خدمت کردم
  بخاطر شرایط زندگیم اون موقع نتونستم ادامه خدمت بدم
  الانم فراریم
  الان متاهل هستم ودارای یک فرزند
  به دودلیل نمیتونم برم ادامه خدمت دلیل اول اینکه ترس دارم دادگاهی بشم جریمه ببرن برام به خاطر شرایط مالیم نتونم پرداخت کنم که زندانیم کنن
  دلیل دومم اینکه شرایط مالیم خوب نیست که بتونم زنو بچمو تامین مالی کنم بیام خدمت
  بنابراین سوال همیشه برام
  که
  آیازندانی میشم
  آیا دادگاهی میشم
  آیا معاف میشم
  بخدا بدترسی افتاده تو وجودم
  بد درضمن من پادگانم منحل شده 21حمزه تبریز بودم اگه بخوام معرفی کنم کجا باید برم ممنون میشم از راهنماییتون

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام وقت بخیر
   بستگی به دستور قاضی دارد که جریمه ای را برایتان در نظر بگیرد
   با توجه به منحل شدن پادگان قبلی به یکی از پادگان های نزدیک محل سکونت منتقل می شوید

 2. دانیال
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۶

  آیا دادگاهی میشم
  آیا زندانی دارم
  آیا معاف میشم همه اینا واسم سواله و ترس دارم بخوام بیام خدمت ممنون میشم کمکم کنین

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۴

   سلام وقت بخیر
   به نظر قاضی بستگی دارد
   برای بررسی بیشتر تماس بگیرید

 3. دانیال
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۶

  سلام
  وقتتون بخیر
  سوالی داشتم
  من اعزامی 92هستم
  تبریز خدمت میکردم
  12ماه خدمتکردم دیگه نتونستم ادامه خدمت بدم بخاطر شرتیط مالی
  الان متاهل هستم و صاحب بچه
  خیلی هم ترس دارم که بیام سمت پادگان بگیرنم
  یه راه حلی بزارین جلوم چیکار باید کنم
  ایا زندانی دارم
  آیادادگاهی دارم
  آیا اضافه خدمت دارم
  19ماه خدمت بودم

 4. دانیال
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۵

  سلام
  وقتتون بخیر
  سوالی داشتم
  من اعزامی 92هستم
  تبریز خدمت میکردم
  12ماه خدمتکردم دیگه نتونستم ادامه خدمت بدم بخاطر شرتیط مالی
  الان متاهل هستم و صاحب بچه
  خیلی هم ترس دارم که بیام سمت پادگان بگیرنم
  یه راه حلی بزارین جلوم چیکار باید کنم
  ایا زندانی دارم
  آیادادگاهی دارم
  آیا اضافه خدمت دارم
  19ماه خدمت بودم

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام بله معمولا اضافه خدمت می زنند

 5. وحید
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام بنده سال ۸۳ اعزام به خدمت شدم پس از ۴ ماه دیگه نرفتم الان متاهل هستم سه فرزند دارم سن خودم ۴۰ سال ایا از سربازی معاف میشم یا باید دادگاهی بشم ؟

  • tahmasebi
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۸

   سلام دوست عزیز، بله شما معاف خواهید شد و دادگاهی براتون در نظر گرفته نمیشود.

 6. سعید
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۲

  سلام من سر ناراحتی اعصاب 13بار فرار کردم سال 90به خدمت رفتم اما متأسفانه نمیتونم خدمت کنم چیکار کنم نه پول خرید دارم نه میتونم خدمت کنم سه بارم هم منو گرفتن اما باز فرار کردم بی قرارم

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام
   برای مشاوره دقیق نظام وظیفه تماس بگیرید

 7. احمد
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۲۱

  باسلام و درود خدمت شما دوستان عزیز. لطفاً برای رضای خدا جواب بنده حقیر رو بدید، من سال ۹۲سرباز نیروی زمینی ارتش بودم، بعد از ۴ماه از خدمت سربازی فرار کردم به علت مریضی اعصاب روان شدید، بعد از فرار بستری بودم بخش اعصاب روان ، کارت معلولیت ذهنی شدید از سازمان بهزیستی کشور دارم، متاهل شدم و خدای مهربون یه پسر بچه ای ۷ساله هم دارم
  چه حکمی برای من صادر میشه؟
  شرایط پادگان نظامی رفتن و ادامه خدمت رو ندارم،
  تحت نظر پزشک متخصص اعصاب روان هستم،
  لطفاً راهنماییم کنید باتشکر 🤝💙❤️

  • مشاور محمدی
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام وقت به خیر
   در صورت داشتن توجیح و بیماری میتوانید درخواست معافیت پزشکی را دهید.

 8. شروین
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۰۴

  سلام من سال ۹۲ مدرک کاردانی گرفتم و ترم ۳ کارشناسی انصراف دادم و تا الان نه با دانشگاهی که داشتم دوران کارشناسی میگذروندم تسویه کردم و نه تا الان اقدام به سربازی،هم تک فرزندم،پدرم ۶۰ سالشه ومریضی دیابت داره،نه بیمس‌ ونه توان مالی درست بدون پشتوانه،۲۸ ماه هم خدمت جبهه داشته،آیا شرایطی برای معافیت من وجود داره؟

  • مشاور صادقی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام
   وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر و بیشتر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 9. سعید خاکپور
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۱

  وضعیت سربازان سه فرزند و۳۰ سال وحدود ۱۲ سال فرار از خدمت چه طور میشود

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت بخیر
   زیر 40 سال باید دارای 4 فرزند باشند تا معاف شوند

 10. مرتضی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۳

  سلام من متولد ۷۰ هستم
  خدمت نرفتم
  الان ی بچه دارم
  معاف میشم ؟

  • rezai
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۹

   سلام وقت بخیر . هیچ نوع معافیتی برای شرایط شما وجودد ندارد

 11. قاسم
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۳

  من ۴۴سالمه سال ۷۶ خدمت رفتم ۲۰ماه خدمت کردم دیگه نرفتم چهارفرزند دارم ایا معاف میشم

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام
   از طریق نظام وظیفه اقدام کنید
   باید توسط نظام وظیفه به صورت موردی بررسی شود

 12. نجیب الله خردمند
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام و عرض ادب،،،،من متولد ۶۳ هستم ۶ تا فرزند دارم هیچ اقدامی برای رفتن به سربازی نکردم اخیرا از طریق تلویزیون اعلام شد که مشمولینی امثال من شرایط عفو رهبری را داریم لطفا راهنمایی بفرمایید چیکارباید بکنم؟ممنونم

  • مشاور عیسائی
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقت بخیر
   بله شما معاف خواهید شد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 13. مسعود
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام من سال 80 رفتم خدمت 15 ماه بعد فرار کردم. الان می‌تونم معافی بگیرم یا بقیه خدمتو بخرم؟؟ اگر راهنماییم کنین ممنون میشم

  • مشاور محمدی
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام وقت به خیر
   در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر خرید خدمت اعلام نشده است.

 14. مسعود
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۱

  سلام من سال 80 رفتم خدمت 15 ماه بعد فرار کردم. الان می‌تونم معافی بگیرم یا بقیه خدمتو بخرم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  • مشاور محمدی
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام وقت به خیر
   در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر خرید خدمت اعلام نشده است.

 15. علی
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۸

  سلام من ۲۸ سال سن دارم یدونه فرزند دارم سال ۹۱ دفترچه فرستادم اخرای خدمتم سال ۹۳ فراری شدم این معافیت خرید سربازی به من تعلق میگیره؟ممنون میشم جواب بدین

  • مشاور اقازاده
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۲

   وقت بخیر
   خیر متاسفانه برای افراد زیر 40 سال و داشتن 4فرزند افراد میتوانند اقدام کنند

 16. حسین
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۱

  سلام من ۳۹سال سن دارم ۴تا بچه دارم اخرای خدمتم بودبه خاطرمشکلات خانوادگی فرارکردم الان مشمول معافیت میشم یاباید به یگانم مراجعه کنم
  ممنون میشم جوابمو بدین

  • rezai
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۸

   سلام وقت بخیر . بله میتوانید از یکم خرداد به دفاتر پلیس +10 جهت دریافت معافیت مراجعه کنید نیازی به مراجعه پادگان ندارد

   • یحیی علی پور امویی
    ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۰

    سلام 41سال سن مجرد یه مادره پیرو یه خواهر دارم مادرو خواهرم مددجویی کمیته امدادمیت هستند خودم شغله آزاد دارم من بااین وضعیت چطوری خدمت کنم سواد 5کلاس هیچ حقوقی ندارم

    • مشاور محمدی
     ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۰

     سلام وقت به خیر
     معافیت از خدمت تحت شرایطی انجام می شود.از وهله اول برای توجیه غیبت و بعد برای معافیت کفالت اقدام نمایید.

  • یحیی علی پور امویی
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۴

   سلام 41سال سن مجرد یه مادره پیرو یه خواهر دارم مادرو خواهرم مددجویی کمیته امدادمیت هستند خودم شغل آزاد دارم من بااین وضعیت چطوری خدمت کمنم

   • مشاور محمدی
    ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۰

    سلام وقت به خیر
    معافیت از خدمت تحت شرایطی انجام می شود.از وهله اول برای توجیه غیبت و بعد برای معافیت کفالت اقدام نمایید.

 17. محمدعلی قاسمی
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۴

  سلام من سال 82از پادگان ترک خدمت کردم الان سرباز فرا ری به حساب میام خودم هم تک اولاد خانواده هستم پدرم هم 73سال سن دارد چطور میتونم اقدام به کفالت بکنم

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام
   با توجه به غیبت کار شما دشوار می شود
   به نظام وظیفه مراجعه کنید

 18. حمید
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام وقتتون بخیر من سال ۹۵ رفتم خدمت ۳ماه آموزشی خدمت کردم ۲ماه یگان الان بخوام دوباره برم خدمتم ازاول شروع میشه

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۶

   سلام وقت بخیر
   ممکن است مجدد نیاز باشد تا دوره ی آموزشی را بگذرانید

 19. صادق
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱

  سلام من متولد ۷۶ هستم.معافیت تحصیلیم شهریور سال ۹۷ تمام شده برای کاردانی.سابقه بیمه تامین اجتماعی هم دارم ۵ سال
  میتونم معافیت تحصیلیم رو تمدید کنم جهت ادامه ی کاردانی یا خیر؟

  • rezai
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام وقت بخیر . خیر امکان پذیر نمیباشد

 20. سامان
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۹

  من 18 سالمه 5 ماه خدمت کردم فرار کنم دنبالم میان چطوری فراری باشم

  • مشاور اقازاده
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر
   شما درصورتی که تخلفی انجام دهید مشکل ساز میباشد وبستگی دارد گاها نظام وظیفه زود پیگیری میکند گاها هم دیر

   • حمید
    ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۶

    سلام وقتتون بخیر من سال ۹۵ رفتم خدمت ۳ماه آموزشی خدمت کردم ۲ماه یگان الان بخوام دوباره برم خدمتم ازاول شروع میشه

    • مشاور صادقی
     ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۳

     سلام باید بررسی بشه

   • حسن
    ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۶

    سلام من ۴۲ سالمه با دو بچه معافیت به من تعلق می‌گیرد یا نه

    • rezai
     ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۰

     سلام وقت بخیر . سن 40 به بالا باید سه فرزند داشته باشید

  • سیدمجتبی
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام متولد 61هستم. 4ماه خدمت فرارکردم و هم اکنون 5ساله مبتلا به سرطان مری و هپاتیت ب هستم باخانمم متارکه و یک پسر دارم بخاطریکه تحت درمان مخارج بیماری نشد دادم بهش

   • rezai
    ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۹

    سلام وقت بخیر . میتوانید اقدام بفرمایید جهت اخد معافیت پزشکی

   • حمید
    ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۰

    سلام وقتتون بخیر من سال ۹۵ رفتم خدمت ۳ماه آموزشی خدمت کردم ۲ماه یگان الان بخوام دوباره برم خدمتم ازاول شروع میشه

    • مشاور محمدی
     ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۸

     سلام وقت به خیر
     به پادگان محل خدمت خود را معرفی نمایید.

 21. محمد
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام من۳۱سالمه ۳فرزنددارم سال ۸۹یا۹۰چهارماه خدمت کردم ودیگه نرفتم معاف میشم واگه برم حقوق بهم تعلق میگیره اونموقع۳۷۰۰۰میدادندمجردبودم الان برم بهم حقوق میدن؟

  • مشاور محمدی
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه خدمت باید به پادگان محل خدمت قبلی خود مراجعه نماییدوبعد از گذراندن مراحل قانونی و سرباز شذن مجددا حقوق برای شما برقرار می شود.

 22. محمد
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۷

  سلام من۳۱سالمه ۳فرزنددارم سال ۸۹یا۹۰چهارماه خدمت کردم ودیگه نرفتمآیامعاف میشم واگه برم حقوق بهم میدن اونموقع مجردیودم ماهی۳۷۰۰۰میدادن الان بهم حقوق تعلق میگیره

  • مشاور محمدی
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت به خیر
   حقوق متاهلین مقداری بیشتر از بقیه سربازان است.

  • مجید
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام من سال ۸۸ رفتم خدمت بعد از دو روز فرار کردم الان هم دوتا فرزند دارم وسنم ۳۹ ساله باید چطوری اقدتم کنم براز معافی

   • rahdar
    ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۵

    سلام وقت بخیر.
    شرایط معافی را که ندارید میتوانید صرفا کسری خدمت بگیرید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور