تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
اضافه خدمت سربازان فراری

اضافه خدمت سربازان فراری

اضافه خدمت سربازان فراری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شمار زیادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه همواره به دنبال راهی برای بخشش اضافه خدمت سربازان فراری هستند. بر طبق قانون جدید سربازان فراری بخشش اضافه خدمت سربازان فراری تحت شرایطی خاص برای افراد مشمول خدمت نظام وظیفه میسر است. حتی برخی به دنبال اطلاع از شرایط و ضوابط مربوط به بخشش اضافه خدمت سنواتی هستند و بدین ترتیب می خواهند اضافه خدمت نخورند و مجبور به حضور در پادگان های نظام وظیفه حتی چند ماه اضافه تر نشوند.

 

در این نوشته، صحبت مفصلی با شما در رابطه با اضافه خدمت سربازان فراری داریم و می خواهیم در رابطه با میزان اضافه خدمت، اضافه خدمت در حین خدمت نظام وظیفه و مواردی از این قبیل با شما دوستان و عزیزان صحبت کنیم. پس ما را همراهی کنید تا هر آن چه را که لازم دارید در رابطه با اضافه خدمت سربازان فراری بدست آورید. بعلاوه، کسب اطلاعاتی در رابطه با بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان نظام وظیفه هم الزامی به نظر می رسد.

 

 

جهت اطلاع از مدت اضافه خدمت در نظر گرفته شده برای اضافه خدمت سربازهای فراری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

قانون جدید سربازان فراری

 

 

در رابطه با اضافه خدمت سربازان فراری چه می دانید؟

بر طبق قانون افرادی که مدت غیبت آن ها در پادگان های خدمت نظام وظیفه از حد مجاز گذشته است به عنوان سرباز فراری شناخته می شوند و اضافه خدمت سربازان فراری شامل حال آن ها می شود.

قانون جدید سربازان فراری در سال جاری برای تمامی مشمولان خدمت نظام وظیفه اعلام شد.

براساس قانون جدید سربازان فراری و آخرین دستورالعمل های اعلام شده در قانون نظام وظیفه افرادی که لزوماً‌ باید در زمانی مشخص در پادگان های نظام وظیفه حاضر می شدند اما متأسفانه حضور پیدا نکرده اند و علاوه بر این کسانی که غیبتی طولانی داشته اند در ردیف سربازان فراری قرار می گیرند.

حال که براساس قانون جدید سربازان فراری متوجه این موضوع شدید که به چه کسانی سرباز فراری گفته می شود نوبت به پاسخگویی به این پرسش می رسد که مدت اضافه خدمت سربازان فراری چقدر است؟

براساس قانون جدید سربازان فراری با توجه به طولانی بودن طول مدت غیبت سربازان فراری و عدم حضور آن ها در پادگان های خدمت نظام وظیفه اضافه خدمت سربازان فراری هم طولانی است.

در واقع، براساس ماده 59 قانون جدید سربازان فراری مدت اضافه خدمت سربازان فراری در حدود سه الی یک سال در نظر گرفته شده است.

 

 

برای اضافه خدمت سربازان فراری فرد باید چه مدت غیبت داشته باشد؟

شاید این سؤال برای شما دوستان عزیز مطرح شود که برای این که فرد به عنوان سرباز فراری شناخته شود و اضافه خدمت شامل حال وی شود چه مدتی باید غیبت داشته باشد؟

باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که در صورتی اضافه خدمت سربازان فراری شامل حال فرد می شود که مدت غیبت وی بیشتر از پانزده روز شود.

در این صورت است که براساس قانون جدید سربازان فراری اضافه مجازات هایی برای فرد در نظر گفته می شود و اضافه خدمت سربازان فراری شامل حال وی می گردد.

 

 

برای این که فردی به عنوان سرباز فراری شناخته شود مدت غیبت وی از حضور در پادگان های خدمت نظام وظیفه لزوماً باید از پانزده روز بیشتر باشد

 

 

آيا مجازات حبس نیز برای سربازان فراری نیز در نظر گفته شده است؟

دوستان عزیز باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که به جز اضافه خدمت سربازان فراری مجازات حبس نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است.

حتماً‌ می پرسید این مجازات حبس چقدر است؟ در پاسخ باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که براساس قانون جدید سربازان فراری علاوه بر اضافه خدمت سربازان فراری مجازات حبس نیز برای این گروه از سربازان در نظر گرفته شده است.

در واقع، تمامی سربازان فراری علاوه بر اضافه خدمت سربازان فراری باید به مدت سه ماه تا یک سال در حبس باشند و زندان را تحمل کنند.

 

 

برای اطلاع از شرایط و نحوه دریافت انتقالی سربازان مشغول به خدمت در سپاه و ارتش بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

در مورد بخشش اضافه خدمت سربازان فراری چیزی می دانید؟

درست است که براساس قانون جدید سربازان فراری غیبت طولانی سربازان می تواند منجر به اضافه خدمت سربازان فراری و یا حبس و زندان برای آن ها شود اما دقت داشته باشید که گاهی شاهد اجرای طرح بخشش اضافه خدمت سربازان فراری هستیم.

به طور مثال، در سال قبل یعنی سال 98 طرح بخشش اضافه خدمت سربازان فراری برای این دسته از سربازان در زمان مشخصی اجرایی شد.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم در سال گذشته شاهد اجرای طرح بخشش اضافه خدمت سربازان فراری از تاریخ بیست و ششم بهمن ماه تا هجدهم اسفند ماه بودیم.

به این معنی که سربازان فراری مجبور به گذراندن اضافه خدمت سربازان فراری بودند اما با توجه به طرح بخشش اضافه خدمت سربازان فراری این گروه از افراد دیگر به مدت سه ماه تا یک سال راهی زندان ها نمی شدند.

به این ترتیب دیگر نگرانی بابت زندان رفتن و گذراندن مدتی طولانی در زندان ها از طرف سربازان وجود نداشت.

در این جا ذکر دو نکته اهمیت بسیاری دارد. اولین مورد در رابطه با تاریخ در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح است که باید عرض کنیم که این تاریخ فاصله بین روز مادر تا روز پدر بود.

دومین مورد این که اجرای این طرح در صورتی برای سربازانی مقدور بود که شخصاً‌ خود را به دادسراهای نظامی شهر محل سکونت خود معرفی می کردند و از این کار چشم پوشی نمی کردند.  

در غیراینصورت، طرح بخشش اضافه خدمت سربازان فراری شامل حال فرد نمی شد و وی امکان استفاده از این طرح را نداشت.

این طرح برای مشمولان فراری سال گذشته اجرا شد و در مورد مشمولان سال جاری نمی توان نظری قطعی در این رابطه داد و نمی توان مطمئن بود که آیا طرح بخشش اضافه خدمت سربازان فراری برای مشمولان فراری در سال جاری اجرایی می شود یا خیر.

برای کسب اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر در رابطه با اجرایی شدن یا نشدن طرح بخشش اضافه خدمت سربازان فراری در سال جاری با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا پاسخ سؤال خود در این رابطه را بدست آورید.

در ادامه این نوشته با ذکر اطلاعاتی در رابطه با اضافه خدمت سربازان در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

 

 

بخشش اضافه خدمت سربازان فراری

 

 

مدت اضافه خدمت سربازان غیر فراری چقدر است؟

با توجه به قانون جدید سربازان فراری مدت اضافه خدمت سربازان براساس شرایط و ضوابطی تعیین می شود.

در واقع، مدت اضافه خدمت سربازان بر طبق طول مدت غیبت سربازان و همین طور نوع غیبت آن ها مشخص می گردد.

اما همان طور که بالاتر گفتیم در صورتی که غیبت فرد سرباز مشغول به خدمت بیشتر از حد مجاز شود فرد به عنوان سرباز فراری شناخته می شود.

در این زمان پای مراجع قضایی و سازمان نظام وظیفه وسط می آید و آن ها باید در رابطه با اضافه خدمت سربازان فراری تصمیم گیری هایی را انجام دهند.

در ادامه به طور کلی و مفصل در رابطه با انواع اضافه خدمت سربازان با شما دوستان و عزیزان همیشه همراه صحبت می کنیم.

 

 

اضافه خدمت نظام وظیفه در طول دوران خدمت سربازی

در رابطه با اضافه خدمت سربازان در طول دوران خدمت نظام وظیفه باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که هر فرد سرباز به ازای هر یک روزی که غیبت دارد متأسفانه به مدت سه روز اضافه خدمت می خورد.

لزوماً‌ باید اشاره کنیم که بررسی اضافه خدمت سربازان و بخشش اضافه خدمت آن ها از جمله وظایف فرمانده مشغول به خدمت در یگان ها و پادگان ها است.

 

 

 اضافه خدمت سنواتی سربازان نظام وظیفه

در رابطه با اضافه خدمت سنواتی سربازان نظام وظیفه باید نکاتی مهم را خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم. اول این که در غیبت اولیه اگر فرد سرباز به مدت سه ماه تمام غیبت داشته باشد به مدت سه ماه تمام برای وی اضافه خدمت منظور می شود.

ولی در صورت داشتن غیبتی برابر با شش ماه تا یکسال به مدت 6 ماه برای فرد مشمول اضافه خدمت در نظر می گیرند.

 

 

آیا امکان بخشش اضافه خدمت سنواتی برای سربازان وجود داد؟

در بالا توضیحاتی را در رابطه با اضافه خدمت سنواتی سربازان خدمت شما عزیزان ارائه کردیم.

اما آیا تا به حال این سؤال به ذهنتان رسیده است که آیا امکان بخشش اضافه خدمت سنواتی نیز برای سربازان و مشمولان خدمت وجود دارد یا خیر؟

آيا می توان به بخشش اضافه خدمت سنواتی امید داشت؟ در صورت نیاز به کسب اطلاعاتی دقیق تر و بهتر در رابطه با بخشش اضافه خدمت سنواتی برای سربازان خدمت نظام وظیفه با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند اطلاعات دقیقی را در رابطه با اجرایی شدن یا نشدن طرح بخشش اضافه خدمت سنواتی برای سربازان خدمت سربازی در اختیار شما دوستان و عزیزان همیشه همراه قرار دهند.

 

 

شرایط در نظر گرفته شده برای بخشودگی اضافه خدمت چیست؟

اگر مشمول خدمت نظام وظیفه قادر به ارائه دلایلی موجه همراه با مدارکی معتبر جهت مدت غیبت سربازی خود ارائه دهد می تواند از مزایای بخشودگی غیبت استفاده کند.

در صورت استفاده از بخشودگی غیبت سربازی امکان استفاده از تسهیلاتی همچون انواع معافیت ها و همین طور کسری خدمت نیز برای فرد مشمول خدمت نظام وظیفه وجود دارد.

هر فرد در صورت داشتن شرایط مندرج در زیر امکان بهره مندی از بخشش اضافه خدمت را دارد.

. در صورتی که هر فرد مشمول شش ماه سابقه حضور در مناطق جنگی و عملیاتی را داشته باشد می تواند به مدت یک تا سه ماه از بخشودگی خدمت سربازی بهره مند شود.

اگر فرد به مدت شش ماه سابقه خدمت و حضور در مناطق محروم و بد آب و هوا را داشته باشد امکان دریافت بخشش از خدمت را برای مدت یک الی دو ماه دارد.

. فردی که به عنوان سرباز نمونه از ظرف سازمان نیروهای مسلح و براساس دستور العمل های این سازمان شناخته می شود امکان استفاده از یک ماه بخشودگی خدمت را دارد.

. گذراندن خدمت سربازی در مشاغل و حرفه های زیان آور و سختی که به وسیله سازمان نیروهای مسلح تعیین می شود می تواند موجب بخشودگی دوران اضافه خدمت سربازی شود.

. در صورت به خرج دادن فداکاری و شجاعت در وظایف و مأموریت های محوله های از طرف پادگان به وی فرد سرباز می تواند یک ماه تمام بخشودگی بگیرد.

 

 

آیا اطلاعاتی در مورد طرح میثاق 6 دارید؟

با توجه به طرح میثاق 6 هر یک از فرماندهان پادگان با داشتن جایگاه سرتیپی و بالاتر مجوز ارائه بخشش به سربازان را دارند.

کلیه سربازان در حدود شش ماه مانده به اتمام دوره خدمت نظام وظیفه می توانند اقدامات لازم را برای استفاده از مزایای طرح بخشش میثاق 6 انجام دهند.

در صورت داشتن یکی از شرایط ذکر شده در ادامه این نوشته می توانید با مراجعه به فرمانده پادگان خود درخواستتان را مبنی بر استفاده از طرح میثاق 6 و بخشودگی دوران اضافه خدمت سربازی به وی تحویل دهید.

در صورت مؤافقت با بخشش اضافه خدمتتان به وسیله فرمانده پادگان وی اقدام به ثبت این موضوع در سامانه مربوطه می کند. بعد از اعمال و ثبت بخشش زمان خدمت شما دوباره محاسبه می شود.

شاید این سؤال در اینجا برای شما دوست عزیز مطرح شود که آیا امکان استفاده از طرح میثاق 6 برای اضافه خدمت سربازان فراری هم در نظر گرفته شده است؟

آیا مشمولانی که مدت زمان طولانی از سربازی غیبت داشته اند امکان استفاده از این طرح را دارند؟

برای یافتن پاسخی قانع کننده و دقیق در این رابطه می توانید با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

 

 

 

برای دریافت بهترین مشاوره خدمت سربازی بر روی لینک حاضر کلیک بفرمایید

در مورد شروط اعلام شده برای طرح میثاق 6 چه می دانید؟

ببینید دوستان عزیز در صورتی که هر فرد مشمول در ردیف نفرات اول الی سوم انواع مسابقات علوم قرآنی، علمی، فرهنگی و همین طور ورزشی در سطح های نیرویی، استانی و یگانی باشد.

در مورد دیگر در صورتی که هر فرد مشمول جزء نفرات نخست تا دهم انواع مسابقه های علوم قرآنی، علمی، فرهنگی، مسابقه های ورزشی و غیره که در سطح نیروهای مسلح برگزار می شود باشد امکان استفاده از بخشودگی طرح میثاق را دارد.

مورد آخر این که هر فرد مشمول در طول خدمت سربازی در رعایت نظم و انضباط کوتاهی نکرده باشد و در حین یا قبل از خدمت مؤفق به ثبت نام مقاله علمی مهم و معتبری را نوشته و ثبت کرده باشد و یا این که محصولی را به ثبت رسانده باشد.

 

 

آیا شرایط دیگری هم برای فرد مشمول جهت بخشش اضافه خدمت در نظر گرفته شده است؟

شاید این سؤال برای شما دوست عزیز هم مطرح شده باشد که آیا شرایط دیگری هم برای فرد مشمول برای بخشش اضافه خدمت در نظر گرفته شده است یا خیر؟

به عنوان مثال حافظان قرآن کریم و یا فعالان فرهنگی هم می توانند برای دریافت بخشش اضافه خدمت اقدام کنند یا خیر؟

در مورد افراد با شرایط خاص و یا کسانی که در طول دوران سربازی حسن رفتار داشته اند و یا شرایط خدمتی خاص را تجربه کرده اند چه؟

برای یافتن پاسخ تمامی این سؤالات در رابطه با شرایط خاص افراد برای دریافت اضافه خدمت با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ما می توانند اطلاعات کامل و دقیقی را در رابطه با هر یک از این موارد مذکور در اختیار شما دوستان و همراهان عزیز قرار دهند.

 

 

برای آشنایی با جدیدترین قانون بخشش اضافه خدمت سربازهای فراری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سربازی متاهلین 

ساده ترین راه معافیت سربازی 

سامانه سخا نظام وظیفه

نحوه معاینه پزشکی سربازی

اضافه خدمت سربازان فراری

به این پست امتیاز دهید

آیا بخشش اضافه خدمت سربازان فراری تحت شرایطی برای هر فرد متقاضی صورت می گیرد؟ 

بله. برای اطلاع از قانون جدید سربازان فراری برای اضافه خدمت با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاضل فرمایید.

آیا امکان استفاده از بخشش اضافه خدمت سنواتی برای سربازان وجود دارد؟ 

برای کسب اطلاعات بیشتری در این رابطه با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

برای این که اضافه خدمت سربازان فراری شامل حال فرد شود وی باید چه مدت غیبت داشته باشد؟ 

برای این امر غیبت هر فرد باید از پانزده روز بیشتر باشد.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. امیر محمپ
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم هرکی یچیز میگه ممنون میشم راهنمایی کنید .
  من الان سربازم و ارشد قبول شدم ، هواستم بدونم میتونم ایست خدمتی بگیرم برم دانشگاه ازاد؟ چون قبلا یکبلر انصراف دادم از مقطع ارشد و رفتم سربازی . خیلیا گفتن یکبار انصراف مشکلی ایجاد نمیکنه . اما از اون ور الان تو اطلاعیه سازمان سنجش زده برای سربازا باید توی دفترچه نزده باشه دانشجوی انصرافی . نمیدونید دقیقا این موضو رو از کجا پیگیری کنم

 2. رضا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

  /

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام سوالتون چیه

 3. حمید رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۶

  سلام از زمان اقدام به گرفتن نامه معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد دوره روزانه تا تایید نهایی گرفتن چقد زمانمیبره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام بامشاورین مرکزتماس بگیرید

 4. سجاد
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  با سلام. ببخشین من یک بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و الان مجددا دارم کارشناسی حقوق پیام نور میخونم. میخواستم بدونم اگه توی کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی بیارم راهی هست که ادامه تحصیل بدم؟ لطفا کمکم کنین. بهم ایست خدمتی میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام وقت بخیر خیر امکانش نیست مجدد انصراف بدید

 5. میثم التمار
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

  اگر در دانشگاه قبول شیم
  ولی دوبار انصراف داده باشیم ، میتونیم اقدام به سربازی واز ایست خدمت استفاده کنیم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت بخیر در شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی امکان 1 بار انصراف میباشد

   • کارشناس ارشد
    ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

    سلام بله بایکسری شرایط امکان دارد

 6. مهدي
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام و درود آيا اگر يكبار انصراف داده باشيم در مقطع ارشد و بعد بريم امريه و در حين خدمت كنكور بديم ميشه ايست خدمتي گرفت؟
  بسيار سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام باشرایط امکان انجامش فراهمه

   • مهدي
    ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

    ببخشيد شرايطش چيه؟

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

     سلام وقتتون بخیر اگر شما قبولی در کنکور در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکترا داشته باشید و در حین خدمت این قبولی را کسب کنید با ارایه قبولیتان به نظام وظیفه نظام وظیفه بع شما ایست خدمتی می دهد می توانید به تحصیل بپردازید

   • مهدي
    ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹

    سلام و عرض ادب فراوان
    ميشه محبت كنيد بفرماييد با چه شرايطي ايست خدمتي با يكيار انصراف وجود دارد؟ بسيار سپاس

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

     سلام وقت بخیر. شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی متفاوت است. برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید.

 7. حسن پی جی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۳

  سلام من سرباز اعزامی سال ۹۸هستم ۲سال خدمتم رو انجام دادم و الان در اضافم بخاطر یه مسائلایی منرو تبعید کردن به شهرستان و تور پرونده جدیدم انقطاع خدمتی ایست خدمتی زدن یعنی از نو خدمت کنم باید چیکار کنم کمکم کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر برای اطلاع از شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی با ما تماس بگیرید.

 8. ساسان
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۰

  سلام آیا میشه برای قبولی در دانشگاه با سوابق تحصیلی ایست خدمتی گرفت؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام
   بستگی به فرماندتون دارد اما به طور کل اولویت ایست خدمت با قبولی های دانشگاه سراسری و با ازمون ها ست

 9. Mostafa
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام خسته نباشید من فوق دیپلم از دانشگاه دولتی دارم الان ۱۰ ماهه سربازم وبنا به دلایلی مجبورم ایست خدمت بزنم میشه لطف کنید بگید چطور اقدام کنم سنوات سربازی هم ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام ایست خدمت سربازی فقط برای پذیرفته شدگان در کنکور یا اینکه بیماری داشته باشید داده میشه

 10. محمدجواد فارسی فراشبندی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  با عرض سلام و احترام خسته نباشید خدمت شما خواستم یه موضوعی مطرح کنم در حال حاضر سرباز هستم و ۵ ماه از خدمت سربازی می‌گذرد ۸ ماه دیگر دارم و مشکل بیماری اعصاب و روان مشکل سردرد میگیرن دارم و این بیماری از ارث به من رسیده است و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام باید از یگان خدمتی خودت نامه بگیری برای کمیسیون پزشکی و درخواست معافیت دائم یا موقت کنی

 11. علی
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام لطفا سوال منم جواب بدین سوال قبلیم رو جواب ندادین تو سایتتون ثبت کردم.سوالی که دارم میخواستم بدونم اگه اعزام سربازیو تمدید کنم یک ماه و از تمدید اقدام کنم آیا تمدید اعزام مانع استفاده از ایست خدمت برای رفتن به دانشگاه میشه یعنی تمدید اعزام رو ایست خدمت تاثیر میذاره؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای ایست خدمتی نظام وظیفه تمدید اعزام مشکلی در ایست خدمت ایجاد نمیکنه موفق باشید

 12. Sf
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام وقت بخیر من کنکور ارشد قبول شدم و منتظر نتایج انتخاب رشته هستم می‌خوام ایست خدمتی بگیرم.چهار روز فراری بهم خورده ولی داخل پادگان مونده و دادگاهی نشده ایا این موجب میشه که نتونم ایست خدمتی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام اره اگه فرار از خدمت داشته باشی برای ایست خدمت به مشکل میخوری ولی فرار از خدمت کسانی که بیش از 14 روز غیبت دارند هستند

 13. ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه و به ازای هرماه خدمت ۴/۵ روز از خدمتش کم کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر.
   طبق گفته خود سازمان نظام وظیفه ایشان منفک شدند و درخواستشون مورد پذیرش نیست.

   • محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

    • کارشناس ارشد
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

     سلام وقت بخیر با توجه به شرایط ایست خدمتی مشکلی برای تحصیل در صورت قبولی نداردی و ایست خدمتی برای شما صادر میشود موفق باشید

     • محمدجواد فارسی فراشبندی
      ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸

      با عرض سلام و احترام خدمت شما خواستم بگم من سرباز هستم و از خدمت سربازیم ۵ ماه می‌گذرد و با مشکل اعصاب و روان و با بیماری سردرد میگیرن مواجه هستم و این بیماری از ارث به من رسیده و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر یا آیا با مراجعه به روانپزشک میتوانم کسری از روانپزشک بگیرم ؟!

 14. ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۸

   سلام وقت بخیر.
   طبق آخرین اطلاعیه سازمان نظام وظیفه، همان اطلاعاتی که بهتون دادند درست هستش.

 15. محمد
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
  سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

  اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
  راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟؟؟
  و منی که تا 31 شهریور فرصت دارم دانشگاه ثبت نامم میکنه؟یا اگرثبت نامم نمیکنه برم سربازی و و هنگام اعلام نتایج انتحاب رشته برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

 16. meb
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

  با سلام. من الان سرباز هستم. میخواستم بدونم در صورت پذیرش دکترا، چه مراحلی برای گرفتن ایست خدمت یا معافیت تحصیلی باید طی کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقتتون بخیر.
   بعد از گذراندن دوره آموزشی میتونید از ایست خدمتتون استفاده کنید.

   • محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

 17. مهدی سیفی
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام من یکسال خدمتم و مادرممریض شده و احتیاج به نگهداری داره چطور ایست خدمتی بگیرم یه برادرم دارم مجرده

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقتتون بخیر چون برادر دارید نمیتونید معافیت بگیرید

 18. حمید
  ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام. لطفا به من کمک کنین من سر در گمم با این سوال. اونایی ک قبلا دوبار انصراف دادن آیا میتونن در حین خدمت کنکور بدن و ایست خدمت بگیرن؟ یه جا میگن میشه و یه جا هم میگن نمیشه. لطفا جواب درستشو بگین

  • moshaverarshad
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام حمید
   با این شرایط ن متاسفانه نمیتونید ایست خدمتی بگیرین

 19. علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام من دانشجوی پیام نور بودم و قبل از شروع ترم ده یعنی آخرای ترم ۹ دی ماه ۹۹ انصرافدادم سوالم اینه که اگه کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه قبول شم بهم معافیت مجدد برای رشته جدیدی میدن؟ واینکه درصورتی که قبول نشم کنکور ۱۴۰۰ میتونم دفترچع پست کنن برم سربازی و حین خدمت کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و درصورت قبولی ایست خدمت بگیرم فقطم یه بار انصراف دادم ممنون میشم راهنناییم کنید.

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام چون یکبار انصراف دادی دیگه نمیتونید انصراف بدید و کنکور شرکت کنید ولی میتونی بری خدمت در حین خدمت کنکور بدی روزانه پذیرش بشی و ایست خدمت بگیری

   • محمد
    ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۶

    سلام وقتتون بخیر.
    ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
    سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

    اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
    راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

     سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

 20. میلاد
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  باسلام من غیبت ندارم وتاریخ اعزامم اول شهریور1400 میباشد درکنکورسراسری هم حضوریافتم چنانچه فرهنگیان رومجازبشم میتونم ایست خدمت بگیرم اول مهرماه وازخدمت بیام بیرون؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام اره میتونی بری خدمت و وقتی نتایج اعلام شد میتونی در هر مرحله از خدمت ایست بگیری و بیای بری دانشگاه تحصیل کنی

 21. moshaverarshad
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام محمد
  شما با توجه به اینک ایست خدمتی زدین مجدد همون اموزشگاه میرین دوره اموزشیتون تموم شد به یگان مربوطه اعزام میشین

 22. سعید
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام خسته نباشید.
  من زمانی که خدمت۲۱ماه بود چندماه خدمت کردم و ایست خدمتی زدم.الان که دوباره پست کنم خدمتم۲۴ماه حساب میشه یاهمون۲۱ماه؟

  • moshaverarshad
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۰

   سلام سعید طبق ایین نامه جدید 24 ماه حساب میشود

 23. Mohsen
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام من دیپلم دارم ۸ ماه خدمت کردم اگه کنکوربدم قبول شم میتونم ایست خدمت بزنم

  • مشاور ارشد
   ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام بله اگه‌یگان شما قبول کنند می تونید برای ایست خدمتی بعد از قبولی در دانشگاه اقدام نمایید.

 24. محمد امین
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام خسته نباشید بنده سرباز هستم و میخوام ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه ، با توجه به اینکه من قبلا دوبار انصراف دادم ایا برام مشکلی پیش نمیاد؟؟!

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام متاسفانه شما نمیتونید با توجه به اینک‌ دوبار انصراف دادین

 25. محمد
  ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام.من تا آخر امسال فارغ التحصیل کارشناسی شبانه میشم.میتونم کنکور بدم برای پزشکی و بعد از اون برم سربازی و موقع ثبت نام از ترخیص خدمت استفاده کنم؟

 26. پویانیک پیک
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام جناب من دانشگاه ازاد قبول شدم ایست خدمت هم زدم الان شرایطم یهو جوری شده ک نمیتونم درس بخونم اگه انصراف بدم شنیدم یک سال فرصت معرفی دارم اگه معرفی نکنم فقط غیبت میخورم یا سرباز فراری هم محسوب میشم ایا ارتش میفته دنبالم؟؟؟؟ یا فقط سنوات وغیبت میخورم

  • مشاور ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام پس از انصراف شما ادامه سربازیتونو ادامه ندین به عنوان سرباز فراری شناخته میشین

 27. عرفان
  ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی ۹۵ کارشناسی پیوسته هستم. بهمن ۹۸ تو ترم هفت کاردانیمو گرفتم و اومدم بیرون. کنکور کاردانی به کارشناسی امسال شرکت کردم و قبول شدم الان نظام وظیفه میگه تو حق تحصیل نداری. من نمیدونم واقعا باید چیکار کنم. ایست سربازی شامل من میشه؟

  • مشاور ارشد
   ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام شرایط ایست خدمتی رو با دقت بخون موفق باشی

 28. مجید
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

  با سلام
  اگر در زمانی ک خدمت ۲۱ ماه بود کمی خدمت کرده و ایست خدمتی بگیریم ، با تپحه به این ک خدمت ۲۴ ماه شده ، مشمول قانون ۲۴ ماه میشویم؟

 29. حسین
  ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام . اگر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی باشیم و در کنکور شرکت کنیم و رشته ی پزشکی قبول شیم . میتونیم از ایست خدمت استفاده کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 30. عمران
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۳

  سلام یه سوال خواهشن جواب بدید ایست خدمت فقط برای کنکور ارشده یا سراسری هم میشه امتحان داد

 31. علی حسینی
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۵

  سلام
  من الان حین خدمت سربازی هستم و از طریق استعدادهای درخشان و بدون کنکور برای دکتری دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شده ام. می خواستم بدونم میتونم ایست خدمت بزنم یا حتما باید از طریق کنکور باشه این ادامه تحصیل؟

  • dr-naqizade
   ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام و وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط ایست خدمتی نظام وظیفه 99 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 32. Jalal feiz
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام.من دانشجوی روزانه دولتی هستم و قصد دارم بعد از اتمام درسم دوباره کنکور کارشناسی بدم.باید از ایست خدمتی استفاده کنم؟؟

 33. سجاد
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام خسته نباشید
  اگر یکبار از دانشگاه روزانه انصراف داده و در مهلت یکساله ب خدمت سربازی اعزام شویم و بعد در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و ایست خدمتی بگیریم ایا با شرکت مجدد در کنکور میتوتن پزشکی و دارو و… خوند و از دانشگاه آزاد انصراف داد ؟آیا در صورت انصراف مهلت یکساله برای کسانی ک قبلا یکبار انصراف داده اند وجود دارد ؟

  • dr-naqizade
   ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام ممنون
   شما در صورتی که از دانشگاه سراسری قبول بشین و یکسال از انصرافتون تو دانشگاه سراسری گذشته باشد میتونید از ایست خدمتی استفاده نمایید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور