ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معافیت عفو رهبری 1401 + بخشنامه جدید معافیت سنی

معافیت عفو رهبری 1401 + بخشنامه جدید معافیت سنی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

معافیت عفو رهبری، در معافیت سنی بر مبنای مدرک فارغ التحصیلی مشمول سن در نظر گرفته شده برای مشمول متفاوت است. معافیت سنی یک تفاوت عمده با دیگر معافیت های سربازی (قوانین جدید معافیت سربازی) دارد و آن این است که تمامی مشمولان حتی در صورت غیبت نیز می توانند از این معافیت استفاده نمایند‌. چنانچه مشمولی بخواهد از معافیت های خدمت سربازی استفاده نماید نباید دارای غیبت از خدمت سربازی داشته باشد. 

 

جهت اطلاع از معافیت عفو رهبری 1401 + بخشنامه جدید معافیت سنی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

معافیت عفو رهبری

بعضی مواقع پیش می آید که با خبر عفو رهبری مواجه می شویم که این عفو شامل حال سربازان دارای غیبت و اضافه خدمت شده است، این مواقع را می توان به عنوان فرصت مناسبی دانست که مشمولان خدمت، تکلیف نظام وظیفه خود را مشخص نمایند. به طور معمول عفو رهبری در ایامی همچون: دهه مبارکه بهمن، عید سعید فطر، عید غدیر، ماه مبارک رمضان و … انجام می شود. هم اکنون تعداد زیادی از مشمولین غیبت با نگرانی و دغدغه اضافه خدمت و جریمه نقدی مواجه هستند که بخشودگی و عفو رهبری سربازی خبر بسیار خوشی برای آن ها است. بسیاری از مشکلات مشمولین نظام وظیفه می تواند به واسطه عفو رهبری می تواند برطرف گردد. در صورت نیاز جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

متولدین چه سال هایی معاف هستند؟

این معافیت سنی که جزو معافیت (انواع معافیت های سربازی) موارد خاص است، طبق مصلحت مقام معظم رهبری، به افراد دارای شرایط سنی و تحصیلی که در ۵ گروه تقسیم شده است تعلق می گیرد. معافیت سنی سربازی تحت عنوان معافیت عفو رهبری نیز نامیده می شود. افراد دارای ۱۸ سال تا ۵۰ سال طبق قانون نظام وظیفه مشمول نظام وظیفه هستند. افرادی که بیش از ۵۰ سال سن دارند در صورتی که شرایط لازم را طبق قانون نظام وظیفه داشته باشند از معافیت عفو رهبری بهرمند می شوند. شرایط معافیت عفو رهبری شامل گروه سنی و مدرک تحصیلی آن ها است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

شرایط معافیت سربازی متولدین 54 تا 64:

همان گونه که در بالا اشاره شد، از انواع شرایط معافیت سربازی، معافیت بخشودگی سنی (معافیت رهبری) است. در این نوع معافیت، برخی از افراد با توجه به سن آن ها مشمول بخشودگی خدمت سربازی می‌شوند. شرایط سنی افراد در این نوع معافیت با توجه به مدرک تحصیلی به دسته های زیر تقسیم می‌شود:

■ افرادی که مدرک تحصیلی آن‌ها کارشناسی، دیپلم و زیر دیپلم است، اگر تاریخ تولد آن‌ها تا پایان 1354 یا قبل ازآن باشد مشمول شرایط معافیت سربازی می‌شوند.
■ دارندگان مدرک کارشناسی ارشد، اگر متولد پایان 1352 یا قبل از آن باشند مشمول قوانین معافیت خدمت سربازی خواهند شد.
■ برای اشخاصی با مدرک دکتری غیر پزشکی، اگر متولد پایان 1350 یا قبل از آن باشند، از انجام خدمت سربازی معاف هستند.
■ معافیت بخشودگی سنی در مورد دارندگان مدرک دکتری پزشکی و دامپزشکی شامل افرادی می‌شود که متولد پایان سال 1344 یا قبل از آن باشند.

 

جهت اطلاع از اضافه خدمت سربازان فراری کلیک نمایید.

 

مدارک لازم جهت درخواست معافیت شرایط سنی

مدارک زیر را می بایست برای درخواست معافیت شرایط سنی به همراه داشته باشید:

● اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی یا معادل آن
● اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
● شرایط معافیت سربازی، مراحل دریافت معافیت شرایط سنی
● با  به همراه داشتن مدارک به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی (پلیس+10) مراجعه کنید و فرم تعهدنامه استفاده از معافیت رهبری را پر کنید.
● در این مرحله نیازی به اقدام خاصی نیست و سازمان نظام وظیفه به بررسی مدارک شما می‌پردازد.
● در آخر پس از بررسی شرایط معافیت سربازی توسط معاونت وظیفه عمومی، کارت معافیت برای شما صدور و به آدرس شما ارسال می‌شود.

شرایط معافیت سنی رهبری

شرایط سنی و تحصیلی برای معافیت عفو رهبری در ۵ گروه قرار می گیرد. در صورتی که جزو زیر گروه های زیر باشید می توانید کارت معافیت سربازی را دریافت کنید.

جهت معافیت سنی سربازی شرایط لازم شامل موارد زیر است:

▪︎گروه اول: مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم متولدین تا پایان سال ۱۳۵۴
▪︎گروه دوم: دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس متولدین تا پایان سال ۱۳۵۴
▪︎ گروه سوم: دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس متولدین تا پایان سال ۱۳۵۲
▪︎ گروه چهارم: دارندگان مدرک تحصیلی دکتری غیرپزشکی متولدین تا پایان سال ۱۳۵۰
▪︎ گروه پنجم: دارندگان مدرک تحصیلی دکتری پزشکی و دامپزشکی متولدین تا پایان سال ۱۳۴۴ و متولدین سال ۱۳۴۵ در صورتی که در سال ۱۳۸۲ مشغول به تحصیل در مقطع دکتری یا دانشجوی کارشناسی ارشد بوده اند.

مدارک لازم برای معافیت سنی

مدارک لازم برای معافیت سنی به شرح زیر است:

◇ تکمیل فرم تعهد نامه استفاده از معافیت رهبری
◇ کپی و اصل شناسنامه
◇ کپی و اصل کارت ملی
◇ گواهی آخرین مدرک تحصیلی (دوره های آموزشی مدرک دانشگاهی مورد نیاز نیست)
◇ کپی شناسنامه وکالت نامه وکیل برای افراد مقیم خارج از کشور
◇ واریز هزینه کنسولی به حساب آن و ارائه برگه پرداخت آن (افراد تحصیل کرده در خارج از کشور)
◇ شش قطعه عکس جدید ۲*۳ بدون کلاه و عینک و پشت نویسی شده

مراحل اخذ معافیت سنی

مراحل دریافت معافیت سنی سربازی به شرح زیر است:

▪︎دریافت دفترچه راهنمای خدمت سربازی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا پلیس +۱۰
▪︎تکمیل مدارک خواسته شده
▪︎مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و ثبت درخواست
▪︎ارسال پرونده مشمول به مراکز وظیفه عمومی از طریق دفاتر پلیس+۱۰
▪︎مدارک مشمول توسط کارشناسان معاونت وظیفه عمومی بررسی می شود و سپس کارت معافیت به آدرس مشمول ارسال می شود.

نکته
زمان رسیدگی به درخواست معافیت در حدود یک ماه است.

■ چنانچه مشمول در خارج از کشور تحصیل کرده باشد، ارزشیابی آن توسط وکیل و یا مشمول واز طریق وزارت علوم تحقیقات و فن آوری و یا وزارت بهداشت و درمان الزامی است.
■ چنانچه مشمول سابقه فرار از خدمت دارد، ارائه گواهی تسویه حساب از یگان خدمتی و یا مختومه شدن پرونده فرار از سازمان قضائی نیروهای مسلح الزامی است.
■ وکیل قانونی پس از تهیه وتکمیل نمودن آن بایستی از طریق پست مدارک را به آدرس تهران، میدان سپاه معاونت وظیفه عمومی ناجا، اداره کل مشمولان و امور معافیت ها، صندوق پستی 313-16415 ویژه معافیت عفو رهبری ارسال نمایند. سپس مدارک توسط اداره کل فوق مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تکمیل بودن مدارک به مشمولان یا بستگان یا وکیل وی ابلاغ خواهد شد که مبالغ مربوط به هزینه صدور معافیت را به حساب های مربوطه واریز و فیش های آن را ارائه دهند.

عفو رهبری خدمت سربازی

همان گونه که اشاره شد، افرادی که شامل غیبت هستند هم از تنبیهات نظام وظیفه و هم محدودیت هایی نظیر عدم بررسی کسری و یا معافیت و یا عدم موافقت و پذیرش در نیروهای مسلح و … رو به رو هستند. افرادی که شامل عفو رهبری خدمت سربازی می شوند توجه کنند که تنها از نظر اضافه خدمت و جریمه نقدی بخشیده خواهد شد و امتیازات آن‌ها برگردانده نخواهد شد. یعنی حتی بعد از عفو رهبری خدمت سربازی در ایام مختلف سال مشمولان نمی توانند از برخی محدودیت ها عبور کنند اما اضافه خدمت و جریمه نقدی که در برخی از موارد بسیار سنگین و نگران کننده است، بخشیده خواهد شد.

آخرین عفو رهبری برای خدمت سربازی

در عید سعید غدیر خم سال گذشته عفو رهبری بخشش اضافه خدمت نیز انجام گرفت که برای افرادی بود که اقدام به اعزام خدمت نکرده بودند فرصت بسیار مناسبی بود. با توجه به اینکه غیبت در سربازی شامل جریمه است، شاید لازم باشد که ابتدا به طور تقریبی از میزان جریمه به ازای هر ماه غیبت را مورد بررسی قرار دهیم. مشمولانی که بین 1 ماه تا 3 ماه غیبت دارند، 3 ماه اضافه خدمت خواهند داشت و مشمولانی که از 3 تا 1 سال غیبت دارند، 6 ماه اضافه خدمت خواهند داشت. مشمولانی که بیش از یک سال غیبت دارند، علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، جریمه نقدی هم خواهند شد.

امکان دریافت معافیت عفو رهبری برای همه مشمولین

برای دارندگان شرایط سنی گفته شده در بالا، امکان دریافت معافیت عفو رهبری با مدرک تحصیلی مشخص شده در نظر گرفته شده است. در نتیجه مدرک تحصیلی یکی از اصلی ترین شرایطی است که به مشمول امکان دریافت معافیت عفو رهبری را خواهد داد. پس لازم است که پیش از اقدام برای این معافیت شرایط بالا را مطالعه و در نظر بگیرید. مشمولین متقاضی دریافت معافیت بخشودگی رهبری باید به این نکته دقت داشته باشند که پس از سن ۵۰ سالگی دیگر نیاز به دریافت معافیت نخواهند داشت چرا که سن قانونی جهت اعزام به خدمت از سن ۱۸ سالگی تا ۵۰ سالگی است.

تا چه سالی از خدمت سربازی معاف هستند؟

همان گونه که گفته شد، افرادی نیازی به معافیت نخواهند داشت که به سن ۵۰ سالگی رسیده باشند. اگر افراد شناسنامه ی عکس دار داشته باشند و شناسنامه ی آن ها در صورتی به منزله کارت معافیت آن‌ها خواهد بود که توضیحات شناسنامه ی آن ها تغییرات سنی را اعمال نکرده باشد.

در این مقاله سعی بر آن شده است تا معافیت عفو رهبری 1401 + بخشنامه جدید معافیت سنی را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص معافیت عفو رهبری 1401 + بخشنامه جدید معافیت سنی را برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از معافیت عفو رهبری 1401 + بخشنامه جدید معافیت سنی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 مطالب مرتبط: 

مشاوره نظام وظیفه آنلاین

معافیت سربازی خالکوبی

راهنمای گام به گام اخذ معافیت کفالت سربازی

خرید خدمت سربازان

قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر 

معافیت عفو رهبری 1401 + بخشنامه جدید معافیت سنی

3.5/5 - (15 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. عباس
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

  من متولد ۶۱هستم یک فرزند دارم آیا از خدمت معاف هستم

  • rahdar
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام وقت بخیر.
   خیر معاف نیستید و فقط به ازای تاهل و فرزند کسری به شما تعلق میگیرد.

 2. سعید
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۳

  سلام من متاهل دارای دو فرزند هستم و نصف دندونامو کشیدم و هفت هشتایی خرابه و نیاز به جراحی داره و ۸ درصد از عضو کل بدن هم برق گرفتگی داره آیا امکان معاف شدن را دارم یا نه لطفا جواب بدید ممنون از لطف شما خسته نباشید

  • مشاور صادقی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام
   بله اما کمیسون پزشکی باید شرایط تون رو بررسی کنه

 3. داراب رستمی
  ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷

  من متولد 1361 ودارای دو فرزند میباشم وبعلت مشکلات نتونستم خدمت برم.؟
  وبخاطر خدمت بیکار وهیچ کاری ندارم ایا مسئولبن ویا رهبری به این گونه خانواده ها فکری نمی کنن از همه چی زندگی خوشی عقب موندیم ولی فکری بحال بچه هامان بکنی
  بخاطر خدا فقط

  • مشاور صادقی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   مفاد قوانونی برا استثاعات لحاظ نمیشه
   اما برای بررسی بیشتر وضعیت تون میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 4. بلوچ
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

  ببخشید من چند بار پیام فرستادم جوابم نگرفتم سن من ۴۲ سال است و ۵ تافرزند دارم درس می‌خوانند بیماری هم دارم کارگرم کارم نگهبانی بوده دیگه کارنتوانسته ام الان شرکت اخراجم کرده بابت کارت طرح سنی یا دیگه راهی اگر هست راهنما یم کنید به خدا از بیماریم در کل اعصاب است الان بدترم افسردگی وهزارتا مشکل شرمنده همسایگان وبچه ها م هستم راهنمایم کنید خدا همه مان را تنگدرست وسلامت کند

  • مشاور عیسائی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد.جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. الهام
  ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام ببخشید همسر من متولد 67 هستن و بخاطر معافیت تحصیلی نرفتن سربازی ، با توجه به این که متاهل و دارای دو فرزند هستن و غیبت ندارن، تا بهمن ماه فرصت دارن خودشونو معرفی کنن، آیا میتونن درخواست معافیت بدن؟ نمایندگان مجلس گفته بودن طبق اصلاحاتی که شده این امکان وجود خواهد داشت، ولی هنوز به صحن مجلس نرسیده، آیا قبل از اینکه همسر بنده وارد غیبت بشن میتونن اقدام کنن برای درخواست معافیت؟

  • مشاور حمامی
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقتتون بخیر برای بررسی دقیق تر با ما تماس بفرمایید

 6. حسین شاهین دوست
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

  سلام من متولد ۱۳۶۰ هستم ۲ تا بچه دارم ومادر وخواهرم نگهداری میکنم ومادرم هم از کمیته امداد هست وخواهرم طلاق گرفته وپیش من زندگی میکنی میتونم وخودمم فراراز خدمت هستم میتونم واز من بزرگتر برادر دارم اما همشون متعل هستن میتونم معاف بشم

  • مشاور محمدی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقت به خیر
   شرایط گرفتن معافیت کفالت نداشتن غیبت و برادر بالای 18 است.

 7. omidkp
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

  با سلام من متولد دي ١٣٦٢ هستم واز بهمن ماه سال ٩٢ سرباز شدم و غيبت دارم آيا ميتونم معاف بشم البته يك بار هم اقدام كردم معاف از رزم شدم كلا نميخوام خدمت برم چه راهى داره

  • مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقتتون بخیر برای برسی شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس بفرمایید

 8. فاطمه
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام همسرم متولد۶۱هستندویک فرزند داریم و همسرم سرپرست مادر وخواهر شون هم هستندمدرک تحصیلیشون هم دیپلم هست آیاامکان معافیت هست واگربله هزینه چقدر هست؟

  • JAVADI
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام وقت بخیر
   اگر غیبت نداشته باشند بله میتونند
   هزینه نداره.

 9. aydanezami2000@gmail.com
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  من37سالمه 18سال فراری هستم دوتا دختردارم دختر بزرگم عروسی هست از لحاظ مالی در حد فقرم مدد جوی کمیته امداد امام خمینی هستم پدر مادر مریضی دارم که احتیاج به من دارن پدرم 103درصد از کار افتادگی داره روزی چند بار باید فشار خون وقندشون بگیرم زنم هم ناراحتی قلبی داره باید انژیوم بشه تا الان نتونستم پول درمانش جورکنم خودم هم تمام دندان هایم راکشیدم یک گوشم هم اصلا نمی شنود ایا معاف می شوم لطفاً راهنماییم کنید

  • JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شما برادر بزرگ تر از 18 سال و مجرد دارین؟

   • aydanezami2000@gmail.com
    ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۹

    سلام، من پیام دادم اما جواب ندادی، من برادرم 5سال از من بزرگ تر است اما مجردنیست بچه های او بزرگتر از بچه های من هستند وهمسرش با پدرومادر ما خوب نیست و نمی گذارد برادرم بیادسر بزند

    • JAVADI
     ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

     سلام وقت بخیر
     اطلاعات شما بایدبیشتر مورد بررسی قرار بگیرد
     جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 10. ۵۶
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۹

  سلام چراتا متولدین ۵۴ معاف شدند ولی بقه که سن‌شان به۴۵رسیده است تاحالا معاف نشدند ومیگن تاسن ۵۰سالگی آیا باهم فرق دارند.یا عدالت اینطوری میگه

 11. مجید
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹

  سلام من 42سالمه سه تا بچه دارم آیا معاف از سربازی هستم یا خیر متولد 1360هستم تشکر

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام وقتتون بخیر
   خیر معاف نیستید فقط کسری میخورید

 12. فری
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

  سلام دوست عزیز متولد ۵۶ هستم تو اموزشی فرار کردم حدود
  ۲۷سال ایا امیدی برا معاف یا عفو هست ،،لطفا راهنمایی کنید

  • isaei
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نیست

 13. رضا
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

  سلام من ۴۰ سالما دو بچه دارم وانحراف بینی دارم انگشت شصت پای راستم قطع شده یک پا و چشمهایم هم ضعیف است مادرم هم سه سال پیش طلاق گرفته ومن پسر بزرگ هستم آیا اگر اقدام کنم معاف میشم بعد از ۲۲ سال غیبت

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

   سلام وقتتون بخیر
   جهت برسی وضعیتتون و کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 14. جواد
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

  رهبری تا چ سالی رو معاف کردن

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت بخیر لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر از معافیت های عفو رهبری با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 15. جواد
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

  اگه کسی فراری باشه بره پلیس +۱۰
  اونجا بفهمن میگیرنش؟

  • hedayati
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام وقت بخیر
   درصورت استعلام ممکن است طبق قوانین برخورد شود.

 16. فرهاد
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

  من پرونده پزشکی دارم
  تجدید دوره شدم ولی نرفتم
  الان شامل زندان و جریمه میشه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 17. محمد
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  من تجدید دوره شدم ولی نرفتم
  خواستم بدونم آیا غیبت حساب میشه یا فرار؟
  اگه برگردم خدمت میفتم همون ارگان که قبلا رفتم؟

  • isaei
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقتتون بخیر .فرار محسوب میشود برای اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • محمد
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

    یعنی شامل جریمه و زندان میشه؟
    گفتن تجدید دوره غیبت حساب میشه

    • karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • محمد
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

    من پرونده پزشکی دارم
    یعنی راهی برای بخشش و برگشت نیست

    • gholizadegan
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

     سلام روزتان بخیراحتمالش هست قبول کنند شما بروید به پلیس به اضافه ده و شراطتان را بگویید

    • karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • mansuri
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر بستگی به میزان عدم حضور شما دارد .معمولا همان یگان قبلی باید خدمت کنید

   • فرهاد
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

    پرونده پزشکی دارم
    الان فراری حساب میشم؟
    تجدید دوره شدم ولی نرفتم
    سرهنگ پادگان گفت غیبت حساب میشه

    • karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 18. محمد
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  من تجدید دوره شدم ولی نرفتم تو سپاه بود
  الان غیبت حساب میشه؟ یا فرار؟
  اگه برگردم همون ارگان سپاه خدمت میکنم یا معلوم نیست ؟

  • gholizadegan
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام روزتان بخیر ا
   احتمالا برایتان غیبت لحاظ میشود

 19. Vahid
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام ماده ۹ بهزیستی برای معافیت شامل حال من میشه؟ من برادر معلول دارم از سربازی معاف میشم؟ اگر اینطور هست لطفا به من بگین تا سریع اقدام کنم چون دانشجوی کارشناسی ارشد هستم‌ و تا ۳۱ شهریور فرصت تحصیل دادن. اگر معاف میشم لطفا سریعتر به من بگین تا کاراشو انجام بدم.

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام روزتون بخیر با توجه به شرایط شما امکان دارد حضوری اقدام کنید

 20. علی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

  سلام
  میخواستم ببینم معافیت ماده۹ بهزیستی که شامل برادر معلول و معافیت تک برادر سالم دیگه میشه هنوز هست یا خیر؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام روزتون بخیر با توجه به شرایط شما ممکن است بپذیرند حتما به پلیس به اضافه ده مراجعه کنید و شرایطتان را چک کنید

 21. فرهاد
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۴

  سلام دوست عزیز ، یک سوال دارم .
  من متولد ۶۸ هستم اعزامی سال ۸۸ بیشتر از سه چهار بار فرار کردم آخرین قرارم فکر کنم سال ۹۰ یا ۹۱ بودش الانم خارج از ایران زندگی میکنم ، میخواستم بدونم به غیر از شرایط ۱۵۰۰۰ یورو که اعلام شده راه جل دیگه ایی هست برای کارت معافیت گرفتن یا خیر ، خداوکیلی این مبلغ بیش از حد زیاده و نه آدم معمولی و نه غیر هیچ موقعه این مقدار پول رو نمیتونه تو حسابش نگه داره ، بگذریم .
  خوشحال میشم اگر راه حلی به ذهنتان می رسه راهنمایی کنین
  ممنون میشم جواب بدین

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام روزبخیر
   راه های دیگه مثل کفالت و…. هست.
   ولی نباید براتون غیبت ثبت شده باشه.

 22. محسن قربانی
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

  سلام من متولد ۶۶ هستم و اصلا اقدامی برای سربازی رفتن نکردم الان متاهلم و یک فرزند دارم آیا برای معافیت میتوانم اقدام کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقت بخیر شما شامل درصدی کسری خدمت میشوید منتهی برای معایت کامل باید وضعیت شما دقیق تر
   برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 23. مراد
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام.خسته.نباشی.امیدوارم.کسی.باشه.جواب.منوبده
  بندمتولد1365هستم.صاحب.سه.فرزندفرزنددوم.متولد1394بنام.بهار
  هست.ازودن.تولدمعلولیت.شنوای.وگفتارخلیی.شدیدهست
  ازماده.44بهزیستی.استفاده.کردم.برامعافیت.براخودم.که.پدربچه.
  معلول.هستم.کمسیون.پزشکی.هم.رفته.بچه.بزشکی.متهمد.براش.
  تاییدکرده.حالا.نظام.وظیفه.یه.برگه.توجیه.خدمت.زده.روپروند
  رفته.استان.اهواز.حالا.رأمنفی.دادن.اخه.چرا.نمیدونم
  بچه.من.کاشت.حلزون.کرده.
  چراکسی.به.فکرمانیست.چون.کارگرهستیم.پول.دارنیستیم.شمارو
  بخدابه.مااین.قشم.ضیف.بدبخت.کمک.کنید

  • bahraii
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقت شما بخیر شما می توانید با مراجعه به پلیس +10 کار خود را پیگیری کنید

 24. صالح
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

  سلام من متولد 3 54 هستم آیا می تونم معافیت رهبری بگیرم یعتی اون وقت معافیت حتما شامل من میشه یا باید ازطرف نظام وظیفه برسی بشه ممنون میشم جواب بدید

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   میتونین برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 25. علی
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۰

  باسلام وخسته نباشید
  من سال90 اعزام ب خدمت شدم 7ماه هم خدمت کردم. البته بخاطراعصاب وروان ک قرص هم مصرف میکنم (آمی تریپتلین 25 وکلونازپام 2 وسیتالوپرام40) گروهB بودم وکف دست‌هام هم ب شدت عرق میکنه به همین دلایل نتونستم ب خدمت ادامه بدم الان هم34سالمه و2فرزند دارم. آیا معاف میشوم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت بخیر باید کمیسیون برای شما تشیکل داده شود.

 26. احمدرضا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۰

  سلام
  من متولد فروردین ۱۳۵۷در فروردین سال ۱۳۷۶ اعزام به خدمت شدم خدمت قانونیم تمام شد در حین اضافه خدمت چون متاهل ومستاجر بودم نتونستم ادامه بدهم متواری شدم الان با ۴۴سال سن وداشتن چهار فرزند ایا معاف هستم چکار باید بکنم الان ی کار خوب برام جور شده پایان خدمت یا معافیت میخاد ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

   سلام وقت بخیر . با توجه به مصوبات در دست تصویب تا شهریور ماه صبر بفرمایید برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 27. عظیم
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

  سلام. شوهرم متولد 6 /11/ 71 هست.
  چندسال پیش دفترچه شو پست کرد ولی چون تازه ازدواج کرده بودیم نرفت. الان دو تا بچه داریم. پسر بزرگم ٩سالشه.معلوله، تحت پوشش بهزیستیه.
  امکان داره شوهرم معاف شه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام امکان معافیت دارد ولی بستگی دارد جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • حمید
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام ۳۶سال سن دارم دوتا بچه یه هشت ساله و یک چهار ساله توی یه معدن کارگرم از سال ۱۴۰۰الان هم سرکارم که برای کارت پایان خدمت گیر دادن بهم تورا خدا کمکم کنید آیا راهی داره معاف بشم یا چیز دیگه ؟؟

   • obeidavi obeidavi
    ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

    سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 28. مجتبی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام وقت بخیراینجانب سربازی نرفتم متولد۱۳۶۳ هستم متاهل وداری دوفرزندهستم آیامی توانم معافیت بگیرم یابخرم

  • ekhlasi
   ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام وقت بخیر در صورت داشتن غیبت شما فقط میتوانید برای معافیت پزشکی اقدام نمایید

 29. علی
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام خسته نباشید من سال ۸۴ خدمت رفتم به علت فوت پدرم مرخصی ندادن و دیگه نرفتم متولد ۶۵ هستم ..تکلیف من چیه.؟

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

   با سلام شما چون در پادگان بودین و فرار کردین جزو افراد فرار از سربازی حساب میشوید

 30. اسفندیار مرادی
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

  باسلام. بنده متولد ۶۴ هستم مدرک دوم ابتدایی دارم دارای ۴ فرزند میباشم. آیا معافیت شامل حالم میشه یا نه؟

  • ranjbar
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

   سلام وقت بخیر . طرح معافیت از خدمت سربازی برای افراد 30 سال به بالا همچنان اجرایی نشده است

 31. karimi
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷

  باش ممنون ازنظراتت

 32. مهدی
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  من متولد ۵۸ هستم متاهل و دارای یک فرزند هستم .از طریق معافیت متولدین ۵۴ تا ۶۴ که ذکر کردید آیا میتوانم اقدام کنم.و کارت معافی دریافت کنم
  ممنون

  • bahraii
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام وقتتون بخیر مقاله معافیت عفو رهبری 1401 را با دقت مطالعه کنید

 33. محمد
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۶

  سلام.بنده متولد۱۳۷۳ هستم.. سال ۹۱ اعزام به خدمت شدم ۴ ماه خدمت کردم وبعد به بخاطر مشکلاتم مجبور به فرار از خدمت شدم .حالا امکان خرید خدمت برای من هست؟

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

   سلام خیرابتدابایدمراجعه کنین به دادگاه وجرایمتون مشخص بشه

 34. نوروز پوراحد
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

  سلام من متولد ۶۱ هستم متاهل دو تا بچه دارم مستجر هستم سال ۹۸ اقدام به خرید کردم ولی چون پول نداشتم نشد الان چیکار کنم راهنمایم کنید ممنون

  • haghipor
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که یک قسط یا بیشتر از مبلغ را پرداخت کرده باشید میتوانید این موضوع را پیگیری کنید
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

   • ویسی
    ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

    سلام من ۷۰درصد جریمه رو سال ۹۸دادم الان ۳۰درصد مانده برا سال ۴۰۱ پرداخت کردم الان باید چکار کنم آیا موافقت میشه با جریمه مشمولان غایب من

    • مشاور فتح اللهی
     ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

     سلام وقت بخیر برای استعلام باقیمانده جریمه و معافیت باید از طریق پلیس 10+ اقدام کنید

    • علی
     ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

     سلام برادر منم شرایطم مثل شما بود و قسط های باقیمانده رو اول دی ماه واریز کردم اما همچنان بلاتکلیفم شما چیکار کردید؟

     • مشاور جوادی
      ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

      سلام وقت بخیر
      دوست عزیز برای معافیت عفو رهبری 1401 باید به صورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه فرمایید.

     • پژمان
      ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۹

      سلام من ۳۰ سالمه سال ۹۰.۹۱رفتم خدمت تو خدمت ایست خدمتی خوردم رفتم دانشگاه دو سال دانشگاه بودم تصادف کردم دیگه شرایط نداشتم برم الانم متاهلم دارای یه فرزند شرایط من چی میشهمیشه راهنماییم کنین

     • مشاور جوادی
      ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۴

      سلام وفت بخیر
      دوست گرامی میخوایین سربازی برین یا معاف بشین؟

 35. مهدی
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۶

  سلام من متولد 1361 هستم مجرد هستم و اصلا اقدامی برای خدمت سربازی نگرده ام و دفترچه نگرفته ام میخواستم بدونم در چه سنی معافیت رهبری شامل حال من میشود ممنون از لطف شما

  • heydari
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت بخیر
   شرایط سنی 30 سال به بالا، متاهل و دارای دو فرزند

 36. ناشناس
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۲

  سلام وخسته نباشیدالان من 42یا43سالمه یعنی متولد1359/01/10هستم ودرسال 78رفتم خدمت به مدت 17یا18ماه هم خدمت کردم ولی بعلت جدایی ازهمسرم واینکه بچه هایم رارهاکرده بوددیگرنتوانستم خدمت کنم ومجبوربه ترک خدمت شدم ازطرفی سال98اقدام کردم برای معافی چون بیمارهستم اگرمیگفتم اصلاخدمت نکردم معاف بودم چون توی سایتشون هیچی ازمن نبودولی گفتم خدمت کردم وفرارکردم گفتندبایدازیگان خدمتی اقدام کنی واقدام نکردم چندروزپیش ازیگان بامن تماس گرفتندکه چراپشت گوش انداختی که من توضیح دادم بایدبیام یگان گفتندبیااینجابگومن 2یا3ماه اضافه داشتم ولی بنابه این دلایل نتونستم خدمت کنم اگربایداین دوسه ماه راخدمت کنم بسم الله وگرنه منوبفرستین شورای پزشکی بنابه بیماری اعصاب وروان که دارم تامعاف بشوم سؤالم اینه که اگربرم یگان خدمتی میدونم که صددرصدبازداشتم میکنندکه بایه سربازمنوبفرستنددادسرای نظام ایامیتونم بجای یگان مستقیم به دادسرابرم که بازداشت نشم چون داروی اعصاب مصرف میکنم بازداشت بشم داروهامومیگیرن واگربرم چه حکمی برام اجرامیکنندمیدونم اضافه خدمت که نمیزنندولی جریمه مالی ندارم پرداخت کنم میرم زندان لطفا راهنماییم کنیدالان22ساله درغیبتم چقدرجریمه برام میبرندلطفا جوابتان راکامل ومفصل برام بنویسیدکه اگربصرفه اقدام کنم وگرنه کی معاف میشم چون الان بالای 40سال هستم ومدرک تحصیلیم هم سیکل هست ممنون

 37. محمد
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

  سلام خسته نباشیدمن متولد۱۳۶۱هستم سال۱۳۸۲ازخدمت فرارکردم الان۴تابچه دارم یک دخترتوی عقددارم مستاجرهم هستم راهنمایی کنید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷

   سلام وقت بخیر در حال حاضر خرید خدمتی وجود ندارد

   • کارشناس ارشد
    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

    سلام خیر

 38. محمد
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام خسته نباشید من متولد۱۳۶۱هستم وسال۱۳۸۰ازخدمت فرارکردم الان ۴تابچه دارم دخترم توی عقدهست لطفاراهنمایی کنیدممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

   سلام اول باید جریمه فرار از خدمت رو تسویه کنید بعد اقدام کنید

 39. سعید
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام من کسری پدر منطقه ای دارم ولی چون غیبت دارم شامل نمیشه..اگه ازطرف دولت عفوغیبت بخورم.اون کسری بهم شامل میشه؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام
   در صورت قبولی عفو غیبت و توجیه آن میتوانید برای دریافت کسری خدمت اقدام کنید

   • احمد قلندری بهمن بیگلو
    ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

    باعرض سلام خدمت شما دوست عزیز من احمد قلندری بهمن بیگلو متولد سال ۵۶ هستم ۳تا دختر دارم ۲تاشون ازدواج کردن ۷۵ به خدمت سربازی رفتم چون پدرم همان سال به رحمت خدا رفت ودو ۲ برادرم سرباز بودن تهران من مجبور به ترک خدمت کردم ومادر وخواهرم تنها بودند تکلیف من چیه؟

    • مشاور حمامی
     ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

     سلام وقتتون بخیر برای دریافت معافیت کفالت با ما تماس بفرمایید

 40. مسعود
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

  من متولد۱۳۵۵هستم دوتافرزنددارم۲۲ساله که فوق دیپلم گرفتم بعلت مشکلات نرفتم خدمت جطور معافی میتونم بگیرم راهنمایی کنید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   با سلام.بهتر است منتظر طرح های عفو رهبری شوید.

 41. تورج
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۴

  من متولد سال ۵۶ هستم و خدمت نرفتم در سال ۹۸ سکته قلبی کردم و در سال ۹۱ هم دیسک کمر عمل کردم آیا مشمول معافیت پزشکی می باشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام وقت بخیر صبر کنید تا 48 سالگی معاف می شوید خود به خود، ولی برای اینها هم احتمالا معاف شوید

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر
   اگر به تشخیص پزشک وضعیت شما به گونه ای باشد که نتوانید فعالیت کنید مشمول معافیت پزشکی می شوید.

   • احمد قلندری بهمن بیگلو
    ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

    باعرض سلام خدمت شما دوست عزیز من احمد قلندری بهمن بیگلو متولد سال ۵۶ هستم ۳تا دختر دارم ۲تاشون ازدواج کردن ۷۵ به خدمت سربازی رفتم چون پدرم همان سال به رحمت خدا رفت ودو ۲ برادرم سرباز بودن تهران من مجبور به ترک خدمت کردم ومادر وخواهرم تنها بودند تکلیف من چیه؟

    • مشاور حمامی
     ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

     سلا وقتتون بخیر برای دریافت معافیت کفالت با ما تماس حاصل بفرمایید

 42. سینا
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸

  من سنم ۱۹ معافیت تحصیلی ۳ ساله دارم اگه درس نخوانم تو این سه سال برم کار کنم بعدش برم خدمت اضافه خدمت میخورم یا نه
  بعد سه سال برم خدمت

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام . بله تا 6ماه اضافه خدمت برای شما لحاظ میشود و تبعات دیگری برای شما دارد

 43. محمد
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۷

  سلام من متولد ۵۷ هستم یک فرزند پسر دارم آیا میتونم معاف بشم یا از عفو رهبری استفاده کنم ..شرایط رفتن به خدمت رو هم از لحاظ جسمی هم مالی ندارم چکار باید بکنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر اگر سن تان بالای 48 باشد عفو رهبری شامل حال تان می شود

 44. Rasol arya
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲

  با سلام و خسته نباشید پدر من 55 سال سن داره و من تک فرزندم نه خواهر دارم ن برادر پدرم از کار افتاده دائم بهزیستی و اعصاب و روان هم داره شیمی درمانی هم شده و هیچ بیمه ای هم نداره من 6 ماه ک فرار کردم از خدمت و درخواست معافیت دادم گفتن پدرت شرایط لازم و نداره و من دیگه برنگشتم پادگان

 45. علیرصا
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام بنده سرباز هستم غیبت پشت دفترچه داشتم که سردار بخشید ولی از امتیاز کسری نمیتونم استفاده کنم اگر عفو رهبری شامل من بشه میتونم از امتیاز کسری ایثارگران استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود برای دریافت مشاوره در این خصوص میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید .

 46. Mahbub
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام من برادرم سه ماه غیبت داره ب دلیل بیماری کرونا نتونست بره نامه هم از دکتر برده. . و برای درجه داری ثبت نام کرده ایا احتمال بخشیده شدنش هست

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام . طیقق قانون باید اول توجیه غیبت کنید . بعداز توجیه غیبت شما میتوانید برای درجه داری اقدام کنید

 47. داود
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۷

  سلام من 37 سالمه 1بچه دارم معاف میشم ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر برای معافیت اگر بالای 30 سال باشید و غیبت داشته باشید معافیت لحاظ میشود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 48. داود
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۵

  سلام من 37 سالمه 1بچه دارم معاف میشم

 49. موسی
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۸

  سلام و خسته نباشی خدمت شما دوست گرامی بنده متولد ۱۳۶۲ هستم دوتا فرزند دارم یکی ناشنوا بود امسال خدمتش از طریق بهزیستی معاف شد من خودم چون زود ازدواج کردم و نان اور خانه پدر مادر و زندگیی خودم نتونستم بیام خدمت ۱۶ ساله ازدواج کردم مستاجر بودم و الان بخاطر فقر و مریضی زیر پوشش کمیته امداد همه مادرمشان هستن و هم خودم بخاطر کارت همون مبلغ کمی ک میدادن این برج ک گذشت بهم ندادن غط کردن راهنمایی میکنید چکار کنم

 50. اکبر
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام برادر من متولد ۵۹ هست و دیپلم و دو فرزند دارد آیا مشمول عفو رهبری قرار میگیرد؟ تعداد فرزند تاثیر ندارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام
   احنمالش هست

  • احمد قلندری بهمن بیگلو
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   باعرض سلام خدمت شما دوست عزیز من احمد قلندری بهمن بیگلو متولد سال ۵۶ هستم ۳تا دختر دارم ۲تاشون ازدواج کردن ۷۵ به خدمت سربازی رفتم چون پدرم همان سال به رحمت خدا رفت ودو ۲ برادرم سرباز بودن تهران من مجبور به ترک خدمت کردم ومادر وخواهرم تنها بودند تکلیف من چیه؟

   • مشاور حمامی
    ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

    سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای دریافت کفالت باید تحت برسی قرار گیرد برای دریافت مشاوره با ما تماس بفرمایید

 51. صفار احمدی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹

  من متولد 1365می باشم تمام دندانهایم را کشیده ام مشکل اعصاب هم دارم و نامه از پزشک متخصص دارم12ماه خدمت کردم 10سال است فراریم معاف می شوم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   بستگی به شرایط دارد.برای بررسی شرایط و کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 52. خسرو
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۸

  ببخشید پدر من بالای ۶۰ سالشه و کارت معافیت خدمت رهبری را میخاد بگیره رفته پلیس +10 بهش گفتن باید مدرک تحصیلی بیاره ولی ایشون سواد نداره تکلیف چیه الان؟ چون چند وقت جبهه بود واسه کارت ایثارگری بهش گفتن کارت معافیت سربازی باید بیاری؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

   دوباره به نزدیک ترین دفتر پلیس به اضافه ده مراجعه کرده و شرایط موجود را شرح دهید

 53. احمد
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۳

  سلام من در سال ۸۶ از دانشگاه قبول شدم و از خدمت انصراف دادم والان یه فرزند پسر ۶ساله دارم و خودم متولد ۶۷ هستم
  آیا می توانم خدمتم را بخرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام خیر

 54. احمد
  ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

  سلام خسته نباشید بنده یک فرد 45 ساله هستم که بعد از ده ماه خدمت سربازی به علت مشکلاتی که برایم پیش آمد مجبور به ترک خدمت شدم حالا دو فرزند دارم که یکی از آنها دارای معلولیت است و زیر نظر بهزیستی به سر می‌برد همسرم سرطان گرفت و از لحاظ فکری وعصبی بسیار رنج میبرند تا بحال هیچ شغل درست و حسابی نداشته ام در فقر مطلق به سر می بریم جای سوال است آنها که میگویند باید به سربازی بروی چطور همسر بیمار و فرزندانم را رها کنم و برم چطور چطور چطور

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۵

   سلام
   وقت بخیر
   تا 50 سالگی صبر کنید

 55. محمد نادری
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴

  سلام
  من به علت 41 روز غیبت برای معرفی، 90 روز اضافه خدمت ثبت شده دارم. همچنین در مراحل گزینش استخدامی سپاه قبول شده ام و آماده اعزام هستم اما به دلیل اضافه خدمت سنواتی مردود خواهم شد.
  آیا این معافیت شامل حال من میشود؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰

   سلام وقت بخیر برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 56. محمد
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

  سلام من 6ماه اضافه خدمت دفترچه ای دارم شامل بخشش رهبری 1400 میشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام وقت به خیر
   معافیت عفو رهبری معمولا برای مناسبت های خاص اعلام میشود و بستگی به تاریخ و شرایط اعلام عفو دارد.

 57. یوسف
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۱

  من متولد ۵۷ هستم ۲۵ ساله فراریم و۳ فرزند دارم آیا میتونی معاف بشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت بخیر
   در مورد معافیت باید شرایط شما بررسی شود برای خرید خدمت سربازی 8سال غیبت لازمه

   • Farid
    ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱

    سلام ایا طرح فروش دوباره سربازی برای کسانی که بیشتر از ۸ سال غیبت دارن اجرایی میشه؟من ۳۶ سالمه دفعه قبل پول نداشتم که بخرم

    • کارشناس ارشد
     ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

     سلام انشاالله

     • الیاس
      ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

      سلام. من متولد ۱۳۶۴ هستم متاهلم دو تا بچه دارم سربازی نرفتم کارت معافیت بهم میدن مدرک تحصیلی سیکل دارم

     • کارشناس ارشد
      ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

      سوال خود را واضح تر بیان کنید.

  • چاکری
   ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۵

   سلام چند بار پیام فرستادم جوابم نرسید من متولد ۱۳۶۰هستم وصاحب ۵ فرزندم درحال تدریس هستند وآدم کارگر هستم توشرکت نگهبان بوده ام الان اخراج م کرده برای معافیت وبیماری عصبی دارم دستهام میلرزه وسردرد دارم راهنمای م کنید خدا پشت وپناهتان باد

   • مشاور کریمی
    ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور