ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

معافیت غیبت بالای 10 سال + بخشنامه 1402

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۷۷
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۵ فروردین ۱۴۰۲
معافیت غیبت بالای 10 سال
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

خدمت سربازی از وظایف ضروری پسران در ایران محسوب می شود که پس از رسیدن به سن 18 سالگی در صورتی که مشغول به تحصیل نباشند، یکسال فرصت دارند تا دفترچه خدمت نظام وظیفه را تکمیل و ارسال کنند. با این حال افرادی نیز هستند که قصد معافیت خدمت سربازی از طریق خرید آن را دارند که در ادامه با جزییات آن آشنا خواهید شد. در این مقاله بخشنامه های جدید معافیت سربازی و شرایط معافیت غیبت بالای 10 سال بررسی شده است. با ما در این مقاله همراه باشید. 

در صورتی که می خواهید از جدیدترین بخشنامه های مربوط به معافیت سربازی اطلاع یابید، کافیست با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

معافیت غیبت در چه صورت انجام می شود؟

اگر فرد مشمول خدمت سربازی از تحویل دفترچه خود امتناع کند و از این طریق بخواهد از خدمت معاف شود می تواند جریمه این غیبت را بپردازد و سپس کارت پایان خدمت را دریافت کند.

در واقع خرید سربازی در این افراد از طریق پرداخت مبلغ جریمه انجام می شود که هزینه آن بر اساس تحصیلات فرد تعیین می شود که سالانه به صورت چشمگیری افزایش می یابد. در واقع از این طریق با خرید سربازی برای سربازان غایب موافقت شده است.

 

قیمت خرید سربازی

 

🔻دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود خواهند بود.

لازم به ذکر است که این مبالغ بر اساس بخشنامه سال جدید برای افراد متاهل کمتر خواهد بود.

قیمت خرید سربازی
مشمولان زیر دیپلم 250 میلیون تومان
مشمولان دیپلم 250 میلیون تومان
مشمولان فوق دیپلم ( کاردانی )) 250 میلیون تومان
مشمولان لیسانس ( کارشناسی) 400 میلیون تومان
مشمولان فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) 400 میلیون تومان
مشمولان دکترای عمومی علوم پزشکی 600 میلیون تومان
مشمولان دکترای تخصصی غیر از علوم پزشکی 600 میلیون تومان
مشمولان پزشکان متخصص و بالاتر تا 600 میلیون تومان

 برای اطلاع از اینکه آیا می توان مبلغ جریمه را به صورت اقساط پرداخت کرد یا خیر می توانید از مراکز مطلع در این زمینه مشورت بگیرید و با آنها در تماس باشید.

 

شرایط معافیت سربازی چشم چیست؟ برای اطلاع از آیین نامه جدید معافیت، کلیک کنید.

 

شرایط خرید کارت پایان خدمت چیست؟

خدمت سربازی پسران را دو سال از زندگی کاری و شخصی آنها دور می کند و حقوق پایین و شرایط نه چندان مناسب محیط سربازی از عوامل غیبت افراد می باشد بنابراین در صورتی که حقوق سربازان افزایش و طول مدت آن کاهش یابد می تواند اندکی شرایط پذیرفتن سربازی را توسط پسران قابل تحمل کند تا افراد کمتری به عنوان غایبین مشمول شناخته شوند. در کمیسیونی که جهت بررسی به وضع غایبین خدمت سربازی در مجلس تشکیل شد ابتدا بیان شده که باید تعداد افراد غایب محاسبه شده سپس راهکاری برای مشکل غیبت ارائه شود اما افزایش حقوق همچنان تحت بررسی می باشد و تغییراتی در آن صورت نگرفته است.

پس از تمهیداتی که در خصوص بهبود شرایط خدمت سربازی صورت گرفت، ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که خرید خدمت و طرح های جایگزین برای فرار از خدمت نباید انجام شود و اگر بنا بر اجرای طرحی برای غایبین است باید برای کسانی که تا پیش از این غیبت داشته اند انجام شود و افرادی که به تازگی مشمول خدمت سربازی شده اند نمی توانند با تبصره جدید غیبت کنند.

تا پیش از این قانونی وجود داشت که افراد با 8 سال غیبت خدمت می توانستند سربازی خود را بخرند اما هر سال ممکن است قانون تغییر کند.

بر طبق آخرین اخبار در خصوص معافیت غیبت بالای 10 سال، خرید خدمت سربازی در سال 1402 ممکن نیست و مجلس اعلام کرده است که بودجه دولت برای فروش خدمت سربازی در سال 1402 کافی نمی باشد اما اگر این مصوبه تغییر کند و به حالت قبل برگردد، در ازای هر سال غیبت بیشتر از 8 سال، به میزان۱۰ درصد به مبلغ جریمه ی پایه ی فرد افزوده خواهد شد.( مدت زمان غیبت بیشتر از شش‌ماه، به صورت رند یک ‌سال محاسبه می‌شود)

جزییات معافیت غیبت

جزییات معافیت غیبت

تا پایان اسفندماه سال 1297 امکان خرید خدمت سربازی وجود داشت و تا سال 1399 نیز افراد فرصت این را داشتند که مبلغ جریمه خود را تسویه کنند اما از سال 1400 دیگر این امکان وجود ندارد و طبق بخشنامه ای برای سال 1402 مطرح شده در سال آینده نیز مشمولین غایب قادر به خریدن خدمت سربازی خود نیستند.

همانطور که بیان شد در سال 1402 طبق بخشنامه جدید نمی توان جریمه غیبت از خدمت را پرداخت کرد و معاف شد. همچنین بدنبال پخش خبری مبنی بر دریافت مالیات از مشمولان غایب، رییس اداره سرباز ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد که این مطلب صحت ندارد و هیچ مبلغی به عنوان مالیات از آنها دریافت نمی شود.

در واقع پیشنهاد دریافت مالیات از مشمولین غیبت که بالای 28 سال دارند، توسط نماینده نجف آباد در مجلس مطرح شد. وی اظهار داشت از آنجا که افراد غایب بدون کارت پایان خدمت نمی توانند هر گونه فعالیت شهروندی داشته باشند بهتر است مبلغی به عنوان مالیات پرداخت کنند بدین صورت که هزینه دریافت خدمات برای این افراد 50 درصد بیشتر از سایر افراد شود.

سارا فلاحی، یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد که باید به وضعیت مشمولان غایب رسیدگی شود و قانون خرید خدمت نباید به طور کلی برداشته شود. او معتقد است خرید سربازی می تواند نقض پررنگی در تسهیل زندگی مشمولین غایب داشته باشد و مشکلاتشان را حل کند.

این عضو کمیسیون در ادامه بر لزوم فراهم کردن شرایط برای مشمولان اشاره کرد تا بتوانند در موعد مقرر در خدمت حاضر شود. همچنین بیان کرد که به دلایلی برخی نمی توانند در زمان تعیین شده خود را برای خدمت معرفی کنند. این افراد که تعدادشان هم کم نیست اکنون در سنین بالایی قرار دارند و یا اینکه متاهل شده‌اند و شرایط متفاوتی پیدا کرده‌اند، به دلیل طی نکردن دوران سربازی از یکسری از خدمات اجتماعی و اقتصادی محروم هستند که بهتر است در بودجه سال 1402 باید به وضعیت این افراد رسیدگی شود.

 

 معافیت سنی سربازی شامل چه کسانی می شود؟، با ما همراه باشید.

 

اخبار پیرامون معافیت غیبت بالای 10 سال

« وضعیت معافیت سربازان متاهل با دو فرزند » 

به دنبال بررسی لابحه بودجه سال ۱۴۰۲، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ شرایط معافیت متاهلان را تشریح کرد. معافیت های سربازی طی روز های گذشته، با انتقاد های زیادی همراه بود. رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ اعلام کرد: در راستای التفات و توجه به امر مقدس استحکام خانواده و تشویق به فرزندآوری، مشمولینی که غایب و یا غیر غایب هستند و دارای دو فرزند و بیشتر می باشند، در صورتی که سن آنها از 30 سال بیشتر باشد، از انجام خدمت وظیفه عمومی به صورت رایگان معاف می شوند.

 

خلاصه مطلب

داشتن کارت پایان خدمت برای ارائه خدمات مختلف الزامی است و نداشتن آن محدودیت های زیادی از جمله عدم دادن وام، عدم مجوز اخذ گواهینامه و …. بوجود می آورد از این رو افرادی که به هر دلیلی از ارسال دفترچه خود سر باز می زنند، اقدام به خرید خدمت سربازی خود می کنند. در این مطلب شرایط معافیت غیبت بالای 10 سال، طبق بخشنامه 1402 تشریح شده است. در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام، با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل  فرمایید.

 

 برای دانلود پی دی اف مطالب کامل این صفحه، کلیک کنید.

 

3/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

معافیت غیبت در چه صورت انجام می شود؟

اگر فرد مشمول خدمت سربازی از تحویل دفترچه خود امتناع کند و از این طریق بخواهد از خدمت معاف شود می تواند جریمه این غیبت را بپردازد و سپس کارت پایان خدمت را دریافت کند.

دارندگان مدارک مختلف تحصیلی با چه هزینه ای میتوانند اقدام به خرید سربازی کنند؟

دارندگان مدرک کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان  قادر به خرید سربازی خود هستند.

وضعیت معافیت سربازان متاهل با دو فرزندچگونه خواهد بود؟

مشمولینی که غایب و یا غیر غایب هستند و دارای دو فرزند و بیشتر می باشند، در صورتی که سن آنها از 30 سال بیشتر باشد، از انجام خدمت وظیفه عمومی به صورت رایگان معاف می شوند.

نظرات

177 دیدگاه دربارهٔ «معافیت غیبت بالای 10 سال + بخشنامه 1402»

 1. Avatar photo شهرام رستمی گفت:

  سلام وبا عرض خسته نباشید
  من متولد ۱۳۵۸هستم دارای دو فرزند هستم آیا من میتونم از معافیت سربازی دو فرزندی استفاده کنم

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام بله مشمولین بالای سی سال دارای دو فرزند میتوانند اقدام کنند

 2. Avatar photo مرتضی گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من الان ۴ ساله فرار کردم بخاطر این ک پول عمل پدرمو تهیه کنم . میخام بدونم که چقدر اضافه خدمت میخورم . و ب میزان چقدر جریمه نقدی میشم

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام اگر خودتونو معرفی کنید ودلیل فرار از خدمت را اثبات کنید بهتون تخفیف داده میشود

   1. Avatar photo ... گفت:

    سلام ، من از سال ۱۳۹۰ فرار کردم میخواستم بدونم معافیت میگیرم ، جریمه ام چقدر میشه؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     جریمه شمارا یا به صورت نقدی میباشد که خود نظام وظیفه برای شما مشخص میکند

 3. Avatar photo سیروان گفت:

  سلام خسته نباشی من متولد ۱۳۶۴هستم ومتاهل اما فرزند ندارم ودر ضمن تک فرزند هستم ایا معافیت سربازی در چه شرایطی واجد شرایط می باشم باتشکر

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر فعلا طرحی متناسب با شرایط شما برای معافیت مطرح نشده است

 4. Avatar photo نوید گفت:

  سلام بنده سال ۹۲ اعزام شدم ۷ تا پرونده دادسرا نظامی دارم تا سال ۹۷ خدمت کردم و ۷ ماه اضاف داشتم دعوا کردم رفتم زندان ۳ ماه حبس کشیدم بعد ک آزاد شدم نرفتم و پدرم هم ۱۱ ماه بهم کسر خدمت میخوره آیا الان برم میتونم از کسر خدمت استفاده کنم ماه بشم ممنون میشم کمک کنین و متاهل هستم‌

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور